Keresés

Részletes keresés

Kazi2 Creative Commons License 2007.10.01 0 0 68

 

 

Ezeket az infókat tudom, miután pénteken reggel a főépítész asszonynál értekeztünk (ez egy máshol feltett kérdésem):

 

"Külső Keleti Körút kapcsán ki tud esetleg több infót?

Jelen tudomásom szerint (talán) 2010-ig csak az 1. szakasz épül meg Uniós pénzből a Soroksári út és a Flór Ferenc utca között.

A 2. ütemről, a dátumokról, egyáltalán a tegnap elfogadott határozatról több részletet nem tud véletlenül vki???

Előre is köszi!"

 

Erről infód?

 

Kazi2 Creative Commons License 2007.10.01 0 0 67

Egy leendő Körös-Küküllő utcai pár szintén tenne ez ügyben vmit, mert mi is sokmindent hallottunk, mielőtt itt építkezésbe kezdtünk volna, csak ezt nem, amiről csütörtökön döntött a fővárosi közgyűlés...

Nem kevés ember érintene ez az iparvasút mentén, így tehát azt gondolom, nekünk is lesz némi beleszólásunk...

Előzmény: Törölt nick (66)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.01 0 0 66
Én nem mondtam, hogy nem csinálunk semmit, de eddig soha, semmit nem vettek figyelembe.

Például van a kerületben egy iskola, amit kivettek a területi iskola státuszból és sportiskolát csináltak belőle, aminek rész-tulajdonosa az Önkormányzat. Addig az itt lakók gyerekei jártak ide gyalog. Az iskola melletti lakótelepi részre kitették a megállni/várakozni tilos táblákat pedig mostanra az iskola tanulóinak háromnegyedét (!) messziről, autóval hozzák ide. Nem is beszélve az itt lévő óvodáról és bölcsődéről. A szülők most állhatnak meg az erdő felöli szűk, saras részen, ha nem akarnak bírságot fizetni. De ide is csak kb. 30-40 autó fér el.

Gyűjtöttünk aláírást, csináltunk videót egy reggel 7:45 és 8:00 közötti káoszról. Autó hegyek, dudálás, anarchia. Ígértek 30-as korlátozást, fekvőrendőrt meg sok parkolót. És mi lett belőle? Semmi. Nagy-nagy semmi.

Jan
Előzmény: Rooger Preed (65)
Rooger Preed Creative Commons License 2007.10.01 0 0 65
Ez már csak az érintett kerületek (im)potenciáján múlik. No meg a kerületi civil nyomáson. Elkönyvelni azt, hogy "ez úgyse fog menni" könnyű.
Tenni valamit kőkemény munkát jelent, nem biztos hogy eredményre vezet, de lehet hogy igen. De ehhez el kell az embereknek szánni magukat és belekezdeni.
Előzmény: Törölt nick (62)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.30 0 0 64
További kellemetlenség lehet, hogy amennyiben nem csinálnak csomópontot a Halomi útnál és az Üllői útnál, akkor vagy leviszik a föld alá vagy fölé ezeken a részeken vagy teljesen kettévágják Pestlőrincet északi és déli oldalra, amit csak a Gyömrőin vagy Pestimre felől a Péterhalmin (ha léesz egyáltalán valami) lehetne megkerülni. Ez meg ugye elvi képtelenség, mivel a Halomin busz jár, az Üllőin meg busz és villamos is. A jelenlegi kifelé és befelé irányuló forgalmoról nem is beszélve.

Jan
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.30 0 0 63
Arról nem is beszélve, hogy egy kihajtó, méginkább egy csomópont sokba kerül, amit senki nem akar majd megfinanszírozni fővárosi szinten. A kerületnek meg nem lesz rá pénze.
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.30 0 0 62
Attól tartok, hogy, mint sok más dologba, ebbe sem lesz beleszólásunk... :-( Nemhogy a közvetlenül mellette lakónkak, de még kerületi szinten sem.

A 20-ik kerület is állítólag csak úgy hagyta ezt a tervet jóvá, hogy épül a Soroksárin egy csomópont, de most meg tojnak a fejükre.

Jan
Előzmény: urál (61)
urál Creative Commons License 2007.09.30 0 0 61

Ez Budapest Főváros Településszerkezeti Tervéből való, a Közúti közlekedési hálózatot ábrázolja. Két nyomvonal van rajta.

 

1. változat - ez lehet a felszínen és lehet kéregalagútban attól függően, hogy a kerület ígényt tart e az út nyújtotta közlekedési kapcsolatokra (felszínen), vagy sem (kéregalagútban).

 

2. változat - ez az alább linkelt mélyalagút, ez a legdrágább.

 

Valószínűnek tartom, hogy végül a kéregalagút épül meg költséghatékonyság okán. Az út mindenképp megépül, mivel az M0 nem épült meg, ezért egykor tervezett nyomvonalán szükség van egy városi gyorsforgalmi útra. Az hiú remény volt, hogy egy városszerkezeti szempontból indokolt út nem épül meg. Valószínűleg lesz egy csomópontja a Péterhalmi útnál is.

 

Rajtatok a kerületben lakókon múlik, hogy mit tartotok fontosabbnak, hogy legyen csomópontja az Üllői úton vagy sem és akkor ahhoz, hogy használhassátok a kerület széleire kelljen kihajtanotok. Én a helyetekben az 1. változat mellett tenném le a voksot, a Flór Ferenc utca és a Kárpát utca közt a vasút nyomvonalán kéregben vezetve, le és felhajtókkal (mivel városi gyorsforgalmi a helyhiány miatt ezek csak egyszerű kiágazások jobbkanyarok lennének) az Üllői útnál is. Ez utóbbiért érdemes lobbiznotok.

Előzmény: Törölt nick (60)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.30 0 0 60
Itt találtam:

Külső pesti körút

Jó nagy kép, lehet nagyítani. Sajnos utcanevek nincsenek rajta, de nagyrészt értelmezhető.

Jan
Előzmény: urál (59)
urál Creative Commons License 2007.09.30 0 0 59
A rajzot belinkelnéd!
Előzmény: Törölt nick (58)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.30 0 0 58
Igen, de ebben csak az van, hogy 2002-ben terveztek egy 2,6 km-es alagutat valahová a 17-18-ik kerületben. Sem az nincsen benne, hogy pontosan hová tervezték, sem azt nem lehet tudni, hogy a mostani állapot mi. Az alagút drágább, mint a felszíni vezetés és a mai pénzszegény időkben szeretnek spórolni.

Én is hallottam anno az alagút verzióról, de például mennyire lesz ettől valóban elviselhetőbb a forgalom hangja, füstje, stb? Az itt lakóknak azt ígérték, hogy az M0-ás megépítésével ezt az utat teljesen elvetették, meg a vasút "hadi fontosságú" minősítésű és a sínekhez nem lehet nyúlni. Ezért vettünk itt házat. Az iparvasúton nem járt vonat, így az nem volt zavaró.

Hol lesznek le- és felhajtók Van egy rajzom, amin csak a Nagykőrösi útra és a Gyömrői útra mutat csomópontot (most csak erről a kerületről beszélek). Akkor meg a kerület lakóinak a közlekedésébe nem is segít bele, pedig arra hivatkoztak, hogy ez majd megoldja 5 külső kerület közlekedését.

Jan
Előzmény: urál (57)
urál Creative Commons License 2007.09.30 0 0 57
Alább már be lett linkelve: http://www.uvaterv.hu/pic/upload/122.pdf
Előzmény: Törölt nick (56)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.30 0 0 56
Szia!

Biztos ez az alagút dolog? Én alig 30(!!) méterre lakom tőle.... :-((( Ha alagútban menne, talán még elviselhető lenne a forgalom, de amíg megépítik az alagutat, meg a szellőzőkön kijövő koncentrált kipufogógáz.. ehhh

A Körös és a Fiume utcán lakók házait ki fogják sajátítani??

Jan
Előzmény: urál (55)
urál Creative Commons License 2007.09.27 0 0 55

Igen is, meg nem is. Az iparvasút alatt alagútban, vagy aluljáróban. Szal látni senki sem fogja azon a szakaszon.

Előzmény: Kazi2 (54)
Kazi2 Creative Commons License 2007.09.27 0 0 54

Jó látom?

Ez a XVIII. kerületben a Kőrös utcánál menne, az iparvasút helyén?

urál Creative Commons License 2007.09.27 0 0 53

Amúgy a legutolsó hírek szerint a másik rendkívül fontos körutat, a címadó Külső Keleti körutat 2010-ig megépítik. Ez a körút azért szükséges, mert az M0ás körgyűrű egy teljesen indokolatlan módon tesz egy kerülőt ki gyálon túlra.

 

http://index.hu/politika/belfold/budapest/krt0926/

 

Az mondjuk nem stimmel a cikkben, hogy a KKK nem 5,6 kilométer, hanem körübelül 17 kilométer hosszú. Ez az 5,6 kilométeres rész az első szakasz lehet az 5-ös új bevezetője és a Péterhalmi út közt.

urál Creative Commons License 2007.09.27 0 0 52

2030-ig biztosan megépül a teljes Munkás körút. Senki ne tervezzen a nyomvonala mentén arra, hogy ott nem egy városi autópálya lesz. A Munkáskörút Budapest közúthálózatának legjelehtősebb eleme lesz, jelentősége csak a Nagy és a Hungária körúthoz lesz mérhető. A Munkáskörút megépítése nélkül lehetetlenné válna a Belvárosi forgalomcsökkentés, a dugódíj bevezetése, és egyáltalán, a budapesti közlekedés a maga teljes egészében.

 

Ha valami 100%-ig biztos, akkor az a Munkás körút egy emberöltőn belüli megépítése.

Előzmény: aMartin (51)
aMartin Creative Commons License 2007.09.26 0 0 51
A munkáskörút engem érzékenyen érintene, hisz a vasúttól 150-200m-re lakok szép zöldövezeti környezetben.Ugyanakkor én nem látok reális esélyt a megépülésére, már vagy 30 éve ezzel a körúttal riogattják a környéket, arról nem is beszélve, hogy van néhány új építésű(<5év) ingatlan közvetlen a vasút mellett.Minek adták volna ki ezekre az építési engedélyt?!Egyszóval a munkáskörút egy agyrém és irreális a megépítése.
Jucus81360 Creative Commons License 2007.03.07 0 0 50
Igen.
Előzmény: Törölt nick (49)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.24 0 0 49
Ez a Körvasút-sori krt. ("Munkás" krt.)?
5metro Creative Commons License 2006.09.03 0 1 48
egyszerű a megoldás
körvasut és minden egyéb vasut föld alá, a töltés helyén pedig fasoral övezet ut természetesen bicigli utal és gyalogosjárdával...
(további info a majdani weboldalon)
és kész is a külső körut, sőt sokkal több mint külső körut
Jucus81360 Creative Commons License 2006.07.13 0 0 46
Nem dobtál fel, de azért köszönöm a gyors választ!
Előzmény: urál (45)
urál Creative Commons License 2006.07.13 0 0 45

Hát ebben a térképben nincs sok újdonság. Viszont végre kezd formát ölteni a város!

 

Az Egyenes utcánál a csomópont miatt biztos felszíni szakasz van.

 

ui. Külön öröm, hogy a Dózsa folytatása az Asztalos Sándor út felé helyre került és ezek szerint a Galvani úti híd az Ecseri út felé folytatódik nagyon helyesen az Illatos út helyett. Reméljük a hármas villamos is az Árpád hídig fog járni a Szegedi úti felüljárón át.

Előzmény: Jucus81360 (44)
Jucus81360 Creative Commons License 2006.07.13 0 0 44

Szia/ Sziasztok!

 

Azt nem tudjátok véletlenül, hogy pontosan hol halad majd alagútban a Körvasút körút nyomvonala?

(Sajnos én már nem tudom megelőzni a bajt, az Egyenes utcában (XIV. ker.) vettem lakást, amit egyébként nagyon megszerettem és ha nem muszáj nem adnám fel...:( )

 

Egyébként, akit érdekel már van pontos térkép.

 

http://www.demszky.hu/assets/doc/aquincum1.jpg

http://www.demszky.hu/hirek/348964.html

 

 

 

 

Előzmény: urál (32)
2ly Creative Commons License 2006.06.25 0 0 43
Dr. Mester László polgármester és az Auchan Magyarország Kft. vezérigazgatója közös sajtótájékoztatót tartott június 21-én a pestszentlőrinci kereskedelmi park fejlesztéséről és a pakura tavak kármentesítéséről.

XVIII.  kerületi önkormányzat egy sokpontos keret-megállapodást kötött, amelynek eredményeként Szemere-telepen – a kármentesítést követően - az Auchan egy új, korszerű hipermarketet hoz létre. Az egykori TÜZÉP-telep mintegy 3500 köbméternyi pakurát hagyott hátra szigeteletlen gödrökben -pakura tavak.

A közös műszaki beavatkozási terv értelmében 2006. december 31-i határidővel az Auchan kötelezte magát a terület kármentesítésére.

Az Auchan a már megkezdett környezetvédelmi projekten kívül azt is vállalta, hogy 5 milliárd forint értékben infrastrukturális fejlesztéseket végeznek a környék közlekedésének megkönnyítésére.
Többek között vasúti átjáró épül a Május 1. térnél, ezzel egyidejűleg 2 x 3 sávosra bővül a Ferihegyi reptérre vezető út Csévéző út – Igló utca közötti szakasza. Ezen a szakaszon kinyitják a gyorsforgalmi utat.
A bevásárlóközpont köré épülő közlekedés fejlesztéseként végre átépítik a Nefelejcs és a Ráday Gedeon utca kereszteződését. Megépül a Nefelejcs utca – Ferihegyi repülőtérre vezető út között a Külső Kerületi Körút félútpályája, külön csomóponttal a repülőtéri út és a vasút felett. Csomópont épül a Gyömrői út és a Csévéző út találkozásánál.
cendrillon Creative Commons License 2006.06.15 0 0 42
Arról tud valaki valamit, hogy a Pálya utcai lakótelepet érinti-e a Külső Keleti Körút? Mint tudjuk a Pálya utcai lakótelepet a névadó utcán kívül az Rákospalotai határút is határolja.
Dash 9 Creative Commons License 2006.05.29 0 0 41
Nem arra a pakura tavakra gondolsz ami a Szemeretelep vasútimh-nál voltak?
Előzmény: messelg (38)
cendrillon Creative Commons License 2006.05.28 0 0 40
Felhívtam a kerületi főépítészt, nem volt túl közlékeny, de asszem nem is tudott pontos adatokat, dátumokat, de azt elmondta, hogy a sínektől számított 40 métert veszik igénybe az építéshez, szóval mi is letettünk a lakásvásárlásról a szóban forgó lakótelepen. Sajnálom, mert nagyon jó helyen van egyébként.
Előzmény: Szomorú Szamuráj (39)
Szomorú Szamuráj Creative Commons License 2006.05.28 0 0 39

Szerintem érdemes felhívni a Főpolgármesteri hivatalt, ezek fővárosi prodzsektek, a kerületek túrót se tudnak róla...

Építészirodát vagy mifenét kell keresni, ott tudnak róla és nekem pld azt is felajánlották, hogy ha megmondom a megvenni tervezett telek helyrajzi számát, akkor megmondják az építendő úttól való távolságát.  Kifejezetten ügyfélnek éreztem magam, nem vicc.

 

Azon kívül a Közlekedési iroda valszeg tudja, hogy kb milyen tervek vannak a kivitelezésre.  Most ahogy én látom eléggé felpörögtek a KKK-val és a hozzá kapcsolódó részekkel kapcsolatos tervek.

 

Én már lemondtam a körnéyken a házvásárlásról, túl nagy rizikó.  Amilyen szerenécsém van, pont most kapunk majd egy rahedli pénzt az EU-tól, hogy azokat az utakat fejlesszük ami mellett én vennék házat    :-)(

Előzmény: cendrillon (29)
messelg Creative Commons License 2006.05.21 0 0 38
Ne szüntessétek meg még a pakuratavakat!!!!! Már régen készülök oda!!!!!! Még néhány év, míg oda jutok! Addig tartsátok meeeeeeeeeg!!!!!!!! Lécci!!!!!!!!!!!!
Előzmény: urál (37)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!