Keresés

Részletes keresés

gbern Creative Commons License 2003.01.18 0 0 795
Hali!

Nincs esetleg mód rá, hogy másik orvoshoz vidd a cicust? Hátha máshol több időt és energiát szentelnének a vizsgálatra...

Előzmény: eMM (794)
eMM Creative Commons License 2003.01.18 0 0 794
Ma reggel olyan csúnyán köhögött a Zorrocica hogy csak elvittük nagy nehezen az "kedvenc" állatorvosomhoz.
Macsek bemutat, tünetek elmesél.
(azóta annyit változott hogy reggel nem igazán akart enni + valamivel csúnyább köhögés)
Doki: hmm, hmm, szóval ez befogadott cica.
Na akkor ez veszetsséggyanús,mert nem lehet tudni hogy az előéletében kapott e oltást.
Mert hogy a kezdődő veszettség tünetei is ilyenek.(?)
Hát akkor ő bizony megtagadhatná a kezelést mert azt nem szabad, az állatot el kellene altatni.
Ez nekem érthető okoból nem tesztett.
Erre megnézte a torkát és konstaálta hogy nem piros.
Na kb ennyi is volt az összes vizsgálat, kérdem én(tőletek) ilyenkor a macsek tüdejét nem szokás meghalgatni mint az embereknél?

Adott a macseknak valamilyen oltást(???ő mondta) meg hurutra valami szurit.
Vitamin injekciót kérésemre sem, helyette a béres minerva izét ,HOGY AZZAL ETESSEM.
Ami biztos hatékony, de tök keserü megint csak problémás beaDNI.
Valamint abban maradtunk hogy szerdán is látni akarja a macsekot és ha nem javul vagy roszabb lesz, hát elaltatja.Meg valami intézeti megfigyelést is emlegetett, ez sem tiszta hogy a macskaktetemből derítik ki hogy veszett volt e, esetleg engem figyelnek meg hogy nem e kaptam el?
És gondosan felírta a címem bár tudja.
Remek.
Kicsit megdöbbentett, hogy elviszek egy nyilvánvalóan megfázott,esetleg hurutos,talán tüdőgyulladásban szenvedő maccsot,és mert kóbor állat altassuk el mert köhög,(néha a köhögéstől öklendezik de sose a megevett kaja jön vissza így) és akkor lehet hogy veszett?(merthogy ezt bezzeg elmagyarázta a veszettség az idegrendszert támadja és annak is van ilyen tünete)
Csak azért mert nem bizonyítható az oltási előélete?

Előzmény: eMM (789)
Moka25 Creative Commons License 2003.01.18 0 0 793
Szia Antisystem!:)

Meg egyelore semmi javulas (meg csak 4 db (1/5) Kliont kapott eddig), bar a szekletenek az allaga megvaltozott. Eddig bogyokak voltak, most "folyamatos" a vegtermek. Kicsit lagyabbnak tunik.
No meg mar ket tejfoggal van neki kevesebb! Tegnap este is aldozatul esett egy! Teljesen le fog amortizalodni szegeny macska, mire meggyogyulna!

Előzmény: Antisystem (792)
Antisystem Creative Commons License 2003.01.18 0 0 792
Szia Moka25!

Na, mi van a cicával?

ÜdV

Előzmény: Moka25 (788)
Antisystem Creative Commons License 2003.01.17 0 0 791
Bizony kedves Moka25, a Sumetrolim moslék keserű:-)))

ÜdV

Előzmény: Moka25 (788)
Antisystem Creative Commons License 2003.01.17 0 0 790
Jóvanna, akkor ide is írok egy használható eljárást - (reméljük Wet RinR barátunk nem fogyaszt el elevenen :-)))) tudjátok, mondjuk 10 éve nem igen lehetett kapni jó állatgyógyszereket, és akkortályt leggyakrabban a következőt használtam, meg azóta is hisztisebbik macskámra ha muszály:
Doxycyclin kapszulát kinyitok, és a benne lévő sárga porból - ami maga a hatóanyag - rászórok egy kis darab kenőmájasra, majd összenyomom golyóvá. Az adag úgy néz ki, hogy 1 4 kg-os cicának 2-3 nap alatt fogyjon el a kapszula tartalma, naponta lehetőleg kétszer adva. 5 nap a kúra. Nincs az a macska, amelyik kiszúrná, ha nem az orra előtt készíted el, valamint a toxicitáson sem kell stresszelni - a fogváltás időszakát kivéve, de egyszer akkor is elmegy - ugyanis a Doxy mérgező adagja a tetránéval egyezik meg, magyarán ha picit több megy a húsra, nem történik semmi...

ÜdV

Előzmény: eMM (789)
eMM Creative Commons License 2003.01.17 0 0 789
Már írtam hogy nem marad meg a kosárban így képtelenség dokihoz vinni.
Nagyon válogatósan eszik(mert nehezen nyel) szóval kajában se igazán tudom beadni a sumetrolimot.
Előzmény: Moka25 (788)
Moka25 Creative Commons License 2003.01.17 0 0 788
Szia eMM!

En nem vagyok olyan jol kepzett, mint ANtisystem, csak tapasztalat:
a Sumetrolim _nagyon_ keseru! Ha nem tudod vele kajaban megetetni (marmint gombocban, eszrevetlenul), eleg remenytelen a dolog!
Mi most megint keseruzunk, de mi egyben nyomjuk le a torkan. Gondolom, mivel felvad a cica, ez a megoldas Nalad kiesik:((
Valahogy el kene vele jutnod dokihoz! O talan be tudna adni injekcioban (no meg fereghajtot is biztos tudna adni neki...)!
Sok sikert, drukkolunk!
Udv:
Moka

Előzmény: eMM (787)
eMM Creative Commons License 2003.01.17 0 0 787
Láza nincs de nagyon köhög rohamszerüen ha rájön.
Kapott nashivint meg a köhögéscsillapítót,de fecskendővel kell enni adni egy részét így is kiköpi.
Negyed sumetrolimot raktam tejbe és próbáltunk fecskendővel beadni de kiköpi minimális adagot sikerült csak beadni.
Előzmény: Antisystem (786)
Antisystem Creative Commons License 2003.01.17 0 0 786
Kedves eMM!

Esetleg lázcsillapító, antibiotikum, ilyesmi, ha nem javul a többitől, vagy magas láza támad.
A féreghajtó-dilemmádról meg annyit, hogy a ludoktornak is élni kell valamibül :-))) De a normálisabbja azért, ha bemész a rendelőbe, hogy adjon 5-10 adag féreghajtót a macskafarmodnak:-))ni fog, mindenféle extra díj nélkül. Legalábbis a nálunk a környékbéliek simán.

ÜdV

Előzmény: eMM (784)
eMM Creative Commons License 2003.01.17 0 0 785
Mostmár kitehetjük a táblát a házra hogy "Macska hajléktalanszállás és ispotály."
Van egy nősténycirmos anyuka meg egy kb 3 hónapos szintén cirmos kiscicája.
Rendzseresen beszöknek a macskaajtón és nálunk éjszakáznak.
Már azt hittem hogy az enyhébb idő elteltével kiszoktak végre mert tegnap nem láttam őket.
Hittem én.
A "kis piszkot" (a kiscirmost) most találtam meg a folyosó sarkában az emeleten ahogy békésen alszik.
Szóval elbújt előlem mert nappalra kirakom ha nyakoncsípem.
Éjszaka úgyis visszaszöknek.
eMM Creative Commons License 2003.01.17 0 0 784
Annyira nem szelíd hogy megmaradjon a macskakosárban.
Próbáltam, de majdnem megharapott a kutyus :)
Szóval lehetetlen az állatorvos.
Tegnap már kapott a köhögéscsillapitóbol ma majd megveszem az orcseppet is.
Ezen kívül szüksége lenne még gyógyszerre?
Ha igen akkor átnézem az ithoni bogyókat és majd átküldöm a listát ha szükséges.

Viszont az istennek se eszi meg a féreghajtóval preparált kaját ami nem jó.
Ennek nem lehet úgy beadni a szájába mint a cirmosomnak mert leharapja a fejem :)
Az a szájba nyomható gél féreghajtó kéne dehát azt is csak állatorvos adhat ugye.
Tiszta röhej hogy az emberfia nem veheti meg magától, mintha legalábbis halálos méreg lenne.

Előzmény: Antisystem (780)
Moka25 Creative Commons License 2003.01.16 0 0 783
Napi 2x(1/5) tablettat a 250 mg-osbol. 2,5 kg a cicmok egyebkent.
A ma esti adagot meg csak saccolni tudtuk (egy negyedbol faragtunk le egy kicsit), de lehet, hogy holnap lemerem a munkahelyemen. Ottvan normalis merleg.
Joccakat, udv!
Moka
Előzmény: Antisystem (782)
Antisystem Creative Commons License 2003.01.16 0 0 782
Bár mily ijesztő is, ez a tejfogak sorsa :-)))
Mennyi Kliont kap?

ÜdV

Előzmény: Moka25 (781)
Moka25 Creative Commons License 2003.01.16 0 0 781
Szia Antisystem!:)

Angyal szoljon beloled!!! 5 nap mulva meglatjuk!
Ma_meg_nem volt gond a beadassal. Most este mar megkapta.
Szegenykemnek, kepzeld, az egyik fogacskajaba kerult a bogyi-beadasi technikam. Ugyanis beteszem a szajaba, es aztan az egyik ujjammal jo melyre lenyomom. Fel eves, most valtja a fogait, szoval bizom benne, hogy azert _eeeennyire_ nem vagyok drasztikus, hanem mar amugyis mozgott neki:)
Udv:
Moka

Előzmény: Antisystem (779)
Antisystem Creative Commons License 2003.01.16 0 0 780
Szia eMM!

Bár tényleg a leg-előremutatóbb egy állatorvos felkeresése lenne, de ha végképp nem megy, írd meg magán-mailban, hogy milyen _szavatos_ gyógyszerek kallódnak otthon, és visszaírom, hogy elvben mit lehet a macskának. Ne ide a topicra, mert az ejnye-bejnye :-)))

ÜdV

Előzmény: eMM (776)
Antisystem Creative Commons License 2003.01.16 0 0 779
Na végre :-)))

Figyeld meg, ez jót fog tenni a cicának - bár a beadásban tényleg nem irigyellek :-)

ÜdV

Előzmény: Moka25 (778)
Moka25 Creative Commons License 2003.01.16 0 0 778
Emma,
akkor Neked is akrobata macskaid vannak!:))

Mi nemreg jottunk vissza a dokitol. Szerencsere nem lazas, amugy minden rendben, ugyhogy Doki azt mondta, hogy hagyjuk a Sumetrolim-ot, alljunk at a Klion-ra!
(Ez aztan a kihivas!;) Ez is keseru es raadasul nem is filmtabletta! De az elso beadason mar tul is vagyunk, siman ment.)
Ezt most 5 napig kell adnunk neki. Remelem, ez mar hasznalni fog! Ha ez se, akkor vervetel, stb.

Előzmény: Emma Woodhouse (777)
Emma Woodhouse Creative Commons License 2003.01.16 0 0 777
Sztrovacsek mindig kap külön kalciumos vitamint is. (Cicvarek nem eszi meg magától, ezért ő nem.) Lehet, hogy egyszerűen a függőleges kerítésen való mászkálástól van? :-) Naponta kb 20-szor átmennek a 2 méter magas, masszív léckerítésen.
Előzmény: eMM (767)
eMM Creative Commons License 2003.01.16 0 0 776
NeMM lesz könnyü de majd lefogjuk.
Szegény cica már a száján veszi a levegöt,úgy el van dugulva az orra.
Előzmény: Wet RinR (774)
eMM Creative Commons License 2003.01.16 0 0 775
Most hagyjam elpusztulni?
Na azt már neMM.
Taknyos(kicsit) de nem csipás tehát nem macskanátha 1Xrüen megfázott a minuszokban.
Előzmény: Moka25 (773)
Wet RinR Creative Commons License 2003.01.16 0 0 774
eMM! Irigylem az önbizalmadat :-) Sokszor én nem tudom eldönteni, hogy megfázás vagy macskanátha! Ha tüsszög, akkor Nasivin orrcseppet is kaphat, ha sikerül csepegtetni. Zs
Előzmény: eMM (770)
Moka25 Creative Commons License 2003.01.16 0 0 773
Ez nagyon rendes dolog Toled, eMM!:)
Taknyoska is, csipas is, minden?
Előzmény: eMM (772)
eMM Creative Commons License 2003.01.16 0 0 772
Igen megfogja kapni a maga féreghajtó adagját.
De ez a cica egyértelmüen megfázott csont és bőr.Nem bírta a hideget.
Felhizlalom melengeteMM majd elengedem hisz kóbor macs.
Hát ez nem fog menni már most úgy ragaszkodik hozzám mint 1 kutya.
hát lez ahogy lesz de elpusztulni nem hagyom az biztos.
Előzmény: Moka25 (771)
Moka25 Creative Commons License 2003.01.16 0 0 771
Szia Wet RinR!:)

Koszi a valaszt, a megnyugtatas meg most is kincset er!:)
Hetfo reggel ota szerencsere a tabletta-beadassal mar nincs gondunk, belejottunk, hatas viszont semmi:(( (Bar... Kicsit tusszog is a lelkem, lehet, hogy arra viszont hasznal a gyogyszer?:)
Ugyhogy vszu ma este visszuk a dokinkhoz, hogy mi legyen.
Majd jovok a hirekkel!:)

Szia eMM!
Fereghajto? Hallottam olyan fajta feregrol, amitol tudnak kohogni a cicak. A sovanysaga is idevag...

Udv:
Moka

Előzmény: Wet RinR (768)
eMM Creative Commons License 2003.01.16 0 0 770
Köszi.
Ez a cicc nem macskanáthás csak megfázott bár elég csúnyán köhög.
Akkor a mezei megfázásos náthát(márha van ilyen a macskáknál) nem kaphatják el az én macsaim?
Előzmény: Wet RinR (769)
Wet RinR Creative Commons License 2003.01.16 0 0 769
eMM! Megfázásos tünetekre Mucopront szirupot lehet megpróbálni (macskának 2*1 kávéskanállal), ez recept nélkül is kapható. Sajnos antibiotikum nélkül nem tökéletes, így arra is szükség lenne, de az csak receptre megy. Macskáknál a vírusos macskanátha a legvalószínűbb, ezt oltott macska nem kapja el. Zs
Előzmény: eMM (765)
Wet RinR Creative Commons License 2003.01.16 0 0 768
Moka! Bár lassan befejezitek a kúrát, de azért válaszolok: szerintem egy tabletta kihagyása még nem veszélyes, nyugodtan lehet folytatni. Sok sikert! Zs
Előzmény: Moka25 (764)
eMM Creative Commons License 2003.01.16 0 0 767
A karomvágás itt biztosan nem segít,imkább több kalciumot kell nekik adni a kajájukba.
PLD jó greinces olajoshalkonzervet, a boltban az olcsóbb kategóriát kell kiválasztani.
Na abban biztosan benne van a gerinc.
Előzmény: Emma Woodhouse (766)
Emma Woodhouse Creative Commons License 2003.01.15 0 0 766
Képzeljétek, törik a macskáim karma! Sztrovacseknek az egyik tiszta rongyos, de Cicvarek karmairól is válnak le rétegek. Lehet ezzel valamit csinálni? Elég sokat másznak fára, aktív karomhasználók, ezért nem is szoktam vágni a karmukat. Lehet, hogy mégis kéne?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!