Keresés

Részletes keresés

csirip46 Creative Commons License 2009.06.14 0 0 82845
Szép Napocskát Mindenkinek.
Legelőször, mielőtt visszaolvasgatlak Benneteket:

TJucus Creative Commons License 2009.06.14 0 0 82844

Szép Napot!

 

Hát mostan kivételesen járok erre. Várom a párom a következő adag meggyel. Addig pihizek.

 

Párduckám!

Csak semmi izgalom, minden sikerülni  fog. A mi menyasszonyunknak a nagy nap reggelén szakadt el az uszálya. Az is megoldódott. Nálad is minden rendben lesz.

Mi van, ha az ültetőkártyára csak simán kötsz egy kis masnit. Nálunk ültetőkártyaként egy zöldalma volt, nagyfejű díszgombostűvel a név rátűzve. Nagyon ötletes volt és egyszerű.

 

Survivor! Nagyon jó ötlet ez a papucs. Ügyes vagy. A dekorálás meg már csak ötlet kérdése, az meg van neked. Lefényképeznéd oldalról is, hogy hogyan erősítetted a talphoz? Ha nem nagy kérés.

 

Pocok, ne csak olvasóként gyere. Ha csak jó receptjeid vannak, az is érdekel bennünket igaz? És csatlakozom Judit kérdéséhez!

 

Íme a receptek (mert több is van)

 

Citromos meggydzsem

 

Hozzávalók 4 (2,5 dl-es) üveghez:

1 kg kimagozott meggy 1 közepes citrom 1 vaniliarúd 50 dkg extra zselírozó cukor 2:1  

Elkészítés:

A meggyet nagyméretű lábosba tesszük. A megmosott citrom héját vékonyan lehámozzuk, levét kifacsarjuk. A vaniliarudat kettéhasítjuk, belét kikaparjuk, majd a citromhéjjal, lével együtt a meggyhez adjuk. (A rudat is.) Rászórjuk a cukrot és alaposan összekeverjük.

Állandó keverés mellett magas hőfokon felforraljuk és tovább kevergetve a habzástól számított legalább 3 percig bugyogva forraljuk. A citromhéjat és a vaniliarudat kivesszük belőle. A megtöltött csavaros tetejű üvegeket lezárjuk és 5 percre fejtetőre állítjuk.

 

Meggydzsem olaszosan.

 

Hozzávalók 6 ( 3dl-es üveghez):

1 kg kimagozott meggy; 1 kg Koronás befőzőcukor vagy zselírozó cukor (1:1) 10 dkg felaprított mandula; 1 evőkanál barnacukor (1,5 dkg); 1 dl grappa v. törkölypálinka;  

Elkészítés:

A meggyet nagyméretű lábosban a cukorral elkeverjük és kb. 3 órát állni hagyjuk.

Közben a felaprított mandulát lehetőleg teflon serpenyőben, szárazon aranybarnára pirítjuk, majd az 1 ek. Barnacukrot rászórva, kevergetve karamellizáljuk. A serpenyőből kivesszük, és hűlni hagyjuk.

A meggyet fakanállal állandóan kevergetve felforraljuk és pontosan 4 percig bugyogva főzzük. Beleforgatjuk a mandulát, majd hozzákeverjük a grappát. Azonnal csavaros tetejű üvegekbe töltjük, lezárjuk és 5 fejtetőre állítva hűlni hagyjuk.

 

 

Meggylekvár dióval.

 

Hozzávalók 6 db (2 dl-es) üveghez:

1 kg kimagozott meggy; 10 dkg összevagdalt dióbél; 1 kg főzőcukor; ½ dl gyümölcspálinka.  

Elkészítés:

A meggyet botmixerrel péppé zúzzuk és összekeverjük a cukorral. Kevergetve felforraljuk. A forrástól számított 4 percig főzzük, belekeverjük a diót és a pálinkát.

Alekvárt azonnal üvegekbe szedjük, lezárjuk és sötét helyre rakjuk.

 

Hát jó munkát hozzá. és gyere máskor is, ötletekkel is.

 

Most meg elmegyek vasalni egy kicsit. Mint tudjuk, azt nagyon imádom! :-((

Előzmény: fpárduc (82838)
LRJudit Creative Commons License 2009.06.14 0 0 82843

Szia Pocok!

El van nézve, de tarts ki, Jucus napközben nemigen jár erre.

Kézimunkázni szoktál?

Előzmény: Pocokmalacok (82842)
Pocokmalacok Creative Commons License 2009.06.14 0 0 82842

 

Sziasztok! Elnézést, hogy csak így read only-ként beleszöszögök, de ez a mandulás-diós meggydzsem recept nagyon-nagyon érdekelne. please!

Előzmény: TJucus (82835)
LRJudit Creative Commons License 2009.06.14 0 0 82841

Szép jóreggelt!

Párducka!

Csak nyugi! Annyira tetszik, hogy nyugodtan készülsz semmi túlpörgés!

Én úgy gondolnám, az ilyen dolgokra nem emlékezni kell!

A hajócskázáshoz talán már késő van, de ismered-e a fonalgrafikát?

Előzmény: fpárduc (82838)
fpárduc Creative Commons License 2009.06.14 0 0 82840
Pmárti!
Anyukádnak sok boldogságok, és horgolós szép vidám évet kívánok!!!


Perzsi! Gratulálok az unokádhoz!
fpárduc Creative Commons License 2009.06.14 0 0 82839
Az nem sok :))))
Bár én most még egy hétig el vagyok tiltva az ilyesmitől, utána meg már nem lesz mit magozni :)
Előzmény: Törölt nick (82837)
fpárduc Creative Commons License 2009.06.14 0 0 82838
Szervusztok! Jó reggelt!

Mostanában kérdezgetik tőlem, hogy akkor most szabin leszek a héten? Áááá dehogy!
Ma kezdődik az aratás nálunk, úgyhogy délután egyre megyek is dolgozni...

Képzeljétek! A ruhám nincs kész. A hölgy a kölcsönzőben valamiért úgy emlékezett, hogy majd júliusban lesz az esküvő. Mikor oda mentünk, akkor nem értette, hogy miért ilyen korán... Aztán tisztáztuk, hogy mi is, hogy is, gyorsan elővette a ruhámat, kiengedte a felső részét, felpróbáltam, és csak egy kicsit kell bevenni belőle. A szoknyán pedig csak a gombot kell átvarrni, hogy bővebb legyen.


Szóval nem vagyok valami jókedvű...

Na nem is dühöngök olyan sokat!
Más.

Tegnap vettem szép rózsaszín kartonokat, amiből meg fogom csinálni az ültető kártyát. vettem hozzá szalagot is, csak a formán gondolkodom... Úgy gondoltam, hogy hajócskázok rájuk bordó virágot, mert az vacsora terem színei is rózsaszín, és bordó.
Hú ennyi az idő?
Rohanok, majd még jövök!!!

Ma nem vagyunk formában!!! :))) Most kérdezte a Párom, (Majdnem férjem:) )
Hogy "Jössz le vacsorázni?"
Mondom, igen, majd úgy estefélé lemegyek. :))))
Szóval megyek le reggelizni! :)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.14 0 0 82837
Szép jó reggelt! Már kimagoztam 90 deka cseresznyét, mert ma cseresznyés puding lesz a desszert:-)))
Előzmény: TJucus (82835)
Survivor69 Creative Commons License 2009.06.14 0 0 82836
Szépjóreggelt kívánok :)

És persze szép napot is :) Itt ugyan süt a nap, de a szél továbbra is fúj, de talán nem annyira, hogy a mai sétánkat is megakadályozza, mert Csipikém már nem igen bír magával.
Ráadásul most 1 hétig nem lesz kivel játszania, mert a kis barátnője nyaral :S
Az udavaron van még egy testvérpáros, akikkel játszhatna, de azok meg olyan utálatosan viselkednek vele, hogy a hajam égnek áll :S
Na mindegy, majdcsak lesz valahogy.


PMárti Édesanyádnak nagyon boldog születésnapot kívánok :)

Csirip köszönöm szépen :)

Íme a legújabb szösszenetem :) Abszolute nem tökéletes, sőt :) És még csak nem is dekoratív, de az első és tök jó, hogy tudtam hasznosítani egy tönkrement papucsot :)

TJucus Creative Commons License 2009.06.13 0 0 82835

szép Estét MIndenkinek!

 

Csak ideértem mostanra, ma jól kidolgoztam magam. Csináltam kovászos ubit, na ez mondjuk nem nagy ügy, de kb. 5 kg meggyet magoztam ki amit a párom szedett anyunál és csináltam belőle 2 féle dzsemet. Olasz módi szerint mandulásat és citromosat. Nagyon finom lett még így melegen is. Azért rendesen elfáradtam, és szép lett a manikűröm a sok meggytől. Holnap szed még és akarok diós meggyes dzsemet is. 2 éve csináltam ilyeneket, nagyon finom és nagy sikere volt. És most végre meggy is lett a fán, nem aszott össze idő előtt. Pedig pár héttel ezelőtt még nem bíztunk benne.

 

Itt van nálunk a kisebbik unokám, őt is hoztam vittem a szomszéd utcába babazsúrra, igen jól érezte magát. Csak a meggydzsemet nem szereti.

 

Perzsi! Gratulálok az unokádhoz, igenis szabad vele dicsekedni.

 

PMárti! Édesanyádnak nagyon sok boldogságot, jó egészséget kívánok.

Gyönyörű a torta. És a négerkocka is igen guszta. Ablakot én is kinyitottam!!!! :-)))

 

Judit, ez a virágod is nagyon szép, újfent gratulálok. Nagyon megy ez neked.

 

Most viszont én megyek, kialukálom magam, reggel nem kell korán kelni. Hacsak a leány fel nem ébreszt. Dehát itt van Pisti, aki viszont hajnali kelő, úgyhogy mentesít. Milyen jó is nekem.

 

Na szép álmokat!

 

LRJudit Creative Commons License 2009.06.13 0 0 82834

Az NCL nekem sem tetszett. Itt a nagy különbség, az origón nem tárolnak képeket. Tulajdonképpen ezért a képtárasdiért nem szeretem az origót, pedig még freemail-em is van.

A mentalitással kapcsolatban tökéletesen egyetértek veled, mint tulajdonképpen a többi kérdésben is. De meggyőződésem, hogy dolgoznak!

No jóéjt, hátha holnap jobb lesz!

Előzmény: Törölt nick (82832)
LRJudit Creative Commons License 2009.06.13 0 0 82833
Na a net szolgáltatóról én is tudnék.
Előzmény: Törölt nick (82832)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.13 0 0 82832
Sajnos a nyaraló nekem kevésbé jön be...
Ahogy az NLC-t sem igazán szeretem. Túlbonyolított és lassú oldalak, nekem kevésbé tetsző felület, stb. (bár azok legalább stabilan mennek)
Kicsit kezdem unni a magyar mentalitást (örülj neki, hogy ezt is kapod). Ennek jegyében ma kicsit a net szolgáltatóval is kicsit morogtam, és velük szembe hétfőn folytatom...
Előzmény: LRJudit (82830)
LRJudit Creative Commons License 2009.06.13 0 0 82831
Na persze az mindjárt itt van!
Előzmény: Törölt nick (82828)
LRJudit Creative Commons License 2009.06.13 0 0 82830

Tóni Laci!

A hibajelentő topikon választ még nem láttam, kivéve most Panamáét, de annak éppen érteme nincs. A hibával nyilván foglalkoznak. Én úgy képzelem, hogy ott ronthatják el a dolgot, hogy javítgatnak. Bár ez egyértelműen pénzkérdés. Az index fórum nagy és szövevényes. Nyilván túl vannak terhelve a gépeik. Kár magad izgatni, árt a szépségednek.

Még ráadásul van egy remek kis nyaralónk.

Előzmény: Törölt nick (82829)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.13 0 0 82829
Mivel nekem (is) tele a hócipőm az undex "hibajavításával", ezért kérlek titeket, hogy kultúrált formában (ne úgy mint én) jelentsétek nekik a hibát.
Hibajelentő fórum
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.13 0 0 82828
majd névnapi ajándék gyanánt meg lepem magam eggyel:-))
Előzmény: LRJudit (82827)
LRJudit Creative Commons License 2009.06.13 0 0 82827
Csak ha te is!:-))))))))))))))))))
Előzmény: Törölt nick (82826)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.13 0 0 82826
Rendben szólok:-)) Te is szeretnél?
Előzmény: LRJudit (82812)
LRJudit Creative Commons License 2009.06.13 0 0 82825
Köszönöm kérdésed, úgy tudom, mindenki egészséges!
Előzmény: szirmok (82822)
szirmok Creative Commons License 2009.06.13 0 0 82824

Hogy ez a hozzászólásom, h került ide, nem tudom...

A babák eltüntek, még visszakeresem, aés nem emlékszem h lenyomtam volna a mehet gombot....

Addig is ezt is találtam:

Előzmény: szirmok (82823)
szirmok Creative Commons License 2009.06.13 0 0 82823

Erzsimami!

 

Amikor ránéztem ezekre a babákra, rögtön eszembejutottál.

szirmok Creative Commons License 2009.06.13 0 0 82822

Perzsi!

 

Neked az unokádhoz gratulálok! Nagyon szép teljesítmény.

LRJudit, már megint milyen szépeket alkotsz! Gyermek meggyógyult?

 

pmárti Creative Commons License 2009.06.13 0 0 82821
Szirmok Köszönjük Puszi
Előzmény: szirmok (82819)
pmárti Creative Commons License 2009.06.13 0 0 82820
Majd holnap fénypostán nyisd az ablakot, az közelebb van, de ide is jöhetsz, még itt éjszakázik!!!!
Előzmény: LRJudit (82818)
szirmok Creative Commons License 2009.06.13 0 0 82819

Sziasztok!

 

Pmárti, és a többi Ünnepelt!

Isten éltessen benneteket!

Márti, a torta valami fantasztikus! Mamádnak is minden jót kívánok!

 

LRJudit Creative Commons License 2009.06.13 0 0 82818

Fúúúú Márti!

Az elöbb az első kép nem látszott nálam!

Hol is laktok?:-)))))

Előzmény: pmárti (82810)
pmárti Creative Commons License 2009.06.13 0 0 82817
Jolimama! Pont most beszélek anyukámmal telefonon, átadtam a születésnapi köszöntésedet és Nagyon szépen köszöni, és szerettel ölel Sárikám! Már ágyba"parancsoltam" mert reggel korán indulunk Szentendrén lesz tartva az ünnepség. Puszilunk Sárika és Márti
Előzmény: Jolimama (82813)
pmárti Creative Commons License 2009.06.13 0 0 82816
Perzsi Gratulálok az unokádhoz!!!!!Ezekkel a dolgokkal kell dicsekedni!!!Puszi Márti
Előzmény: pmárti (82814)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!