Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 1999.11.24 0 0 76
Ismét aktuális a kérdés. Namivan? Senki nem hallgatja a Dot Com-ot? Vagy mindenkinek annyira tetszik, hogy nem jut szóhoz?
Előzmény: EMm (70)
Törölt nick Creative Commons License 1999.10.12 0 0 75
áááááááááááálllat ez az új lemez!!!
Fotexban vettem tegnap, most végre meg is tudtam hallgatni rendesen. A címadó dal valami baromira csúcs. Nem bírok betelni vele.
mud Creative Commons License 1999.10.12 0 0 74
szia F-kulcs,
lehet, hogy megint elhamarkodottan nyilatkoztam, mert a lemezt ugy 80 korul hallottam utoljara, es hat azota az izlesem is meglehetosen valtozott, bar a tobbi lemez kapcsan (Heavy Horses, War Child, Stormwatch, The Broadsword...) nem voltak ilyen averzioim....
Előzmény: F-kulcs (73)
F-kulcs Creative Commons License 1999.10.12 0 0 73
Üdv. mud!
Én nem tartom az „A”-t rossz lemeznek, például a Uniform c. szám a vendéghegedűssel nagyon érdekes. Szerintem az Under Wraps inkább nevezhető rossznak, mivel azon nincsenek eredeti dallamok.
Üdv.
Előzmény: mud (71)
Törölt nick Creative Commons License 1999.10.12 0 0 72
Tegnap megvettem a Dot Com-ot. Sajnos, csak nagyon későn jutottam haza, betettem, de elaludtam (annyira fáradt voltam). Az első néhány számot még hallottam, azok nagyon jók.
mud Creative Commons License 1999.10.10 0 0 71
hali,
sajnos, csak okt. 25 utan tudok velemenyt mondani, allitolag akkor er ide a megrendelt bootleg...
Az erzesekrol: nem tudom, amikor utoljara a JT haladni akart a divattal, akkor jott az "A" cimu szájensz fiksön album, ami nagyon szarra sikerult. Remelem, most maskepp lesz itt az internettel...
Előzmény: EMm (70)
EMm Creative Commons License 1999.10.08 0 0 70
Udv'

Jo regen nem irt ide senki, ideje felhozni ;)
Szal ki mit szol a DotCom-hoz?

F-kulcs Creative Commons License 1999.09.06 0 0 69
Szervusz!
Kösz' a kiigazítást, engem érdekelne, hogy ez mikor és hol volt, meg hogy hol lehet ennek utánanézni. (Amúgy érdekes, hogy az Aqualung '96-os kiadásában van egy Anderson-interjú, amiben a riporter rendszeresen a Led Zeppelint emlegeti.)
Könyv ügyben kiadót nem valószínű, nyomdát, DTP-seket inkább tudnék szállítani.

Üdv.

Don Valentino Creative Commons License 1999.09.01 0 0 68
Dzokinak, meg F-Kulcsnak
Sajnos Dzsoki ez nem igy volt, a 69-es Zeppelin US turnekon nem volt allando elozenekar, viszont valamikor majusban (majd utananezek pontosan, ha erdekel) egy fesztivalon egymas utan leptek fel. Egyebkent meg kozmegitelesben sajto, es valoszinuleg a kozonseg egy reszenel is egy szinten voltak 69-ben, ugyhogy nem tudom elkepzelni az elozenekar-fomusorszam felallast.

MAS: Aki szeretne tenni az ugyert, es van is penze: Gobolyos Laci szivesen kiadna ujra a Jetro monografiat, csak vegre egy tokeeros kiadot keres, aki megfinanszirozza. Emberek! Mozduljunk mar ra erre, keressetek mar egy ilyet! Nalam lehet jelentkezni a balintcs@dragon.klte.hu cimen...

FairHaired Creative Commons License 1999.08.30 0 0 67
Sziasztok,
Nem tudja véletlen valaki, hogy hol lehet Budapesten megkapni a Dot Com-ot? Nekem a Fotex Recordsnál és a Solarisban is októbert mondtak, ami azért durva az augusztus 24-i világpremierrhez képest. Utóbbi helyen ráadásul hülyének is néztek: biztos csak amolyan internetes kacsa az a huszonnegyedike. Egyébként a cdnow.com-on már rendelhető ha valaki nem bír magával...
F-kulcs Creative Commons License 1999.08.30 0 0 66
Szia dzsokijuing!
Hát, az nem lehetett gyenge! Lettem volna annak a helyében, aki azon koncertek bármelyikén ott volt....

Üdv. mud!
Ez a David még jó ismerősöd?!!!! :-)
(Egy ilyen találkozásnak én is nagyon örülnék, bár valószínüleg egy mukkot sem bírnék kiadni...)
Végül is, mennyit időzött a jóember nálad?

Szervusz Péter!
Igen, a Heavy Horses-t én is említettem, és nekem megvan CD-n. Ha érdekel, írjál!

Péter Creative Commons License 1999.08.30 0 0 65
Hella Mindenkinek!

Kevés szó esett eddig az én kedvencemről (a többi felsorolton túl): a Heavy Horsesról. Egyszer valakinek jól kölcsönadtam, azóta persze kereshetem... Ha velekinek meglenne MP3-ban, addig is, amíg hozzájutok újra a teljes CD-hez... Tudom, rajta van egy Best of-on is, de nekem sajnos az sincs meg... Szóval nincs meg valakinek véletlenül..?

Péter

mud Creative Commons License 1999.08.30 0 0 64
Nehogy má' sullyedjunk...

Just Trying To Be - Jethro tull

There was a time that you were so young and walked in their way,
They made you feel they loved you all seeing they say.
You're going wrong if their game you don't play,
And that the song I sing will lead you astray.

Unfeeling, feel lonely rejection,
Unknowing, know you're going wrong.
And they can't see that we're just trying to be and not what we seem,
And even now believe that it's not real and only a dream.

mud Creative Commons License 1999.08.25 0 0 63
Restellem, de osszesen ketton, mindketto az USA-ban.
Annak ellenere, hogy a Stones nalam az orok allando, van nehany komoly szerelmem. A hatvanas evekben a Jethro Tull es a Canned Heat (most keszulok csinalni egy uj kollekciot, de csak kazettan, vegre talaltam egy helyi forrast). A Broadsword and the Beast-ig bezarolag megvolt az osszes, es tenyleg rongyosra hallgattam oket. Aztan a "Crest.." es a "Little Light Music", a tobbit majd az unokaocsemen keresztul...

Nem igazan akartam errol irni, de megiscsak itt van: Venice, Los angeles-ben laktam egy topis kis berelt oduban(azert palmafak voltak) 1981-ben, amikor egy angol baratom, a David mondta, hogy este beugrik, de nem egyedul, hoz valakit. Hat ez a valaki az Ian Anderson volt. Azt hittem, osszecsinalom magam. Kb. egy oraig maradtak, az Ian egy kurva jo fej, de abban a szituacioban nagyon snassz lett volna barmi egyebet tenni - autogram, souvenir, shit like that - mint beszelgetni. Igy "csak" az emlek maradt meg, de az hatalmas....

dzsokijuing Creative Commons License 1999.08.24 0 0 62
SZVSZ a Jethro egy egész amerikai koncert sorozaton lépett fel a Zepp előtt 1969-ben , de sajnos az amcsiknak akkor még ez a fajta zene nem jött be!!!
F-kulcs Creative Commons License 1999.08.24 0 0 61
Üdvözlet Mindenkinek!

Örömmel látom, hogy sokan betértetek ide a JETHRO TULL topicba. Amíg beteg voltam, attól tartottam, hogy elsüllyed – mivel én életemben rajtam kívül még csak igen kevés JETHRO-t szerető emberrel találkoztam.

Kedves mud!
Hány JETHRO TULL koncerten voltál összesen? Tudsz-e arról bővebbet, hogy egyszer a Tull a Led Zeppelin előtt lépett színpadra?

Üdv.

mud Creative Commons License 1999.08.24 0 0 60
1968-ban csinaltam magamnak egy Jethro Tull polot. Dipabol vagtam ki a sablont, aztan airbrush - egesz jo lett ahhoz kepest... Ebbol is latszik, hogy nem vagyok huszeves...

Tulajdonkeppen csak azert szoltam most hozza, mert egyutt akartam latni a Stones, Pink Floyd meg a Jethro Tull topikot....

Don Valentino Creative Commons License 1999.08.24 0 0 59
Velem faterom ismertette meg oket, o a nagy rajongo a csaladban. Emlekszem tiyenot evesen csak a 92-es hivatalos koncertet hallgattam egyhuzamban minden nap orakig. De mint megrogzott blues-ista a kedvencem a This Was, meg van egy 1970-es bootlegem toluk a londoni Marquee-bo, ami belefer a favorit kategoriamba. Nekem sincs sajnos a Gobolyos konyvbol, es sajnos a szerzonek sem, akivel en ezugyben mar sokat konzultaltam, hogy kene egy faximilenyomat. Namost erre azt mondta, hogy van egy fazon aki igerte, hogy kiadja ujra otszaz peldanyban, de az azota sem jelentkezett. Laci viszont valamilyen okbol azt mondja, hogyha 2000-ig nem adjak ki, akkor utana o mar nem engedelyezteti.
Szomoru...
Csülök Creative Commons License 1999.08.24 0 0 58
Az egyik legnagyobb igazság:
"No, you're never too old to Rock'n'Roll if you're too young to die."
mud Creative Commons License 1999.08.24 0 0 57
Ez a radio tipikusan magyar jelenseg. Kulfoldi adok rendszeresen jatszanak JT-t. Azt sem lehet mondani, hogy ez generacios problema, mert az egyik legnagyobb Jethro Tull fan a 25 eves unokaocsem, meg a neje.
Itt Taszaron van egy AFN nevu ado, amelyik szinten nyomja a Tull-t, pedig a hadsereg atlageletkora nem kimondottan magas.
A magyar radioadokat egy szoval lehet jellemezni: kaka.

En az utolso Jethro Tull koncertet 1980-ban lattam Los Angelesben. Baromi jo volt.
Udv:
mud

werner Creative Commons License 1999.08.23 0 0 56
Bagojjnak:
Hát itt is találkozunk! Vonatok és Jethro egyszerre rossz ember nem lehetsz...:-)

Cap:
"Először én is 86-ban voltam Jethro koncerten "
Sajnálom, hogy kihagytam, bár úgy tudom túl sokat játszottak az Under Wrapsről...

"Minstral In The Gallery (Talán innen a Göbölyös féle könyvcím: "Dalnok a balkonon"..?)."
Talált, süllyedt...

"talán az a borus őszies "kelta hangulat" amiből ez a zene táplálkozik...."

Dun Ringill... különösen a 20 Years féle élő verzió...

"Azon viszont mindig elgondolkodom, miért nem játszák a rádiók ezt a zenét... Ennyire "réteg zene" lenne...?"
Nem tudom, miért tetted fel ezt a kérdést, hiszen magad is tudod a választ. Hogy illiene bele a Jethro abba, amit a mai kereskedelmi rádiók csinálnak?
(A csúcs a slágeresek húzása volt a hétvégén, végig csak BoneyM és Abba ment! Gyerekek! Ezt a mellettem horgászók miatt hallottam...)

Régen volt a Danubiuson a Hobo műsora, abban sok jó zene mellett nyomott Jethrot is és nem csak a bluesos dolgokat, ott hallottam először a Nightcap első részéből darabokat...
Meg ugye volt a Hiánypótló, de mi lett azzal is...? Persze minden rádió olyan, mint akinek szól...

Szóval, marad a koncert (hálisten nem megalomániásak, jönnek hozzánk soxor) meg a CD. Ez van.

werner Creative Commons License 1999.08.23 0 0 55
Aqualung teljes fordítása a Göbölyös-féle könyvben található, teremtéstörténettel együtt. Göbölyös fordításában.

Viva Jethro Tull! Négyszer hallottam őket élőben és egyre jobbak.

dzsokijuing Creative Commons License 1999.08.22 0 0 54
Az 1986-os koncert első részét letölthetitek az alábbi helyről:


Jethro Tull Bp. Live

F-kulcs Creative Commons License 1999.07.27 0 0 53
Tisztelt dzsokijuing!
Köszi a felajánlást, azon a koncerten még nem voltam ott, csak az összes többin. Igaz, azokat meg nem vették fel.
Üdv.
dzsokijuing Creative Commons License 1999.07.22 0 0 52
Közkincsé teszem az 1986-os Bp.-i koncert hanganyagát, a műsort a P. rádióból vettem fel (a minősége egész jó).
Jelenleg wav-fileben van meg ( kb. 1Gb , 85Perc). Akit érdekel irjon. MP3 zenéket szivesen elfogadok cserébe.

dzsokijuing Creative Commons License 1999.07.22 0 0 51
Közkincsé teszem az 1986-os Bp.-i koncert hanganyagát, a műsort a P. rádióból vettem fel (a minősége egész jó).
Jelenleg wav-fileben van meg ( kb. 1Gb , 85Perc). Akit érdekel irjon. MP3 zenéket szivesen elfogadok cserébe.

F-kulcs Creative Commons License 1999.07.16 0 0 50
Kedves Szkita!
Jó az ötleted, bár én sajna nem vagyok angoltudor, csak a könyvben volt néhány olyan rész, ami nekem is feltűnt, hogy félrefordítás. Amúgy a magyar verselést szívesen megprobálnám, ha a fordítás részén átrágtam magam. Remélem nálam képzettebbek is fognak jelentkezni.
(Nem biztos, hogy pont a Wind-up-ot, de valamit majd megpróbálnék átültetni.)

Müller Péter? Akkor lehet, hogy megkövetem Hobot...

Üdv.

Előzmény: Szkita (46)
FairHaired Creative Commons License 1999.07.16 0 0 49
Jajj, bocs. A szájharmonikáról volt szó az előbb.
FairHaired Creative Commons License 1999.07.16 0 0 48
Ezt most találtam az előbb említett oldalon, ott, ahol Ian a hangszereiről ír. Találóan kétértelmű: "...you had to suck more than blow to get the blues thing happening."
FairHaired Creative Commons License 1999.07.16 0 0 47
Nézzétek meg a j-tull.com-on az új "Dot Com" c. album anyagait. RealPlayer G2 kő hozzá. Augusztus végén kapható lesz. Én személy szerint sokat várok tőle a Roots után.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!