Keresés

Részletes keresés

FOMA Creative Commons License 2000.08.29 0 0 89
A városi és elővárosiból:

"Leyo válasz erre | adatok | e-mail 2000-08-29 16:31:50 (16014)

Sziasztok!

A hajós témához (kis dunai átkelôhajók):
a Sólyom nevezetüt (Hárosnál teljesített szolgálatot) jelenlg az apósom birtokolja. A hajó sok évig Tömörkénynél volt jégtörô egy ottani halastavon, 90 körül vette meg, mint ócskavasat, aztán felújította, jelenleg Csongrádon szokott leledzeni. A halyó eredetileg 34 személyes volt + személyzet.

LeYo

[előzmény : Fecóka, 2000.08.29 14:49]"

FOMA Creative Commons License 2000.08.29 0 0 88
Akkor sorban:

A katalin II. a szarvasi arborétumból indul, és oda is tér vissza az út végén, de ki lehet szállni a Ciprus étteremnél is a hídnál a visszaúton. A jegy tavaly 300 Ft körül lehetett, de megkeresem majd őket. Az útvonala fix, először elmegy a történelmi Mo. közepét jelző emlékműig, aztán fordul és elmegy a közúti hídig, újból forduló és vissza a hajóállomásig. Mi egy kis extrát is kaptunk, mert a tulajdonos (egyben vezető) mondta, hogy még várunk egy csoportot, addig ő elmenne ebédelni, ha akarunk beülhetünk. Naná, hogy beültünk, átmentünk a túlpartra, megvártuk az ebéd végét és vissza a csoportért. A hangulat jó, a tulaj valaha tengerész volt, egyébként meg végigpoénkodja az utat. Ja, és vezetni is enged!
Még egy érdekesség, hogy a hajó mellé van kötve egy motorcsónaktest, oda is ki lehet ülni.

A Sellő kalandjáról nem hallottam, de a Jókai jelenleg is az árvízkapunál vesztegel az alacsony vízállás miatt.
Drávaszabolcsról annyi, hogy szintén egyórás sétautakat szervez a harkányi IBUSZ iroda, ott lehet jelentkezni. Tavalyelőtt busszal és ebéddel együtt 2.500 Ft/fő volt. Jövőre Barcs is szeretne hajóállomást, ha minden igaz Barcsig fog menni a hajó.

Tokaj-Sárospatak:
Kónya Bélát kell felhívni a 47/352-937 telefonon, ő megmondja, hogy mikorra van csoportos foglalás, ahhoz lehet csatlakozni. A jegyár oda-vissza tavaly ezervalahányszáz ft volt. Sajnos 40 fő alatt nem indul a hajó, de viszonylag gyakran vannak csoport, mi egy német társulat kedvéért mentünk fel elvileg üresen, és velülűk jöttünk vissza. A Bodrog csúcs.

Természetesen valamennyi hajóutunkról vannak fotók, szombaton ügyeletes leszek, felteszem a tárra a vasutas képek mellé őket.

Előzmény: DLala (86)
GEORGIE Creative Commons License 2000.08.29 0 0 87
Vegulis az AM-ekert jo pizt kapnak. Anno -oriasi meglepetesre- a jugoktol vettuk, nem a "nagy testvertol".

Egyebkent meg folyami hadihajozasra a 21. sz-ban is szukseg van.
Lehet, hogy mas feladattal, mint a monitorok idejen.

Hatarorizet es hasonlok...(Drava, Tisza, Duna)

Előzmény: FOMA (85)
DLala Creative Commons License 2000.08.29 0 0 86
Húú!!
Pont ma találtam meg a neten ennek a szarvasi hajónak a linkjét! Megosztanád a tapasztalataidat velem, merre érdemes menni, mibe kerül stb?
Elsosorban fotó- és videotémák gyujtése folyik, ebbol a szempontból érdekel.
És a Tokaj-Sárospatak különjárat elkapható még valahogy?
A Sello úgy tudom idén szeretett volna a Balatonban lubickolni, de elkéstek vele és az alacsony vízállás miatt nem tudtak felmenni a Sión, nem volt eresztés talán május eleje óta. Jó nagyot bukhatott a tulaj.
Drávaszabolcsról van valami infod?
Előzmény: FOMA (80)
FOMA Creative Commons License 2000.08.29 0 0 85
"Ugy hallottam, hogy a "haderoreform" kereteben a papai repulokkel kozos lesz a sorsuk. R.I.P"

Igen, ez valóban biztosnak tűnik, akárhogy küzd ellene Lányi Zsolt. Én a hajók sorsára lennék kiváncsi. Egy újságcikk szerint Horváto. szeretné megvenni őket.

Előzmény: GEORGIE (83)
plebejus Creative Commons License 2000.08.29 0 0 84
Nem. De szivesen feltennem a netre a vasuti kepeimhez hasonloan, azert is jeleztem divinek, de ugylacc ma nem netel.
Előzmény: GEORGIE (82)
GEORGIE Creative Commons License 2000.08.29 0 0 83
"Well: Jovo hetig -FOMA kivétlével- mindenkinek kell egy kicsit várnia a fénymásolt szakdolimra"

Foma:
Ami egyébként qrva jó!

Georgie:

Na ne tulozzunk kerem! Azert mert Dr. Csonkarety volt a temavezetom, es talan az K.u.K. resz a legjobb azota talaltam egypar erdekes konyvet, es bennuk adalekot korabbi -forrasok, feldolgozások hiányában- szerintem akkor nem bizonyithato elmeletemre.

Egyebkent a Jack Skalton (vagy ki) Admiralisok c. konyve eleg jo, csak nagyon "herelt" valtozatot adtak ki.

Tovabbi military konyvek a JATE Kozponti Konyvtaraban, a Hadtortenelmi kulongyujtemenyben talalhatoak. Sajna nincs szines fenymasolo!

FOMA:
"Még egy kérdés: ki tudja mi lesz az MH Dunai Flotilla hajóinak sorsa?"

Ugy hallottam, hogy a "haderoreform" kereteben a papai repulokkel kozos lesz a sorsuk. R.I.P.

FOMA:

Navigare necesse est"

Hajozni szukseges, de elni nem!! mondta egeszen pontosan Pomopeius. Bocs, hogy nem latinul irom, de latinbol mindig gyik voltam.

Előzmény: FOMA (80)
GEORGIE Creative Commons License 2000.08.29 0 0 82
Micsoda forras!!!!
Publikáltad?
Előzmény: plebejus (81)
plebejus Creative Commons License 2000.08.29 0 0 81
Regebben megorokoltem egy doboz mindenfele kepeslapot, ugy 1910-70 kozottieket.

Kozottuk van nehany [no nem sok, par darab csupan], melyeket az I. VH idejen, talan 1917-ben valamely tavolabbi rokonomnak aki akkor ifju lany volt, irkalta az egyik hajon szolgalo tengeresz. A kepeket feltehetoen o, illetve tarsai keszitettek, kinagyittatak levlap meretre es postaztak. A lapok most is a dobozban vannak, vagy 8-10 eve voltak utoljara a kezemben, ha idom lesz, majd kivalogatom. Szt. Istvan biztos nincs kozottuk. A szovegek is erdekesek. A felado az egyikben aggodik, hogy tulkepp ez hadititok, ilyen kepet tan nem is volna szabad kuldenie.

Előzmény: GEORGIE (79)
FOMA Creative Commons License 2000.08.29 0 0 80
"Well: Jovo hetig -FOMA kivétlével- mindenkinek kell egy kicsit várnia a fénymásolt szakdolimra"

Ami egyébként qrva jó!

Kicsit békésebb vizek a hadihajók után. Kérném a segítségetek, hogy gyűjtsük össze hol lehet Mo-n hajózni. Már leszámítva a közismert Bp-Dunakanyar és balatoni járatokat. Az is jó lenne, ha a hajókról lehetne valamit tudni. Amit én tudok: Drávaszabolcson állomásozik a Sellő nevű egykori balatoni hajó, amellyel a Dráván egyórás sétahajó utakat lehet tenni. Mohácsról már írtam. Tavaly Szarvason járunk, a Holt-Körösön a Katalin II. közlekedik naponta többször, ami egy váci gyártású átkelőhajóból lett átalakítva, szintén egyórás utakat tesz. A Bodrogon a Hegyalja (ex-Tihany) motoros közlekedik Tokaj-Sárospatak között charterjáratként, tavaly sikerült kifignunk oda-vissza. Állítólag tavaly óta a Körösökön is van személyhajózás, sajnos semmit nem tudok róla. gyanítom, hogy az Odessza lesz az, mert Szegedről eltűnt.

A legszebb utat egyébként a Csege (ex-Sárrét) motorossal tettük meg négy éve Tiszacsege és Kisköre között, sajnos a zsilipen nem mentünk át.

Még egy kérdés: ki tudja mi lesz az MH Dunai Flotilla hajóinak sorsa?

Navigare necesse est.

Előzmény: GEORGIE (78)
GEORGIE Creative Commons License 2000.08.29 0 0 79
Milyen temajuak a K.u.K. kepek?

Csak nem a Szt.Istvan?)))))))))))

Előzmény: plebejus (74)
GEORGIE Creative Commons License 2000.08.29 0 0 78
ALLJ!

FELREÉRTÉS: ÉN NEM MÁS TOPICTÁRSAM BECSÜLETESSÉGÉBEN KÉTELKEDEM, HANEM MURPHY-HEZ TARTOM MAGAM.

Well: Jovo hetig -FOMA kivétlével- mindenkinek kell egy kicsit várnia a fénymásolt szakdolimra.

Ha valaki kérne, az a kovgeorgie@index.hu cimre irjon.

OFF: A levelet megirtam az ugyeletre, de meg nem tapasztaltam valtozast.

Előzmény: DLala (76)
plebejus Creative Commons License 2000.08.29 0 0 77
Szia FOMA,
igen, tegnap ota dolgozom. Nem kaptam sajnos, de mar letoltottem magamnak -szerencsere jol kifogtam, eppen villamgyors volt az index- 3x500-as csomagba fert csak el, estenkent majd potolok.
Pulettket kulon udvozlom, remelem tetszett neki a gozos:-))
Előzmény: FOMA (75)
DLala Creative Commons License 2000.08.29 0 0 76
Még véletlenül sem szeretném továbbközölni senkinek sem az anyagát.
Ha így gondolod, maradjunk akkor inkább a papíralapú másolatnál. Elore is nagyon köszönöm. Postázgatni nincs értelme, valahol majdcsak összefutunk.
Előzmény: GEORGIE (70)
FOMA Creative Commons License 2000.08.29 0 0 75
Szia plebejus. letelt a szabi?
Érdeklődöm, hogy megkaptad-e valakitől az összegyűjtött hozzászólásokat, mert, ha nem szívesen küldöm.
OFF
Elvittem pulettkét gőzösözni.
ON
Előzmény: plebejus (74)
plebejus Creative Commons License 2000.08.29 0 0 74
megnott a vasutas tengereszek reszaranya e topicban

+1 fo szolgalattetelre behajozik:-)

mert:
- 10 es 15 eves koromban tengeresz akartam lenni [komolyan!]
- van otthon nehany KuK vonatkozasu fenykepem[*]

[*] divi ismet szamithatok rad???

Előzmény: GEORGIE (48)
FOMA Creative Commons License 2000.08.29 0 0 73
OK, inkább nem küldöm, így a tiszta!
Előzmény: GEORGIE (72)
GEORGIE Creative Commons License 2000.08.29 0 0 72
Haat.
Nem szeretnek a szakdolimmal mas neven, mas cimmel talalkozni! (Ez egyebkent bevett szokas a szakdolizok koreben, hogy z-intezmenybol szerzett szakdolit sajat neven adjak be! Hallgatokent es oktatokent is talalkoztam ilyennel.)

De ha kitalalsz valami olyan formulat, hogy aki keri villanyosan az kitolt egy nyilatkozat feleseget, miszerint csak hazi olvasara hasznositja, kereskedelmi forgalomba nem hozza, illetve irasos engedly nelkul nem sokszorositja.

Bocs, hogy hogy Degec-i vagyok, de kozel 6 even at folytattam az anyaggyujtest, es nem akarok torkosborz lenni.

Vagy var a fenymasolat elkeszulteig.

Előzmény: FOMA (71)
FOMA Creative Commons License 2000.08.29 0 0 71
GEORGIE!
Ha engedélyezed, akkor elküldöm e-mailben a szakdogádat, ha valaki kéri.

Az adatokban szereplő e-mail címedet úgy tudod módosítani, hogy írsz egy mailt-t az ugyelet@mail.index.hu-ra.

Előzmény: GEORGIE (70)
GEORGIE Creative Commons License 2000.08.29 0 0 70
Na vegre megpezsdult a topic!

FOMA-nak a szombati villamosozasnal odattam az irott szoveget villanyos formatumban, de ha tudsz varni kb. egy hetet, akkor a Belvedere meridionale-ban lekozolt, roviditett szakdoliomat, fenykepekkell egyutt lefenymnasolom, es postacimre kuldom.

Ja, az emailcimem mar nem el, ami a nevemhez van rendelve. Hogyan lehet utolag modositani?

Előzmény: DLala (69)
DLala Creative Commons License 2000.08.29 0 0 69
Irodalomjegyzék helyett a szakdoga is megfelelene... :-)
Előzmény: GEORGIE (68)
GEORGIE Creative Commons License 2000.08.29 0 0 68
A Haditechnika mellett szerintem a legjobb forras "A Tenger" A Magyar Adria Társaság folyoirata, 1912-1944. kozott letezett.
A dreadnoughtokrol (es ezen belul a Szt.Istvanrol) 1912-1918 között sok fontos adatot, ábrát stb. közölnek.

E mellett még Dr. Csonkaréty Károlynak a Hadtörténelmi Közleményekben megjelent tanulmányait tudom ajánlani (cca. 1985-87).

Mivel a szakdogámat is hasonszörü témában irtam, tudok pontos irodalomjegyzéket küldeni...

Előzmény: YERICO (65)
GEORGIE Creative Commons License 2000.08.28 0 0 67
Hy YERICO,

En is errol beszeltem! Azert mert van atomtoltet egy tuzersegi eszkozhoz, nem lesz mindjart belole interkontinentalis gombafelhoszallito!

Előzmény: YERICO (66)
YERICO Creative Commons License 2000.08.28 0 0 66
Bocsi Georgie, de az OSCAR II szeria igeni atomtoltettel van felszerelve. A raketai 570 km hatotavval rendelkeznek (valo igaz, nem ballisztikus raketa, hanem ROBOTREPULOGEP egesz pontosan magyarul), es teljes flottak elsullyesztesere terveztek.
Előzmény: GEORGIE (62)
YERICO Creative Commons License 2000.08.28 0 0 65
A Szent Istvan csatahajóról mindenféle info elérhető régebbi Haditechnikákban, még a megtalálása is képekkel és metszetrajzokkal dokumentálva. Ha valakit érdekel, akkor beszkennelem a cikkeket. Ebben az esetben levélben is kérjétek.
Előzmény: Csokis2 (7)
FOMA Creative Commons License 2000.08.28 0 0 64
APontosítok: most beszéltem telefonon a DVRK mohácsi örsének parancsnokával, aki az alábbi információt adta.

Eddig három alkalommal volt kint a Bendegúz (tehát valóban nem a Pannónia). A következő út 2000. szeptember 09-én lesz, a program: 06.00-kor indulás Mohácsról egészen Eszékig a Dráván! Utána autóbuszos kirándulás: Ilokon borkostoló, Vukováron várlátogatás. Közben a hajó elmegy Batinára, és ott veszi fel a csoportot. Várható érkezés Mohácsra: 21.00-kor. Jelentkezni a 06-69-322-920-as telefonszámon lehet.

Előzmény: gülüke (63)
gülüke Creative Commons License 2000.08.28 0 0 63
Hali FOMA!

A Pannonia m/s ugyan tulajdonilag még a Mohácsi Révhajózási Váll.-hoz tartozik, de maszek üzemeltetonek van kiadva, és ez a szerzdés még legalább 2 évig tart. A Lánchíd pesti lábánál az Akadémia 3-as kikötoben áll, sajnos elég alacsony kihasználtsággal muködik. Bár 17.000.- Ft-os óradíjjal adják ki, de mivel szinte csak a edélzeti nyitott része hasznosíható vendéglátásra, nagyon idojárásfüggo.
Még egy dolog: 60 fore szól a hajólevele, de erre a hosszabb útra, még a 20 is sok lenne rá. És mivel tavi típusú hajó, a maga 21 dm-es merülésével kétszer is meg kell nézni a vízállást mielott elindulnak. A benne lévo Sakál gép szépen muzsikál, és ide városon belülre elég lenne, de hosszabb útra már öregnek tartom.
Üdv

Előzmény: FOMA (61)
GEORGIE Creative Commons License 2000.08.28 0 0 62
Koszi az ujabb linkeket!

Hetvegen odahaza elokaptam a hadihajos szagirodalmamat es a World navies, vmint a Modern tengeralattjarok c. konyv is egybehangzoan felelmetes fegyvernek tartja az Oscar-2-t.

Csak azt nem ertem, hogy abban a szomszedos Kurszk topicban, (es a sajtoban is plane) osszekavarjak a cirkaloraketat a ballisztikus raketaval!!!!!

AZ Oscar-2-t a szovjet strategak meg a 2. vh-us nemet tapasztalatok alapjan egy, a hajokonvojokat, valamaint a hajokonvojokat biztosito hadihajo-kotelekek lekuzdesere terveztek, tehat nem nuklearis csapasmerere!

Mas: a HVG aug.19-i szamaban a Hiroshima elleni atomtamadas: aug. 2., Nagasaki aug 5.
Erdekes, a japanok 6-an es 9-en emlekeznek. Vajjon miert?.)))))))))))))))

Előzmény: DLala (58)
FOMA Creative Commons License 2000.08.28 0 0 61
"Viszont én sajnos csak a Dunai személyhajózásban vagyok otthon, de abban nagyon-nagyon! :)))"

Akkor viszont máris mondom a jó hírt, hogy Mohácsról menetrendszerinti járat indítását tervezi a Révhajózási Vállalat Horvátországba. Az első charterjárat már kint is volt a hétvégén. A Pannónia motoros fogja a járatot végezni. Remélem hosszabb életű lesz, mint a Szeged-Kanizsa volt.

Előzmény: gülüke (60)
gülüke Creative Commons License 2000.08.27 0 0 60
Én is itt vagyok, és örülök, hogy van egy ilyen topic is!
Viszont én sajnos csak a Dunai személyhajózásban vagyok otthon, de abban nagyon-nagyon! :)))
A Hableány megmaradt roncsait, illetve corpusát egy magánvállalkozó vette meg pár február végén és az Újpesti öbölbe vontatták. Ott tervezik a felújítását, és eredeti nevén egyenlőre állóhajóvá alakítását.
Welcome on Board!
Gülü
Előzmény: DLala (47)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!