Keresés

Részletes keresés

tenue1 Creative Commons License 2008.10.02 0 0 23212
             Köszönöm szépen!:)
Előzmény: recon (23208)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.10.02 0 0 23211
Bocsánat: kamáslim.
Előzmény: Hamburger2 (23193)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.10.02 0 0 23210

Szervusztok!

 

Egy verzióban: http://www.theglobeandmail.com/v5/content/pdf/gm_paratroopers_web.pdf

 

Wágner Peti blogjából másoltam ide a kis, grafikával vizualizált esettanulmányt a francia - amerikai - afgán (ANA) különítmény nagy port felkavart esetéről, ahol 10 francia katona vesztette az életét. (Más források szerint az a saját légierejük baráti tüzében estek el!)

 

Szó van róla, hogy mennyi lőszerük volt, és az mire is volt elég! Mindenesetre elég sok kérdés még mindig nyitva maradt.

 

Wágne Péter a blogjában foglalkozik a többi verzióval is!

 

Hamburger

Előzmény: GrG (23188)
recon Creative Commons License 2008.10.01 0 0 23209
Most neked jár a vödör szar :-)))
Előzmény: gencsydani (23206)
recon Creative Commons License 2008.10.01 0 0 23208
Segítek: Close Protection (a KAIA parancsnok személyi biztosító csoportja).
Előzmény: tenue1 (23207)
tenue1 Creative Commons License 2008.10.01 0 0 23207
                 Ne menj el aludni,inkább mond meg mi az a CP?Köszi:)Holnap elolvasom,ha válaszolsz.:)Mindenkinek jó éjt!:)
Előzmény: gencsydani (23206)
gencsydani Creative Commons License 2008.10.01 0 0 23206

Te, nem lenne egyszerűbb mindenféle kütyük beszerzése helyett megtanulni lőni?:P

 

/Tudom, menjek végre aludni...:)/

Előzmény: recon (23205)
recon Creative Commons License 2008.10.01 0 0 23205

Az EO egyetlen előnye a 65 MOA-s karika a kis pont körül, egyébként minden másban bizonyítottan elmarad az Aimpoint mögött (elem élettartam, nyúzhatóság, stb.). Egyelőre nekem sem volt vele gondom, pedig lőttem bele pár ezret, de nyugati fórumokat olvasgatva ez csak idő kérdése.

 

Az EO néhány hónapja bukott el egy 400.000 darab irányzékra szóló szerződést az Aimpoint-tal szemben, mert továbbra sem voltak hajlandóak elismerni a tervezési hibát, amit vétettek az irányzékházon és alul is maradtak a tesztelési fázisban. Az állítólagosan SF kérésre módosított és általuk vásárolt 553-mal sem nagyon lehet találkozni (az ARMS rögzítés eleve nagy bukta volt), a SOPMOD 2 készletben is egy ELCAN irányzék van (baszott nagy és nehéz, de 1-4x nagyítás között zoomolható). Tehát a mostani próbálkozásaik nem túl népszerűek, a BDC-s irányzékaikról is elég sok negatív kritikát lehet olvasni. Az egyetlen, ami ígéretesnek tűnik, az a nagyító optikájuk, de kurva drága és én még csak fel sem tudnám dobni a fegyverre, kellene hozzá egy csomó sínhely.

 

Igen, az irányzék azért van annyira elől, mert csak oda fért el. Ezért is lenne jó egy Micro T-1, mert ugyanazt hozza, mint a nagy testvérei, de 7 deka súllyal. Vagy vehetnék egy CAA ötös sínt, vagy a Krebs új hátsó sínjét, de az megint egy csomó pénz :-(((

 

Igen. A CP-sek a "testvéreim" :-))) 

Előzmény: flashbang (23203)
gencsydani Creative Commons License 2008.10.01 0 0 23204

Hogy ilyenkor miért nem szakad rád egy mázsa sz.r?!?:PPPPPPP

Előzmény: recon (23202)
flashbang Creative Commons License 2008.10.01 0 0 23203

 Szia Recon

 

Az aimpoint t 1 jó választásnak tűnik Bár én a holosightot jobban szeretem ( bár nehéz mint a dög). Az updatelt csuzli nagyon tetszik ( nincs tul elöl a holo )? Gondolom odáig ért el a sín.

 

Most vannak itt csomóan "Zsé "nevű nem ugrik be. A KAIAN van a CP sek között ???

 

 

recon Creative Commons License 2008.10.01 0 0 23202

Eszembe se jutna :-)))

 

Bár biztos megint kapnék tőled egy negatív jelzőt, ha leírnám, hogy az elmúlt néhány hétben hány tonna lőszert küldtem el az 5.56-os kalibertől kezdve a 60 mm-ig bezárólag (plusz néhány AT-4 páncéltörő rakéta), vagy két tucat különböző fegyverrendszerből :-))))

Előzmény: gencsydani (23200)
recon Creative Commons License 2008.10.01 0 0 23201

Szar ügy... Erre mondják, hogy kinek a pap, kinek a papné. Én nagyon bírom az Oakley-t és egyre inkább azon veszem észre magam, hogy nem is veszek mást fel. Kivéve, ha nagyon vízes az idő, akkor egy cordurás könnyített Gore-Tex Matterhorn-t hordok.

 

Igen, a Woolrich, az 5.11, meg még egy tucat más márka is hasonló vonalvezetésű. A WE-nek van egy "operator" nevű gatyája, ami az ACU naci mintájára készült, ezt érdemes kipróbálni (csak homokszínben).

 

Inszurgenst is mondhattam volna (Irakban is így hívtuk őket), de a tálib jött ki. Igazad van.

 

Igen valamikor jövő év elején "tervezek" menni. Egyébként nem vagyok 100%-ig biztos benne, hogy ki vagy, de valószínűleg ismerjük egymást. Lehet egy közös ismerősünk is van, aki most a közeledben van és "Zsé" becenévre hallgat :-)))) Ha látod őket, akkor üdv nekik. Tudni fogja, hogy ki vagyok!

Előzmény: flashbang (23198)
gencsydani Creative Commons License 2008.10.01 0 0 23200

Jól van, le ne harapd a fejemet!:)

Előzmény: recon (23197)
Plieur Creative Commons License 2008.10.01 0 0 23199

Rendben!

legyen pokolgép!

Már meg is van a rövidítése: Infernal Machine :)))))))))))))

PG...

Előzmény: swordmanus (23189)
flashbang Creative Commons License 2008.10.01 0 0 23198

Szia Recon

 

Próbáltam az oakley si assault sivatagi változatát. Egész napos ácsorgás után mind a két vádlim begörcsölt benne.  :((Mivel alig volt használva odadtam egy tanitványomnak. Nekem a talp kialakítása nem jött be. meg hiányzott róla az két kis szellőző ami 5.11 n van.

A másik oakleym meg az oldalt zippzáros volt az a a zippnél ment szét és szintén olyan volt benne a vádlim estére mint a kő .:((((

 

A wollrich szabásmintája erősen emlékeztett valamire :))))))), Persze az anyag számít. Sajnos errefelé nem kapható csak a laoszi gyártmányú 5.11. De ki fogom próbálni szerintem.

 

A tálib megnevezés már idejét múlta errefelé most már mindenki "insurgentezik"

 mivel aki rossz fiú közel sem biztos hogy tálib.

 

A jövő év elején jössz ???

recon Creative Commons License 2008.10.01 0 0 23197
Szarok Éheslóra és mindenkire, aki hasonló álláspontot képvisel. Miatta nem járok már a "megsemmisült" topic-ba sem. Sirassa csak nyugodtan a múltat, meg szídja a jelent. Én addig megyek a tálibok ellen ezzel a csúzlival...
Előzmény: gencsydani (23195)
tenue1 Creative Commons License 2008.10.01 0 0 23196
                    Leszkapsz?:))))Ezt én is elteszem a szótáramba!
Előzmény: gencsydani (23195)
gencsydani Creative Commons License 2008.10.01 0 0 23195
Na, ezt lássa csak meg Éhesló, akkor aztán leszkapsz:)
Előzmény: recon (23192)
gencsydani Creative Commons License 2008.10.01 0 0 23194
Persze, őrbundát ne vegyek még fel?:P
Előzmény: M.Zoli (23187)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.10.01 0 0 23193
Nekem is van kamásnim. Főként túrázázáshoz. Nem is egy. Van két fekete "bokabakancsom" is. Ezekhez nemrét a Reintexben vettem fekete bőrből készült ex. katonai kamásnit 600 Ft/pár árban. Egészen kompatibilis és használható! :)
recon Creative Commons License 2008.10.01 0 0 23192

És íme, tuning AK-63F, ahogy minimum minden magyar katonának lennie kellene:

 

Ami látszik:

- Command Arms kompozit mellső sín (alsó és felső)

- Command Arms hátsó markolat

- Command Arms modulár M4 tus vízhatlan CR123 elem tartóval és pofatámasz lehetőséggel, két szíjrögzítési ponttal

- VLTOR csonk a tus rögzítéséhez, vízhatlan rekesszel és egy szíjrögzítési ponttal

- E.O. Tech 512 holografikus irányzék

- AMD csőszájfék

- Blueforce Gear Vickers Combat Application Sling gyorsállítású kétpontos szíj

 

Ami nem látszik:

- Buffertech puffer a helyretoló rugón

- Command Arms vertikális mellső markolat

- Command Arms 1" lámpatartó

- SureFire Nitrolon lámpa 120 lumenes izzóval és "charlie" kapcsolóval

 

Persze ettől lehetne jobb összeállítás is, de ez egy "viszonylag" költségkímélő megoldás. Amit biztos, hogy változtatok rajta, az a tus csere (egy Magpul CTR-re) és valószínűleg egy másik irányzék (Aimpoint Micro T-1).

 

A fegyver a két képen egy amerikai kolléga kezében látható, aki teljesen oda volt a cuccért. Persze az ő tuning M4 puskája sem volt kutya a SOPMOD 2 készlettel szerelve :-)))

 

1

 

 

2
recon Creative Commons License 2008.10.01 0 0 23191

"Az 5.11-t  nem a marketing miatt vettem meg és még rajtam kivül pár százezer  másik kiképző sem. De szeretem a nadrágjukat az inguket és a kabátjukat is. Mert jó ."

 

Nekem is van egy valag cuccom tőlük, még a Combat-tól is kaptam promóba, amikor Irakba mentem. Én is azt hittem, hogy ez a csúcs... Aztán a múltkor jöttek hozzánk "házalni" a Nowar-os srácok és hoztak egy készlet Woolrich Elite cuccot (a márkaképviseletre hajaznak) és át kellett értékelnem az addigi véleményemet. Ég és föld a két márka. A neten már több helyen is olvastam, hogy a W.E nagyon ott van, de személyesen nem találkoztam még vele. Ha van rá lehetőséged, nézd meg azt is. Megéri! Árban is körülbelül megegyeznek.

 

Ami a bakancsot illeti, nekem nem nagyon jött be az 5.11. Felpróbáltam, járkáltam benne és le is tettem. Szerintem sehol nincs az Oakley SI-hoz képest kényelemben. Legalábbis számomra az a csúcs. Az első párt 2003 óta taposom és van benne jó pár ugrás, meg egy pár ezer kilóméter. Az orrán a gumi meg is van olvadva egy tábortűzes szárítás következtében :-))) Tartósságban meghazudtolja magát, mert még mindig ketyeg. Van egy vadi új pár is dobozban, de nincs szívem felbontani addig, amíg ez le nem esik a lábamról. Ezt is érdemes kipróbálni, ha van rá lehetőséged.

 

Mivel csak most kapcsolódtam be, az AK témához nem tudtam hozzászólni, de később beteszek én is egy képet a lassan végéhez közelítő AK projectemről.

Előzmény: flashbang (23172)
Cs_ Creative Commons License 2008.10.01 0 0 23190
Barkács pokolgép :)

Tudom a pokolgép olyan régies kifejezés, de szerintem nagyon találó.
Előzmény: swordmanus (23189)
swordmanus Creative Commons License 2008.10.01 0 0 23189
Pokolgép.
Előzmény: M.Zoli (23177)
GrG Creative Commons License 2008.10.01 0 0 23188

Sziasztok

 

Pár hete volt a hír a 10 franciáról, akinek elfogyott a lőszere és lemészároltatott. Tudtok róla valamit, hogy mi történt? Miért nem mentették ki őket, vagy mirt nem kaptak utánpótlást?

Üdv:

G

M.Zoli Creative Commons License 2008.10.01 0 0 23187

Udv.

 

Mintha regebben hasznaltak volna egy olyan dolgot, hogy kamasli. Pont az ilyen apro nem bakancsba valo cuccok bekerulesenek az elkerulese vegett. :)))) Mondjuk van egy ismerosom aki a lovassagi csizmakra eskuszik, mint roppant kenyelmes es jo labbelire. Aztan van olyan is aki elmegy koromcipoben turazni. :)))) Aztan vannak eleve csampas emberek, akiknek meg mindegy milyen a labbelijuk, rovid idon belul kukas szintre tapossak.

 

Udv.

Előzmény: gencsydani (23186)
gencsydani Creative Commons License 2008.10.01 0 0 23186
Hogy mi a kényelmes az legalább annyira függ a használótól is mint a bakancstól. Engem pl. a túrabakancsokban zavar hogy a rövidebb szár miatt nem fogják annyira a bokámat (mondjuk akinek nem ilyen ropi lába van, annak ez lehet nem ekkora probléma) meg hogy fentről belemegy mindenféle oda nem illő apróság.
Előzmény: Szlejer_ (23185)
Szlejer_ Creative Commons License 2008.10.01 0 0 23185
"Erdetileg is városi akció bakancs volt, mostanra a kiképzők kedvencévé vált, Mert ha egész nap ebben kell állnod akkor nagyon tudod értékelni azt a komfortot amit nyújt. Ellentétben azokkal a bakancsokkal amiben végig lehet gyalogolni az egyenlitőt és még a talpa sem kopik el."

Remélem nem okozok nagy csalódást, de a komolyabb "körbegyaloglom a világot" túrabakancsok körberöhögik komfortban az 511, Oakley, meg egyéb taktikai divatszirszarokat... Több évnyi folyamatos hordás után meg különösen.
Előzmény: flashbang (23156)
tenue1 Creative Commons License 2008.10.01 0 0 23184
                  Na,ezt mind aláírom.Igaz!
Előzmény: gencsydani (23183)
gencsydani Creative Commons License 2008.10.01 0 0 23183

Az ár elég sok dologtól függ (pl. hogy melyik országban veszi az ember), az anyagvastagság (súly) pedig egyrészt csak egy bizonyos határig összeegyeztethető a kényelemmel, másrészt viszont nem jelent automatikusan nagyobb tartósságot.

Előzmény: tenue1 (23182)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!