Keresés

Részletes keresés

NB2 Creative Commons License 2022.12.25 0 0 128

Leila meg Lehet szakíthattak, most ki marad, ki megy vajon? :)

jnci Creative Commons License 2022.12.25 0 0 127

Boldog Békés karácsonyt  .Köszönjük 

BASEBALL_FAN Creative Commons License 2022.12.25 0 0 126

Neked is

Előzmény: starchild (124)
JJBen Creative Commons License 2022.12.25 0 0 125

Egyelőre csak csütörtökig, majd szerdán csinálok új kiadást. :-)

Ha vmi lemaradt, szóljatok…

 

Boldog Karácsonyt! :-)

 

starchild Creative Commons License 2022.12.24 0 0 124

Nem írtam, hogy „uncsi“ a darts, csak a saját személyes véleményem, hogy nekem túl sok a közvetítési idő, de ettől másnak simán  szerethetik:) A vb-be bele-belenézek, de évközben nem követem.

Baseballban annyi meccs és statisztika van, hogy heti pár közvetítéssel szerintem nem igazán lehet elmélyülni benne, de akit jobban érdekel, annak biztos megoldható, hogy többet lásson belőle.

Lehet mit nézni karácsonykor is: NBA, NFL, angol foci, illetve ünnepek között is: darts vb, NCAA bowl-ok, síugrás 4sánc, jégkorong, stb.

Mindenkinek békés, boldog ünnepeket kívánok, sok sporttal, akár aktív résztvevőként, akár nézőként!:)

Előzmény: BASEBALL_FAN (122)
VanekB.E. Creative Commons License 2022.12.23 0 0 123

Jövő hetit is felteszed? PL, Championship, Ligue 1 és La Liga is lesz. Ünnepek alatt lehet a fociból is válogatni.

Előzmény: JJBen (97)
BASEBALL_FAN Creative Commons License 2022.12.23 0 0 122

Szerintem meg attól mert neked uncsi a darts, sokan szeretjük, az adás alatti FB kommentárokból is látszik ennek is elég szép stabil tábora lehet, este főmüsor időbe nem hinném, hogy kitöltésnek adják,,,, (a legtöbb versenynek van esti szakasza ami bizony szerintem főmüsor idő)  és ha nincs valami csúcsfoci, esetleg magyar vonatkozású sport adják is,,, szóval mert neked uncsi,,,, na mindegy itt linkelték talán ebbe a topikba alább, hogy jövőre azt hiszem még több tornát adnak, az eddigiek mellé, . 

 

 

vizilabdát én 1 szer leültem nézni de nekem követhetetlen volt... NFL helyett meg szerintem felépitik az MLB-t.

 

 

Előzmény: starchild (117)
BASEBALL_FAN Creative Commons License 2022.12.23 0 0 121

Énm eurosportot alig nézek, kb csak a snookert ha van a fő programjukon mert kettesem nincsen, azt prémiumba venni kéne, nem ad olyan sportokat ami érdekel.

Előzmény: starchild (116)
BASEBALL_FAN Creative Commons License 2022.12.23 0 0 120

Nekem semmivel se Ad többet az amit te irtál,oké szebb stb, de ezért nem fizetek appokra meg pléyerekre....

Előzmény: mikkamakka73 (107)
jnci Creative Commons License 2022.12.23 0 0 119

Legalább  most  ecemberbe  minden  PL lehet  követni nincs  eldugva  semmi  sport

jnci Creative Commons License 2022.12.23 0 0 118

Vodafonnál hála istenek  minden sport  csatorna  megtalálható 

starchild Creative Commons License 2022.12.22 0 0 117

Magyarországon elég kis réteg aki rendszeresen sportot néz, maximum a foci (válogatott, Fradi, külföldi sztárcsapatok), az olimpia, a Forma1 és esetleg még a kézilabda ami mérhető közönséget ültet a tv elé. A többit (pl. tenisz, kosárlabda, amerikai major ligák, kerékpár, téli sportok, stb) nagyon szűk rajongói csoport követi folyamatosan.

Érdekes a vizilabda, ami „magyaros“ sport, mégis kevesen nézik (max az olimpián), gondolom főleg a követhetetlen szabályok/bíráskodás miatt. Illetve ott van a röplabda, ami egy látványos, az egész világon népszerű sport, régen megvolt a hagyománya itthon is, viszont mára szinte teljesen leépült.

Az amerikai focit például a SportTv szépen felépítette (majd az Aréna4 még „szebben“ lenyúlta), de szvsz nem igazán lehet önmagában nyereségesen eladni. A SportTv-nél hiába hypeolták fel, mindig volt mellette más is, foci, kézi, stb., sosem volt a csatorna elsőszámú sportja. Szerintem amellett, hogy nem közvetíthetik, a sokéves belefektetett munka is fájhat, amivel bevitték a köztudatba, és aminek a gyümölcsét most másik csatorna élvezi.

A dartsnál érzem, hogy kicsit túltolják. A PDC vb így év végén jó buli, de a sok évközi közvetítés már unalmas tud lenni (bedobja/nem dobja be, 180!), bár műsoridő kitöltésnek tökéletes.

Előzmény: Bendeguz 2.0. (112)
starchild Creative Commons License 2022.12.22 0 0 116

Iptv-n minden sportcsatorna HD, bár elég lebutított minőségben. A Telekomnál az androidos box mellé van 4K minicsomag 4 csatornával, benne az Eurosport 4K, ha jól emlékszem, 2000 Ft/hó áron. Az android box kiforratlansága miatt viszont egyelőre nem szeretnék váltani.

Fizetnék a jobb minőségű adásért, de nem nagyon látszik a fejlődés. Még azokat az SD csatornákat sem nagyon akarják kivenni, amelyiknek van HD verziója, nemhogy 4K adást tegyenek be. Mondjuk, nem tudom, hogy az Eurosport és az M4 mellett melyik magyarországi sportcsatorna tudna UHD-ban szolgáltatni.

Stream vonalon nem tudom, mi a helyzet. Van valakinek tapasztalata, hogy van olyan sport stream itthon, ami nézhető 4K-ban? Telekom TV Go-nál mondjuk a tableten/telefonon a HD is bőven élvezhető minőség.

Előzmény: BASEBALL_FAN (105)
NB2 Creative Commons License 2022.12.22 0 0 115

foci most flow-ban van, mert ahhoz képest egész jó, de ha elmegy Rossi és jön újra 1-2 rosszabb év, megint csökken a nézettsége a válogatott focinak

Előzmény: Bendeguz 2.0. (112)
OleGúnárSzúlcsár Creative Commons License 2022.12.22 0 0 114

Fura hogy most erre a vb-re nem jöttek ki technikai újítással a szolgáltató. A 2008-as Pekingi olimpia volt először HD-ben. Azóta 15 év telt el de maradt a tévécsatornák minősége legfeljebb HD.

mikkamakka73 Creative Commons License 2022.12.22 0 0 113

Ez már alap. :)

Előzmény: NB2 (111)
Bendeguz 2.0. Creative Commons License 2022.12.22 -1 0 112

Kolosi interjú az indexen

(https://index.hu/fomo/2022/12/22/kolosi-peter-rtl-programigazgato-vezerigazgato-helyettes-interju-televizo-nezettseg-streaming/)

 

 

Erre is visszatérünk, de ha már a világbajnokságot is a nézettség esésének okai között említette, arra nem gondoltak, hogy a jövőben kiemelten foglalkozzanak ilyen eseményekkel? Annak idején a Formula–1 is népszerű volt a csatornán.

Nagyon megváltozott Magyarországon a sporttelevíziózás piaca, ahova nagyon jelentős szereplőként belépett az állami média, ráadásul törvénnyel is biztosítják, hogy sok mindennek ott kell lennie. De az állami költségvetéssel szemben egyébként sem szeretnénk nemzetközi versenytárgyalásokon részt venni,

 

 

"a sport pedig korábban sem az a kategória volt, ami egy kereskedelmi televíziónak kereskedelmi szempontból megérte volna. "

 

Na ja, de azért 2002-2012 között bőségesen volt sport az RTL-en. 

 

 

"Én nagyon régen hallottam olyat, hogy bármelyik országban pénzt tudott keresni a világbajnokságból egy csatorna."

 

Ja, de azért a 2006-os VB-t csak megvették (mint ahogy állítólag a 2008-as foci EB-re is licitáltak)

 

" Azt is hozzá kell tennem, hogy a magyarok azért kevésbé néznek sportot, mint Nyugat-Európában."

 

Almát a körtével hasonlítja össze. 

 

"Bár nincsenek friss adataim, és tudom, hogy ezzel kapcsolatban nyugaton is sok a változás, de még két éve is az volt a helyzet, hogy amíg egy magyar válogatottmérkőzés itthon 50-60 százalékos közönségarányt hozott, Németországban vagy Horvátországban ez 80-90 százalékot jelentett. Természetesen az 50-60 százalék is nagyon magas, és nem állítom, hogy Magyarországon ez nem számít, de nem annyira fontos a sport a televízióban, mint Nyugat-Európa vagy akár Horvátország piacán."

 

Az az igazság, hogy Kolosinak nagyon savanyú a szőlő, hiszen a magyar válogatott meccsei folyamatosan nyerik nézettséget és bizony többször elverik az RTL aktuális gagyiságát. 

 

NB2 Creative Commons License 2022.12.22 0 0 111

Biztos én vagyok a hülye, de ez alá nem is adom már szinte soha. 2022-t írunk, legyünk már igényesek :)

Előzmény: mikkamakka73 (107)
JJBen Creative Commons License 2022.12.22 0 0 110

A diginél is, szerencsére.

Előzmény: VanekB.E. (109)
VanekB.E. Creative Commons License 2022.12.22 0 0 109

Vodafonnál az összes sportadó/sportjellegű adó (10) HD, de szerintem kábelnél és iptv-nél csak HD sportadó van.

Előzmény: mikkamakka73 (107)
VanekB.E. Creative Commons License 2022.12.22 0 0 108

Nem kell aggódni, egyszerű közgazdaságtan és a magyar reálhelyzet/piac ismerete. Ebben az évtizedben, de még azon is túl nincs meg az a fizetőképes és hajlandó potenciális előfizető aki eltartaná a sportstreameket csak magyar piacra. Nem jöttt be továbblapoznak. Nézők a fontosak bla,bla.  Pénz,pénz,pénz. 

mikkamakka73 Creative Commons License 2022.12.22 0 0 107

Én filmet, sorozatot 4K-ban, sportot csak HD-ben szeretek nézni. Nem vagyunk egyformák.

Előzmény: BASEBALL_FAN (105)
OleGúnárSzúlcsár Creative Commons License 2022.12.22 0 0 106

Ên az Eurosport playeren azt élvezem, hogy a kedvenc tetszőleges tenisz- vagy sznúker játékosom meccseit nézhetem és nem vagyok kiszolgáltatva a tévécsatorna szerkesztő rossz ízlésének. Korlátlan mobilnettel élmény volt tablettel nézni az Eurosport playert. Sajnos az még LG-vel nem volt jóban, de talán jövőre egyesített Discovery app már lesz az LG-nél is.

Előzmény: starchild (104)
BASEBALL_FAN Creative Commons License 2022.12.22 0 0 105

Teljesen igazad van, a tv táv kacsoló sokkal egyszerübb, az meg hogy nem tü éles a kép engem nem izgat. 

Előzmény: starchild (104)
starchild Creative Commons License 2022.12.21 0 0 104

A jelenlegi (telekom iptv) előfizetésemmel a Match4 kivételével az összes itthon elérhető sportcsatornát tudom nézni, akár más eszközön (telefon/tablet) is.
A lineáris tv csatornák nélküli online korszakban ez úgy működne, hogy előfizetek az Eurosportra, a TV2 Playre, a Net4+-ra, esetleg az RTL Most-ra, és persze a még nem is létező AMC online felületre a SportTv miatt. Plusz még persze ott az M4Sport online ingyenesen.
És kapcsolgatok az appok között, ha egyáltalán elérhetőek az okostvmre. Vagy átnyomom másik eszközről, feltéve, hogy van ilyen opció az appban. Vagy esetleg böngészőből nézem, ha a tv-m támogatja. Az már csak a plusz hogy ha új a tv-m, akkor előfordulhat, hogy még nincs rá app, ha „régi“, már nem fejlesztenek rá. Minőségről (felbontás, akadozás) még nem is beszéltem.
Ez miben is egyszerűbb, kényelmesebb, előremutatóbb, mint hogy nyomogatom a távidányítót, és egy-egy kattintással kapcsolgatok a csatornák között?

Mivel én 99 %-ban tv-n nézek sportot, így felmerült bennem a kérdés, hogy a hordozhatóság, amit a stream platformok legnagyobb előnyének mondanak, mennyire reális dolog? Hány % lehet az útközben buszon/vonaton/autóban, a munkahelyen vagy nyaralás közben, illetve otthon PC-n/tableten/telefonon sportot nézők aránya?
A streamnek egyébként szerintem igazából ott van értelme, ahol egyidejűleg több esemény megy párhuzamosan (pl. olimpia, tenisz, amerikai major sportok), ahol tudok választani, hogy melyiket szeretném nézni. De ehhez infrastruktúra is kell. Az összes pálya bekamerázva, mindegyik streamhez kommentátor, stb.

mikkamakka73 Creative Commons License 2022.12.21 0 0 103

Sajna még nem. Elvileg érkezik Samsungra is.

Előzmény: OleGúnárSzúlcsár (102)
OleGúnárSzúlcsár Creative Commons License 2022.12.21 0 0 102

Nekem az van és gondoltam akkor az összesen okos tv-n van. 

Előzmény: mikkamakka73 (101)
mikkamakka73 Creative Commons License 2022.12.21 0 0 101

Csak LG-n működik

Előzmény: OleGúnárSzúlcsár (100)
OleGúnárSzúlcsár Creative Commons License 2022.12.21 0 0 100

Az RTL+ app működése bizonyítja, hogy magyar szolgáltató is tud minőségi streaminget gyártani. Ami pillanatok felkerült az összes okos tv-re és előfizethető 

jnci Creative Commons License 2022.12.21 0 0 99

máskor  is  megcsinálod   ez  jó ötlet  töled. Köszönjük  szépen

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!