Keresés

Részletes keresés

FOMA Creative Commons License 2000.08.31 0 0 102
Pénteken lesz a Rózsaszín November (Tengeralattjáró-akadémia), ennél még valszeg az is komolyabb lesz.:))
Előzmény: GEORGIE (101)
GEORGIE Creative Commons License 2000.08.31 0 0 101
Sziasztok!

Most kaptam e-mailban ezt a kis szosszenetet, es megosztom veletek!

"Tegnap lattam a Halalos merules cimu filmet, es ennek
apropojan ismet tanultam valamit, ezuttal a tengeralattjarokrol.

1. Egy 100 fos amerikai tengeralattjarot siman el tud vezetni 3
szerb terrorista 1-2 vonakodo amerikai tengeresz segitsegevel.
Raadasul kepesek elsullyeszteni egy teljes legenyseggel
rendelkezo masik amerikai tengeralattjarot.
(Biztos olvastak a Hogyan vezessunk atomtengeralattjarot
kezikonyvet, amit terroristak szamara adtak ki.)
(Na jo 8 terrorista volt, de a konkret iranyitasban
csak ketten vettek reszt.)
2. Termeszetesen siman ki tudnak loni nuklearis raketat
New Yorkra, de sajnos ezek a raketak atallithatok olyan
uzemmodra, hogy csak kicsit robbanjanak.
3. A legkorszerubb amerikai atomtengeralattjarokat 30 ev koruli
jokepu, izmos, harcmuveszetben jaratos fiatalemberek tervezik
teljesen egyedul.
4. Nagyon konnyu egy buvarnak behatolni a tengeralattjaroba
(Szegeny oroszok ezt nem is tudtak.)
5. A serult tengeralattjaro eleg jol viseli az 1200 meteres melyseget.
(Persze van tartalek hajtomuve, amit ilyenkor be lehet kapcsolni,
csak elfelejtettek es kesobb jutott eszukbe.)
6. Ha a legenyseg egy resze egy olyan rekeszben van elzarva,
ahova betor a viz, akkor a viz nem fog gyorsabban betorni pusztan
attol, hogy 30 meteres melysegbol lemerulnek 1200 meterre,
es termeszetesen nem is lesz abban a rekeszben 120 atmoszfera
a nyomas, igy teljesen biztonsagos, ha felrobbantjak a rekesz
ajtajat, hogy kiszabaditsak szegenyeket.
(Ettol egyebkent meg is szunik a vizbetores. Szegeny oroszok, ha
ezt tudtak volna...)
7. Persze igy dekompresszalasra sincs szukseg.
(Apropo: Tenyleg meterben merik a melyseget?)"

Megj:
1.En, miutan feltunt MDudikoff surgosen csatornat valtottam!!!!
2. Miert nem lehet normalisabb filmet vetiteni? Pl. Vadaszat a VO-ra, Das-Boot...

gülüke Creative Commons License 2000.08.30 0 0 100
Véleményem szerint a régi jól bevált Csepel gépek vannak benne, legfeljebb felújítva. Csak azt nem tudom, hogy ez a vizibusztest is a szegecseltek közül való-e még. Mert akkor már nem biztos, hogy túl jó vétel. Ja a Szemes m/s-rol beszélek.

Az jutott még eszembe, hogy ha a régi Hableányt felújítják és eredeti néven akarják újra vízre bocsájtani, akkor lesz még egy harc az egyik BKV hajókat üzemelteto társulással, akiknél ugyanezen a néven már üzemel egy lengyel építésu vizibusz jellegu hajó. (Jászai M. tér 8-as kiköto)

Előzmény: Csokis (95)
FOMA Creative Commons License 2000.08.30 0 0 99
A két NYEU-s naszádot - ami a jugoszláv embargót ellenőrizte - itthagyták nekünk, a VPOP kapta meg őket. A schengeni normák betartatására ezek a hajók jók. A flotilla rendeltetése alapvetően más, de pont a délszláv polgárháború tanulsága az, hogy bármikor szükség lehet rájuk.
Előzmény: DLala (93)
FOMA Creative Commons License 2000.08.30 0 0 98
Még annyit: saccoljátok meg, hogy a Jókait mennyiért adta el a MAHART a 80-as években, amikor Szanazugba került?
Előzmény: FOMA (97)
FOMA Creative Commons License 2000.08.30 0 0 97
Győrben a Rábán van egy lakóhalyó ebből az osztályból. Sajnos már kicsit lepusztult (legalábbis kívülről) Nem tudjátok, hogy honnan került oda és mi volt a neve?

Előzmény: Csokis (95)
Vörci Creative Commons License 2000.08.30 0 0 96
Sziasztok!
A Hableányról: Én minden nap látom a hajótestet: Az Árpád híd budai hídfőjénél van egy kis sziget, azt hisztem a "Viking Marina Yacht Klub" kikötője. A szigeten áll a hajó, még "kibelezve", festés nélkül, de így is gyönyörű. Szerintem meg lehet nézni.
Csokis Creative Commons License 2000.08.30 0 0 95
Ez a 60-as evek aluminim hajoi kozul valo? Akkor meg lakohajonak is jo volna. Allitolag olyan konnyu a teste, hogy anakidejen 1 db autodaruval + 4 szal kotellel tettek vizre. Tehat kb. barhova elszallithato, nem nagyon korrodalhat, es meglepne, ha valami nagyon bonyolult motor lenne benne.
Előzmény: DLala (94)
DLala Creative Commons License 2000.08.30 0 0 94
Na mi van, mindenki elmenekült a süllyedo hajóról? Pedig éppen most sikerült kiszivattyúzni a vizet...

Mai hír, ha akarod lehet saját vízibuszod.
A Mahart (Balaton) árulja a Szemes motorost. 10 milla + ÁFÁért bárki viheti.

DLala Creative Commons License 2000.08.29 0 0 93
Nekem van egy olyan sanda gyanúm, hogy nemsokára (EU, Schengen) határorizet stb. céljaira sürgosen be kell majd szereznünk egy nyugati gyártól néhány speciális járorhajót...
OFF, de ahogy megszüntették Pápát, máris leültek F16-os ügyben tárgyalni.
Ez nem lehet véletlen.
Csak azt nem értem, minek ehhez elotte rombolni?
Előzmény: GEORGIE (87)
DLala Creative Commons License 2000.08.29 0 0 92
FOMA,
Köszi az infokat! Fényképek ügyében megkeresnélek magánban.

Lehet, hogy keverem a Sellot meg a Jókait?

Rossz hír:
most nézegetem az elkészült felvételeket és megdöbbenve látom, hogy a Badacsony katamarán, amely Fonyód és Badacsony között ingázik, elég randa Pannon Praktikum festésben díszeleg tetotol talpig. Szvsz eléggé oda nem illo. Hogy az ég rogyna a PGSM összes reklámosára!

Előzmény: FOMA (88)
FOMA Creative Commons License 2000.08.29 0 0 91
Ez új! Eddig csak a MAHART Passnave Kft. hajóival utaztam.(Óbuda, Szentes, Csege, Hegyalja) illetve a Szegedi Vízmű Odessza és Tiszavirág motorosaival. (Mindekettő magánkézben van azóta.)

Tud valaki erről az Admiralitás Kft-ről bővebbet?

Előzmény: gülüke (90)
gülüke Creative Commons License 2000.08.29 0 0 90
Sajnos a Tiszai hajózásban nem vagyok otthon, de egy hajós kollégám, most jött fel Bp-re vezetni, majd tole érdeklodök.
Annyit tudok, hogy egy Admiralitás Kft. vizibuszokat üzemeltet a Tiszán, és óradíjban adja ki létszámtól függetlenül oket.
Van köztük, ami már étteremnek van megcsinálva. Bár szerintem a cián és nehézfém story most betett egy kicsit a forgalmuknak.
Előzmény: FOMA (89)
FOMA Creative Commons License 2000.08.29 0 0 89
A városi és elővárosiból:

"Leyo válasz erre | adatok | e-mail 2000-08-29 16:31:50 (16014)

Sziasztok!

A hajós témához (kis dunai átkelôhajók):
a Sólyom nevezetüt (Hárosnál teljesített szolgálatot) jelenlg az apósom birtokolja. A hajó sok évig Tömörkénynél volt jégtörô egy ottani halastavon, 90 körül vette meg, mint ócskavasat, aztán felújította, jelenleg Csongrádon szokott leledzeni. A halyó eredetileg 34 személyes volt + személyzet.

LeYo

[előzmény : Fecóka, 2000.08.29 14:49]"

FOMA Creative Commons License 2000.08.29 0 0 88
Akkor sorban:

A katalin II. a szarvasi arborétumból indul, és oda is tér vissza az út végén, de ki lehet szállni a Ciprus étteremnél is a hídnál a visszaúton. A jegy tavaly 300 Ft körül lehetett, de megkeresem majd őket. Az útvonala fix, először elmegy a történelmi Mo. közepét jelző emlékműig, aztán fordul és elmegy a közúti hídig, újból forduló és vissza a hajóállomásig. Mi egy kis extrát is kaptunk, mert a tulajdonos (egyben vezető) mondta, hogy még várunk egy csoportot, addig ő elmenne ebédelni, ha akarunk beülhetünk. Naná, hogy beültünk, átmentünk a túlpartra, megvártuk az ebéd végét és vissza a csoportért. A hangulat jó, a tulaj valaha tengerész volt, egyébként meg végigpoénkodja az utat. Ja, és vezetni is enged!
Még egy érdekesség, hogy a hajó mellé van kötve egy motorcsónaktest, oda is ki lehet ülni.

A Sellő kalandjáról nem hallottam, de a Jókai jelenleg is az árvízkapunál vesztegel az alacsony vízállás miatt.
Drávaszabolcsról annyi, hogy szintén egyórás sétautakat szervez a harkányi IBUSZ iroda, ott lehet jelentkezni. Tavalyelőtt busszal és ebéddel együtt 2.500 Ft/fő volt. Jövőre Barcs is szeretne hajóállomást, ha minden igaz Barcsig fog menni a hajó.

Tokaj-Sárospatak:
Kónya Bélát kell felhívni a 47/352-937 telefonon, ő megmondja, hogy mikorra van csoportos foglalás, ahhoz lehet csatlakozni. A jegyár oda-vissza tavaly ezervalahányszáz ft volt. Sajnos 40 fő alatt nem indul a hajó, de viszonylag gyakran vannak csoport, mi egy német társulat kedvéért mentünk fel elvileg üresen, és velülűk jöttünk vissza. A Bodrog csúcs.

Természetesen valamennyi hajóutunkról vannak fotók, szombaton ügyeletes leszek, felteszem a tárra a vasutas képek mellé őket.

Előzmény: DLala (86)
GEORGIE Creative Commons License 2000.08.29 0 0 87
Vegulis az AM-ekert jo pizt kapnak. Anno -oriasi meglepetesre- a jugoktol vettuk, nem a "nagy testvertol".

Egyebkent meg folyami hadihajozasra a 21. sz-ban is szukseg van.
Lehet, hogy mas feladattal, mint a monitorok idejen.

Hatarorizet es hasonlok...(Drava, Tisza, Duna)

Előzmény: FOMA (85)
DLala Creative Commons License 2000.08.29 0 0 86
Húú!!
Pont ma találtam meg a neten ennek a szarvasi hajónak a linkjét! Megosztanád a tapasztalataidat velem, merre érdemes menni, mibe kerül stb?
Elsosorban fotó- és videotémák gyujtése folyik, ebbol a szempontból érdekel.
És a Tokaj-Sárospatak különjárat elkapható még valahogy?
A Sello úgy tudom idén szeretett volna a Balatonban lubickolni, de elkéstek vele és az alacsony vízállás miatt nem tudtak felmenni a Sión, nem volt eresztés talán május eleje óta. Jó nagyot bukhatott a tulaj.
Drávaszabolcsról van valami infod?
Előzmény: FOMA (80)
FOMA Creative Commons License 2000.08.29 0 0 85
"Ugy hallottam, hogy a "haderoreform" kereteben a papai repulokkel kozos lesz a sorsuk. R.I.P"

Igen, ez valóban biztosnak tűnik, akárhogy küzd ellene Lányi Zsolt. Én a hajók sorsára lennék kiváncsi. Egy újságcikk szerint Horváto. szeretné megvenni őket.

Előzmény: GEORGIE (83)
plebejus Creative Commons License 2000.08.29 0 0 84
Nem. De szivesen feltennem a netre a vasuti kepeimhez hasonloan, azert is jeleztem divinek, de ugylacc ma nem netel.
Előzmény: GEORGIE (82)
GEORGIE Creative Commons License 2000.08.29 0 0 83
"Well: Jovo hetig -FOMA kivétlével- mindenkinek kell egy kicsit várnia a fénymásolt szakdolimra"

Foma:
Ami egyébként qrva jó!

Georgie:

Na ne tulozzunk kerem! Azert mert Dr. Csonkarety volt a temavezetom, es talan az K.u.K. resz a legjobb azota talaltam egypar erdekes konyvet, es bennuk adalekot korabbi -forrasok, feldolgozások hiányában- szerintem akkor nem bizonyithato elmeletemre.

Egyebkent a Jack Skalton (vagy ki) Admiralisok c. konyve eleg jo, csak nagyon "herelt" valtozatot adtak ki.

Tovabbi military konyvek a JATE Kozponti Konyvtaraban, a Hadtortenelmi kulongyujtemenyben talalhatoak. Sajna nincs szines fenymasolo!

FOMA:
"Még egy kérdés: ki tudja mi lesz az MH Dunai Flotilla hajóinak sorsa?"

Ugy hallottam, hogy a "haderoreform" kereteben a papai repulokkel kozos lesz a sorsuk. R.I.P.

FOMA:

Navigare necesse est"

Hajozni szukseges, de elni nem!! mondta egeszen pontosan Pomopeius. Bocs, hogy nem latinul irom, de latinbol mindig gyik voltam.

Előzmény: FOMA (80)
GEORGIE Creative Commons License 2000.08.29 0 0 82
Micsoda forras!!!!
Publikáltad?
Előzmény: plebejus (81)
plebejus Creative Commons License 2000.08.29 0 0 81
Regebben megorokoltem egy doboz mindenfele kepeslapot, ugy 1910-70 kozottieket.

Kozottuk van nehany [no nem sok, par darab csupan], melyeket az I. VH idejen, talan 1917-ben valamely tavolabbi rokonomnak aki akkor ifju lany volt, irkalta az egyik hajon szolgalo tengeresz. A kepeket feltehetoen o, illetve tarsai keszitettek, kinagyittatak levlap meretre es postaztak. A lapok most is a dobozban vannak, vagy 8-10 eve voltak utoljara a kezemben, ha idom lesz, majd kivalogatom. Szt. Istvan biztos nincs kozottuk. A szovegek is erdekesek. A felado az egyikben aggodik, hogy tulkepp ez hadititok, ilyen kepet tan nem is volna szabad kuldenie.

Előzmény: GEORGIE (79)
FOMA Creative Commons License 2000.08.29 0 0 80
"Well: Jovo hetig -FOMA kivétlével- mindenkinek kell egy kicsit várnia a fénymásolt szakdolimra"

Ami egyébként qrva jó!

Kicsit békésebb vizek a hadihajók után. Kérném a segítségetek, hogy gyűjtsük össze hol lehet Mo-n hajózni. Már leszámítva a közismert Bp-Dunakanyar és balatoni járatokat. Az is jó lenne, ha a hajókról lehetne valamit tudni. Amit én tudok: Drávaszabolcson állomásozik a Sellő nevű egykori balatoni hajó, amellyel a Dráván egyórás sétahajó utakat lehet tenni. Mohácsról már írtam. Tavaly Szarvason járunk, a Holt-Körösön a Katalin II. közlekedik naponta többször, ami egy váci gyártású átkelőhajóból lett átalakítva, szintén egyórás utakat tesz. A Bodrogon a Hegyalja (ex-Tihany) motoros közlekedik Tokaj-Sárospatak között charterjáratként, tavaly sikerült kifignunk oda-vissza. Állítólag tavaly óta a Körösökön is van személyhajózás, sajnos semmit nem tudok róla. gyanítom, hogy az Odessza lesz az, mert Szegedről eltűnt.

A legszebb utat egyébként a Csege (ex-Sárrét) motorossal tettük meg négy éve Tiszacsege és Kisköre között, sajnos a zsilipen nem mentünk át.

Még egy kérdés: ki tudja mi lesz az MH Dunai Flotilla hajóinak sorsa?

Navigare necesse est.

Előzmény: GEORGIE (78)
GEORGIE Creative Commons License 2000.08.29 0 0 79
Milyen temajuak a K.u.K. kepek?

Csak nem a Szt.Istvan?)))))))))))

Előzmény: plebejus (74)
GEORGIE Creative Commons License 2000.08.29 0 0 78
ALLJ!

FELREÉRTÉS: ÉN NEM MÁS TOPICTÁRSAM BECSÜLETESSÉGÉBEN KÉTELKEDEM, HANEM MURPHY-HEZ TARTOM MAGAM.

Well: Jovo hetig -FOMA kivétlével- mindenkinek kell egy kicsit várnia a fénymásolt szakdolimra.

Ha valaki kérne, az a kovgeorgie@index.hu cimre irjon.

OFF: A levelet megirtam az ugyeletre, de meg nem tapasztaltam valtozast.

Előzmény: DLala (76)
plebejus Creative Commons License 2000.08.29 0 0 77
Szia FOMA,
igen, tegnap ota dolgozom. Nem kaptam sajnos, de mar letoltottem magamnak -szerencsere jol kifogtam, eppen villamgyors volt az index- 3x500-as csomagba fert csak el, estenkent majd potolok.
Pulettket kulon udvozlom, remelem tetszett neki a gozos:-))
Előzmény: FOMA (75)
DLala Creative Commons License 2000.08.29 0 0 76
Még véletlenül sem szeretném továbbközölni senkinek sem az anyagát.
Ha így gondolod, maradjunk akkor inkább a papíralapú másolatnál. Elore is nagyon köszönöm. Postázgatni nincs értelme, valahol majdcsak összefutunk.
Előzmény: GEORGIE (70)
FOMA Creative Commons License 2000.08.29 0 0 75
Szia plebejus. letelt a szabi?
Érdeklődöm, hogy megkaptad-e valakitől az összegyűjtött hozzászólásokat, mert, ha nem szívesen küldöm.
OFF
Elvittem pulettkét gőzösözni.
ON
Előzmény: plebejus (74)
plebejus Creative Commons License 2000.08.29 0 0 74
megnott a vasutas tengereszek reszaranya e topicban

+1 fo szolgalattetelre behajozik:-)

mert:
- 10 es 15 eves koromban tengeresz akartam lenni [komolyan!]
- van otthon nehany KuK vonatkozasu fenykepem[*]

[*] divi ismet szamithatok rad???

Előzmény: GEORGIE (48)
FOMA Creative Commons License 2000.08.29 0 0 73
OK, inkább nem küldöm, így a tiszta!
Előzmény: GEORGIE (72)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!