Keresés

Részletes keresés

O/O Creative Commons License 2023.11.15 0 0 228487

Akkor a tókörre simán jöhetsz biciklivel ;)

 Nem emlékszem, EKG is kimutatott valamit? Kardiológus látta a problémád? Vagy csak te mérted otthon ezeket? Troponin szint mindig rendben volt laborban?

Előzmény: Ati_66 (228486)
Ati_66 Creative Commons License 2023.11.15 0 0 228486

Az km/h és tempó kérdése ugye szimpla kötözködés a részedről :-)

Mellesleg mivel amerikai előadó így az eredeti előadásban 99% valószínűséggel, akár tempóról akár sebességről beszélt, mérföldben szerepelt az adat.

 

Ami a sebesség vs intenzitás dolgot illeti, nyilván pontosabb lenne az intenzitásból megállapításokat levonni, de kutatási eredményekre hivatkozik. Feltételezem a kutatási alanyai nem egy kísérlet résztevői voltak, hanem kikérdezték az alanyokat a sport tevékenységükről. A minél nagyobb mintához olyan összehasonlítási szempontok kellenek amire minden futó választ tudott adni. Ez pedig a tempó és a heti összes táv. 

Ennél bonyolultabb szempont rendszer már kísérlet keretében lenne megvalósítható szerintem, ahol minden alanynak biztosítják a letölthető adatokat biztosító pulzusmérőt, hogy az intenzitásokat is össze lehessen hasonlítani. 

 

 

De engem ezek a dolgok nem is igazán érdekelnek, mert mindenki más, mindenkinél más az az intenzitás és időtartam, ami nyomot hagyhat a szíven.

 

Arról már korábban is tudtam, hogy terhelés hatására a vérképben infarktusra utaló paraméterek mutathatók ki. De azzal nem foglalkoztam, hogy ennek mi az oka és következménye.

Az előadás számomra ezért volt elgondolkodtató. Főleg a közelmúlt 2-3 hetes időszaka miatt, amikor olyan durva ritmuszavaraim voltak nyugalmi helyzetben, hogy kezdtem megijedni.

Nem tudom mi váltotta ki és miért múlt el, de elmúlt.

Ezért is gondolkodtam el, hogy lenne-e értelme egy olyan képalkotó vizsgálatra valahogy elmenni, ahol olyan képek készülnek a szívemről, mint amilyen képeket az előadásban mutatott. Feltételezem valamilyen CT  vizsgálat.

Még gondolkodom rajta mert egy Cardio-CT (sokszeletes CT coronarographia) 160.000,- magyar forint és még kiderül, hogy bármelyik edzésemen az árokba fordulhatok a szívem miatt.

Most még optimista vagyok, hogy nem ez a helyzet.   

  

 

     

Előzmény: O/O (228473)
Concise Creative Commons License 2023.11.15 0 0 228485

Ez nem egy völgyben mutatja az állapotokat, ez elméletileg egy bifurkáció utáni nyeregpont volna. Szóval bár gyáva népnek nincs hazája, de ez holnap sajnos egy bakancsos megmozdulás lesz csak.

 

Előzmény: Concise (228467)
Spenót Creative Commons License 2023.11.15 0 0 228484

Így, hogy a 255-öt vitték le 100-ra, még kisebb az esély, hogy jelentősen 150 alá menjen a 265 ára. Azért a pénteket még megvárom.

Előzmény: hallotessek (228483)
hallotessek Creative Commons License 2023.11.15 0 0 228483

FR 255 nem-music verzióért jó ár a 100k, 250-260€ (94-98k) között szokott lenni akcióban, és akkor a magasabb ÀFA még nem is játszott.

 

265-öt viszont 150k alatt nem várnék a következö kb. fél évben, ha csak nem valami árhiba/készletsöprés/végkiárusítás miatt.

Spenót Creative Commons License 2023.11.15 0 0 228482

Megértem a felháborodásod. Pákozdnál fogjuk felavatni O/O-nak a kalodát. 🙂

Előzmény: Concise (228481)
Concise Creative Commons License 2023.11.15 0 0 228481

Én sem értem, hogy miért te lettél. Nézd meg Pinyo 14-15-16 akármennyi tókerülését! A tavaly nov-i tragikusan kilóg a többi közül. Ki futott vele tavaly? Nem te, én.  Tudod, engem így aláznak itt. Mármint hogy még ellenpéldának sem vagyok elég jó. Mintha még egy szimpla mínusz végtelen sem lehetnék, egy nyamvadt “mínusz” alef-null sem. A szemetek! Biztos még ennél is lejjebb, valahová a “mínusz” beth-egy környékére tesznek a komplex mivoltom miatt. :-)

Előzmény: Spenót (228475)
Spenót Creative Commons License 2023.11.15 0 0 228480

Nálam meg van egy Venu2. Nagyon lassan futottam vele. 😉

Előzmény: 9:3 (228479)
9:3 Creative Commons License 2023.11.15 0 0 228479

nem kell valakinek egy FR 245? Még garanciális. Olcsón adom :)

Pinyo Creative Commons License 2023.11.15 0 0 228478

A Strava (és asszem a TrainingPeaks) miatt, mert ha létezik natív módon letárolt power adat, akkor azt mutatják.

Előzmény: Concise (228477)
Concise Creative Commons License 2023.11.15 0 0 228477

Mondjuk azt nem értem, hogy ha az F7 dekára úgy kezeli a Stryd-ot, mint az F6, akkor miért írogatta 1 éve több ember is a fórumokon, hogy hogyan lehet kikapcsolni a dsuklós native power-t? Gondolom, csak bekavar az egyik a másiknak. Ha pedig bekavar, akkor miert nrm tudna a Stryd is natív lenni.

 

Magyarázd el, kérlek!

Előzmény: Concise (228476)
Concise Creative Commons License 2023.11.15 0 0 228476

Bocs, elírtam, arra gondoltam, hogy amin a running power már natív módon létezik. Azaz egy adatképernyőre ciq adatmezők nélkül fel tudsz pakolni minden futás teljesítményhez köthető adatot.

Előzmény: Pinyo (228472)
Spenót Creative Commons License 2023.11.15 0 0 228475

Miért pont én lettem Pinyoval kapcsolatban az ellenpélda?

Nem lennék a helyedben, amikor köztársasági elnök vagy főispán leszek... 😁

Egyébként tényleg hülyeség ez alapján meghatározni, hogy milyen intenzitás káros, de ettől neked még nem lesz kevésbé kényelmetlen a kaloda. 🙂

Előzmény: O/O (228473)
Pinyo Creative Commons License 2023.11.15 0 0 228474

Ezt a sebesség dolgot én is akartam mondani, abszolút nem ez az érdekes.

Előzmény: O/O (228473)
O/O Creative Commons License 2023.11.15 0 0 228473

Mondjuk nekem kicsit sántít, két dolog is. Egyik a fordítás, lehet nem sportoló fordította, miért km/h, miért nem tempó? Ha kardiológus, miért sebességhez köti, miért nem intenzitás?  Jó lenne az eredeti angolt meghallgatni, persze nem nekem, hanem aki tud angolul :) 

12 km/h mondjuk Pinyónak nem lehet ugyanolyan , mint Spenótnak. Max pulzushoz, vagy valami egyéni pulzus értékhez lenne "igazabb" :)

Előzmény: O/O (228470)
Pinyo Creative Commons License 2023.11.15 0 0 228472

Mi az, hogy a Stryd natív? Mert szerintem nem az.

Előzmény: Concise (228463)
Pinyo Creative Commons License 2023.11.15 0 0 228471

Szerintem se Pákozd :), sőt, nekem Dobogókő sem Pilisszentkereszt.

Előzmény: O/O (228462)
O/O Creative Commons License 2023.11.15 0 0 228470

Ez kicsit ijesztő és durva......

Azért, vannak benne kulcs szavak, amivel nyugtathatom, nyugtathatjuk magunkat. 

1 órán túl, 12 km/h gyorsabb, heti 40+ Km, intervallokat is említ, ami meg pláne jó, hogy leállva a "túledzésről" regenerálódik a szív!

Egyébként 2 éve igazából nálam ez ilyesmi. Futok gyorsakat, de az mindig rövid. 5-8 km-ben vannak a feladatok.  Maraton fölött meg 12 km/h-nál jóval lassabban futok. Évi  2000 km körül jön össze. 

Az a baj, hogy a fejlődést a mostani teljesítményt kéne elengedni egy feltételezett  még egészségesebb életért. Kevesebb konkrét futás, több gyaloglás és más sportok 100-120 bpm között. 

Erről ismét beugrott az öreg vágott szemű papa, Niko-Niko. 140 bpm- életkor/2 itt kéne a szívet terhelni és minden rendben! :)

Előzmény: Ati_66 (228459)
O/O Creative Commons License 2023.11.15 0 0 228469

:) Nem levelet akarok nekik írni, hanem földrajzilag, fizikailag, élőben ott akarok lenni. Nálam akkor ez Dinnyés és nem Pákozd. Valami olyasmi bajom van ezzel, mint "találkozunk Budaörsön az Osztapenkónál" vagy "Albertírsán a Ferihegy kettőn"  stb. Mindegy, ha összejön, majd szóváteszem nekik és jól megveretem magamat emiatt :) vagy lesz egy gyors tóköröm :)

Concise által említett facebokk csoport, az esemény előtte 1-2 nappal teszik csak ki a hírfolyamra, simán lehet még, hogy ők azok! Köszi!

Téma lezárva! ;)

Előzmény: Ati_66 (228464)
Spenót Creative Commons License 2023.11.15 0 0 228468

Az Alzában most 100 alá ment a 255 nem zenés változata. Így már csábító nekem is. Bár nagyon tetszik az AMOLED kijelző, a 265 a reggeli jelentéssel tud többet.

Elvileg az Alza is hivatalos Garmin partner, de néha árulnak nem magyar garival órát.

Szerintem az lesz, hogy rendelek bolti átvétellel egyet és, ha addig esetleg pénteken jóárasodna a 265, akkor arra váltok.

 

Tök jó ez a Venu2, de utólag eléggé hiányzik belőle a sok edzésspecifikus értékelés meg az Explore kapcsolat. Az órában térképért továbbra sem szeretnék fizetni, de az appal nagyon jó volt használni az f5+-t.

Sajna erről eléggé ellentmondó dolgokat lehet olvasni. A Garmin hivatalos oldala szerint működik, de máshol azt írják, hogy nem...

Előzmény: 9:3 (228454)
Concise Creative Commons License 2023.11.15 0 0 228467

Még készülnék egy nagyobbal a Mátrára. Ez vagy egy 43 km-es pilisi és vrádi-hgbeli futás+gyors gyaloglás kombó lenne, vagy uez szimplán gyorsan gyalogolva, vagy 51,5 km ugyanezen a környéken ebben a két kivitelben. Utóbbi esetben a Kopár-csárda lenne a vége. ;-)

 

Most csütörtök lehet a napja, mert amúgyállandóan esik, esett. S jó esetben is csak 24 óra esőmentes idő után úgy, hogy nagy zuhé (>10 mm/nap) 10-én volt, azóta viszont a most szerda hajnalt is beleszámítva 4 olyan nap is, amikor 2-4 mm/nap csapadék hullott, összesen kb. 11 mm.

 

Tudom, hogy te a Budai-hg-ben kell hogy fuss a melóhelyre, legalábbis ezt raktam össze, de a te tapasztalatod mit mond erről? Ebben a fagymentes időben ezen a környéken egy esőmentes nap után közvetlenül + ennyi heti szintű csapadék után olyan sárra számítsak, hogy jobban járok, ha eleve bakancsban indulok neki gyalogolva, vagy van rá esély, hogy nemcsak a Nagy-Kevély szikláin lesz sármentes szakasz :-), hanem mondjuk Dobogókő oldalában vagy a Hosszú-hegyen is?

Előzmény: Asztrofizikus (228416)
Concise Creative Commons License 2023.11.14 0 0 228466

Mindenki ismeri, aki volt már a körön.”


Jut eszembe, akkor úgy tűnik, hogy én már tavaly olyan 6-7 km után transzban voltam, mert nekem fel sem tűnt. Meg mondjuk korábban sem, a bringás kerülésemnél. A vasúti átjáró azért megvan, ott figyelni kell.

Előzmény: O/O (228462)
Concise Creative Commons License 2023.11.14 0 0 228465

aki beírta a Connectbe az miért nem írta oda egyértelműen, honnan indulnak”


Nem használom az esemény funkciót, sőt amikor megpróbáltam ma, elég szar volt, 100 km-en belül semmit sem adott fel a következő 7 nepra. Azon kívül meg csak Bostont. :-) Gondolom, mert nincsenek ismerőseim.

 

Szóval arra tippelek, hogy ez nem egy rendezvény, hanem vki arra használta a GC-t, hogy magának csináljon egy emlékeztetőt egy tréningről, mint egy sima naptárbejegyzést. Csak publikussá tette, neked meg ezért elérhető volt. Nem lehet, hogy kb. így működik a Connect?

 

 

A 3 kölyköm gimis korukban amúgy nem fanatikusnak hívtak, de majdnem úgy, “Szélsőséges”nek. Szóval apu helyett voltam Szélsőséges, Fater, Karesz (vmelyikük osztálytársának az apjához hasonlítottak ezzel). De most már a legnagyobb, aki a munkásosztályba átkerült, King-nek szólít, tehát révbe értem.

Előzmény: O/O (228462)
Ati_66 Creative Commons License 2023.11.14 0 0 228464

Lehet, hogy a nép Dinnyésnek nevezi, de a Dinnyés csak kb 700m-rel arrébb kezdődik még a Google térképen is :-)

 

Hivatalos iratokon a büfé még pákozdi ingatlan bár külterületi , így elvileg nincs is házszáma hivatalosan csak helyrajzi száma . 

Előzmény: O/O (228462)
Concise Creative Commons License 2023.11.14 0 0 228463

Más. Elcsábultam kicsit, mert láttam, hogy a napokban kijött a Stryd Zones egy tök új verziója, amin nemcsak 5 mezőt is lehet egyszerre használni, de kiváltották egy másik ciq adatmező tudását is azzal, hogy a környezeti változók (T, R és magasság) hatásával is lehet korrigáltatni a nyers wattot.

 

Szóval már teszteltem az ágy felett lóbálva a cipőmet, sőt már meg is kritizáltam a Garmin IQ review-kban egy kicsit.

 

Aki F7-et használ, amin a Stryd már natív, vsz nem esik hasra tőle, de az F6-on nagy újdonság. A vicc az, hogy az Enduro nem tudja ezeket, gondolom simán kihagyták a fejlesztés során. A memóriája szerintem elbírná.

Előzmény: Concise (227989)
O/O Creative Commons License 2023.11.14 0 0 228462

Nem benned és a tudásodban kételkedem. Alapos vagy és kitartó, kicsit fanatikus! :) Majdnem helyi vagyok, itt Pákozdot nevezik csak Pákozdnak. Az a rész már bőven Dinnyés. De a kanyar büfé is nagyon közismert hely. Mindenki ismeri, aki volt már a körön. Ami zavar, hogy aki beírta a Connectbe az miért nem írta oda egyértelműen, honnan indulnak. Ideges vagyok! :) köszi!!!

Előzmény: Concise (228460)
Concise Creative Commons License 2023.11.14 0 0 228461

Ez a nov-i dolog nincs fenn egyelőre az oldalukon, de hátha ők azok. Egy hívást megér, van telszám is itt https://m.facebook.com/profile.php/?id=100080176133129&locale=nn_NO

Előzmény: Concise (228460)
Concise Creative Commons License 2023.11.14 0 0 228460

Egyrészt miért nem hiszed el, hogy alapos vagyok, másrészt meg azt, hogy nem vagyunk egyformák, így vkinek a büfé még Pákozd.

 

Nézd meg alul, hogy mit írtak ide!

 

S  ez nemcsak Pákozd indulási ponttal volt, s nemcsak pontosan 2 kerek hónappal ezelőtt volt, de ráadásul szombaton is, ezért van egy kisebb esély az egyezésre:

 

 

 

 

Előzmény: O/O (228457)
Ati_66 Creative Commons License 2023.11.14 0 0 228459

Mivel mostanában  valamivel jobban érdekel a kardiológia, megnéztem ezt a videót, 

 

Ha sokat, gyorsan futsz korábban meghalsz? Dr James O'Keefe kardiológus az állóképességi sportokról 

Amikor egy teljesen más témájú videót néztem, megláttam az oldalsó sávban. (közös a két anyag feltöltője) 

 

Igen érdekes dolgokat mond arról, mi történik a szívvel a hosszútávú intenzív sportterhelés közben.

 

Most azon elmélkedem, hogy lenne-e valami értelme megtudni azt, hogy az én szívemben is vannak-e olyan meszesedések amiről beszél. Ha vannak akkor óvatosnak kell lennem. Ha nincs akkor óvatosnak kell lennem, hogy ne is legyen.

Azt hiszem eldöntöttem a kérdést. Elég csak visszafognom a terhelést. Csak kényelmesen kell sportolni annyit ami jólesik.

Sokat vagy csak rövidet de gyorsan futni már úgy sem tudok az elkopott térdeim miatt.

Már csak a bringán is nyugger tempóra kellene beállnom.   

Spenót Creative Commons License 2023.11.14 0 0 228458

Persze, neten is működik. Én sem törném magam össze a tömegben.

Az f5+ ráadásul a kivételesen jó ajánlat ellenére napokig elérhető volt jóárasítva. Úgy meglepődtem, hogy több helyről is megrendeltem és nem győztem lemondani. 🙂

A pénzügyminiszterasszonyt már tájékoztattam a szándékomről és olyan arcot vágott, amit még az elmúlt 18 évben egyszer sem láttam. Ilyen eszközök kellenek egy állandóan megújuló kapcsolathoz... Vagy most tényleg vége. 🙂

Előzmény: 9:3 (228454)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!