Keresés

Részletes keresés

DLala Creative Commons License 2000.08.29 0 0 76
Még véletlenül sem szeretném továbbközölni senkinek sem az anyagát.
Ha így gondolod, maradjunk akkor inkább a papíralapú másolatnál. Elore is nagyon köszönöm. Postázgatni nincs értelme, valahol majdcsak összefutunk.
Előzmény: GEORGIE (70)
FOMA Creative Commons License 2000.08.29 0 0 75
Szia plebejus. letelt a szabi?
Érdeklődöm, hogy megkaptad-e valakitől az összegyűjtött hozzászólásokat, mert, ha nem szívesen küldöm.
OFF
Elvittem pulettkét gőzösözni.
ON
Előzmény: plebejus (74)
plebejus Creative Commons License 2000.08.29 0 0 74
megnott a vasutas tengereszek reszaranya e topicban

+1 fo szolgalattetelre behajozik:-)

mert:
- 10 es 15 eves koromban tengeresz akartam lenni [komolyan!]
- van otthon nehany KuK vonatkozasu fenykepem[*]

[*] divi ismet szamithatok rad???

Előzmény: GEORGIE (48)
FOMA Creative Commons License 2000.08.29 0 0 73
OK, inkább nem küldöm, így a tiszta!
Előzmény: GEORGIE (72)
GEORGIE Creative Commons License 2000.08.29 0 0 72
Haat.
Nem szeretnek a szakdolimmal mas neven, mas cimmel talalkozni! (Ez egyebkent bevett szokas a szakdolizok koreben, hogy z-intezmenybol szerzett szakdolit sajat neven adjak be! Hallgatokent es oktatokent is talalkoztam ilyennel.)

De ha kitalalsz valami olyan formulat, hogy aki keri villanyosan az kitolt egy nyilatkozat feleseget, miszerint csak hazi olvasara hasznositja, kereskedelmi forgalomba nem hozza, illetve irasos engedly nelkul nem sokszorositja.

Bocs, hogy hogy Degec-i vagyok, de kozel 6 even at folytattam az anyaggyujtest, es nem akarok torkosborz lenni.

Vagy var a fenymasolat elkeszulteig.

Előzmény: FOMA (71)
FOMA Creative Commons License 2000.08.29 0 0 71
GEORGIE!
Ha engedélyezed, akkor elküldöm e-mailben a szakdogádat, ha valaki kéri.

Az adatokban szereplő e-mail címedet úgy tudod módosítani, hogy írsz egy mailt-t az ugyelet@mail.index.hu-ra.

Előzmény: GEORGIE (70)
GEORGIE Creative Commons License 2000.08.29 0 0 70
Na vegre megpezsdult a topic!

FOMA-nak a szombati villamosozasnal odattam az irott szoveget villanyos formatumban, de ha tudsz varni kb. egy hetet, akkor a Belvedere meridionale-ban lekozolt, roviditett szakdoliomat, fenykepekkell egyutt lefenymnasolom, es postacimre kuldom.

Ja, az emailcimem mar nem el, ami a nevemhez van rendelve. Hogyan lehet utolag modositani?

Előzmény: DLala (69)
DLala Creative Commons License 2000.08.29 0 0 69
Irodalomjegyzék helyett a szakdoga is megfelelene... :-)
Előzmény: GEORGIE (68)
GEORGIE Creative Commons License 2000.08.29 0 0 68
A Haditechnika mellett szerintem a legjobb forras "A Tenger" A Magyar Adria Társaság folyoirata, 1912-1944. kozott letezett.
A dreadnoughtokrol (es ezen belul a Szt.Istvanrol) 1912-1918 között sok fontos adatot, ábrát stb. közölnek.

E mellett még Dr. Csonkaréty Károlynak a Hadtörténelmi Közleményekben megjelent tanulmányait tudom ajánlani (cca. 1985-87).

Mivel a szakdogámat is hasonszörü témában irtam, tudok pontos irodalomjegyzéket küldeni...

Előzmény: YERICO (65)
GEORGIE Creative Commons License 2000.08.28 0 0 67
Hy YERICO,

En is errol beszeltem! Azert mert van atomtoltet egy tuzersegi eszkozhoz, nem lesz mindjart belole interkontinentalis gombafelhoszallito!

Előzmény: YERICO (66)
YERICO Creative Commons License 2000.08.28 0 0 66
Bocsi Georgie, de az OSCAR II szeria igeni atomtoltettel van felszerelve. A raketai 570 km hatotavval rendelkeznek (valo igaz, nem ballisztikus raketa, hanem ROBOTREPULOGEP egesz pontosan magyarul), es teljes flottak elsullyesztesere terveztek.
Előzmény: GEORGIE (62)
YERICO Creative Commons License 2000.08.28 0 0 65
A Szent Istvan csatahajóról mindenféle info elérhető régebbi Haditechnikákban, még a megtalálása is képekkel és metszetrajzokkal dokumentálva. Ha valakit érdekel, akkor beszkennelem a cikkeket. Ebben az esetben levélben is kérjétek.
Előzmény: Csokis2 (7)
FOMA Creative Commons License 2000.08.28 0 0 64
APontosítok: most beszéltem telefonon a DVRK mohácsi örsének parancsnokával, aki az alábbi információt adta.

Eddig három alkalommal volt kint a Bendegúz (tehát valóban nem a Pannónia). A következő út 2000. szeptember 09-én lesz, a program: 06.00-kor indulás Mohácsról egészen Eszékig a Dráván! Utána autóbuszos kirándulás: Ilokon borkostoló, Vukováron várlátogatás. Közben a hajó elmegy Batinára, és ott veszi fel a csoportot. Várható érkezés Mohácsra: 21.00-kor. Jelentkezni a 06-69-322-920-as telefonszámon lehet.

Előzmény: gülüke (63)
gülüke Creative Commons License 2000.08.28 0 0 63
Hali FOMA!

A Pannonia m/s ugyan tulajdonilag még a Mohácsi Révhajózási Váll.-hoz tartozik, de maszek üzemeltetonek van kiadva, és ez a szerzdés még legalább 2 évig tart. A Lánchíd pesti lábánál az Akadémia 3-as kikötoben áll, sajnos elég alacsony kihasználtsággal muködik. Bár 17.000.- Ft-os óradíjjal adják ki, de mivel szinte csak a edélzeti nyitott része hasznosíható vendéglátásra, nagyon idojárásfüggo.
Még egy dolog: 60 fore szól a hajólevele, de erre a hosszabb útra, még a 20 is sok lenne rá. És mivel tavi típusú hajó, a maga 21 dm-es merülésével kétszer is meg kell nézni a vízállást mielott elindulnak. A benne lévo Sakál gép szépen muzsikál, és ide városon belülre elég lenne, de hosszabb útra már öregnek tartom.
Üdv

Előzmény: FOMA (61)
GEORGIE Creative Commons License 2000.08.28 0 0 62
Koszi az ujabb linkeket!

Hetvegen odahaza elokaptam a hadihajos szagirodalmamat es a World navies, vmint a Modern tengeralattjarok c. konyv is egybehangzoan felelmetes fegyvernek tartja az Oscar-2-t.

Csak azt nem ertem, hogy abban a szomszedos Kurszk topicban, (es a sajtoban is plane) osszekavarjak a cirkaloraketat a ballisztikus raketaval!!!!!

AZ Oscar-2-t a szovjet strategak meg a 2. vh-us nemet tapasztalatok alapjan egy, a hajokonvojokat, valamaint a hajokonvojokat biztosito hadihajo-kotelekek lekuzdesere terveztek, tehat nem nuklearis csapasmerere!

Mas: a HVG aug.19-i szamaban a Hiroshima elleni atomtamadas: aug. 2., Nagasaki aug 5.
Erdekes, a japanok 6-an es 9-en emlekeznek. Vajjon miert?.)))))))))))))))

Előzmény: DLala (58)
FOMA Creative Commons License 2000.08.28 0 0 61
"Viszont én sajnos csak a Dunai személyhajózásban vagyok otthon, de abban nagyon-nagyon! :)))"

Akkor viszont máris mondom a jó hírt, hogy Mohácsról menetrendszerinti járat indítását tervezi a Révhajózási Vállalat Horvátországba. Az első charterjárat már kint is volt a hétvégén. A Pannónia motoros fogja a járatot végezni. Remélem hosszabb életű lesz, mint a Szeged-Kanizsa volt.

Előzmény: gülüke (60)
gülüke Creative Commons License 2000.08.27 0 0 60
Én is itt vagyok, és örülök, hogy van egy ilyen topic is!
Viszont én sajnos csak a Dunai személyhajózásban vagyok otthon, de abban nagyon-nagyon! :)))
A Hableány megmaradt roncsait, illetve corpusát egy magánvállalkozó vette meg pár február végén és az Újpesti öbölbe vontatták. Ott tervezik a felújítását, és eredeti nevén egyenlőre állóhajóvá alakítását.
Welcome on Board!
Gülü
Előzmény: DLala (47)
Törölt nick Creative Commons License 2000.08.25 0 0 59
Hajó...l belegondolok, igazad van :-) tényleg, a legutóbbi akciót (legalább részben) meg kell ismételnünk, ha már elveszett a dokumentációja!

Macibb

Előzmény: FOMA (57)
DLala Creative Commons License 2000.08.25 0 0 58
Itt egy másik link, ez egy nagyon érdekes site:
Ez
FOMA Creative Commons License 2000.08.25 0 0 57
Örülök, hogy megpezsdült az élet a topicon.

Máris mondanám, hogy én csak távolról szeretem tisztelni a tengeri kereskedelmi és hadihajókat, hanem szeretk aktívan hajózni akár a tengeren, akár hazai vizeken.

Ugye Macibb barátom?:)))

A holnapi nosztalgiázáson a többit meg szóban.

Üdv mindenkinek.

Kikapcs.

GEORGIE Creative Commons License 2000.08.25 0 0 56
Koszi!

OFF:
Majd vaganyokat fektetunk az ocean fenekere.))))))

Előzmény: DLala (54)
Törölt nick Creative Commons License 2000.08.25 0 0 55
A friss hvg-ben van cikk a Kurszkról. Talán a hvg honlapján is megtalálható.

Macibb

DLala Creative Commons License 2000.08.25 0 0 54
Szerintem abban nem, mert az Oscar II
újabb széria, csak 1986-tól van. Legfeljebb Oscar I lehet benne. A Kurszk egyébként 1994-es építésu.
De itt van minden ami csak kell
Előzmény: GEORGIE (52)
GEORGIE Creative Commons License 2000.08.25 0 0 53
"A harom hajo neve Hogue, Cressy, Aboukir"

Igen es sajnos a Lusitania elsullyesztese c. magyar dokumentum-filmben (Antal Imre musorvezetesevel!!!) a harom hajo elsullyesztese gyanant azt a filmet mutattak be, ami a Szt. Istvan elsullyedeserol szolt...

Bovebben errol a szakdolimban is irok, lasd a Vasutas topicban tett offtopic hozzaszolasomat.

Előzmény: Laci bacsi (35)
GEORGIE Creative Commons License 2000.08.25 0 0 52
Szia DLala!

Koszi az infot!
Egy kerdes: az OscarII szerepel-e az 1984-es hadihajos tipuskonyvben, vagy a Kossuth-Salamander kiadasu Modern hadihajokban?

Előzmény: DLala (50)
GEORGIE Creative Commons License 2000.08.25 0 0 51
LUCzI FERencz válasz erre | adatok | e-mail 2000.01.17 18:46 (23)

Urak!

Találtam egy gyönyörű, és igényes, igaz angol nyelvű site-t a Neten, a KuK Kriegsmarine-ról.
Innentől kezdve az én honlapkezdeményem feleslegessé vált.

http://www.hszk.bme.hu/~vb021/kukmain.html


Tenyleg szep, csak vannak aprobb hibak...
Kar, hogy a weblap keszitoje nem irt e-mail cimet...

Előzmény: LUCzI FERencz (22)
DLala Creative Commons License 2000.08.25 0 0 50
Oscar II
Előzmény: GEORGIE (48)
GEORGIE Creative Commons License 2000.08.25 0 0 49
Kedves Laci bacsi!

Melyik londoni egyezmenyre gondolsz?

Előzmény: Laci bacsi (28)
GEORGIE Creative Commons License 2000.08.25 0 0 48
Sziasztok!

TakiLacinak koszonhetoen megnott a vasutas tengereszek reszaranya e topicban.

Egy kis eltre leheles:
yahoon keressunk hajos linkeket
es
csatahajokrol

Es egy kerdes: van-e valakinek valamilyen tippje arrol, hogy a szerencsetlenul jart KURSZK milyen hajo-osztalyba tartozott?

DLala Creative Commons License 2000.08.25 0 0 47
Idetaláltam (üdv a fedélzeten mindenkinek!) és ha lesz egy kis idom elovadászom az eddig megtalált hadihajós linkjeimet, valamint közzé is tenném oket ha szabad. :)
Előzmény: FOMA (45)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!