Keresés

Részletes keresés

AZS Creative Commons License 2016.11.30 0 0 138556

én egy picit többet szoktam fizetni 13 €-nál

valahol 14-15 között talán ;-)

Előzmény: Tarzy52 (138552)
Tarzy52 Creative Commons License 2016.11.30 0 0 138555

Oké, rendben, a technika megtréfált engem!

Előzmény: AZS (138554)
AZS Creative Commons License 2016.11.30 0 0 138554

öööööö...

 


Előzmény: Tarzy52 (138550)
Rezsee Creative Commons License 2016.11.30 0 0 138553

Jaaa, így már értem! Azt hittem a Boban-ban! :-)

Előzmény: Tarzy52 (138552)
Tarzy52 Creative Commons License 2016.11.30 0 0 138552

Az én 13 Eu-m? mert kb 100 napra fizettem Görögben 1289 Eu.t!

Előzmény: Rezsee (138546)
Tarzy52 Creative Commons License 2016.11.30 0 0 138551

Bocsi...most, hogy ide linkeltem már kn van, de ha lefordíttatom a géppel magyarra akkor megint nagy L-t ír.

 

Biztos jó a kuna.

Előzmény: Tarzy52 (138550)
Tarzy52 Creative Commons License 2016.11.30 0 0 138550

Ebben a táblázatban alul a kurtaxa-ra nem kn...vagyis Kuna van írva...!

 

http://www.autocamp-boban.com/cjenik.htm

Előzmény: AZS (138548)
AZS Creative Commons License 2016.11.30 0 0 138549

régebben hárman, mostmár csak ketten, +autó + áram -engedmény a sok nap miatt, és én a főszezon kezdetekor jövök hazafelé ;-)

Előzmény: Tarzy52 (138545)
AZS Creative Commons License 2016.11.30 0 0 138548

nem igazán értem ezt az angol font dolgot

Boravišna pristojba /Kurtaxe / Tax

Pobytovy poplatek

7,00 kn

7,00 kn

7,00 kn

Előzmény: Tarzy52 (138545)
Rezsee Creative Commons License 2016.11.30 0 0 138547

Bocs, nem tudom honnan vettem a lakóautót, de az autó+lakókocsi még több! :-(

Előzmény: Rezsee (138546)
Rezsee Creative Commons License 2016.11.30 0 0 138546

Ez hogy is jött ki???

2x39kn/2fő, lakóautó 59 kn, villany 32 kn, kutya 20 kn, kurtaxa 2x7 kn. Ez mind összesen: 203 kn, azaz kb. 29 euro. Előszezonban 155kn = 22 euro.

Mondom, nem akarok megint matekozni, ezzel együtt ki merem jelenteni, hogy egy átlagos kemping ára igenis egy átlagos apartman árat súrolja alulról. Én 3-4 fővel tudok számolni, több konkrét példát tudnék írni, de tudom van aki a feléért nyaral, más meg ingyen! :-S Lehet fillérezni lefelé-felfelé, nagyságrendileg akkor is igaz! Sajnos! Az már egy más kérdés, hogy van egy állatfajta, beleértve magamat is, aki ezt szívesen kifizeti egy apartman helyett, azzal együtt, hogy én is aránytalannak érzem! Ez a kereslet-kínálat törvénye, mert amíg főszezonban vadászni kell a kempinghelyet, addig...

Előzmény: Tarzy52 (138545)
Tarzy52 Creative Commons License 2016.11.30 0 0 138545

Hát azért nem mindegy, hogy mikor mész.......hányan, mivel mentek! ( az idegenforgalmi adó ( kurtaxe) az angol fontban van megadva? 1 fő / 7 font...? ) Azért a 13 Eu az elég jó nálam. ( 2 fő + autó + lakókocsi + kutya + áram ) Ez mai OTP árfolyamon : 3,943 Ft.

Előzmény: AZS (138542)
Tarzy52 Creative Commons License 2016.11.30 0 0 138544

Oké!

 

Attól a helyre még kíváncsi lehetek. Persze csak akkor, ha nem a saját, vagy rokona területe!

Előzmény: Rezsee (138540)
AZS Creative Commons License 2016.11.30 0 0 138543
Előzmény: AZS (138542)
AZS Creative Commons License 2016.11.30 0 0 138542

Nincs túl sok akadálya, simán besétálhastsz a recepción ;-)

Előzmény: Tarzy52 (138538)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2016.11.30 0 0 138541

Mindenki úgy nyaral, ahogy a kedve tartja és ahogy a családja megszavazza :-)

 

Imádok kempingezni, ennek ellenére 22 év alatt a barátnőmmel egyszer mentünk el kempingezni. Ahhoz is hosszas unszolás kellett.

 

Végül remekül sült el a dolog, nagyon jó helyünk volt (Bogácson voltunk, ahol a kemping bent van a termálfürdő területén reggel 5-től este 11-ig lehet használni a medencéket a kempingezőknek).

 

Tényleg szuperül éreztük magunkat, ennek ellenére következő évben amikor mondtam, hogy ugye akkor megyünk megint sátrazni, akkor gondolkodás nélkül vágta rá, hogy szó sem lehet róla :-(((

 

Amikor mondtam, hogy tavaly is milyen jó volt, miért nem akar menni, akkor mondta a szokásos, megfellebbezhetetlen női érvet: CSAK :-)))

 

Hiába mutogatom neki Tarzy képeit, hogy milyen szuperül kempingeznek a kutyával (barátnőmnek is van egy 3 kilós harci yorkie-ja :-)), akkor sem tudom rávenni a kempingezésre. Ez van :-((

Rezsee Creative Commons License 2016.11.30 0 0 138540

Ezt tavaly egyszer már kimatekoztuk! :-S Szerintem egyszerűbb, ha elhiszed, hogy neki annyiba fáj! :-)

Előzmény: Tarzy52 (138538)
Tarzy52 Creative Commons License 2016.11.30 0 0 138539

" Egyet akartam csak sugallni: én nem húznám be kempingbe a lakókocsimat. Inkább kihasználva a szabadságot, húznám végig egy országon és minden nap máshol állnék meg. Legyen akár biwakolás, akár vadkemping. De ez már a múlt, ........."

 

Így van, ez már a múlt, sehol nem engedik a "vadkempingezést" és ha lehet Horvátországban ez még szigorúbb mint Görögországban!

Úgy tudom Horvátországban 24 órán belül be kell jelentkezned szállásra, nem alhatsz az út menti parkolóban, benzinkútnál.....!

Előzmény: Törölt nick (138517)
Tarzy52 Creative Commons License 2016.11.30 0 0 138538

Üdv!

 

Ez merre felé van.....?

 

"" én azért ennek a töredékéért élvezem a tenger csobogását (mert maz. 3 méterre van tőlem) heteken át minden évben ;-) ""

 

.... én is megnézném ezt a helyet!

Előzmény: AZS (138512)
murray Creative Commons License 2016.11.30 0 0 138537

köszi mindhármotoknak az infókat.  jól beindultam a topicban a sátrakra...:-)  de jó lenne egy hónapot lent lenni legalább,  én sátorban is kibírnám. sajnos asszony hajthatatlan..:-) 

szóval a magánkertekben kempingező régi világnak vége lent.    emlékszem tizenéve lent kóvályogtam zadar mellett vmi faluban szállást kerestünk.  50 fok benézek egy nyitott kertbe , egy horvát öreg bagózik az árnyékban.  mellette a fűben egy hűtő. :-)  kiszállok kérdem : szállás? kitárja a kezét: tessék. mindenhol .:-)   fillérekért laktunk két hétig. 

Előzmény: ersekildiko (138536)
ersekildiko Creative Commons License 2016.11.30 0 1 138536

Nyáron részt vettem egy beszélgetésen, ahol a szállásadónkat kérte az egyik vendége (mondhatni már jó barátja), hogy "adná ki" neki az udvara egy darabját, ahova ő nyáron 2 hétre leállítana egy lakókocsit (zsákfalú, zsákutcájának utolsó háza), de a házigazda a leghatározottabban elutasította, mert nincs kemping engedélye és ha ezt megtenné igen kemény bírságra számíthat. Minden évben többször jönnek az ellenőrzések, folyamatosan felmérik, fényképezik a helyszínt és jaj! annak, aki megpróbál bármit is eltitkolni.  

Előzmény: murray (138533)
Rezsee Creative Commons License 2016.11.30 0 0 138535

Jó magyarosan ,,kempingeltetni" feltételezem ott is csak hivatalosan lehet, legalább is pénzért, hiszen az egy üzleti tevékenység, szabályokkal, bevétellel, bejelentési kötelezettséggel, amit tapasztalataim szerint a laza déli mentalitás ellenére nagyon is komolyan vesznek. Ezzel együtt nagyon sok általad körülírt a ,,kertben" működő kis kemping van. Van ahol egymást érik, máshol keresni kell. Előnye, hogy lényegesen olcsóbb, mint a nagyobb kempingek. Mérete, komfortja változó! Hátránya, hogy honlapot ritkán találsz hozzá, főleg használhatót, így előre feltérképezni (képek, árak stb.) nehéz, vakon kell elindulni és keresgélni. Nem szeretem az ipari méretű kempingeket, de ez az ,,udvari" dolog meg nem adja nekem a tábor hangulatot, ezért mi kisebb, közepes helyekre megyünk.

Még két gondolat: nem tudom mekkora autó, mekkora lakó, de nem árt ha teljesítményre, súlyra összhangban vannak. Autópályán el lehet csordogálni, nincsenek jellemzően nagy emelkedők, de sokan országúton mennek, mert nem tudják kihasználni a sebesség adta lehetőséget, ellenben fizetni kéne a lényegesen magasabb pályadíjat. Így viszont számolni kell jelentős szintkülönbségekkel, lent a parton meg főleg. A másik: ha a ,,zasszony" nagyon tiltakozik, akkor ne egy ho-i két héttel kezdjetek, hanem itthon, akár egy hosszú hétvégével, tapasztalatot gyűjteni, meg érzéseket, ami meghatározhatja a továbiakat!

Amúgy van ho-i kempinges fórum, csak ott a madár se jár, de szerintem megfér itt is! :-) Remélem...

Előzmény: murray (138533)
sfi Creative Commons License 2016.11.30 0 0 138534

Nézz be ide:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9015465

 

és ide:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9068867

 

Minkét helyen tudják miről beszélsz, értik, hogy miért szeretnél akár lakókocsizni, akár sátrazni. Aki szereti, az érti, a többi meg lényegtelen. :)

Amúgy elég zsúfoltak már a kempingek főszezonban, ezért én nem akarok meggyőzni senkit arról, hogy nincs jobb a kempingezésnél.

Előzmény: murray (138533)
murray Creative Commons License 2016.11.30 0 0 138533

bocsánat szeretnék ha lehet kulturáltan dumcsizni a kemping témáról.  ha lehet:-)

engem vonz a téma főleg mióta tudnék hova rakni egy lakókocsit a kertben. jó lenne nyáron lehúzni egy hónapra aztán minél többet lent lenni. 

mondjuk asszony erősen ellenzi a dolgot. 

 

olyan nincs már hogy helyiek a kertet kiadják kempingezni? ma már sehol nem látok . sokkal olcsóbb.  tizenéve úgy voltunk, sátoroztunk. 

 

hul Creative Commons License 2016.11.30 0 0 138532

Különben az időközbeni változásokat tekintve alaposan megemelkedtek a horváto.-i árak: volt szerencsém Dél-Olaszországban megfordulni az idén és simán elérik a horvát árak az ottaniakat. Mármint kemping tekintetében. Az olaszoknál létezik feljebb, pazar helyeken az apartmanok lehetnek sokkal drágábbak, egészen különlegesek is. Maradjunk abban a horvát minőségi (külső, belső + a hely) apartmanok is sokba kerülnek.

Az étkezések pedig szintén: simán olcsóbb olaszhonban étteremben kajálni - megj. nem mintha nem lennének nagyon jó/drága helyek, szóval a kb. azonosakat hasonlítva egymással. 

Arra kívántam utalni, hogy sokak érzése jogos, a horvát telítődés és a vmennyi szinvonal emelkedés hozott egy szép erős drágulást pár év alatt.

A horvát Adria gyönyörű és közel van: a szerelem marad... 

 

Előzmény: AZS (138530)
szaja11 Creative Commons License 2016.11.30 0 0 138531

Gyerekek! Nem mindegy ki mivel hova!  Csak menjünk már! !!!!!!!

(Különben mi meg sátrazunk. )    :)

Előzmény: AZS (138530)
AZS Creative Commons License 2016.11.29 0 0 138530

a kemping majdnem annyiba vagy többe kerül, mint egy apartman

 

pontosítsunk: egy top minőségű kemping extra parcellán, abszolút vízközelben, minden szolgáltatással együtt annyiba kerül, mint egy alap apartman, valahol párszáz méterre a víztől

és ha valaki nem 1 hétre, hanem mondjuk rendszeresen 3 hétre megy, akkor már igen releváns tud lenni a különbség

Előzmény: hul (138527)
bezsecera Creative Commons License 2016.11.29 -1 1 138529

Kérlek mondd meg, hogy a beírásomban hol szerepelt az így vagy úgy jobb? Idézőjelbe tetted, ezért biztos így fogalmaztam. Vagy nem? Én reálisan válaszoltam neki, mire számíthat mert ezt kérdezte. Nem ez az életformája, nincs is lakókocsija, kölcsön kapta és ezért gondolkodott el. Neki hiába írsz életformáról. Az ár felől közelítette meg és erre írtam, milyen költségekkel számolhat. 

Előzmény: hul (138527)
ersekildiko Creative Commons License 2016.11.29 0 1 138528

Itt a legtöbbünknek nincs olyan "szárnyaló" fantáziája, mint Neked. Nem tudunk hetente új és új nick neveket kitalálni, nem tudunk 20 EUR/nap/fő költségvetéssel nyaralni apartmanban (ellátással, utazással), nincs ötletünk, hogy lehet luxus helyeken vadkempingezni, de szerencsére te (új és új neveken) vissza és visszatérsz, hogy emlékeztess bennünket arra, mekkora lúzerek is vagyunk, amúgy Boldog Karácsonyt Neked!

Előzmény: Törölt nick (138523)
hul Creative Commons License 2016.11.29 -1 0 138527

Kiváló főnököm mondása, de általánosan ismert: kefélni is, meg szűzen maradni: nem megy. 

Ha akarsz egy komfortos lakóautót az pénz. Lakókocsit + húzni, lakni, tárolni, az is pénz. Sőt: PÉNZ. Választás dolga.

Hagyjuk meg mindenkinek, amit akar, és melyek a saját lehetőségei.

1.A "patikamérleg" billeg, a kemping majdnem annyiba vagy többe kerül, mint egy apartman. 

Vagy, az apartman sokkal többe, mert qva jó és 5 csillagos. Átmenetek vannak...

2.Oda lehet menni busszal, vonattal, stoppal, meg autóval, kicsivel és naggyal, lakóautóval -esetleg vonszolva a lakókocsit.

3.Ja és lehet menni autópályán (istenem, de drága!!), meg lehet kobászolni - vagy praktikusan Boszniának.

 

Kérem, hagyjuk meg a választást mindenkinek, nem kell megmondani okosba, mi a butaság és hogyan "jobb"! Nekem úgy jobb, ahogy választom. Úgy a legjobb, ahogy az ember saját maga érzi. Már jeleztem korábban: életformáról van szó, tiszteletben kell tartani: van, aki imád kempingezni és akkor se megy apartmanba, ha az olcsóbb. Más meg sosem aludna a fránya bogarak közelében, csak ágyban, és sosem menne közös zuhanyba. Annyi mindentől függ: életkor, múlt, tapasztalat, kicsi gyerekek (megértem a félelmet a fertőzéstől, bár nekem 3, körülöttem xx gyereknek sosem lett semmi baja a kempingben) ja és pl. kutya, van vagy nincs :-)

 

 

 

Előzmény: bezsecera (138525)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!