Keresés

Részletes keresés

Hepci Creative Commons License 2020.11.27 0 0 82141

A Tornaitól származik a valamelyik diszkontban kapható Piknik nevű cucc.

Azzal biztosra mehetsz, mivel hozzá képest bármelyik T-prémium egy Fritz Haag Juffer Sonnenuhr GG. :)

Előzmény: naivkezdo (82140)
naivkezdo Creative Commons License 2020.11.27 0 0 82140

Én is inkább igazán szar somlóit vennék, ha tudtok.

Ilyen tornai jellegűt és attól gyengébbeket.

Előzmény: Hepci (82138)
Hepci Creative Commons License 2020.11.27 0 0 82139

Nem az van, hogy a Tálos úrnak az elegáns bor az ideája és rühelli a farnehéz cuccokat gyártókat?

Még a végén összezavarnák a hupilila inges marketing menedzserek és 20 centis sarkú cipőben tipegő oldalbordáik fejét.

Előzmény: BZoltan (82124)
Hepci Creative Commons License 2020.11.27 0 0 82138

Remélhetőleg vannak nem jó somlói boraik is - a változatosság gyönyörködtet.

Előzmény: BZoltan (82135)
BZoltan Creative Commons License 2020.11.27 0 0 82137

Konkrétan a nem somlói felhozatalból szerintem elég erős a készlet: https://borarum.hu/shop/?filters=winery[1083-1045-58-1232-980-1074-982]

Előzmény: lazaridi (82134)
loading Creative Commons License 2020.11.27 0 0 82136

Csodálkozom. Korábban küldtem Lengyelországba onnan.

Előzmény: lazaridi (82134)
BZoltan Creative Commons License 2020.11.27 0 0 82135

A Somlói Borok Boltja rendszeresen küld ki bort külföldre. A nevével ellentétben vannak nem somlói jó boraik is :)

Előzmény: lazaridi (82134)
lazaridi Creative Commons License 2020.11.27 0 0 82134

Van olyan kereskedő Magyarországon, akinél tudok venni 1-2 üveg bort, úgy hogy kipostázza Olaszországba?

 

Úgy látom Tálos úr cége nem ilyen...

BZoltan Creative Commons License 2020.11.27 0 0 82133

 Így van. Bármelyik kereskedő el tudja mondani, hogy az igazán izgalmas borokkal először mindig meló van és megvan a kockázata annak, hogy a fogyasztók nem harapnak rá egy izgalmas tételre amit a kereskedő felfedezett.

 

Aki Gere kabernét meg Bock BambulusGigamaximus küvét és Dúzsi rozét meg Laposa Frisst forgalmaz az sok kockázatot nem vállal...

Előzmény: kifli (82132)
kifli Creative Commons License 2020.11.27 0 0 82132

na igen, de már most is nagyon nehéz izgalmas tételeket találni a BT-nél. Kezd elhipermarketesedni

Előzmény: BZoltan (82130)
BZoltan Creative Commons License 2020.11.27 0 0 82131

Számomra is talány :D

Mondjuk cirka húsz éve gondolkodom azon, hogy mi a szar hozzáadott értéke lenne annak, hogy én a kereskedőkkel nyájas vagyok? Jó bort adok, jó áron. Nem kúrok át senkit és az adott szavamat betartom. Az, hogy kedves gyerek vagyok az a személynek szól nem a biznisznek.

Előzmény: Daeril (82125)
BZoltan Creative Commons License 2020.11.27 0 0 82130

Ebben is van valami. Én arra gondolok, hogy ha tíz percre van tőled a vasútállomás és neked 9 perced van a vonatindulásig akkor ki fogsz lépni, esetleg még futni is fogsz egy kicsit és odaérsz végül 8 perc alatt. De ha van  húsz perced akkor sétafikálni fogsz mert nincs kockázata annak, hogy lekésed a vonatot. Vagyis teljesítményre mindig a magasabb kockázat a nehezebben elérhető cél serkent. 

Namost a BT azzal, hogy bizományra áll át ad magának húsz percet és sétafikálni fog. Tálos stratégiája az, hogy most megnézi melyek azok a borok amik eladják magukat és amikkel nem kell dolgozni. Azokra fogja helyezni a hangsúlyt a többit pedig kiszórja. Sőt szerintem jön majd náluk a polcpénz (ha még nincsen ilyen, bár szerintem már régen van) hogy pénzért be lehet bárkinek kerülni akik azt hiszik, hogy a BT polcain majd eladja magát a boruk. Ez, egy teljesítmény minimalizáló és nyereség maximalizáló stratégia. Ha bejön, akkor fog jelentkezni nála valaki egy visszautasíthatatlan ajánlattal. Ugyanis egy önmagát eladó borokat logisztikázó céghez már nem kell szaktudás, nem kell fantázia, nem kell stílus. Egyszerüen be kell pakolni 2-3 hónapra minden jelentkezőt aki kifizeti a beugrót és ha megy a bor magától akkor maradhat, ha pedig nem akkor viheti a termelő a 'csába a szarát.

Előzmény: kifli (82126)
Tybald_ Creative Commons License 2020.11.27 0 0 82129

Tényleg a Rácz Miklós Tamás is hogy eltűnt a BT szortimentből!

Gondolom rájött, hogy egy a sok közül a polcon, a BT nulla hozzáadott értéket jelent, ellenben a borai ára a BT 50-100%-os sarca miatt nem fog érdemben emelkedni.

Multis környezetben dolgozó közép és felsővezetők között vannak sokan akik rendszeresen külföldre járnak (vagy még EMEA régiós kutyafüle korukban sokat jártak, ma már csak 1/4 évente mennek ki jópofizni), egy részüknek ismeretük, anyagi hátterük és igényük is van a drágább cuccokra (Tom Ford öltöny, Patek Philippe óra, szupertoszkánok és komolyabb francia vörösek, stb.)

De köztük sokan nem fórumoznak, a közösségi térben is figyelnek rá mit tesznek közzé, sőt még a rokoni körben is simán megtiltják, hogy fotózzák őket, vagy azt bárhol megosszák, így nincsenek szem előtt.

Előzmény: Hepci (82086)
Tybald_ Creative Commons License 2020.11.27 0 0 82128

Most nézem, Prémium sor a borbolt.huoldalon olcsóbb, bár nincs teljes átfedés, Pinot Gris 2018-as és ha valós a fotó nem is dűlős, az SB cimkéjén van valami dűlő, de az nem szerepel a feltüntetett névben.

https://borbolt.hu/kamocsay-akos/k/835

Előzmény: HorribileDictu (82089)
shiraz2 Creative Commons License 2020.11.27 0 0 82127

a legtöbb cég a kisebb ellenállás irányába megy, ez a biznisz

Előzmény: kifli (82126)
kifli Creative Commons License 2020.11.27 0 0 82126

Nem A kockázati felárat fogod megfizetni ebben a modellben a Bortársaságnál. A befektetett tőke, Illetve munka (bolthálózat, brand,marketing estébé). Hogy azt a elképzelést (hitet) hogy a Bortársaság el fogja neked tudni adni a borodat. Aztán vagy így lesz vagy nem. Persze ez lehet egy ördögi kör is hiszen nyilván a Bortársaság is azt a borászatot fogja legjobban nyomni amelyiknek legjobban illetve legjobb haszonkulccsal pörögnek a borai a kissebbek és illetve a többiek pedig hoppon maradnak. meglátjuk. Mindenesetre szerintem ez egy óriási lehetőség a kisebb kereskedőknek

 

Előzmény: BZoltan (82124)
Daeril Creative Commons License 2020.11.27 0 1 82125

Pedig olyan szimpatikus, nyájas borász vagy :) 

Érthetetlen mi baja veled :)

Előzmény: BZoltan (82124)
BZoltan Creative Commons License 2020.11.27 0 0 82124

Tökéletesen egyetértek. Ez volt a misztikum... hogy ha bekerülsz a BT-hez akkor onnantól kezdve raklapszám viszik a borokat. Aztán néhányaknak tényleg volt olyan élményük, hogy amikor bekerültek akkor tényleg elvittek 2-3 raklapnyi bort.. persze nem a prémiumból, hanem az olcsóbbakból. Aztán később jött a meglepetés.

Én most ha könyörögnének sem szállnék be a BT-be. Persze ezzel együtt nyilván jól esne, ha könyörögnének :D De ez meg ugye nem fog megtörténni.  Nekem van egy olyan rögeszmém (amit a borhoz valóban értő barátaim mindig meg szoktak mosolyogni), hogy a Tálos pontosan tudja, hogy ki vagyok, csak rühell mint a másnapos fost és ezért még csak közvetetten sem keresett meg soha. Az ország egyetlen kereskedője a BT és a Tálos aki még soha egyetlen egyszer sem hívott fel, hogy szevasz Zoli, itt vagyunk a hegyen, van egy óránk mutatnál pár bort? Pedig nyilván járnak a Somlón, mert a Kreinbacher az stratégiai partnerük és látom a facebook folyamukon is, hogy néha vannak itt BT-s arcok. De soha... úgy, hogy még email-t is írtam neki. De még csak egy olcsó lepattintásra sem futotta.

Pedig életemben nem találkoztam vele, nincs is olyan közös ismerősünk akivel bármelyikünk rendszeresen tartaná a kapcsolatot. Szóval csak a sajtóból "ismerhet" ... vélhetőleg ennyi elég volt neki :)

Előzmény: Daeril (82123)
Daeril Creative Commons License 2020.11.27 0 0 82123

Neked nem kell bemutatni, hogy azok a raklapszám rendelt borok csak nagyon limitált borászatoktól érkeznek. 

Mítoszon azt értettem, hogy a borászatok "akkor érkeznek meg" ha bekerüknek a BT-be. Ez szerintem anno sem volt igaz, csak némelyeknek, most pedig egyenesen a halál csókja egy kis borászatnak a BT választékra felkerülni... Szerintem

Előzmény: BZoltan (82119)
BZoltan Creative Commons License 2020.11.27 0 0 82122

Nem igazán hiszek abban, hogy sikeres tud lenni egy olyan üzleti modell amiből a kockázatokat teljesen kiiktatják. Most  nem arról beszélek, hogy például orosz gázt közvetíteni az mekkora biznisz zérus kockázattal :) Mert az ilyen bizniszekhez hozzáférni egy külön történet.

 

De a borkereskedés elvileg arról kell, hogy szóljon, hogy a kereskedő hisz egy borban, bízik egy termelőben, befektet, kockázatot vállal és ezt a kockázatot csökkenti a befektetett munkájával és tudásával. Ha nem kell hinnie egy borban és nem fontos bíznia a termelőben (mert bármikor visszaküldheti a gecibe az eladhatatlan lét) akkor kockázatot sem vállal és így nem is lesz rajta nyomás, hogy odategye magát ezerrel a bor eladása mögé. Ez pedig szükségszerűen a szervíz minőségének a rovására fog menni.

 

Nézd, én ugyanezt csinálom... pontosan tudom, hogy a boraink X ezreléke dugós. Ez együtt jár a parafa használatával. Ahogy tapasztalatból tudom, hogy Y ezrelék pedig valamiért megpukkan. De a legnagyobb kockázat az, hogy a kedves fogyasztónak valamiért nem ízlik a borunk. Ezeket a kockázatokat én azzal tudom neutralizálni, hogy igyekszem minőségi szolgáltatást adni... például azonnal cserélem a hibás palackokat vagy visszaveszem a bort ami nem jön be a fogyasztónak. De ha ilyen kockázatok nem lennének akkor ezekre sem biztos, hogy szükség lenne. 

Előzmény: kifli (82120)
BZoltan Creative Commons License 2020.11.27 0 0 82121

Nem tudnék egyetlen olyan 200+ eurós bort sem mondani amit én kifizettem és egyedül megittam volna :) De még olyant sem amit bárki kifizetett volna és együtt megittuk volna. Kóstolni, rendezvényen vagy borbemutatón volt szerencsém nagyon néhány alkalommal... szóval érdemi tapasztalatom nekem nincsen ebből a szegmensből.
Az egyetlen esélyem, hogy 200+ eurós bort igyak az lehet, hogy felárazom valamelyik borunkat és kéjesen megiszok pár palackot... mielőtt visszaáraznám :D

Előzmény: syntaxerror (82114)
kifli Creative Commons License 2020.11.27 0 0 82120

lehet, h üzletileg nagyon be fog jönni a BT-nekaz új, bizományosi  modell. 

Előzmény: BZoltan (82119)
BZoltan Creative Commons License 2020.11.27 0 0 82119

Ameddig elviszik a boraikat és ameddig ki is fizetik azokat. Ezen utóbbi téren éppen komoly öntökön-rúgást hajtott végre Tálos úr.

 

Amikor elkezdtük a bizniszt 2001-ben én is arról ábrándoztam, hogy valami országos lefedettségű profi borkereskedés fogja minden évben elvinni egy az egyben a teljes készletet. Én tényleg úgy képzeltem el,  hogy mondjuk február nyolcadikán feltolat a hegyre egy teherautó és arra felpakolunk 5-8 ezer palack bort. Amit még azon a héten ki is fizetnek. Ebből is látszik, hogy mennyire naív, outsider voltam :D De ehhez azért a legközelebb még mindig a BT üzleti modellje van. Vagyis én úgy tudom, hogy raklapszámra rendelni az élelmiszerláncokon kívül csak a BT szokott. Legalábbis a számomra érdekes 3-6 ezer forintos sávban. De ha jól látom ők is erősen skáláznak lefelé.

Előzmény: Daeril (82115)
Hepci Creative Commons License 2020.11.27 0 0 82118

A plázás boltok terén nincs versenytársa a BT-nek.

Kérdés, hogy ez az értékesítési irány mennyire nagy üzlet, ha a költségeit és a vélhető árfelhajtó (a haszonkulcs egekbe emelését kikényszerítő) hatását is bekalkuláljuk.

Én már nagyon régóta versenyképtelennek érzem a BT árait - jobb/érdekesebb borokat tudok venni olcsóbban máshol, és nem kell különösebben megszakadnom a keresgélésben.

Előzmény: Daeril (82115)
syntaxerror Creative Commons License 2020.11.27 0 0 82117

Én rendelek néha BT-től, egyrészt ahogy Daeril is írta balaton környéki borból ellát ha úgy adódik, pl a Villa Tolnay-t szívesen vásárolom, másrészt a sima Schott-Zwiesel poharakat használjuk itthon ami időnként törik és akkor hozatunk újakat.

 

Boltjaikba nem járok, bár amíg bejártam dolgozni az egyik üzlet konkrétan a szomszédban volt oda néha betértem ha kellett valakinek egy ajándék bor hirtelen :)

Előzmény: Hepci (82099)
syntaxerror Creative Commons License 2020.11.27 0 0 82116

Pont a minap készítettünk rilette-t és melléktermékként született házi töpörtyű, azt toltuk hagymával és saját sütésű kovászos kenyérrel, de ezek szerint trógerek vagyunk mert sillert ittunk hozzá :)

Előzmény: Hepci (82113)
Daeril Creative Commons License 2020.11.27 0 0 82115

Nem tudom meddig tart ki a BT mítosza a borászatok között. Hasonlóan limitált értékesítési csatorna mint a többi kereskedés, csak elhiteti magáról, hogy lefedi az országot mint választékban mind elérhetőségben.

Előzmény: Hepci (82112)
syntaxerror Creative Commons License 2020.11.27 0 0 82114

Sorolni borokat én is tudnék :) de sajnos ha azt kell sorolni hogy mely 200+ euros borokat volt alkalmam fogyasztani, akkor már nehezen éri el a 10-et a lista. Persze igaz, hogy az viszont megvan fejben hogy lottóötös esetén mik azok amiket végigkóstolnék szép sorjában, tehát adott esetben tudnék rá keresletet támasztani.

Előzmény: BZoltan (82098)
Hepci Creative Commons License 2020.11.27 0 0 82113

Libatöpörtyű éppen nincs itthon, de most, hogy mondod, máris hiányzik...

Olaszrizling van mellé a pincében, többféle is.

Előzmény: BZoltan (82110)
Hepci Creative Commons License 2020.11.27 0 0 82112

Ha a Tálos úr hosszabb távon is ezt a "kölcsönösen előnyös" bizományosi konstrukciót igyekszik oktrojálni a partnereire, előfordulhat, hogy azok lelkesedése a BT iránt jócskán lecsökken.

Bár ez még mindig jobb, mint azok a vicces "kereskedők" és webáruházak, akiknél papíron minden van, még toronyóra aranylánccal is, de a valóságban semmiféle készletet nem tartanak.

Előzmény: Daeril (82105)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!