Keresés

Részletes keresés

polovcev Creative Commons License 2024.04.15 0 2 219860

Én nem aggódnék a kormányváltás miatt. Az ellenzék még segítség nélkül is feldarabolja saját magát. 

 

 

 

A MOL meg elég nagy cég ahhoz, hogy kitartson a stratégiája mentén. Ha elkezdenek pénzt költeni meg struktúrális átalakítást kezdeményezni, akkor nem fogják az egészet félredobni egy új kormány miatt. 

Előzmény: Szili1974 (219858)
Szili1974 Creative Commons License 2024.04.15 0 0 219859

Én azt vallom, "Végy egy jó sportigazgatót és egy játékosmegyfigyelőt". Állítom, hogy a zöldek egyik legnagyobb értéke Hajnal Tamás.

Előzmény: Nembélavagyok (219855)
Szili1974 Creative Commons License 2024.04.15 0 0 219858

Persze, nyilatkozni mindent lehet, a papír elbírja. De azt nyilatkozták, hogy a fradi szintjére akarják, hozni az Újpestet. Jönnek a választások és a fradi mellett azért valljuk meg még nálunk van a legnagyobb tömegbázis Mo-on. :-) Én két dologtól tartok kicsit. 1. ahogy már többen írták, fontos a fokozatosság, nem egyből mindent akarjunk. 2. ha esetleg jönne '26-ban egy kormányváltás, akkor félő, hogy úgy járunk, mint 2002-ben. Mindenhol a "minek a fociba ölni a pénzt, amikor nincsenek kórházak" szlogent halljuk ellenzéki oldalról. 

Előzmény: Skywalker. (219850)
Skywalker. Creative Commons License 2024.04.15 -1 0 219857

Tökéletesen jól beszélsz! Sajnos azonban nagyon kevesen vannak így, a legtöbben már most Géza fejét követelik, mert zsinórban 2x kikapott, holott már ITT az új tulajdonos :D

Mi lesz itt jövőre??? Az újpestiek 80%-a a bajnokságot követeli majd és ahhoz képest minden a világon csalódás lesz? (ez nem is kérdés, az lesz...)

Előzmény: Nembélavagyok (219855)
polovcev Creative Commons License 2024.04.15 -1 2 219854

Én nem várok bajnoki címet az első 3-5 évben. Megelégszem azzal ha látok tudatos építkezést, játékospolitikát, ha rendezik az UP helyzetét, javul a kommunkició a szurkolókkal, civilizálódik az online bolt és a 30. forduló körül nem kell még mindig a kiesés miatt idegeskednem.

 

Tehát nézzen ki a klub úgy, ahogy egy nyugati egyesület is teszi.

 

Ha végig versenyben vagyunk a dobogóért, kétévente nemzetköziben indulunk és nem bőgünk le moldáv, lett csapatokkal szemben, az már jelentős előrelépés lenne az elmúlt ca. 15 évhez képest. 

 

 

Csodára nem várok, mert ugyebár tudjuk, hogy "omlásában súlyos a légvár".

Előzmény: Skywalker. (219851)
Skywalker. Creative Commons License 2024.04.15 -2 0 219853

"Hernádinak van önbizalma és pénze!"

 

Hát, a belgának egy picit több volt, de...

 

Na mindegy, nem akarok azért ennyire ünneprontó sem lenni :)

Előzmény: Zarándi (219852)
Zarándi Creative Commons License 2024.04.15 -1 2 219852

Hernádinak van önbizalma és pénze!

 

"Miért pont az Újpest? – erről kérdezték először Hernádi Zsoltot, aki nem kertelt a válaszadásnál.

„Azért, mert kell még egy olyan csapat, mint a Fradi, és ennek az egyetlen esélye, amelyik meg tudja ezt csinálni, az az Újpest.

És az Újpest megérdemli, hogy végre legyen egy olyan tulajdonosa, amely hajlandó bele hitet és pénzt is fektetni – mondta a Mol elnöke, majd arra is kitért, hogy az Újpest utolérheti-e a Ferencvárost.

– Az Újpest jobb, mint a Fradi.”

Skywalker. Creative Commons License 2024.04.15 0 1 219851

Pontosan! Egy kicsit el is vagyok hűlve a mindenhol olvasható, önfeledt és teljesen indokolatlan hurráhangulattól... (már megint)

De sőt! Mínusz egyedik körben rendet kéne tenni a székházban is, meg egy valid vezetőséget odatenni mindenhová. Hosszabb távon rendbetenni az utánpótlást, hogy ne KÉT Újpest legyen már. Aztán ott a stadion kérdése, ami komolyan mondom, nekem jó így is, ahogy van, de nem kizárt, hogy most annak is nekiesnek majd, mert az építőiparban mindig el lehet dugni a pénzt valahová. Meg az egész lepattant környék ott nálunk, meg úgy kb minden a világon. Szerintem könnyen lehet, hogy még nagyon hosszú évekig nem lesz itt bajnokcsapat. Dobogó lehet, oda pontosan úgy is oda lehet érni, ahogyan ki is lehet esni ebből a jelenlegi kiírásból.

Előzmény: Nembélavagyok (219846)
Skywalker. Creative Commons License 2024.04.15 -1 0 219850

Ezt mi alapján lehet ekkora határozottsággal kijelenteni? Mert OK, nyilatkozat már volt, meg visszatért az UVB, meg újra lehet hülyeségeket kommentelni a facebookon. De legalább EGY újonnan igazolt játékost várjunk már meg, nem? :D 
Ígéretek Vignjeviccsel is voltak, hogy jóóóóó, a tavalyi szezont most pont elbasztuk, de idén már tényleg-tényleg a dobogóért megyünk (tavalyelőtt és tavaly nyár végén is pontosan ez történt!). Aztán csodálkozunk, hogy 3-4 meccs után a fél ország rajtunk röhög :D 

Előzmény: Szili1974 (219845)
Skywalker. Creative Commons License 2024.04.15 0 0 219849

Nekem bőven elég, ha azt látom, hogy harcolnak, hogy megszakadnak, hogy igyekeznek erőn felül is. Nekem az sem baj, ha nem mindig nyernek, ha nem vásárolják ide a fél nb1-et, ha továbbra sem lesznek bajnokok. 
A lényegtelen, céltalan lötyögést, a levegőben lógást, az érdektelenséget nem szeretem és jól mutatja a magyar élvonal valós értékét, hogy még akár így is benne lehet maradni... (lásd a csapatunk fél szezonját idén)

Előzmény: 626 (219844)
Skywalker. Creative Commons License 2024.04.15 -1 1 219848

Én egyelőre a 2. verzióra látok inkább nagyobb esélyt. És még az sem biztos, hogy a jobb játékosok jönnek. Rengeteg a tennivaló a csapat körül, minden téren, nem biztos, hogy az "uccu picsám, láss vásárt!" attitüd a helyénvaló most. És igen, ebben a bajnokságban minden csapatnak meg kell küzdenie a bennmaradásért! MOL ide, vagy oda, ez jövőre is így fog maradni.

Előzmény: wizardry8 (219843)
Skywalker. Creative Commons License 2024.04.15 0 0 219847

Nem hittem volna, hogy valaki tényleg megteszi majd, de végülis tök jó, hogy mégiscsak megválaszoltad ezeket a kérdéseket.

Előzmény: polovcev (219842)
Szili1974 Creative Commons License 2024.04.15 0 2 219845

A MOL-nak az első opció a célja.

Előzmény: wizardry8 (219843)
626 Creative Commons License 2024.04.15 0 4 219844

Azért ne kerüljünk már oda, hogy jobb ez a mostani, mint egy 'izgalmatlan' felsőházi helyezés :)

 

Kicsit máshogy közelítem meg, nem a helyezés/pontok száma alapján. Sok meccsről jó érzéssel jöjjünk haza, a játék nagy részében lássunk focit, domináljunk hazai pályán, emiatt legyen jó hangulat a nézőtéren, sokat mosolyogjunk.

A sok vereség és szar játék miatt ne kelljen 2 napig vízeslepedőznöm a gyereket...

wizardry8 Creative Commons License 2024.04.15 0 0 219843

Ne viccelj, az 7 gólos javulás. Biztos hoz pár pontot a konyhára. :-D

 

2 utat látok.

 

1. igazolunk nagyon jó játékosokat mint a Fradi. Külföldről. Komolyan versenyben leszünk a bajnoki címért.

2. összeszedjük az NB1 jobb játékosait Piscitelli, Drazic, stb. Leszünk egy stabil 2.-3. csapat, kiesési gondok nélkül, esélytelenül a bajnoki címre. Kb mint mostanában a Paks, tavaly a Kecskemét.

 

A 2. verzió szerintem rosszabb lesz mint a mostani. Mert most legalább van izgalom: a kiesés elkerülése. :-D

 

Ráadásul csapatot is kell építeni, nem elég csak igazolgatni. Piscitelli-Drazic félékkel még ki is eshetünk. Lásd idei év.

Előzmény: Skywalker. (219825)
polovcev Creative Commons License 2024.04.14 0 3 219842

Feltételezem arra gondol, hogy a Fradi az egetlen magyar csapat , amelyik nemzetközi kupában gyűjtögeti a koef pontokat. A többiek kiesnek a második-harmadik fordulóban. Márpedig a folyamatos nemzetközi szereplés növeli az érdeklődést, szurkolói számot, vonzóbbá teszi a csapatokat a befektetők, szponzorok előtt. Nem biztos, hogy megtörténik, vagy az, hogy olyannyival jelentősebb emelkedést produkálnak, hogy megérje a belefektetett pénz, de anélkül meg soha nem lépünk előre.

 

Vannak kormányok akiket ez nem érdekelne, de a mienk -akárcsak a cuculizmusban- a sporton keresztül (is) legitimálja magát. A válogatottak, klubcsapatok jó szereplése a látványsportágokban jó (ön)reklám. A népszerűség tömegeket mozgat meg, amely jól mutat a nemzetközi szervezetek előtt. Ezek több és több világrendezvényt adnak  nekünk, ami több beruházáshoz (stadionok, sportcsarnokok, uszodák, szállodák etc.) vezet, amelyet a helyi "erők" fognak kivitelezni. Ezzel legitim módon lehet továbbra is magukhoz kötni a gazdasági elit egy részét, a helyi sameszokat, opportunistákat. Plusz az alapvetően nacionalista/patrióta tömegeket.

 

 

A verseny pedig mindig jót tesz a sportnak, a Fradinak kell komoly ellenfél, mert az ilyen Kövesdek nem készítik fel a nemzetközi szereplésre. A mostani Újpest sem, sajnos.

Az egycsapatos bajnokságok esetében csökken a lelkesedés, érdeklődés, esetleg a nézőszám. A német fociba például -szurkolói részről- új energia érkezhet és érkezett is már a Kusen bajnoki címével. A skót foci évtizedek óta kétcsapatos (illetve néhány évig csak egy) nem is nagyon lépnek előre, sem klubszinten, sem pedig a válogatott esetében.

De megnézhetjük hova vezetett a Maribor vagy Ludogorec otthoni dominanciája. Néhány év nemzetközi szereplés után visszaestek a középszerbe, ahonnan a pénz meg néhány tehetséges klubvezető kiemelte őket. 

A ligájuk szintje süllyed vagy stagnál, a válogatottjaik szintén.

 

A foci jelenleg kökemény biznisz, aki nincs szem előtt, az el lesz felejtve. A média, politika, gazdaság ejti őket. Márpedig pózolni a kamerák előtt sikeres sportolókkal mindenki szeret. 

Előzmény: Skywalker. (219834)
Skywalker. Creative Commons License 2024.04.14 0 0 219840

Jó, akkor viszem neked tovább: de csak mert hátul szarabbak a többiek :D mint a kövesdi hátsók. Nem véletlenül rúgtak annyit nekünk még ők is

Még szerencse, hogy elől viszont mi vagyunk az erősebbek és így most ők esnek ki helyettünk :D

Előzmény: Nembélavagyok (219838)
Skywalker. Creative Commons License 2024.04.14 0 0 219839

Ezen sincs vita. Ugyanakkor mégiscsak egy kövesdi (!) kapusról beszélnek úgy egyesek, mint valami megváltóról. Azt aláírom, hogy Banainál jobb, de az nem nagy teljesítmény. Elindulni jó lesz vele, de nekem ez még nagyon nem egy tejjel-mézzel folyó kánaán előjele

Előzmény: Seejay (219836)
Skywalker. Creative Commons License 2024.04.14 0 0 219837

Viszont ugyanezen logika mentén Banait is ki lehet hozni egy "nem is olyan rossz" kapusnak

Előzmény: Nembélavagyok (219835)
Seejay Creative Commons License 2024.04.14 -1 1 219836

Ezen nincs vita,  de ha Donnarummát igazolnánk le ,a ligeti qrvák akkor is bajnokok lesznek. 

Ez a Mezőkövesd viszont akkor is kiesik ha Megyeri, Dibusz, vagy Piscitelli véd ott. Nem azért kap sok gólt mert melléugrik a labdának mint Banai,  hanem mert csapatszinten kurva gyengék. 

Előzmény: Skywalker. (219833)
Skywalker. Creative Commons License 2024.04.14 0 1 219834

"Azért, mert kell még egy olyan csapat, mint a Fradi"

Kell... Kell? Tényleg kell? Miért kell? Kinek kell? És miért kellett egy? És miért nem elég egy? Miért kell még egy? És miért nem mondjuk három? A fradiba tolt befektetés megtérült már? És ha az Újpestbe feccölnek, az mikor fog? Meg fog valaha? Tényleg szükségünk van ("kell") ilyen nagyon nehezen (ha egyáltalán...) megtérülő befektetésekre? És valami más egyéb nem kell? Vagy kéne? És mi kell még? És amúgy ezt ki mondja, hogy kell? Megannyi kérdés...

Előzmény: ligula (219828)
Skywalker. Creative Commons License 2024.04.14 0 1 219833

Na most szerintem abból induljunk ki, hogy a bajnokságot jövőre is (és az után is stb...) a taknyok nyerik. Ez legyen egy fundamentum egészen nyugodtan! És igen, valahogy nem gondolom, hogy egy 52 gólt (eddig) kapó kapussal fogja ezt bárki is megváltoztatni, de legyen neked igazad! :D

Előzmény: Seejay (219832)
Seejay Creative Commons License 2024.04.14 0 1 219832

Ezt nem tudom miből veszed hogy nem cél a bajnokság megnyerése. 

Nyilván nem az első 3 évben, de miért ne lenne alkalmas nagyobb célokra Piscitelli? 

 

Gondoltad volna hogy Gróf Dáviddal bajnok lett a Honvéd   de a Lokival kiesett?  

Előzmény: Skywalker. (219826)
Seejay Creative Commons License 2024.04.14 0 1 219831

Ezt 15 éve is tudták, mégis végignézték ezt a szart, és csak egyirányúan a makikat tolták. 

Vagy továbbmegyek , a Diósgyőrt meg a Nyíregyházát most kezdik összeszedni,közben 10 éve nézzük a Várkerti bohócokat,meg ezt a színtelen-szagtalan rétkavicsot , a Haladás közben majdnem megszűnik, a Szegedet valaki juttassa már fel , 25 éve egy jó csapatért toporognak a helyiek. 

Érthetetlen...

Előzmény: ligula (219828)
Skywalker. Creative Commons License 2024.04.14 0 0 219830

Most akkor nyugodjunk meg, vagy izgalmas lesz? :D

Előzmény: johnsonbronson (219827)
Új Testaccio Creative Commons License 2024.04.14 -2 0 219829

Namost, ha ez sikerülne (nem biztos, irtózatos pénz és más is kellene). visszaállna a Rákosi-korszak bajnoksága. Ott Honvéd-MTK (Vörös Lobogó), itt most FTC, Ujpest. De az a baj, hogy az a 2 csapat magyar játékosokkal volt Európa 4-5 legjobb klubcsapatához méltó.

Előzmény: ligula (219828)
ligula Creative Commons License 2024.04.14 0 5 219828

Hernádi Zsolt először is arra a kérdésre válaszolt a Mandinernek, hogy a Mol miért pont az Újpestet vásárolta meg az NB I-es klubok közül.

 

Azért, mert kell még egy olyan csapat, mint a Fradi, és ennek az egyetlen esélye, amelyik meg tudja ezt csinálni, az az Újpest. És az Újpest megérdemli, hogy végre legyen egy olyan tulajdonosa, amely hajlandó bele hitet és pénzt is fektetni – fogalmazott a Mol elnöke, majd arra is reagált, utolérheti-e az Újpest a Ferencvárost. – Az Újpest jobb, mint a Fradi.”

 

https://www.facebook.com/reel/974373784354435

johnsonbronson Creative Commons License 2024.04.14 0 1 219827

Nyugodjon meg mindenki, nem Piscitelli lesz a legjobb fogás, vannak már nevek. Eldől hogy mennyi "erőnk" van már most hogy ide is jönnek e. Izgi nyár lesz, mondtam már. :)

Skywalker. Creative Commons License 2024.04.14 0 0 219826

arra én is kíváncsi leszek, pláne így, hogy egyelőre egy Piscitelli a "nagy fogás" (ha már szóba került...)

mondjuk ebből rögtön következik is, hogy a bajnokság megnyerése tuti nem a reális célok egyike

 

de őszintén szólva szerintem egyelőre örüljünk annak, vagy legalább csak szokjuk annak gondolatát, hogy NEM fog tőlünk minden, picit is jobbnak tűnő játékost azonnal eladni a tulaj

szurkolói szemmel nézve ez szerintem máris örömteli

Előzmény: Peroni ITA (219824)
Skywalker. Creative Commons License 2024.04.14 0 1 219825

nem akartam károgni, de egy picit nekem is fura, hogy az 59 bekapott gólunkkal egy "csak" 52 gólt kapó hálóőrnek örülünk ennyire...

Előzmény: johnsonbronson (219823)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!