Keresés

Részletes keresés

szévike Creative Commons License 2018.11.11 -3 2 5788

Nem olvastad figyelmesen a fórumot, itt /s máshol i egyöntetűen az a vélemény alakult ki, hogy az első perctől kezdve irányitott volt a játék. Dávid volt a kiszemelt.

 

Előzmény: Salvor2 (5786)
Salvor2 Creative Commons License 2018.11.11 0 1 5787

Aki meg emlekszik a sok evvel ezelotti elso vagy masodik Survivor-ban Peterre, aki kesobb a valo volagban is volt, az tudja, hogy az o kavarasaihoz kepest a maiak artatlan baranykak. Zsenialis erzeke volt hozza, meg ha ezzel ki is nyitotta a bicskat a nezok zsebeben.

Előzmény: Isti08 (5757)
Salvor2 Creative Commons License 2018.11.11 -4 0 5786

Ha tenyleg beavatkozott volna az rtl abba, hogy ki lesz a vegso gyoztes, akkor annak lett volna ertelme, ha Fanni javara avatkoznak be. Abbol lehetett volna sztorit gyartani, hogy a rossz korulmenyek kozott elo jatekos (ha igaz, mert messzirol jott ember, azt mond, amit akar) nyert, milyen nagy orom, bemutathattak volna a nagymamat stb. Raadasul nem is kellett volna nagyon durvan beavatkozni. Csak annyit kellett volna mondani, hogy holnapig se tudnak felallitani a nyolc teglat, ezert itt most leallitjak, es aki eddig a pontig a tobbet rakta fel, az gyozott.

 

Az egyes versenyekbe indirekt modon beavatkozhattak, pl. olyan versenyt valasztva, ami nem kedvez valakinek.

Előzmény: szévike (5769)
lilive Creative Commons License 2018.11.11 0 1 5785

"Én Iliászról is azt hittem,hogy meleg,de sajnos van barátnője" 

 

Nos belenéztem éjjel a tavalyiba, sok különbség van. 

Főleg a két "főhős" között.

Íliász bitang vonzó, és férfias. A anyám, tesóm nézte, és többször hallottam tőlük és a 15 éves lányától az elismerést. Vagyis minden korosztály találhat benne valamit.

Dávidnak gyönyörű, kisportolt teste van, helyes feje - biztos sok tinilány bugyija nedvesedett tőle-, de nincs meg benne az az erő, ami Íliászból sütött.

Persze az ízlés nem vita tárgya. vagyunk itt elegen nők, lehet mások nem így látják.

Előzmény: Hantufan222 (5772)
Ilhilla Creative Commons License 2018.11.11 -3 0 5784

Fanni még a döntőben is azt mondta magáról "szerencsém volt", hogy eddig eljutottam. Igen, az is kellett hozzá, de még egy "ici-pici szerencsécske" jól jött volna neki, kár, hogy ledőlt az a fránya 6 tégla, mert utána nem tudta azt a nyugodtságot hozni, amit előtte (és apró lábai alatt azok a széles rések...sokszor azt hittem: fel fog bukni bennük).

Előzmény: Pacemaker (5782)
Pacemaker Creative Commons License 2018.11.11 0 1 5783

David ( nem Gábor)

Előzmény: Pacemaker (5782)
Pacemaker Creative Commons License 2018.11.11 0 7 5782

Fanni nem készült a játékra, közben " tanulta" meg mit is kellene csinálni. A producereknek eleve tetszett hogy Dávid több oldalas taktikával a magyar és amerikai survivorbol is felkészült. Tényleg jól játszott mert a piszkos munkát Gáborral végeztette, fizikuma az idei felhozatalból neki volt a legjobb. Ergo simán minden féle segítség nélkül is nagy esélyes volt. 

 

Viszont Fanninal nálam akkor fordult meg a helyzet mikor az íjászaton egyedül, vállalta a kikozositest, Gábornak és a birka csodának neki ment, utána került a perifériára és utána már úgymond taktikusan is játszott. Neki ott kezdődött a Survivor. De ő legalább kiállt egy ottani érték mellett. Ezt a többi játékos közül senki nem mondhatja el. A végén pedig önmagához képest hatalmas nagyot küzdött.

 

Ehhez jön hozzá a magyar népmesék szegény lánya;-)  ezt nem használta ki az RTL.  Sőt a legerősebb játékost támogatta maradjunk annyiban elég rendesen. Szóval a játékot erkölcsileg és a nézők szemében Fanni nyerte. Gábor meg szépen bebujhat a saját világába az x millio forinttal csak ennyivel gazdagodott.

Előzmény: Törölt nick (5780)
szuszetti Creative Commons License 2018.11.11 0 1 5781

Hiányérzetem van.

Elmaradt a katarzis, mitöbb, a helyébe egy rosszízű gyanú került; ha ez lesz a trend, akkor elveszik a játékomat.

Tavaly az X-Faktor lett trash-faktor, idén a Survivor, és nem tetszik, hogy beáldozták a formátumot.

A tavalyit szerettem nézni.

Elhitették, hogy küzdenek, tudtam szurkolni a csapatfeladatoknál és szurkoltam a helyzeteknél, tetszett, hogy láttatták a szigeten kialakult kapcsolatokat, és bár a döntőben nem volt igazán kedvencem, ahogy idén sem, jó volt nézni.

 

Nálam van különbség egy konfliktus és egy ocsmány veszekedés-köpködés-átbaszás között, ha más nem, annyi, hogy utóbbi rögtön elég mélyen jelöli ki a véleményalkotás színvonalát is.

Idén mintha az utóbbira gyúrt volna az RTL. Nem a Survivor rajongó Sixxek lettek virtuálisan kielégítve, hanem a bárkit felkoncoló és kibelező nethuszárok. Szép teljesítmény, ha azt vesszük, a tavalyi rasszista és buzizó kisgyerek nem lett ekkora konc..., pedig ő aztán adott alapot rendesen pro és kontra...

 

Nem tudok jóízűen azon csámcsogni, hogy ki nyert és ki nem nyert, ha a kedves szerkesztők ezt az egészet most letolták egy lájkvadász oldal szintjére, az ott természetes hitelesség mértékével társítva.

Remélem, jövőre azért sikerül a Maunika show szintje fölé visszanyomni.

Kár lenne a műsort beáldozni.

Törölt nick Creative Commons License 2018.11.10 -12 1 5780

Teljesen igazad van, a sok unatkozó nagymami, meg jópár aluliskolázott munkanélküli osztja az észt, akik gyerekkorukban sok Benedek Eleket olvastak, és biztosak voltak benne, hogy ilyen VV Szabolcsok fognak nyerni. Mondjuk Dávid is egy kicsit szürkeegér volt, viszont ő tett a legtöbbet a győzelemért, sokkal többet, mint Fanni. Azt meg sokan elfelejtik, hogy Tamás nem állt sose Fanni oldalán, semmi oka nem volt rá szavazni a végén.

Előzmény: Isti08 (5757)
Ketrin9 Creative Commons License 2018.11.10 0 1 5779

Így utoljára még annyit annak aki nem hiszi,de mindenki vissza tudja nézni az utolsó holtak szigete párbajt,készítsetek egy képernyőképet Dávid eszközéről,azután a többiekéről és egyértelműen látszik,hogy másképp lett összerakva az övé...

Ezt én nem hiszem el,hogy ott senki nem vette ezt észre...amúgy én arra gondoltam,hogy ezt maga Dávid rakta így össze ...gondolom amikor tesztelték kiesett a vasrúd  ő meg nem hülye gyerek és megfordította azt a kis fogót, és ugye senkinek sem tünt fel. Szerintem így történt. Azt nem tudom,hogy utólag lehet ezt perelni,vagy az rtl intézkedik vagy mi lesz. De biztos van felvétel az esetről mondjuk amikor megfordítja vagy a kolléga aki ezt adja a kezébe..

Melinmoon Creative Commons License 2018.11.10 0 1 5778

Szerintem a facebook képei alapján gondolják (gondolom én is, de nem rosszindulatból, hiszen ezt el kell tudni fogadni és nekem nem gond) Ha hozzárakom a hideg viselkedését, akkor kicsit inkább nárcisztikus. 

De ez sem érdekelne, ha nem kap annyi esélyt, hogy megnyerje.

Előzmény: lilive (5768)
Hantufan222 Creative Commons License 2018.11.10 0 0 5777

Facebookon ezt is alá írta a kép alá egy ellenszurkoló,hogy meleg:)

 

 

 

Előzmény: lilive (5775)
Hantufan222 Creative Commons License 2018.11.10 0 0 5776

Mennyit kell adózni a 20 milkóból?

Előzmény: Pacemaker (5773)
lilive Creative Commons License 2018.11.10 0 0 5775

:) :) 

De akkor legalább még van esélyed! Ha meleg, akkor almás. :) 

A tavalyit nem láttam, így a Íliászt nem tudom megítélni. 

De Dávidról - vagy bárki másról-, ha valaki nem túl feminin nem az jut eszembe, hogy más. Mert valahogy egyáltalán nem erre koncentrálok. 

Ez valahogy-valahol el lett hintve, és kíséri végig.      

A játék szempontjából viszont teljesen irreleváns.

 

Előzmény: Hantufan222 (5772)
TonyBrasco Creative Commons License 2018.11.10 -2 0 5774

Ez nem hiszem, hogy szignifikánsan ront az előnyökön.... 

Előzmény: Pacemaker (5773)
Pacemaker Creative Commons License 2018.11.10 0 0 5773

Adózni is kell.

Előzmény: TonyBrasco (5770)
Hantufan222 Creative Commons License 2018.11.10 -2 0 5772

Én Iliászról is azt hittem,hogy meleg,de sajnos van barátnője.

Előzmény: lilive (5768)
Hantufan222 Creative Commons License 2018.11.10 0 0 5771

Rákerestem facebookon a játékosokra:D

Verának az egyik képén,ahol Dáviddal és Gáborral van szidják:D

TonyBrasco Creative Commons License 2018.11.10 -3 0 5770

Nekem van egy olyan tippem, hogy simán CSAK a pénz... (mint mindig) Simán lehet, hogy megegyeztek Dáviddal, mondjuk 5 millában, cserében kussol és úgy tesz, mintha 20 milla lett volna a nyeremény... Ez a reteknek duplán haszon, mert 15 milla marad, és még adóalapból is lemegy 15 milla. Nem tűnik soknak ez a pénz a produkció egészét tekintve, de azért annyi lehet, hogy megérje így megoldani. 

Előzmény: lilive (5768)
szévike Creative Commons License 2018.11.10 -1 3 5769

Hogy ez az RTL-nek jó-e azt nem hiszem.

 

Inkább csak arról a társaságról beszéljünk, akik ezekben a műsorokban döntési helyzetben vannak.

Hát már csak nem hagyják, hogy valaki csak úgy jön megnyerje az ő játékukat.

Nem, ők irányítanak, ők döntik el, hogy ki az ő kutyájuk kölyke. 

S ha ehhez az kell, hogy beleavatkozzanak, akkor megteszik.

 

S még mindig azt hiszik, hogy a birka tömegnek nincs szeme, füle.

Persze van szemünk fülünk, meg egy távirányitónk......

Előzmény: lilive (5768)
lilive Creative Commons License 2018.11.10 0 0 5768

Korábban remekül kifejtetted, hogy a retek milyen sokszor, és hogyan segítette Dávidot, akkor nem volt időm írni. 

Majdnem mindenki így látja -én is-, de a miértet nem értem. 

Mi a jó ebben az RTL-nek? A nézettség nem lesz jobb -sőt, inkább elvesz, ha csaláson érik őket-, a bevétel nem lesz több,  ékonya nyereményt ki kell fizetni. 

 

Felmerült már többször Dávid állítólagos mássága, amire szintén semmi bizonyíték nincs. (A vékony hangjáról nem tehet) Sokan próbálják ezzel magyarázni. 

De reális indokot nem ralálok rá. Hiszen inkább rosszul sült el az egész, az indulatokat nézve.

 

 

 

Előzmény: BitterSweetSymphony (5762)
Dávidking Creative Commons License 2018.11.10 0 5 5767

Zárszóként én is írnék egy kis konklúziót erről az évadról. Nekem sokkal kevésbé tetszett, mint a tavalyi. Elfogadom, taktikai játék, ki kell ejteni egymást, helyezkedni kell stb, stb. Szeretem is amikor valaki intelligensen, ügyesen taktikázik. Viszont könnyű nálam átlépni ezt a határt, és mikor azt látom már, hogy a játékosok már pisilni is csak valami taktikai céllal mennek ki, egyerűen elvész az emberi oldala, és a szerethetősége a karaktereknek. Olyan túltolt, túlgondolt lesz az egész. Az egész évad alatt alig láttunk őszinte, felhőtlen pillanatot, és azért nem múlt az élete senkinek egy ilyen játékon. Épp ezért volt kellemes felüdülés számomra Beni. Olyan jó volt a sok görcsös stratéga között egy ilyen laza, könnyed srácot látni. Rajta kívül Balázs kedveltem még, mert ő meg példátlan őszinteségről tett tanúbizonyságot. Az egyesülés után pedig Fanni lett a kedvencem, mert ő úgy taktikázott, hogy közben ember maradt, tartással, intelligensen, és szerethetően játszotta végig a játékot. Én ezért akartam a győzelmét, nem a nagymamája miatt, persze nyilván nagyon drukkolok neki, hogy minél inkább egyenesbe jöjjön az életük. És még reagálva a lentebbi hozzászólásra, igen én felvállalom hogy Fannit akarom a játékba, mert ő egyszerre játszott intelligensen, és szerethető személyiséggel.

Másról ez szinte nem mondható el. Volt itt két való világ szinten őrjöngő rosszindulattal túlfűtött hárpia (Vera, Nóri) Volt két butácska, mimózalelkű fiú (Tomi, Robi) bár Robi egész szimpi lett a végére. Volt egy Szandránk aki egyébként tök ügyes, és aránylag normális volt, de újra és újra bepuncsolt az őt rendszeresen kirakni akaró embernek. És hát volt egy genya párosunk akikkel ismétlem, nem az volt a bajom, hogy taktikáztak. Hanem a stílussal, és azzal hogy abszolút nem érezték, hogy hol van az az erkölcsi pont, ahol már egy határt meg kéne húzni. Dávid, és Gábor ha valakit ki akartak rakni, azt teljesen helyénvalónak érezték, de más akarta kirakni őket, akkor egyből hisztiztek, beszólogattak, fenyegetőztek. Ráadásul minimum Istennek képzelték magukat mindketten, akik mindenki felett állnak. Én igenis túlzásnak éreztem ezt, főleg Dávid részéről. Egy igazi érzelemmentes, kíméletlen pszichopata, és még kényszeres hazudozó is. Egy igaz gesztusa, vagy mozdulata nem volt az egész játék során. Nálam már nem fér bele a mások felé intézett gyűlöletkampány, a zsarolás, a mások manipulálása a saját családjától kapott levelén keresztül. Én megértem ha valakinek ez tetszik, elismerem, hogy Dávid, és Gábor is intelligensen játszottak, és szépen felmértek minden eshetőséget. Nekem már sok volt ez a stílus.

Ami pozitívum, hogy sokkal kiszámíthatatlanabb volt az idei széria. Tavaly nagyjából mindig lehetett sejteni, hogy mikor ki fog kiesni. Most olyan csavarok voltak, ami végig bizonytalanságban tartotta a nézőket. És legalább megúsztuk szerelmi szál nélkül is, szóval nem volt ez rossz széria, de a szereplő gárda sajnos nem volt a kedvemre való. Na majd talán jövőre.

Provinces Creative Commons License 2018.11.10 0 0 5766

Kövezzetek meg, de én már úgy látom, hogy Verának közel dupla a lyuk a rudas feladatnál mint Dávidéban!

Nyilván a retek agyonhallgatja a dolgot, oszt annyi.

Tudom, hogy megvezetnek, de ennyire ostobának tartják a nézőket? És sajnos igazuk van.

:(

Előzmény: Törölt nick (5742)
Kancsi Makacshalacska69 Creative Commons License 2018.11.10 0 0 5765

Ez az a fajta hallgatás, - tudod, - ami nagyon beszédes.

Előzmény: Ilhilla (5763)
Kancsi Makacshalacska69 Creative Commons License 2018.11.10 -2 2 5764

Egyszerűen azt gondolom, hogy ez az ország nem elég intelligens és túl álszerény hogy megérdemeljen ilyen jó műsorokat ilyen jó játékosokkal mint Dávid és Gábor.

 

Egy ország nem tud sem intelligens, sem un-intelligens, sem szerény, sem álszerény (amúgy sem idevaló kifejezés, talán az álságos v. a képmutató kifejezést kereshetted) lenni. Qva nagy divat (és le kellene már szokni róla!), hogy "magyaroznak", meg "ebbenazországban"-oznak sokan; Most már TV-reklámban, meg reggeli rádióműsorban is, - rendszeresen. Miközben semmivel sem különb a koszos, rendetlen, narkós holland, az elbutított német vagy beképzelt svéd, az 1 EURós Nutelláért egymást letipró francia, vagy a black-friday-n egymást ölő amerikai. (És most csak a "krémjét" emlegettem.)

 

Az eredeti mondanivalódhoz pedig: bármilyen olyan "versenyről", amiben csalás merül fel (igen alapos gyanúval/ a későbbi győztes javára), nincs mit tovább beszélni. Pláne nem a győztest dícsérni...  Gondolom, hogy a retekklub a "disclaimer"-ben  jó előre leírta+ mindenkivel aláíratta, hogy nagyjából "azt csinálnak a műsorban, amit akarnak, a többieknek pedig: pofa=lapos!"

Előzmény: Isti08 (5757)
Ilhilla Creative Commons License 2018.11.10 -1 1 5763

Nem akarom menteni a csatornát a "vasas ügy" miatt, de már az is eszembe jutott:

- valami "buzgómócsing", Dávid-fan magánakciója lehetett ez, mert annyira elvakultan és mindenáron a kedvencét szerette volna győztesként látni abban a játékban: ahogy megfeszülnek a gyönyörű izmai napfényben... Lehet, hogy beavatta a dologba Dávidot, de az is lehet, a srác legalább annyira meglepődött, amikor lazított a "húzóerős" és a vasrúd meg sem moccant.

- ennyire nem veheti a csatorna semmibe a nézőket, hogy ilyen -könnyen leleplezhető módon- nyereti meg az egyik legfontosabb játékot a "főnök egyik kedvencével".

 

Furcsa, nagyon furcsa, ráadásul a sok komment ellenére Sixx (és társszerzője) is hallgat a dologról, nem találtam cikket arról a bizonyos "utolsó holtak szigeti párbajról" sem, pedig mindig, mindenről írkáltak, ha kellett, ha nem.

 

Én érzem rosszul magam (a stábtagok helyett) a "vasas ügy" miatt és nagyon keserű szájízzel próbálom feldolgozni a történteket!

BitterSweetSymphony Creative Commons License 2018.11.10 -1 7 5762

Vehetted volna a fáradtságot, és visszaolvashattál volna legalább három nyomorult oldalt. Már ha beszélgetni szerettél volna és nem csak feszkót üríteni. Ha az utóbbit, akkor, hát, megtetted, öblíthetsz.

 

Annyit segítek, hogy ha az értelmes ember nálad per definitionem az, aki egyetért veled és örül Dávid győzelmének, akkor itt is felesleges olvasnod, mert olyat itt sem fogsz találni. Találhatsz ellenben értelmes érveket, tényszerű elemzéseket arról, hogy mi volt a gáz a dologgal (Dávid győzelmével). Nem, egyáltalán nem az, amiről te írsz.

 

Nem biztos ám, hogy az hülye mind, aki szembejön.

Jó olvasgatást...

Előzmény: Isti08 (5757)
Pacemaker Creative Commons License 2018.11.10 0 3 5761

Semmi gond hogy ki nyert,  csak mikor egyértelmű hogy csalnak egy játékos érdekében, az eléggé bántja nagyon sok ember igazságérzetét.

Előzmény: Isti08 (5757)
MattMurdock Creative Commons License 2018.11.10 -1 4 5760

Szerintem szó se volt arról, hogy a taktikázást (=szociális túlélés) vagy a nyilvánvaló sportteljesítményét kifogásolná bárki a játékosoknak, így pl. Dávidnak. Egyértelmű, hogy ő is meg Gábor is remekül játszották ki a többi játékost több alkalommal is, és végül is erről is szól a Survivor. Nyilván ha a Facebookot olvasgatod ok nélküli gyülöletet, morális fölényt felhánytorgató csürhét veszed alapul - de itt nem erről volt szó. Szerintem senki nem állította, hogy Dávid vagy Gábor rosszul játszottak. Ha taktikázással nyertek volna, sima liba.

 

De itt most arról volt szó már oldalak óta, hogy az Rtl Klub szándékosan belenyúlt a játékokba akár több ponton is, ami hátszelet jelentett az egyik játékosnak, míg a többiek nem kaptak ilyen lehetőséget. Valaki össze is szedte, hány alkalommal volt olyan pont, ahol Dávidnak lejtett a pálya. Az egy dolog, hogy a műsor szerkesztői valamennyire befolyásolni akarják a játékot, hogy ne legyen unalmas, de az megint más hogy valaki egyértelműen kézbe kapja a győzelmet. Oké, nyilván nem vagyok a műsor szerkesztője, nem tudom valóban belenyúltak-e, de azért legyen már joga minden nézőnek elmondani a véleményét a műsorról, a játékosokról, és a győztesről is, igen.

 

Én nem ekézek senkit se, aki úgy gondolja Dávid megérdemelten nyert. Teljesen egyértelmű, hogy nem a szél hordta össze a fizikumát, és intelligensen játszott több ponton is. Nyilván az, hogy valaki a népmesei legkisebb leányzó és a szegény családjának szánja a pénzt még nem jogosítja fel, hogy megnyerjen egy ilyen műsort. Itt szerintem a többség csak azt kritizálta, hogy többször is úgy tűnt, Dávid már ki lett nézve győztesnek. Ne legyen igazunk, én is azt szeretném.

Előzmény: Isti08 (5757)
szévike Creative Commons License 2018.11.10 0 0 5759

Az meg, hogy a FB kommentelő hadak mit irogatnak össze ott, max csak szórakozás szinten lehet érdekes, értelmes hozzászólást nem érdemes keresni. 

Előzmény: Isti08 (5757)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!