Keresés

Részletes keresés

Ridley4Lev Creative Commons License 2019.03.03 0 2 20375

Határőr katonákkal folytatott beszélgetéseim:

 

...Monor -Csèvharaszt 1 Volt. Reggel cserèltük az örsèget.

Csèvharaszti századhoz tartozott Monor. Egy Raj kb 5-6 ember volt ott napi váltásban.plusz kutya.Csèvharaszton voltam soför vittem párszor a váltást....

 

 

...én úgy tudom a szabad európát zavarták onnan és tartalék antenna volt ha a Kossuht vagy a Petőfi leáll,,,amúgy szerintem más itt volt ott amiről nem tudtunk meg semmit.....én 82-84 között voltam ott !Csévharaszt a fő és Monoron volt egy kis őrs igen napi váltással sőt még Feri-hegyre is adtunk akkor védelmet heti váltásba...

 

 

Ridley4Lev Creative Commons License 2019.03.03 0 0 20374

Monor. 

Előzmény: charlie21 (20373)
charlie21 Creative Commons License 2019.03.03 0 0 20373

 

melyik a vevő ? Az első vagy a második? 

Előzmény: radar-nyh (20365)
charlie21 Creative Commons License 2019.03.03 0 0 20372

a lefényképezett dokumentumuk már a tulajdonomban vannak. 

Előzmény: radar-nyh (20364)
radar-nyh Creative Commons License 2019.03.03 0 1 20371

A külső müa. burkolat szerintem nem csak az időjárástól véd, hanem a szemektől is. Vagyis milyen irányba, és milyen frekvenciára vannak telepítve.

Előzmény: VoltKatona(Lee) (20367)
radar-nyh Creative Commons License 2019.03.03 -1 0 20370

Az álcázás külön ágazata volt a TVT, és NP (természetvédelmi terület, nemzeti park). Ott ahol ezzel a táblával találkoztál, biztosan volt "valami".  Városokban, lakott területen pedig kedvencem volt a fényképezni tilos "kresz" tábla. Ha szétnéztél, biztosan a második pillantásra meg is volt az ojjektum, ami egyébként a kutyának sem tünt volna fel. :-)

Előzmény: hadsz (20351)
D-peti Creative Commons License 2019.03.03 -1 1 20369

A belső terület külön szögesdrótos kerítéssel van elkerítve, melyet lámpasor kísér végig. A lényeg tehát le van kerítve az objektum többi részétől.

 

A főéületben egyébként még sok helyen kint van az eredeti helyiségnév, kedvenceim a "grom-kihelyezett egységei gépterem" illetve a "ciklon műszaki szint". Viszont a nagyobb termeknél szándékosan le vannak véve a betűk...

Előzmény: Ridley4Lev (20357)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2019.03.03 0 0 20368

Nincs mit, szivesen!

 

Előzmény: charlie21 (20340)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2019.03.03 0 1 20367

Igen amit felraktam egy gyujtoe lehet az oldal, sok objektumnak utanajarhatott, ami a volt NDK es NSZK terueltet, a hideghaboru alatt elhelyezett radioelektronikai, lehallgato, zavaro objektumok, elhelyzekedeset, alkalmazott hozzaferheto technikajat mutatja, en mar 1 hete nezgettem az oldalt, de meg mindig van uj info.

A Kanya hegyi rajta van a legujabb Eszak Zemplen turistaterkepen, ami 1 a 40ezres nagyitasu, mint lokatorallomas.Egyebkent azert hasonlit a volt DDR lehallgatora mert belulrol kozel ugyanaz lehet, tobbfajta hullamsav vetelere alkalmas natennak vannak benne bemeressel egyutt, es igy vedve van az idojarastol is.

Aki jart a Siklos melletti Tenkes hegyen, ott is van legterfigyelo, rezonancia figyelo allomas, aktiv objektum, de az maskepp nez ki kivulrol mint a Kanya hegyi a Zemplenbe.

Előzmény: charlie21 (20341)
Ridley4Lev Creative Commons License 2019.03.03 0 1 20366

Az őrség ugyanaz volt, beszéltem olyan őrrel aki Ócsára lett vezényelve de Csévharasztra is átjárt. 

Előzmény: radar-nyh (20365)
radar-nyh Creative Commons License 2019.03.03 0 0 20365

Még annyit .Valószínű ide (már mint egy osztályhoz) tartozott a közelben lévő ócsai vevő állomás is. Ez is jól látható.

Ezeket azért különítették el, hogy a nagyteljesítményű adók ne zavarják az azonos idejű, de közeli frekvencián a vételt.

Előzmény: radar-nyh (20364)
radar-nyh Creative Commons License 2019.03.03 0 1 20364

Sajnos így jár az aki csak a linket menti el, nem a dokumentumot. A link meg van, csak az eredmény azt hozza, hogy vagy már nem létezik, vagy lehetetlenné tették az elérését. Vagy,-vagy.

 

Erről annyit.

 

Az írások szerint a BM adó állomása volt. A mai google térképeken is jól látszik az antennák és tápvonalak helye. Ha időben visszamész, akkor, a 7/20/2001 dátumon pontosan láthatók még az antennák is. Teljesítményt nem írt a dokumentum, de saccolásom szerint adónként legalább 10 kWatt volt!

 

 

Előzmény: charlie21 (20358)
Whallacki Creative Commons License 2019.03.03 0 0 20363

Az elsőben említenek 73-101 jelű építményt. Ez mi, lehet tudni?

Előzmény: mantec (20361)
Whallacki Creative Commons License 2019.03.03 0 0 20362

Köszönöm!

 

Az elsőben raktárépületet írnak (én legalábbis mást nem találtam benne). A másodikban gyakorlatilag semmi érdemi infó (de ami benne van, azt Bástya et. csillogó szemmel olvasná, stílusban a Tanu), a harmadikban meg ott a válasz.

Előzmény: mantec (20361)
mantec Creative Commons License 2019.03.03 0 1 20361
Előzmény: Whallacki (20360)
Whallacki Creative Commons License 2019.03.03 0 0 20360

Ez mi volt hajdanán, hogy ennyire titkos volt?

Előzmény: D-peti (20356)
charlie21 Creative Commons License 2019.03.02 0 0 20359

Az a kis középső pont az épületek! Hatalmas terület!

Előzmény: charlie21 (20358)
charlie21 Creative Commons License 2019.03.02 0 1 20358

 

Néhány kor dokumentum, és a terület hungarocell makettja az egyik szobában. 

Ridley4Lev Creative Commons License 2019.03.02 0 0 20357

Az egyik legérdekesebb hely

Jó lenne tudni mi-mi volt, hol merre, termek, szobák. 

Hiába a több tucat fotó sajna itt a rutin bejárások nem mindig adtak támpontot. 

A volt határőrök csak az első épületig mehettek, jó párat kérdeztem 

Előzmény: D-peti (20356)
D-peti Creative Commons License 2019.03.02 0 1 20356

Talált, süllyedt, a 70-104-es objektum! Micsoda épületek, liftekkel...

 

Előzmény: Ridley4Lev (20354)
charlie21 Creative Commons License 2019.03.02 0 1 20355

 

Mai, szigorúan őrzött terület , a "felhő" 

Előzmény: sweethome (20353)
Ridley4Lev Creative Commons License 2019.03.02 0 0 20354

Csévharaszt

Előzmény: sweethome (20353)
sweethome Creative Commons License 2019.03.02 0 0 20353

Itt:

Előzmény: sweethome (20352)
sweethome Creative Commons License 2019.03.02 0 0 20352

Hol jártam?

 

hadsz Creative Commons License 2019.03.02 0 1 20351

Szia!

 

A cél az álcázás és a láthatóság megakadályozása volt, több-kevesebb sikerrel. Azért a hírszerzés előtt nem sok dolog maradt titokban, bárhogy is próbálkoztak. A környezetébe nem illő, telepített örökzöld (vagy bármilyen más) "folt" eléggé árulkodó, és annyira nem nő az gyorsan, hogy a terület bolygatása észrevétlen maradjon a felderítés számára.

Előzmény: VonHippelLindau (20350)
VonHippelLindau Creative Commons License 2019.03.01 -1 0 20350

Sziasztok!

 

A különböző katonai objektumok növényzetét mennyire alakították ki tudatosan? Gondolom műholdas(/légi) felderítést igyekeztek valahogy nehezíteni és sok képen láttam fenyőféléket amiknek valószínűleg megvan az előnye (gyorsan nő, örökzöld, stb), de úgy tűnt, hogy messze nem kizárólagosak ezek a fák. Volt erre valamilyen rendszer, hogy hova mit telepítettek?

charlie21 Creative Commons License 2019.02.28 0 1 20349

Köszönöm ez nagyon érdekes!! Arra kifejezetten emlékszem hogy valami tengeralattjáró üzengetőt említett. Nem tudtam hogy Herenden is volt valami hasonló, nagyon sajnálom hogy nem tudtam annak idején bejutni oda, ti még láttatok belőle valamit. Most meg már veszett fejsze. 

Előzmény: hadsz (20348)
hadsz Creative Commons License 2019.02.28 0 2 20348

A srác azért beszélt zöldségeket..., az viszont igaz, hogy a szovjetek is nagyon sok objektumnál használtak föld antennákat (azaz a föld alá 50-100 cm mélyre beásott antennarendszerek, "mezők") a katonai híradás szolgálatában. És ez nem csak kísérlet volt. A 201-esnél látott földantennához hasonlót a Herend melletti hírközpontnál (PDRC) is telepítettek. Ezek nem vaslemezek voltak, és nem a tengeralattjárókkal "beszélgettek". :)

 

Ember meg nem mondaná, hogy a tisztás mi rejt... (hacsak azóta ezt is ki nem ásták a fémgyűjtők). Emlékszel, ennyit láttunk belőle:

 

 

Ez pedig a herendi légifotó 1980-ból (bejelöltem az antennamezőket), és a sematikus ábrája egy ilyennek.

  

 

 

 

 

 

 

Előzmény: charlie21 (20346)
charlie21 Creative Commons License 2019.02.28 0 2 20347

 

Akkor a "maradék" Nem is reméltem annak idején mikor sikerült sok éve először  megnéznem Tótvázsonyt hogy majd később mennyi hasonló objektumot sikerül megnéznem még a Varsói Szerződés volt országaiban. Voltam Cseh, NDK, T7 tárolókban, meglett gyakorlatilag az összes. És most egy füst alatt meg lett mindhárom Lengyel is. 

Tehát Lengyelország T7 tároló 3003 as, Wielowies. Egy igazán rekultivált terület. Csak a két tároló maradt meg. Ezek is betemetve, minden bontva. Persze a szokásos szorgos kezek itt is ástak valami kis rést, lukat amin be lehet mászni. Mindkettőbe bementünk. de alapvetően semmi nincsen, teljesen kipucolva, néhány nagyobb vas darabon kívül semmi nem maradt, de a hatalmas betonnal nem boldogultak. Ez amúgy jellemző, a volt NDK ban és a Cseheknél is leginkább ezeket csak betemették. A képek magukért beszélnek, kb ennyi látnivaló van. Semmi más, néhány beton placc. Itt kell elmondanom amit Hadsz kolléga is írt, a Lengyel tárolóknál volt egy specialitás, a területen mindig volt egy "Gránit" bunker is, itt nukleáris tüzérségi lövedékeket tároltak. Na itt ez is bontva van, helyén egy mocsár van. 

charlie21 Creative Commons License 2019.02.26 0 2 20346

 

Egy kis kitekintés, egy BARS , egy lengyelországi BARS bázis, Ciasna. Csak néhány kép. Sajnos nem sikerült teljesen a bejárás, a terület hatalmas, ne a Hajagira gondoljatok. Egy egész erdő. Vagy 3 órát sétáltunk a területen. A védett garázsokban ( ez is egyedi) jelenleg lőtér van. Az ő vendégeik voltunk. A laktanya rész  börtön jelenleg. És a terület szigorúan őrzött, és higgyétek el ez így van, tapasztaltuk, senkinek nem ajánlom hogy mászkáljon csak úgy. Ez a pár kép készült,bontva van, a területen két hatalmas bunker is van, az egyik egy HÁP régebbről, ez a  bejáratainál be öntve betonnal, és maga a 2 szintes BARS bunker. Ez is betemetve, bár van egy barlangász módszerrel járható útvonal. Nem másztam be. De vendéglátónk sok dolgot mesélt, elég vad dolgokat, nem tudom, sose halottam ilyeneket. Csak egy történet,de nagyon érdekes: Mutatott egy mezőt, valóban egy fa sincsen, itt állítólag hatalmas vas lemezek vannak elásva, és ezekben hoztak létre föld rezgéseket, szeizmikus rezgéseket, kvázi föld rengés hullámokat. És ezeket a csekély rezgéseket üzenet küldő vonalként a szovjet tenger alatt járóknak tudtak üzenni. Állítólag csak kísérlet volt. Elég meredek sztori, semmiben nem tudom meg erősíteni, sem cáfolni. Folyamatos át fordítás volt, lehet nem is így mondta, de a lényeg szerintem ez. Ez volt az utolsó célpontunk, de vissza fogok menni időben mert három T7 atomtárolót (Tótvázsony) is megnéztünk előtte , ezekről még nem írtam. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!