Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2005.07.01 0 0 360

Heló.

 

Most fedeztem fel a topicot,  és csak beköszönnék, mint tősgyökeres New Palace City - lakó.

 

Ajándékként pedig álljon R. Kelly MTV Number-1 slágere Újpalotáról:

 

"A city of justice, a city of love

A city of peace, for everyone of us

We all need it, can't live without it

New Palace City, oh, yeah"

 

Üdv mindenkinek.

M. Valter Creative Commons License 2005.06.30 0 0 359

Közvilágítás se volt, és a házakban/lakásokban sem volt áram.

Előzmény: Ben Nyhyl (358)
Ben Nyhyl Creative Commons License 2005.06.30 0 0 358
Mármint közvilágításilag volt sötét? Mert a Nyírpalotán a Csaronoknál volt áram, és a közvilágítás is ment kb 23-ig, aztán aluttam és nem zavart ...
M. Valter Creative Commons License 2005.06.30 0 0 357
Nyírpalota u - Szentmihályi u - Szilas park környékén 22 és 23 óra között.
Előzmény: flashman (356)
flashman Creative Commons License 2005.06.30 0 0 356
Hol volt sötét?
Előzmény: M. Valter (355)
M. Valter Creative Commons License 2005.06.30 0 0 355

Esik az eső, süt a nap. Jó idő van.

Tegnap este miért volt vak sötét Újpalotán?

 

asciimo Creative Commons License 2005.05.20 0 0 354
Nagyon jok a szinek.

Kek, zöld, sarga, hozza a nagy arnyek, nekem nagyon tetszik!
Előzmény: Törölt nick (353)
Klevi75 Creative Commons License 2005.04.05 0 0 352
Ha nem, hát nem. Csak egy ötlet volt. Nekünk bevált.;)
Előzmény: flashman (351)
flashman Creative Commons License 2005.04.05 0 0 351
Ezek a nyakörves dolgok nem jöttek be eddig. :/ Tavaly óta használjuk az Advantix löttyöt.
Tökéletesen bevált.
Amúgy dalmatám van. :)
Előzmény: Klevi75 (350)
Klevi75 Creative Commons License 2005.04.05 0 0 350

Vegyél a kutyának killtik nyakörvet. Nem olcsó, de véd rendesen a kullancstól és a bolhától is. Szerintem megéri.

Mi vasárnap voltunk sétálni a kutyával a kiserdőben.;) 

Milyen kutyád van?

Előzmény: flashman (349)
flashman Creative Commons License 2005.04.05 0 0 349
Na igen a domb mögötti rész. Nem egyszerű hely az biztos. :)
Pedig gyerekként mennyit játszottam ott. :( Idegeltük jól az orosz katonákat. :)

Most hétvégén kutyával sétáltam a patak mellett a kis híd és a rákospalotai út közötti részen.
Kisebb népvándorlás volt, olyan sokan voltak kint a jó időben. :)

Viszont szétkapott az ideg. A szentmilyáiról az erdőn át kocsival jönnek-mennek a lovardához! Nem ahhoz, ami bent van az erdőben, hanem ami a kis híd után van. Megyek az erdő közepén és ledudál egy baromarcú köcsög, hogy aljak már félre, mert vinne a kölkét lovagolni. Mindezt egy kis erdei úton. Azt hittem felborítom a köcsögöt kocsistul. A kis út mondanom se kell, hogy teljesen tönkre ment, mert két oldalt kitaposták a kocsikerekek.
Kb. 2-3 percenként jött egy kocsi. Le se szarták, hogy ott sétálgattak az emberek, és tigrisugrással vetődtek be az útszéli bokrokba, hogy elférjenek a kocsik, és ne lökjék be őket.
Mozogni hozza a gyereket, de attól a 400-500 méter sétától már inkább megkíméli.
Komolyan mondom, nagyon lehangoló. :(

Ja és még valami. Már vannak kullancsok!!!! Fél óra alatt vagy 10-et pöcköltem le a kutyáról!
Utána egyből mentem az állatorvoshoz, vettem a kutyának ilyen kullancs és bolhairtó löttyöt, amit rá kell csepegtetni. A doki mondta, hogy minden második kullancs fertőzött. Lassan a mi kerületünk lesz a legfertőzötebb. Fasza. :(((
Előzmény: onill (348)
onill Creative Commons License 2005.03.31 0 0 348

sajna az ösemberfalut én is láttam párszor mikor "survivor" filingelni akarok a domb mögött kocogok el..szerintem 1-2 évtized és tarzannal az erdei emberrel is talalkozhatunk (kannas borral a hona alatt)ha továbbra is minden változatlan marad és genetikailag modosulnak a zavartalan környezetben :)

egyébként az sem semmi amennyi vadi uj suzuki karosszéria elemet látam már

kocogás közben 1-2mühely bizti joll él az auto eltüntetésekböl..

ui:ne csak rossz élmények legyenek..kb.3éve nyáron patak M3találkozása kis tonál

kocogok 1bringás csajszi to mellett topless napozik huhh :))  (mindenkinek hasonlokat)

Biovadász Creative Commons License 2005.03.25 0 0 347
Ősszel jártam a kiserdőben amikor már hullani kezdett a lomb. Gondoltam sétálok egy jót a régi szép idők emlékére, amikor még kertesházban laktam és oda jártam kutyát sétáltatni, ha olyan kedvem volt.
A bokrok mögött az ösvénytől 20 méterre egy rendes kis ősemberfalu volt, középen tábortűz, körülötte vagy 10-20 mindenféle hulladélból összetákolt kunyhó.
Bűz és szemét.
Azóta nem jártam arra... :(
Előzmény: flashman (346)
flashman Creative Commons License 2005.03.25 0 0 346
A pataknál? Na az fasza. Épp a heten akarom elkezdeni a szokásos futkározásomat, de így lehet hogy survivor lesz belőle. :)

A homeless dolog, kezd nagyon eldurvulni már. Iszonyat mit művelnek az erdővel(ben).
Ráadásul a kóbor kutyák nagy részért ők a felelősek. :(
Előzmény: onill (345)
onill Creative Commons License 2005.03.25 0 0 345

aki a szilas pataknál jár botot vigyen :) ...tegnap 2kutya megkergetett futás közben..kb15mp mulva már én kergettem őket :)  ...(amugy elég gáz mennyi

homless van az erdöben...)

asciimo Creative Commons License 2005.03.22 0 0 344
A Rakospalotai topikbol olloztam:

Üdv!



Új amerikai futball csapt alakul Észak-Budapest területén, újpalotai központtal.

Minden érdeklődőt várunk. Jelentkezni lehet:

reds@100.hu

Honlap:

http://reds.uw.hu

Üdv:

Ome

North Pest REDS
Hummingbird Creative Commons License 2005.03.22 0 0 343

Mondjuk a betüük tényleg elég picik, aláírom.

Meg lehetne valami tájékoztató-tábla arról, hogy minden ügyhöz más-más fajta sorszám tartozik. Páran tegnap hööbörögtek szegény ügyintézööknek, hogy miért nem öök jönnek már, rég túlment rajtuk a számláló, stb. Mondjuk ez már azért elég általános, de úgy látszik, mégsem ismeri mindenki. 

Előzmény: Klevi75 (342)
Klevi75 Creative Commons License 2005.03.22 0 0 342
Szépnek szép, csak az idősek közt van olyan, aki nem tudja elolvasni, hogy melyik gomb micsoda. Meg a használata sem megy mindenkinek. Különben kultúráltadd, mint volt, az tény.
Előzmény: Hummingbird (341)
Hummingbird Creative Commons License 2005.03.22 0 0 341

Sziasztok! Voltatok már az új postán? Nekem nagyon tetszik (pláne az után, ami eddig volt...). El lehet férni, kényelmes, kulturált és: gyors! Bár igencsak meglepöödtem, hogy egy szimpla csekkfeladásért is kell sorszámot nyomtatni. Jól megcsinálták, az biztos.

onill Creative Commons License 2005.03.19 0 0 340
tv2 szerint leszallas.. 130as busz indul.. majd tag elesik kerekek alá..
asciimo Creative Commons License 2005.03.18 0 0 339
Valoszinuleg a sarkon levo idösek otthonaba ment.. volna.
igy elsore egyertelmu soforhibanak tunik.
Előzmény: Klevi75 (338)
Klevi75 Creative Commons License 2005.03.17 0 0 338

A Páskomliget-Bánkút utca sarkán este volt egy halálos baleset.:(

 

hír

 

Azt hallottam, hogy a bácsi le akart szállni, rácsukta az ajtót úgy, hogy az egyik lába beszorult. Úgy indult el, hogy nem vette észre. Nem egyszerű.:(

Kataca Creative Commons License 2005.03.13 0 0 337

 

Volt egyszer egy tél ...
Hummingbird Creative Commons License 2005.03.12 0 0 336
A sok bunkónak meg van képe állni és bámészkodni. Szemetek.
Hummingbird Creative Commons License 2005.03.12 0 0 335
Fekete 96-os agyongázolt valakit itt az Erdőkerülő utcában, most tart a helyszínelés. Kerülni kell, de a parkolón belül megoldható.
flashman Creative Commons License 2005.03.11 0 0 334
Azaz, nemrég volt nálunk vízvezeték csere. A szerelők szépen összefirkálták a csengő környéket.
Persze én is azt mondom, nem árt óvatosnak lenni.
Előzmény: Klevi75 (332)
Biovadász Creative Commons License 2005.03.11 0 0 333
Nálunk amikor az új tv kábelt húzták akkor jelölgettek, sok lakó infarktust is kapott, hogy biztos betörők, de én meg genyó vagyok és nem szóltam hogy a kábelesek voltak. Legalább jobban vigyáznak az értékeikre, az sose árt. :)
Klevi75 Creative Commons License 2005.03.11 0 0 332

Jaja, vannak ilyen jelölések mindenhol. Nálunk utoljára a redőnyösök jelölték végig a lépcsőházat.:((

De jobb félni, mint megijedni alapon beriasztóztuk a lakást.

Előzmény: Hummingbird (331)
Hummingbird Creative Commons License 2005.03.11 0 0 331

Üdvözletem, én is újpalotai vagyok. :)

 

Amiért írok, az az, hogy figyelmeztessek mindenkit: megint vannak jelölések a bejárati ajtók környékén.

Pár éve megpróbáltak betörni hozzánk, -nem sikerült, valaki feltehetööen megzavarta ööket, de azért a zárat volt idejük effektíve kikapni a helyérööl- s akkor felfedeztünk kis irkafirkát a csengöö környékén. Kedves rendöör pajtás annyit mondott: "igen, tudunk róla, már 3 hete vannak jelölések a kerületben."

 

Szóval ez nem egy új dolog. :/

 

Most az ajtófélfán volt, bal- és jobboldalt nagyjából a csengöö magasságában egy-egy, (a jobboldali egy szám, a baloldali egy ? volt) illetve ami nekem végképp gyanús volt: egész eldugva majdnem egészen a jobb sarokban fönn egy harmadik jelölés, olyan magasságban már, hogy aki nem keresi, észre sem veszi.

Mindhárom fekete vékonyhegyüü tollal, szemmel láthatóan ugyanazzal.   

 

Lehet, hogy csak a rossz tapasztalat miatt van paranoiám, de gyorsan lesikáltam az összeset. Szeritem nézzetek körbe a biztonság kedvéért, az nem árthat. 

 

asciimo Creative Commons License 2005.02.24 0 0 330
mondjuk kettöt rendeltem belöle, de azt hiszem ennel több tenyleg nincs...
Előzmény: Klevi75 (329)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!