Keresés

Részletes keresés

Beuka Creative Commons License 2005.08.11 0 0 5669

Prága központi részén keresünk szállást elfogadható áron szeptember folyamán.

Mit tudtok ajánlani? Interneten le lehet foglalni a szállásokat? Előre is köszi.

OPi Creative Commons License 2005.08.10 0 0 5668

kitünő útbaigazítást adtam, igazán profi volt :-))

 

/ meg van Google is :-) /

Előzmény: Tycho Brache (5666)
ananova Creative Commons License 2005.08.10 0 0 5667
Dékuji vám!
/olyankisakármitnemtokénazebetűre :(/
Előzmény: Tycho Brache (5660)
Tycho Brache Creative Commons License 2005.08.10 0 0 5666

Ezt jó, hogy hozzátetted, mert már pont kezdtem töprengeni, hogy vajon milyen munkaidőd is van Neked nyáron, délután fél 2-kor... :)))

 

És el tudtad mondani, merre van? :)

Előzmény: OPi (5665)
OPi Creative Commons License 2005.08.10 0 0 5665
...én meg itt görnyedek 170 oldalnyi eKözig. specifikáció fölött közben :-(((
Előzmény: OPi (5664)
OPi Creative Commons License 2005.08.10 0 0 5664
...egyébként meg kivan ám az összes t@k@m azokkal a Népekkel, akik munkaidő közepén érdeklődnek sms-ben, hogy vajon hogy is juthatnak el a Kilött Szemhez :-)))
OPi Creative Commons License 2005.08.09 0 0 5663

Ja, vissza is írtam nekijje, hogy igencsak sajjnálom :-)

 

OFF: de igen, válaszoltam is rája, remélem még időben.

Előzmény: Tycho Brache (5662)
Tycho Brache Creative Commons License 2005.08.09 0 0 5662

Karlovačko-val és Ožujsko-val nehéz lesz, hacsak nem ugrasz ki egy pár üvegért addig... Bár valószínűleg sokan, és elég hülyén néznének ránk, ha Prágába sört vinnénk...

Robicsek tegnap SMSezett, és panaszkodott, hogy üres az Ökör meg a Tigris...

 

OFF Amúgy méleket nem olvasol?

Előzmény: OPi (5661)
OPi Creative Commons License 2005.08.09 0 0 5661
lassan azért demonstrálni kellene aztat élőben is Prágában . . .
Előzmény: Tycho Brache (5660)
Tycho Brache Creative Commons License 2005.08.09 0 0 5660

Azt a fele-felét úgy hívják, hogy Řezané, azaz "elvágott".

 

Ilyet állítottam én elő a múlt héten Bibinjében, egy literes változatban, igaz belsőleg: fele Karlovačko, fele Ožujsko...

Előzmény: ananova (5659)
ananova Creative Commons License 2005.08.09 0 0 5659
VAlahogy igy is volt. /ott ültél a másik asztalnál ???? :)

Kért az egyik leányzó egy forralt bort,mi pedig -hogy hivják azt amikor fele barna, fele világos- sört ittunk. Megkóstolták, és csodák csodája, izlett. Aztán párszor még ittak egy egy pohárral.
Igaz,most a Völgyben eccer nem láttam őket sörrel a kezükben.

Előzmény: Pivovar (5658)
Pivovar Creative Commons License 2005.08.09 0 0 5658
Erre a "nem szeretem a sört"-re jó megoldás kószálni velül erre-arra, néhány demonstrációs sört azért csak bevágni előttük, aztán egyik nap a várba való felkutyagolás után felcipelni őket az Ökörbe, és mikor már benn vagytok, mellesleg megjegyezve, itt van barna sör is... A kitikkadás + a legjobb barna sör együtt komolyan veszélyezteti az amatőrök sörnemszeretési státuszát :) 
Előzmény: ananova (5657)
ananova Creative Commons License 2005.08.09 0 0 5657
ha tudtam volna, hogy kell ez az öt betű :))) /amit most látok először!
/és nem is vagyok szőke/

Majd az lesz, hogy szépen kinyomtatgatom a leirásokat, térképeket, plusz viszem a könyvet.Nem nagyon akarok beégni a többiek előtt/családtagok is :)/mert mindig csak fikáztam a pünkösdiprágát/illetve a lányokat, akikkel akkor voltam, hogy mennyire nem tudnak tájékozódni./De volt benne némi igazság, mert a múlthéten a Völgyben is tettünk meg felesleges kmétereket, csak mert 4-en 4félét mondtak. /De azt a qrva térképet egyik sem vette a kezébe. Áááááá!

Éééééés nagyon nagyon várom már,hogy szeptember 8 legyen, és induljunk!!!

Azt még el kell mondanom, bár szerintem már mindenki tudja, hogy ennél az ominózus pünkösdnél akkor állt égnek az összes hajam/először, s aztán a négy nap alatt még többször, több dologból kifolyólag/mikor leültünk az első sörözőben/U Pinkasu/ és mindjárt ketten is azt mondták a négyből, hogy ők nem is szeretik a sört!
Mondtam, hogy azért lehet itt mást is inni.
Előzmény: Pivovar (5655)
Pivovar Creative Commons License 2005.08.09 0 0 5656
(Kicsit szipogok is: a 128. hozzászólásban említettem ezt a helyet először :)
Előzmény: ananova (5652)
Pivovar Creative Commons License 2005.08.09 0 0 5655

Ja hogy ez a VSCHT :)

 

Ehhez úgy emléxem, a Kunratice-i lehajtónál kell lemenni a pályáról, nem rossz a Chodov sem, de onnan könnyebb eltévedni. Akkor vagy közel a célhoz, ha balra előre olyan lakótelepet látsz, ahol a nagy tízemeletes házak oldalán "kormánykerék", meg egy kört vízszintesen átszelő hullám, stb. van, talán kék alapon fehérrel. Ez a Horní Kunratice lakótelep, aminek a Chodov metróállomás van az egyik szélén, az éppen átellenes oldalán pedig ezek a kollégiumok. Az út körbe megkerüli a lakótelepet, mindkét oldalt félúton egy-egy körforgalom van, te az egyikre fogsz rákeveredni, valószínűleg arra, ahol egy nagyobbacska kocka alakú épület lesz a sarkon (nem kockaház: kocka alakú épület!). Akkor már nagyon jó felé jársz, ha ki van írva, hogy "VOLHA" - ez az ottani buszmegálló neve is.

Az utca nevéből úgy néz ki, ez éppen a modernebbnek kinéző koli, annak az útnak a legelején, amelyik Kunraticébe visz.

 

Kocsma legközelebb a lakótelepi "szolgáltatóház"-ban, 10 és 12 fokos Radegastot mérnek, 15-18 korona körüli áron (gyanús alakoknak 30 korona betétet kell fizetni a szép dombornyomott korsókért - ennyiért viszont már elcsenni is érdemes :)

 

Most látom, a VSCHT saját véleménye szerint Seberov-nál kell lehajtani, de azt hiszem, ugyanarra a táblára van írva a Kunratice is :)

 

http://www.vscht-suz.cz/eng/contact/

 

Előzmény: ananova (5652)
ananova Creative Commons License 2005.08.09 0 0 5654
Beugrott valami,hátha ez segitség lehet! /Főleg nekem,ugye :)

Chodov metró megálló???/asszem talán a piros metró?

És nagyonnagyonnagyonköszi a gyors infókat, és hogy nem kellett annyit utána turkálnom, bérlet ügyben. /sem.

A
ananova Creative Commons License 2005.08.09 0 0 5653
Nincs mentségem,csak hogy régen csináltam ilyet,nagyon nagyon szégyellem magam :((((

ananova Creative Commons License 2005.08.09 0 0 5652
Kedves Pivovar és Pepin, megnéztem a képet és nem az. :(


Hanem, ha sikerült ide beszúrnom a képet, akkor ez.
Areál SÚZ Prága 4. K Verneráku 950. ez a pontos cim.
Pepin Creative Commons License 2005.08.08 0 0 5651
A bazi magas szállodák meg a pankráci metróállomás (Prazského Postani) mellett vannak.

(Tök jó, ahogy apró részletekben jönnek elő a 11 évvel ezelőtti dolgok.:)
Előzmény: Pepin (5650)
Pepin Creative Commons License 2005.08.08 0 0 5650
A térkép alapján az 5. Kvetna úton érkeztek be a Brno felőli sztrádáról.
Előzmény: ananova (5644)
Pepin Creative Commons License 2005.08.08 0 0 5649
A pályáról viszonylag egyszerű odajutni - ha nem kanyarodsz le sehol, hanem mész a főcsapáson, az pont Pankráchoz visz. Ez egy ilyen lakótelepszerű rész, talán arról lehet megismerni, hogy van egy-két bazi magas szálloda is. Ha túlmész rajta, akkor jön egy rövid bérházas út, majd balra egy modern kongresszusi központ, nem sokkal utána egy völgyhíd. Ha ezeket látod, akkor gyorsan fordulj vissza (a kongresszusi központnál meg tudsz, ott van egy felüljáró).
A Pivovar által ajánlott linken van MAP, ott alaposan megnézheted.
Előzmény: ananova (5644)
Pepin Creative Commons License 2005.08.08 0 0 5648
Nagyon úgy néz ki, hogy ez az. Én már laktam azon a környéken, nem rossz. 3 metrómegálló a Vencel-tér, de simán be lehet gyalogolni a völgyön keresztül is. (Vysehrad jól néz ki alulról is.)
Bónusz: útközben be lehet szagolni eldugott külvárosi kocsmákba.:)
Előzmény: Pivovar (5645)
Pivovar Creative Commons License 2005.08.08 0 0 5647
Pivovar Creative Commons License 2005.08.08 0 0 5646

3 napos bérlet? Nem mindig kell visszaolvasni: néha a "Keresés innen" is csodákra képes :)

 

http://forum.index.hu/Search/showArticleResult?topic_id=9013634&aq_ext=1&aq_text=bérletet

 

Előzmény: ananova (5644)
Pivovar Creative Commons License 2005.08.08 0 0 5645

Talán ez lesz az?: http://www.suz.cvut.cz/k_podoli.html

 

(kicsit csehül van :)

 

Ez alapján úgy látom, Pankrácnál kell lemenni.

Előzmény: ananova (5644)
ananova Creative Commons License 2005.08.08 0 0 5644
Sziasztok,

Pünkösdkor voltunk először Prágában, és én már az első nap eldöntöttem,hogy ide vissza kell jönni. Szeptember elején meg is tesszük. Mivel akkor nem én vezettem, fogalmam sincs, hogy merre hány méter, csak kb.
Kérdéseim:
Prága 4. kerületében fogunk lakni, az Areal SÚZ kollégiumban, hogyan találok oda könnyen a pályáról?
Közlekedés a belvárosba: Jól gondolom, hogy hogy busszal, pár megálló, és metróval kb 8?
Érdemes háromnapos bérletet venni? /ha van még ilyen/ és mennyibe kerül?

És igen, tudom, olvassak vissza :)

köszi azért,

A
OPi Creative Commons License 2005.08.08 0 0 5643
beszámoló mikor ?  :-)
Előzmény: PÍT (5642)
PÍT Creative Commons License 2005.08.07 0 0 5642

Üdv Srácok!

 

Itthon...

OPi Creative Commons License 2005.08.01 0 0 5641

OFF

 Esetleg ma este ? Tegnap még nem voltam túlzottan használható állapotban :-)

ON

Előzmény: robicsek (5639)
make me smile Creative Commons License 2005.07.30 0 0 5640
Egyénileg! Egyáltalán nincs több gond, sőt, inkább élvezet amíg rákészülsz, szinte már azidő alatt is ott vagy. Igazából egy megfelelő szállást kell találni, azon kívül egy jó térkép és utikönyv szükséges, meg a hitelkártyád. Abban biztos lehetsz, hogy amit egy idegenvezető mutogat neked, azt magadtól is megtalálod, el se lehet téveszteni!
Előzmény: jesna (5628)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!