Keresés

Részletes keresés

Moka25 Creative Commons License 2003.01.19 0 0 825
Uhhh... Remelem, szegenykem addigra nem fogja elfelejteni, hogy is nez ki egy masik makka!:( Majd sokat mutogatjuk neki magat a tukorben!;))
Na, komolyra forditva a szot:
1. Nem egeszen vilagos szamomra, hogy a FIP elleni oltas miert szukseges neki. O most minden valoszinuseg szerint FIP pozitiv, hiszen szinte kizart, hogy Marcipan mellett ne fertozodott volna meg. Remeljuk, megbetegedni sem fog. Ez a fertozodes nem vedi meg ot ugyanolyan modon, mint az oltas?
2. Ha telleg ilyen sokat kell varni, azon gondolkodunk, hogy idokozben beoltatjuk leukozis ellen. Nehogy ezt meg az uj cica hozza be esetleg... Ha jol tudom, ez az, amit eleg gyakran szoktak hordozni a kobor cicak. (Vszu az uj cicmok is menhelyrol lesz.)
Előzmény: Antisystem (824)
Antisystem Creative Commons License 2003.01.19 0 0 824
Akkor a dokitok elég liberális ebben, én 6 hónapot szoktam mondani. Azt gondolom, hogy minimum a 3-at tényleg illik kivárni, és tavaszra gondolkodni ilyesmiben. És persze beoltatni a FIP ellen.

ÜdV

Előzmény: Moka25 (822)
Antisystem Creative Commons License 2003.01.19 0 0 823
Szóval:

Én is így indultam az alább tárgyalt Bobo-nak, 2 1/2 éve..:-)))
Merthogy van egy 4 éves kandúrunk is. Az udvaron néha zavarják egymást, de a lakásban egymástól 5 cm-re gömbölyödnek.
A Vermox egy ismert és olcsó féreghajó embernek, állatnak, de egyfelől recept kell hozzá, másfelől szerintem most nincs rá szüksége a cicának, szerintem januárban a tüdőférgesség ölég extrém ritkaság lehet.

ÜdV

Előzmény: eMM (820)
Moka25 Creative Commons License 2003.01.19 0 0 822
Koszi:)
A nagy kerdes az, hogy vajon mennyit kell varnunk, amig uj pajtit kaphat Bencus.
Termeszetesen, ha kigyogyult ebbol a nyavalyabol. Remelem, nekunk erre nem kell fel evet varnunk!
A mi dokink azt mondta a heten, hogy _meg_harom_honap. Mi meg abban a hitben voltunk (lehet, hogy vmit felreertettunk), hogy egy honap eleg. Ez jovo heten telne le. Mar nagyon varjuk, hogy meggyogyuljon es majd tarsat kaphasson. Ezert most kisse ledobbentunk ezen a 3 honapon. Persze, azt mindenkeppen el akarjuk kerulni, hogy az uj cicat is elveszitsuk, csak ez most nagyon soknak tunik.
Mindenkeppen szukseges ilyen sokat varni?
Előzmény: Antisystem (818)
Antisystem Creative Commons License 2003.01.19 0 0 821
Hát szerintem nem csak az előző életében volt malac, hanem most is az, csak jól álcázza magát, tudod, csikos bunda, egyenes farok, nyávogás...
:-)))

ÜdV

Előzmény: Moka25 (819)
eMM Creative Commons License 2003.01.19 0 0 820
Figyu a Zorro nem az én cicám.
ha meggyógyult(ki tudja mennyi esély van rá, reméleMM sok) szeretném a "szárnyaira bocsátani"
Van nékem 1 kandúr macskám a Frici ha Zorro szárnya kél, hát egyiküknek menniük kell.
És az nyílván nem az én cicám lesz.
A Zorrót egész 1Xrüen emberségből fogadtuk be, és gyógyítjuk már ahogy tőlünk és a "kedvenc" állatorvosunktól, és a ti jóindulatotokból tellik.
És mi a fene az a Vermox, kérek én is ilyet a Zorrónak!!!!
Előzmény: Antisystem (814)
Moka25 Creative Commons License 2003.01.19 0 0 819
Bocsanat, reg volt... azota annyi minden tortent:)
:-D
Uristen, lehet, hogy Bobo elozo eletben malac volt?! En meg mas allatrol nem hallottam, hogy megette volna a nyers krumplihejat, csak a disznokrol;))
Előzmény: Antisystem (817)
Antisystem Creative Commons License 2003.01.19 0 0 818
Ja, bocs, kérdés meg persze, hogy jöhet.

ÜdV

Előzmény: Moka25 (815)
Antisystem Creative Commons License 2003.01.19 0 0 817
Halihó!

Mint valahol jó régen - a téma kezdeténél - írtam, az én kisebbik maccsomnak fél év anyázás után a Doxycyclin-Kaomycin keverék használt végképp. Illetve még néha most is tud bemutatni hasgörcsöt meg fosást, de ez inkább annak a következménye, hogy kismacskai "életélményei" okán gyenge a gyomra, ezzel szemben egy négy lábu kuka módjára viselkedik, örökösen összezabál mindent, ami az orra elé kerül. Pl. pár hete azt ujságolták a szomszéd építkezésen dolgozó kőmüvesek, hogy megjelent ez a Bobo nevü döggencs, és kinézte a mester kezéből a túrósbatyut :-) De a nyers krumplihajat is lopja és eszi...

ÜdV

Előzmény: Moka25 (815)
eMM Creative Commons License 2003.01.19 0 0 816
Igen javuló tendenciát mutat a cica, de ne feledd hogy van halál előtti aktivitás is.
Ebben az esetben(megintsak lekopogom) nem valószinü ez a kórisme.
Azért jó poén hogy többet érünk(itt a topicban) mint az állatorvosok.(tisztelet a kivételnek álá Zsolt)
Meg csak, a"kedvenc" állatorvosom adta be(enyhe pszhikai nyomásra) a hurutos és tán az antibiotikomos mentő injekciót.Ami használt eddig úgy tünik.
De csak remélni lehet hogy túl vagyunk a krízisen a mecss még sajna nincs lejátszva.
Most már meg tudom érteni hogy milyen egy beteg maccs melett élnni.
Én nem akartam ezt magamnak az egézséges cicceim melett, de egész egyszerüen nem hagyhattam elpusztulni Zorrót.
Mert védelmet kért az embertől,és én befogadtam.
Előzmény: Moka25 (813)
Moka25 Creative Commons License 2003.01.19 0 0 815
Szia Antisystem!:)

Kepzeld, meg a repat is ette! Es nem veletlenul, direkt! Teljesen le voltam padlozva...;))
A Te cicadnak mi kellett meg ahhoz, hogy rendbejojjon?

Meg majd FIP temaban lesz majd egy kerdesem. Mondjam?
Udv:
Moka

Előzmény: Antisystem (814)
Antisystem Creative Commons License 2003.01.19 0 0 814
Sziasztok!

Na, látom áramlik itt a jó információ :-)))

Kedves Moka25: ha visszatért a cica jó étvágya, az már a javulás jele elég egyértelműen. Előbb-utóbb a széklete is rendeződni fog, bár lehet, hogy ahhoz más is kell, mint az én maccsomnak is anno.

Kedves eMM: nem hiszem, hogy a macskanátha névn közismert fertőző betegség okozta volna a cicád baját, sokkal inkább egy sima felsőléguti hurut - amit mi kétlábúak "megfázás" néven tisztelünk - ami felülfertőződött. Szerintem helyre fog jönni a macsek.
Különben a "macskanátha" egy konkrét fertőző betegség, ehhez képest vírusos tüdőgyulladást elég sok vírus képes okozni - de ez nem túl gyakori. A sokkal gyakoribb az, hogy valami vírusos betegség legyengíti az immunrendszert, aztán ezen "felbátorodva" valami baci - tudomén coccusok, Klebsiella, akármi - csinál egy hörghurutot, tüdőgyulladást.
A féregfertőzés csakugyan tud ilyen gyulladásokat csinálni - akár allergiás alapon is néha - de ez sem mindennapos Magyarországon, meg szerintem szezonja sincs, ugyanis se pocsolya, se csiga, viszont fagy ezerrel. Különben a teljesen hétköznapi Vermox-szal igen jól kezelhető :-)

ÜdV

Előzmény: Moka25 (811)
Moka25 Creative Commons License 2003.01.19 0 0 813
Szia eMM!:)

Orulok a jo hireknek!:)) Ha megjott az etvagya, akkor most mar biztosan rendbe fog jonni!:))
Nem akarom eroszakolni egyik elmeletet sem, tavol alljon tolem, csak gyujtogettem Neked ezt-azt, hatha hasznat veszed. De inkabb ne legyen ra szukseg!
Jojcakat, tovabbi jobbulast Zorronak!:)
Udv:
Moka

Előzmény: eMM (812)
eMM Creative Commons License 2003.01.19 0 0 812
Zorro pillanatnyilag falt, és jól van.Persze a sumetrolinnal preparált kaját(még füstölt sprotnyival is próbáloztam) neMM ette meg.
Néha még görcsösen köhög ne már kevésbé intenzíven.
Rossz hir viszont hogy a bal hátsó lábán sérülésnyom van.Hámsérülésnek tünik de bevérzett.
Most nem vérzik.
Ha a veszettség elmélet melett tartunk ki biztos megharapta a veszett állat.
Hát víziszonya sincs a köhögésen kívül semmi sem utal veszettséggyanúra...
És egyre elevenebb, meg eszik eszik....
Betegségröl még, a cica nem tüsszög.
1Xszerüen a Zorro megfázott és most heveri ki a melegben.
Viszont ha nem kapja meg szombaton az injekciót hurutra, valszleg a gondos ápolás melett is elpusztult volna.(jó hogy "rábeszéltetek" az orvosra,bár ha nem állok ki a cica melett már nem élne)
Remélem a kórismém helyes, bár jó lenne ha egy szakértő állatorvos is megerősithetné ezt.(Ha így van, megmentettünk egy életet.

Előzmény: Moka25 (811)
Moka25 Creative Commons License 2003.01.19 0 0 811
Folytatas:

Legzoszervi megbetegedesekrol info a Macska.hu-rol:
A légzőszervi betegségek hasonló lefolyásúak, mint az embernél. Orrdugulással kezdődnek, aztán a cica tüsszög, megindul a nyálkaképződés, egyre nehezebben veszi a levegőt. Ilyenkor hasznos lehet egy orrcsepegtető. Nedves vattával tisztítsuk ki az orrot, és kenjük be kenőccsel. Ha elgennyesedik az orrváladék, akkor komolyabb a probléma, előfordulhat a torokgyulladás, a légcső- és hörghurut vagy akár a tüdőgyulladás is. A beteg általános állapota romlik, szőre tompa fényűvé válik, nem eszik, esetleg magas láz alakul ki, ami már feltétlenül állatorvosi segítséget igényel. Ha csak az egyik orrlyuk van eldugulva, akkor polipra, daganatra vagy idegen testre gondolhatunk.

Cikkreszlet az Agronaplo-bol:
2. Macskanátha
Vírusos betegség-csoport, leginkább egy erős megfázásra hasonlít. Az állatok gyakran tüsszögnek, folyik az orruk, kötőhártya-gyulladásuk van és vírusos tüdőgyulladás is kialakulhat. Ha másodlagos bakteriális fertőzés nem alakul ki, akkor a cicák tüneti kezelés mellett átvészelik a betegséget. Ellenkező esetben bakteriális tüdőgyulladás jelenti a szövődményt, mely nagyon súlyos kórkép. A kiscicák legyengülnek a vírus hatására, a szájban fekélyek alakulnak ki, ennek következtében képtelenek táplálkozni. Megelőzés: kombinált védőoltással történik Védekezés: a beteg állatot el kell különíteni társaitól.

Ha errol van szo Zorro eseteben, abban az a jo, hogy a macskanatha biztosan benne van a kombinalt oltasban.
Hat egyelore ennyi. Ha talalok meg vmi erdekeset, szolok!

Annyi viszont biztos:
egyetlen esetben nem fertozheti meg a Te cicaidat, ha macskanathaja van, es annak szovodmenyekent bakterialis eredetu tudogyulladasa. Ha jol kombinalok. De ezt majd a szakertok megmondjak;)

Jobbulast Zorronak es sok sikert!
Udv:
Moka

Moka25 Creative Commons License 2003.01.19 0 0 810
Szia eMM!:)

Probalok Neked egy kis infot gyujteni!

A Magyar Termeszetbarat Szovetseg oldalairol
A veszettséget a fertőzött állatok terjesztik, leggyakrabban harapás útján. Ennek során az állat nyálával kerülnek a vírusok az okozott sebbe, ahol elszaporodnak és az idegrendszert támadják meg. Jó tudni, hogy a veszettség jeleinek kialakulása előtt 5 nappal már a fertőzött állat nyálában jelen lehet a vírus, tehát a még egészségesnek látszó állat is terjesztheti a betegséget. A harapást, fertőzést követően hosszabb-rövidebb lappangási idő következik. Ennek hossza függ attól, hogy a test melyik részén történt a harapás. Minél közelebb van a fejhez, annál rövidebb. Leggyakrabban 2-3 hét alatt alakulnak ki a tünetek (fejsebnél már 5-7 nap is elegendő). De előfordul, hogy fél évig is elhúzódik.

A fertőzött állatnál a legelső és legjellemzőbb tünet, hogy megváltozik a viselkedése. A kutyák gyakran különböző tárgyakat rágnak és nyelnek le, ezt követően nyelési nehézségek lépnek fel, az állat szomjas, de mégis kerüli a vizet, hangja rekedt lesz. Később fokozottan nyugtalanná válik. A megkötözött állat a láncait rágja, tépi. A kötetlen akár napi tíz kilométert is fut cél nélkül. Hangtalanul támad állatra, emberre. Ilyenkor alakul ki a széttérő kancsalság, mely furcsa, vad tekintet kölcsönöz számára. Azt követi egy levertségi állapot, majd a betegség végső stádiumában lógó álkapocs, bő nyálfolyás, majd a hátsó lábaktól kiinduló, fokozatos bénulás következik be. A teljes bénulás beálltakor (a betegség 5-8. napján, ritkán 10-15. napon) az állat elhullik.

A kovetkezo hosszu es nagyon orvosi, ezt csak belinkelem. Ebbol igazabol en sem ertettem sokat. Sajnos:(
Dr. Lontai Imre

Meg egy hosszu, helyenkent ez is eleg dokis, de itt talan kicsit kozerthetobbek es jobban rendszerezettek az infok:
ANTSZ

Mindjart gyujtok vmit a virusos tudogyuszirol is!

eMM Creative Commons License 2003.01.19 0 0 809
Mostmeg a maradék grillcsirkéből evett farkasétvággyal és már kifelé tekinget menne ki a hidegbe.
Amit ne tegyen, főleg hogy az álatorvos szerint megfigyelés alatt kell tartanunk a cicát.
(ha mexökik nyílván beoltat veszettség ellen, tényleg ez hogy néz ki az embernél?
Sajnos a linkelt honlap erről szólva nem müködik)

Másik kérdésem szóba került a vírusos tüdőgyulladás mint olyan.
A macskáknak adandó kombinált oltás szól ez ellen?
meg mi ez?
Mert ha nem,tehát az én cicceim elkaphatják ha a Zorrónak ilyene van, akkor drasztikusan el kellene őt különíteni,vagy kidobni.
Elkülöniteni nehéz, kidobni kegyetlenség, szeretnék többet tudni erről a betegségről.

Előzmény: eMM (808)
eMM Creative Commons License 2003.01.19 0 0 808
Hát a cica azért még még köhög(bár már enyhébben és minimális a váladék azt is visszanyeli) főleg amikor (erősen)dorombolni akar akkor jön rá,pedig csak meg akarja hálálni szeretetünket,így módjával simogatjuk.
Viszont most délután nagyon nagy étvággyal evett még a grilccsirkecsontot is,nem válogatott.
(persze a sumetrrolimos májkrém nem kelett neki Doxyciclin meg nincs ithon)
És a cica szemmel láthatólag élénkebb érdeklődö,de nem vad,nem harap nem fúj és nem nyáladzik.A csirkecsontot nem is neki akartam adni de simán elszedte a Frici kandúromtól.

A féreghajtóból a géles verziót tudtuk beadni azt kérteMM a dokitól,és nagy kegyesen adott is valami Kuma vagy mi.(kékszínü doboz)
Merem remélni hogy ez a tüdőférges dolog nem jön be,megfertőzhetné a többi ciccemet is amit azér nyílván nem szeretnék.
A jó kis állatorvosom vajon ilyen irányban mér nem vizsgálódott???

Moka kössz a drukkot én is szurkolok Nektek :)))

Előzmény: Moka25 (805)
Moka25 Creative Commons License 2003.01.19 0 0 807
Szia Antisystem!:)

Hat most igy 6 adag Klion utan annyi valtozas van, hogy mar - elnezest, nem tudom maskepp mondani - fosik is. Szerencsere nem veszes. A veres nyalka sajnos konstans. Szoval javulas meg nincs, valtozas mar van.
Ami viszont mindenkeppen nagyon pozitiv, hogy joval elenkebb, jatszik, jobb az etvagya, mint hetkozben. Nagyon orulunk neki!:) Nem is tudom igazan eldonteni, hogy ez az antibiotikum mellekhatasa volt, vagy most bocsatotta meg a mult hetvegi benazasunkat:))
Udv:
Moka

Előzmény: Antisystem (806)
Antisystem Creative Commons License 2003.01.19 0 0 806
Sziasztok!

eMM: ezek pozitív hírek.
Moka25: mi van a cicáddal?

ÜdV

Előzmény: Moka25 (805)
Moka25 Creative Commons License 2003.01.19 0 0 805
Szia eMM!:)

Orulok, hogy Zorro szemmel lathatoan a javulas utjara lepett!:))
Igen, a tudoferges dologgal nem akartalak rogton elsore megijeszteni... valoban eleg rondan hangzik. De ugy veltem, tobb dolog is erre utal (kohoges, kohoges utani oklendezes, sovanysag, fostossag).
Hogy sikerult neki beadni a fereghajtot?:)
eMM, ha allatorvos lennek, egy percig sem haboznek es mar mennek is!:)
De sajnos en csak egy ecceru halando vagyok...:(
Sok sikert a gyogyitashoz, nagyon drukkolok!
Udv:
Moka

Előzmény: eMM (804)
eMM Creative Commons License 2003.01.19 0 0 804
Helyzetejelentés.Zorro ügyben.
Ma már van étvágya, nem nyáladzik(nem is nyáladzott soha) a köhögés maradt ugyan de már nem olyan gyakori és nem öklendezik utána.
Szóval javulófélbennnek tünik, nem akarom elkiabálni.
Ma már sokkal élénkebb a cica már Frici kandúromra is fújt meg nyávogott(ő is kandúr ugye,méghozzá legalább kétéves úgyhogy nem pici:)) szóval nem apatikus a macs.(de nem is ingerlékeny,nem fúj a nőstényekre megtartja a távolságot a többi macstól de ennyi)
Sem az aujevszki sem pedig a veszettségre leírt tüneteket nem észleltem rajta(!) viszont ez a tüdöférges dolog amit Moka leírt nem hangzik valami jól.
A cica széklete lágy,fostos ma féreghajtót kapott remélem mexünik a tünet.
Egyszerüen nem tudok másik állatorvost választani mert nincs másik a környéken mint már írtam.
Hoszabb utat nem bír ki a macs,ráadásul még rövid útra sem tudom elvinni mert fagy van, nem tudok kiálni a trabimmal a müutra mert a fagyott havas földútról visszacsúszok.
Szóval valami normális kijárós állatdoki kéne aki eljön Taksonyba megnézni a ciccet.
Meg ha már itt van olthatna is három ciccet leukózis ellen egy ciccet(ő a beszökős kispiszok 3 hónapos cirmos) pedig veszettség ellen.
Szóval megérné eljönni :)

Tibbe Creative Commons License 2003.01.19 0 0 803
De a linkjeidnek köszönhetően felhivtam a figyelmet a hozzászólásodra a tibet apso tulajdonosok topicjában. Ui., a nyers sertés és egyébb nyershús fogyasztásától szeretném megkimélni a nénylábúakat, de én nem tudtam ilyen tudományosan körbemagyarázni!!
Előzmény: Moka25 (802)
Moka25 Creative Commons License 2003.01.18 0 0 802
Sziasztok!:)

Szia Tibbe!:)
Annyira nem is ennek kosoznheto (persze, ennek is), de en vhogy mindig fogekony voltam barmilyen temanak az egeszsegugyi vonatkozasaira. Mire jo az enyhe hipochondria!;))

Szia Antisystem!:)
Nahat, ugyanazokat a linkeket nezegettuk:)) En meg hetfon bongesztem ezeket ezerrel, mikor koran nyito allatpatikat kerestem...

Előzmény: Tibbe (801)
Tibbe Creative Commons License 2003.01.18 0 0 801
Moka
Az elmúlt hónapok torturáiból kifolyólag abszolut kitanulod a macska és kisállat betegségek tüneteit, és a kezelésben, gyógyszerbeadásban is végül teljesen gyakorlott leszel.
Látod, mennyi tudásra tehet szert akinek macskája van.....Lehet, hogy ezért okos emberek, akik macskát tartanak..vagy fordítva? Az ember okos lesz, ha macskát tart?
Előzmény: Moka25 (797)
Antisystem Creative Commons License 2003.01.18 0 0 800
Azért itt egy link a WHO - ról a témában. Az, hogy még Budapesten is volt veszett macska (1) 2002. 2. negyedévében, elgondolkodtató. Persze SzVSz nem arra, hogy elfogadjuk egy állatorvostól az eMM kollega által leírt hozzáállást, akármit is találtak ki az FM hülyéi...
Sokkal inkább arra, hogy főleg a Dunától keletre oltogatni kell a cicákat...

ez a link

ÜdV

Előzmény: Antisystem (798)
Moka25 Creative Commons License 2003.01.18 0 0 799
Megvan!:)
Itt a veszettsegrol olvasthat...nank, ha mukodnenek a linkek:( Sajnos kb 10-bol ha 2 muxik, de azert nezd meg, hatha csak nekem nem megy vmiert.
voila veszettseg
Natessek, a sztorikat meg be sem tudom linkelni:(
Pedig hetfon, mikor neztem, mukodott! Szoval erdemes probalkozni, talan kesobb rendbejon!
itt a Tanulsagos menu alatt talaltam a sztorit

Aujeszky es veszettseg a Macska-hu-rol

Aujeszky-féle betegség (álveszettség)

A betegség a vírust tartalmazó nyers sertéshús és főleg belsőségek adásával terjed. A veszettséghez hasonló tünetek alakulnak ki, de annál jóval rövidebb (néhány napos) lappangási idő után. Elviselhetetlen viszketés, nyálzás, fokozott izgalmi állapot jelentkezik. A beteget azonnal el kell különíteni, mert más macskákat is megfertőz. A cicák egyfolytában fájdalmasan nyávognak, a pupilláik nem egyformán tágak. Nyálaznak, mert a nyelésben részt vevő idegek lebénulnak, izomgörcsök jelentkeznek, az állat így pusztul el. A cicát minél előbb javasolt elaltatni, nem szabad hagyni, hogy szenvedjen, a betegség gyógyíthatatlan. Megelőzni csak a sertésáru alapos megfőzésével lehet.

Veszettség

Kórokozója vírus, leggyakoribb terjesztője a róka, harapás útján terjed. Részben mivel a kutyák számára kötelező a veszettség elleni oltás, másrészt a kijáró macskák nagyobb területen kóborolhatnak, a macska veszettséget esetlegesen hordozó szerepe nagyobb lehet, mint más háziállaté. Javasolt ezért - noha a nyilvántartás gyakorlatilag lehetetlen volta miatt nem kötelező - a kijáró macskák veszettség elleni legalább kétévenkénti oltása. Szerencsére a Dunától nyugatra a rókákat évente rendszeresen speciális csalétkekkel vakcinázzák, így ezen a területen nem is fordult elő ismert veszett állat. Veszettségre utal, ha a cica feltűnően ingerlékeny, támadó magatartást mutat. Ha veszettségre utaló tüneteket észlelünk, akkor ne akarjuk megfogni a macskát, hanem azonnal hívjuk ki hozzá az állatorvost. A cica nyáladzik, nem eszik, nem iszik, állkapcsa lóg, rángógörcsök jelentkeznek, esetleg lebénul. A betegség megelőzhető oltással, de ha állaton vagy emberen a veszettség tünetei jelentkeznek, a beteg menthetetlen. Ha egy egészséges macska megharap valakit, akkor ugyanúgy kell eljárni, mint kutyaharapás esetén, azaz kéthetes megfigyelést kell elrendelni, amit a körzeti állatorvos végez el. Ha az embert harapott macska a veszettség tüneteit mutatja, akkor el kell altatni és a hulláját az állatorvos állategészségügyi intézetbe kell hogy küldje ingyenes vizsgálatra. Ugyanígy kell eljárni, ha az embert harapott macska időközben elpusztul.

Antisystem Creative Commons License 2003.01.18 0 0 798
Szia Moka25!

. Ezenkivul: egy allatorvos honlapjan, a "sztorik" kozott olvastam, hogy jellegtelen hurutos tunetekkel kezelt egy kiscicat, aki persze megharapta. A cica 3 het mulva elpusztult, a boncolas soran megallapitottak, hogy veszett volt. Meg eppen idoben megkezdtek a doki oltasait... - a Kerekes dr. járt így, a Blue Cross-on volt az eset, de éppen átalakítják a honlapot, és az az oldal még 404.(tanulságos esetek-link)
Pont azt kerestem én is...

ÜdV

Előzmény: Moka25 (797)
Moka25 Creative Commons License 2003.01.18 0 0 797
Szia eMM!

Ne haragudj, nem akarlak ijesztegetni - en a veszettseg kezdodo tuneteit ugyan nem ismerem jol, de nemreg olvastam vmit (ez az, amire korabban is probaltam utalni Neked), bemasolom:

Tudofereg

Vekony, hajszalszeru, korulbelul 1 cm hosszu fereg. Ket fajtaja erinti a macskat. Az Aeleurostongylus abstrussus nevunek bonyolult eletciklusa van. A larvak az urulekkel tavoznak a gazdaszervezetbol. Az ilyen urulekkel erintkezo csigak es meztelen csigak megfertozodnek. Ha ezek madarak, ragcsalok es bekak aldozataul esnek, a fertozes rajuk is atterjed. A felnott fergek a tudobe masznak es ott rakjak le tojasaikat. A larvak a legcsovon felmasznak, majd lenyeletik magukat. A belbe jutva a szeklettel tavoznak.
A masik tudofereg, a Capillaria aerophila feregtojasokkal vagy egy fertozott allat testebol jut a macska szervezetebe. A legtobb macska nem mutat klinikai tunetet. Masoknal a fertozottseg kronikus kohogesben jelentkezik. Ritkan esetleg laz, tusszoges, orrfolyas eszlelheto, es ezek a tunetek a kezelest a leguti fertozes iranyaba terelhetik. Rontgennel megtalalhatok a fergek okozta tudoserulesek nyomai. Mikroszkopos vizsgalat szukseges ahhoz, hogy a szekletben vagy a kopetben meglelhetoek legyenek az apro, vesszo alaku fergek. Nehezen lehet toluk megszabadulni.

Forras: A MACSKA 2002 november-december

Ezzel persze nem azt akarom, mondani, hogy a dokid alapvetoen teved (hogy is mondhatnek ilyet abszolut laikuskent!), amikor veszettsegre gyanakszik, csak szeretnem felhivni ra a figyelmedet. Ezenkivul: egy allatorvos honlapjan, a "sztorik" kozott olvastam, hogy jellegtelen hurutos tunetekkel kezelt egy kiscicat, aki persze megharapta. A cica 3 het mulva elpusztult, a boncolas soran megallapitottak, hogy veszett volt. Meg eppen idoben megkezdtek a doki oltasait...
Megprobalom ezt az oldalt megkeresni, nem biztos, hogy menni fog, ha meglesz, belinkelem.

A Beres Minera cseppek tenyleg jok. Meg Marcipan cicanknak is jo etvagyat csinalt az utolso heteben. Nagyon nagy kar, hogy ilyen "vad" a cica es szinte semmi gyogyszert nem tudsz neki biztonsaggal beadni. Apropo, vitamin, most jut eszembe: van egy Probios nevu por, amiben tejsavbakterium es vitaminok vannak. Zorronak ugyan a tejsavbacikra nem sok szuksege van, de ebben ott a vitamin is, es nincs rossz ize! Feldeci folyadekban egy teaskanal port oldj fel es ontsd a kajajara! (Vagy ha nem akar enni, ez talan lemegy fecsibol is, nem keseru.) Azert en nagyon drukkolok Neked, hogy sikeruljon segitened szegeny kis Zorron!
Sok sikert!
Udv:
Moka

Előzmény: eMM (794)
Antisystem Creative Commons License 2003.01.18 0 0 796
Szia eMM!

Hát akkor úgy látszik, nálatok nem szabad ehhez az állatorvoshoz állatot vinni...
Macskát szerdán SzVSz ne vidd vissza hozzá, és ha esetleg keresne, küldd a francba. Vagy ha ezzel gátlásaid vannak, írd meg az elérhetőségét mailban, szives-örömest megteszem :-))). Normálisabb doki nincs arrafele?

ÜdV

ps: amellett tényleg lehet veszettségi tünet, van erről itt a neten is egy jó eset, mindjárt megkeresem és becopizom. Csak hát a hozzállása, az finom szóval görénységnek nevezhető. Mindigis az volt a véleményem, hogy az az orvos/állatorvos/patikus aki szószerint betartja a rá vonatkozó állami rendeleteket, méltó a pokolnak tüzére :-)

Előzmény: eMM (794)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!