Keresés

Részletes keresés

rocher Creative Commons License 1999.06.17 0 0 502
Na legalább itt vagy. A boszorkánnyal meg taktikát váltottam, olyan okos enged típusút, már nem is köszönök neki. De azért kösz, tacsapapa.
Előzmény: tacsa (492)
Arabella Creative Commons License 1999.06.17 0 0 501
Nagggyon!:))
Előzmény: nevtelen (500)
nevtelen Creative Commons License 1999.06.17 0 0 500
Mennyire???
Előzmény: Arabella (499)
Arabella Creative Commons License 1999.06.17 0 0 499
Nekem annyi dolgom volt már ilyen "irodistákkal", hogy nagyon tudok a nyelvükön beszélni.:))
Arabella
Előzmény: Hacsek (498)
Hacsek Creative Commons License 1999.06.17 0 0 498
Kedves Művész!

Tacsa rutinos versenyző, ismeri a dörgést, de én olyan előadót ismertem a hajdani n-i tanácsi alkalmazottak között, akivel el kellett végezni a tacsa algoritmusát, majd ezután kérdeztetett rá az anyagiakra. Ha hozzá kellett menni, a paraszolvenciát eleve bekalkuláltuk a tervezői díjszabásba, teljesen szabályosan, mint eljárási díjat. Nagy megkönnyebbülés volt, mikor 1992-ben bevonult a sittre, egyből olcsóbban lehetett dolgozni.

Előzmény: Művész (497)
Művész Creative Commons License 1999.06.17 0 0 497
Gyönyörű vélemény a műszaki előadóról.Tényleg ilyenek?
Előzmény: tacsa (491)
Hacsek Creative Commons License 1999.06.17 0 0 496
Kedves tacsa!

Nemtom, láttad-e már a szavány terézvárosi liktokot. A keresztmetszeti méretei 0,60x1,80 m. Egy nagyobbfajta kufferrel megáldott banya beleszorul.
Namármos képzeld el, mikor kiengedik a konyhaablakon a banyát, az + beszorul, és ott óbégat. Szal ez öngól.

Egyébként megkérek mindenkit az európai viselkedésnormák figyelembevételére, mert a múlt héten az egyik (konkurens) szaklapnál kommandósok jártak, mert bejelentés érkezett államellenes szervezkedésről. Ez hótt komoly!!!

Előzmény: tacsa (492)
Arabella Creative Commons License 1999.06.17 0 0 495
Marika nénit befalazni. Hm.... De jó lenne! Na meg aTV-jét és a rádióját is:))
Előzmény: stoki (493)
Arabella Creative Commons License 1999.06.17 0 0 494
Lichthof, Lichthof, lichthof.
:)))))
stoki Creative Commons License 1999.06.17 0 0 493
Hát ez k*va jó ezt a figurát még talán általánosan is lehet használni.
A banki szakma ugyanilyen ... :-)
Előzmény: tacsa (491)
tacsa Creative Commons License 1999.06.17 0 0 492
Kedves petra!

A boszorkány ügyében javaslom, a korábbi hozzászólásban szereplő LIKTHOF-ügyi érdekelttel vedd fel a kapcsolatot , állítólag a házak , mérnöki alkotások állékonyságán sokat segít az ember áldozat. Egy boszorkány a LIKTHOF-ban vélhetően kifejezetten hosszú élettartamot biztosít a LÉGUDVAR-nak.

Előzmény: rocher (482)
tacsa Creative Commons License 1999.06.17 0 0 491
Kedves nevtelen!

Az ominózus műszakisról nem kell részletesen beszámolni, kb. el tudom képzelni. Általános tanácsként tudom "kezelési és használati utasításként" javasolni műszaki előadókkal való konzultáció esetére:
- először bocsánatot kell kérni hogy vagyunk , meg bátorkodunk
- utána magasztalni, hogy a szomszédok barátok mondták hogy milyen segítőkész , és most Te is erre szorulsz
- utána elmondani a problémát, a megoldást még nem
- megkérdezni, mit javasol
- utána előadni a saját megoldást , úgy , hogy rájöjjön, Ő is ezt javasolta
- így nyert ügyed van , legfeljebb nem érted , miért kellett a kerülő-út a megoldáshoz. DE MEGÉRI!

Példa: ha igazoltat a rendőr , és köszönéssel kezded , többnyire gőze nincs róla , hogy mit tegyen , mert arra készült , hogy akit megállit, az majd bemutatkozásként képen törli

Előzmény: nevtelen (471)
bd Creative Commons License 1999.06.17 0 0 490
Arabellának
Ilyeneket irtál:
nagy, szürke, mészkő, régi ház.
Ez együtt un.Sóskúti mészkőre utal,
az meg a környező településekre.
Persze ha a Zemplénből írnál, másra tippelnék.
Dénes
Arabella Creative Commons License 1999.06.17 0 0 489
Miből találtad ki, hogy Budaörsön van?:)
Arabella
Előzmény: bd (487)
bd Creative Commons License 1999.06.17 0 0 488
muddynak
Ha az L-alak belso sarkaban van viz-ho gondod, jobb igy megoldani, mint egy + beepitessel halmozni-odazni.
A fedett-vedett (es a leirtak szerint NAGYON LAPOS HAJLASU teteju bovitesnek kulon vizelvezetest terveznek.
bd
bd Creative Commons License 1999.06.17 0 0 487
Arabellanak
Epitettk regebben Soskuti meszkobol.
Albertfalva, Teteny, Budaors, Torokbalint sok haza abbol keszult.
Valtozo minosegu, attol fuggoen, hogy a banya melyik retegebol kerult ki.
A Soskutiak hazai most is szepek, mashol latni szetfagyottat.
De lehet, hogy mas anyagrol van szo.
bd
muddy Creative Commons License 1999.06.16 0 0 486
Köszönöm a gyors választ. Lenne oldala is. Olyan kis télikert szerűséget szeretnék, aminek az lenne többek közt a haszna, hogy az L alakba lefolyó csapadékvízet elvezesse, és a hó meg egyéb a mit a szél odahord (északi oldal) ne álljon meg. Láttam olyan csúnya megoldásokat, hogy műanyag hullámlemezzel fedték be. Sárgával zölddel stb. Ilyet nem igazán akarnék.
Előzmény: Hacsek (485)
Hacsek Creative Commons License 1999.06.16 0 0 485
Szervusz muddy!

Igy ahogy leírtad, valószínűleg engedélyköteles. Hogy az-e tényleg, az attól (is) függ, hogy oldala is van, vagy csak teteje, azaz zárt tér jön-e létre.
Ha ugyanis a telekre előírt maximális beépítésen túllépnél ezzel, akkor valószínüleg nem engedélyezik. Ha belül maradsz a százalékon, akkor valószínű széttárja a kezét a hatóság, hogy tőle aztán lehet. A szomszédoktól külön nem kell előzetes engedélyt kérni, mertők az építési engedélyt fellebezhetik meg, ha nem akarják.

Ezt az izét olyan anyagból lehet megcsinálni, ami a hóterhet, széllökést, szélszívást elbírja, kellőképpen állékony.

Előzmény: muddy (484)
muddy Creative Commons License 1999.06.16 0 0 484
Üdvözletem!
Van egy L alakú családi házam. Az L alakot beépíteném valami elegáns módon, egy kis fedett terasszal.Az épület nyeregtetős, földszintes, így a tetőt a hajlásszögével megegyezően nem tudom lenyújtani.Valami frankó kis "ékszerdobozra" gondoltam. Milyen anyagból, szerkezetből építhető? Vajon kell-e építési engedélyt kérnem.Szomszédokat szerintem nem zavarná, de kell-e tőlük engedélyt vagy hozzájárulást kérnem?
Ha tudna nekem valaki válaszolni, megköszönném.
Arabella Creative Commons License 1999.06.16 0 0 483
Ha arra kerül a sor, akkor csakis az lesz:)
Csak gondoltam, hogy egyszerübb, ha már eleve tudjuk, hogy a szóbanforgó ház szóba sem jöhet ez, meg ez miatt:)
Köszönöm: Arabella
Előzmény: Hacsek (481)
rocher Creative Commons License 1999.06.16 0 0 482
Csak azért kérdem, mert amikor mi kihordtunk a lakásból 8 konténer padlót, hajópadlót és homokot, és behurcoltunk néhány köbméter AUSTROTHERMet, akkor a szomszédok kb. 6 féle elnevezéssel illették. Sőt van egy idióta vén boszorkány a másodikon (gondolhatod milyen, ha ebben a jólfésült topicban ilyet írok), azt hitte, hogy szőnyeg helyett tesszük és telekiabálta a házat, hogy majd kihordják a gyerekek a gangra és ő takaríthat..... na ezért kockáztattam meg az Ytongot.
Előzmény: Hacsek (479)
Hacsek Creative Commons License 1999.06.16 0 0 481
Arabella!
Ebben igazad van, de Borsod gázbeton néven már régebben is volt hasonló anyag.
Viszont az elképzelhető, hogy valahol tényleg mészkőből építkeztek régebben, főleg ha volt a közelben mészkőbánya vagy kőfeldolgozó. Ahogy már emilben is írtam, legjobb ha hívsz egy statikust, aki a helyszínen megnézi, mi újság.
Előzmény: Arabella (480)
Arabella Creative Commons License 1999.06.16 0 0 480
Láthatólag régi a ház és fel van újítva. Amikor építették szerintem nem volt Ytong:(
Előzmény: Hacsek (479)
Hacsek Creative Commons License 1999.06.16 0 0 479
Minden lehet, kedves petra, de nem hiszem, hogy valaki mészkőnek hívná az Ytongot.
Előzmény: rocher (478)
rocher Creative Commons License 1999.06.16 0 0 478
Nem lehet Ytongról szó?
Előzmény: Hacsek (476)
Arabella Creative Commons License 1999.06.16 0 0 477
Hacseknek!
Levélkében leírtam részletesen, hogy miért érdekel.
Olyan 40x20xvalamennyinek láttam.
Arabella
Előzmény: Hacsek (476)
Hacsek Creative Commons License 1999.06.16 0 0 476
Arabella!

Most elbizonytalanodtam. Tudniillik, a mészkövet faragják, a téglát meg öntik és égetik.

Ha az a valami nagy és szürke, az faragott mészkő lehet, de az igazából nem teherhordó elem, hanem burkolóanyag (lásd márvány, ami ugyancsak "mészkőből van"). Mekkorák a méretei annak az akárminek?

Ezzel szemben a mészhomok-tégla kb. akkora mint egy kisméretű tégla, és inkább sárgás, mint szürke. Az falazásra való, csak az a baj vele, hogy volt vagy 30 év, amikor sz@r minőségben készült. Ezek szerint bontásból származó mészhomoktéglát nem jó használni, az eredeti újat azt lehet. De az persze az építész tervező vagy a statikus dolga, hogy megmondja, miből kell a falat rakni.

Előzmény: Arabella (474)
rocher Creative Commons License 1999.06.16 0 0 475
Na egy ilyennel hozott össze engem is a sors 1997-ben. A műszakis fiú két fokkal rosszabb, kijött " hejszinelni", így írták a jk-be, aztán mindenre azt mondta, hogy ez nem jó, ezt nem lehet, ilyen nincs. Végül minden jó lett, meglett és amire azt mondta, hogy "azt maguk úgyse bírják megcsinálni", azt is megcsináltuk.S.K.
Előzmény: nevtelen (473)
Arabella Creative Commons License 1999.06.16 0 0 474
Hááááááát, biztos, olyan jó nagy és szürke:))
Lehet, hogy az! Miért az rosszabb?
Arabella
Előzmény: Hacsek (470)
nevtelen Creative Commons License 1999.06.16 0 0 473
Tudjátok mit csak megirom.

Helyszin az egyik fővárosi(!) kerület Polg.Mest.Hiv.Műsz.Oszt. "ügyfélszolgálati iroda", ami egy üzlethelyiségből átalakitott hodály. A bejáratnál egy kis folyósónyi sáv iróasztalokkal elbarikádozva, ott álldogálnak sorban az ügyfelek alázatosan, a kalapjukat gyűrögetve. A barikád túloldalán egy nő, "ügyfélszolgál". Mig sorra kerültem a következő "válaszokat" adta az ügyfeleknek.
1. "Sajnos nem tudom"
2. "Sajnos nem tudunk intézkedni"
3. "Nem tudok tanácsot adni"
4. "Nem ránk tartozik az ügy".

Ekkor gyöttem én.
"Sajnos az illetékes előadó ma nincs bent, tessék máskor jönni."
Megkérdeztem, hogy akkor ő kicsoda.
"Én vagyok a csoportvezető."
Na legközelebbi alkalommal volt "szerencsém" megismerni a beosztottját is. Sokkal butább volt, ráadásul arrogáns is...
Konzultáljon vele a hóhér!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!