Keresés

Részletes keresés

Sborisz Creative Commons License 2012.08.13 0 0 23858

Az Austrian-es verzió--Red ticket-es ár-- novemberre(!!) most 220 és szinte folyamatosan repülsz!!

:)

De csak novemberre!!

( Február 06-20-ig már drágább, jóval drágább a red ticket jegy is)marad Moszkva felé...

:)

Előzmény: moonwalkr (23854)
Sborisz Creative Commons License 2012.08.13 0 0 23857

Szia!

Ha ez számít, a véleményeddel egyetértek!

:)

 

Előzmény: moonwalkr (23852)
Sborisz Creative Commons License 2012.08.13 0 0 23856

Szia!

A 2300 Euro valószínüleg 1 hét és nincs benne a repjegy! ( szerintem). Ha olvastad a fórumot ( korábbi bejegyzések) a február a főszezon; elvileg nincs( nem lesz) last minute, bár minden elképzelhető!

:)

Mivel főszezon a január-február, lehet hogy késésben vagy. Ha most szervezed le az utadat akkor a last minute ugyebár elfelejtve...( neked csak akkor jó, február végén..)

Természetesen egy próbát megér a dolog; én novemberre nem találtam olcsóbb repjegyet amikor foglaltam; nem akartam a Tanzanain Airlinessel menni 5-6 átszállással  :), november vége volt kőbe vésve nálam is mint uccsó időpont!

Ami " jóárasíthatja" a hazai megerndelést: az utazási irodák árai Ft-ban 287-289-ig vannak kalkulálva. Ha kérsz adnak Euros árat is, ami nálam 30-50 ezerrel olcsóbbra jöhet ki a mostani 278,8-as Euro ár mellett.

:)

Előzmény: jadrolinija (23850)
Sborisz Creative Commons License 2012.08.13 0 0 23855

Szia CL1984!

Austrian Airlines a foglalt madár, és olcsóbb Bpestről mint Bécsből! ( először én sem hittem el) Red ticket jegy: ez nem módosítható, nem változtaható; kvázi kőbe vésett minden.

Amikor vettem akkor az volt a legkedvezőbb ár: 109.000 Ft repjegy + 111.500 Ft illeték volt és este 6,35-kor indul Pestről, van kb 3/4 óra átszállás Bécsben onnan pedig közvetlen Male-ba.

Ez most( épp megnéztem) 212.700/fő áron van, nekem/nekünk annyiért megérte!---szinte folyamatosan úton vagyunk nincs várakozás és nincs 5-6 átszállás!!


A másik: a booking.com vs. utazási iroda: kb. 1 hónapja figyelem az árakat és kértem több helyről ajánlatot. Amiket kaptam a következők közt szóródik:

Alap felállás: 1 hét Kuredu+1 hét Filitheyoo, transzferrel+fp mindkét szigeten. Kuredu-n Beach villa Filitheyo-n Superior

Árak a két hétre, két főre transzferrel, szállással,ellátással a következők szerint alakulnának: 6.700,-Euro( nem elírás!!),3.440,-Euro;3.399,-Euro; 4.490,-Euro; 964.000,-Ft; 1.048.000,-Ft

Jelzem: nem a saját szervezésű szállás lenne a legolcsóbb!!

 Még egy ajánlatot megvárok és utánna döntök---nem biztos,hogy a legolcsóbb lesz a nyerő és biztosan nem a legdrágább!!  :))

Általában én is magam szervezem az utjainkat( kivéve városlátogatások abban van egy magyar iroda ami verhetetlen)de ebben az esetben a booking és az agoda árai nem voltak olcsóbbak, mint az itteni irodáké!( sőt !!!)

Előzmény: cl1984 (23849)
moonwalkr Creative Commons License 2012.08.13 0 0 23854

Szia cl1984!

 

A 200e alatti jegy jól hangzik, de általában van valami bibi vele, legtöbbször a rémisztő átszállási idő. Most is van pl. Aeroflot 192e-ért, de több mint 1 nap várakozással Moszkvában. Az első "elfogadható" lépcső most pl. a Turkish 217e, British Airways 219e 5-6 órás átszállásokkal Londonban.

Előzmény: cl1984 (23853)
cl1984 Creative Commons License 2012.08.13 0 0 23853

redsea2013: Köszi az infókat, körbenézek.

 

jadrolinija: Nem szeretném magamnak szervezni, de le szoktam ellenőrizni a kapott árakat, és 250e Ft/fő volt a repülőjegy, amit az utazási iroda megajánlott, itt pedig emlegettek 200e alatti árakat is.

 

Szállást a booking.com-on ellenőrzőm, ott az utazási iroda árai többnyire kedvezőbbek (ráadásul nemkell hozzáadnom a bookingon külön felsorolt adókat, díjakat)

Mi 2013 április végén mennénk.

Előzmény: Törölt nick (23851)
moonwalkr Creative Commons License 2012.08.13 0 0 23852

Szia redsea2013!

 

Tudom, hogy a magánszervezés vs. utazási iroda kérdés inkább hitvita, vagy tyúk/tojás probléma, és nem is meggyőzni akarlak, vagy pláne beszólni, kioktatni, de nem árt néha elvégezni egy-egy próbaszámítást sem, amikor lehet, mert sokat segíthet a döntésben. Kíváncsiságból megnéztem egy szigetet találomra, szintén egy rábökős időpontra a booking.com-on és a Meier's friss katalógusában (azért ebben, mert egyrészt évek óta ebből utazunk, másrészt az itt a topicon ajánlott utazási irodák is ebből dolgoznak).

Eszerint: Chaya Island Dhonveli 2013. január 25. - február 1. / 2 fő / Beach bungalow / félpanzió

- booking.com: 3.103,03 EUR (221,65 EUR/fő/éj)

- Meier's: 2.226,- EUR (159,- EUR/fő/éj)

 

Elég markáns a különbség az "utazási irodás" változat javára (főként, hogy az iroda 10%-os előfoglalási akcióját nem is kalkuláltam, hogy almát az almával lehessen hasonlítani). És nem csak maldiv viszonylatban igaz ez, mert éppen most keresgélek télre szállást Hawaii-ra és ott is elvégeztem pár "ellenőrző számítást" és nagyjából ugyanez jött ki.

Ami pedig az iroda által zsebrerakott vs. a Te zsebedben landoló haszont illeti, nagyon sok múlik az iroda által választott üzleti modellen. Az itt ajánlgatott kis irodák általában nagy német irodák (Merier's, DerTour) útjait értékesítik és a jutalékukat a németektől kapják és nem a Te feléd közvetített árra rakják rá. Azaz Te így is x összegért tudsz foglalni, meg úgy is. Ebből a szempontból a másik üzleti modell - amikor magyar iroda meghatározott időtartamokra, meghatározott szigetre, meghatározott légitársasággal indít, saját szervezésű, "konzerv" utat - tényleg felejtős, mert se nem rugalmas, se nem olcsó.

És van még egy másik befolyásoló tényező is, a hotelek árképzése. Egy hotelben legalább 3 féle árszint létezik: 1. utcáról beeső vendég, 2. interneten foglaló vendég, 3. viszonteladó partneriroda. Az utcáról beesve kapod a legmagasabb árat, az internetes foglalás már olcsóbb, de nem nagyságrendekkel (általában 5-10%), a viszonteladó pedig óriási rabattokat is ki tud alkudni. Gondold el, hogy milyen árat kap egy német iroda, aki 10-esével (100-asával?) foglal szobát előre az egész szezonra, adott esetben nem is szálloda szinten, hanem szállodacsoport és világ szinten. Ezért ő olyan engedményeket kap a szállodától, hogy ha még ebből tovább is ad az utasnak (és a németek általában bőségesen tovább is adnak), akkor is megéri neki, az utas pedig még az internetes árnál is jobbat kaphat. A booking.com (meg az agoda.com és társai) ebből a szempontból inkább a második kategóriában foglal helyet, ők inkább csak internetes felület, mintsem egy igazi viszonteladó, mint pl. a Meier's.

 

Mi évek óta egy kis irodával utazunk, Meier's és DerTour katalógusokból és maximálisan egyéni szervezésűek az útjaink. Annyi napra és oda megyünk, ahová csak szeretnénk (még sosem éreztünk semmiféle "nyomást", hogy inkább máshová menjünk), a repjegyet is úgy és arra a légitársaságra foglalják, ahogy nekünk jó (mindig előre keresünk repjegyet különböző repjegyes oldalakon és már kész elképzelésekkel megyünk, de volt már olyan, hogy a mi legjobb találatunknál is találtak jobbat). És nem mellesleg mindig a legjobb árakon mentünk a rendelkezésre álló lehetőségek közül. És végül, de nem utolsó sorban, ha valami gáz van, egy iroda áll mögötted, asszisztenciával, jogbiztonsággal (ne feledjük itt német irodákról van szó, nem Jorgos Travelről, vagy Aeroviváról).

 

Előzmény: Törölt nick (23851)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.13 0 0 23851

Bécsből közvetlen www.aua.com de ha Budapestről veszed átszállással, általában olcsóbb. Összefoglaló portál www.skyscanner.com www.kajak.com

Itt kisebbségben vagyok azzal a véleményemmel, hogy magamnak megszervezve (közvetítők kihagyásával) jobban jövök ki, de attól még helytálló lehet, hiszen az utazási iroda haszna így vagy úgy nálam marad. Nem mellesleg az utazási iroda arra beszél rá, amin nagy haszna van, ami nem feltétlenül jó.

Szállás: www.booking.com vagy hasonló oldalak. Illetve a tripadvisor.com -on érdemes megnézni miket írnak a szállásokról. Vagy ott érdemes lefoglalni vagy közvetlenül a szálláshellyel telefonon/e-mailben leegyeztetni.

Előzmény: cl1984 (23849)
jadrolinija Creative Commons License 2012.08.13 0 0 23850

Magad szervezed az utat?? Azt hittem ide csak utazäsi iroda jön szoba...

 

En februär utso 2 heteben szeretnek menni, egy het Sri Lanka egy het Maldiv, nem tudom ket hetig lekötne-e maldiv, ezert gondoltam legyen egy kis mäs is benne, illetve az sem valoszinü, hogy a közeljövöben ujra eljutok oda. 

A Neckermann-nak van is ilyen ajänlata, azt irja 2300 EUR- TÒL. Nem tudom mi is az a tól, gondolom tetö a csillagos ég. De amilyen vaskos prospektusokat a kezembe nyomtak egyböl arra godnoltam, magän szervezésben olcsobban illene kijönni, mert ezeket a promocios hülyesegeket elvileg nem kene a magänär tartalmazza...

 

Ha nekiällok magän ügyködni, nem vagyokelkésve szeptemberben?? Godolom last minute-os ajänlatra nem erdemes värni ilyen luxus utaknäl, föleghogy tudom, hogy nekem csak akkor jó.

Előzmény: cl1984 (23849)
cl1984 Creative Commons License 2012.08.13 0 0 23849

Szia!

 

Hol foglaltatok repülőjegyet? Merre érdemes keresgélni? (internet, vagy utazási iroda?)

Mennyibe kerül?

Eddig mi csak utazási irodában kaptunk ajánlatot, de itt olvastam sokkal kedvezőbb árakról is.

 

Köszönöm,

cl1984

Előzmény: Sborisz (23847)
Sborisz Creative Commons License 2012.08.10 0 0 23848

Kuradu= Kuredu

Előzmény: Sborisz (23847)
Sborisz Creative Commons License 2012.08.10 0 0 23847

Sziasztok!

Köszönöm a sok hasznos infót! A repjegyünk már megvan, szállás ajánlatokat most kértem; itthonról és külföldről is!

:)

November végén utazunk, két hétre Kuradu illetve Filitheyo az uticél.

HA van hasznos infóm a szállásokról, beírom.

:)

kwax1 Creative Commons License 2012.08.02 0 0 23846
Tojglius Creative Commons License 2012.08.02 0 0 23845

Szia!

 

Meerun emlékeim szerint az aljzatok "kb fele" multialjzatos volt, így a telefont, fényképezőgépet simán tudtuk töltögetni... de mi is vittünk átalakítót... tényleg nem egy nagy beruházás... de mostt nem rémlik, hogy használtuk-e vagy sem....

Előzmény: cybermil (23842)
noemi82 Creative Commons License 2012.07.28 0 0 23844

Szia cybermil!

 

Meerun sajnos nem adnak átalakítót a recepción, ha kell az ajándékboltban tudsz a helyszínen venni.

Mi itthon vettük a Media Marktban, Travel Star plus a neve és minden országban használható + földelt dugaszt is tudsz bele tenni(nekünk pl. a laptop töltő ilyen). Kicsit drágább (5-6 ezer forint) de megéri, mert később bárhol tudod használni.

 

Üdv, Noémi

Előzmény: cybermil (23842)
moonwalkr Creative Commons License 2012.07.27 0 0 23843

Adnak, a recepciókon szokott lenni. De vihetsz is magaddal, akkor biztosra tudsz menni (Media Marktban párszáz forintos beruházás). Végül pedig biztos, hogy lesz a szobában európai konnektor is, legalább 1 db, sőt valszeg az lesz többségben (általában vegyesen vannak konnektorok).

 

Ui: ha pedig egyik sem jönne be, még mindig marad egy megoldás: az angol konnektorokat is lehet használni, a középső lyukat egy gyufával be kell dugni (nincs benne áram, semmit nem kockáztat vele az ember) a maradék kettőbe pedig be lehet dugni a csatlakozót és máris szaladgálhatnak az elektronok.

Előzmény: cybermil (23842)
cybermil Creative Commons License 2012.07.27 0 0 23842

Sziasztok!

 

Sok éves álmodozás után mi is eljuttunk erre a meseszép szigetre. Január 3-án irány egy hét Meeru Island Resort.!!!!! :):)

Remélem csodálatos nászút lesz!

 

Azt szeretném kérdezni, hogy a szállodában adnak átalakítot vagy nekünk kell vinni?

 

Szívesen veszem a mostani képeket és infokat a szállodáról, fakultatív programokról??

Szerintem mindenkinek más az érték rendje és a kerete erre az utazásra, nem kell ezen civakodni!

miyoko Creative Commons License 2012.07.27 0 0 23841

Szia Maldiveswedding

 

 

annak idején én is nézegettem a december eleji árakat, mivel jóval jutányosabbak pl. a januárinál. Mivel azonban mi csak januárban tudtunk menni, így hajóval mentünk hidroplán helyett (Kuramathi) és olcsóbb szállást választottunk. Igaz külön kérni kellett az utazási irodát, hogy kérje le nekünk a szigettől, mert alapból a drágább szállásokat árulja.

Elmondanám, hogy ezen a szigeten 9 szálláskategória van és mi a második legolcsóbban szuper jól éreztük magunkat. Különálló pálmatetős 75 nm-es házikó nagy terasszal, félig nyitott zuhanyozóval stb. Minden volt benne amit csak el tudtunk képzelni. Ha visszamennénk (bár mehetnénk) ugyanaz nekem tökéletes lenne. Persze tudom van aki csak a vizibungalóban érzi jól magát, de nekem az túl kopár lenne, ezért nem is sajnálom, hogy nem abban laktam. Hazafelé barátaink kérésére hidroplánnal jöttünk, valóban egy nagy élmény volt, de mint olyan meg is kérik az árát. Viszont ha közelebbi szigetet választasz ezen is spórolsz.

Mi all. incl. ellátást választottunk, legközelebb a félpanzió is elég lenne, mert nem fogyasztunk olyan sokat, ki lehet fizetni.
Mivel mi sokan voltunk felírtuk, hogy miből nem engedünk, ez volt a nagyobb sziget, a szabadon álló bungaló, az all. incl. valamint a közeli és jó vizivilággal rendelkező house reef. Az egész szigetnek egyetlen hibáját tudtuk felróni, hogy az olvasólámpa nem adott elég fényt! Egyébként minden csodás volt!

Szóval jó tervezgetést, és ha elkezdesz számolgatni hidd el ki tudod hozni kevesebből is.

 

Üdv:

Miyo

Előzmény: Maldiveswedding (23838)
Tojglius Creative Commons License 2012.07.27 0 0 23840

Bocs, ténylegtényleg nem degradálni akartam... hidd el, én se talicskával hordom haza a pénzt, elég keményen megdolgozom érte, és nálunk is mindig "keretben" kell gondolkodni ha nyaralni megyünk... Csak összevetjük, hogy mennyi van, mi jön ki belőle és az olyan-e amilyet szeretnénk...  Mert ha nem olyan, akkor nem éri meg...

 

Tényleg csak az van bennem, hogy szeirntem - tiszteletben tartva, hogy mindenkinek mások a preferenciái és igényei - vannak dolgok amikre érdemes rászánni a pénzt...

Az én értékrendemben egy milliós költségvegtésű  maldív nyaralás (esküvű-nászút) pedig "nagyon" az a dolog ami - hamár milliós nagyságrendet költesz rá, akkor ismét hangsúlyozva, a saját értékrended szerinti igényeket - meg kell fizetni azokat a felárakat amik nélkül azt gondolod, hogy nem fogod jólérezni Magad...  különben az egész nem lesz más mint ablakon kidobott pénz... ahhoz viszont túl sok... :-D

 

Egyáltalán nem arra céloztam, hogy fúdegáz ha csak ennyid van rá, mert ennyiből sztem meg lehet találni azt mi tökéletes lehet Nektek, csak azt akartam érzékeltetni, hogy ha előtted lesz két ajánlat, és az ami belefér a keretbe nem igazán tetszik, de van egy 10%al drágább amire viszont mosolyogva nézel, akkor azt kell választani, mert hidd el, megéri...

Előzmény: Maldiveswedding (23838)
szabinyo78 Creative Commons License 2012.07.26 0 0 23839

Szia,

 

mi Sun Island-en voltunk, december elején még jó áron lehet szállást foglalni, de talán már az esős évszak után van. (Admirarnál 123e/fő/hét Superior szobában) +3e teljes panzio felár

szerintem nagyon megéri, mert mi ebédre mindig nagyon éhesek lettünk, de az Allin felár pl ehhez képest nagyon sok. A repülés is BA-val abban az időszakban szerintem olcsóbb, kb 200-220e/fő.

És ha minden igaz nem kell a repülőtéren aludni. (Londonon keresztül.) Szóval egy hét kb 400e/fő-ből hozható ki hidroplánnal. Ennél olcsóbb szerintem nem igen lehet. De ebben benne van egy csodás élmény, a hidroplán is. És hosszabbítani mindenképp érdemes legalább 2-3 éjszakát, mert az csak 20e/fő teljes ellátással. Szerintem kb 100-300e/fő lehet spórolni egy jó repjegy választással/teljes panzióval allin helyett, valamint a közvetlenül főszezon előtti vagy utáni időszakra eső foglalással.

Remélem tudtam segíteni valamit.

 

 

Üdv.:

 

Szabolcs

Előzmény: Maldiveswedding (23838)
Maldiveswedding Creative Commons License 2012.07.26 0 0 23838

Tojglius,

 

Értem én, hogy ez a véleményed és nem sértésnek szánod, de úgy érzem, kicsit elkanyarodtunk a témától. Ok, hogy egyszer jutsz el- bár remélem ez nem így lesz-, és nem szabad spórolni...stb, de azért ez kezd már kínossá válni, hogy teljesen le vagyunk degradálva, mert "csak" egy meghat. összeget szeretnénk költeni a nyaralásra. Ahhoz meg senkinek semmi köze, hogy mennyi spórolt pénz megy erre rá, és ha mi úgy döntöttünk, hogy ennyiből ide, akkor ez lesz megvalósítva. Több száz hozzászólást visszaolvasva úgy láttam, nem én vagyok az egyetlen, aki ilyen témában kérdezett, ő mégsem ilyen stílusú választ kapott. Mindenesetre köszönöm mégegyszer, hisz mindenből tanul az ember, és minden infó csak a fórumolvasók segítségére van.

 

Hniko,

Egy mondatban összefoglaltad a kérdésemre a választ, valójában ennyit szerettem volna. Köszönöm.

Előzmény: Tojglius (23836)
hniko Creative Commons License 2012.07.25 0 0 23837

Szia!

 

Szerintem az olcsóbb szigetek Fihalhohi, Embudu, Summer island, Biyadhoo, Rannalhi...., de pl. április végén már Sun/Paradise, Dhonveli, Hudhuranfushi is jóval olcsóbb...csak pár ötlet... :) Sok szigetnél 7=6 akció van.

Előzmény: Maldiveswedding (23830)
Tojglius Creative Commons License 2012.07.25 0 0 23836

Na a második fele eltűnt a hozzászólásnak :-D

 

Szóval ötleteket persze kereshetsz itt a fórumon, ráadásul itt tényleg sok segítőkész emberkét találsz, én is próbáltam leírni, hogy miken lehet-érdemes spórolni egyéni igényekkel "megfűszerezve"...

 

Csak én mindig szeretem azt is kihangsúlyozni, hogy maldív tényleg az a hely ahová jóeséllyel egy átlag honfitársunk csak egyszer megy el, így ha rászánjátok Magatokat, akkor nem érdemes spórolni... akkor tényleg legyen ez az az élmény ami "tökéletes" volt!









 Ezek picike szigetek, itt nem teheted meg azt, mint egy városnézésnél vagy egy sima tengerparti nyaralásnál, hogy ha nem jó a szállás akkor napközben kimész és csak aludni jársz oda, vagy nem ott eszel, mert drága és rossz a kaja...

Előzmény: Tojglius (23835)
Tojglius Creative Commons License 2012.07.25 0 0 23835

Szia!

 

Az ahol van 230 ott - ha az álmotok útja - kellene rá lennie 300nak is dolgot inkább "közgazdaságilag" gondoltam...

Vagyis - és természetesen ezt sem sértésnek szánom - ha "minden spórolt pénzed" erre a nyaralásra megy el és az a "max230" akkor nem biztos, hogy ide kell utazni...

 

De ha az álomnyaralás (a saját értékrendetek szerint -) azon múlik, hogy a szállás (a félmillás repjegy mellett) kettőtökre két hétre 920ból jön ki vagy 1,2mből akkor - ilyen nagyságrendeknél - nem szabad ezen spórolni... 

 

Ötleteket én is próbáltam írni, meg azt hiszem ezen a fórumon nagyon sok segítőkész emberkét fogx találni...

Én konkrétumokat max Meeruról tudok írni, de azt nemrég már leírtam... :-D

Előzmény: Maldiveswedding (23834)
Maldiveswedding Creative Commons License 2012.07.25 0 0 23834

Köszönöm a hozzászólásokat!

Teljesen értem, amiket írsz, Tojglius, Maldív valóban nem az a kategória, ami olcsó, és nem is szeretnénk azt az utat választani, hogy minden áron minél olcsóbban jöjjünk ki. De igen, sajnos nem lehet "esztelenül" belevágni egy ilyen dologba. Mi is meghatároztuk a kis kritériumainkat, hogy minek kellene benne lennie ebben a két hétbe, milyen szállás, milyen ellátás, milyen programok a fontosak számunkra. Szerintem itt jön képbe az igény kérdése, hogy kinek mi a fontos. Szerencsére mi nem azok vagyunk, aki ha elmegy nyaralni, akkor egyszer élünk alapon "minden" jöhet és ha vmi nem jön össze, akkor marad a csalódottság. Évek óta minden nap az eszembe jut ez az út, és szerencsésnek érzem magam már attól is, hogy egyáltalán egy ilyen úton lehetőségem van gondolkodni. Őszintén, nem érdekel, ha "nem fér bele" a koktél, vagy csak gyengébb minőségű szállást tudunk megfizetni. A lényeg, hogy együtt önerőből beváltsuk ezt a régi álmot, és sikerüljön elmenni, még ha ez akár az út előtt, vagy akár az úton bizonyos fokú lemondásokkal is jár.

Egy kb-i keretet pedig igen, meghatároztunk előtte, amitől persze +/- eltérhetünk, de csak bizonyos szintig. Azzal viszont határozottan nem értek egyet, hogy, ahol van rá 230, ott legyen 300-ra is, mert akkor hol húzzuk meg a határt?!

A lényeg a lényeg, a terv megvan én csak egy kis ötletelgetést szerettem volna kérni Tőletek, hátha vki volt már hasonló helyzetben, vagy több szigeten, és tudott volna ötleteket adni, melyik sziget milyen.

Úgy néz ki,- bízom benne- sikerülni fog az út, kaptunk azóta jobb ajánlatokat.

 

Szép napot Mkinek!

Tojglius Creative Commons License 2012.07.24 0 0 23833

Maldiveswedding:

Nem akarok cinikusnak tűnni vagy bántónak, nem is ez a szándékom... de tudomásul kell sajnos venni, hogy egy maldív nyaralás bizony drága "urimuri"

 

Ha oda terveztek nászutat/esküvőt akkor rá KELL szánni a pénzt, hogy valóban a hangzatos neve mellett az élmény is tökéletes legyen...  Nem gondolnám, hogy az esküvőtökre-nászutatokra úgy szeretnétek emlékezni, hogy bár maldív "megvolt", de nem tudtatok meginni egy koktélt, utáltátok a szobátokat/kaját és elégedetlenek voltatok a kiszolgálással vagy szemetes volt a part...

 

Persze nem "ésszerűtlen" költekezésről beszélünk, lehet spórolni ügyes repjegyen (de ott sincsenek csodák, mert ami nagyon olcsó az ált nagyon hosszú), lehet spórolni a nem főszezoni utazással vagy az allin ellátáson, esetleg a hidroplános transzferen... az egyes szigetek szállástípusain (itt is nagy szórás van szigeten belül is) vagy lehet várni a szigetek lastminute ajánlataira (de akkor a repjegy lehet drágább) ezekkel komoly tételeket lehet megspórolni... de csodák nincsenek, ha szolgáltatást akarsz, biztosra akarsz menni (egy esküvőnél lastminute árakra várni talán nem bölcs dolog) akkor azt meg kell fizetni...  

 

ha nem kaptatok a leírtnál olcsóbb ajánlatot akkor sajnos tudomásul kell venni, hogy biza ennyibe kerül... (de fejenként 230e vagy 250e között nem érzem azt a nagy ugrást... sztem ahol van rá 230e akkor kéne hogy legyen rá akár 300e is... de persze indokolatlan az 500e legalábbis szerintem...)

 

Részemről mindig "visszafelé" szoktunk gondolkodni: mi az aminél lejjebb nem adjuk és a keretből az hol jön ki... pl anno a nászútunknál Seychellesre ezért nem mentünk anno, mert amire azt mondtuk, hogy nekünk megfelelő "szinvonal"az ott túl drága volt, ami kijött volna a rászánt keretből az meg nem volt szimpi, így Mauritius mellett döntöttünk, ott viszont minden olyan volt amilyennek megálmodtuk...

 

Előzmény: Maldiveswedding (23830)
noemi82 Creative Commons License 2012.07.21 0 0 23832

Szia Maldiveswedding!

 

Amit érdemes számításba venni, ha Maldívra akartok menni és az ár is lényeges tényező:

 

1. Szezon - azt írtad, hogy áprilisra kértetek ajánlatot - Maldívon ez még főszezonnak számít és karácsony/szilveszter után a legdrágább - lehet, hogy érdemesebb lenne inkább november/december elején vagy májusban menni (bár erre még nem fognak tudni árakat mondani és lehet, hogy többet esik az eső)

 

2. Sziget/ szállás / ellátással kapcsolatos követelmények:

 

    - kisebb vs. nagyobb sziget

    - hajós transzfer vs.hidroplán (ez elég rendesen rátesz még az árra)

    - legyen a szigetnek közvetlen korallzátonya vagy sem,

    - különálló bungaló kell vagy szimpla szoba is megteszi

    - szállás közvetlen a parton legyen vagy lehet a beljebb is (az alacsonyabb kategóriájú szobák általában beljebb vannak)

    - félpanzió vs. teljes panzió vs. all inclusive

 

3. Esküvőt csak csomagban szerveznek tudtommal, amiben általában a fényképész még benne sincs, hanem külön kell fizetni (egy szimpla ceremónia általában 400-500 USD között mozog)

 

Szerintem a legjobb, ha úgy kérsz árajánlatot, hogy megírod mennyi az az összeg, amt rá tudnátok fordítani, ezen kívül az alap követelményeket (amiket fent felsoroltam) és akkor az irodák is könnyebben tudnak ajánlatot mondani.

 

 

Egyébként a 250 ezer/hét/fő nem is számít soknak, ha belegondolsz itt azért a legtöbb szálloda 4*-tól kezdődik és ha mondjuk Európában, pl. Spanyolországban vagy mondjuk Törökországban keresnél hasonló kategóriájú szállást főszezonban, az se lenne sokkal olcsóbb.

 

Üdv, Noémi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Maldiveswedding (23830)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.21 0 0 23831

érdemes körülnézni az angol nyelvű fórumokon is. Igaz ugyan, hogy tavalyi tapasztalat, de közvetlenül a szálláshelyekkel lelevelezve jelentős összeget lehetett spórolni. 

Előzmény: Maldiveswedding (23830)
Maldiveswedding Creative Commons License 2012.07.21 0 0 23830

Kedves Fórumozók!

Köszönöm hozzászólásaitokat, el is indultunk a "keresés útján", kértünk be ajánlatokat 2013. áprilisára. Bár rengetegen írtátok, hogy aki maldívra megy ne spóroljon, ez így is van, de mi ami árakat kaptunk, kicsit elképedtünk. Alaphangon 230-250 e ft/fő/7éj félpanzó alatt nem kaptunk ajánlatot, ami azért is megdöbbentő számomra, mert visszaolvasva tavaly április/májusi időszakra 135 ezres utakat is olvastam, ami mégis barátságosabb. (Araamu és Admirál irodákban kérdeztük).

Kérdésem az lenne, hogy véleményetek szerint melyik időszakban és melyik szigetre érdemes menni, mely még a megfizethető kategória számunkra-->kb 230.ezer ft/7től ne legyen több egy embernek. Nekünk a fő szempont maga a hely, nem érdekel a szállás, a welness, mi csak egy régi álmunkat szeretnénk valóra váltani. Repjegy ár korrekt, kb. 230-260 ezer/fő.

Másik kérdésem az esküvővel kapcsolatos: olyanról hallottatok már, hogy nem előre öszzeállított esküvői csomagot igényelt vki? Nekünk nincs szükségünk tortára meg spa kezelésre a csomagban, csak ceremónia, fénykép, emléklap, a többit feleslegesnek érzem.

Nem adjuk fel, keresünk tovább, s bízom benne, hogy nem csak a luxus kategóriát megfizetni tudók juthatnak el erre a gyönyörű helyre.

Tanácsaitokat előre is nagyon köszönöm!

kwax1 Creative Commons License 2012.07.17 0 0 23829

Szia Andi !

 

Még egyszer köszi az infókat, és - ha már felajánlottad - megkereslek majd mailen is, biztos lesz még kérdés (ez az első Maldív utunk).

A Komandoot meg külön köszi, a te hozzászólásod alapján néztem utána, és a neten látotak / olvasottak alapján döntöttünk, hogy "ez kell" :-)

A napokat - na, még csak heteket - már számolom :-)

Üdv,

kwax1

Előzmény: andi265 (23827)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!