Keresés

Részletes keresés

panabubus Creative Commons License 2008.04.04 0 0 1744
Hoya R72-vel. Milyen "barkács-szűrőd" van?

Speedlight: szerinted mérjek fényt az égre? akkor valszeg az előtér lesz sötét, nem?
Előzmény: excdrac (1742)
speedlight Creative Commons License 2008.04.03 0 0 1743
Mik mivel lettek lőve? :-o
Előzmény: excdrac (1742)
excdrac Creative Commons License 2008.04.03 0 0 1742
"R72 szűrőm az nincs, de sztem azzal sose lesz fekete az ég... Legfeljebb csak éjszaka! :)"

Nekem sincsen! :P (barkácsszűrőm van) De ez az ég dolog nálam is így van.

Ezek mivel lettek lőve?
Előzmény: speedlight (1741)
speedlight Creative Commons License 2008.04.03 0 0 1741
Módosított kompaktokon az IR fény is ugyanúgy viselkedik fénymérés szempontjából, mint a látható fény. Tehát ki tud égni az égbolt, ha nem arra mérsz fényt.

R72 szűrőm az nincs, de sztem azzal sose lesz fekete az ég... Legfeljebb csak éjszaka! :)
Előzmény: excdrac (1740)
excdrac Creative Commons License 2008.04.03 0 0 1740
Csak ötlet: közel szembe nap és a légköri párán szóródik az infra is...?
Előzmény: panabubus (1739)
panabubus Creative Commons License 2008.04.03 0 0 1739
Monggya má' meg nékem valaki, miér világos az ég, amikor e Zinfra fotó lenne? :D



panabubus Creative Commons License 2008.04.03 0 0 1738
Monggya má' meg nékem valaki, miér világos az ég, amikor e Zinfra fotó lenne? :D




madgie Creative Commons License 2008.03.30 0 0 1737
UV-d nincs? :)))
Előzmény: scarabaeus (1736)
scarabaeus Creative Commons License 2008.03.30 0 0 1736

Fölé lóg annak, megismerni az ívéről:-) (kb. fedi egymást a két kép)

Előzmény: madgie (1733)
scarabaeus Creative Commons License 2008.03.30 0 0 1735

"Akkor te esőt is tucc generálni?"

 

Az nem megy olyan könnyen CD-lemezzel:-)

Előzmény: panabubus (1734)
panabubus Creative Commons License 2008.03.30 0 0 1734
"műszivárványt"? Akkor te esőt is tucc generálni? Mert ha igen, akkor baj egy szál se. Ugyanis akkor annak ellenkezője is megy pl. :-D
Előzmény: scarabaeus (1732)
madgie Creative Commons License 2008.03.30 0 0 1733
Jé, a vörös :)))
Előzmény: scarabaeus (1732)
scarabaeus Creative Commons License 2008.03.30 0 0 1732

Csináltam egy kísérletet a szűrődarabbal és a K750i-vel.

 

Generáltam neki egy műszivárványt, aztán megnéztem, mi megy át.

 

 

 

 

panabubus Creative Commons License 2008.03.29 0 0 1731
Hm.. Tényleg....

Csak kivártam én is a "napcskát"...





Előzmény: scarabaeus (1728)
panabubus Creative Commons License 2008.03.28 0 0 1730
Aztat akartam írni még délután... De mennem kellett, és nem vbolt időm visszaírni sem. Mert kérdeztem volna, hogy hol látni ott eret? :D Alabástromos az, bizony... :D

Különben készült a lányról másik is, ott az alsó karján kifejezetten végigfut egy vastag ér... Alig tudtam a clone-stamp funkcióval eltüntetni..

Cola: akkor majd ha lesz időm szsszanni hét végén, kivárok egy napos pilanatot, ami esüt hozzám. Elvileg azér' vettem egy üveggel, mert izgatott a téma. Most majd visszatartom magam, mert fogyni viszont fogy, max. éjjel nem fogok aludni..:-D
Előzmény: scarabaeus (1729)
scarabaeus Creative Commons License 2008.03.28 0 0 1729
Ja, félreértés ne essék, annak nem az "eres", hanem az "alabástromos" része. :-)
Előzmény: scarabaeus (1724)
scarabaeus Creative Commons License 2008.03.28 0 0 1728
Előszedtem kis időre a napot a felhők közül, az meg belevilágított. Normál hullámhosszokon azért a foncsoros üveg, mint tükör elvet demonstrálta, de IR tartományban eltűnt a foncsor.
Előzmény: panabubus (1721)
panabubus Creative Commons License 2008.03.28 0 0 1727
És én ezér' vettem egy egész nagy üveget, és ugrottam vele haza HÉV-en metrón át... hogy estig ne cipeljem. :((( :(((
Előzmény: speedlight (1725)
panabubus Creative Commons License 2008.03.28 0 0 1726
Vagy a Cola-ra gondoltál? LOL Akkor bocs.
Előzmény: panabubus (1723)
speedlight Creative Commons License 2008.03.28 0 0 1725
"Mer' nékem tök fekete, illetve átláthatatlan maradt. Pedig Hoya 72, stb. Igaz, hogy csak normál szobai szűrt fénynél..."

Mi még a kérdés? Qva erős NAPfény kell neki (praktice ellenfény).
Előzmény: panabubus (1721)
scarabaeus Creative Commons License 2008.03.28 0 0 1724
Madgie 980-as hozzászólása jut eszembe róla.
Előzmény: panabubus (1720)
panabubus Creative Commons License 2008.03.28 0 0 1723
Levágtam a teljes fejet? He? :D
Előzmény: speedlight (1722)
speedlight Creative Commons License 2008.03.28 0 0 1722
Na ennyit a bizalomról, a diszkrécióról, meg arról, hogy szupertitkos.
Előzmény: panabubus (1720)
panabubus Creative Commons License 2008.03.28 0 0 1721
scarabaeus!

Hogy világítottad meg? Illetve mivel?
Mer' nékem tök fekete, illetve átláthatatlan maradt. Pedig Hoya 72, stb. Igaz, hogy csak normál szobai szűrt fénynél...


Előzmény: scarabaeus (1714)
panabubus Creative Commons License 2008.03.28 0 0 1720
Meg a test... Néha télleg érdekes a hatás.




Előzmény: panabubus (1719)
panabubus Creative Commons License 2008.03.26 0 0 1719
Amúgy elég érdekes a tapasztalatom. Autók, fémtárgyak, "élettelen" dolgok mintha nem változnának sokat az IR-szürőn keresztül. Szűrő nélküli felvételnél sem. Ellentétben a kisfujival. Lehet, hogy a Custom WB miatt? Ruhaanyagok viszont igen...
panabubus Creative Commons License 2008.03.26 0 0 1718
Pincéres :-) Fekete-fehér. És elég méretesek voltak, ilyet nemigen láttam városban...
Előzmény: scarabaeus (1717)
scarabaeus Creative Commons License 2008.03.26 0 0 1717

Milyen volt a madarak szabad szemmel látható mintázata?

Előzmény: panabubus (1716)
panabubus Creative Commons License 2008.03.26 0 0 1716
"Pincérek" az ágon...



panabubus Creative Commons License 2008.03.24 0 0 1715
:DDD Látom, "jó helyre ment" a szűrő-darab..:-D
Gratula.

Az előzőben felvetett hsz.odra: Látok ám itt-ott egy reklámposztert, amelyen állványon van a telefon... LOL
Előzmény: scarabaeus (1714)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!