Keresés

Részletes keresés

Hooshee Creative Commons License 2019.07.16 0 0 13422

2 hét múlva jön a cseredarab, nagyon kíváncsi leszek hogy jobban fogja-e bírni.

Előzmény: Krisz101 (13421)
Krisz101 Creative Commons License 2019.07.16 0 0 13421

Szia! Én 2004 óta használok tempur original párnát, 5-6 elment már. Fokozatosan egyre rosszabb a tartósságuk, egyre hamarabb puhulnak be, az utolsó már másfél év alatt. Az első meg majd 6 évig bírta.

Ez alatt azt értem hogy amikor kikoppan.

Most sajna elfoglalt voltam de legközelebb már én is gariztatni fogom mert elég felháborító. Több üres huzatom van otthon mert azoknak meg semmi baja tehát nem gyilkolom őket.

Nem tudom hogy direkt csinálják vagy az EU hozott valami ökör szabályokat hogy már nem tehetik bele ugyanazokat az anyagokat és esetleg azért romlik a tartóssága...

Előzmény: Hooshee (13416)
landrepf Creative Commons License 2019.07.09 0 0 13420

Sziasztok!

Mivel sajnos nem igazán tudom kicserélni a mediumot hard-ra így próbálok egy szerencsét itt és eladnám, hogy ráforditással a hard matracot megtudjam venni. Nekem az is megfelelne ha meg valaki a hard matracot cserélné a mediumra. 

relaxx® signum dual medium 140x200 méretben lenne meg és csak a relaxx® signum dual hard érdekelne. Az enyémet odaadnám 95e ftért. Pénteken érkezett meg, új ágyon lett használva.

 

kontakt: realmadrid167@gmail.com

 

köszönöm.

landrepf Creative Commons License 2019.07.08 0 0 13419

Amin aludtam az egy sokkal rosszabb, minőségtelen rugós matrac volt ami nem tartotta egyenletesen a teste. Csipőtől lefelé úgy besüppedt, hogy a hátam alá tudtam nyúlni gond nélkül, úgy hogy a kezem nem ért hozzá.

Relaxnál ilyen nincs. Minden porcikám illeszkedik. Ezért se értettem miért kelhettem úgy mint akit jól összevertek. 

De akkor várok még vele. 

 

köszönöm szépen.

Alváskultúra (X) 2019.07.08 0 0 13418

Szia Landrepf,

 

szerintem egy éjszaka után nem érdemes megítélni egy matracot, hiszen sokszor napok-hetek kellenek egy új közeg megszokásához főként akkor, ha előtte egy a testsúlyhoz képest kemény matracon aludt az ember.

 

Szerintem nincsen jó párna és egyáltalán egyik párnával kapcsolatban sem szabad senkinek a véleményét figyelembe venni. Vannak jó alapanyagok és kevésbé jók. Csúcs anyagból is készülhet olyan párna, ami egyáltalán nem lesz jó nekünk és fordítva. Párna esetében ugyanúgy a próba igaz mint matracoknál és lehetőség szerint azon a matracon próbálva, ami otthon is van/lesz. A megfelelő magasság, a párna kialakítása nagy mértékben befolyásolja majd a nyaki izmok és gerincszakasz tehermentesítését, pihenését, regenerálódását, de nem azért mert a (sokszor) kamu kommentelők azt írják egy párnáról, hogy ilyen-olyan szuper.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

 

 

Előzmény: landrepf (13417)
landrepf Creative Commons License 2019.07.06 0 0 13417

Nekem pedig végül megérkezett a RelaXx® Signum Dual Medium matrac. Nagyon vártam az estét, hogy kíváncsian várjam a különbséget a lehasznált, pocsék régi matracom között. Hááát. Nem, hogy jobb de sokkal rosszabb volt.

 

Olyan hát, váll és nyak fájással ébredtem, hogy hihetetlen.  Igaz ketten használjuk a matracot és kicsit mélyebb ha a párom is ráfekszik. Amikor kipróbáltam az üzletben akkor nagyon kényelmes volt. Sőt amúgy első használatra is de hosszútávú fekvés után már kényelmetlen. Pedig egy 70 + egy 53 kg személy használja.

 

Szerintem inkább kicseréltetem a hard-ra. Remélem ebből nem lesz probléma.

 

vettem egy Naturtex Bamboo memory párnát is. Nagyon jókat írtak róla azokon az oldalakon ahol találtam róla véleményeket. pl "Nagyon jol tartja a gerincet ès a nyakat. Nyugodtabban alszik."

 

Hát én nem tudom, hogy hogy képes egy olyan párna jól tartani a gerincet amely relatíve eléggé magas. így a hátam felső része lóg a levegőben. Nem hittem volna, hogy ez ennyire macerás.

Hooshee Creative Commons License 2019.07.05 0 0 13416

Nos, csinálnék egy kis reklámot, mint elégedett ügyfél.

 

Tavaly vettünk a Gigamatracnál a Károly körúton komplett ágyat, és mivel a matracpróbáknál nagyon megszerettük a Tempur párnát, vettünk abból is kettőt.

 

Sajnos ez utóbbiak másfél év után komolyan elkezdtek erodálódni, gyakorlatilag a memóriahab darabokra törik-porlik benne. Bevittük az üzletbe, ahol eléggé csodálkoztak, mert ilyen hibával még nem találkoztak ennél a márkánál.

 

Mivel anno az előlegünk terhére kaptuk meg a párnákat, valami adminisztratív baki miatt egyik számlán sem szerepeltek, a garjegyek pedig az én linkségem miatt nem voltak meg, úgyhogy ezügyben kértük a bolt segítségét, egy órán belül számlamásolat ÉS garanciajegy volt a kezünkben e-mailben, amit egyenesen megküldtek a garanciás részlegnek is, úgyhogy mai nappal meg is jött a válasz, hogy a a garanciát érvényesítették, a gyártó küldi a cseredarabot.

 

Az egészből tényleg azt emelném ki, hogy mennyire profin és ügyfélbarát módon volt kezelve az egész folyamat. nagyon jóleső volt tapasztalni, bár ágyat mostanában max a leendő trónörökösnek veszünk, de az nem lesz kérdés hogy hol :)

Alváskultúra (X) 2019.06.21 0 0 13415

Szia Mrb,

 

régebben még foglalkoztam merino gyapjúval. Akik az igazi gyapjúra esküsznek, azok télen-nyáron ugyanazt nyomják...

 

Üdv,

 

Pálinka

Előzmény: _MrB_ (13414)
_MrB_ Creative Commons License 2019.06.21 0 0 13414

Köszönöm, megkérdem tőlük is. Igaz, ez meleg besorolású paplan én meg most vékonyabb nyárit keresek de gyapjút.

Előzmény: Alváskultúra (13413)
Alváskultúra (X) 2019.06.21 0 0 13413

Szia Brb,

 

a Billerbeck Wool Classic paplanja tudomásom szerint 100% gyapjú és 100% pamut huzat. Viszont ezért cserébe ugye nem mosható.

 

Üdv,

 

PÁlinkás László

Előzmény: _MrB_ (13412)
_MrB_ Creative Commons License 2019.06.21 0 0 13412

Szia Laci!

 

Nem matrac, de alváskultúra... Kapható itthon (esetleg hazai gyártásban) műanyagmentes gyapjú paplan? Sajnos Naturtex 100% gyapjú paplanja is tartalmaz maximum 10%-ot, amit törvényileg nem kötelező feltüntetni (WTF?) ...

Alváskultúra (X) 2019.06.21 0 0 13411

Kedves Kerxy,

 

az ár ugyanaz, mintha egyféle matrac lenne. Fórumos törzstag kedvezményt emailben meg tudnánk beszélni?

 

Üdv,

 

PÁlinkás László

Előzmény: kerxy (13410)
kerxy Creative Commons License 2019.06.19 0 0 13410

Köszönöm a választ!

 

Amennyiben egy Signum Hard és egy Medium is egy nagy matrachuzatba kerül, annak árazása hogy alakul? Fórumos, visszatérő vásárló kedvezmény van? :)

Előzmény: Alváskultúra (13407)
Tom1939 Creative Commons License 2019.06.18 0 0 13409

Kedves László!

 

Köszönöm válaszod! Felhívtam a boltot és a hab részt mondták, de a vállzónát nem. Mondjuk az én vállam pont határeset és az utóbbi 2 éjszaka kényelmes volt, valószínűleg jó lesz így :)

Előzmény: Alváskultúra (13408)
Alváskultúra (X) 2019.06.18 0 1 13408

Szia Tom,

 

a SenZone Memory matrac egyik oldalán van emlékezőhab réteg, ez az oldal lágyabb ha megnyomod és mint az emlékezőhabok, másként is viselkedik. Ha teljes a bizonytalanság, akkor a cipzárt egy kicsit ki lehet nyitni és belenézni. Ez annál inkább is jó, mert a matracnak két különböző mélységű vállzónája van, átlagos vállszélességnél az alacsonyabb kialakítás szokott a jobb lenni, míg az átlagosnál szélesebb váll esetén a mélyebb kialakítású vállzónát érdemes használni.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Tom1939 (13405)
Alváskultúra (X) 2019.06.18 0 0 13407

Szia Kerkxy,

 

zsákrugós matracoknál olyan 250db/m2 lenne az alap. Innen persze bőven van felfelé is darabszámban (olyan 3-5ezer darabig el lehet menni). A 190db a Hövag matrac esetében egy kicsit sovány. Az említett matracok közül az egyetlen ami zónázott és valóban ergonómikus kialakítású az a Signum. Itt akár egy Hard és egy Medium is lehet egy nagy matrachuzatban, hogy a két eltérő testsúly eltérő alátámasztást kapjon. A Selena és a Wool Extra matracok között annyi a különbség, hogy a Wool Extra matrac téli oldalán 100% gyapjú található. Ez az oldal nincs steppelve, így feszesebb mint a másik oldal vagy mint a Selena Comfort bármelyik oldala. A kép valóban megtévesztő, a gari 15 év mindkét termék esetében.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: kerxy (13404)
illetlenke Creative Commons License 2019.06.17 -2 0 13406

Rákerestem a neten és leírás szerint 2 oldalas.

Feltételezem kipróbáláskor a memóriahabos oldalán feküdtél.

Előzmény: Tom1939 (13405)
Tom1939 Creative Commons License 2019.06.16 0 0 13405

Bocsi ha butát kérdezek, most jött meg a SenZone Memory Hard matracom. Ennél mindegy melyik oldalát használom (vagy egyik oldalán kellene feküdni?)? Így elsőre nem látok rajta iránymutatást. Köszönöm az infót!

kerxy Creative Commons License 2019.06.15 0 0 13404

Sziasztok!

 

Párommal összeköltözünk, így matracvásárlás előtt állunk: a cél egy keményebb jellegű 180*200-as matrac lenne. Én 75-80 kg, ő pedig 55-60 kg között mozog. 

Jelenleg egy Ceriflex Selena Comfort-on alszom, eddig nem volt vele gond, számomra olyan semmi extra.

 

A keretünk 100-120k lenne maximum, így amiket néztem:

  • Ceriflex Selena Comfort 22 vákuum matrac: 97600 Ft
  • Ceriflex Wool Extra vákuum matrac:  99600 Ft (itt nem tudom, hogy 5 vagy 15 év a garancia, mert a kép megtévesztő a matracguru oldalán, valaminthogy mivel jobb mint a selena)
  • RelaXx Signum Dual Medium: 129800 Ft
  • IKEA HÖVAG: 69990 Ft

 

A fentiek közül melyik javasolt leginkább és miért?


Köszi előre is.

lgalos Creative Commons License 2019.06.08 0 0 13403

Köszönöm a gyors és megnyugtató választ. 

Előzmény: Alváskultúra (13402)
Alváskultúra (X) 2019.06.07 0 0 13402

Kedves Igalos,

 

igen a képeken rajta van, viszont a gyártás során ezeket a felületi vágásokat először lecsökkentettük (volt néhány visszajelzés), később el is hagytuk a könnyebb és pontosabb vágás érdekében. Sokkal inkább volt esztétikai jelentősége semmint hogy funkvionalitásban bármi hátrányt okozna ezek hiánya.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: lgalos (13401)
lgalos Creative Commons License 2019.06.07 0 0 13401

Kedves László!

 

Én emlékszem rosszul, hogy a gélhabos Levital matrac tetéjén is van [ ] minta, és ki is tapintható fekvés közben? 

A képeken is látom, de szerintem az enyémről lemaradt. 

Alváskultúra (X) 2019.05.31 0 0 13400

Szia

 

a Curem matracokat nem forgalmazzuk egy ideje. Alapvetően kizárólagosságban állapodtunk meg, de a Curem bement a Kika-hoz, így mi kitettük. Azóta a Kika is. Curem így járt:-) Szerinem amúgy az alsó tartóhab volt jobb, mint a Levital, ez egy Evopore HRC nevű svájci hab volt, a többi minden tulajdonságban szerintem a Levital magasan veri (gélhab, a szabadalmaztatott kialakítás, a nagy tömegsűrűségű HR habok. Huzat ca ugyanolyan...

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: B.Dóri81 (13399)
B.Dóri81 Creative Commons License 2019.05.31 0 0 13399
Kedves László!

Köszönöm a sok hasznos információt, valóban jó tudni,h.a kifizetett horror összegért milyen minőséget kapunk. Most látom az oldalatokon, h.egy új termékkel (Curem) bővült a választék....Még 1 kérdésem lenne,hogy a Curem matrac mennyivel jobb, illetve mivel tud többet (az árán kívül) a Levital matractól?


Üdv,
Dóri
Alváskultúra (X) 2019.05.31 0 0 13398

Kedves Dóri,

 

a sealy ugye eredetileg amerikai. A Magyarországon kapható Sealy matracokat licencben gyártják Görögországban. Mi forgalmaztuk régen amikor még nem görög volt. Biztos jó dolgokat csinálnak, nem ismerem, de talán Görögország sem leginkább a matracgyártásáról híres:-) Ettől persze még lehet jó. Nem is nagyon forgalmazza már senki a Kikán és a Novetexen kívül (ők hozzák be az országba Görögországból). Sajna nincs több infóm.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás lászló

Előzmény: B.Dóri81 (13397)
B.Dóri81 Creative Commons License 2019.05.31 0 0 13397
Kedves László! Köszönöm a vekeményed, azonban az általad javasolt török gyártok matracait is próbáltam, de számomra sajnos egyik sem volt megfelelő, a Cardo matracok pedig ami kényelem szempontjából jónak mondható, azok 500 ezer Ft felett voltak. A Sealy Passion matraccal kapcsolatban milyen talasztalatod/véleményed van. Találtam egy üzletet,ahol ez a matrac akciósan most 360 ezer Ft -ba kerül, tudom ez sem olcsó, de legalább nem 560 ezer és fel óra fekvés után is azt éreztem,h.tartja a derekamat.... (remélem ezt lehet érezni majd 4 év utan is) :) Üdv, Dóri
Alváskultúra (X) 2019.05.31 0 0 13396

Kedves Dóri,

 

most néztem csak az árakat.... 480 000 egy franciaágy méretű matrac olyan gyártótól, amit szerintem a világon sehol sem ismernek? Elég merész... Ebben a kategóriában azért már szépen körül lehet nézni pl. a zsákrugós matracok között is, ilyen árfekvésben már Leggett&Platt szabadalmaztatott rugórendszerekkel is lehet gyönyörű és kifogástalan termékeket találni a legtöbb ismert márkában (LifeSleep, Yatas, Yatsan, Cardo).

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: B.Dóri81 (13394)
Alváskultúra (X) 2019.05.31 0 0 13395

Kedves Dóri,

 

sajna nem tudok segíteni, nem hogy a termékekről nem hallottam soha, de még a márkát sem ismerem, de szerintem a forgalmazókon kívül senki nem ismeri ebben az országban. Biztos van benne logika, hogy Spanyolországból hoz be valaki matracot, szerintem narancsban erősebbek:-)

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás lászló

Előzmény: B.Dóri81 (13394)
B.Dóri81 Creative Commons License 2019.05.30 0 0 13394

Kedves László!

 

Matracot szeretnék vásárolni 160x200, félkemény, rugalmas ágyrácsra, a nyak- és a derékban lévő sérv egy picit nehezíti a választást. A közel 2 hónapja tartó  matracpróbák során kényelem szempontjából számomra az alábbi 2 matrac eddig a nyertes: 

 

1. Gomarco Therapy 2.0

2. Morfeus Aeron

 

A fenti matracokkal kapcsolatban szeretném kérni a véleményedet, illetve amennyiben van javaslatot ár/érték szempontjából megfelelőbb matracra, az előre is köszönöm.

 

 

 

Üdv,

Dóri

Cruzito76 Creative Commons License 2019.05.30 0 0 13393

Ez jogos László, ezzel egyetértek maximálisan!

A "csodát" én nyilván úgy értettem, hogy amire a hagyományos orvoslás rányomja az "ezen nem lehet változtatni" bélyegzőjét, ott még van tér és lehetőség változtatni. De jogos, hogy ezt nem hívhatjuk csodának a szó klasszikus értelmében. :)

 

Köszönöm az infót a MC/Relaxx témában! 

Előzmény: Alváskultúra (13390)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!