Keresés

Részletes keresés

Jorry-(JGM)-(BSTH-HUB) Creative Commons License 2013.10.10 0 0 10244

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;}

Annyira azért nem lényegtelen, '' - '' mert jó azt tudni, hogy ki ál a háttérben. Adott esetben, ha tudjuk, hogy készültek ezen cégtől, emberektől jó kiadások, kiadványok, és üzleti megfontolásból vagy éppen annak költséghatékonyabb működése érdekében váltottak nevet vagy olvasztották egybe az anya vállalatba, akkor várhatóan joggal folytatódhat a bizalom. De ha egy cég időről időre nevet vált és a termékei külsőleg el sem térnek igazán a korábbi név használatnál megszokottól és ráadásul több kiadványa nem muzsikált túl jól, ott továbbra is fenn ál a veszélye, hogy más név alatt folytatja a garázdálkodást. Volt ilyen cég nem egy, és nem is egyszer váltott nevet és azóta is kaphatóak a hibás termékei ezt a korábbi vásárlok, egyből kiszúrják, de egy teljesen új külső borítás esetén csak a tapasztalat marad egy új vásárlással, és ilyenre is van példa. De ha tudjuk, ki van mögötte akkor azt is tudjuk, hogy kb. mire számíthatunk, ha csak nincs külön jelezve pld. a borítón, hogy javított (de ez igen ritka). Ezért is fontos, hogy ismert legyen egy kiadvány háttere, mert így sok idő, pénz és bosszúság megspórolható. Sajnos ma egy olyan időszakot írunk amikor már ezt is számon kell tartani és ha megjelenik valami főleg Spenceréktől akkor azt hiszem mondható, hogy az elmúlt 10 év kiadványainak fényében már jogos félelemmel tekintünk elébe és csak akkor lehet megnyugodni vagy ismét mérgelődni ha már átvizsgálásra került a termék, és az információ nem a kiadótól vagy azok ismerőseitől, illetve légből kapott adatokra támaszkodik, hanem a témához és megjelent médiához valamint a kiadásra került műről is van ismeretük. --- Egy új korábban még nem kiadott termék esetén örülni kell a megjelenés tényének, de az, hogy megjelent nem = azzal, hogy ha pocsék akkor is magasztalni kelljen és aranykeretbe foglalni a kiadó nevét, mert egy jó kiadás és kiadvány akkor lehet jó ha azzal a vevők nagyon elégedettek és ekkor dőlhet hátra a kiadó, hogy jó munkát végzett és van értelme és haszna annak amit csinál, és persze az ő örömére is, hogy nyereséges mert szeretik és elégedettek a termékeivel és ez például akár ezen vagy ilyen és hasonló fórumokon is elégedett vásárlók véleményével van tele és nem pedig bosszankodókéval.

Előzmény: Daller (10243)
Daller Creative Commons License 2013.10.10 0 0 10243

Lényegtelen apróság, de a Nyitott Könyvműhely és a Libri nem két külön cég. A Libri a Nyitott Könyvműhely jogutódja. Így lényegében ugyanzok adták ki a két különböző borítójú, de azonos tartalmú kötetet.

Előzmény: Jorry-(JGM)-(BSTH-HUB) (10240)
J.Firpo Creative Commons License 2013.10.10 0 0 10242

Jorry vagy aki már megvásárolta a könyvet és esetleg alaposabban át tudta nézni...az összeragadásos probléma kapcsán jellemzően az utolsó egy-két oldal érintett vagy máshol is előfordul?

 

Megmondom őszintén én célzottan az utolsó oldalakat néztem, mert ott tudom, hogy ott biztosan tapasztalható ez a gond...

 

Csak azért kérdezem, hogy mire készüljek, mert elég hülyén fog kinézni a könyvesboltban, hogy a-tól z-ig nekiállok lapozgatni a könyveket vásárlás előtt... (többek között ezért is csak célzottan néztem eddig a dolgokat). :-S

 

Köszi szépen a segítséget!

 

 

Előzmény: Jorry-(JGM)-(BSTH-HUB) (10241)
Jorry-(JGM)-(BSTH-HUB) Creative Commons License 2013.10.07 0 0 10241

Itt a link újra (Remélem most nem a Maldív szigetekre vezényel), nem tudom miért a Librihez küld az előző írás végén.

 

http://www.youtube.com/watch?v=Qs9d_1994CI

 

+ Két kép, ez meg lemaradt.

 

Jorry-(JGM)-(BSTH-HUB) Creative Commons License 2013.10.07 0 0 10240

Na ha már rákérdeztél, a lényegi választ Firpo hadnagy megadta, én meg adok némi kiegészítő tartalmat. (S egy kis videót a végén.)

 

Úgyan az. Meg van mind a kettő. Csak a borító lett más, igazodva Német kiadáshoz, és majd jön a második kötet is ' 80 év a föld körül Bud Spencerrel ' (lentebb már írtam mit tartalmaz)  bár még nem lehet tudni mikor jön. Idén már nem hiszem, hogy kikerül mert még reklámozva sincs. Várhatóan tavasszal vagy nyár után, esetleg még később. Csak az sajnálatos, hogy nálunk nincs olyan felhajtás és könyv promótálás mint a Németeknél, ahol Bud több helyszínen is bemutatta valamint több száz aláírást is kioszott.

 

http://www.libri.hu/konyv/bud_spencer.kulonben-duhbe-jovok.html

(Az első verzió 2010-ből. De ezt már Libriék levették a műsorról lévén nem üzlet más portékáját nyomni, pedig még bőven kapható és sok helyen elérhető ez is. A Kiadó: Nyitott Könyvműhely Kiadó KFT.)

 

http://www.libri.hu/konyv/bud_spencer.kulonben-duhbe-jovok-2.html

(A második nekirugaszkodás 2013. A tartalom a régi, a borító a Német változatról származik. A kiadó:Libri Könyvkiadó Kft.)

 

 

Amit hozzá lehet fűzni, hogy a Németeknél a könyv kapcsán illetve mellék termékként megjelent 2 DVD is. Az első verzió 60 perc, egy amolyan dokumentumfilm Budról zanzásan meggyúrva. A második pedig egy 5 DVD lemezből álló csoda, ami közel 600 perc, mellékesen a második könyvhöz kapcsolodik részben de rengeteg más is van, Interjúk hada stb, többek közt vele, a feleségével, a gyerekeivel.

 

A linkek:

 

http://www.amazon.de/Bud-Spencer-Leben-Filme-Autobiografie/dp/3862650413/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1381145671&sr=8-1&keywords=bud+spencer+buch

(Az első fejezet, ami nálunk is megjelent, előszőr barna majd idén a némethez hasonlóan fekete borítóval.)

 

http://www.amazon.de/Bud-Spencer-achtzig-Jahren-Autobiografie/dp/386265107X/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1381145671&sr=8-2&keywords=bud+spencer+buch

(A második fejezet, hát ezt sajnos mi még várjuk.)

 

http://www.amazon.de/Bud-Spencer-Best-lebende-Legende/dp/B007STDWKG/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1381153535&sr=8-2&keywords=bud+spencer+dokumentation

(Az 1 DVD lemezes videó dokumentáció)

 

http://www.amazon.de/Bud-Spencer-gro%C3%9Fe-Dokumentation-DVDs/dp/3942665093/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1381151659&sr=8-1&keywords=bud+spencer+dokumentation

(Az 5 DVD lemezből álló videó dokumentáció.)

 

(Én innen az Amazon-ról rendeltem, a két könyv és az 1 DVD az 1-2 éves történet, az 5 DVDs csomag viszont idén, 2013 Május 23.-án jelent meg.)

 

 

S ahogy az elején írtam, íme egy kis videó előzetes a németeknél megjelent 5 DVD-s csomagról.

 

Bud Spencer - Egy nagyság dokumentálva (Előzetes)

 

http://www.youtube.com/watch?v=Qs9d_1994CI

Előzmény: Gebbbe (10238)
J.Firpo Creative Commons License 2013.10.07 0 0 10239

Ugyanaz, kicsit komolyabb - ahogy Jorry is említette - a német borító magyarosított változatával.

 

Előzmény: Gebbbe (10238)
Gebbbe Creative Commons License 2013.10.07 0 0 10238

Srácok!

Segítsetek nekem! Ez most ugyan az ami már megjelent, csak más borítóval?

http://www.libri.hu/konyv/bud_spencer.kulonben-duhbe-jovok-2.html

J.Firpo Creative Commons License 2013.10.05 0 0 10237

Jópofa...de én már annak is örülnék, ha egy könyvet sikerülne rendesen kiadni... :-P

Előzmény: Jorry-(JGM)-(BSTH-HUB) (10235)
Jorry-(JGM)-(BSTH-HUB) Creative Commons License 2013.10.05 0 0 10236

Bocsi, valamiért 2x ment el.

Jorry-(JGM)-(BSTH-HUB) Creative Commons License 2013.10.05 0 0 10235

Egy kis érdekesség, a régi csokis, kekszes doboz új változata a Franciáknál. (A szomorú része, hogy ott ilyen dolgok is megjelennek, pedig még csak az első 10-ben sincsenek mint Bud és Terence fanatikus ország.)

Jorry-(JGM)-(BSTH-HUB) Creative Commons License 2013.10.05 0 0 10234

Egy kis érdekesség, a régi csokis, kekszes doboz új változata a Franciáknál. (A szomorú része, hogy ott ilyen dolgok is megjelennek, pedig még csak az első 10-ben sincsenek mint Bud és Terence fanatikus ország.)

J.Firpo Creative Commons License 2013.10.05 0 0 10233

Köszi, lehet majd elnézek arra is...

Előzmény: Jorry-(JGM)-(BSTH-HUB) (10232)
Jorry-(JGM)-(BSTH-HUB) Creative Commons License 2013.10.04 0 0 10232

Én most jöttem pár perce, a Corvin Plazaból, bevásárlásból és mivel volt pár könyv elmaradásom más témában így lementem az Alexandrába is, 4 db van a Krónikásból, abból 3 kibontva 1 fóliázva. Nem lapoztam bele, így ha arra jársz nézz rá hátha még meglesznek és akad köztük neked egy jó.

 

A Bud önéletrajzi könyv újra kiadásának része, hogy most az eredeti borítóval jelent meg újra (már ha vehetjük a német kiadást eredetinek), de ha már jött ahogy Firpo kolléga is írta, jöhetett volna a második fejezet is vele. Aki egyébként elégedetlenkedett az első fejezettel az a másodikkal ' 80 év a föld körül Bud Spencerrel 'se fog túl békésen lenni, mert most sem a filmekről van benne szó, hanem Carlo as Bud a magánéletébe enged nagyobb ívű betekintést. Mellékesen megjegyezve szerintem egy életrajznak, főleg ha a szerző nagyrészt saját magáról ír, de akkor is ha ezzel egy írnokot bíz meg, nem feltétlen a filmes litográfiájáról kell szóljon amit a fanok amúgy is nagyrészt betéve tudnak. Persze némiképpen elvárható, hogy írjon pár kalandot a forgatásokról, de ő saját magát mint ember akarta bemutatni, ami azért szerintem jól sikerült és legalább olyan érdekes és hiánypótlóan fontos. S mivel Bud nem csak termetre nagy darab hanem az életútja és mondanivalója is, így szerintem várható lesz majd egy harmadik fejezet is előbb utóbb. Azért az is sokat elmond, hogy a németeknél mind a két fejezet bestseller lett és hetekig vezette az eladási listákat.

Előzmény: J.Firpo (10230)
Jorry-(JGM)-(BSTH-HUB) Creative Commons License 2013.10.04 0 0 10231

Nyugodjék békében.

 

 

Hát szerencsétlen nem ilyen véget érdemelt. Éppen 1 hónapja lett 75, elég szép kerek kor ahhoz, hogy ennél békésebb úton távozzon, és annak se feltétlen volt még itt az ideje. Lett volna még előtte út. Megint egy idióta marha miatt veszít el egy ilyen embert a világ, mint amilyen ő volt. A természetes vidámsága és játéka, na meg emberként is legalább akkora arc volt, mint Bud és Terence, tudomásom szerint jó barátságban is ált mind a kettővel, Terence-el pedig éppen idén 50 éve, hogy együtt szerepeltek még ifjoncként ' A párduc '-ban valamint 40 éve, hogy Bud-al 'Az angyalok is babot esznek'-ben. De az élet sajnos ilyen, nem az érdemek és az emberek szeretete dönti el, ki távozik, hogyan és mikor, mert akkor egyesek örökké élnének. Sajnos ő is igazán csak majd most lesz elismerve utólag, és nem még életében. Temetését Rómában tartják most Hétfő délelőtt 10 órakor a. A ravatala Rómába Piazza del Popolo ikertemplomának a Santa Maria dei Miracoli kör tempomában lesz.

Remélhetőleg két szeretett mesterünk békésebben tér nyugovóra, ha eljött majd az idő, ami remélem meg sokára lesz.

 

 

Néhány cím amiből ismerhetik őt a Magyar nézők is.

 

A párduc
Egy lyukas dollár
Ringo visszatér
A harag napja
Élve, de inkább holtan
A tűzes íjász
Az angyalok is babot esznek
Vadnyugati szamuráj
Afrika Expressz
Safari Expressz

Előzmény: gto (10229)
J.Firpo Creative Commons License 2013.10.03 0 0 10230

Nyugatinál Alexandra - 1 db kibontva, több csomagolt állapotban

Westend - Libri - 1-2 db kibontva, többi csomabolva

 

Csak, ha már Pest... ;-)

 

Jah...a minőség kettőből kettő HIBÁS!

Előzmény: Jorry-(JGM)-(BSTH-HUB) (10225)
gto Creative Commons License 2013.10.03 0 0 10229
J.Firpo Creative Commons License 2013.10.02 0 0 10228

Szerintem akkor is vicces, hogy a 21. században nem arról szól a történet, hogy bemegyek a könyvesboltba és leemelem az első könyvet a polcról, hanem vadásznom kell egy normális kiadású könyvet... :-)

 

Amúgy igen, ahogy néztem ez ua. más köntösben...ahelyett, hogy a második rész jött volna ki... :-(

Előzmény: ...FGHKLÉJ (10227)
...FGHKLÉJ Creative Commons License 2013.10.02 0 0 10227

Én webshop-ból rendeltem meg, az összeragadás nem volt vészes, sértetlenül szét tudtam szedni. Való igaz, azért a minősége nem a legjobbak között van, de a tartalma nagyon tetszett. Nem bántam meg, hogy megvettem.

Viszont nemrég láttam a Libriben a "Különben dühbe jövünk" könyvet, jól látom, hogy ez a 2010-es kiadás, csak a Libri újra kiadta? Mert beleolvasva úgy tűnt.

J.Firpo Creative Commons License 2013.10.02 0 0 10226

Pl. Mammut - Alexandra, Libri... ;-)

Előzmény: Jorry-(JGM)-(BSTH-HUB) (10225)
Jorry-(JGM)-(BSTH-HUB) Creative Commons License 2013.10.02 0 0 10225

Nem tudom, te hol nézted, de itt Pesten, (Corvin Plaza, Alexanda) (Libri Palota 'Rákóczi út') (Duna Plaza, Alexandra) (Arena Plaza, Media Markt) és még számos helyen, nincs lefóliázva, sőt, alapjáraton nincs fóliázva a könyv (Legfejlebb együtt több darab a szállítás miatt, viszont én meg ilyet nem láttam).  Ahol én eddig láttam, szabadon vannak lapozható mindegyik, legalább is az a pár darab ami helyenként van, 5-6 db-nál még sehol nem fútottam bele több példányba.

Előzmény: J.Firpo (10224)
J.Firpo Creative Commons License 2013.10.01 0 0 10224

A napokban én is szemügyre vettem a könyvet. Nem tanulmányoztam át töviről hegyire, de valóban inkább albumnak mondanám...no mindegy. :-) A másik észrevétel, hogy azokban a könyvesboltokban, ahol én belefutottam ott ált. egy példány volt kibontva, a többi be volt csomagolva. Viszont annak az egynek rossz volt a ragasztása... :-S A többit meg az ember kénye-kedvére érthető módon nem bontogathatja fel, csak azért, hogy csekkolja, hogy jó vagy rossz példányról van-e szó. Úgyhogy ennyi erővel nyugodtan meg lehet rendelni webshop-ból is, ha valaki gondolja...

 

Egyébként (bár tudom, anno a Kincs, ami nincs BD esetében igyekezett korrekten eljárni a kiadó, de) a Wiamfilm-et olyan szinten nem érdeklik a vásárlói, hogy komolyan elgondolkoztam, hogy a német verziót fogom megvenni a magyar kiadás helyett. :-S

 

Előzmény: J.Firpo (10222)
gto Creative Commons License 2013.09.25 0 0 10223
J.Firpo Creative Commons License 2013.09.23 0 0 10222

"Ott már ki van téve, de csak pár darab (nem elfogyott hanem ennyi érkezett és még egy darab sem fogyott)." -> Szerintem ezen nincs mit csodálkozni. ;-)

"...ez lényegtelen mert az előállítási költsége az ugyan annyi, így szar ügy de annyi amennyi." -> Ez azért így nagyon le van egyszerűsítve...de ezen nem fogunk összeveszni, mert az egész nem ér annyit. :-)

"Tehát árban olcsóbb anyag minőségre jobb és végül ez is nagy szó legalább ezen nem spóroltak." -> Az oldalak, ahogy elmondjátok összeragadnak, összeragadhatnak...esetleg fel is sértve ezzel lapokat, így hiába jobb az "anyagminősége" összességében elég gáz.

Előzmény: Jorry-(JGM)-(BSTH-HUB) (10221)
Jorry-(JGM)-(BSTH-HUB) Creative Commons License 2013.09.22 0 0 10221

A könyvről még, hogy tegnap volt egy érdekes élmény az Arena Plazas Media Marktban.

 

Ott már ki van téve, de csak pár darab (nem elfogyott hanem ennyi érkezett és még egy darab sem fogyott). Az élmény pedig elég lesúlytó, de a mai helyzetet tekintve nem meglepő, egyébként se nagyon vesznek könyvet az emberek.

A történet, hogy páran nézegették, lapozgatták, és feltünt egyeseknek, hogy egy két borítón és megemlítésen kívül nem sok benne a Magyar vonatkozás, ez még talán nem meglepő, de amikor meglátták az árát, a hátlapon, egyből visszatették és szörnyülködve mentek gyorsan tovább.

 

Az árán lehet szürnyülködni, de ennyi, oszt jónapot, akinek kell megveszi akinek nem az nem, akinek meg kell de nem telik az vár egy újabb lehetőségre, azt vagy lesz vagy nem lesz. Viszont azt meg kell jegyezzem, hogy ennek a könyvnek az (eredeti változata) forintra számolva posta meg minden egyéb jóval 15000 Ftba kerül. (http://www.amazon.de/Terence-Hill-Spencer-Chronicles-Himmelhunde/dp/3931608980/ref=sr_1_6?ie=UTF8&qid=1379849226&sr=8-6&keywords=bud+spencer+buch) Én ugyan egy kukkot nem beszélek németül, de mivel hardcore fan vagyok így mint ezernyi mást is megvettem átnéztem, lefóliáztam és ment a polcra.

 

Ilyenkor szokott jönni, hogy de ott jobban élnek, ami igaz, de egy dolog elmarad ezt követően, hogy ez lényegtelen mert az előállítási költsége az ugyan annyi, így szar ügy de annyi amennyi. És.. és... Na és a lényeg.

Ezt el kell mondani, hogy a Magyar kiadásénak jobb a borítója, (anyagra) és a lapok is, sajnos a ragasztás úgy látszik, hogy tényleg bajos (a MediaMarkban átlapoztam 2öt a 4ből és ugyan úgy tapasztalható). Tehát árban olcsóbb anyag minőségre jobb és végül ez is nagy szó legalább ezen nem spóroltak.

Előzmény: J.Firpo (10219)
Jorry-(JGM)-(BSTH-HUB) Creative Commons License 2013.09.22 0 0 10220

Szia Gebbbe as Vicecit!

 

Hub, ügyben ment mail.

 

Könyv, lényegeset nem takar, de ahol a ragasztás felkapta az előző lap adott pontját (a bevonatot) ott húzta magával a rost szálat is, így kicsit olyan mint törppapa szakál helyett borostával.

 

Kiadások terén meg hát, az jön ki aminek nem kéne, vagy olyannyira elkésett, hogy már kékben van értelme igazán, vagy ami kijön az el van cseszve. Aminek meg volna értelme az meg nem jön.

Az elmúlt 2-3 kiadás pedig reálisan tekintve semmiről nem szólt csak a lehúzásról, mert egyik sem olyan médián jelent meg amire értelme lett volna, viszont az ára meg azt tükrözi mintha a jobbik médián lenne. Az már csak hab a tortán, hogy az egyiket butitották, a másikat meg hamisították képiekben (nem az aminek állítva van, és erre az sem mentség, hogy vágatlan, annak DVDn lett volna helye, vagy várták volna meg amíg elérhető a valódi).

Így lényeget tekintve a Vigyázat vadnyugaton és a könyvön kívül igazi értékelhető nem mondható nagyon. Röviden és szotyihéjba foglalva.

 

Piedone kazikban tudok segíteni, a kérdés melyik kell.. Illetve, hogy hogy kerülhet hozzád, én a hónap végéig maradok Mon, s hogy leszek megint itt azt ez mútatja legjobban, hogy az elmúlt 2 és fél évben egyik otthonoba se sikerült, haza jutnom. De megoldjuk, max nem én leszek aki átadja. Ha meg postázni kell akkor ezen része tök lényegtelen.

 

 

Előzmény: Gebbbe (10218)
J.Firpo Creative Commons License 2013.09.15 0 0 10219

Én simán visszavinném a kiadónak vagy a könyvesboltnak... Remélem nem futok bele ilyen példányba, de ahogy látom ez gyakorlatilag általános probléma...és számomra abszolút érthetetlen és elfogadhatatlan.

Előzmény: Gebbbe (10218)
Gebbbe Creative Commons License 2013.09.15 0 0 10218

Üdv Jorry mester!

Örülök, hogy felbukkantál a körünkben, nagyon régen futottam össze Veled még a HUB-on. Engem is érdekelne, ha lehetne még egy újraélesztést végrehajtani rajta :) (Vicecit néven futottam)

A könyvről nekem is az a véleményem, hogy kellett nekem egy ilyen rendrakó kiadvány. Bármi időbeli vagy szinkronkérdés akad, csak fel kell ütni és máris megtalálja az ember. Szimpatikus volt a BD és díszdoboz akció is, de nekem már megvoltak előtte.

A könyv nekem is sajnos hibás, az utolsó reklámokat tartalmazó oldal kicsit rá van ragadva a belső felével a táblázat szegélyére. Hála istennek információt nem takar ki, ezért nem is jelent gondot. Neked kitakar valami lényegeset?

Személy szerint nekem még egy Őrangyalok kiadás hiányzik, csak VHS kazik vannak meg, valamint nagyon vadásznék még a Piedone Mokép kazikra is :)

Előzmény: Jorry-(JGM)-(BSTH-HUB) (10213)
Taurusz1 Creative Commons License 2013.09.14 0 0 10217

Igen Megkaptam válasz ment!

Jorry-(JGM)-(BSTH-HUB) Creative Commons License 2013.09.14 0 0 10216

Szia Taurusz!

 

Ment mail, 3-4 napja. Szólj, ha nem kaptad meg. Küldöm akkor egy másik címről. Citromosékkal néha van probléma, sajna.

Előzmény: Taurusz1 (10214)
J.Firpo Creative Commons License 2013.09.10 0 0 10215

Hát sajnos(?) elég fanatikus rajongó vagyok, így biztos, hogy a polcomon lesz. De nem akarom (és jó lenne, ha ez tudatosulna a kiadókba is), hogy ennél fogva bármit és bármennyiért a rajongók nyakába sózzanak....egyszrűen le kellene szokniuk erről.

Előzmény: Jorry-(JGM)-(BSTH-HUB) (10213)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!