Keresés

Részletes keresés

havelina Creative Commons License 2007.05.02 0 0 502
En altalaban tejben tarolom a hutoszekrenyben. A tejet hetente kicserelem. Igy honapokig el lehet tartani, es mindig "bevetesre kesz".

Mas modszer: leoblited, puha ruhaval megszarogatod, es agy uvegben beteszed a melyhutobe. Igy honapokig elall. Obliteshez forralt es lehutott vizet erdemes hasznalni, mert a csapvizben levo klor nem tesz jot neki.

Mas: Leoblited, szaraz, huvos helyen, par nap alatt teljesen kiszaritod, es szobahomersekleten, vagy a hutoszekrenyben (nem a melyhutoben !) tarolod. Igy egy ket evig is tarolhato.

Az utobbi ket modszer hatranya, hogy kell egy par nap, akar egy ket het, hogy a gombak teljesen aktivalodjanak, amikor ujra hasznalatba veszed oket.
Előzmény: vesztergom (500)
luciela55 Creative Commons License 2007.05.02 0 0 501

Szió,

 

Hol lehet talizni veled, ha tudsz neke adni a kefirgombiból.

 

 

Köszi szépen.

Előzmény: Katin (424)
vesztergom Creative Commons License 2007.05.02 0 0 500
Sziasztok, tudom hogy írtátok már lentebb is valahol, csak most vmiért nem lelem meg ezt a hozzászólást: Hogyan lehet pihentetni és meddíg a gombákat? Köszi!
Oaky Creative Commons License 2007.04.28 0 0 499
Sziasztok, a segítségeteket szeretném kérni egy ismerősöm számára aki korábban már hozzászólt ehhez a fórumhoz laci62apafej néven. Az elmúlt hetekben kórházban volt, és közben kipusztult a tejalapú kefírgomba tenyészete. Sajnos nincs túl jól, nehezen tud mozogni, ezért én segítek neki, hogy ismét fogyaszthasson kefírt. Kérem, aki segíteni szeretne és Budapesten vagy közelében lakik, az keressen meg emailben: gabe@amtel.hu vagy telefonon: 70/522-5756 hogy megbeszéljük, miként tudnék egy kis adag kefírgombát Lacihoz eljuttatni. Előre is köszönöm a segítséget, Gábor
Előzmény: laci62apafej (364)
rozsanoemi Creative Commons License 2007.04.25 0 0 498
Sziasztok! Szeretnék kaukázusi kefírgombát! Cserébe adok japán kristály gombát (vízikefír) és/vagy kombucha gombát. Csak Miskolciak jelentkezzenek! Köszi
kulináris kóstológia Creative Commons License 2007.04.24 0 0 497
Szervusz Katin!:-) A kombucha gomba érdekelne, hogy tudjam továbbküldeni! . . . Publikus vagyok. Köszönöm szíves válaszodat! Üdvözlettel: kulináris
Előzmény: Katin (495)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.24 0 0 496
Koszi:-)
Előzmény: Katin (495)
Katin Creative Commons License 2007.04.23 0 0 495
Szia :)

Igazán nincs mi. Mellesleg nem értem, hiszen szinte minden héten termel egy bébit, tehát igazán oda lehet adni valakinek. Az a fél liter indítótea pedig egy idő után fel sem tűnik.
Vigyázz, mert amiben most adtam, az túlérett tea már, kifejezetten azért hagytam, hogy vastagodjon a gomba, inni nem a legkellemesebb :))
Mi szigorúan szűrjük max. a 7-8. napon, akkor a legfinomabb nekünk, de ízlés dolga.
Használjátok egészséggel :)
Előzmény: Törölt nick (494)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.23 0 0 494
Szia Katin!

Koszi a gombat! Orok halam:-)
Komolyan, olyan nehez hozzajutni, mint egy hetpecsetes titokhoz:-)
Előzmény: Katin (492)
verbor Creative Commons License 2007.04.23 0 0 493
Szia freesleep! Köszönöm a kefírgombát, nagyszerűen " müködnek". Azóta is vedelem a kefírt. Mégegyszer köszönöm! verbor
Katin Creative Commons License 2007.04.22 0 0 492
Akkor tényleg bocs.
"Vigaszként" küldök valamit a mailcímedre, hátha hasznát veszed :)
Előzmény: Törölt nick (491)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.21 0 0 491
Nem haragszom erte:-) De nem keverlek.
Egy masik topicban irtam meg neked.
Előzmény: Katin (490)
Katin Creative Commons License 2007.04.21 0 0 490
Szia

Én nem emlékszem, eddig mindenki kapott, aki eljött érte :)
Amikor elfogy. persze nincs, de szaporulatnál mindig örömmel adok.
Vagy keversz, vagy sajnálom, ha másképp alakult.

Nagyon sokaknak adtunk már, sokan is írtak, mikor felajánlottam, lehet, hogy véletlenül kimaradtál, ne haragudj érte.

Előzmény: Törölt nick (489)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.21 0 0 489
Most mar sikerult szereznem kezdo csomagot. Emlekszem rad, kefirgombat is igertel, de amikor mentunk volna erte, nem jelentkeztel. De szerencsere Ribizli kisegitett:-))
De azert koszi.
Előzmény: Katin (487)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.19 0 0 488
Szia!

Naponta jarunk arra. Ott van a munkahely. Merre fele lenne jo neked?
Alkalmazkodunk:-)
Előzmény: Katin (487)
Katin Creative Commons License 2007.04.19 0 0 487
Kár, hogy nem vagy budapesti.
Esetleg, ha erre jártok szívesen adok :)
Előzmény: Törölt nick (486)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.19 0 0 486
Sziasztok!

Tudom, hogy ez ne a kombucha topic, de ha esetleg van valakinek folosleges kombucha bebije, es adna belole, nagyon megkoszonnem. Egyszeruen honapok ota probalok szerezni, de sikertelenul:-(
ribizli Creative Commons License 2007.04.19 0 0 485
Nálam van bőven, ha valakinek szüksége van rá (szintén Bp, III.ker.), a rbzl kukac index ponthu címre írjon.
ribizli
freesleep Creative Commons License 2007.04.18 0 0 484
elfogyott a gomba - akiknek nem válaszoltam mélbn ezért nem. ha megint felszaporodnak, szólok majd itt.
freesleep Creative Commons License 2007.04.16 0 0 483
oh, semmi gond, csak nem voltam netközelben.
a 6kerben van a gomba, tulképp bármelyik nap találkozhatunk 1 átvételre a Köröndnél 6 után - a többit rendezzük ímélben
Előzmény: verbor (480)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.16 0 0 482

Kösz a tippet, ez eddig nem jutott eszembe. Tegnapra már visszaálltak a gombáim az 1 napos ciklusra (húsvét után jöttünk haza), igaz, tej sem volt otthon elég, csütörtökre tudtam nagyobb adagot rendelni, így végre feltöltődött a kefirkészlet.

 

Nagyon hozzászoktam, reggelire kefir+saját készítésű lekvár(=gyümölcskefir), most pl áfonyalekvár+zabkorpa+müzli. HA pár nap kimarad, komolyan megérzem.

Előzmény: ribizli (481)
ribizli Creative Commons License 2007.04.16 0 0 481
Ha a hűtött vízből kiveszed a gombákat, meleg vízben át lehet melegíteni (én jó kézmelegbe teszem), és ugyanolyan gyorsan savanyítanak, mint egyébként.
ribizli
Előzmény: Törölt nick (473)
verbor Creative Commons License 2007.04.16 0 0 480

Szia Freesleep!

Én érdeklődtem a kefirgomba után, csak sajnos elfelejtettelek megszólítani!

Szia!

verbor

Előzmény: freesleep (477)
vesztergom Creative Commons License 2007.04.16 0 0 479

Üdv kulináris kóstológia

A kefírgomba amit küldtél nagyon finom kefírt csinál, igazán egyszerűen napi ~15perc időráfordítással...  SZUPER! Köszönöm szépen mégegyszer is: Ádám

U.I: UHT tejjel is kiválóan működik a mutatvány forralás nélkül...

Előzmény: kulináris kóstológia (474)
verbor Creative Commons License 2007.04.16 0 0 478

Szia!

Érdekelne a kefírgomba.Már régebben volt, de sajnos költözés miatt le kellett mondanom róla. Azóta is hiányzik. Én a XVIII. kerületben lakom. Hova kellene érte mennem?

Köszi!

 

 

Előzmény: freesleep (477)
freesleep Creative Commons License 2007.04.15 0 0 477
ja,és budapest
Előzmény: freesleep (476)
freesleep Creative Commons License 2007.04.15 0 0 476
ha valakinek kellene kefirgomba tudnék adni....
andi6 Creative Commons License 2007.04.14 0 0 475

Sziasztok!

 

Kristálygombára lenne szükségem, ha van valakinek fölösleges, kérem adjon.

Azt olvastam, csak személyesen lehet átadni, ezért Tatabánya környékiek segítségét

kérném elsősorban, de Pestre is elmennék érte.

 

Előre is nagyon köszönöm. 

 

email címem: hellerandrea@chello.hu

kulináris kóstológia Creative Commons License 2007.04.12 0 0 474

Szia, kedves kisveréb, és kedves ribizli!

Nincs semmi ellenvetésem gyakorlati tapasztalataitokkal szemben!:-)

Sőőőt!:-) Köszönöm!

 

Előzmény: Törölt nick (473)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.12 0 0 473

Nem jártam erre vagy 10 napja, erre miket olvasok!!!

A friss házitejet én pl mindig felforralom! Lehűlés után megy bele a kefirgomba.

 

Az elkészítési idő függ a tej, a konyha hőmérsékletétől, de mástól is. Pl most szabadság után a hűtőszekrényből vettem elő a gombákat, ahol vízben "aludtak", és ilyenkor 1 nap helyett legalább 2, amíg felébrednek, és elkészül a kefir.

Én szeretem rögtön leszűrni, lehűteni elkészülés után, mert képes, és túlsavanyodik.

Félliteres befőttesüvegeket használok elkészítésre és tárolásra is. Ennyi tejbe kb diónyi ("tökös" diónyi) gomba kerül, de előfordul, hogy több, ha eléggé felszaporodik egy adag. Túl sok gomba szintén gyorsítja az elkészülést, de a savanyodást is.

Előzmény: kulináris kóstológia (445)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!