Keresés

Részletes keresés

ghepard Creative Commons License 2010.06.22 0 0 260
Én is hallom a háttérzenét. Azt hiszem az valamilyen hangszer. Én télen főleg inkább így adom ki ommmmmmmmmm. Tehát rövid o és aztán becsukott szájjal mmmmmmmmm. Azért, mert az mmmmmm fent rezeg és így jobban tisztítja a szemek környékét (is) - újból sasszemre szeretném tudni őket. De mindenfélével próbálkozom, legtöbbször csak úgy dúdolgatok magamnak valami éneket vagy dallamot és így a légzésem is sokkal hosszabbra nyúlik automatikusan.
Előzmény: menroting (257)
ghepard Creative Commons License 2010.06.22 0 0 259
Nagyon klassz
Előzmény: babaji (256)
ghepard Creative Commons License 2010.06.22 0 0 258
Na belehallgattam a bálnák "énekébe". Láttam már egy kétszer ezekről a hangokról tudományos filmet a NatGeon, de még sose hallottam hangjukat. Hát elég érdekes, hogy egy állat csak úgy koncertezik magának, no meg a többi bálnának gondolom. Ezek a hangok 160Db erősségűek (tehát igencsak megrezegtetik azt a 50-70 tonnás jószágot), ami egy Concorde hangjával vetekszik.......

A lantmadár már nem volt ilyen komoly, megmosolyogtatott engem is, pedig azt hittem, hogy az is madárhang lesz..... :)
Előzmény: babaji (253)
menroting Creative Commons License 2010.06.21 0 0 257
Ti is hallotok kb a negyede után egy érdekes háttérzenét ? Most ez benne van vagy az ember agya önkéntelen hozzágenerálja ?
Előzmény: babaji (256)
babaji Creative Commons License 2010.06.21 0 0 256

http://www.youtube.com/watch?v=RlWy4hPN3uQ

az indiai-tibeti kultura kisérlete a OM avagy AUM mantra

ghepard Creative Commons License 2010.06.21 0 0 255
Holnap reggel ebbe is belehallgatok, hadd röhögjek én is.... :))
Előzmény: babaji (253)
ghepard Creative Commons License 2010.06.21 0 0 254
Köszi a lnket, majd lehet holnap reggel meghallgatom egy kicsit a kolléga számgépén......... Látom olvasod az egy kicsit hosszúra sikerült összefoglalómat ezekről a dolgokról :)) ...... Köszi.....
Előzmény: babaji (250)
babaji Creative Commons License 2010.06.21 0 0 253

http://www.mommo.hu/media/Lantmadar

A madagaszkári lantmadár elképesztő hang-müvész.Láttam róla egyszer egy filmat majd megszakadtam a röhögéstől :)))

ghepard Creative Commons License 2010.06.21 0 0 252
Hát mondjuk én nem hiszem el, hogy engem valaki meggyógyít, ha rámnéz, vagy megfog, vagy rámteszi a kezét. Ha segít valami, az az lesz ami bennem van. Igaz azonban, hogy ezt a folyamatot lehet el tudják hitetni az emberrel. Én el tudom magammal. Az embernek nem szabad azt hinni, hogy a másik segít, magában kell hinni. A tudomány nem ismer semmilyen erőt, amit az ember át tudna adni a másiknak. Azt csak meg lehet tanulni használni mindenkinek saját magának.
Előzmény: babaji (248)
ghepard Creative Commons License 2010.06.21 0 0 251
Tudatosítani kell, hogy ha fáj a fejed, akkor nem biztos, hogy a hiba ott is van. Az lehet máshol is. Azt kell megtalálni. Persze, ha ott van (például valami kinövés gátolja az anyagok cseréjét, körforgását0, akkor arra kell összpontosítani. Olvastam, hogy egy amerikai orvos 2 hét alatt a félére csökkentette valamiféle agydaganatát. Elment a nyaralójába és ott próbálkozott mindenféle hangokkal, mert otthon meghülyültek volna körülötte... :))
Előzmény: babaji (247)
babaji Creative Commons License 2010.06.21 0 0 250

A kinai  Ching-Yuen Li   állítólag 250 évet élt. Találtak császári dokumentumot, melyben gratulálnak neki 150 éves születésnapja alkalmából 1827-ben. 1928 május 6-án halt mag. Élete nagy részét a hegyekben töltötte, ahol gyógynövényekkel foglalkozott és Chi-qong-t tanított. 130 éves korában találkozott egy idős remetével akitől megtanult egy Chi-qong gyakorlat sort, melyhez  légzési és hang technikák csatlakoznak és egy táplálkozási forma. A mester  szerint hosszú életét annak köszönheti, hogy ezeket a gyakorlatokat 120 éven keresztül mindennap, pontosan és  őszintén végezte el.

Ha valaki hosszan akar élni, akkor egészségesnek kell lenni. Csupa bajjal

nem lehet  hosszan élni. A leghosszabb életü élőlények azok, melyek  leglassabban mozognak. A fák nem is mozognak, mégis a mammutfenyő  2000 évet is élhet. Az óriásteknős se mozog  gyorsan, mégis 250 évet is élhet.

Legnagyobb rejtélyt a bálnák (a fog nélküli) szolgálják mostanában. Már jó pár

mérés alátámasztja, hogy nagyon sokáig élnek, ami nagyon meghökkentő, hisz 50–80 tonnát cipelnek  a vízben. Még a 200 éves kor sem kizárt, hogy élhetnek.  Na én megint a hangra (is) gyanakszom, mint annál a kínainál is . Ezek a bálnák  sokat énekelnek a szó szoros értelmében. Órákig is mozdulatlanul

 a vízben fejjel lefelé és énekelnek. Még mindig nem tudni, hogy mi

mindenért énekelgetnek. Ezek nemcsak olyan kotyvalékok. Megfigyelték, hogy néha többen egyszerre ugyanazt az  éneklik, mintegy kórusban. Ezek a hangok, énekek

kb 160 km távolságból is érzékelhetőek, mivel a víz nagyon jól vezeti a hangot

http://www.mommo.hu/media/A_balnak_eneke

ghepard Creative Commons License 2010.06.21 0 0 249
A hangoskodás közben egyszercsak tudatosult bennem, hogy valahogy akkor nagyobb a nyáltermelés. Ez több szempontból is jótékony lehet. Ha eszel, a több nyál jobban elkészíti a szájban a táplálék emésztését a gyomor részére. Mivel egy kicsit lúgos kémhatású segít savtalanítani is a szervezetet. S nem utolsósorban tele van ellenanyagokkal is, ami megintcsak véd - ez jó a fogaknak és az ínyeknek is. A testben így a rezgések által több körforoghat belőle folyamatosan, ami végsősosron védheti az egész testet.......
Előzmény: babaji (246)
babaji Creative Commons License 2010.06.21 0 0 248

ha gyorsan dörzsöljük a kezeinket, egész forró lesz a tenyerünk

nemis olyan hosszú idő után.

---------------

Ez a forró-tenyér technika egyes alternativ gyógyitók gyorsan összedörzsölik a tenyereiket 50-100 szer egymás után és ezáltal inditják be a bioenergia/prána/delej/stb áramlását és innentől már gyógyitani képesek.Talán hasonló mint amikor egy autót megtolnak vagy bekurbliznak hogy a motor lendületbe jöjjön ? :)))

babaji Creative Commons License 2010.06.21 0 0 247

gephard irta :

 

Az iiiiii hang rezeg bennünk a legmagasabban, tehát a

szem, fül, fogak, orr stb magasságában.

Az eeeee hang már alacsonyabban, valahol a torok,

vállak magasságában.

Az aaaaa hang a szív hangja, azon a tájon éreztem a legjobban

rezgését, tehát kb a tüdö magasságában.

Az oooo a gyomor hangja, tehát azon a tájon lévö

szervekre hat a legjobban.

Marad az uuuuuu hang, mely a legmélyebbre megy el bennünk,

tehát a derék, belek, prosztata, lábak stb táján is érezhet˝o a hatása

------------------------------------------

Lehet erre gyógytechnikát épiteni ? mondjuk fejtájégi problematikánál az i hangot rezegtetni ?

babaji Creative Commons License 2010.06.21 0 0 246
mi az ember saját nyála általi gyógyitásról a véleményed ?
ghepard Creative Commons License 2010.06.21 0 0 245
Hát egy kicsit érdekes lehet másoknak is. Valóban egy kicsit sok a szöveg, de sok mindenről irogatok, hogy meglegyen valamiféle összkép. Az egyes dolgokról nincs is olyan sok. A szemről van elég sok (kb 6 oldal), mivel az összes infó kb 80%-a azokon keresztül jut el tudatunkig. Ha kiveszed magadnak, ami érdekel, már sokkal rövidebb, mondjuk a derék alig egy oldal stb..... De az embert mindig, mint egészet kell venni, ezért egy kicsit mindenre oda kell figyelni. Ha a 100 tagú zenekarban csak egyetlen hangszeren hamisan játszanak, már nem az igazi........
Előzmény: babaji (244)
babaji Creative Commons License 2010.06.21 0 0 244

Kedves gephard !

Érdekes a gyógyitáscélu anyagod....talán másokat is de érdemes lenne T Ö M Ö R I T E N  ! tul sok benne a kaszinózás,érdektelen,töltelékes......

ghepard Creative Commons License 2010.06.21 0 0 243
Igen, azok tudják, mi meg nem. De az átlagember nyála se olyan már, milyennek lenni kellene. Nekem se volt valami hatásos, de az utóbbi években valahogy más lehet, mert jobban hat, mint régebben. Aztán egyszercsak az ember el kezd hinni benne, amitől mintha még hatásosabb lenne. Az a belső hit sokat segít. Az ember fél ezt azt kipróbálni, de ha ráérez és nem fél, akkor mintha valami többletenergia lenne benne. Az ember megérzi, hogy ezt vagy azt le tudja küzdeni és ez nagyon sok erőt ad. Bevallom, én is féltem az elején ezt vagy azt kikezelni úgy, hogy semmi külső szert se használjak, de végül egypár dolognak neki mertem menni és meglepően jól sikerültek. De a félelmet nehéz leküzdeni, ha az sikerül a baj szinte magától elmegy. Ebben a hang sokat segít, mert nagyon képes megnyugtatni (is) az embert.......
Előzmény: babaji (240)
ghepard Creative Commons License 2010.06.21 0 0 242
Még mindig ott van a zöld-kék is. Az egyiket eléred a másikat meg nem?
Előzmény: twist (239)
ghepard Creative Commons License 2010.06.21 0 0 241
Hát igen, sok dolgot elfelejtettünk. A hangnak és a rezgéseknek óriási erejük ban. Vegyük csak a földrengést, milyen pusztító is lehet. Olvastam, hogy francia kutatóknak sikerült olyan hangágyút összerakni, amivel 5km távolságból ledöntöttek valami falat. Vagy vegyünk egy bokszolót, annak is lehet olyan ereje, hogy életveswz=lyes ‼tést tud mérni.

Na most ezt az energiát meg lehet tanulni úgy is használni, hogy segítsen bajainkon. Minden kezdet nehéz, de sikerülhet neked is. A gyakorlat teszi a mestert.

Vagy vedd a gondolatokat. A rosszak szinte kikészíthetik az embert. most vedd a jókat, azok meg segíthetnek. Minden éremnek két oldala van, csak rajtad múlik melyiket használod.......
Előzmény: twist (238)
babaji Creative Commons License 2010.06.20 0 0 240

Az állatok is megnyalogatják a sérüléseiket !

http://www.orvosilapok.hu/cimkek/nyal

 

twist Creative Commons License 2010.06.19 0 0 239

 

Kösz hogy felraktad, mert a másikat nem értem el.

 

Nem raknád fel a színeset is?

 

Ha már javítja a szememet!

Előzmény: Mirdad (236)
twist Creative Commons License 2010.06.19 0 0 238

 

Végigolvastam!

 

Többször is eszembe jutott, hogy gyerekkoromban szinte állandóan rezgettem a hangomat. Bárhová mentem mindíg zümmögtem, és igen, " csak úgy" váltogattam a betűket a zümmögésben. 

És gyüjtöttük a nyálunkat és buborékot fujtunk - mi gyerekek - mind, és figyeltük kinek nagyobb.

 

Na gondoltam,megfigyelem mit csinálnak az unokáim!

A kislány folyamatosan dúdolgat magában, a fiúk inkább berregnek!

Magyarul: automatikusan rezegtetnek!

 

És persze a nyálukat is gyüjtik, és akkor az anyjuk szól, ne disznólkodj!

 

 

Szóval lehet, hogy ez egy velünk született  gyógymód, csak elfelejtettük?

 

Iskolában már nem lehetett se nyálat gyüjteni, se rezegtetni, se dúdolni.

 

És szépen elfelejtettük.

 

Kipróbálom!  

ghepard Creative Commons License 2010.05.05 0 0 237
Hát köszi szépen Mirdad. Így összefoglalva már lehet érthetőbb egy kicsit a dolog és talán hihető lehet más ember számára is. Köszi hogy rászedtél, magamtól ezt sose írtam voltam meg. Ami a szlovákot illeti, azt már megmorogták a kollégáim, hogy lefordíthatnám nekik, de most megint nem tudom, hogy neki megyek e. Angolul és németül sajnos nem tudok. Ha van rá időd és energiád és azt gondolod, hogy megéri - lefordíthatod angolra vagy bármilyen nyelvre és bárhova felteheted - részemről semmi akadálya.
Előzmény: Mirdad (236)
Mirdad Creative Commons License 2010.05.05 0 0 236

 

ftp://geofftp:rEadfTp@web.sav.sk/bl-graphs/animation/rezgesek-fekete-feher.pdf

 

  Szuper lett! :) Leírom, amit levélben is küldtem Neked:

 

  Szlovákul is megírnád? Esetleg angolul, németül egy rövidebb változat? Az angolt átvállalhatom esetleg. Sokkal több emberhez eljuthatna így! Én is 3 nyelven rakom fel az anyagokat az oldalamra.

 

   Üdv!

Előzmény: ghepard (235)
ghepard Creative Commons License 2010.05.04 0 0 235
Végre elkészült a kicsi összefoglalóm. Igyekeztem rövidre fogni a szót, de így is 35 oldalasra sikerült. Két változat teljesen egyforma, de az egyik fehér alapon fekete betűs a másik meg kék alapon sárgászöld betűs. Ezt a színt látja legérzékenyebben a szem, lehet könnyebben olvasható a monitoron. Ha valaki ki szeretné nyomtatni, a másik verzió is ott van.

ftp://geofftp:rEadfTp@web.sav.sk/bl-graphs/animation/rezgesek-fekete-feher.pdf

ftp://geofftp:rEadfTp@web.sav.sk/bl-graphs/animation/rezgesek-zold-kek.pdf
ghepard Creative Commons License 2010.03.10 0 0 234
Hát a változást egyhamar észrevettem, mert elmúltak a sarkaim kegyetlen fájásai. Kb 2 hónap alatt vettem észre. Mivel télen hóban is játszunk, ott nem volt annyira drasztikus, mert a hó tompítja a futás közbeni sarokütögetést. De márciusban elolvadt a hó és legnagyobb meglepetésemre nem fájtak akkor sem a kemény talajon. De mivel akkortájt alig 2 hónapja hangoskodtam össze vissza (akkor még majd semmit se tudtam a hang meg a rezgések hatásáról a testre) - nem tudtam felfogni, hogy mitől múltak el a fájások. Ez a felfogás tartott kb 2 évig. A hatás gyorsabb volt, csak nem tudtam.........
Előzmény: Semmisem (233)
Semmisem Creative Commons License 2010.03.09 0 0 233
messze még nekem az a 2 év, de próbálom kitartóan.
Előzmény: ghepard (232)
ghepard Creative Commons License 2010.03.08 0 0 232
Hát igen, jönnek ki belőled a lerakódások. Ha vannak majd, kimászik mindegyik mindenhonnan. Nagyon sok majd elmegy úgy, hogy észre se veszed. Némelyik egy kettőre eltávozik, némelyiknek tovább fog tartani. Ahogy fognak távozni, észreveszed, hogy jobban érzed magad, jobb lesz a légzésed, jobb lesz az immunrendszered. Az emberbe egy idő után beléverődik a gondolat, hogy nem is olyan nagy hülyeség amit csinál...... Nekem 2 évbe telt, mert nem tudtam hinni benne, de aztán az agyam valahogy befogadta....... :))
Előzmény: Semmisem (230)
ghepard Creative Commons License 2010.03.08 0 0 231
Köszi a linket, átfutottam. Csak a szájban él kb 500 előlény (nagyon kicsik), az egész testben hogy valami 2000 körül. Ezek évmilliók során velünk vannak. Na most az utóbbi időben az ember ebbe az egyensúlyba nagyon belepofáz mindenfée szerekkel. Kb 75 miliárd sejt van bennünk (mindegyik mitegy gyár) és 1 mp alatt mindegykben kb 7000 kémiai reakció zajlik. Nincs ember a földön, aki meg tudja mondani, mi fog ettől vagy attól a szertől történni........

Azt a szót, hogy tönköly még nem is olvastam, de megnéztem a googleban, hogy az meg mi a frác. Nem tudom, hogy így mit mondhatnék. Nincs vele tapasztalatom. Mondjuk én nagyon kevés kenyeret eszem. Gyakran csak kiflit, egy nap két kicsit. Vagy negyed kenyér elég nekem 1 teljes hétig. Én megeszek mindent, amit az assszony főz, meg az üzemi szakácsok - de sokkal több a nyers zöldség és a gyümölcs......

Hát én nem köpözöm, mert értékes a szervezetnek a körforgása, persze a felszakadt torhát meg ilyesmit kiköpöm. Igen a szervezet tanul, minél többet tanul, annál okosabb lesz - mivel ő végzi el a házifeladatot, másodszor már jobban fogja tudni, majd egy idő után már rutinmunka lesz.......

Nagyon tetszik, hogy jó érzéseid vannak ettől a törődéstől - hát ki törődjön vele, ha nem az ember saját maga? A szomszéd? Igen ez belülről jön, ezért hálás lesz a test, meghálálja, hogy nap mint nap törődsz vele, gondolsz rá, figyelsz rá, nem hagyod el őt se és magadat se stb......

Igen, az emberek nem magukkal törődnek, hanem a külvilággal. Mit csinál a szomszéd, mit csinál a másik, mi van a másiknak, nekem is kell. Már annyi dolga van, hogy nem is tudja mennyi, de még többet akar. Csak azért, hogy legyen egy újabb, az előző száz meg mehet a pééébe.....


Hát igen, mindefélét kitalálnak, mindenféle csodapilulákat. Nagyon drága pénzért árulnak mindenféle bio, meg vitaminkészítményeket, drágábbnál drágább gyógyszereket. Ha annyira csodásak, akkor miért van annyi beteg? Meg egyáltalán, miért van annyi orvos? Lehet nem is olyan csodásak azok a szerek. A csoda az emberben van, az életben a mozgásban, a rezgésben - ezt kell játszani landadatlanul.......

"Hát mi nem dőlünk be, igaz?"

Hát én már 31 éve nem dőlök be. Nem egyszerű nekimenni, de ha az ember megérti saját magát, akkor egy világot ismer meg, egy csodálatos világot, mely érte fog dolgozni és nem fordítva........

Hát valami vékony fóliára. Nem is csinálok csíkokat, a zacskó maga a csík. Ez a legjobb, amit használok. Kezdtem vékony gumikkal, majd vékony arra a célra árult valamiféle cérnákkal stb. Ez a zacskó a legjobb, már legalábbis nekem. Mindig kéznél (zsebben) van és rendesen kipucolom vele gyakran a fogaimat és a köztük lévő teret. A többit már a nyál elvégzi....

Igen, minél többet csinálja az ember annál jobb, legalábbis én úgy látom.....
Előzmény: Semmisem (229)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!