Keresés

Részletes keresés

nohabrok Creative Commons License 2018.04.12 0 0 3811

A jelzőket elhagyhattad volna.

Előzmény: István Somogyi (3810)
István Somogyi Creative Commons License 2018.04.11 0 0 3810

Ja érdekelne, csak az elme roggyant 68 ezret szeretne érte.....:D

Előzmény: nohabrok (3809)
nohabrok Creative Commons License 2018.04.11 0 0 3809
Gondos Arpad Creative Commons License 2018.04.06 0 0 3808

Gondos Arpad Creative Commons License 2018.04.06 -1 0 3807

Pannónia vonat, Előre kocsik, és: egy olyan 0-ás mozdony, mint a Vörös Szikra H0-ás gépének kasztnija, csak felnagyítva.

És a villamos, a kiegészítők is érdekesek.

 

Ez így többismeretlenes "egyenlet". Pofakönyvben találtam, egy csomó régi kép között (nem vasútmodell témában van).

 

A VSZ-t csak összehasonlításhoz raktam be.

 

József Gábor Papp Creative Commons License 2018.03.27 0 0 3806

Szia Roglin! Értettem! :) Köszönöm!Minden új darabnál próbálok fejlődni,jobbat csinálni mint az előző,mert a jó pap(p) is holtig tanul!:) Adott a lehetőség,csinálj te is!Csak idő és türelem kell hozzá.                                        Üdv.Gábor  

Előzmény: Roglin7 (3805)
Roglin7 Creative Commons License 2018.03.27 0 0 3805

Szia Gábor!

 

Annak is szántam csak kicsit humoros formában, utalva a Sztálin vonatokkal kapcsolatos korábbi levélváltásokra. :)

Szép dolgokat csinálsz! Irigyellek is érte. ;)

 

Üdv: R.

Előzmény: József Gábor Papp (3804)
József Gábor Papp Creative Commons License 2018.03.27 0 0 3804

Szia Roglin!  Bár azoktól nem túl nehéz szebbet csinálni,elismerésnek veszem! :D Ha átvenném a sztahanovista módszereiket,már készen is lennék vele! :)

Előzmény: Roglin7 (3803)
Roglin7 Creative Commons License 2018.03.26 0 0 3803

Szia Gábor!

 

Jól emlékeztem én, hogy te szebb vonatokat csinálsz mint a volt szovjet elvtársak! ;)

 

Üdv: R.

Előzmény: József Gábor Papp (3796)
József Gábor Papp Creative Commons License 2018.03.26 0 0 3802

Szia! Én inkább a mozdonyokra álltam rá,bár van két félkész kocsim is.A mai modellvasutazás nem az én világom,annyira tökéletes,hogy az már fáj.Sokkal jobban kedvelem a játékvasutakat.Csak fő vonalakban követem a mintát,ezért nem nevezem modellnek.Ez,a most készülő,nagyjából a német BR 01 vonalait követi.      Üdv.Gábor 

Előzmény: mozgópostás (3801)
mozgópostás Creative Commons License 2018.03.26 0 0 3801

Sziasztok, így van, ez nem "súlycsoport" kérdése, hanem ez mind "atlétika", csak annak más-más ága. Meg nekem az egész játékvasutas téma is sokkal sokoldalúbbnak, meg szubjekívebbnek is tünik, mint a modellvasutazás, ahogy ásom magam benne egyre mélyebbre. Az utóbbiak jól mérhetök a méretaránnyal meg a "szegecsek számával", itt viszont egész más a helyzet, amiröl általánosságban talán inkább a másik fórumban kellene, lehetne beszélgetni. Üdv!

 

Gábor: bocsi, ha írtad már korábban, de melyik az épülö gözösöd vezértípusa?

Előzmény: József Gábor Papp (3800)
József Gábor Papp Creative Commons License 2018.03.24 0 0 3800

Szia Zoli! Köszönöm az elismerést!Nem is összehasonlításnak szántam,de utoljára több mint egy éve raktam fel róla képet.Ahhoz képest azért haladtam a "Luca székével". :) Ne becsüld le az alkotásaidat,én se teszem,mert tudom mennyi munka elkészíteni őket,kevesebb lehetőséggel,gépek nélkül!Sokszor a több helyről összeszedett alkatrészeket nehezebb összeépíteni mint egyből olyat készíteni amilyen kell.Én tudatosan készültem rá hogy ilyesmivel fogom tölteni az időmet,-némi szerencsével- úgy is teremtettem meg hozzá a lehetőségeket.Szeretek velük bíbelődni,mozgatja az agyat és a kezet is.                                                                                              Üdv.Gábor     

Előzmény: Zoli1949 (3799)
Zoli1949 Creative Commons License 2018.03.24 0 0 3799

Szia Gábor!

Nem vagyunk egy súlycsoportban, mert  te precíziós modelleket építesz teljesen saját, egyedi  gyártású alkatrészekből. Szerintem ezt nem sokan tudják. Én pedig innen - onnan összeszedett dolgokat alakítok át és építek össze. Viszont, ami közös bennünk az, hogy ez a tevékenység nagy örömöt okoz. Nagyon szép a mozdonyod. Gratulálok hozzá!

Üdv: Zoli

Előzmény: József Gábor Papp (3796)
József Gábor Papp Creative Commons License 2018.03.24 0 0 3798

Nem vettem észre hogy az unokán besegített...Legyenszives törölje valaki!Köszönöm!

Előzmény: József Gábor Papp (3797)
József Gábor Papp Creative Commons License 2018.03.24 0 0 3797

Bocs,de nem jót töltöttem fel. :(

Előzmény: József Gábor Papp (3796)
József Gábor Papp Creative Commons License 2018.03.24 0 1 3796

                                                                                                                           Én is töltöm az időm,bár nem vagyok olyan termékeny mint te! Tudom,nem Pv,de a sín alatta az!. :)         

Előzmény: Zoli1949 (3795)
Zoli1949 Creative Commons License 2018.03.23 0 0 3795

Szia!

Teljesen pozitívan értelmeztem és örülök neki.

Egy kis kiegészítés még a Tóth, illetve Deák vagonokról: 

Van egy Tóth fékbódés tartálykocsim és két Tóth teherkocsim és egy Deák fékbódés tartálykocsim, valamint Märklin roncs állapotú zárt vagonom. ( ez utóbbi még felújításra vár )

Az általam replikáknak nevezett alvázaim minden paramaméterükben megfelelnek ezeknek, mert az eredetiek voltak a minták. Sajnos az alkatrész beszerzési forrásom már bedugult, mert a sokat emlegetett   "Játékudvar " boltban már minden elkopott. Deák László úr pedig a még meglévő alkatrészeit nem óhajtja értékesíteni az említett boltnak. Jelenleg nincs  szándékokomban további hasonló kocsik építése, mert soha nem tudhatom, mikor sodor a szerencsém az utamba roncs állapotú eredetiket. Ezért a maradék alkatrészeimet erre tartalékolom. Természetesen ez nem vonatkozik a pénzverdei járművekre, amikből meglévő felújításra, illetve átalakításra  váró példányaim még jó időre ellátnak munkával. 

Zoli

Előzmény: mozgópostás (3792)
nohabrok Creative Commons License 2018.03.23 0 0 3794

Nagyon hatásos védelmet biztosítottam számára.

Előzmény: Zoli1949 (3791)
mozgópostás Creative Commons License 2018.03.23 0 0 3793

Köszönöm a közelképet, így már ismerös korábbról is. Érdekes összeállítás, jól nézhet ki egy PV tehervonat végén.

Üdv!

Előzmény: nohabrok (3790)
mozgópostás Creative Commons License 2018.03.23 0 0 3792

OK, de félre ne értsd, én az elnevezést pozitív értelemben használtam!

Üdv!

Előzmény: Zoli1949 (3791)
Zoli1949 Creative Commons License 2018.03.23 0 0 3791

Köszönöm a megtisztelő titulust. Akkor innentől kezdve  " egyedi gyártású Zolimodell " - nek fogom nevezni. 

Üdv: Zoli

Előzmény: mozgópostás (3789)
nohabrok Creative Commons License 2018.03.23 0 0 3790

Szívesen adnék kielégítő választ, de magam sem tudom. Szerintem egy átalakítás eredménye.

 

mozgópostás Creative Commons License 2018.03.23 0 0 3789

Sziasztok,

 

ez a két bejegyzés nagyon tetszik így egymást követve. A legjobb oldalait tükrözik a játékvonatozás két markáns ágának. Ha inkább gyüjtemény, akkor rendben tartva, szépen bemutatva, ha pedig játék és modellezés, akkor jól ötvözve az egyéni lehetöségeket, ügyességet a megcélzott témával.

 

Miklós: milyen kocsi az a fékbódés, 4-tengelyes balra legalul?

 

Zoli: bocs, de többször feltünt már korábban is, hogy "replikának" titulálod egy-két müvedet. Erröl írtunk már korábban is. Közben jobban utánanézve, kérdezve, nekem az jött le, hogy ezek igazából nem replikák, mert nem "egy az egyben" igyekeznek egy korábbi modellt újra leképezni. Az egy dolog, hogy Deák replika alkatrészeket használtál, de maga a teljes darab az inkább egy PV vagy Marklin/Tóth stílusú "Zolimodell".

 

A Tóth sem volt mind Márklin replika. Pl. a tartályok vagy a tejes igen, a nyitottak vagy a gázos meg nem. A Deák, ha jól tudom, már csak a Marklin replikákra fókuszált.

 

Üdv!

Előzmény: nohabrok (3788)
nohabrok Creative Commons License 2018.03.23 0 0 3788

Mester vagy! Nagyon tisztelem amit csinálsz. Én csak gyűjtögetek. Ha igaz nemsokára Amerikából kapok 0-ás modelleket.

Ne hagyd abba!

 

Miklós

 

Előzmény: Zoli1949 (3787)
Zoli1949 Creative Commons License 2018.03.22 0 0 3787

Szervusztok Urak!

Válasz a miket lehet készíteni a PV alkatrészekből?

Egy kis csokor,  teljesség nélkül  az általam készítettekből:

- Rakoncás kocsi; alapja PV Előre alváz , a rakoncák és a rakomány saját gyártás

- Tartálykocsi;     alapja PV Előre alváz, a tartály alapban Jenő barátom munkája, a többi saját

- Deák replika ; alapja PV Előre alváz, Deák forgózsámolyokkal és fékbódéval.

- Deák alvázak replika; alapja PV Előre alváz, Deák zsámolyokkal

- Gázszállító kocsi; alapja PV Pannónia alváz saját átalakítással, HWN forgózsámolyok és Lima tartály

- Személykocsi, alapja PV2 postakocsi, Tóth féle lépcsőkkel.

- Pan - El motorok; alapja Pannónia mozdony forgózsámoly és Előre mozdony álló és forgórész, a pajzsok és több más saját munka.

Üdv: Zoli

winky80 Creative Commons License 2018.03.21 0 0 3786

A rácsozatból nekem olyannak tűnik a mozdony, mintha egy Vörös Szikra nagyranőtt ikertestvére lenne. Mindenesetre jó ilyen képeket látni. A villamos vajon mi lehet? Nekem túl szépnek tűnik ahhoz, hogy házi legyen, persze akkor is voltak már nagyon ügyes kezű modellezők. Sőt, akkoriban még természetes volt, hogy az ember barkácsolt, ki ügyesebben, ki kevésbé ügyesebben, de nem riadtak vissza akár egy ilyen munkától sem.

Előzmény: Ep128 (3785)
Ep128 Creative Commons License 2018.03.20 0 0 3785

Ez első ránézésre azért (is) érdekes, mert "dupla kerekű". Látszólag úgy változtattak rajta, hogy nem akarták teljesen felismerhetetlen állapotba hozni. Inkább a lényeg megtartásával... (Nem egy Pannónia és egy Előre "keveréke"?)

Előzmény: nohabrok (3781)
mozgópostás Creative Commons License 2018.03.20 0 0 3784

Köszönet, ide linkeltem a 294-es bejegyzést:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=126471814&t=9213335

 

Nagyon hasonló, de nem egészen ugyanaz. Ezen a mostani képen inkább dízelesre vették a figurát. Mindkettö nagyon érdekes és felmerül a kérdés, hogy vajon mennyi egyedi építésü Pénzverdei alapokra épített modell készülhetett anno, s vajon mennyi maradt meg belölük a mai napig is?

 

Egy-két érdekes példa megjelent már korábban is:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=140772667&t=9213335

 

Üdv!

 

Előzmény: nohabrok (3783)
nohabrok Creative Commons License 2018.03.20 0 0 3783

Lásd 294-es bejegyzésemet!

Előzmény: mozgópostás (3782)
mozgópostás Creative Commons License 2018.03.20 0 0 3782

Nagyon klassz fotó! Köszönet!

 

Az Elöre kocsi elött pedig ha jól látom az ügyeskezü apuka munkája áll, csakúgy mint a híd is. Vagy esetleg akkori kisszériás modellek voltak? Ismeri esetleg valaki?

 

Üdv!

Előzmény: nohabrok (3781)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!