Keresés

Részletes keresés

margitmama Creative Commons License 2009.06.05 0 0 82155

Pezsikém! köszönöm , tegnap hozták haza, már 2-kg. Az éjszakát átaludta,jó kis baba volt.

A piros topp nagyon szép ,a lányom kér ilyet de nekem nincs már türelmem ,nagyon kiestem a kötés gyakorlatából. puszillak margitmama

Előzmény: perzsi (82127)
Kereszt_szem Creative Commons License 2009.06.05 0 0 82154

 

Rece-fice Zsuzsa!

 

Még nem fagytam meg, ebben a csúnya időben is itt vagyok a csónakházba. A kaninba  - amit itt cellának hivunk  tégla épület - ebből " bitorlok "  7 m2-et  ez a " cella" és kb. ugyan ennyi fedett előteret. Itt egy komplett háztartás van, beleértve a hűtő és fűtő eszközöket is.  Kellemetlenség csak szakadó esőben van, mivel a modókat, tusolókat nyilt terepen  kell megközelíteni, nekem ez 30 lépés.

 

Keresztszemezek teljes gőzzel. Tudod mit? A Töled kapott szörnyellás függöny mintát, piros panama alapon feketével. Még nekem is elég lassan megy, egy szörny kivarrása kb.12 óra és nagyon kell figyelni.  Azt még nem döntöttem el, hogy 8-an vagy 12-en lesznek jelen a terítön, de az ananász is jelen van.

 

A rozettáid közül sokat elmentettem, sajnos csak két kezem van....

 

Panni

Előzmény: Rece-fice (82128)
margitmama Creative Commons License 2009.06.05 0 0 82153
vmartina-ROZIKÁM! EZ A MELLÉNY NEKEM NAGYON TETSZIK!!! ÉPP MELLÉNY MINTÁT KERESEK, DE JÓ LENNE EZT , LEKOPPINTANI. A FONAL MEG VAN MÁR !! puszi margitmama
Előzmény: vmartina (82116)
exiefo Creative Commons License 2009.06.05 0 0 82152
Aúúú!! Ici én köszönöm hogy itt lehetek, de ha nem tudok mutatni ide valót ?
a függönyöm lassan de biztosan hízik, addig talán ezt nézzétek meg.
A legújabb jó boszim.
Előzmény: azsúr (82140)
katri Creative Commons License 2009.06.05 0 0 82151
Előzmény: katri (82150)
katri Creative Commons License 2009.06.05 0 0 82150
Előzmény: katri (82149)
katri Creative Commons License 2009.06.05 0 0 82149
Előzmény: Jolimama (82145)
Jolimama Creative Commons License 2009.06.05 0 0 82148
Nagyon szívesen, és megpróbálok egy kis napsütést, meleget küldeni Neked, itt kezd tisztulni az idő.
Előzmény: Kereszt_szem (82144)
Piroska49 Creative Commons License 2009.06.05 0 0 82147
Sziasztok!

Óriási feladatok kaptam lányomtól, Lottesztól. Június 23-án államvizsgázik, és ezt a bolerót rendelte meg. Segítségeteket szeretném kérni az elkészítésében. ha van esetleg valakinek hasonló minta és forma, és könnyebb, azt is örömmel fogadom.

Köszönöm szépen előre is a segítséget!

Piroska

Jolimama Creative Commons License 2009.06.05 0 0 82146
Judit, akkor már inkább a vírus.!
De örülök a Ketteskéd vizsgájának. Szükség van arra a jogsira, hogy könnyebben mozoghassatok:-))
Előzmény: LRJudit (82143)
Jolimama Creative Commons License 2009.06.05 0 0 82145
Azsúr, nem emlékszem, hogy jártál-e a "nyaralónkban" az origon. Ha ott teszed fel, akkor teljesen jó méretben jelenik meg. Látom, hogy t-onlines vagy, azzal be is tudsz lépni.
http://forum.origo.hu/topik.jsp?id=260619
De ha gondolod, küldd el nekem levélben, és felteszem.

Előzmény: azsúr (82140)
Kereszt_szem Creative Commons License 2009.06.05 0 0 82144

 

Jolimama

 

Köszönöm,  az ujságok scennelését, no és azt is, hogy hiányoltál.

 

Panni

LRJudit Creative Commons License 2009.06.05 0 0 82143

Nem kapott csak normaflort, és egy kis esélyt vakbélgyulladásra! De csak kicsit!

Valószínübb némi vírus! Mivel ketteske sem tökéletes, remélem ua. a bajuk! És nem közös vakbélre gondoltam! Úgy utálom ha betegek. Autós ügyelet megszervezve.

Ketteske hétfőn forgalmi vizsgázik, szerdán matek, 15-e táján a középszintűek.

Előzmény: Jolimama (82138)
Kereszt_szem Creative Commons License 2009.06.05 0 0 82142

 

Szép napot Mindenkinek!

 

Nem vesztem el, de bevallom ebben a pocsék időben még irni sem volt kedvem.

 

Panni

Jolimama Creative Commons License 2009.06.05 0 0 82141
Azsúr-Ici, most látom, meg sem köszöntem, hogy feltetted a minta leírását, de úgy megörültem, hogy elmaradt.
Nagyon szépen köszönöm.:-)
Előzmény: Jolimama (82139)
azsúr Creative Commons License 2009.06.05 0 0 82140

Jolimama! Beszkennelem, próbálom felnagyítani, nem tudom, látszik-e majd belőle valami.

 

 

Vmartina: nagyon szép munka a mellényed, és Exi -nek is sok köszönet azért, hogy néha-néha visszajön hozzánk.

Előzmény: Jolimama (82139)
Jolimama Creative Commons License 2009.06.05 0 0 82139
fpárduc csinos lesz a Párod és szép leszel Te. Rendben lesz minden, meglátod, hiszen segítenek Neked, többen is. Észre sem veszed, és máris itt lesz a nagy nap. A fényképeket pedig nagyon várjuk. Gondolatban Veled leszek.

Perzsi igazán gyorsan elkészültél a toppal. Ebből a fonalból ez lett a szép.

Kereszt_szem-Panni, m ost hogy Rece-fice megemlítette a nevedet, jöttem rá, hogy régen jelentkeztél be. Ismét gond van a mobil interneteddel? Fennt van minden mintád, amit küldtél, nem tudom, hogy küldjem-e vissza most, vagy várjam meg, amíg hazamész?

Azsúr-Ici, esetleg meg tudnád a képét mutatni? Meg fogom próbálni, nem nyakkendőnek, mert arra most nem igen tartanak igényt a fiúk. Táskát gondoltam belőle én is. Majd talán ősszel.
További szép napot!
Jolimama Creative Commons License 2009.06.05 0 0 82138
Judit, sajnálom, hogy ilyen magas láza lett a Fiadnak. Gyógyulást mielőbb, kapott gyógyszert?
Ketteskédnek még milyen vizsgája van hátra? Ő jól van?
Előzmény: LRJudit (82124)
Jolimama Creative Commons License 2009.06.05 0 0 82137
vmartina-Rozika, szép lett a mellényed. Kár volt megmutatnod, küldhetted volna a hónap munkái közé.:-)
Az angyalka is aranyos.
Előzmény: vmartina (82116)
Jolimama Creative Commons License 2009.06.05 0 0 82136
csirip-Piri, a kalapod nagyon jó lett. Min és mivel keményítetted?
Előzmény: csirip46 (82109)
Jolimama Creative Commons License 2009.06.05 0 0 82135
Jucus, mára pihenést kívánok Neked, holnapra pedig egy nagyon szép napot. Érezzétek jól Magatokat, sokat tettél, hogy minden jól és szépen sikerüljön. Képeket kiváncsian várok:-))
Előzmény: TJucus (82108)
Jolimama Creative Commons License 2009.06.05 0 0 82134
Zuzana aranyos ez a kis babasapka. Keresztelőre való ajándék.
Előzmény: Zuzana7346 (82086)
Jolimama Creative Commons License 2009.06.05 0 0 82133
Erzsimami, nagyon szép a táskád. Sokat emel rajta a gyöngyös diszítés, és a szalaghimzés.
A diszítést kendergyöngyből én ajánlottam a lányomnak, de Neki csak simán kellett.
Ha lehet, legyen Nálad szalag, hogy meg tudd mutatni a "hogyan is kezdjem"-et. Gondoltam ma bemegyek és veszek pár hozzávalót, de szakad az eső:-(



Előzmény: erzsimami (82098)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.05 0 0 82132
Most nincs semmi. a nem publikusat ujra kezdtem, mert nem volt megfelelő a kinézete:-))
Előzmény: fpárduc (82126)
Mmaca Creative Commons License 2009.06.05 0 0 82131

 

 

 

azsúr Creative Commons License 2009.06.05 0 0 82130

Szervusztok

Pumukli! Először Neked gratulálok a pici babához, Isten éltesse őt és a családot is.

LRJudit! Igazán büszke lehetsz minden gyermekedre, s én is remélem, nem lesz baj a lázból, gyógyuljatok meg gyorsan!

Csirip! Gyönyörűűűű a kalapod!

Mmaca és Jolimama! Megtaláltam a képet és a leírást, de olyan apró betűs, hogy inkább begépelem. (Egyébként az Ez a divat c. újságban jelent meg annak idején, az újság már nincs meg, csak a 21. oldala, de ez a lényeg.)

 

Horgolt nyakkendő:

Két motring Mátra fonalból készíthetjük, 2-es horgolótűvel.

4 láncszemből gyűrűt zárunk, újabb 3 láncszem után a gyűrűbe 3 egyráhajtásos pálcát öltünk, 3 láncszemmel fordulunk, utána az utolsó pálcába ismét 3 egyráhajtásos pálcát öltünk, szoros szemmel leöltünk az első pálcára, 3 láncszem után az első pálcába is 3 egyráhajtásos pálcát horgolunk, szoros szemmel leöltünk a munkát kezdő 3 láncszembe, újabb 3 láncszem után ebbe a 3 láncszembe is 3 egyráhajtásos pálcát öltünk * 3 láncszemmel fordulunk, szoros szemmel leöltünk az előző 3 láncszemes ívbe, 3 láncszem után az ívbe még 3 egyráhajtásos pálcát horgolunk, szoros szemmel beleöltünk a következő 3 láncszemes ívbe, 3 láncszem után még 3 egyráhajtásos pálcát öltünk az ívbe, majd szoros szemmel leöltünk a következő 3 láncszemes ívbe, 3 láncszem után ismét 3 egyráhajtásos pálcát még az ívbe. *-tól ismételünk.

Ezzel a 3 minta szélességgel dolgozjnk kb. 70 cm-ig, ezután szaporítunk 1 mintát, vagyis 3-3 láncszemmel fordulunk, az utolsó pálcába 2 egyráhajtásos pálcát öltünk, utána szoros szemmel leöltünk a 3 láncszemes ívbe, és a már ismert módon folytatjuk munkánkat. Most már 4 minta szélességgel 5 sort horgolunk, majd szaporítunk ismét egy mintát és ezzel az 5 minta szélességgel dolgozunk végig, vagyis még 40 cm-t. (Szegedy Béláné)

 

Majd kérjük megmutatni a leírás alapján elkészült remekműveket!!!

 

 

Előzmény: azsúr (82074)
Rece-fice Creative Commons License 2009.06.05 0 0 82129
Ja, és bárkinek kedvcsináló gyanánt:

ODAÁTRA IS fölteszem! Hátha....

................Vagy már meg is valósítottad, Pannikám?
Előzmény: Rece-fice (82128)
Rece-fice Creative Commons License 2009.06.05 0 0 82128
ANTON!

Kibányásztam néhány kis mintát a Szirmai Fóris-féle Xszemesekből a képtáramba: szeretnék majd 1-2-t megcsinálni recével....
Köszönöm a fáradozásodat - remélem lesz is a tervemből valami - nem csak ígéret! Csak azért is, hogy ne bíbelődj velük potyába.

PANNI-Kereszt_szem!

Nem kapsz kedvet, hogy most Xszemeset szemezzél?
Nézz szét a Rozettáim között(így nevezem őket). Én majd a tükörképed leszek: a keresztszemest megrecézem... Bár a mennyiséget nem vállalom:-((

Itt találod az új mintákat Anton-tól! NEM VACOGSZ A CSÓNAKHÁZBAN? Brrrrrrrrrrr.... Vigyázz, meg ne fázzál!
Előzmény: Törölt nick (82095)
perzsi Creative Commons License 2009.06.05 0 0 82127

Szép Napot Mindenkinek!

 

Egy pár napig nem voltam betegségből kifolyólag. Nagyon pörögtetek.

 

RJudit! Nagyon szép a rózsád! Gratulákok a fiadnak, iagzán bűszke lehetsz rá.

 

Jolimama! a másik táska is szuper lett. Örülök hogy Balázska jól van.

 

Margitmama! Tündéri az unokád.

 

Erzsimamai! Nagyon szépek.

 

Vmrtina! Megint nagyon szép helyen jártatok, Nagyon jó lett a mellény, hamar elkészült. Exi angyalkája nagyon aranyos.

 

Azsúr! Nagyon szép a takaród.

 

Olimama! Gyönyörűek a virágaid.

 

Pumkli! Gratlulák a kis Mátéhoz, erőt egészséget kívánok az egész családnak.

 

Marinó! Bár nem értek hozzá, nagyon jól megy a hajócskázás.

 

Csirip!Gratulálok a kalaphoz.

Azért én is tudok mutatni valamit elkészül Csengének a top. Az eredetileg kinézett horgolt topot majd máskor elkészítem.

 

 

fpárduc Creative Commons License 2009.06.05 0 0 82126
Marino! Mit alkotsz mostanában? Hajócskával? Van valami publikus?
Itt is eseget az eső. Szégyen ide, szégyen oda, de én ma befűtöttem! Fázom. Alig van itt tíz fok! A térdeim ki is vannak akadva, és fáznak, és ettől fájnak. De ezt már megszoktam. Lehet, hogy délutánra húzok harisnyát???? Ilyen se volt még...

Tegnap Párom megvette az öltönyét az esküvőre! És persze olyat választott, amit még majd máskor is fel fog tudni húzni... (kiállítás megnyitó ilyesmi helyekre...) Bezzeg én több mint duplájáért bérlem, pláne ha megvenném, akkor mennyibe kerülne, és még fel sem tudnám húzni sehova! Na de legalább neki lett egy jó öltönye! Olyan helyes benne, hogy megláttam, és önkéntelenül igent mondtam neki, ha ilyen ruhában kérdezi akkor csak igent lehet mondani :)))
Szóval a ruha kérdés is kipipálva!
Anyukámmal tegnap beszéltem, elrendezte a virágdíszeket is a vacsora asztalra... Szóval az is megvan, még mi van vissza? Mindig attól félek, hogy valamit nagyon elfelejtünk!!! :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!