Keresés

Részletes keresés

Tojglius Creative Commons License 2012.06.20 0 0 23763

Ayia!

 

Kérdezz nyugodtan, azért van a fórum... :-D MEg ha van időd akkor olvasgass sokat visszafelé... megéri... néha jobban mint kérdezősködni :D

 

off: nekünk asszem nagyon nagy szerencsénk van, mert most 3 hónaposak, de éjféltől kbf5ig garantált alvás van mindkét kópánál (jobb esetben akár este 10től f6ig is) ... szóval akármilyen nehéz napközben, mivel pihenni tudunk normálisan ezért "nem vészes"... :D

 

hajráhajrá és kitartás... nagyon meg fogja érni odautazni...  :-D

Előzmény: ayia (23762)
ayia Creative Commons License 2012.06.19 0 0 23762

Sziasztok !!

jázminapja:

lebuktam :)))))
szerintem nagyon szép hely az is  (Nissi Beach Hotel ) bungalow,kicsit más ill. NAGYON más mint Maldív ,de nekünk nagyon tetszett !!! :))

Inda1127:

Köszönöm az együttérzést :))
Valami konkréttal szeretnék előállni az utazási irodáknak ,hát szerinted nem gond ,hogy nem csak egyet kérdezek meg ????
2-3 irodára gondolta !!??


miyoko:

hát lehet,hogy bevállaljuk ha megoldható,hogy mindkettőt kipróbáljuk :) csak a költözködés annyira nem dob fel :(


Tojqlius:

Először is szeretnék gratulálni az ikrekhez ( vegyes páros :-)  )Titkos álmom nekem is :) főleg ha ( vegyes ) :-)
Tudom nagyon nehéz 2-vel egyszerre ,nálunk is van a családba,ők fiúk szept. lesznek 3-évesek :) Hát,nem egyszerű velük :)
De ezért imádjuk Őket !!!! igazi ÖRDÖGPALÁNTÁK :)))))) És Maldív, hát ... igen nincs közel az biztos,és ezért is nehéz a választás :-(
de nem adom FEL!!!!!!!!! Sokat nézelődők és van ami ezért van ami azért tetszik :)) De valójában mindegyik hely gyönyörű :)
és mégis nagyon nehéz a döntés :-( azt a helyet,szállást keresem amire azt tudom mondani  ( Ide akarok menni !!!! nem máshova !! ) Ez kell nekem !!!!
Bele kell szeresek,és akkor jót választottam !!! ezért is kérdeztem a foglalással kapcsolatba van-e gáz.


Üdv Mindenkinek
Köszönöm az eddigi infókat,tanácsokat,javaslatokat !!!
Nem tűnők ám el :))) biztos lesz még 1000 kérdésem !!! :)))

Ayia




kwax1 Creative Commons License 2012.06.19 0 0 23761

Szia Noémi !

 

Köszi az infókat.

A főleg olasz vendégkörröl én is olvastam német fórumokon, ott ezt eléggé negatívan írták le (hangoskodás, gyerekzsivaly, stb.). De ez leht, hogy csak a szokásos Német kukacoskodás... 

Ezen kívül mindenhol pozitív véleményeket olvastam erről a szigetről (pl. Tripadvisor).

 

Üdv,

kwax1

Előzmény: noemi82 (23753)
Tojglius Creative Commons License 2012.06.18 0 0 23760

A túlfoglalásos dologra egy "talán biztos megoldás" van... kerülni a legnépszerűbb szigeteket (sun, meeru, royal stb) és keresni egy kevéssé felkapott helyet... ebben az irodák tudnak tippeket adni...

 

Nekünk meerun a második napon felajánlottak egy 3 napos allines hajós kirándulást (egy kétárbócos gyönyörű hajóval),  teljesen egyértelmű volt, hogy azért, mert túlbukkoltak valamit és kellett volna a hely... (finoman hozzátették, hogy talán nem ugyanabba a bungiba kerülnénk vissza :D)  Ha két hétre mentünk volna még el is fogadtuk volna, de így megköszöntük, nemet mondtunk,  nem fért bele az egy hétbe, hogy kétszer összepakoljunk és költözzünk... ők pedig udvariasan tudomásul vették és kész... , azt nem tudom, hogy aki akkor érkezett annak hogy oldották meg...  de tripadvisoron nincs sok ilyen jellegű panasz... általában "betömik" a hoppon maradtak száját... :-D

Előzmény: BodiZ (23747)
Tojglius Creative Commons License 2012.06.18 0 0 23759

Nyugi ayia, mindenki - aki komolyan veszi az elköltött pénzt - ennyire rápörög a témára...  ismerjük az érzést... :D Ez nem egy horvát tengerpart ahová "bármikor mehetsz", gondolkozz is rajta sokat, attól lesz tökéletes... :-D

 

Érdemes és megéri sokat foglalkozni vele, az itteni ajánlott kis irodákban pedig az a csodálatos (admiral, araamu, dmc), hogy ahogy ők fogalmazzák: a "problémás" vevő a jó vevő, aki sokat kérdez... Mert az tudja, hogy mit akar... és ettől lesz elégedett vevő és fogja őket tovább ajánlani... mert nekik a jóhírük a legjobb reklám... :D

Én anno HorváthRobival (DMC) kb 50-100mailt váltottam minden komolyabb nyaralásunk előtt, mert rengeteg kérdés merült fel bennem amikore ők tudják a választ (de pl egy nekkeres alkalmazott nem és nem is érdekli.. sajnos) :-D

 

Hidd el, akármit is választotok szigetben, szállástípusban, ellátásban, repülőben... mindenképpen fantasztikus élmény lesz ha azt választjátok amit megálmodtatok (persze pénztárcán ésszerű határokon belül)... egy esetben sikerülhet rosszul, ha olcsójánoskodsz valamin... :-D

 

Igen, rengeteg a sziget, rengeteg a szobatípus, a repjegy, az ellátás, a reef, a transzfer male-ból...

kicsit bolondítóan a bőség zavara... de a felejthetetlen "maldív élmény" mindenhol megvan... ez biztos...

Tulajdonképpen azok részletkérdések, hogy közel vagy távol male-tól, bécsből vagy bp-ről, allin vagy fp, vizi vagy partibungi... (esetleg mindkettő pár napra)

:-D

 

váááááá...  azért két pelenkázás között komoly erőt ad amikor eszembe jut ez a nyaralás... :-D

Előzmény: ayia (23746)
BodiZ Creative Commons License 2012.06.17 0 0 23758
Szia miyoko! Igen ez így van. Megoldható h x nap az egyik bungalow típusban és y nap a másikban.
Előzmény: miyoko (23757)
miyoko Creative Commons License 2012.06.17 0 0 23757

 

Mintha olvastam volna a fórumon, hogy előfordult olyan is, hogy valaki 3 napot az egyik 4 napot a másik típusu villában töltött. Nem tudom lehet-e így foglalni, de ott a helyszínen, mivel naponta érkeznek csoportok, esetleg elintézhető. Mondom nekem kopárnak tünt a vizen lévő bungalósor, de az itt olvasottak alapján csodás és minden kényelemmel fel van szerelve, nem véletlenül olyan keresett. Sok szerencsét a választáshoz, mindeenképpen szuper lesz!

Előzmény: ayia (23742)
Inda1127 Creative Commons License 2012.06.16 0 0 23756
:-)))!!!Persze hogy nem vagy hülye,mindent átkell nézni! Ezek az utak nagyon sokba kerűlnek, fontos hogy megtaláld azt a helyet amire igazán vágysz! Mi mindig az Araamuval utazunk sőt idén úgy alakúlt, hogy a nyaralásunkat is ők szervezték:-)!Egyszerűen nem találtam olyan szállást amiben elfértünk volna, nekik sikerűlt.( Köszi BodiZ.) Bátran hívhatod őket, mindenben segítenek.
Előzmény: ayia (23751)
BodiZ Creative Commons License 2012.06.16 0 0 23755
Kedves noemi82!
Nagy valószínűséggel a levél nem érkezett meg, mert elég gyorsan szokott a visszajelzés érkezni.
Előzmény: noemi82 (23753)
noemi82 Creative Commons License 2012.06.16 0 0 23754
Előzmény: kwax1 (23736)
noemi82 Creative Commons License 2012.06.16 0 0 23753

 

Szia Kwax1!

 

 

 

Mi az Admiral Travellel utaztunk mind 2 alkalommal, mikor Maldívon voltunk és harmadszorra is velük megyünk majd jövő januárban.

 

Szerintem nagyon profik, tényleg mindent megtesznek, hogy az álomutazást szervezzék meg. Sajnos nekem az Aramuu-val nem volt túl jó tapasztlatom, egyszer kértem tőlük árajánlatot de választ azóta sem kaptam, de persze lehet, hogy a technika ördöge közbeszólt és nem kapták meg az email-emet.

 

Itt találsz egy kis élménybeszámolót az utasvélemények menüpont alatt (Filitheyo+Anthuruga): http://www.maldiv-szigetek.info/

 

A legfontosabb tudnivalól Athurugáról:

 

-ez egy olasz vezetésű sziget nagyon sok olasz turistával, ezért egy kicsit különleges hangulata van (ezen kívül főleg angolok, németek vannak)

 

- az All Inclusive ellátás tartalmazza a szobai minibár használatát (ebben üdítők vannak, de külön kérésre bekészítenek sört is) amit napi 1X töltenek, minden italt a bárban (koktélok, frissen facsart/turmixolt gyümölcslevek), kis sütiket, szedvicseket és gyümölcsöt a nap folyamán amit szintén a bárban lehet fogyasztani, 5 órai pizzát (ez általában margerita), ingyen bérelhető snorkelling felszerelést (uszony, maszk és légzőcső), napi 2X-i vezetett snorkell túrát a house reef-en (ezt a helyi tengerbiológus szokta vezetni), ingyenes internet a recepción vagy ha vízi villában vagy akkor a villában, mosodai szolgáltatások, Fisherman Island kirándulás

 

- FONTOS: ha Athurugát választjátok és vízi villát szeretnétek már most vegyétek fel a kapcsolatot az utazási irodávak és kérjetek opciós foglalást - mi is vízi villát szerettünk volna, de a német katalógus megjelenése után 2 nappal már nem volt hely, így beach villában voltunk, amit egyébként utólag nem is bánunk, mert nekünk egy kicsit elszeparáltnak tűnt a vízi villa sor (de mi előzőleg már voltunk másik szigeten vízi villában így megvolt az az élmény is, tehát nekünk ez annyira nem volt fontos)

 

- VÍZIvillával kapcsolatos tudnivalók: akik itt laknak azok külön a vízi étteremben étkeznek (itt a'la cart étkezés van, míg a szárazföldi étteremben svédasztal),de előzetes foglalás esetén jöhetnek természetesen a szárazföldi étterembe is, a villákban vannak Apple Imac gépek

 

- House reef - nagyon - nagyon szép, rengeteg korallal, hallal, teknőssel, egy óriás titán íjhallal, egy csoport pöttyös sasrájával, kis cápikkal --- mi az ottlétünk nagy részét gyakorlatilag a vízben töltöttük:-))

 

- Százföldi étterem: nagy választék (húsok, tészták, előételek, fagyi, desszertek, borok, grillezett halak, pizza stb) tehát garantált a hízás:-), általában tematikus estek vannak mint maldív, olasz, indiai stb - a maldív este volt talán a legjobb és legszebb, kiszolgálás tekintetében versengenek az 5*-os éttermekkel, őszintén szólva én még nem is nagyon találkoztam sehol ilyen profil hozzáállásal (itt nem kell várni a pincérre, ha félig megittam az italom már jött is és töltött újra :-))

 

-Kirándulások: amit szerintem feltétlenül ki kell próbálni az a cet cápa kirándulás - sajnos mi lemaradtunk róla mert egyszer van csak egy héten szerdánként és nekünk pont az volt a váltónap, ha szerettek horgászni akkor a horgászás, de igazából bármelyiket csak ajánlani tudjuk 

 

 

 

Ha megtehetnénk ide mennénk vissza januárban de sajnos most nem fér bele a költségvetésbe:-(

 

 

 

Üdv, Noémi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: kwax1 (23736)
jázminapja Creative Commons License 2012.06.15 0 0 23752

"Mondjuk a(z off) Ciprusi esküvőnk is csodálatos volt" Gondolom, ha a nicked is ayia (napa)!:)

Előzmény: ayia (23751)
ayia Creative Commons License 2012.06.15 0 0 23751

Szia BodiZ!!!

Köszi,megnyugtattál ! :-) A francba a repülőjegytörléssel !! :-(


Szia jázminapja!!

Legnagyobb és remélem a legtökéletesebb is !!!!!!!!!! Mondjuk a Ciprusi esküvőnk is csodálatos volt !! :-)
Köszi az infót az Orangeways-el kapcsolatba,jó ötlet.

Szia Inda1127

:)))) de jó lehet,hogy mégse vagyok hülye :)))))))))))azért jó tudni,hogy nem csak én görcsölök ennyit a dolgokon :)))))
Ezek szerint ti az Araamuval utaztok mindig ??

Inda1127 Creative Commons License 2012.06.15 0 0 23750
Szia!
Nem tudom hogy mindenki ennyit szenved-e, én még negyedszerre is ennyit szenvedtem. Valószínűleg ötödszörre is ennyit fogok (bocsi Araamu)!Hetekig a neten lógtam és próbáltam mindent megnézni. Szerintem ez természetes mindenki alaposan körűl járja mi lenne a legjobb neki! További jó keresgélést, nézelődést!
Előzmény: ayia (23746)
jázminapja Creative Commons License 2012.06.15 0 0 23749

Ha már Bécsből akartok indulni, akkor kocsi helyett én inkább Orangeways-zel mennék, gyors, kényelmes, nem kell feleslegesen fárasztanod magad a vezetéssel, a reptéren rak le, nem kell parkolót fizetni, ja, és olcsóbb, mint autóval...

Előzmény: ayia (23738)
jázminapja Creative Commons License 2012.06.15 0 0 23748

Ne feledd, hogy (elvileg) életed eddigi legnagyobb utazására készülsz! Persze, ha nicked nem Rakonczai Gábort feldi!:) 

Előzmény: ayia (23746)
BodiZ Creative Commons License 2012.06.15 0 0 23747

Szia ayia!

Olyan csak akkor szokott előfordulni, hogy mást kaptok, mint, amit kértetek, ha a sziget túlfoglalja magát. Ez azért általában ritka, de ha mégis megtörténik mindig csak jobban jár az ember (magasabb bungalow kategória, vagy egy grátisz all inclusive stb...)

Csalni sajnos nem lehet, mert ha nem szállsz fel Bp-en a gépre, akkor törlik a jegyet :(

Előzmény: ayia (23744)
ayia Creative Commons License 2012.06.15 0 0 23746

Sziasztok !!!

Bocs az újabb kérdésért,de mindenki ennyit szenvedett az elő Maldív utazásával kapcsolatba ????
Kezdem magam hülyének érezni :-( Olyan határozott voltam,és most...... katasztrófa :-(

jázminapja Creative Commons License 2012.06.15 0 0 23745

Ne aggódj. Mi beach villát foglaltunk, csak a képek miatt csábultunk (volna) el.

Előzmény: ayia (23743)
ayia Creative Commons License 2012.06.15 0 0 23744

Szia BodiZ !

Még egy remek hír :-(
Köszi az infót !!
:))))))))))) csalni nem lehet :)))))))))))))megveszem itt és csak Bécsbe szállok fel :)))))))))))))))))

Előzmény: BodiZ (23739)
ayia Creative Commons License 2012.06.15 0 0 23743

Szia jázminapja!!


Most olvasom!!!!!!!!!!!!!!!!
Na most elbizonytalanítottál :-( most már tényleg nem tudom mi legyen :-(
Ezek szerint van olyan is,hogy valamit lefoglalsz,és nem azt kapod ????? NE mááááááááááá!!!!!!!!!!!!!!!!
Azt hittem minden könnyen,és gyorsan fog menni :-) de ezek szerint mégse,mindennek jobban utána kell járni!!!


Előzmény: jázminapja (23741)
ayia Creative Commons License 2012.06.15 0 0 23742

Szia miyoko!!!

Nagyon csábító a botanikus kert,de a vízi villába nem lehet gyerekkel menni és szívünk szerint most a vízit szeretnénk kipróbálni mert még nincs baba !!!
Jó lenne mind a kettőt kipróbálni,de sajnos csak 1hétre tudunk menni :-(

Előzmény: miyoko (23731)
jázminapja Creative Commons License 2012.06.15 0 0 23741

Amikor nálunk először szóba került, hogy Maldívra megyünk nászútra, és a képeket nézegettük, egyértelmű volt, hogy water villában akarunk lakni, hol, ha nem ott, ha már Maldív. Amikor megérkeztük kederült, hogy hiába a jó kapcsolat, nem kaptuk meg a free upgrade-et, a 10 napból 8-at a parton "kell" laknunk, csak az utolsó két nap költözhetünk. Romjainkban hevertünk, de hamar megszoktuk, sőt! Csak a két utolsó nap, amikor átköltöztünk döbbentünk rá, hogy mennyivel jobb volt a parton...Ma már eszembe sem jutna a vizit választani.

Előzmény: ayia (23740)
ayia Creative Commons License 2012.06.15 0 0 23740

Szia Tojqlius !!

Visszaolvastam,hogy ti miért mentetek vízi villába :-)hát mi is attól félünk,hogy megbánnánk ha parti
bungalóba mennénk :-) majd kiderül ha ott vagyunk,szerintem maradunk a vízinél !!! Parti bungalóba, majd gyerekkel is lehet menni .

Előzmény: Tojglius (23727)
BodiZ Creative Commons License 2012.06.15 0 0 23739

Szia ayia!

Annyit fontos tudni viszont, hogy ha a bécsi közvetlenre veszel jegyet, akkor általában 100e Ft-al drágább, mintha Budapest-Bécs-Male járatra veszed a jegyet. Furán hangzik, de így van kitalálva az Austriannél. Más a magyar és az osztrák pénztárca, ezért máshogy számolnak :)

Előzmény: ayia (23738)
ayia Creative Commons License 2012.06.15 0 0 23738

Szia BodiZ!!!

Tök jó a Bécsi járat !!!!!! Úgy gondoltuk Bécsig kiegyünk kocsival,és irány Male!!!!
Ez a legjobb legalábbis nekünk. Novemberbe mennénk,ezért már lesz direkt járat szupi :-)
Köszi az infókat !!!

Előzmény: BodiZ (23726)
BodiZ Creative Commons License 2012.06.15 0 0 23737

Szia kwax1!

Van, csak a weben nincs fent még...

Előzmény: kwax1 (23736)
kwax1 Creative Commons License 2012.06.15 0 0 23736

Szia Noémi !

 

Köszi az infót & a képek igazán szépek.

Tudnál néhány szót írni Athurugaról ? A képek alapján nagyon bejön, mi vizibungira gondoltunk.

Melyik utazási irodával voltatok ? Az Araaminál nem láttam.

Köszi!

 

kwax1

 

 

Előzmény: noemi82 (23734)
moonwalkr Creative Commons License 2012.06.14 0 0 23735

Tényleg csak kósza emlékkép volt és mint kiderült téves emlék:(

Előzmény: miyoko (23729)
noemi82 Creative Commons License 2012.06.14 0 0 23734

Szia Kwax1!

 

Én ajánlanék még egy szigetet: Diamonds Athuruga.

Alapból All Inclusve, vízi és parti villákkal, remek house reef-el és nagyon profi kiszolgálással.

Mi tavaly novemberben voltunk ott, ha érdekel visszakereshetsz a régebbi posztjaim között vannak fotók is róla.

 

Üdv, Noémi

Előzmény: kwax1 (23724)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!