Keresés

Részletes keresés

BELABACSI Creative Commons License 2020.11.02 -4 8 205957

Az elejét rossz volt nézni. Azt hittem, minden idők legnagyobb arányú bajnoki vereségét szenvedjük el. A második félidőben összeszedték magukat a srácok és egészen tisztességesen játszottak. Ezzel együtt, így nem szabadna bajnokit rendezni. Az MLSZ a különleges helyzetben, ideillő szabályokat hozhatna, de erre nem képesek. Gitt egylet, nem csoda, hogy gyakorlatilag a magyar foci ott van mint tíz meg húsz éve. Sehol.

 

Az nem volt baj, hogy mindenkit becseréltek, ha már a padra ültek. A Tallo nagyot nőtt a szememben, mint ember és mint sportember. Láthatóan sérült volt, mégis majdnem végig nyomta a meccset, pedig pár hete szerintem azt sem nagyon tudta, van olyan csapat, hogy Újpest. Nagyon sok magyar példát vehetne róla hozzáállásból, profizmusból! Sajnálatosan sok. Szinte mind.

 

Viszonylag tűrhetően megúsztuk, de ilyen meccseknek nem szabadna előfordulni egy profi bajnokságban. Ha ilyen nagy számú beteg van egy járvány miatt, bizony hivatalból halasztani kéne! Olyan nincs, hogy nem bír egy profi heti két meccset, vagy akár hármat. Ráadásul a makinak lehetett halasztani nem is egyet, és nem is ilyen valóban méltányolható okból, hanem csak azért, mert nehogy más két meccset játszanak egy héten a félprofi focistáik!

 

ISTEN ÓVJA A MENNYEI ÚjPESTET!

Seejay Creative Commons License 2020.11.01 -2 6 205956

Lenne 1-2 srác akit felvinnék az első keretbe, a sok fostalicska jugoszláv, meg a nyomorult Stieber, Bacsa szintű sztárok helyett. Hajdi meg Varga nagyon ügyesek voltak ma. U19-esként ez egyből 2 szintugrás volt nekik pár nap alatt, és épphogy 17 évesek a srácok. Belőlük még lehet focista, Bjelosból, Baosicsból, Bacsából meg nem. 

Afassa Dapapi Dapov Creative Commons License 2020.11.01 -1 5 205955

Bár az eredmény után nem igazán lehetne, de én mégis szeretném megköszönni a most bemutatkozott fiatal játékosaink teljesítményét. Remélem nemsokára alapjogon is a nagy csapat tagjai lesznek.

 

HAJRÁ LILÁK!!!!!!

Miller a sör Creative Commons License 2020.11.01 -4 7 205954

Remélem egy-két héten belül a mötökánál is beszopja kb mindenki a vírust és nézhetik majd ahogy valaki átgyalogol rajtuk.

Törölt nick Creative Commons License 2020.11.01 -1 0 205953

0-3, egyelőre nem úgy néz ki.

Előzmény: MU59 (205952)
MU59 Creative Commons License 2020.11.01 0 0 205952
Tompus999 Creative Commons License 2020.10.31 0 1 205950

Persze. Azért kíváncsi leszek hány gyerek lesz a csapatban. Nálunk 5-6 22 év alatti biztos :) 

Előzmény: Miller a sör (205947)
polovcev Creative Commons License 2020.10.31 -1 5 205948

Persze, értem én is a dilemmát, azért mondom, hogy a szabály szar. Arról nem is beszélve, hogy mindenki kedvencei 3 meccset is eltóltak a nemzetközi kupa miatt, ha azokat be lehetet pótólni, akkor pont a Covidos meccseknek nem találunk helyet? Legfeljebb az aranylábúak lenyomnak 1-2 angol hetet.  Ezért vannak (túl)fizetve.

Előzmény: Tompus999 (205945)
Miller a sör Creative Commons License 2020.10.31 0 2 205947

Már meg is jött a magyarázat :-)

Tompi azt vágod, ha most netán kikaptok az nagy égés lesz.

Előzmény: Tompus999 (205945)
Miller a sör Creative Commons License 2020.10.31 0 3 205946

Egyáltalán nem vagyok beszarva. A nevesincs szerb szarok helyett most játszik néhány ismeretlen fiatal. Ha egy kis szerencsénk van kiderül, hogy nem teljesen fogalmatlanok. 

Előzmény: polovcev (205944)
Tompus999 Creative Commons License 2020.10.31 -1 0 205945

Illetve, egy meccset csak egyszer lehet elhalasztani. Mégis hogy várható így el, hogy a másik belemenjen, felvállalva azt a kockázatot, hogy a halasztás idején eseleg az ő játékosai lesznek covidosak. 

Előzmény: polovcev (205944)
polovcev Creative Commons License 2020.10.31 -1 3 205944

Azért elég dilettáns megoldás volt a szövetség részéről, hogy egy klub csak egyszer kérhet halasztást. Gondolom ha nem csak a kormánymédiát nézik, akkor feltűnt volna nekik az emelkedő fertőzési szám és felmerűlt volna bennük annak is a lehetősége, hogy egyetlen halasztás nem feltétlenül oldja meg a problémákat. Mondjuk a klubok beleegyeztek ebbe a döntésbe, tehát valahol azt eszik amit maguknak főztek.

 

 

Nézzük a jó oldalát, felküldünk egy fiatal harcos csapatot tele saját neveléssel :) 

 

 

 

 

Előzmény: Seejay (205941)
Törölt nick Creative Commons License 2020.10.31 0 2 205943

Nyilván nem a játékosokra gondoltam.

Előzmény: Seejay (205941)
Seejay Creative Commons License 2020.10.31 -1 0 205942

*javítva : az mtk játékosok nem hibásak .

Előzmény: Seejay (205941)
Seejay Creative Commons License 2020.10.31 0 1 205941

Az mtk vezérkara , és az mlsz fair play alapon betarthatatlan szabályzata hozta magával ezt a helyzetet . Az mtk játékosok nem hibásak még az mtk-nál sem , csak eszközök , akiknek játszaniuk kell , mert pár idióta aktatologató bohóc eldöntötte .

Előzmény: Törölt nick (205940)
Törölt nick Creative Commons License 2020.10.31 0 2 205940

Dögöljenek meg!

 

Az MTK csapatának sok sikert és jó egészséget kívánunk a bajnokságban! 

Előzmény: ligula (205938)
Újpest-FTC 6:0 Creative Commons License 2020.10.31 -1 5 205939

Maki, a Barcelonának, Milánnak és a fradinak (Dobcsány sivalkodjál) szurkolsz, a hozzászólások számából ítélve ebben a sorrendben. Egyes szám egyes személyben, ''mi a barcások''. Való világot nézel. A nickedet se tudod leírni, gorilla, nem gerilla. A gerilla egyébként terrorista, magyarul. További nyomorult életet makikám.  

Előzmény: Gerilla01 (205935)
ligula Creative Commons License 2020.10.31 0 1 205938

Lesz, több ifistával állunk ki. Az MTK nem járult hozzá a halasztáshoz.

Előzmény: sárfi (205934)
Seejay Creative Commons License 2020.10.31 -2 7 205937

Nem nagyon vagy képben , megelégednénk mondjuk egy kínai milliárdossal is , mint a Sparta Prahanak van , de legalább valami komolyabb befektetővel .  Tudod egy valódi tulajdonossal , aki semmilyen szinten nem hasonlít egy simulékony , a bajnokság kimenetelét irányítani képes , és más csapatok hosszútávú sorsát aljas módon befolyásolni képes Kubatovra . Igazából , (és szerintem ez a legfontosabb!) egyenlő , vagy egyenlőbb esélyeket szeretnénk , ha már a közösből megy, egy 5-6 tényezős bajnokságot , ahol pl.  ti , mi , a Honvéd , a Diósgyőr , a Debrecen is beleszólhat a bajnoki címbe  .

Ennek a fideszes bulinak semmi értelme olyan téren , hogy ti elvagytok 10 milliárdból amit folyamatosan növelnek majd , a Fehérvár 3-5 között , utána meg jön a szakadék . Ha most kapnánk egy Kispest-szintű költségvetést , azzal annyit érnek el , hogy ugyanúgy megnyeretik veletek a bajnokságokat előre 10-15 évre , csak befogják a szánkat , hogy mi is kapunk persze , arról akkor sem esne szó , hogy szinte lehetetlen veletek felvenni a versenyt a mesterségesen kialakított szakadékok miatt .  Ha ezt képes ez a rendszer megoldani , hogy a saját rendszerén belül megtűri a konkurenciát , és versenyeztet , azon belül mindenki úgy épít ahogyan tud , akkor egy próbát egy próbát megér , de ez az állami színház , ahol a végén mindig ti jártok jól , ez nagyon szánalmas már . Voltak erre korábbi próbálkozások , de ekkora szakadék sosem volt a magyar fociban . 

A legnagyobb baj hogy ezek az alapok , mesterségesen kialakított különbségek  20-25-30 évre éreztetik a hatásukat , alapjaiban változtatnak meg mindent , és nem ésszerűen  . 

Előzmény: Gerilla01 (205935)
Skywalker. Creative Commons License 2020.10.31 -1 2 205936

Na, akkor most ezzel takarózhatsz 40 évig

Előzmény: Gerilla01 (205935)
Gerilla01 Creative Commons License 2020.10.31 -5 2 205935

Táborotok egy része alig várja, hogy egy fideszes megvásárolja a klubot. A két fél vitája nyilvános volt az egyik újpesti közösségi platformon pár hónapja. Úgyhogy nem, nem mi találjuk ki.

Előzmény: Skywalker. (205928)
sárfi Creative Commons License 2020.10.31 0 0 205934

Holnap lesz meccsünk ?

maribor Creative Commons License 2020.10.31 -1 2 205933

Maszkot vigyel. Tavolsagot tarts. Jo, utobbi egy MTK-Dozsan nem lesz egy nagy csellendzs.

Előzmény: Skywalker. (205931)
maribor Creative Commons License 2020.10.31 -1 2 205932

Hidd el, nem varjuk. En biztos nem.

Előzmény: Gerilla01 (205927)
Skywalker. Creative Commons License 2020.10.31 0 2 205931

MTK: nem halaszt. Ezek hülyék? Na MOST kaptam kedvet, kimenni a meccsre ellenük! 

Skywalker. Creative Commons License 2020.10.31 0 0 205930

Nem tudom, én akkor még nem éltem. 

Előzmény: novellista dózsás (205929)
Skywalker. Creative Commons License 2020.10.31 -3 9 205928

Egyikünk sem örül annak, hogy az Újpest is tele van külföldivel. De Lilák vagyunk, ennek kell szurkoljunk. Nektek viszont nem kell szurkoljunk, pláne, ha már magyar játékosotok sincs.

 

És nem, nem várjuk az állami hátszelet. Hol olvasol ilyet? Ezt megint csak ti hazudjátok magatoknak, ezzel akarjátok elvenni az élét annak, hogy TI VAGYTOK A JELENLEGI ALJAS REZSIM KEGYELTJEI! 

Előzmény: Gerilla01 (205927)
Gerilla01 Creative Commons License 2020.10.31 -8 2 205927

Te idióta, a szurkolókra gondoltam magyarok alatt. Nem tudsz olvasni? Az meg külön röhejes, hogy újpestiként magyarozol, amikor pont annyi magyar van a te csapatodban is. Más kérdés, hogy ez nálatok a kiesés elkerülésére elég. Pártcsapatoztok, miközben alig várjátok, hogy egy pártkatona betegye hozzátok a lábát és végetérjen a rémálmotok.

Előzmény: wizardry8 (205916)
BELABACSI Creative Commons License 2020.10.31 -3 9 205926

Valóban úgy tesz a média (de szinte mind, nem nagyon van kivétel), mintha a makik lennének az egyetlen klub Magyarországon. Pedig most a BL sorozatban 4-600 ezer nézőjük volt (van) a tv-ben. Ennek egy része nem maki szurker, az azt hiszem nyilvánvaló. Még a feleségem is nézte egy részét a múltkor, a Barca ellen. És, ha még olyan tájékozottak vagyunk, hogy tudjuk, hogy mennyire kevés ideig kell nézni, hogy úgy vegyék nézte valaki a meccset, jó, ha a fele végignézte. Vagyis 2-300 ezer emberről beszélünk. Ha a nézők 80%-a maik fen, akkor is a lakosság maximum 2-4 %-áról beszélünk. Méghogy az ország csapata? Méghogy a nemzet csapata? Ez lenne a nemzet?


Nem mellesleg az Újpest meccseit is nézik 200-250-en. Bajnoki meccseket, ugye. Ugyanezen logika alapján, akkor az ország egy százaléka Újpest-drukker. Kérdés, hogy a BL-t mennyien néznék? Szóval alig van különbség. Mégis az egyiket tömi az állam tízmilliárdokkal, reklámoztatja mindenhol, a többi meg le van szarva. Azon téves állatás alapján, hogy az ország maki. Hát nem. Az, hogy a legtöbb a helyszíni nézőjük ma egy állami kamu következménye. Állami és önkormányzati vállalatoknál ezerszámra osztják az ingyenjegyeket, még ingyen utakat is szerveznek a szántóvetőknek Budapestre a meccs ürügyén. Úgy lehet is. Ha mindenkinek ez lenne, akkor mennyi előnye lenne a maiknak?

 

ISTEN ÓVJA A MENNYEI ÚjPESTET!

Előzmény: Seejay (205908)
BELABACSI Creative Commons License 2020.10.31 -2 10 205924

Okoska! Mit nem lehet azon érten, hogy az Újpestnek szurkol, a makinak nem. Nem azért mert négerek vannak benne, hanem mert nem szereti az állami pénzekből fenntartott, 90%-ban agrárproli szurkolókkal bíró, állandóan itt kötekedő fajtájukat a maiknak.

 

Tudod én is szurkoltam a hatvanas évek végén, a hetvenesek elején a maiknak. Őszintén mint magyaroknak, mikor nemzetközi kupában indultak. Míg egyszer egy falusi nyaraláson, az agronómus nagybátyám egyik beosztottja és paraszt gyökér barátai, azt nem találták mondani, kit érdekelnek a Dózsa sikerei, inkább ne lennének, mert utálják őket. (Maki „szurkolók” voltak, aki soha nem látták a makikat, csak nagy ritkán a kultúrban, ha bekapcsolták nekik a tv-t. De mégis annyira utálták a magyarokat  akik nem olyanok mint ők, hogy ilyeneket voltak képesek mondani, ha sokat ittak. Igaz az is, hogy a részeg ember őszinte.) Nem voltam tizenkettő, mikor rájöttem, lehet utálni más magyarokat, csak mert nem makik. Na, azóta ez kölcsönös, bár én nem utálok senkit, legfeljebb lenézem a spenót fajtátokat vagy inkább annak a 90%-át, éppen olyanokat akiket te is képviselsz. De nagyon mélyen lenézem. Erre csak egy plusz, hogy már nem is magyar a csapatoptok. Ezért azt számon kérni, hogy valaki nem szurkol a magyaroknak, ha a maiknak nem szurkol, idiótaság. Én soha nem kértem, hogy szurkoljatok nekünk és mást se ismerek aki valaha kérte vagy reklamálta volna. Szégyellném is magam, ha valaha ez gond lenne nekem.

 

Nem hiszed, hogy ezt felfogod, nem is neked írtam, csak neked címeztem. Te csak nyomulj szántóvető, akkor nem lesztek Magyarország legutáltabb társasága! Biztos.

 

Előzmény: novellista dózsás (205923)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!