Keresés

Részletes keresés

soyalilo Creative Commons License 2013.07.10 0 0 463033

Honnan tudom? Onnan, hogy ennek egyetlenegy módja van: ez. A keserű cinizmus - mert tehetetlenek vagyunk, de..valahogy mégis meg kell maradni.

Épp ma kerültek szóba a határon túliak. Rettentő düh kelt bennem a senkiházi troll szövegét elolvasva: vaskézzel kellett fognom a kantárszáramat (ld.: aliLO), hogy megtartóztassam magam egy alapos választól. Nem akartam vele "csínbe menni", tudván, ki ő. Megtette más (frontsebész) - okosabban nálam...neked, indirekt módon, címezve a hsz-t.

Szóval: torkokat tudnék szorongatni, amikor őket bántják az anti-magyarok, a hideg lelkű zombik. 

Most ismét ők jutottak az eszembe: az "odakint" rekedtek. Hogy mit kellett kiállniuk...mit kellett elviselniük: szoronganiuk, latolgatniuk, taktikázniuk, lappanganiuk fű alatt, időnként felemelni - és lecsapatni - a fejüket, de...nem "odaadni", nem feladni és nem...eladni, amíg csak lehet. Megmaradni magyarnak: templomban, iskolában (csángókként már ott se). de a falvakban és a földeken leginkább. Hihetetlen, milyen technikákat tanultak meg az önvédelemre, a puszta túlélésre. Minden szeretetünket, tiszteletünket, fele kenyerünket megérdemlik.

Ezt azért írtam most ide, mert tudom, érzem: oda jutottunk - és minden nappal súlyosabban - oda jutunk, ahová ők kerültek 1920-tól fogva. Már az "anyaországban" is a megmaradásunk került veszélybe: védekezésbe szorulunk, belekényszerülünk rossz kompromisszumokba, ökölbe szorul a kezünk a tehetetlenségtől...attól, hogy tudjuk, ki milyen sorsot szán ennek az országnak - és nem tudunk tenni ellene. Ezt érzem egyre inkább. "Határon túliak" vagyunk, határokon belül. Megint új minősége a magyarnak...  

Előzmény: Detonátor (463032)
Detonátor Creative Commons License 2013.07.10 0 0 463032

"Keserű-cinikus nevetgélés: hehe."

 

Honnan tudod, hogy én is pont így csináltam, amikor leírtam? :-)

Előzmény: soyalilo (463031)
soyalilo Creative Commons License 2013.07.10 0 0 463031

Keserű-cinikus nevetgélés: hehe.

Attól eltekintve, hogy a rossz emlékű Ilus nemsokára elhagyja a követségi rezidenciát (majd jön egy rosszabb..), sétálhatna Pintér akármennyit Tent Cityben föl-s alá, mint a páva: attól még nálunk minden maradna a régiben. Sajnos, te is tudod: a Tent City intézménye nem illik bele a Magyarország státuszának...izé... megváltoztatását célzó reformista elképzelésekbe. 

Előzmény: Detonátor (463030)
Detonátor Creative Commons License 2013.07.10 0 0 463030

Egyébként meg, ha már Pintér volt olyan kedves, és meghívta Eleni asszonyt egy patai sétára, igazán viszonozhatná azzal, hogy ő meg meghívja egy TC-i sétára. :-)

Előzmény: Detonátor (463029)
Detonátor Creative Commons License 2013.07.10 0 0 463029

Jó lenne már ilyet magyar felirattal is látni. :-)

Előzmény: Frontsebesz (463015)
soyalilo Creative Commons License 2013.07.10 0 0 463028

Mindenben igazad van. Létezik minden, ami kell: jogszabályi keretek, eszközök, minden megvan - elméletben - a csorda tető alá juttatásához...a gyakorlatban azonban, te is bizonyosan tudod, egészen másképp történnek a dolgok. Azt, hogy miért, már számtalanszor megtárgyaltuk - de annak megállapításán, hogy a helyzet abszurd, önhibánkon kívül nem jutunk túl. 

Előzmény: ArsLab01 (462997)
Detonátor Creative Commons License 2013.07.10 0 0 463027

Még nem, de ideje lesz majd utánajárni a dolgoknak a hónap vége felé.

Előzmény: kertem nárciszokkal (462974)
Detonátor Creative Commons License 2013.07.10 0 0 463026

Bocsánat, megbotlottam! :-)

Előzmény: kertem nárciszokkal (462976)
Detonátor Creative Commons License 2013.07.10 0 0 463025

Köszi! ;-)

Előzmény: Frontsebesz (462990)
soyalilo Creative Commons License 2013.07.10 0 0 463024

Nem-nem. Ne fáradj vele. Amit vissza kell keresni, annak nincs jelentősége. Ebben az esetben örülök is neki:-)

Előzmény: Frontsebesz (463020)
soyalilo Creative Commons License 2013.07.10 0 0 463023

Igen. Az érpataki modell univerzális érvényű: mindenütt működne, ha a működtetéséhez volna megfelelő karakterű településvezető és - országos szinten - támogató politikai akarat.

Előzmény: nótbuk (462998)
Frontsebesz Creative Commons License 2013.07.10 0 0 463022

Persze hogy nem ilyen lesz. De ilyennek kene lennie.

 

Előzmény: NattyDread (463019)
Audien Cián Creative Commons License 2013.07.10 0 0 463021

Pedig ezt még az érintettek is viszonylag hamar "tető alá hoznák".

Előzmény: NattyDread (463019)
Frontsebesz Creative Commons License 2013.07.10 0 0 463020

Elnezest, de vissza kell keresnem a parbeszedet hogy meg tudjam adni a valaszt. Eleg nagy a leterheltsegi faktorom mostanaban es akad par dolog ami folyamatosan megszallva tartja a tudatom legfelso szintjeit. Majd megnezem mikor linkeltem Cseh Tamastol a Lee Van Cleef-et. :-)

 

Előzmény: soyalilo (463017)
NattyDread Creative Commons License 2013.07.10 0 0 463019

Nem ilyen lesz, és ez nem is lenne üzlet a hódudvarnak, csókosnak.

Előzmény: Frontsebesz (463015)
soyalilo Creative Commons License 2013.07.10 0 0 463018

Ó, rá se ránts!:-) Az utóbbi időben és is folyton bőrét mentő zsákmányállat lettem, de csak-csak megvagyok:-)

Előzmény: szálkaaszemben (463016)
soyalilo Creative Commons License 2013.07.10 0 0 463017

"..ráadásul annyi a hazug ember..."

Hihi. Még sánta kutya is csak eggyel kevesebb van! Bizony.:-)

 

"Tehát ha valaki magára ismerne a sztoriból, az ne engem zaklasson a dolog miatt".

Ezt a technikát - ami a jogos önvédelemé - olyan jó volna megtanulnom, de alkalmatlan vagyok rá.:(( Áhhhhh, reménytelen.

Off

Fontosnak tartom:

a jó múltkor írtam néhány gondolatot a Lee Van Cleef-balladáról. Nagyon szeretném, ha célhoz ért volna. Van olyan erős az a zene, az a szöveg, mint egy diófa törzse.

On 

Előzmény: Frontsebesz (463013)
szálkaaszemben Creative Commons License 2013.07.10 0 0 463016

Jó'vanna,,,magam is felismertelek, de keveset kedvemet szegted, mert akkor lehet, hogy a zegyetem fura ura is felismer, aztán megint kreálhatok újabb nicket,,,:-( Anno ugyanis megigérte, hogy "vadászni fog rám!" :-(

 

Előzmény: soyalilo (463014)
Frontsebesz Creative Commons License 2013.07.10 0 0 463015

 

 

 

Előzmény: NattyDread (463009)
soyalilo Creative Commons License 2013.07.10 0 0 463014

"Rád meg különösen.."

 

No, ha valakire határtalanul, halálosan lehet haragudni, az én vagyok:D Sőt: tisztelettel kérem - és igénylem - is, hogy ha valaki haragszik rám, akkor legyen már oly kedves ne félgőzzel tenni (egyéb vonatkozásokban is, ugyanígy):D

 

Miből gondolom:-) Hát - mi a stílus? Nem az...ember? Azonnal felismerhető a stílusod. Üdv neked itt újra.:-)

Előzmény: szálkaaszemben (463012)
Frontsebesz Creative Commons License 2013.07.10 0 0 463013

Sajnos en nem tudhatom hogy mi urban legend es mi nem, raadasul annyi a hazug ember aki magat az esetben erintett egyik hivatal alkalmazottanak beallitva ilyen torteneteket terjeszt. Jobb is kihangsulyozni az ilyesmit, igy legalabb nyugodt szivvel elmondhatod ha megkerdezik hogy hol hallottad az esetet (annyi feljelento hajlamu ember van manapsag), hogy valamilyen reg elfelejtett tarsalgasban merult fel. Aztan arra, hogy az a piacon zajlott-e le valamelyik kofaval almavasarlas kozben, vagy munkaidodben, ki emlekszik mar? En bizosan nem, tehat ha valaki magara ismerne a sztoribol, az ne engem zaklasson a dolog miatt.

 

Előzmény: soyalilo (463010)
szálkaaszemben Creative Commons License 2013.07.10 0 0 463012

Haragudnom se jogom, se okom.

Rád meg különösen,,,:-)

Amúgy miből gondoltad/találtad ki?

Előzmény: soyalilo (463011)
soyalilo Creative Commons License 2013.07.10 0 0 463011

Nemhogy több milliószor, de egyszer se kell elnézésemet kérned, Szálka olvtárs (yüzkarasi?- csak kérdezem) - mert olyan igazad van, hogy csak na! Én meg meg voltam győződve, hogy - szándékomnak megfelelően - azt írtam, hogy "kemény". De nem! Csúnya lapsus. Biztosan elvonta valami (az amúgy is csapongó:D) figyelmemet. Ne haragudj...

Az igazad meg egyértelmű,:-)

Előzmény: szálkaaszemben (463004)
soyalilo Creative Commons License 2013.07.10 0 0 463010

Haj, rege-rejtem...:-)))

 

Nem tudom-nem tudom, én már nem is tudom...tudtam tán valaha, de ma már nem tudom...:-))) - szóval:

mélységes-mély az Idő kútja, melyből felbukkana volt e szépséges történet. Szívem melengeti, szemem legelteti...nem tudom, ki volt a krónikása neki:-) Talán Anonymus vót annak nick-neve, ki a krónikába foglalta vót bele.:-)

 

No ezek után: erős-nagy vígasztalása volt ez a lelkemnek:-), még ha urban legend lenne is, de gyanítom: nem az. Tudod - ez lehetséges és bizonyosan meg is történt, de egy igencsak fontos háttér-feltételnek kellett fennállnia, ibolya-szerény véleményem szerint és értelmében. Mégpedig annak, hogy a melaninnal dúsan áldott kültakarót hordó, hordóhasú, ám szamurájos izomzatú, szerződésileg felbérelt és-hatalmazott aktorok

titokzatos és diszkrét, ám tökösen eltökélt megbízói átütő:-)-hitelesen képviseljék azt a kasztot, amely, definíciód szerint (hmm...) "genetikailag nem száz százalékosan tiszta identitástudatú", és amelynek - nevezett aktorok - ötödik hadoszlopa találtattak lenni.

 

Ha ez megvolt:-), akkor szüret! Épülhetett a kacsalábon forgó, szép csodapalota, a homlokzatán jellegzetes, túlnyúló peremfallal (ld. a vonatkozó, igen ősi, rendelkezést).D

Előzmény: Frontsebesz (463001)
NattyDread Creative Commons License 2013.07.10 0 0 463009

" Jelezte: a következő három évben bővítik az északkelet-magyarországi bv-intézeteket, és zöldmezős beruházás keretében új, ezerszemélyes börtönt is építenek."

 

 

Valamelyik mutyiközeli havernak nagy bótocska lesz ez a börtöntéma, persze a mi adónkból gazdagodván gennyesre :( A börtön jó pár embernek mint biznisz, de az országnak inkább termelő beruházások kellenének, mert ez valahogy nem lesz nyereséges nemzetgazdasági szinten, az biztos :(((((

Előzmény: Audien Cián (463007)
NattyDread Creative Commons License 2013.07.10 0 0 463008

Ebben a harcban mi (nem)csak a láncainkat veszíthejük el :(

Előzmény: kertem nárciszokkal (462981)
Audien Cián Creative Commons License 2013.07.10 0 0 463007

"Túlzsúfoltak az északkelet-magyarországi börtönök

    Debrecen, 2013. július 10., szerda (MTI) - Északkelet-Magyarország négy büntetés-végrehajtási (bv) intézetében az országos átlagot meghaladó, kétszáz százalékos a telítettség - közölte a Belügyminisztérium gazdasági és informatikai helyettes államtitkára szerdán a debreceni bv-intézetben, ahol átadta az új bástyafalat és őrtornyot.

    Tóth László hozzátette: az utóbbi két évben kétezerrel nőtt a fogvatartottak száma az országban.
    Jelezte: a következő három évben bővítik az északkelet-magyarországi bv-intézeteket, és zöldmezős beruházás keretében új, ezerszemélyes börtönt is építenek."

 

Van némi remény?

kertem nárciszokkal Creative Commons License 2013.07.10 0 0 463006

:-DDD

 

 

Előzmény: Nick Elvas (462994)
kertem nárciszokkal Creative Commons License 2013.07.10 0 0 463005

A híres-nevezetes gyerekszeretet meg családszeretet...

 

PAFFF!

 

:-s :-s

Előzmény: nótbuk (462993)
szálkaaszemben Creative Commons License 2013.07.10 0 0 463004

Többmillió elnézésedet kérem!,,,de,, a dió " kemény",,,,

Előzmény: soyalilo (462951)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!