Keresés

Részletes keresés

szabinyo78 Creative Commons License 2010.05.05 0 0 21054

Sziasztok!

A BA-val utazóktól kérdezném, hogy a Gatwick Russ Hill 3*-ban (reptéri szálloda)

volt már valaki?

Üdv.:

Szab.

ozik Creative Commons License 2010.05.05 0 0 21053

Szia Avandi!

Én is így tapasztaltam! Sőt a sziget managerével beszéltem és ő maga mondta, hogy sokkal drágább ha privát foglalok a sziget honlapján. De persze nem biztos, hogy ez minden szigetnél így van. Az a 4 ahol mi voltunk az mindenesetre drágább lett volna....

Ozik

Előzmény: avandi (21051)
Rannek Creative Commons License 2010.05.05 0 0 21052
Szóval Dubai hát nincs sok lehetőség mi úgy voltunk vele megérkeztünk én majd éhen haltam indítottam egy meki-vel Aztán el mentünk a repülő tér egyik végéből a másik végébe ez kb 3/4 óra . Útközben körül néztünk: órákat,telefonokat,ruhákat a szokásos reptér. Aztán én leülte mete mvalahol 1 tiramisut és után a csak ültünk és beszélgetünk. Majd a gép indulása elött fél 3/4 órával szépen kezdtünk beszivárogni. Amit bánok hogy nem csináltam mert elfelejtettem a kézi pogyászba könyvet tenni hogy olvasni azzal még hamarabb eltelt az idő. Szó ami szó túl sok látnivaló nincs minkét végébe van egy 8-10 méter hosszú fás bokros tavas rész ennyi.

remélem segítettem.
Előzmény: hniko (21050)
avandi Creative Commons License 2010.05.05 0 0 21051
Szerintem sokan gondoltunk arra, "hogy a Szigetek weblapjárol online fizzessük ki a szállást és a repülőutat meg külön megszervezzük hozza" de a nagy irodák, utazásszervezők lényegesen kedvezőbb árat kapnak, még az ő hasznukkal együtt is kedvezőbb az ár a legtöbb esetben, mint ha direktbe foglalnál. Nekünk konkrétan Dhonveli csak szállás FP direkt foglalás esetén drágább lett volna mint az iroda által adott csomag AI ellátással, londoni közvetlen repcsivel.... Különben mi is jobban szeretjük a magánszervezést, de itt ez nem jött össze...
hniko Creative Commons License 2010.05.05 0 0 21050
Kedves Rannek!
Nagyon köszönjük a beszámolót, jó, hogy végre újra ismét erről szólt a fórum... Én már nagyon vártam. A Dubai transitba milyen lehetőségek vannak, írtad, hogy eltelt.... de van mit nézelődni, éttermek, üzletek, stb? Sun Islandról Neked is jó véleményed van, ahhoz egyelőre nem is tudok kérdést feltenni (szinte mindent leírtál amit érdekel :-) ). Üdv.
Előzmény: Rannek (20997)
hniko Creative Commons License 2010.05.05 0 0 21049
Szia!
Ez az év minden időszakára jellemző, hogy az "északi" részen kevesebb eső van? :-) Üdv.
Előzmény: jmp (21025)
Zambian Lion Creative Commons License 2010.05.04 0 0 21048
en ritkan foglalok barmit is irodaval. nem is nagyon tudnek mert ott allandoan egyutt van a repulo jegy + szallas marpedig nekem a jegyet kulon kell vennem hogy a kedvezmenyemet tudjam hasznalni. de amugy is ugy szeretk utazni hogy kulon kulon, igy nem fuggok semmi irodatol. szerintem az iroda nem ad nagyobb biztonsagot. de kinek mi tetszik
Előzmény: meeruchef (21045)
Zambian Lion Creative Commons License 2010.05.04 0 0 21047
:)) en szeretem ssa-t.. zambiat meg kulonosen,.. de akarhogy nezzuk, nem london, nem new york, az ember jobban unatkozik.. en fel evet itt (londn), fel evet ott (foleg). jo ez igy...

milyen businessben vagy tanzaniaban? en fenntarthato fejlodesben / advisory, ferjem emberjog

nem baj, ha a turistaszigetek vagyonat is novelem.. azert a szolgaltataseert amit nekem adnak, meg is erdemlik a profitot. :)
Előzmény: meeruchef (21043)
ozik Creative Commons License 2010.05.04 0 0 21046

Szia Meeruchef!

Nem értek egyet! Néztem én is és drágább lett volna! Meg nekem biztonságot ad az irodai háttér. Bármi van segítenek.

ozik

Előzmény: meeruchef (21045)
meeruchef Creative Commons License 2010.05.04 0 0 21045
Senki nem gondolt meg hogy a Szigetek weblapjarol onlinon fizzesse ki a szallast es a repuloutat meg kulon megszervezze hozza?????

Sokkal olcsobb!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ja, csak odafigyeles kell hozza es ido eggyeztetes....es most mar sok sziget felrakta a honlapjukra az online foglalast!

En csak mondom, ha valakinek mas a szajize...........en igy jartam be Azsiat is.....melo-szabadsag 8-10nap es logas korbe-koreb (Malaysia,Singapore,Thailand,Taipei,Japan,China,Hong Kong stb...)
Előzmény: ozik (21027)
meeruchef Creative Commons License 2010.05.04 0 0 21044
JMP, jajj de jo neked en meg menekulok...tele van a Bgyim a Maldivval!!!!
Előzmény: jmp (21035)
meeruchef Creative Commons License 2010.05.04 0 0 21043
Zambian inkabb odaadom a bankszamlaszamomat nekem adakozz, mert ha maldivnak adakozol akkor sok politikus it gazdagszik belole....;-)...

A masik egyaltalan nem szegenyek es ha a turistaszigeteknek kell adozniuk rohogve kifizetik a mellenyzsebukbol a milliokat!!!

Szoval Zambiaba logatod a labadat...en 7 evig Tazaniaba (Dar es Salaam,Zanzibar,Arusha),Kenyaba,Ugandaba...ismerem a jarast, konnyen jon konnyen megy na meg nem beszelek a "nosteny anyucikakrol"...hihihihihi...

Kulonbe oda nosultem (Tanzaniaba) be es van 3 gyerekunk, Pesten lakunk eredetileg....en csak kijarok melozni...mert sajnos muszaly!
Előzmény: Zambian Lion (21032)
meeruchef Creative Commons License 2010.05.04 0 0 21042
Sziasztok,holnap jovok haza egy honapra...utanna vissza, de nem tudom maradok-e a
Maldivon, tele van a Bgyim,majdnem 4 ev eleg volt belole...vannak masik terveim de nem a Maldivon...
Előzmény: Rencsus (21020)
meeruchef Creative Commons License 2010.05.04 0 0 21041
Meeru, Veligandu,Vilamendho,Gasfinolhu es Kuredu....
Előzmény: jmp (21016)
meeruchef Creative Commons License 2010.05.04 0 0 21040
Koszonom szepen, mert az is en alam tartozik...:-)
Előzmény: Thappa (21014)
gumigida Creative Commons License 2010.05.04 0 0 21039
Ennyire publikus helyre nem tölteném fel, de van rá helyem a picasamon.
Ha dobsz egy mailt a mail címemre, akkor átküldöm neked is.
Előzmény: Euronymus (21038)
Euronymus Creative Commons License 2010.05.04 0 0 21038
Szia, engem is érdekelnek a képek, szerintem ide töltsd fel, itt eredeti, nagy méretben is nézhető mindegyik kép:

http://www.fotoalbum.hu/
Előzmény: gumigida (21037)
gumigida Creative Commons License 2010.05.04 0 0 21037
Szia Schíel!
Most 2200 fotóval tértünk haza, ebből legalább a 80% víz alatti. :)
Azért ha érdekel a leválogatott 1100 fotó, akkor feltöltöm valahova, ahol megnézheted őket.
Most valami mást néznék úticélnak, de azért ez nem jelenti azt, hogy nem vágyok vissza, szóval még nem lehet tudni mit hoz a tél. :)
Előzmény: Schíel (21029)
Zambian Lion Creative Commons License 2010.05.04 0 0 21036
Hello.. :)  jo, akkor harom honap utan.  Nekem neha mar 3 het is sok, elkezd a munkan (ami amugy a szenvedelyem is :)) jarni az eszem, egy ujjamat adnam egy economist-ert, es az is hianyozna, hogy emberek kozott legyek. :)))
Előzmény: jmp (21035)
jmp Creative Commons License 2010.05.04 0 0 21035
Szia Lion :)

Beled kell, hogy kossek :)))
Ez az allitasod nem fedi a valosagot nalam :)
"Meg nem is csak a penz miatt... elunnad magad egy honap utan."
Ez igy ebben a formaban nem igaz :) Én voltam kint 28 napot egyfolytaban, es a szivem megszakadt mikor haza kellet jonni, en nem untam meg, bar akkor szigetre mentem egymas utan, es meg siman maradtam volna par honapot :) de valszeg azert valoban par honap utan mar megunnam en is meg mas is aki nem abba a kornyezetbe szuletet bele.
Csinaljunk mar valamit Maldivon :) Szeretnem megunni :)))))))

JMP
Előzmény: Zambian Lion (21033)
Zambian Lion Creative Commons License 2010.05.04 0 0 21034
Mi a shangri la-n voltunk es tokeletes volt, jol valasztottal.  semmi kifogasunk nem volt!
Előzmény: ozik (21027)
Zambian Lion Creative Commons License 2010.05.04 0 0 21033

Míg Zambian Lion a következő bölcsességet fogalmazta meg:

Az új Hiltonba szeretnék letelepedni (Waldorf Astoria,most nyílt meg,fél év múlva odamegyünk)...yay...

Igen, ami arra volt valasz (nezd meg az elozmenyt), hogy mindenki azon viccelodott, hogy ugy lehet letelepedni a maldivra, hogy kiberelsz egy villat orokre.  NYILVANVALO hogy vicc volt es senki nem fog oda igy letelepedni, konyorgom...  Meg nem is csak a penz miatt... elunnad magad egy honap utan.. de ha evidenciakat kell magyarazni, akkor mar baj van. 

Előzmény: dhoni80 (20989)
Zambian Lion Creative Commons License 2010.05.04 0 0 21032

Masreszt meg dhoninak, ha mar szemelyemben tamadott, hadd irjam le miert is "razom a rongyot" - mert az evem felet egy unalmas afrikai nagyvarosban toltom, ahol ha a hazbol/kertbol kilepsz, por es hoseg van, malaria meg kolera, azon dolgozom, hogy azoknak az embereknek jobb legyen, es mi vel minden rohadt olcso, a (beismerten magas) "nyugati" fizetesemnek szazadreszet sem koltom el, igy a penz megmarad, repulni pedig gyakorlatilag ingyen repulok.  Igy van ra penz.  Nem azert, mert drogot arulok, vagy kurvakat futtatok, vagy minimal beren tartom az alkalmazottaimat vagy csalok, lopok hazudok.  Es szerintem senki mas nem ez utobbiakat csinalja itt.   Azert hadd engedhessuk mar meg magunknak, hogy draga es szep helyen nyaraljunk parszor....  

A masik:  minden centtel a maldiv economiat is tamogatod, mertaz allam sulyos szazalekokat elvesz a resortok jovedelmebeol.  Olyan orszagrol van szo, akik hatvan ev mulva valoszinuleg hontalanok lesznek es kell a penz hogy uj foldet tudjanak vasarolni maguknak.  Ennyit ne tudnal, ugy, hogy te is tobbszor jarsz a maldivra?  Minel tobbet koltesz ott, annal tobbet segited oket (is). 

Előzmény: jmp (20980)
Zambian Lion Creative Commons License 2010.05.04 0 0 21031
NEm kell oltas a szigetekre, kinntartjak a "nyavajakat" :)
Előzmény: szabinyo78 (20976)
Zambian Lion Creative Commons License 2010.05.04 0 0 21030

ha draga helyen szallsz meg, az kizarja azt, hogy karitativ celokra is kolts penzt?  Fogadjunk, hogy en tobbet koltok karitativ celokra mint te.  Errol ennyit. 

Az poedig nem sznobizmus, ha valaki szereti a szepet, a jot, a kenyelmeset.  Az a sznobizmus, ha ertelmetlenul, statusz szimbolumkent kolt az ilyesmire. 

Előzmény: dhoni80 (20965)
Schíel Creative Commons License 2010.05.04 0 0 21029

Szia gumigida,

Köszönjük a beszámolót! Jó volt olvasni! Kicsit visszatértem én is - képzeletben. Úgy tünt tényleg jól éreztétek magatokat és a vízi világ, étel stb. minden nagyon rendben volt. Azért még csöpögtess néhány képet!

Lesz még maldív út?

üdv,

Schíel

Előzmény: gumigida (21013)
jmp Creative Commons License 2010.05.04 0 0 21028

Re :) f

Igen ez az oldal amit mar evek ota nezek en is Mondomaldiv. Eleg megbizhato, bar sok minden mar nem ugy van ahogy irjak, mert nem mindig frissitik a dolgokat, pl sok helyen meg tv-se szerepel a szoba osszefoglalonal, erdemes olyankor azert a sziget oldalat is megnezni, mert ott mindig az aktualis van kint. Egyebkent a legjobb oldal, ki indulashoz mindenkinek ajanlom. Akarok en is egy ilyet csinalni majd, mihelyst lesz ra idom, mar elkezdtem a domain mar megvan :)

Egyebkent a Cinnamon nem egy fullos hely epp ezert neztem, a tobbieknek is elfogadhato az ara! 2 fő május vege junius eleje Duplex Beach Villa 410 USD/éjszaka! A Sima Beach Villa pedig 250USD/éj!

Üdv: JMP

Előzmény: ozik (21026)
ozik Creative Commons License 2010.05.04 0 0 21027

Szia Jmp!

Kiváncsi vagyok, hogy mit írsz majd a Villingiliről. Érdekel, hogy bánjam vagy ne az átfoglalást a Barosra.

Ez a Cinnamon sem rossz! Majd írd meg az árát privátban!

És az is nagyon érdekel, hogy ha mész tetszik e majd az Alila!

Ha benne lesz a Tui vagy az Airtours katalógusban lehet, hogy a Cinnamon is szóbajöhet februárban majd.

Ozik

Előzmény: jmp (21025)
ozik Creative Commons License 2010.05.04 0 0 21026

Szia Epresjoghurt!

A 4-es reef azt jelenti, hogy a sziget körül van 5-10 méteren belül a haus reef. A 3-as már nagyon jó ez aszt jelenti, hogy 3/4 részén van 5-10 méteren belül a reef, így értelem szerint a 2-esen félig. Ha olyan szigetet találsz a mondomaldivon aminek 0-ás a reefje az nem azt jelenti, hogy nincs neki hanem, hogy 10 méternél messzebb kell úszni...de ennyi baj legyen:-)))

A tengeralatti világ szinességét nem lehet így meghatározni. Pl. a másik szigetünk a Baros 2-es reef számot kapott és ott is gyönyörű volt a reef és ezernyi halacskával találkoztunk. Rengeteg cápával, teknőssel és még delfinek is nagyon közel voltak, Őket egy reggelizéskor láttunk pár méterre az étteremtől.

Mi nagyon szeretjük ezt az oldalt mert tényleg rengeteg szigetről van infó és kép.

www.mondomaldiv.it vagy www.mondomaldiv.com.

Örülök, hogy tetszett az Alila! Nagyon jól éreztük magunkat mi is! Bármikor visszamennék!

Jó tervezgetést a következő szigethez!

Üdv.:Ozik

jmp Creative Commons License 2010.05.04 0 0 21025

Szia Ozik! :)

A Shangri-la halasztodik most.. majd csak ev vegen lesz aktualis de akkor lehet, hogy ossze kotom a kettot ha ev vegen megyunk mert akkor ugyis 14-21 nap lesz belolle! Viszont lehet nem ev vegen megyunk hanem januar kozepe tajekan akkor meg nembiztos, hogy annyi idore ki tudok menni. De tuti hogy a Shangri-la lesz a kovetkezo nagy sziget ahova megyek.

Lehet, hogy most is kimegyunk par heten belul eldol, mert tobben mennenk, csak meg nincs letisztava, hogy hanyan, es hogy ki mikor er ra.. ebbol viszont tuti akcios befizetet ut lesz, az meg ugye nem a Shangri-la :)

Majd meg kitalaljuk...

Viszont ha nyaron megyunk ki julius kornyeken ami azert kicsit  esosebb :) mint ahogy tapasztaltam is tavaly augusztusban, akkor felső reszre vagy also reszre megyunk.. hideaway kornyekere...

Ha mar itt tartunk jart mar valaki ezen a szigeten? http://www.cinnamonhotels.com/CinnamonIslandAlidhoo.htm

Cinnamon Island Alidhoo

Ez a sziget nem messze van a Island Hideaway-tol es az eleg fent van ott nem esik juliusban se azt mondtak a hideawayon mikor utoljara ott voltunk!

JMP

Előzmény: ozik (21021)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!