Keresés

Részletes keresés

hniko Creative Commons License 2012.08.22 0 0 23897

Na megszületett! :) Lefoglalva, befizetve! Jan.18-26. Meeru JBV. Végül egyből ezt kértük...Tipp esetleg, hogy ott a 100-as vagy a 600-as villák-e a "jobbak"? Maldívszerelem írta korábban, hogy a 640-660 közöttiek, talán a fekvésük miatt...

Előzmény: Tojglius (23887)
Sborisz Creative Commons License 2012.08.22 0 0 23896

Szia! Értem,kösz.

:)

Akkor ez olyan mint a van egy Van Gogh-om.

Ha ezt eladom, akkor volt egy van Gogh-om vagy van egy volt Gogh-om!

:)

 

Előzmény: Tojglius (23895)
Tojglius Creative Commons License 2012.08.22 0 0 23895

a "csak lekérésre" vmi olyasmi, hogy az irodának van x szigeten ydb lefoglalt helye amiket árul, ha ezek megteltek akkor tud még "lekérni" direktben a szigettől...

Előzmény: Sborisz (23890)
noemi82 Creative Commons License 2012.08.22 0 0 23894

Szia Iribaba,

 

Filitheyo-t a DerTour - Indiai óceán tél 2012/2013 katalógusában a 268. oldalon találod:

http://www.dertour.de/online-kataloge/

 

Üdv, Noémi

Előzmény: Iribaba (23892)
Iribaba Creative Commons License 2012.08.21 0 0 23893

Meiers-es katalógus

Iribaba Creative Commons License 2012.08.21 0 0 23892

sziasztok,

áprilisban szeretnénk a Maldív-szigetekre utazni, tudnátok abban segíteni, hogy hol tudnék repülőjegyet fogalni nem túl drágán :) és kevés várakozási idővel, másfél éves kisfiunkkal utaznánk.

Ill. hol érdemes szállást foglalni, megnéztem a DER Tour-os katalógust, de a régi "olcsóbb" szigeteket mind kivették a 2013-as katalógusból, a Meires-es katalógusban maradt ugyan egy pár jó sziget, viszont a nagy kedvenc Filitheyo nincs egyikben sem. Kicsit beleolvastam a fórumban, van aki említi pl. ezt a szigetet.

köszi

Sborisz Creative Commons License 2012.08.21 0 0 23891

Igen, olvastam. Kösz!

Mivel első kirándulásunk lesz próbáltam az arany közepet megtalálni!

( meg az asszony nem merül--tehát neki is kell valami emberszerű látvány míg odavagyok merülni) :)

Előzmény: Törölt nick (23889)
Sborisz Creative Commons License 2012.08.21 0 0 23890

Szia!

"Kuredu B.bungi is már csak lekérésre van" Nincs, a lekérés szó jelentése más nál(unk)am és más az irodáknál!( lásd amit az előbb írtam)

A hozzátartozó partszakaszt szerintem el kell felejteni és sétálni kell 5percet! Gondolom nem vágnak kést az ember hátába ha máshol kíván fürdeni mint a szállása van?( a garden bunginak pl. nincs is közvetlen partja)

:)

Lehet rosszul gondolom és mint anno volt az olaszoknál csak a te napágyadon fekhetsz és pl. sré-vizavé nem is mehetsz be a tengerbe( más napágya előtt)

( itt nem a reef-eknél kijelölt bejáratok figyelmen kívül hagyására gondolok--ez mint búvár eszembe sem jutna...)

:)

Jah és még egy: ha már nincs hely a Beach és Garden Bungikban az két dolgot jelöl:1.) más is elfogadja ezeket az érveket--ti: olcsóbb  szállás de magasabb komfortú ellátást kérek a különbségért, vagy lefakultatívozom, leutolsóvacsorázom stbstb.--de szép szavak!!

2.) nincs tele,de előbb el kell adni a drágábbakat.

harmadik opció nincs!

:)

Előzmény: hniko (23886)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.21 0 0 23889

létezik fapados sziget maldívon elsősorban búvárkodóknak, egyszerű szállás, nincs melegített fürdővíz stb.

Előzmény: Sborisz (23888)
Sborisz Creative Commons License 2012.08.21 0 0 23888

Sziasztok!

Megvannak a szállások,Kuredun nem volt hely így SUN-ra megyünk: 1 hét Filitheyo+1 hét SUN

:(

Amit nem értek: Kuredu Beach Bungalo és Garden bungi-foglalásnál azt kaptuk 2-3 irodától is: csak lekérésre van hely, majd 2 nap elteltével közölték; hely nincs!

( már maga szó jelentése sem világos: csak lekérésre van hely= tehát ha lekérem akkor van hely!!de mégsincs)

Csak a drágább Beach Villába lenne ami 700 Euróval kerülne többe. ( ez pont egy hétre az All-In ára 2 főnek---a két villa közt van kb. 5 méter távolság és 4m2 /enyhe barokkos túlzással---szóval számítanak a mocskos anyagiak!! :O)

Szóval maradtunk SUN-nál( mint végső tartalék---ma délelőtt olvastam bele a fórumokba, mint egy menekülési lehetőségként, és ha nincs meg a repjegy, akkor már dobom is a Maldív szigeteket mint utazási célpontot!!

( nem szeretem ha sarokba szorítanak;)   )

Nem akarom a költségeket engedni elszállni, pláne nem a szállás részét: hülye megrögzött beidegződés; de a szállás nekem csak éjszakára kell !!

(simán elhálnék a homokos parton is; de bármilyen fakultatívra elmegyek vagy lebúvárkodom a két szállás közti különbözetet vagy le-all-inezem, le-utolsó-esti-vacsizom, ha a dolog megéri)

:)

" ésszerű határokon belül :-D (ami persze mindenkinek máshol van) - egy maldív nyaraláson nem érdemes spórolni..."--nekem a szállás a gordiusi-csomó!!

:))

Szóval én így szeretem az RTL-Klubot!!

 

Előzmény: Tojglius (23887)
Tojglius Creative Commons License 2012.08.21 0 0 23887

Hát anno mi is szépen "elszálltunk" a költségekkel, de nagyon nem bántuk meg se az allint, se a vizibungit se a hidroplánt se a "normális" repülési/átszállási időket se a bazidrága utsóesti különvacsit vagy a bazidrága robinsonszigetes progit...

 

Mindig mondom is, hogy - ésszerű határokon belül :-D (ami persze mindenkinek máshol van) - egy maldív nyaraláson nem érdemes spórolni... Egyszer mész (a legtöbben), szóval legyen olyan amilyennek megálmodtad, mert reálisan nem fogsz jövőre "már okosabban" visszamenni... :D :D

Előzmény: hniko (23886)
hniko Creative Commons License 2012.08.21 0 0 23886

:D Hehe, alapból én sem... De hátha lesz valami jó megoldás... Kuredu B.bungi is már csak lekérésre van, de azt mi már korábban elvetettük a hozzá tartozó partszakasz miatt... Tényleg nem egyszerű...Simán lehet lépkedni felfelé 50ezresével /fő... Lehet, h túl sokat akarok ezért az árért. :)

Előzmény: Tojglius (23885)
Tojglius Creative Commons License 2012.08.21 0 0 23885

hát mondjuk egy kertvégi jacuzziért én biztos nem fizetnék ennyi felárat... (bár nem is az a lényege, hanem a privát hátsó kisterasz, az viszont már elgondolkodtató :-D)

 

amúgy nehéz/vicces/idegölő kis sakk ez... van egy ólcsó jegy, de nem biztos, hogy megtalálod hozzá az árban megfelelő szállást, mert elfogy, de vajon amikorra van ez a szállás mennyivel drágábba repjegy :))))))))))

Előzmény: hniko (23884)
hniko Creative Commons License 2012.08.21 -1 0 23884

Köszi! Nem, azt nem szeretnénk. A JBV kb.45 e Ft-tal lenne drágább/fő. Vagy másik sziget. De amik nekem tetszenek még szigetek, az mind magasabb árfekvésű már :).

Előzmény: Tojglius (23883)
Tojglius Creative Commons License 2012.08.21 0 0 23883

A lekéréses dolog még nem a világvége, de valóban azaz üzenete, hogy siess... mi anno kb ugyanekkor kezdtük szervezni az utunkat és a szállás nekünk is már csak lekérésre volt... Meerunál egy tipp: az "alap" szállástípust semmiképp se válasszátok ha a BV már elfogyott... akkor inkább másik sziget vagy magasabb kategória...

Előzmény: hniko (23882)
hniko Creative Commons License 2012.08.21 0 0 23882

Igen, ma este eldöntjük melyik dátum legyen. Beach Villa pedig már csak lekérésre van... :(

Előzmény: Tojglius (23881)
Tojglius Creative Commons License 2012.08.21 0 0 23881

tipp:

ha van akciós repjegy, akkor azt mihamarabb érdemes lefoglalni, mert abból kevesebb van mint akciós szálláslehetőségből! 

Mondjuk Meeru is hamar meg szokott telni, de sztem a repjegy akkoris prioritás... max nem Meeru lesz a vége... :-D 

Előzmény: hniko (23880)
hniko Creative Commons License 2012.08.19 0 0 23880

Szia!

Hát jan.23 lett volna az elsődleges időpont, de addig vártam, hogy tegnapra felment az ára egy kicsit...viszont a 18-ai és a 25-ei járatnak, ha jól láttam még mindig tartják, ha így marad, akkor abból valamelyik :).

Nagyon tetszik Vilamendhoo is, de kicsit drágább, mint Meeru...

Üdv.

Előzmény: noemi82 (23879)
noemi82 Creative Commons License 2012.08.19 0 0 23879

Szia Anikó!

 

Januárban mikor mentek? Mi 25-én megyünk szintén Austrian-nel Vilamendhoo-ra.

 

Noémi

Előzmény: hniko (23872)
BodiZ Creative Commons License 2012.08.17 0 0 23878

Szia hnikó! Általában az Austrian pontosan jön-megy...persze az időjárás izgalmassá teheti, de eddig mindig rendben volt az átszállási idő mindenkinek.

Előzmény: hniko (23872)
hniko Creative Commons License 2012.08.17 0 0 23877

Na jó, megnyugodtam! :)  A lényeg, hogy nem maradunk Bécsben, valahogy mindenképp elvisznek :) Köszi

Előzmény: Tojglius (23876)
Tojglius Creative Commons License 2012.08.17 0 0 23876

Szia!

 

Igen, úgy van, hogy a sziget északi részén lévő szállások a "fenti" kissebb étteremhez vannak rendelve, a többi meg a sziget közepén lévő "nagy" étteremhez! Mi a nagyban voltunk, az volt az egyetlen hely ahol szembesültünk azzal, hogy nem egyedül vagyunk a szigeten... :-D Meg mivel mi a 300as vizibungiban voltunk így mi mindig keresztülsétáltunk kajáláshoz a "főúton" ahol a legénységi szállás meg műhelyek generátorok meg minden olyan dolog van amik ahhoz kellenek, hogy Te jól érezd Magad... de ezek a részek cserébe "nem paradicsomi" látványúak annyira...

 

A "fenti" étterem ebből következően egy picit "bensősgesebb", de kajaszinvonalban nincs difi... :-D Amúgy sztem a beach bungik talán mind a "nagy" étteremhez tartoznak, szóval mindegy is... :-D

 

Az átszállási idő rövidsége miatt meg tényleg ne aggódj... aua nem egy link társaság, ők nem szoknak késni, tehát rajtuk nem fog múlni, Neked meg "bőséges" lesz az időd az átszállásra (leszáll, kiszáll, tranziton átsétál, kaput megkeres, beszáll... 75percbe ez tényleg bőségesen belefér... :-D és  mivel már bp-en becsekkoltok a malei járatra is ezért keresni is fognak Titeket ha nem vagytok ott a boardingnál)

Előzmény: hniko (23874)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.17 0 0 23875

Van némi kockázat a rövid átszállásban. Legrosszabb esetben Bécsben átfoglalnak plusz egy átszállással.

Előzmény: hniko (23872)
hniko Creative Commons License 2012.08.17 0 0 23874

Köszi :) ! Akkor kérjük a délit, aztán lesz ami lesz...mindenhol jó lesz :). Azt olvastam, hogy az étterembe is a szobák fekvésétől függően vagyunk "besorolva", gondolom nincs különbség színvonalban, stb. a 2 főétterem között.

Igen a becsekkolást én is úgy gondoltam, de feltételezem, hogy már ők is úgy kezelik, mivel egyben veszem meg a jegyet. Csak nem kell még a csomagokkal bajlódni... :S. Sose repültem még így átszállással, azért is aggaszt kicsit jobban a rövid idő. :)

Előzmény: Tojglius (23873)
Tojglius Creative Commons License 2012.08.17 0 0 23873

Szia!

 

Beachvilla jó választás, két helyen vannak, a sziget déli részén és a középsőn,  ha megnézed a térképet (meeru.com)... Sztem nincs érdembeli difi a kettő hely között, mindkettő szuper... ha választani lehet, akkor talán mégis a délieket preferálnám... :-D

 

az átszállási idő éppen elég, ennél több nem is kell, ez "nem véletlenül" van így kalibrálva! De amúgy ilyenkor - főleg a saját utasokat - meg is szokták várni a légitársaságok ha kis késés van (a bp-bécs járatban), talán csak annyi, hogy bp-en már a teljes útra jelentkezzetek be, mert akkor "tudják is" hogy jöttök (és akkor csomaggal se kell bajlódni :D, bár talán már automatikusan így csinálják)...

Előzmény: hniko (23872)
hniko Creative Commons License 2012.08.17 0 0 23872

Sziasztok!

Végre sikerült, januárban utazunk mi is! :) A sziget valószínű Meeru lesz Beach Villa (AI ellátás), nekünk nem a búvárkodás az elsődleges szempont és ár-érték arányban ez tűnik a legjobbnak. Reméljük lesz még hely.

Szerintetek elég a BP-Bécs-Male (AUA) járaton Bécsben az 1óra 15perc átszállási idő? Az utazási iroda szerint elég szokott lenni. :) De mi van ha lekéssük? Még mindig nagyon jó áron van a jegy, remélem tartják még a foglalásunkig! :)

Sborisz Creative Commons License 2012.08.14 0 0 23871

Értem, és kösz!

:)

Előzmény: Tojglius (23870)
Tojglius Creative Commons License 2012.08.14 0 0 23870

félreírás: nem annyi pénzt tudott visszaszedni amennyi az önrész, hanem annyit buktunk volna kb mint az önrész... :-D :-D

(nem mind1)

Előzmény: Tojglius (23869)
Tojglius Creative Commons License 2012.08.14 0 0 23869

Szia!

 

Sajna ennél konkrétabban nem rémlenek az infók... (Sajnos :-D) sok éve volt már ez...

(De talán merem ajánlani, hogy akár írhatsz is neki egy e-mailt, ő biztosan naprakész ebben... :-D)

 

Anno mi qatarral utaztunk, megnézte milyen a szerződés és mondta, hogy X euró levonás "marad bennt" ha lemondjuk a repjegyet akár indulás napjáig, emellett ki tudta számolni, hogy a szállásnál (a partnerirodán keresztül) ezek a levonások hogyan működnek és úgy tűnt, hogy ő a legrosszabb esetben is vissza tud szedni annyi pénzt ami kb megfelelt a stornobiztosítás önrészének (ami önrész emlékeim szerint talán a sima lemondáshoz hasonlóan emelkedik az utazás napjának közeledtével) így arra jutottunk, hogy emellett felesleges 5%-ért erre biztosítást kötni...

 

Az biztos, hogy egy irodával szemben aki visz soksok utast mások a visszamondási feltételek (az ár mellett) mint Veled - egyszeri utazóval - szemben!

 

Persze a standard utazási feltételek szerint megvannak, hogy mikor milyen pénzek járnak vissza az utasnak (ez talán törvényileg szabályozott), de ő "bevállalta" azt, hogy amit tud, azt visszaszed és visszaadja HA arra kerülne sor, függetlenül az utazási szerződéstől...

(Többek közt ezzel a hozzáállásával (és mert el is hittem neki) IS érte el, hogy azóta csak vele utazunk :-D)

 

A stornobiztosítás amúgy nem kötelező emlékeim szerint (sok "nagy" iroda ezt is szereti kötelezőnek láttatni, mivel ezzel a saját esetleges kockázatait is csökkenti) hisz egy stornobizt-nek megfelelő lemondás esetén nem neki kell a pénz visszaszedésével-visszafizetésével küszködnie, hanem fizet a biztosító Neked, ő meg szedi vissza amit tud saját bevételnek...

Előzmény: Sborisz (23868)
Sborisz Creative Commons License 2012.08.14 0 0 23868

"megnéztük mire és mennyit fizet "vissza" a stornobiztosítás, és megnézte, hogy ő mikor és mennyi pénzt tud visszaszedni a légitársaságtól és a partnerirodától"

Na ez utóbbi érdekelne, amit aláhúztam! Szóval, mikor és mennyit és főleg milyen indokkal?

( lehetséges haláleset az egyéb ok, sajnos! )

:(

Előzmény: Tojglius (23864)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!