Keresés

Részletes keresés

timkebimke Creative Commons License 2012.01.26 0 0 31534

Ezek a Babák nagyon gyönyörűek, ha találsz róla szabásmintát megosztod velünk? Szívesen megoróbálkoznék vele én is .

Előzmény: CuteCat (31529)
timkebimke Creative Commons License 2012.01.26 0 0 31533

Bocsánat , nem tudtam mit illik , mit nem kérdezni, de azt gondoltam , hogy én nem jól értelmezem a szm-et. De köszi a választ ez már segítség, mert magamtól én is így csináltam , csak amikór megnéztem a képet akkor láttam , hogy teljesen más az eredeti kalap. 

Előzmény: Kaoka (31532)
Kaoka Creative Commons License 2012.01.26 0 0 31532

Én csak kört szabtam és a szélétől kb. egy cm.-re körbeférceltem és rávarrtam a fejére. A másikra kendőszerű készült. Ott kettéhajtottam a kört és rákötöttem a fejére. Na, de pont az lenne a lényeg, hogy mindenki magától találja ki a dolgokat, attól lesz egyedi és érdekes. :-D Nem tudom mennyire tudtam segíteni...

Előzmény: timkebimke (31531)
timkebimke Creative Commons License 2012.01.26 0 0 31531

Lehet olyat kérdezni, hogy hogyan készül a közös baba kalapja? A szabásmintából nem jövök rá!

Kaoka Creative Commons License 2012.01.25 0 0 31530

Kedves CuteCat üdvözöllek a fórumon érezd itt jól magadat. Nagyon szívesen segítenék, de ennek a babának a késítése  meghaladja a képességeimet. Viszont szívesen megnézném miket készítettél idáig.  :-)

Előzmény: CuteCat (31529)
CuteCat Creative Commons License 2012.01.25 0 0 31529

A kép lemaradt:

CuteCat Creative Commons License 2012.01.25 0 0 31528

Sziasztok! Én mostanában szerettem bele a baba és plüssállatka varrásba. Szeretnék egy kis cicafüles cumizós babát varrni, de nem igazán találtam hozzá szabásmintát, csak fizetőset:( a képen láthatóhoz hasonlót szeretnék varrni. Ha valaki tudna segíteni azt nagyon megköszönném:) Nézegettem a fórumot, és nagyon ügyesek vagytok. Nekem még van mit tanulnom, és szívesen is tanulnék tőletek, profi babásoktól. Előlre is köszönöm a válaszokat.

Gy Kinga Creative Commons License 2012.01.25 0 0 31527

Sziasztok Babások!

 

Fantasztikus dolgokat csináltok!Kipp kopp figurákat keresgélve találtam rátok.Kérlek aki tud segítsen,egy egész Kipp kopp családra lenne szükségem.Nászajándékba szeretném adni a hugomnak.Köszünöm

Kaoka Creative Commons License 2012.01.25 0 0 31526

Aranyos ez a kiskacsa, de még egy kis tömést elbírt volna. :-) Akkor talán elégedettebb lennél vele.

Előzmény: timkebimke (31517)
timkebimke Creative Commons License 2012.01.25 0 0 31525

Nem, nem tetszik , kacsának jó, csak én bizony nem tudok másolni. Pedig néha szeretnék!!

Előzmény: A maranta (31519)
Kaoka Creative Commons License 2012.01.25 0 0 31524

Zöldtengerszem, a mintát én már tavaly kinyomtattam, de most szeretném meg is varrni.  :-)

Most eszembe jutott miért is álltam le tavaly a varrással. Hát készültem az esküvőre éjjel nappal.

Utána, meg valahogy feledésbe merült. Még az általam feltetett mintát sem varrtam meg szégyen gyalázat.

Remélem összejön taliig és vihetem mutizni a babasereget. :-) Lányok a tavalyi babákat légyszi hozzátok, aki megvarrta. A raggedy babákat is.

Előzmény: zöldtengerszem (31520)
Hamu-pip Creative Commons License 2012.01.25 0 0 31523

Ilyesmit kerestél?

Előzmény: Gyongyozo (31516)
zöldtengerszem Creative Commons License 2012.01.25 0 0 31522

" Én úgy tudom, hogy nem mindenhol vasalják. Széken például bő vízzel rakják le a szoknyát, aztán hagyják a napon megszáradni. Györgyfalván úgy hallottam, hogy az egész szoknyát cérnával levarrják, aztán kifőzik keményítőben, majd kiszedik a cérnát. Mind a vasalás, mind a vízzel lerakás elég hosszadalmas, és sok türelmet igényel. "

 

Ezt egy netes hsz-ból másoltam be nektek , az én apukám maga rakta be nekünk a szoknyánkat gyerekkoromban , előbb minden hajtást gondosan lefércelt a frissen kimosott , megszáradt szoknyán, és utána vizes rongyon keresztül vasalta ki . És szép rakott lett !

Az sötétkék volt , ezért nem tett keményítőt bele , de fehér v világos pamutanyagto szerintem is érdemes kicsit kikeményíteni  és benne marad a plisszé biztosan egy darabig ..

De a gugliban ha rákeresel sok linket találhatsz ami erre vonatkozik ! Most már nincs erőm rákeresni bővebben ..

Előzmény: népviselet (31466)
zöldtengerszem Creative Commons License 2012.01.25 0 0 31521

Amaranta!

 

Igen azt a nagyanyót még eccer én is meg fogom varrni az tuti ! Az nagyon helyes volt :-)))

Előzmény: A maranta (31512)
zöldtengerszem Creative Commons License 2012.01.25 0 0 31520

Kaokám !

Nem ígérek semmit sem , de már odáig eljutottam , h kinyomtattam a közös baba szabásmintájááát  :-))).................

Előzmény: Kaoka (31510)
A maranta Creative Commons License 2012.01.24 0 0 31519

Szerintem nincs ezzel semmi baj. Teljesen egyedi lett, a téd. Miért kellene ugyanolyannak lennie? Persze, ha azért nem tetszik, mert pont olyat szerettél volna, az más tészta :-)

Előzmény: timkebimke (31517)
timkebimke Creative Commons License 2012.01.24 0 0 31518

Az oldalon az "ötletek sablon nélkül"-ben találtam.

timkebimke Creative Commons License 2012.01.24 0 0 31517

Ma készült ez a kacsa.

Csak épp tyúk lett volna, a minta innen http://kreativanyuka.lapunk.hu/ van.

Hát ennyit a másolásról!

Gyongyozo Creative Commons License 2012.01.24 0 0 31516

Én úgy emlékszem, hogy tavaly a nagymamák után elakadt a közös varrás. Volt egy-két ötlet utána mint kis balerina, kis sárkány, de nem lett belőle közös munka. A balerinát valaki megvarrta, de itt elakadt a dolog, mert jött a nyár.

 

Kérdeznék: úgy emlékszem, hogy itt a közösbe, ahol összegyüjtöttétek nekünk a babavarrás rejtelmeit, volt egy olyan rész, ami az arcmimikát(száj) és a hozzá tartozó szemmozgásokat mutatta. De most nem találom, hiába kattingatok rá. Máshonnan emlékszem én erre vagy itt volt feltéve?

Kaoka Creative Commons License 2012.01.24 0 0 31515

Úgy is lehet, persze, de amúgy, lenne választási lehetőség és több idő is.

A tavalyi szépen elakadt, majd utána nézek. Vannak pótólni valóim is, majd eldöntöm mi legyen.

Azért gondoltam az idei évet így, hátha nagyobb lesz a kedv választás esetén.

Köszi jobban vagyok, igaz még szédelgek és nincs nagyon étvágyam, de nem is csodálkozok, amilyen lázas voltam.  A varrás sem megy nagyon, inkább kínomban, mert nem találom helyemet.

De nem lehet már nagy baj, ha van egy kis kedvem varrni és mostmár meg tudom inni a kávét is. :-)

Onnan tudom, hogy lebetegszem, ha nem bírom a kávé illatát sem.

Előzmény: A maranta (31512)
timkebimke Creative Commons License 2012.01.24 0 0 31514

Azt nem tudtam , hogy  fagyasztás után nem megy bele a moly a cuccosba. Ez mi mindenre jó még? A múltkor zsemlemorzsát készítettem és csavaros befőttes üvegbe tettem, kb 1 hónap múlva letekerem a tetőt és rögtön szabadon is engedtem kettő állatkát . Rejtély számomra hogy kerültek bele, egy csomó dologgal jártam már így.

A maranta Creative Commons License 2012.01.24 0 0 31513

Azért fagyasszuk, hogy ne molyosodjon.

Előzmény: timkebimke (31506)
A maranta Creative Commons License 2012.01.24 0 0 31512

Nekem mindegy Kao, de eddig úgy volt, hogy az ajánlott mintát, aki először feltette az elkészült babájának a képét a hónap utolsó napján. Persze lehet a szabályokon változtatni, ha sokan így gondoljátok.

 

Egyébként a honlapunkra is feltettem ezt a közös varrást, de előtte az utolsó feltett minta, egy kötögető nagymama. Nem emlékszel, utána vol még ami kimaradt?

 

Javul a  betegséged, jobban vagy már?

Előzmény: Kaoka (31510)
A maranta Creative Commons License 2012.01.24 0 0 31511

A mollyal mi is küzdünk, több-kevesebb sikerrel. Sajnos nagyon szeretik a rizst és a búzadarát, ezért abból nem tartok késuzletet itthon, de így is folyamatosan át kell néznem mindíg mindent. A diót meg ledarálom és a fagyasztóba tartom, így legalább az nem molyosodik. Sajnos nincs hűvös kamránk, és a meleget azt nagyon szeretik a dögök.

Előzmény: zsanna (31509)
Kaoka Creative Commons License 2012.01.24 0 0 31510

Sziasztok! Remélem sokan megvarrjátok a közös babát.

Arra gondoltam mi lenne, ha ezentúl minden hónap közepe felé feltennénk a következő havi közös varrás mintáját?

Így több időnk lenne kitalálni megtervezni esetleg megvarrni. :-D

Ha egyet értetek, akkor jöhet a következő minta.

Akinek van mintája ötlete, ne tartsa titokban. :-) Pakoljátok fel és kiválasztjuk. ;-)

 

zsanna Creative Commons License 2012.01.23 0 0 31509

(Én is állandóan küzdök velük :-((( December elején úgy tűnt, megtaláltuk a "forrást": volt egy nagy rakás fél dióhéjam, kreatívkodáshoz félretéve, és nem voltak rendesen kitisztítva. Akkor a szebbeket kiválogattam, kimostam, kiszárítottam, a többi repült a kukába. Kb másfél hónapig nem találkoztam mollyal. De a múlt héten megint előjöttek a dögök, minden nap szemberepül velem egy-kettő :-((((  )

Előzmény: timkebimke (31506)
timkebimke Creative Commons License 2012.01.23 0 0 31508

Sajna a levendula sem segít. Akkora csokrot szedtünk amekkorát két kézzel alig értem át , ezt tettem be a konyha szekrénybe de fütyülnek rá a dögök. A moly csapda meg mindíg kinn van , hol több, hol kevesebb állatkát gyüjt be ,de sosem fogy nak el.

Előzmény: Kaoka (31507)
Kaoka Creative Commons License 2012.01.23 0 0 31507

Timkebimke, igazad van. Végül is erre gondoltam, csak rosszul fogalmaztam. :-))) Biztos van valami molyírtó, ha más nem legalább levendula zsákocskákat tudnál készíteni.

Előzmény: timkebimke (31506)
timkebimke Creative Commons License 2012.01.23 0 0 31506

Kaoka! épp a rizst szerettam volna javasolni, de a fagyaszóról nem hallottam . A rizs is csírázik? Nekem csak molyosodik. 25 éve tele vagyok mollyal. Sehol máshol nem tapasztaltam ennyit mint nálunk. Tegnap kettőt is elkaptam.

Egyszer elmentünk görögbe és miután megérkeztünk 1-2 órával már a konyhában volt egy. Szóval nálunk talán még a gyapjú baba is molyos lenne.

Kaoka Creative Commons License 2012.01.23 0 0 31505

Julcsika, rizs is megteszi, ha nincs más. Előtte érdemes egy napra fagyasztóba tenni csírátlanítani.

Előzmény: PaJulcsi (31503)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!