Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

drMinit Creative Commons License 2007.10.11 0 0 23158

-gila-

Egy Roverbe szeretnék némi megnyugtató és természetesen hatékony eszközt betetetni.

Ha a nevemre kattintasz ügyesen el tudsz jutni a telefonszámomhoz és ha felhívsz, szívesen segítek kitalálni, a neked legjobb lehetőségeket.
Köszi:

 Minit

Előzmény: -gila- (23150)
drMinit Creative Commons License 2007.10.11 0 0 23157
Olvastam, de jobb lenne ha telefonon tudnánk beszélni, mert manapság nem sok időm van levelezni :-(
Minit
Előzmény: wjoco (23152)
Maggi4 Creative Commons License 2007.10.10 0 0 23156
Üdv

Kedves barátomnak ellopták a kombi szürke G Astráját, vhol megvan a rendszám is, mit lehet tenni? fejlenentésen meg hülyeségen kívül?

Maggi
akzo Creative Commons License 2007.10.10 0 0 23155
Köszi Minit a hívást:) hirtelen nem vágtam,h te vagy:)
Előzmény: drMinit (23136)
UnitedParcelService Creative Commons License 2007.10.10 0 0 23154
Ja, azt én nemtommi.
Előzmény: akzo (23153)
akzo Creative Commons License 2007.10.10 0 0 23153
Mivel a "gyöngyösi telefonbetyár" hívásai közül van, gyanítom, hogy igen...:)
Előzmény: UnitedParcelService (23151)
wjoco Creative Commons License 2007.10.10 0 0 23152

 

 Sziasztok!

 

 

 drMinit 

 

  Küldtem levelet :-)

UnitedParcelService Creative Commons License 2007.10.10 0 0 23151
Ugye ezz vicc?
Előzmény: akzo (23147)
-gila- Creative Commons License 2007.10.09 0 0 23150
Szia drMinit!

Érdekelne a pár napja általad említett és kitalált mechanikus védelem. Egy Roverbe szeretnék némi megnyugtató és természetesen hatékony eszközt betetetni nálatok. Kombinálni szeretném a mechanikusat az elektromossal.
Mivel panelban lakom, nem akarok az állandó szirénázásra lerohanni, elegendő lenne valamilyen diszkrét pageres megoldás, plusz az általad említett, kitalált védelem, esetleg még egy kis rejtett kapcsolós, érintős huncutság.
Tudsz ajánlani valami elképzelésemhez hasonlót?
Előzmény: drMinit (23136)
Soma.01 Creative Commons License 2007.10.09 0 0 23149
De mit vettek ki velőle? Otthagyott a tulaj valamit biztosan.
Előzmény: F.E.K. (23148)
F.E.K. Creative Commons License 2007.10.09 0 0 23148
Egy kis abalaktöréses autókirámolás, ráadásul fényes nappal :/

És persze senki nem látott senkit. A kamere használhatósága meg..nos, azt hiszem magáért beszél (ok, persze lehet hogy a tömörítés alatt lett ilyen minőségű és az alapanyag tűéles, nem tudom.)
akzo Creative Commons License 2007.10.09 0 0 23147
Kinek kéne ilyen ügyfél?

http://illatosoldal.uw.hu/gytb/GY.T.B._-_Autoriaszto.mp3

sorry az offért, de ha már poénkodunk, ennyi belefér talán:)
Előzmény: bugmenot (23146)
bugmenot Creative Commons License 2007.10.09 0 0 23146
Ilyen riasztót szerel valaki? :)
GanXstaZolee Creative Commons License 2007.10.09 0 0 23145
:) nekem a 6 kerből vitték el az első autóm hálistennek nem a tolvajok hanem mert rossz helyen parkoltam, azért volt pánik rendesen pedig "csak" egy 1500-as Lada volt anno 99ben talán :)
Előzmény: implacabilis (23140)
akzo Creative Commons License 2007.10.09 0 0 23144
Ha lenne riasztóm..de lebeszélődtem róla:)
Előzmény: F.E.K. (23143)
F.E.K. Creative Commons License 2007.10.09 0 0 23143
Mondjuk van olyan a riasztóban hogy keres? funkció, direkt erre találták ki (mármint arra, hogy ne kelljen keringened a parkolóban na ;) ). Keres? gomb megnyom --> autó villog és csipog egyet. Addig kell ismételni amíg meg nem találod a jelek alapján (persze nagyjából azért tudni kell hol van, mert a távirányító hatóköre véges). Kellemes keresgélést! :)
Előzmény: akzo (23141)
implacabilis Creative Commons License 2007.10.08 0 0 23142
Tanulság: valami hatalmas, élénk színű kamiont kell vennünk, és ha azt se találjuk meg, tényleg ellopták.
Előzmény: akzo (23141)
akzo Creative Commons License 2007.10.08 0 0 23141
Én múltkor 4x néztem át a Tesco parkolót, mire meglett...
A végén már nem néztem elölről,hátulról,hanem egyesével végigmentem minden soron... 2 böszme kisteher állt be 2 oldalára és a túloldalról is takarta vmi nagy rondaság...
Előzmény: implacabilis (23140)
implacabilis Creative Commons License 2007.10.08 0 0 23140

Én is voltam már így. Az utcának, ahol parkoltam, két pontosan egyforma része volt, ezt nem tudtam, és meg voltam győződve róla, hogy ellopták az autót. Tök rosszul lettem, annyi erőm se volt, hogy felhívjam a jardot. Szerencsére - mert ahogy tovább támolyogtam, a következő sarkon túl megtaláltam.
Előzmény: mtoma73 (23139)
mtoma73 Creative Commons License 2007.10.08 0 0 23139
Én mindenképp a jobb alvás reményében tetettem bele azt, ami bekerült, és bevált, azóta nem is idegeskedek.
Szóval egyáltalán nem érzem pénzkidobásnak.
Mondjuk a nagy áruházi parkolókban simán el szoktam felejteni, hogy hova parkoltam, volt már, hogy ilyenkor megizzadtam, hogy hol a kocsi. :-))
Előzmény: drMinit (23133)
implacabilis Creative Commons License 2007.10.08 0 0 23138

Ez megint nagyon jó írás, teljesen igaz.
(Aki újonnan esik be a fórumra, és védelmet szeretne, olvassa végig minit és tücsök írásait, és menjen el hozzájuk beszereltetni valamit, nem fog csalódni.)

Nekem talán szerencsém volt 28 évig: egyik autómat se lopták el. Egyszer elvitték a rendszámot, egyszer meg a birkabőr üléshuzatot és a mentőládából az ollót. (!!! Az minek kellett nekik?? :)) Az ajtót simán kinyitották, a zárat ugynúgy tudtam használni ezután is, mintha a saját kulcsomat adtam volna nekik kölcsön. A jard meg aszonta, nem tud ujjlenyomatot venni, mert koszos a kocsi. (De két tök rendes jard volt, ez is ritka: mikor a procedúra végén nem tudtam beindítani a motort, megtolták a kocsit, és amikor ment és elszeleltem, barátságosan integettek, aztán mentek a saját dolgukra a saját rendőrautójukkal.)

De most megint új autóm van, és igyekszem bele valami védelmet tenni ár/érték arányban. Remélhetőleg csak a jobb alvásom kedvéért, vagy ki tudja.







Előzmény: drMinit (23133)
Soma.01 Creative Commons License 2007.10.08 0 0 23137

Akkor sajna nem érnek túl sokat, kár.

Azt nézegettem, hogy gravírt kelle a kocsiba rakatni, jó az azért. De a mechanikus és elekromos védelmen gondolodok még. A Zeder mennyibe kerül beszerelve? Valami jó kis motortérzár és bentre immo és riasztó is kellene. Rengeteget gondolkodtam már a dolgon, de mindenki abból akarja megoldani ami neki a polcon van én meg kicsit egyedibbet akarok. Pontosabban jók nekem a gyári cuccok, csak elmondom az igényeimet és le vagyok beszélve máris a feléről. És akkor meg már ugye jó nekem a hagyományos is.

 

ui.: mikor leszen árak ill. akciók az oldaladon feltüntetve?

Előzmény: drMinit (23136)
drMinit Creative Commons License 2007.10.08 0 0 23136

Igen, ezek is blokkolhatóak. Sajnos.


Igaz ezek már két normás készülékek, és több protokollal is dolgoznak, de így sem nyújtanak teljes védelmet.
Nekem is van még pár ipari darabom, de már vagy egy éve nem hirdetem, és nem ajánlgatom senkinek :-(
ha jobban meggondolom maroktelefonos darab is van még =:-(
Minit

Előzmény: Soma.01 (23135)
Soma.01 Creative Commons License 2007.10.08 0 0 23135
És ezeket nem lehet zavarni, blokkolni a működésüket? Mert végülis ua. a frekit használják és ha zavarják a 900Mhz körüli tartományt akkor ez sem megy. Vagy ebben csak az a jó, hogy, nem romlik el olyan könnyen mint egy maroktelefon, strapásabb?
Előzmény: drMinit (23134)
drMinit Creative Commons License 2007.10.08 0 0 23134

Soma.01

Siemens.M35. telefonos riogató...
Amúgy mi a baj a termékkel? OK, a reklám nem valami etikus így, de azt leszámítva...?

Csak annyi, hogy manapság már szinte gombokért hozzá lehet jutni GSM jammerhez, amivel a telefonos átjelzést, teljesen le lehet blokkolni.
Ezáltal, a "magára valamicskét is adó" tolvajoktól nem véd meg semennyire.

Másik hibája az hogy ilyen maroktelefonos rendszert, már vagy 1999- től szereltem és akkor ez csúcs dolognak számított. Azóta viszont eltelt pár év, és az igények túlnőttek ezen.
Ez kb olyan, mintha most ajánlanék megvételre egy Comodor64- gépet...
Persze, ha épp csak játszani van kedved olyan játékokkal, akkor ahhoz megfelel.

(még csendben azt azért hozzátenném, hogy sajnos a maroktelefonok autóban való stabil működésére _semmilyen_ garancia nincs.
Sajnos nem arra valók.
Épp ezért álltak át az ipari telefonokra. Kicsit komolyabbak, és megbízhatóbbak....)
IPARI GSM

Minit

Előzmény: Soma.01 (23123)
drMinit Creative Commons License 2007.10.08 0 0 23133
Most fel lehetne itt sorolni három csoportot:

- Akinek soha semmilyen körülmények között nem próbálták meg elvinni járművét, annak minden felesleges ( és lehet hogy szerencséje is van, és soha nem is fogják az autóját kinézni)

- A második csoport aki szereltetett valamit az autóba de soha nem lesz rá szüksége,( ez is mondhatja hogy pénzkidobás)

-Illetve akinek lopták, vagy megpróbálták már ellopni a járművét. Ök biztos hogy érdemesnek tartják azt megvédeni. És valószínűleg ők vannak a kevesebben, de az is valószínű, hogy a legközelebb már az ő autójuk helyett, keresnek majd egy másik védtelenebb autót, és ezáltal a befektetésük megtérül, akár tudnak róla akár nem.


Én, aki nap mint nap találkozok ügyfelekkel és hallok különböző (valóságtartalmát nem firtató) történeteket, illetve kapok visszajelzéseket ügyfelektől, akiknek a beépített dolgaim mentették meg a járműveiket, mindig úgy érzem, van értelme annak amit csinálok.


A napokban volt egy fiatal ügyfelem, akinek a fiatal kora ellenére, És a szerencsétlensége miatt, már a második autóját lopták el.
A harmadikért, a lehetőségeihez képest, mindent megtett hogy ezt már megvédje.
És, remélem, soha többet nem kell azt az érzést átélnie, hogy nem találja ott az autóját!!!
És hamár az érzéseknél tartok, biztos érezte már mindenki azt, mikor ment oda az autójához egy parkolóba, a sorok közt haladva, - hogy megvan e még a járműve??
Aki ezt érezte már, annak azért ajánlanám a védelmi rendszer erősítését, mert azok érzik, hogy valami, a hiányosság miatt sántikál.....
Minit
implacabilis Creative Commons License 2007.10.07 0 0 23132
"... annyi védelem kell, amennyitől a tulaj nyugton alszik.
.... az autó ellopása csak egyik olyan dolog az életben, aminek a veszélyét sokszor nem, vagy nem szívesen kalkulálja be az ember. De pl az úton közlekedve is szinte bármelyik nap meghalhatunk, mégsem úgy indulunk el otthonról, hogy erre számítunk."


Szerintem ezt a pár mondatot fel lehetne tenni a topik tetejére mottónak.
Előzmény: Teo papa (23131)
Teo papa Creative Commons License 2007.10.07 0 0 23131

Naja

 

Ezért mondtam mindig, hogy annyi védelem kell, amennyitől a tulaj nyugton alszik.

 

Megjegyzem, hogy az autó ellopása csak egyik olyan dolog az életben, aminek a veszélyét sokszor nem, vagy nem szívesen kalkulálja be az ember. De pl az úton közlekedve is szinte bármelyik nap meghalhatunk, mégsem úgy indulunk el otthonról, hogy erre számítunk. Az autóval, a lakással és egyéb dolgokkal kapcsolatban sem vagyunk mind olyan "alaposak", ami erősen megkímélne minden esetben a "meglepetésektől". Mégis hányan tudnak így gondtalanul élni.

 

Teo >

Előzmény: F.E.K. (23128)
implacabilis Creative Commons License 2007.10.07 0 0 23130

Amikor ilyesmit olvasok, arra gondolok, amit néhány haverom mond: ne tegyél semmi védelmet az autóba, csak pénzkidobás az egész. Bárhogyan is ellopják, ha nincs szerencséd. Ha meg szerencséd van, egész életedben autózhatsz, lehet házad, kutyád, családod - senkinek nem lesz soha semmi baja. Ha szerencséd van...
Előzmény: stevie wonder (23120)
Jahno Creative Commons License 2007.10.07 0 0 23129

Hjahh, otthon nem lehet baj? Kollég így járt:

 

http://forum.hwsw.hu/index.php?showtopic=100427&st=90

 

2007. szept. 14., péntek - 21:43

 

didyman írta, míg nagymama kiment állatokat megkajáltani, csak összefogták, oszt mentek.

Előzmény: F.E.K. (23128)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!