Keresés

Részletes keresés

Edemss19 Creative Commons License 2012.06.04 0 0 23696

Sziasztok!

 

Október végen tervezem párommal az utazást.

Tudnátok nekünk pár tippet adni ,hogy melyik szigetre érdemes menni?

A korallzátonyok élővilága mindenhol szuper , vagy vannak kifejezetten "jó" helyek ?

Félpanzió vagy teljes ellátás legyen ? Milyenek az ételek, ilyen egyiptom szerű? :)

 

Előre is köszi a válaszokat!

 

Edemss

 

rags Creative Commons License 2012.06.04 0 0 23695

Többször voltam ebben az időszakban, semmi komoly.

 

 

Ált este vagy éjjel esik.

 

Egy hete jöttem haza Fihalhohiról. Szinte naponta esett éjjel. 2 nap reggel 20 perc. Ennek ellenére majdnem leégtünk.

 

Fiha-n tulajváltás volt májustól. Pontosabban öreg tulajdonos meghalt, a fiatal örökös viszi tovább a szigetet. Volt egy kis áremelés, + új búvárbázis van a szigeten. Finoman szólva is csak tanulják a szakmát... Merülés előtt alig volt briefing, másmerre indult a guide mint amit mondtott a hajón!!!

Lehet hogy beletanulnak majd, de ez a hét így elég nyögvenyelős volt. A merülőtársak feldobták a dolgot, egymásra vigyáztunk így nem történt probléma.

 

Visszafele volt egy kis technikai probléma a Condor géppel, sikerült teljesítenem egy Male-Budapest direkt járatot is!

 

 

 

rags

Előzmény: patrikkv (23693)
BodiZ Creative Commons License 2012.06.02 0 0 23694

Májustól-október végéig van hivatalosan az esős időszak, de ez nem azt jelenti, hogy állandóan esik az eső, de lehet 1-1 borúsabb nap vagy egy kis trópusi eső, vagy éjjel sokat esik stb... Visszajelzések alapján a tapasztalat az, hogy azért vészes dolgok nem szoktak lenni.

Előzmény: patrikkv (23693)
patrikkv Creative Commons License 2012.06.01 0 0 23693
Koszonom a hozzaszolasokat!!Mit szoltok a Jun vagy Jul idoponthoz??Erdemes e elmenni ebben az idoszakban?!Azidojarasra gondolok
Tojglius Creative Commons License 2012.05.31 0 0 23692

 

Patrikkv:

 

tripadvisor

holidaycheck

malongo

 

itt bogarászhatsz bátran a szigetek közt!

sztem érdemes a "lehúzósokat" elolvasni, hogy valós gondok-e amikről írnak (és nem az, hogy a légitársaság elvesztette a csomagjukat, mert van ilyen aki szerint ezért a sziget sz@r), és érdemes azokat a dicsérősőket is kihagyni akik egy szállodaszigeten ahol a szállást kéne értékelni, csak a maldív érzést (kékég-zöldpálma-kéktenger-romantika) dicsérik és nem a szolgáltatásokat...

Előzmény: patrikkv (23689)
Tojglius Creative Commons License 2012.05.31 0 0 23691

Szia Kenguruszi!

 

Ahogy Bodiz is írta, előbb érdemes a repjegyet foglalni (nézzétek ki, hogy kb mikor akartok menni és aztán vagy kis iroda bevonással vagy momondo-n keresztül kezdjétek el bogarászni a jegyárakat, mert nagyon nagy szórás van az árakban),

Aztán ha az megvan akkor utána még mindig 100 sziget közül választhatsz, tehát biztosan lesz tökéletes választás... 

Előzmény: Kenguruszi (23687)
BodiZ Creative Commons License 2012.05.31 0 0 23690

Szia Patrikkv!

Filitheyonak nagyon jó a house reefje. Attól is függ, hogy melyiket, hogy gyorshajót szeretnétek transzfernek vagy hidroplánt. A hidroplánt érdemes kipróbálni.

Adaaran Club Rannalhi 3* és gyorshajós és alapból all inclusive sziget

Meeru - 4* - gyorshajós, teljes panziós alapból

Filitheyo - 4* - hidroplános - félpanziós

Adaaran Select Hudhuran 3*+ - gyorshajós - all inclusive-es

 

Magam részéről a Filitheyot ajánlom, de szerintem ott már nem lesz hely július közepén. Utána a következő Meeru.

Előzmény: patrikkv (23689)
patrikkv Creative Commons License 2012.05.31 0 0 23689

A hotelok kozul melyiket választjam : Adaaran Club Rannalhi

                                                           Meeru Islant Resort

                                                           Filitheyo Island Resort

                                                           Adaaran Select Hudhuran

Mi a tapasztalat? 

patrikkv Creative Commons License 2012.05.31 0 0 23688

Helló , erdeklodni szeretnék van valakinek tapasztalata : július kozepén mennénk Maldív szigetekre  milyen idojárásra számítsunk? Melyik  hotelt ajánljátok  ?   Koszike

Kenguruszi Creative Commons License 2012.05.31 0 0 23687

Sziasztok!

 

Köszönöm szépen a segítséget.Most még abban a fázisban vagyunk, hogy még csak barátkozunk a szigetekkel, hogy melyik is tetszene a legjobban.

Megfogadom a tanácsot és vissza olvasok a fórumon.Biztos lesz később még kérdésem szigetekkel kapcsolatban.Akkor pedig támadok a kérdéseimmel.

 

BodiZ Creative Commons License 2012.05.30 0 0 23686

Szia Kenguruszi!

Általában a jövő évi árak június végétől, július elejétől érhetőek el a szigetekre (legalábbi is a normális árak), a repjegy árak már most elérhetőek, ezért jegyet már akár most is érdemes megvenni, mert az meg lehet, hogy júliusra lesz drágább. 200e körül vannak pl jövő évre nagyon jó Budapest-Bécs-Male jegyárak...

Előzmény: Kenguruszi (23682)
miyoko Creative Commons License 2012.05.30 0 0 23685

Ja és nekünk is csak lekérésre volt helyünk Kuramathira augusztusban!

Előzmény: andi265 (23683)
miyoko Creative Commons License 2012.05.30 0 0 23684

Szia!

 

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Tavaly mi már ilyenkor elkezdtünk nézelődni, és mire kijöttek a katalógusok (azt hiszem aug. első napjai) addigra pontosan tudtuk hova akarunk menni januárban, és így sikerült is azt kapnunk, amit szerettünk volna. Szóval még időben vagy, nézelődj és olvass vissza, és persze kérdezz, itt mindenki szívesen segít. Meglátod nagyon jó lesz a tervezési fázis is, de ha odaértek AZ VALAMI CSODA!!!!!

Előzmény: andi265 (23683)
andi265 Creative Commons License 2012.05.30 0 0 23683

Szia Kenguruszi,

a mi tapasztalatunk az, hogy ha már most elkezdesz nézelődni,nem tudsz hibázni.

ha tudsz  pl.németül, akkor a lastminute.de vagy urlaubschnell.de oldalakon bőven találsz ajánlatot. Mi utaztunk velük, nagyon simán ment minden! Ott az árak repjeggyel vannak feltüntetve. Tényleg nagyon jó árakon találsz utat már jövőre is!

Márciusban az idő pazar:)

de ha nem így akarsz keresni, akkor az itt ajánott irodák maximálisan meg fognak felelni. Ők is ajánlanak sokfélét.

 

amikor először mentünk, januárban foglaltunk be a német oldalon "last minute"-ben maldívot februárra. Szuper áron!!!

most legutóbb pedig már novemberben megvettük következő márciusra az utat és csak lekérésre volt hely Kuredura.

 

melyik sziget érdekel?? az nagyban meghatározza a rendelkezésre álló időt.

Kérdezz nyugodtan, ha valamiben segíthetek.

kellemes válogatást:)))))

 

Előzmény: Kenguruszi (23682)
Kenguruszi Creative Commons License 2012.05.30 0 0 23682

Sziasztok!

Jövő márciusban szeretnénk a párommal nászútra menni Maldiv szigetekre.Az lenne a kérdésem: mennyivel előbb érdemes lefoglalni a szállást, hogy tudjunk még válógatni a helyek között?

 

andi265 Creative Commons License 2012.05.28 0 0 23681

Word-ben kell megírni és utána bemásolni:) Kár, pedig nagyon elolvastam vola!!!!!!

miyoko Creative Commons License 2012.05.27 0 0 23680

Pont úgy jártál mint én januárban. Ne búsulj, jó lesz megint újra élni és írni!

Előzmény: Berni07 (23679)
Berni07 Creative Commons License 2012.05.26 0 0 23679

A fene, írtam 1 oldal beszámolót kuramathiról, erre elszállt!  pótolom, ha lesz kis időm!

 

lucita Creative Commons License 2012.05.23 0 0 23678
Off
Heh, ügyes! ;)
Előzmény: Tojglius (23677)
Tojglius Creative Commons License 2012.05.23 0 0 23677

OFF:

igen, most másfél hónaposak, vegyespáros, köszönöm a "kérdést"!! :-D :-D

Előzmény: lucita (23676)
lucita Creative Commons License 2012.05.23 0 0 23676

Off

Ezek szerint ikrek? :)

Előzmény: Tojglius (23675)
Tojglius Creative Commons License 2012.05.22 0 0 23675

Az idő valóban random, de azért folyamatos igazán sz@r időt nehéz ott kifogni még szezonon kívül is...

Mi anno időjárásilag a "csúcsszezonban" voltunk, mégsem volt sosem fullnapos időnk... sőt néha szemerkélt is... de ettől csak "kibírható" lett a hőség, meg meg tudtunk 10percnél is tovább maradni a napon... de elrontani azt nem tudta, nem is hagytuk... De tény, olvastunk itt már olyat aki sajna a teljes kinntléte alatt esőben volt...

 

Ez ellen úgysem tehetsz semmit... csak annyit, hogy nem szomorkodsz rajta, hanem kihozod belőle amit lehet... :-D

 

ui: én javaslom a hidroplánt is (ha még nincs szó róla)... nem olcsó, de zseniális élmény... :-D

és próbáljatok meg Robinson szigetes kirándulásra menni (én ott kértem meg ma már Feleségem és gyermekeim anyjának a kezét :-D)...

Ez a progi ránézésre (recepció melletti falon/kisasztalon a programok-kiírások-jelentkezések) mindig fullon van már jóelőre  mi anno úgy kéredzkedtünk be, hogy "jajdeszeretnénk de látjuk, hogy televan a hét... végül megoldották... egy napon nem egy párt vittek hanem kettőt... egyed délelőtt, egyet délután...)

 

De talán meg lehet kérni Bodizt, hogy foglalja be előre... (állítólag lehet előre intézni... ezért is volt már tele mire odaértünk a következő két hét)

 

hajráhajrá... :-D

Előzmény: Anferni (23672)
Inda1127 Creative Commons License 2012.05.21 0 0 23673

Szia Anferni!

A cápákkal kapcsolatban reagálnék. Én nagyon félős vagyok de ennek ellenére órákig sznorizok a vízben. Amikor először találkoztam cápával a szívem a torkomban dobogott, utána nem tudom hogy tudtam úszni, mert folyamatosan hátra felé nézve próbáltam:-)! Én csak vártam mikor fordúl meg hogy megegyen, de a cápa(k) tudomást sem vettek rólunk:-)! A félelem mindig bennem van, de megszoktam már őket és annyira csodálatos a vízalatti élővilág, hogy majd meglátod teljesen leköti a figyelmed! Mi az Araamuval szoktunk utazni, mindig megszerveznek mindent nekünk pedig néha agyament ötletekkel állok elő:-)! Jó pihenést és gyönyörű nászútat kívánok!

Inda1127

Előzmény: Anferni (23666)
Anferni Creative Commons License 2012.05.21 0 0 23672

Nagyon köszönöm a sok segítséget, nagyon hasznos volt. Döntöttünk, megyünk Meeru-ra júni 29-én az Araamu Travellel. :) Már csak az időnek kell jónak lennie. De nem ronthatja el semmi a nászutunkat!

Előzmény: Tojglius (23671)
Tojglius Creative Commons License 2012.05.21 0 0 23671

Szia!

 

Mi anno Meerun voltunk vizibungiban... valóban nem "extrább" annyival mint a parti, de mi anno nem akartunk ezen (sem) spórolni... nem akartuk azt az érzést, hogy kicsit irigykedve nézegetjük a vízfeletti villát, hogy milyen jó lehet a teraszról a tengerbe menni és de kár, hogy mi nem arra fizettünk be...

 

Egyébként esténként / de akár napközben is sztem hangulatosabb a sima parti terasznál/partrésznél az, hogy a víz felett lógatod a lábad és nézed a halakat (nagyobb cápákat amik este kijjebb jönnek :-D) de második utazásnál már nem biztos, hogy megfizetném... (ha lesz egyszer :-D)

Meg ott valóban Magad lehetsz, a partiaknál azért csak elsétálgatnak előtted... :-D

De mi pl fürdeni csak egyszer mentünk be a teraszról... általában a szigetet körbejárva strandoltunk... (ez viccesen hangzik egy ilyen kis szigeten... :-D)

 

Szóval mi azért ragaszkodtunk hozzá, mert az az "igazi képeslap" nyaralás amiről álmodozol... és nem bántuk meg... :-D

 

Admiral és Araamu mellett én személyszerint DMC-t javaslom (mi már "csak velük" utazunk :-D) http://luxusutak-dmc.hu/

De egy biztos: menjetek kis irodával, valóban egyedi szervezésű útra és semmiképp se a "nagyokkal" valami standardra!

Árban és minőségben is megéri 

 

Meeru leírásom a 17923-nál van

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=87273163&t=9049026

 

remélem jól linkeltem...

Előzmény: Anferni (23668)
Bandos Creative Commons License 2012.05.20 0 0 23670

Szia Anferni,

 

Meeru (is) nagyon klassz sziget, buja növényzet, szép part, kiváló szolgáltatások.

A Malongó honlapon van több leírás is, érdemes elolvasni.

 

http://malongo.uw.hu/szigetek/szigetek.html

 

Az irodák közül biztos az Araamu is jó, mi viszont mindig az Admiral Travel-lel utazunk, nagyon megbízhatóak, bátran tudom ajánlani Őket.

 

 

Sok sikert!

 

Bandos

Előzmény: Anferni (23668)
Anferni Creative Commons License 2012.05.20 0 0 23668

Köszönöm a választ!

Nagyon tetszik képek és leírások alapján MEERU Island, arról van valakinek tapasztalata vagy véleménye? Utazási iroda közül melyiket ajánljátok Admiral vagy Araamu Travel? Nagyon időben vagyunk és minél előbb el kell döntenünk.

Előzmény: KissP83 (23667)
KissP83 Creative Commons License 2012.05.19 0 0 23667
Szia Anferni!
Ami az utazás időpontját illeti, nekem nincs tapasztalatom, mert mi téli időszakban voltunk. A cápáktól nem kell félni. Jobban félnek ők az emberektől. Mi parti bungalowban voltunk. A vizi vs. parti között megoszlanak a vélemények. Szerintem annyival nem jobb a víz feletti, mint amennyivel drágább, helyette inkább + 1-2 éjjel több ottartózkodás :)
Előzmény: Anferni (23666)
Anferni Creative Commons License 2012.05.18 0 0 23666

Sziasztok!

A nászutunkat tervezzük most június vagy júliusra, szerintetek van esélyünk, hogy jó időnk legyen? Még nincs konkrét hely, de 3 sziget nagyon tetszik OLHUVELI, IRU FUSHI és MEERU. Esetleg van-e róluk tapasztalatotok, vagy tanácsotok melyiket válasszuk? Én nagyon szeretnék vízi villába menni, de lehet nem tud többet nyújtani egy jobb parti villától. Esetleg van e tapasztalat, hogy melyik a jobb. Valamint a képeket nézegetve a cápáktól kicsit megriadtunk, nem veszélyes? Nem vagyunk búvárok, ez lesz az első ilyen egzotikus utunk.

Előre is nagyon köszi!

Tojglius Creative Commons License 2012.05.16 0 0 23665

Szia!

 

Bodiz-al egyetértve: egy hét sztem a "minimum", de ha valaki nagyon szereti a passzív-semmittevős nyaralásokat, akkor annak két hét is simán belefér! Ha olyanok vagytok akik minden nyaraláskor szerettek jönnimenni akkor két hét valóban talán csak úgy, hogy két szigetre...

Maldívon minden aktivitás igazából passzivitás... átmehetsz másik nyaralószigetre pár órára, másik turistaszigetre, pár órára, a fővárosba (4km2 az egész), elmehetsz búvárkodni, hajókirándulásra, körbesétálhatod naponta a szigetet és kb kész is... ezen kívül pihenj-pihenj-pihenj, bámuld a szigetet-tengert-eget-homokot-pálmát, élvezd, hogy tényleg távol vagy attól amit világnak megszoktál...

Maldív erről szól és nem az "aktiv" pihenésről (a nagy kirándulás, nagy séta, városnézés, látványosságnézés... itt viszonylag értelmetlenül hangzik, sok ismerősöm ezért nem is megy oda, mert ha nem bírsz veszteg maradni akkor agyhalál)

 

Mondjuk mi egy szigeten is vidáman ellettünk volna két hétig.... de árban nem olyan nagy ugrás ha megnéztek egy másik szigetet...

 

Ellátásban valóban minimum félpanzió (van ahol csak reggeli is van, akkor vacsi álákárte étteremben lehet)... allin-t általában csak akkor érdemes ha valóban sokat esztek és sokat isztok... (mi anno teljes panzióra fizettük rá az allint és utólag visszaszámolva annyiba volt mintha kifizettük volna egyesével a piákat... nem spóroltunk semmivel, de nem is ittunk csak azé me "ingyé van" :-D)

 

kb árakat, (bár Seychellesnél asszem olcsóbb Maldív) mikor érdemest (ezek ugye csak "átlagok") szintén megírta már Bodiz!

 

Nekem csak egy javaslatom szok lenni ami általános érvényű ha Maldívra akarsz menni: NE SPÓROLJ!!!

Jóeséllyel csak egyszer mész oda, nincs annál rosszabb mint amikor nem fér bele még egy hideg sör vagy bánod, hogy nem a vízfeletti szobát kértél vagy tengeribeteg leszel a 4 órás speedboattól, mert drágálltad a hirdoplánt... 

Ha egyszer eljutsz egy ilyen helyre akkor az legyen tökéletes és ne rontsd el azzal, hogy számolgatnod kell... (jó, persze épeszű határokon belül... :-D)

Előzmény: zozo0174 (23663)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!