Keresés

Részletes keresés

balcsi70 Creative Commons License 2005.08.01 0 0 23612
A Norton Internet Security van rajta egyben (ami hozá tartozik),ugy ahogy eddig is volt,és eddig nem csinált ilyet.
Előzmény: Dulifuli (23610)
thegod Creative Commons License 2005.08.01 0 0 23611
Gorcsev!

Te csak félig olvasod el a hozzászólásokat?
Írtam hogy:"Persze ez a megoldás is, csak akkor müködik ha a chello webserver
úgy van beállítva, de ez egy alapbeállítás így gondolom nem lesz gond."

ÖregEmber!

FTP feltöltésre, és egyéb windows-os fájl müveletekre ajánlom a TotalCommander-t,
ftp megnyitás, könyvtárlétrehozás, felmásolás, letöltés, ... mindenre
tökéletes.
Persze vehetsz könyvet is tanulni, de szerintem nyugodtan kérdezz itt
is, csak akad valaki aki segít. :)

@brumi
Előzmény: Gorcsev (23600)
Dulifuli Creative Commons License 2005.08.01 0 0 23610
Nem sok itt egy kicsit a Symantec-es progi? Szerintem próbáld meg először azokat letiltani! De ha ettől nem lesz jobb, akkor kapcsold vissza, hogy ne maradjon védelem nélkül a géped!
Előzmény: balcsi70 (23606)
Dulifuli Creative Commons License 2005.08.01 0 0 23609
Ezt a hozzászólást természetesen nem Gorcsev kolléga okítására szántam. :-)
Előzmény: Dulifuli (23607)
balcsi70 Creative Commons License 2005.08.01 0 0 23608

Aha. És hol tiltogassam le egyesével?A feladatkezelöben? És minden egyes progi tiltás után ujrainditás? Az gázos lessz! Ha igy értelmeztem.Most pillanatnyilag 32 folyamat fut. Amugy kössz elöre a segitséget.

Előzmény: Gorcsev (23604)
Dulifuli Creative Commons License 2005.08.01 0 0 23607
Azért egy könyvtár létrehozása nem olyan bonyolult, hogy ne lehessen röviden leírni: Parancssor indítása, begépelni, hogy ftp <ftp.server.neve>, Enter, azután felhasználónév és jelszó megadása, majd ha megjött a prompt, akkor MD <könyvtárnév>. Ha megvan, akkor CD-vel bele lehet lépni, és put <filenév> paranccsal lehet feltölteni (ehhez előzőleg be kéne lépni abba a könyvtárba, amelyikben a feltölteni kívánt file van). De innen talán már mehet böngészőből is. Kilépés: bye.
Előzmény: Gorcsev (23600)
balcsi70 Creative Commons License 2005.08.01 0 0 23606


Scan saved at 21:32:34, on 2005.08.01.
Platform: Windows XP Szervizcsomag 2 (WinNT 5.01.2600)
MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)

Running processes:
C:WINDOWSSystem32smss.exe
C:WINDOWSsystem32winlogon.exe
C:WINDOWSsystem32services.exe
C:WINDOWSsystem32lsass.exe
C:WINDOWSsystem32svchost.exe
C:WINDOWSSystem32svchost.exe
C:WINDOWSExplorer.EXE
C:Program FilesCommon FilesSymantec SharedccSetMgr.exe
C:Program FilesCommon FilesSymantec SharedSNDSrvc.exe
C:Program FilesCommon FilesSymantec SharedccEvtMgr.exe
C:WINDOWSsystem32spoolsv.exe
C:Program FilesCommon FilesSymantec SharedccProxy.exe
C:ProgikNortonNorton AntiVirusnavapsvc.exe
C:WINDOWSsystem32nvsvc32.exe
C:ProgikNortonNorton AntiVirusSAVScan.exe
C:Program FilesCommon FilesUlead SystemsDVDULCDRSvr.exe
C:Program FilesCommon FilesSymantec SharedSecurity CenterSymWSC.exe
C:Program FilesCommon FilesSymantec SharedccApp.exe
C:WINDOWSsystem32RUNDLL32.EXE
C:WINDOWSsystem32ctfmon.exe
C:Program FilesMSN MessengerMsnMsgr.Exe
C:ProgikSkypePhoneSkype.exe
C:Program FilesInternet Exploreriexplore.exe
C:ProgikHijackThisHijackThis.exe

R0 - HKCUSoftwareMicrosoftInternet ExplorerMain,Start Page = http://www.freemail.hu/
R0 - HKLMSoftwareMicrosoftInternet ExplorerMain,Start Page = http://www.freemail.hu
R0 - HKCUSoftwareMicrosoftInternet ExplorerToolbar,LinksFolderName = Hivatkozások
O2 - BHO: CNisExtBho Class - {9ECB9560-04F9-4bbc-943D-298DDF1699E1} - C:Program FilesCommon FilesSymantec SharedAdBlockingNISShExt.dll
O2 - BHO: CNavExtBho Class - {BDF3E430-B101-42AD-A544-FADC6B084872} - C:ProgikNortonNorton AntiVirusNavShExt.dll
O3 - Toolbar: Web assistant - {0B53EAC3-8D69-4b9e-9B19-A37C9A5676A7} - C:Program FilesCommon FilesSymantec SharedAdBlockingNISShExt.dll
O3 - Toolbar: Norton AntiVirus - {42CDD1BF-3FFB-4238-8AD1-7859DF00B1D6} - C:ProgikNortonNorton AntiVirusNavShExt.dll
O3 - Toolbar: (no name) - {E0E899AB-F487-11D5-8D29-0050BA6940E3} - (no file)
O4 - HKLM..Run: [ccApp] "C:Program FilesCommon FilesSymantec SharedccApp.exe"
O4 - HKLM..Run: [URLLSTCK.exe] C:ProgikNortonUrlLstCk.exe
O4 - HKLM..Run: [nwiz] nwiz.exe /install
O4 - HKLM..Run: [NvMediaCenter] RUNDLL32.EXE C:WINDOWSsystem32NvMcTray.dll,NvTaskbarInit
O4 - HKLM..Run: [Symantec NetDriver Monitor] C:PROGRA~1SYMNET~1SNDMon.exe /Consumer
O4 - HKLM..Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:WINDOWSsystem32NvCpl.dll,NvStartup
O4 - HKCU..Run: [CTFMON.EXE] C:WINDOWSsystem32ctfmon.exe
O4 - HKCU..Run: [MsnMsgr] "C:Program FilesMSN MessengerMsnMsgr.Exe" /background
O4 - HKCU..Run: [Skype] "C:ProgikSkypePhoneSkype.exe" /nosplash /minimized
O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:Program FilesMessengermsmsgs.exe (file missing)
O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:Program FilesMessengermsmsgs.exe (file missing)
O17 - HKLMSystemCCSServicesTcpip..{8527F644-2C94-46D0-B00A-ACB0432EE1C8}: NameServer = 195.228.240.249,195.228.242.180
O23 - Service: Symantec Event Manager (ccEvtMgr) - Symantec Corporation - C:Program FilesCommon FilesSymantec SharedccEvtMgr.exe
O23 - Service: Symantec Network Proxy (ccProxy) - Symantec Corporation - C:Program FilesCommon FilesSymantec SharedccProxy.exe
O23 - Service: Symantec Password Validation (ccPwdSvc) - Symantec Corporation - C:Program FilesCommon FilesSymantec SharedccPwdSvc.exe
O23 - Service: Symantec Settings Manager (ccSetMgr) - Symantec Corporation - C:Program FilesCommon FilesSymantec SharedccSetMgr.exe
O23 - Service: A Norton AntiVirus Auto-Protect funkciója (navapsvc) - Symantec Corporation - C:ProgikNortonNorton AntiVirusnavapsvc.exe
O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - C:WINDOWSsystem32nvsvc32.exe
O23 - Service: SAVScan - Symantec Corporation - C:ProgikNortonNorton AntiVirusSAVScan.exe
O23 - Service: ScriptBlocking Service (SBService) - Symantec Corporation - C:PROGRA~1COMMON~1SYMANT~1SCRIPT~1SBServ.exe
O23 - Service: Symantec Network Drivers Service (SNDSrvc) - Symantec Corporation - C:Program FilesCommon FilesSymantec SharedSNDSrvc.exe
O23 - Service: SymWMI Service (SymWSC) - Symantec Corporation - C:Program FilesCommon FilesSymantec SharedSecurity CenterSymWSC.exe
O23 - Service: Ulead Burning Helper (UleadBurningHelper) - Ulead Systems, Inc. - C:Program FilesCommon FilesUlead SystemsDVDULCDRSvr.exe

zet

Gorcsev Creative Commons License 2005.08.01 0 0 23605
Szokott lenni külön progijuk a telóknak, amivel a képeket/stb. lehet piszkálni rajtuk. Legalábbis azoknak, amikkel találkoztam...
Előzmény: hazzzzz (23597)
Gorcsev Creative Commons License 2005.08.01 0 0 23604
Valami elakad induláskor... Láttam már ilyet. Meg kéne nézni 1esével minden progit/szolgáltatást/stb., letiltogatni őket, aztán majd csak kiderül, melyik csinálta.
Előzmény: balcsi70 (23596)
balcsi70 Creative Commons License 2005.08.01 0 0 23603
Amikor nem jön be ott irja kicsiben alatta hogy "ha nem indul el akkor katt ide" és azt nyomd meg. biztos hogy bejön mert most probáltam.
Előzmény: gyuzsi (23598)
Dulifuli Creative Commons License 2005.08.01 0 0 23602
Nem jelenik meg ilyenkor egy sárga sor a Cím sor alatt?
Előzmény: gyuzsi (23598)
Dulifuli Creative Commons License 2005.08.01 0 0 23601
Akkor még egyszer: ha a Sajátgépben nem látszik, akkor indítsd el a Vezérlőpultból a Felügyeleti eszközöket, onnan a Számítógép-kezelést, abban a Lemezkezelést, és nézd meg, hogy ott látszik-e! Ha igen, akkor kattints rá a jobb egérgombbal, és rendelj hozzá egy még ki nem osztott meghajtó betűjelet!
Előzmény: hazzzzz (23597)
Gorcsev Creative Commons License 2005.08.01 0 0 23600
"csak akkor müködik ha a chello webserver úgy van beállítva"
Nem. Ez a szabványos megoldás, tehát ez biztos működik.

Vénember: az ftp-nél ugyanúgy tudc könyvtárat (mappát, ha úgy jobban tetcik) létrehozni, mint a saját gépeden, csak nem böngészővel kell megnyitni, hanem hozzávaló progival. Ha ennyire tájékozatlan vagy, vegyél egy alapszintű könyvet vagy (de még inkább 'és') kérj meg vkit, hogy magyarázza el a dolgokat, mert így segíteni is qrv@ nehéz...
Előzmény: thegod (23595)
Dulifuli Creative Commons License 2005.08.01 0 0 23599
Nem biztos, hogy ebben tudok segíteni, de azért bemásolhatod ide. Járnak erre nálam jóval nagyobb guruk is. Pontosabban, guruk is. :-)
Előzmény: balcsi70 (23596)
gyuzsi Creative Commons License 2005.08.01 0 0 23598
Sziasztok! Lehet, hogy én vagyok a nagyon béna, de sehogy sem tudom a Flash Playert (Explorerhez valót) letölteni. Bejön a oldal, amin üzenik, hogy várjak addig, amíg az animáció meg nem jelenik, aztán utána nem csinál semmit. Nekifutottam többször, de nem megy. Mi lehet az oka? Ja, és hibaüzenetet sem ír ki.
Köszi a választ előre is.
hazzzzz Creative Commons License 2005.08.01 0 0 23597

Szia!

Sajnos nem látszik, már a sajátgépben is néztem, de semmi. Én ha a saját számítógépemen a kameránkról töltök le fotókat, ott simán látszik egy "g" meghajtó, és onnan egyszerűen áthelyezem. Itt viszont sehol semmi. Csak a sajátgép, eszközkezelőjében a COM3-ra feltelepítve látszik. Valszeg működik a kábel jól, mert a net megy vele. Nem értem mi lehet a gond?

Erika

Előzmény: Dulifuli (23592)
balcsi70 Creative Commons License 2005.08.01 0 0 23596
Hali.most értem vissza.Tehát amikor a start menü nem látszik de egy pár ikon igen,akkor a Ctr+Alt+Delete  -re sem reagál egyszerüen semmit nem lehet csinálni,de a gép megy.Az egér is müködik,tehát nincs lefagyva de mégse csinálhatsz vele semmit.Amikor 4-ikre sikerül helyrehozni akkor müködik rendesen.Gyors minden rajta internet játék bármi.P4-es XP Sp2 Celeron CPU 2.00Ghz 512Mb ram GeForce4-es videokártya mit irjak még 2vinyo mindkettö felszerelve hütövel Norton Internet Security frissitve rendesen(lefuttattam semmi virus) Giant Antispyware lefuttatva ot se semmi,plussz még az Ad-Aware-is. Hát röviden ennyi. Azt mondta valaki hogy sok program fut feleslegesen a gépen,csak én azt annyira nem vágom hogy ott mit kellene leállitani. Csináltam egy Hijack This logfájlt.Te étressz hozzá? Meg letöltöttem a Startup Control Panel-t nagyjábol amit tudtam leállitottam. Ha gondolod be rakom ide a logfájlt. megnézed mit lehetne kezdeni a géppel?  Elöre is kösszi.
Előzmény: Dulifuli (23590)
thegod Creative Commons License 2005.08.01 0 0 23595
Persze ez a megoldás is, csak akkor müködik ha a chello webserver
úgy van beállítva, de ez egy alapbeállítás így gondolom nem lesz gond.

@brumi
Előzmény: thegod (23594)
thegod Creative Commons License 2005.08.01 0 0 23594
Az hogy kell vagy nem a www a server beállításától függ.
Ha nem kell, ne írd be. :)
Igen, a http://members.chello.hu/pistike a főkönyvtárad.
Ahol most az index.html-ed van azaz a főkönyvtárba kell
csinálnod egy alkönyvtárak pl "mastema" névvel.
Oda is beteszed az új honlap új index.html-jét.
És akkor az új oldalra hívatkozol hogy: http://members.chello.hu/pistike/mastema.

@brumi
Előzmény: oldember (23593)
oldember Creative Commons License 2005.08.01 0 0 23593

Nekem nem kell www-t írni. Ne kérdezd, hogy miért. Nem tudom!

Nekem igy néz ki a webcím: http://members.chello.hu/ és a felhasználónév.

Ide van betéve a régebben készült honlap. Ez kevesebb mint 1MB a 10MB-ból.

Itt van egy index.html ami a honlaphoz tartozik.

Ha jól értelek akkor ez az a bizonyos  "főkönyvtár"?.

 

A kiszolgáló: ftp://members.chello.hu

Most elkészült egy másik honlap(más témában) és szeretném erre a tárterületre betenni, de egy kicsit problémás. Ráadásul nem értem az informatikai zsargont sem, igy hiába olvastam utánna a topikok között.   

 

"Majd csinálok egy alkönyvtárat olyan névvel, hogy "egyik"..."

 

Ezt az alkönyvtárat hol csinálod?, és ez a másik index.html, például lehet az  új honlap index-e?

Ne haragudj , de nekem nem nem egyértelműek még ezek a dolgok, remélem idővel könnyebb lesz.

Ha volna még egy kis türelmed,megköszönném a segítséget.

Előzmény: thegod (23531)
Dulifuli Creative Commons License 2005.08.01 0 0 23592
Hm... Esetleg az Intézővel? Látszik a mobil memóriája, mint cserélhető meghajtó? Ha nem, akkor a Számítógép-kezelés alatt nézd meg a Lemezkezelésben, hogy látszik-e, és van-e hozzárendelve meghajtó betűjel!
Előzmény: hazzzzz (23591)
hazzzzz Creative Commons License 2005.08.01 0 0 23591

Hátha tudtok segíteni: barátnőm vett egy usb kábelt mobiljához (siemens), amivel végre nehezen, de elindult a net (t-mobile, a gond a csatlakozással volt, mert masszívan a portoknál a COM 3-ra tette fel magát az usb kábele) A kérdésem az lenne, hogy lehetséges-e ezzel a kábellel a telcsiről a telefonon lévő képeket a számítógépére menteni? Winxp-je van a gépen, de nem tudjuk hogyan lehetne.

Előre is köszi

Erika

Dulifuli Creative Commons License 2005.08.01 0 0 23590
- lassú a géped
- vagy vírusos
- vagy tele van minden vacakkal a registry
- vagy döglődik a merevlemez
- esetleg ezeknek valamilyen lineárkombinációja

Az mindenesetre érdekes, hogy nem jön fel a Start menü, mert ha már látszik néhány ikon, akkor az Explorer biztos fut. Ctrl-Alt-Del-re mi látszik az Alkalmazások és a Folyamatok alatt? Mit csinál ilyenkor a CPU? És mi látszik a Teljesítmény alatt?
Előzmény: balcsi70 (23589)
balcsi70 Creative Commons License 2005.08.01 0 0 23589
Sziasztok.Lenne egy kérdésem.A gépem vagy 3-napja olyat csinál hogy,bekapcsolom bejön a windows a start menü már nem jön be meg egy pár ikon az asztalon(csak mint egy füzetlapocska) a gép dolgozik mert a piross égö is világit rendesen, gondolkodik, az egeret tudom mozgatni tehát nincs lefagyva  de semmit nem tudok megnyitni.Ki sem tudom kapcsolni csak a kikapcsolo gombal,vagy ujraiindit.Utána kikapcs,meg bekapcs.,és ezt eljátszom legalább 3-szor ha nem töbször mire nagy nehezen(végre bejön). Szerintetek mi a bibi??? XP-van a gépen. Kössz a segitséget elöre is.
Dulifuli Creative Commons License 2005.08.01 0 0 23588
Őszintén szólva, az többet segítene, ha tényleg operációs rendszer lenne, és nem kéne percekig várnom, hogy valami történjen, ha megnyomok egy gombot, vagy kattintok az egérrel.
Előzmény: TaXiN (23587)
TaXiN Creative Commons License 2005.08.01 0 0 23587
Mondogasd magadban, ha ez segít elviselni a Világot.
Előzmény: Dulifuli (23584)
TaXiN Creative Commons License 2005.08.01 0 0 23586
A Windows XP operációs rendszer Home változatával sok magánfelhasználó elesik számos biztonsági funkciótól. Ez azonban a telepítőlemez minimális átbuherálásával megváltoztatható, írta legújabb számában a német c't számítástechnikai magazin. Két bájt átalakításával ugyanis bárkinek lehet XP Professionalja.
Előzmény: TaXiN (23585)
TaXiN Creative Commons License 2005.08.01 0 0 23585
Ezt NAGYON RÉGÓTA tudjuk...

Windows NT Server kódja között a különbség elhanyagolhatóan csekély, és pusztán egy (az NT 4.0-ban két) Registry kulcs átírásával az NT Workstation átalakítható NT Serverré. (A 3.51-es NT-ben ez az átalakítás triviális. A 4.0-ás NT-nél már két Registry kulcsot kell átírni, az operációs rendszer azonban figyeli ezt a két kulcsot, és nem engedi meg, hogy azt a regedit.exe programmal átírjuk. Az átalakításhoz egy alkalmas segédprogram szükséges, amit azonban az O'Reilly Software Inc. szándékosan nem tett közzé.)
Előzmény: Dulifuli (23582)
Dulifuli Creative Commons License 2005.08.01 0 0 23584
Különben is, aki annyit nézte már az XP alatt a homokórát és a "program nem válaszol" feliratot, mint én, az tudja, hogy ezt a bizonyos elméleti válaszidőt feldughatja magának az ember. A Windows azért csak Windows, és nem operációs rendszer.
Előzmény: TaXiN (23579)
Dulifuli Creative Commons License 2005.08.01 0 0 23583
Szerintem két vagy három dolog kéne Neked: egy jó vírusvédő állandó védelemmel, egy jó tűzfal, és esetleg egy (vagy több) anti-spyware program.
Előzmény: pityim palko (23581)
Dulifuli Creative Commons License 2005.08.01 0 0 23582
Őszintén szólva nem ismerem annyira a Microsoft rendszerek lelkivilágát, de azért azt nem veszem be, hogy csak 2-3 registry kód a különbség. Már csak azért sem, mert kellene lennie mögötte is valaminek, ami értelmezi azt a kódot, és annak megfelelően változtatja a működést. Márpedig szerintem egy munkaállomás nem egészen ugyanarra van kihegyezve, amire egy server, ezért bajosan hiszem, hogy ugyanaz lenne. Legalábbis ha én lennék a M$, akkor biztos nem adnám el munkaállomásként ugyanazt, ami server is tud lenni. De az igaz, hogy nem én vagyok a M$. Mindenesetre megkérdeztem egy srácot, aki a M$ magyar nyelvű verzióinak fejlesztésében részt vett. Ha válaszol, akkor be fogom ide másolni a választ.
Az pedig csak egy dolog, hogy mennyi a válaszidő. Egy jó file servernek ennél sokkal több dolgot kell tudni. Pl. olyan (a M$-tól teljesen idegen) fogalmakkal is kell(ene) tudnia kezdeni valamit, mint biztonság, megbízhatóság, stb.
Előzmény: TaXiN (23579)
pityim palko Creative Commons License 2005.08.01 0 0 23581
kösz

Van avast és spysubtract, de hiába írtja ki 1 nap múlva múlva megint ott vannak.
Még lenne egy kérdésem: A kedvencekbe van 3 olyan oldal amit hiába szedek ki, egy idő után visszatérnek.
Szerintetek hogy tudnám végleg eltávolítani őket a Format c-n kivül?
Előzmény: Dulifuli (23580)
Dulifuli Creative Commons License 2005.08.01 0 0 23580
Például azokat, amelyek a Temporary Internet Files vagy a "SunJavaDeploymentcache" alatt vannak.
A többi között is lehetnek olyanok, amik nem feltétlenül szükségesek a rendszer működéséhez, de szerintem jobban tennéd, ha egy olyan vírusirtót használnál, amelyik nem csak keresni tud, hanem irtani is.
Előzmény: pityim palko (23578)
TaXiN Creative Commons License 2005.08.01 0 0 23579
Tudod mi teszi a szervert?
Két vagy három titkos regisztri kód.
---------
Egyébként miért nem érdemes WindowsXP-t file-szerver funkcióra használni?
De van itt w2k is, ha arra tudja valaki a trükköt, az is jó :)
---------

"nem servernek tervezték"

Na bumm, és akkor mi van? Az elméleti válaszidő X műveletnél katasztrofális 0.02 másodperc ? És ?
Előzmény: Dulifuli (23577)
pityim palko Creative Commons License 2005.08.01 0 0 23578
sziasztok!

A Symantech víruskeresője a következő találatokat adta:


c:mmm_java.exe is infected with Download.Trojan
c:Program FilesDNSgui.exe is infected with Adware.Shorty
c:Program FilesCommon FilesFreeProd1mc-58-12-0000093.exe is infected with Adware.Shorty
c:WINDOWSEXPLORER.EXE is infected with Trojan.Admincash.B
c:WINDOWSTemporary Internet FilesContent.IE5PTS2SV9Bsploit[1].anr is infected with Downloader.Trojan
c:WINDOWSDownloaded Program FilesrdgHU1742.exe is infected with Dialer.DialPlatform
c:WINDOWSDownloaded Program Filesserver.exe is infected with Download.Trojan
c:WINDOWSDownloaded Program FilesCONFLICT.3ysbactivex.dll is infected with Adware.Istbar
c:WINDOWSDownloaded Program FilesCONFLICT.2ysbactivex.dll is infected with Adware.Istbar
c:WINDOWSDownloaded Program FilesCONFLICT.2rdgHU1742.exe is infected with Dialer.DialPlatform
c:WINDOWSDownloaded Program FilesCONFLICT.1server.exe is infected with Download.Trojan
c:WINDOWSDownloaded Program FilesCONFLICT.1ysbactivex.dll is infected with Adware.Istbar
c:WINDOWSDownloaded Program FilesCONFLICT.1rdgHU1742.exe is infected with Dialer.DialPlatform
c:WINDOWSApplication DataSunJavaDeploymentcachejavapiv1.0jarmmm.jar-fc797b-78830fb4.zip is infected with Trojan.ByteVerify
c:WINDOWSApplication DataSunJavaDeploymentcachejavapiv1.0jarclassload.jar-651ef9dd-148986fc.zip is infected with Trojan.ByteVerify
c:WINDOWSApplication DataSunJavaDeploymentcachejavapiv1.0jarf.jar-7204022f-69e40acc.zip is infected with Trojan.ByteVerify
c:WINDOWSApplication DataSunJavaDeploymentcachejavapiv1.0jarclassload.jar-26de0658-6efa3108.zip is infected with Trojan.ByteVerify
c:WINDOWSTEMPysb.dll is infected with Adware.Istbar
c:WINDOWSSYSTEM32a807.exe is infected with SecurityRisk.Downldr
c:WINDOWSSYSTEMdwmgy.exe is infected with SecurityRisk.Downldr
c:WINDOWSSYSTEMsysapp.exe is infected with Download.Trojan
c:WINDOWSSYSTEMdwigi.exe is infected with SecurityRisk.Downldr
c:WINDOWSSYSTEMdwfxp.exe is infected with SecurityRisk.Downldr
c:WINDOWSSYSTEMdwfow.exe is infected with SecurityRisk.Downldr
c:WINDOWSSYSTEMOutLook.exe is infected with Download.Trojan
c:WINDOWSSYSTEMbigtraffic.exe is infected with Adware.BigTrafficNet



Azt szeretném kérdezni, hogy melyeket törölhetem anélkül, hogy a gép zavartalan műkődését azzal nem kockáztatom?

Köszönöm.
Dulifuli Creative Commons License 2005.08.01 0 0 23577
Nem tudom, de azt hiszem, hogy én nem is próbálnám meg. A sima XP-t ugyanis nem servernek tervezték, ezért nincs benne a nevében, hogy Server. Amennyit eddig megtudtam az XP-ről, annak alapján nem ajánlanám servernek. De Te tudod...
Előzmény: TaXiN (23571)
TaXiN Creative Commons License 2005.08.01 0 0 23576
http://smithii.com/files/plugins/samba.zip?PHPSESSID=5f3386c0716a3da7156f64d8a941d5f8

http://smithii.com/?q=node/view/23

Ezt próbálta valaki?
Előzmény: TaXiN (23571)
pasa_ Creative Commons License 2005.08.01 0 0 23575
ha a pstores (protected storage) fut akkor automatikusan csinalja, pontosabban a login beirasakor rakerdez hogy megjegyezze-e.
Előzmény: Leadfoot (23544)
thegod Creative Commons License 2005.08.01 0 0 23574
Hát ez is megoldás.
Mindenki eldönti melyiket használja.
Nem is a DNS-sel kell különben, hanem a webserverrel,
az apache-nál pl csak engedélyezni kell a virtual
servereket és kész.

@brumi
Előzmény: Gorcsev (23572)
pasa_ Creative Commons License 2005.08.01 0 0 23573
Hat, a MS elso korben azt igerte hogy gepenkent eleg egyszer elmokazni az ellenorzessel, onnan szabad a palya -- amig ezen nem valtoztatnak egyszeruen kikerulheto lesz. Ha meg mindenkinek minden alkalommal ellenorizni kell kitor a parasztlazadas szvsz.
Előzmény: rali (23543)
Gorcsev Creative Commons License 2005.08.01 0 0 23572
"melyik az egyszerűbb az hogy "www.pistike.hu/index3.html" vagy
esetleg "teknos.pistike.hu"?"
A pistike.hu alatt a teknos alkönyvtárba téve az index.html-t "pistike.hu/teknos" formában minden trükközés nélkül eléred, és semmivel nem kell többet megjegyezni. A másik forma ennek kicsit -talán- elegánsabb kivitele, viszont sejtésem szerint ott már a dns-bejegyzésekkel is variálnia kell a szervernek...
Előzmény: thegod (23569)
TaXiN Creative Commons License 2005.08.01 0 0 23571
Mit és hogyan kell megbütykölni egy mezei XP prof-on, hogy file serverként működjön?
Vö : elfogadjon pl 25 csatlakozást egyszerre.
thegod Creative Commons License 2005.08.01 0 0 23570
Ja!
És ennél a megoldásnál is bonyolodik
egy cseppet a programozás.
Mert minden weboldalnál oda kell figyelni,
hogy ezt most melyik sorszámú index.html-ből
van meghíva.
De ettől mégegyszer mondom, hogy müködik így is.

@brumi
Előzmény: Dulifuli (23568)
thegod Creative Commons License 2005.08.01 0 0 23569
Ez is müködik.
De pl. van egy oldal ami "teknősökkel" foglalkozik,
és halaki megkérdi a címét akkor melyik az egyszerűbb
az hogy "www.pistike.hu/index3.html" vagy
esetleg "teknos.pistike.hu"?
Müködik PERSZE mind a két megoldás,
de qrvára utálnám ha a "forum.index.hu"
helyett a www.index.hu/index"mittomén".html-t kéne beírnom.
Persze vannak könyvjelzők is,
de szerintem ha komoly lapok akarok csinálni,
és netán szeretnék hozzá látogatókat
akkor nem árt a jól megjegyezhető cím.
De kinek mire van szükség.

@brumi
Előzmény: Dulifuli (23568)
Dulifuli Creative Commons License 2005.08.01 0 0 23568
Na és mi van akkor, ha a serveren létrehozunk egy index1.html-t, egy index2.html-t, és így tovább? Aztán megadjuk az URL-t, hogy www.joskapista.hu/index5.html, és kész.
Előzmény: thegod (23529)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.31 0 0 23567

Nem asszem, hanem tényleg, és legalább fél perccel...

Nálam brilliáns módon a következő IP cím van megadva: 1.1.1.1, és pillanatok alatt beröffen a gép, mert nem keresi a DHCP-t.

Előzmény: robicsek (23564)
robicsek Creative Commons License 2005.07.31 0 0 23566
mé haragudnék?
start/network connections/show all connections - ott jobbklick a meglévő adsl cuccra ott networking, aztán TCPIp, properties, ott beállitod.


most magyar xp nincs előttem, de csak kitalálod.
ha nem akkor meg lesz itt még pár ember aki segit, én alszom:)
Előzmény: princecharming (23565)
princecharming Creative Commons License 2005.07.31 0 0 23565
ne haragudj hogy megkérdezem de akkor ténylegesen miket kell beállítanom és hol?
Előzmény: robicsek (23564)
robicsek Creative Commons License 2005.07.31 0 0 23564
nem, ne rendelj fixet, csak adj meg egy kamut, mintha fix lenne, aztán amikor felépul az adsl, az ugyse dhcpn keresztul adja az ipt, más a protokol.
viszont erre a protokolra vár egy darabig - ha addig adsz neki egy kamu IPt, gyorsabb.
asszem.
Előzmény: princecharming (23563)
princecharming Creative Commons License 2005.07.31 0 0 23563

a helyzet az hogy az én ipém dinamikus, de lehet rendelni pár 1000ft havidíjért fixet... erre gondoltál vagy teljesen másra?

Előzmény: robicsek (23557)
robicsek Creative Commons License 2005.07.31 0 0 23562
észre se veszi ha felrax neki egy firefoxot, szvsz. jó az.
Előzmény: Leadfoot (23560)
Leadfoot Creative Commons License 2005.07.31 0 0 23561
Kösz, holnap megpróbálom!
Előzmény: franjo (23554)
Leadfoot Creative Commons License 2005.07.31 0 0 23560
Kösz, de ez a verzió nem játszik... sajnos én is leragadtam az IE-nél (na jó, egy MYIE2-t azért használok hozzá) egyelőre, így egy szinte full kezdőnek pláne nem tudom megtanítani a használatát... meg egyébként is tudod milyenek a full kezdők... attól is pánikrohamot kapott a múltkor, mikor megpróbáltam rábeszélni, hogy valami jó kis levelezőprogramot használjon az Axelero webes cucca helyett... :-)
Előzmény: robicsek (23553)
rali Creative Commons License 2005.07.31 0 0 23559
Ez igaz.
Előzmény: franjo (23556)
rali Creative Commons License 2005.07.31 0 0 23558
Router.Az állandóan lóghat a neten.
Előzmény: princecharming (23555)
robicsek Creative Commons License 2005.07.31 0 0 23557
adjél fix IPt az adsl kapcsolatnak, mondjuk 192.168.1.1, ilyesmi
nem norton fuggő ez szvsz.
Előzmény: princecharming (23555)
franjo Creative Commons License 2005.07.31 0 0 23556
Azzal sokra nem mennének, nagyon sok ember nem használja vagy még nem is hallott róla.
Előzmény: rali (23552)
princecharming Creative Commons License 2005.07.31 0 0 23555

vki please adjon segítséget a következőben:

 

xp rendszer alatt norton 2005öt használok, emelett ADSL kapcsolat, és itt jön a probléma:

 

amikor a gépet bekapcsolom, hipp-hopp bejön a windows, de egy darabig nem lehet még rácsatlakozni a netre a norton miatt, hanem csak kb 1 perc multán jelenik meg a norton logó jobbra lent a kisikonoknál, de amikor kihúzom a modem tápkábelét mielőtt bejönne a windows akkor viszont rögtön bejön a norton logó (auto protect enabled-je) és ha ezután dugom vissza a modemet akkor megy minden simán....

 

kérdésem: hogy lehet ezt kiküszöbölni, hogy rögtön lehessen a netre csatlakozni, magyarán tápkihuzogatás nélkül is azonnal enabledes legyen a norton....

 

kössz előre is!

franjo Creative Commons License 2005.07.31 0 0 23554
Azt hiszem:
Vezérlőpult > Internet > "Tartalom" fül > személyi adatok > automatikus adatkiegészítés (vagy ilyesmi...)
De mérget nem veszek rá.
Előzmény: Leadfoot (23549)
robicsek Creative Commons License 2005.07.31 0 0 23553
tegyé neki fel egy firefoxot, az tud ilyet alapbl, oszt jo van.
Előzmény: Leadfoot (23549)
rali Creative Commons License 2005.07.31 0 0 23552
Vagy belereszelik az Antispy programba.
Előzmény: franjo (23548)
Gozo Creative Commons License 2005.07.31 0 0 23551

Pontosan onnan másoltam be a szöveget.a gondom ott volt,hogy hiába engedélyeztem az IE beállitásokban az ActiveX-t nem müködött.

Aztán jobban körülnéztem és rájöttem,hogy valami miatt a Microsoft Antispyware program blokkolta.Az Antispyware ki- és bekapcsolása után visszaállt a jól müködő állapot.

De azért köszi,hogy megpróbáltál segiteni!

Előzmény: Dulifuli (23525)
rali Creative Commons License 2005.07.31 0 0 23550
Néztem de nem találtam benne semmi ilyesmi opciót - igaz föld ökör vagyok az IE-hez, soha nem használom.
Előzmény: Leadfoot (23549)
Leadfoot Creative Commons License 2005.07.31 0 0 23549
Igen, azt hiszem, bár valaki más gépe (így most nem az előtt ülök), amit próbálok kicsit rendbe rakni, meg a tulajdonosát 1-2 alapfogalommal megismertetni.
Előzmény: rali (23547)
franjo Creative Commons License 2005.07.31 0 0 23548
Elvileg az IE-be beleépül egy "plug in", amivel sok más opciót tudsz tiltani/engedni az IE-nek. Ez a Trixie, pontos infók innen:

http://www.bhelpuri.net/Trixie/Trixie.htm


Egy ilyen opció lesz a sok közül a WGA (Windows Genuine Advantage) kikerülése, de hogy ez meddig lesz "életképes" azt nem tudom.
Előzmény: rali (23543)
rali Creative Commons License 2005.07.31 0 0 23547
Más jelszavas oldalaknál megjegyzi a jelszót?
Előzmény: Leadfoot (23544)
rali Creative Commons License 2005.07.31 0 0 23546
Remélhetőleg.
Előzmény: franjo (23545)
franjo Creative Commons License 2005.07.31 0 0 23545
Nem tudom, ehhez nem értek annyira. Megoldás mindig lesz.
Előzmény: rali (23543)
Leadfoot Creative Commons License 2005.07.31 0 0 23544
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Biztos lámaság, de talán már megszoktátok tőlem... :-)

Szóval hogy lehet megtaníttatni egy loginos oldal esetében az XP-vel, akarom mondani IE-vel, hogy megjegyezze a usernevet (a mezőre kattintva legördülő menüben megjelenjen) és hozzá tartozó jelszót, hogy a usernév beírása után az automatikusan beíródjon?

Kösz előre is!
rali Creative Commons License 2005.07.31 0 0 23543
Mit gondolsz, meddig fog ez script működni?
Előzmény: franjo (23542)
franjo Creative Commons License 2005.07.31 0 0 23542
Vagy ez:

http://www.extended64.com/blogs/rafael/archive/2005/07/27/1026.aspx

Ez a megoldás egy kicsit bonyolultabb mint a másik (belinkelt változat), egy kis trükkel az IE-be épül be az a script, amit kkgagyesz kolléga megoldásánál az IE címsorába kell beírni.
Így nem kell újra meg újra beütögetni az adott scriptet amikor a "windowsupdate" oldalra látogatsz, hanem alapból benne van az IE böngészőben.
De egyébként tökéletes megoldás mindkettő.
Előzmény: rali (23539)
rali Creative Commons License 2005.07.31 0 0 23541
Köszönöm, koma.
Előzmény: kkgagyesz (23540)
kkgagyesz Creative Commons License 2005.07.31 0 0 23540
Előzmény: rali (23539)
rali Creative Commons License 2005.07.31 0 0 23539
Adjál egy linket hozzá.
Előzmény: franjo (23538)
franjo Creative Commons License 2005.07.31 0 0 23538
Igen, minden nagy kapu mellett van egy kis kapu is, amelyik ugyanoda nyílik.....
Bár én is egy másik magyar fórumon láttam a megoldást.)
Előzmény: Törölt nick (23537)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.31 0 0 23537

Hajrá Robin Hood!

Mondjuk ez hamar megvót...

Előzmény: franjo (23536)
franjo Creative Commons License 2005.07.31 0 0 23536
"A szoftverkalózok visszavágtak a Microsoftnak: egy rövid kódsorral hatástalanítható a Microsoft letöltőközpontjának kedd óta élő védelme.



Ki tud róla valamit? url etc.....

koszike"

Lásd néhány hozzászólással lentebb, működik.
thegod Creative Commons License 2005.07.31 0 0 23535
Igen, így van.
De ha a serveren a "trükközés" be van állítva
SOKKAL egyszerűbb és szebb.
Könnyebb megjegyezni hogy lohere.pistike.hu,
mint mondjuk hogy www.pistike.hu/lohere/index.html,
de persze így is müködik.
Nem beszélve hogy ha weboldalt szerkesztesz, akkor
ha működik a trükközés nem kell arra oda figyelned, hogy
hol is van az oldal be helyezve, egyszerüen mint külön őnűálló
oldal csinálod.

@brumi
Előzmény: Gorcsev (23534)
Gorcsev Creative Commons License 2005.07.31 0 0 23534
"ezt akkor hívja meg ha beírom egyik.pisitike.hu"
Azt már a szerver trükközi, nem?
Viszont ha beírod, hogy www.pistike.hu/egyik/index.html, vagy éppen (az eredeti kérdésre) www.pistike.hu/akarmi.html, akkor is be kell jönnie. Sz'al persze, bármilyen html-t oda lehet tenni, csak aztan meg kell adni a teljes nevét.
Előzmény: thegod (23531)
rali Creative Commons License 2005.07.31 0 0 23533
Részletesebben mondjad, ez nagyon érdekes.
Előzmény: thegod (23531)
thegod Creative Commons License 2005.07.31 0 0 23532
Persze ez web server beállításának kérdése, de ahol én használom
ott müködik. Na meg persze a saját linux web serveren, de ott is
úgy állítottam be.

@brumi
Előzmény: thegod (23531)
thegod Creative Commons License 2005.07.31 0 0 23531
Hát én úgy csinálom hogy a főkönyvtárba teszem az index.html-et,
ezt fogja meghívni ha beírom, hogy www.pistike.hu.
Majd csinálok egy alkönyvtárat olyan névvel, hogy "egyik",
ide is teszek be egy másik index.html-et, és ezt akkor hívja
meg ha beírom egyik.pisitike.hu.

@brumi
Előzmény: oldember (23530)
oldember Creative Commons License 2005.07.31 0 0 23530

Ilyeneket próbálgattam már én is, mert úgy gondoltam, hogy ez a logikus, de sajnos nem sikerült.

Egyszerűen nem kapcsolódik a serverre. 5 másodpercenként próbálja,de nem megy.

Az eredeti illetve amit már korábban feltettem, az 2-3 mp alatt kapcsolódik.

Több mint 9MB van parlagon, jó lenne kihasználni.   

Előzmény: thegod (23529)
thegod Creative Commons License 2005.07.31 0 0 23529
Hát nekem úgy müködik, hogy van a fő weblapom, pl www.pistike.hu,
majd van olyan hogy http://egyik.pistike.hu meg http://masik.pistike.hu,
és gyakorlatilag lehet ilyen sok. Ez nekem a www.fw.hu-n müködik.

@brumi

Előzmény: oldember (23526)
DMA Creative Commons License 2005.07.31 0 0 23528
Kicsit elbizonytalanodtam a tűzfalat illetően. Feltettem egy kliensre ugyanott, amit távAsztallal elértem, és ott bejelentkezhettem, csak egy tök fekete asztalt kaptam. Ez normális, és türelmetlen voltam csupán, vagy van valami gáz is? Igaz, 10-20mp-nél nem vártam többet.
A szerveren volt egy NAV és nem vagyok meggyőződve, hogy ki lett e maradéktalanul irtva miután lejárt a kihordása.
Előzmény: Dulifuli (23524)
rali Creative Commons License 2005.07.31 0 0 23527
Gondolom, csak úgy, hogy az eredeti lapba beágyazva.
Előzmény: oldember (23526)
oldember Creative Commons License 2005.07.31 0 0 23526

Üdvözlöm a tisztelt hozzáértőket!

Segítséget kérnék! Sehol nem találtam egyértelmű magyarázatot ezért fordultam ide!

A kérdésem az lenne, hogy lehet-e ugyan arra a webtárhelyre(http://members.chello.hu/) több (eltérő tartalmú) weblapot felrakni?

Most van egy feltéve, de ez csak a 10MB töredékét foglalja el és ezért gondoltam, hogy jó lenne kihasználni a szabad területet.

A baj csak az, hogy nem tudom hogyan kell, ha egyáltalán lehetséges.

Elég kezdő vagyok és már nem is fiatal(55) ezért megértést és türelmet kérnék.

Köszönöm a segítséget! 

Dulifuli Creative Commons License 2005.07.31 0 0 23525
Amikor ezt a hibaüzenetet látod, akkor nem jelenik meg egy sárga csík az ablak felső részén, amelyik szintén emlegeti az Active-X-et? Mert ha igen, akkor esetleg kattints rá arra a sárga csíkra!
Előzmény: Gozo (23516)
Dulifuli Creative Commons License 2005.07.31 0 0 23524
A VNC-vel talán valami képernyő beállítási probléma van. Én is tapasztaltam már olyat, hogy a serveren más felbontást állítottunk be, és ezután minden bejelentkezésnél elsőre kivág, és csak másodikra lehet használni.
A távoli asztalnak viszont menni kéne, ha a Rendszer tulajdonságoknál engedélyezve van, és tényleg nincs tűzfal beállítva.
Előzmény: DMA (23511)
Dulifuli Creative Commons License 2005.07.31 0 0 23523
Ha meg a mostani accountod is admin, akkor abból látnod kéne.

Igen, de nem a Felhasználói fiókokban (mint ahogy a bejelentkezésnél sem látszik, ha van más user), csak a Számítógép-kezelésben, a helyi felhasználók alatt. És ezzel nincs is semmi baj, a gépet nem a Rendszergazda júzerrel kell használni. Ha nagyon kell, akkor meg elő lehet csalni a Ctrl-Alt-Del intenzív használatával.
Előzmény: Törölt nick (23502)
princecharming Creative Commons License 2005.07.31 0 0 23522

NAHHHH!!!!!!!

 

vki please adjon segítséget a következőben:

 

xp rendszer alatt norton 2005öt használok, emelett ADSL kapcsolat, és itt jön a probléma:

 

amikor a gépet bekapcsolom, hipp-hopp bejön a windows, de egy darabig nem lehet még rácsatlakozni a netre a norton miatt, hanem csak kb 1 perc multán jelenik meg a norton logó jobbra lent a kisikonoknál, de amikor kihúzom a modem tápkábelét mielőtt bejönne a windows akkor viszont rögtön bejön a norton logó (auto protect enabled-je) és ha ezután dugom vissza a modemet akkor megy minden simán....

 

kérdésem: hogy lehet ezt kiküszöbölni, hogy rögtön lehessen a netre csatlakozni, magyarán tápkihuzogatás nélkül is azonnal enabledes legyen a norton....

 

kössz előre is!

rali Creative Commons License 2005.07.30 0 0 23521
Passz, még semmit.
Előzmény: konyecs (23520)
konyecs Creative Commons License 2005.07.30 0 0 23520

A szoftverkalózok visszavágtak a Microsoftnak: egy rövid kódsorral hatástalanítható a Microsoft letöltőközpontjának kedd óta élő védelme.

 

Ki tud róla valamit? url etc.....

koszike

DMA Creative Commons License 2005.07.30 0 0 23519
ha van skype-od, laresz a nevem.
Előzmény: rali (23518)
rali Creative Commons License 2005.07.30 0 0 23518
Hívjál: 06 76 486 374
Előzmény: DMA (23515)
DMA Creative Commons License 2005.07.30 0 0 23517
De inkább magánba küldd, neked esik a fél világ ha beírod ide :-)
Előzmény: DMA (23515)
Gozo Creative Commons License 2005.07.30 0 0 23516

Sziasztok!

Egy-két napja ezt irja ki egyes oldalaknál az IE 6:

„Az Internet Explorer ezen a webhelyen blokkolta az ActiveX-vezérlő nem biztonságos módon való használatát. Ennek eredményeként előfordulhat, hogy a lap nem jelenik meg megfelelően."

 

Az adott oldal nem is jelenik meg teljes tartalmával.Segitsetek mert nem találom,hogy mit kellene átállitanom,hogy az oldalak rendesen jöjjenek le.

Köszi!

DMA Creative Commons License 2005.07.30 0 0 23515
Most néztem, az 5800 a http. El is éri, ám "Error: your connection rejected" jön.
Persze, ha engeded, és mondasz paramétereket :-)
Előzmény: rali (23514)
rali Creative Commons License 2005.07.30 0 0 23514
5800 is kell, úgy olvastam.
Nálam fut a VNC, megpróbálod elérni a gépem?
Előzmény: DMA (23513)
DMA Creative Commons License 2005.07.30 0 0 23513
Félek, nem értem. Kicsit bontogasd még :-)
Default az 5900-as porton kommunikál a vnc, ezt hagytam rá. Az 5800 az mi?
Előzmény: rali (23512)
rali Creative Commons License 2005.07.30 0 0 23512
Portok: 5900, 5800
Előzmény: DMA (23511)
DMA Creative Commons License 2005.07.30 0 0 23511
Sziasztok Guruk!

Adva van egy w2k3 szerver. Telepítve rá az ultravnc. De a klienssel nem érem el.
Lokálisan nem próbáltam, gondoltam majd otthonról, így sikerült 100km-t felhalmozni közénk. A jelenség: tűzfalon port (5900) átirányítva a szerver 5900-ra. Kliens authentikál, jelszót beütöm, egy pillanatra felvillan a vnc képe, aztán kilép. Újra próbálkozva egy darabig rejected-et kapok, majd sokadikra jön a login prompt, de hiába, újra kivág.
Mi okozhat ilyet? A szerveren tűzfal nincs. Létezhet valami policy ami ezt tiltja?
Szeretnék pár ötletet begyűjteni mielőtt újra meglátogatom. A távoli asztallal se érem el, azt lokálisan is próbáltam, de úgyse ment.
paparni Creative Commons License 2005.07.30 0 0 23510

 

 Köszi

Előzmény: franjo (23509)
franjo Creative Commons License 2005.07.30 0 0 23509
Itt : http://www.extended64.com/blogs/rafael/archive/2005/07/27/1026.aspx
Bár fent kell lennie a Net.FRAME keretrendszernek és erről sokat nem tudok.
De hozzáértőbb guruk majd segítenek.
Előzmény: paparni (23507)
dopsz Creative Commons License 2005.07.30 0 0 23508

Köszi!

Jelszó megvan, de nem tudom kikapcsolni a t.tanácsadót.

Format nem hiszem, hogy menne nekem.

 

Előzmény: rali (23300)
paparni Creative Commons License 2005.07.30 0 0 23507

 

 HI ! Most olvastam, hogy egy skriptel meg lehet oldani, hogy a windows nem nézi    az  eredetet a neten.

 Tudja valaki, hogy hol lehet ezt letölteni?

 

Frever Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23505

Neked volt igazad, bár a másik topikban láttam meg ugyanezt. De tényleg csökkentett üzemmódban hozzáfértem elveszettnek hitt dolgaimhoz. Azért a frissítéseket is letöltöttem!

Mindenkinek köszi!

Előzmény: Törölt nick (23502)
Frever Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23504

Megfogadom, és köszönöm. Próbálkozom...

Előzmény: robicsek (23501)
smith Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23503
Izé... dupla alt-ctrl-del volt már?
Előzmény: Frever (23500)
robicsek Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23501
1. ne tegyél be egy hozzászolást többször. Nem novekszik, sőt, csokken az esélyed hogy választ kapsz.
2. meleg van, mindeneki laza, én is, ezé http://www.microsoft.com/windowsxp/downloads/powertoys/xppowertoys.mspx azt töltsed le, használd, és szerintem előjön az admin.
Előzmény: Frever (23500)
Frever Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23500

Ide is beteszem, hátha valaki...

 

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni?

Volt az Xp alatt a Rendszergazda nevű felhasználó (jelszóval), és a Vendég. Csináltam egy másikat Ferenc néven, és mindháromra szépen át tudtam jelentkezgetni. Erre a legközelebbi újraindítás után megvolt a Ferenc és a vendég, a Rendszergazda eltűnt, bár az intézőben megvannak a dokumentumai (csak nem engedi másik felhasználóból megnyitni). Átjelentkezéskor se találom sehol, csak Ferenc és vendég van. Próbáltam Rendszergazda néven új felhasználót létrehozni, de nem engedi, azt mondja, már van egy. De hol??? Nem tudok rá visszajelentkezni.

Hogyan tudom előszedni ismét? Egy csomó minden van a dokumentumaiban, ami azért még kéne...

Köszi.

robicsek Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23499
akkor meg majd 2006-ban lesznek választások.
Ha valakinek egyik jelenlegi párt se szimpi, akkor meg csináljon ujat, és nyerje meg a választásokat azzal, aztán mukodtesse hatékonyabban.
Előzmény: Vlaszij (23494)
sure Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23496

Hát nálunk amíg volt Content Filtering, addig is a chat meg a ruha nélkül birkózó bácsik és nénik oldalai voltak a leglátogatottabbak, ugyanakkor pl. a Torgyán Józsefes cikkes oldalakat meg kiszűrte alkalomadtán (mert benne van az "orgy" szó, ugye...;) .

 

Most nincs Content Filter, de kevesebb embernek van Internet hozzáférése.

Előzmény: Vlaszij (23483)
Vlaszij Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23495
egyszerü:)
ahhoz hogy power point legyen azt meg is kell venni:9
csak erről megfeledkeztek az illetékesek:DDD

kevés e a licenc. igen kevés.. de többet nem vesznek mert azt mondják, hogy nem ettől vannak a problémák...
ők tudjáák, hogy nem ettől vannak.,
Előzmény: Dulifuli (23490)
Vlaszij Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23494
ez egy önkormányzat:D
Előzmény: robicsek (23489)
Dulifuli Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23493
Ha van ilyen megegyezés, és az autó nem hiányzik senkinek, akkor nincs gond. De a céges autók alapvetően nem erre vannak, és soha nem lehet garantálni, hogy nem fog a többi céges autó lerobbanni, amíg egy-kettő éppen "szabadságon van" a kollégákkal.
Előzmény: robicsek (23491)
Dulifuli Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23492
És nem kevés az a 10 licenc a 27 géphez?
Előzmény: Vlaszij (23485)
robicsek Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23491
miért? ha ugy van megegyezve, benzinköltség szabi alatt dolgozo fizeti, autósarc fizetve, miért ne?
Előzmény: Dulifuli (23488)
Dulifuli Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23490
Na és miért nem volt PowerPointja? Nálatok is OpenOffice van?
Előzmény: Vlaszij (23483)
robicsek Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23489
de ez nagyon offtopic, ezt nem IT szinten kell megoldani.
azaz ha a munkatárs tudja hogy biza a vevő nem arra van, hogy megkérdezze a honfoglalo választ, akkor talán dolgozik.
no akkor tartok egy mangement training for dummiest, tudok többet is, de az nem lesz ingyen.:-)

1. mindenki tudja, hogy mi a dolga az adott időben (nap, honap, negyedév, mindegy)
2. mindenkinek legyen meg a lehetősége ellenőrizni, hogy hol tart.
3. ha saját maga látja hogy nem tart ott ahol kéne, tudjon azonnal segitséget kérni.


no ha ezek rendben vannak, akkor nem kell letiltani egyetlen honlapot se.

szvsz.

management training off.
CVket lehet kuldeni emailcimemre, ha majd kell ember.
Előzmény: Vlaszij (23487)
Dulifuli Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23488
Na, én meg azt rúgnám ki, aki cégautóval megy szabira. Igaz, hogy egyszer nálunk is volt ilyesmi, de az úgy esett, hogy a csoportunk nagy része éppen indult volna vízitúrázni, amikor beesett valami sürgős meló. A főnök azt mondta, hogy azt meg kéne csinálni, és ha kész, akkor elvihetem a céges autóval a srácokat Őrtilosra. Megcsináltuk, aztán elvittem a srácokat, és visszafelé megálltam a szüleimnél aludni, mert már jó késő volt, és éppen útba esett. Az autó viszont egyetlen munkanapot sem volt távol a cégtől.
Előzmény: robicsek (23464)
Vlaszij Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23487
no igen
ahogy írtad.

Nálad rendben lenne..

nade a főnöködnék aki azt látja, hogy a munkatárs munkaidőben honfoglalózik és a betérő ügyféltől kérdezni meg a megoldást?

ezt én se szeretném.

meg a munkahely az munkahely.

Felvetettem, hogy esetleg ebédidőben mindenki csinálhasson azt amit akar.
de nem talált a javaslatom értő fülekre. a válasz az volt, hogy ebédisőben ebédeljen és ez munkahely nem játékteremn
Előzmény: robicsek (23484)
Vlaszij Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23486
dolgozik a halál:D
ithon vagyok már:)

és büszkén nézek körül mert szereztem CR2032 est tök ingyé:D
Előzmény: Törölt nick (23482)
Vlaszij Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23485
no a háló egyébként 1 db win2000 sbs server 27 géppel és vagy 10 licenc joggal a serverre:D
remek... meg egy proxygép.

hát agyon nincs terhelve a hálózat így de most nem vagyok ott így adatokat pontosakat nem tudok mondani...
Előzmény: Dulifuli (23477)
robicsek Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23484
nem nem nem, asszem nem érthető voltam.
szerintem, egyrészt, a munkaeszköz a munkáltato tulajdona, minden joga előirni mit lehet tenna a PCvel, autoval, telefonnal, kávéval, WCpapirral, stb.
ezeket a tulajdonokat védeni kell, ezért warez sw, chiptuning a kocsikba, stb, egyértelműen nem, mert bajt okozhat.

az teljesen rendben van, ha épp nincs dolog, és az ember a cég tulajdonát használja magáncélra (elmegy a boltba a kocsival, felhivja az anyosát telefonon, játszik a honfoglalon)

csak ez nem menjen a munka rovására. Kimenni a bufébe kávézni is rendben van, honfoglalozni (szvsz az nem jelent biztonsági kockázatot) is rendben van, egész napot a bufében tölteni nincs rendben.
Azaz, ha az adott munkatárs a mérhető feledatait megcsinálja ugy hogy egész nap a bufében honfoglalozik, nálam az is rendben lenne.
Előzmény: Vlaszij (23475)
Vlaszij Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23483
huh.

énse önszántímból tiltogatok le elhihetetd:)
de aki ezt átszotta úgyis előszeretettel idegesített, olyan kérdésekkl, hogy miért nincs neki power pointja a gépén meg ilyenek.

szal kicsi boszú van benne de nem magamtól ez igaz.
Előzmény: sure (23476)
Dulifuli Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23481
Na most őszintén: van olyan ember, akit nem rúgnál ki? :-)
Előzmény: robicsek (23449)
Dulifuli Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23480
Esetleg elárulnád azt is, hogy miféle géphez, és mit kéne tudni annak a szoftvernek? Mert én pl. nemigen fogom, hogy mit akarsz.
Előzmény: robyroby (23445)
Dulifuli Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23479
Biztos igazad van, de azt soha ne tudd meg, hogy sok esetben milyenek a JÚZEREK!
Némelyik pl. mindenféle vacakokat szeretne feltetetni a gépére, és ha az ember nem akarja feltenni, akkor még ő a hatalmaskodó faszkalap! :-)
Én egyébként első szóra feltettem a júzernek a PowerDVD-t a gépére, amikor kérte. Viszont ha olyasmit kérnek tőlem, ami szerintem marhaság, akkor néha én is visszakérdezek, hogy miért kell. Illegális másolásokat meg ne is kérjen tőlem senki!
Előzmény: Rinocérosz (23444)
Dulifuli Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23477
Ezt úgy hívják, hogy Microsoft Network (oroszul: nyet-work). Ez olyasmi, mint a női logika...
Azért, ha jár erre valaki, aki tudja, hogy mit kell beállítani a domain controllerben, illetve a többi gépen, hogy valamennyire mégis működjön, az beírhatná.
Egyébként hány domain controller van, és azok mennyire vannak leterhelve? Processzor, memória kihasználtság?
Előzmény: Vlaszij (23413)
sure Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23476
Meg hát a korlátozásoknak csak a végrehajtása hárul az ún."rendszergazdákra", ezek kiagyalói inkább a HR meg az IT Management, nem? Ha a riportokból az derül ki, hogy egy hónapban a (hasraütés) szexrandizzvelem.hu oldal látogatottsága a céges hálózatról több, mint bármi más oldalé összesen, akkor nyilván letiltatják...
Előzmény: Vlaszij (23473)
Vlaszij Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23475
csak annyi, hogy ez munkahely.

és hülyén jüön ki amikor munka helyet ezt játszák és a belépő ügyféltől is megkérdezi a megoldást:)

csupáncsak ennyi:)
Most közgyűlölet tárgya vagyok egy két napja:D

pedig ma volt a rendszergazdák napja...
Előzmény: robicsek (23474)
robicsek Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23474
honfoglaloval mi a baj? az nekem is tecc:)
Előzmény: Vlaszij (23473)
Vlaszij Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23473
hüm

azé nem minden rendszeregazda örült dööngő irigy vadállat:D

nana.


egyébként meg a szíbályok tényleg nem véletlenül vannak . a munkahely az munkahely és a gép arra való amire és nem hificenter. persze ennek ellenére lehet zenét hallgatni egyebeket. szerintem. ezt sose akadályozom meg én se.

habár most utálnak mert le van tiltva az össze játékoldal (honfoglalo.hu jatek.hu meg ilyenek)
repülőske Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23472
Nem! Naponta frissít! Éppen most b@sztam le őket e-mailba!
Előzmény: robicsek (23415)
robicsek Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23471
tud az már excel pivot tablet kezelni rendesen?

(egyébként ha valaki meg tudná mondani, amit sehol se találtam, hoyg mé van az hogy az haloban belul az msn hol szakad hol nem, az jo pár sörre. googlet nem kell keresni, megtettem. másnak is van baja, max ez amit találtam.
vagy ez ilyen, oszt jo van.)
Előzmény: thegod (23470)
thegod Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23470
Ilyen melegben!

Szőlőt?!

Inkább felteszem az OpenOffice 2.0 betát,
INGYEN van és elvileg nagyon jó.
Az 1.1.4 az tényleg jó, csak azt használjuk.

@brumi
Előzmény: robicsek (23469)
robicsek Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23469
hejes:)
telepiteni inkább szőlőt kéne, aztán pár év mulva isszuk a fröccsöket.:-)
Előzmény: thegod (23468)
thegod Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23468
Ne veszekedjünk!

Inkább telepítsünk!

Például virusírtótt!

És mennyünk már haza! - aki még nincs ott

@brumi
robicsek Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23467
helyes, inkább nézzé filmet, én meg mosolygok:)
Előzmény: Rinocérosz (23466)
Rinocérosz Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23466

Tényleg sok szabadidőm van.

De komolytalan emberekkel való vitára akkor sem pazarlom el.

 

Na csá

Előzmény: robicsek (23464)
Citizen007 Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23465

hehe :-)))

 

én se értem robicseket miért zavarja hogy te mit csinálsz munkaidőben :-D

Előzmény: Rinocérosz (23463)
robicsek Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23464
nem vagyok az.
tudod, ha a cégautoval valaki elmegy szabira, az rendben van.
ha versenyen vesz részt, az nem.

ha nem vetted volna észre, már rég kapitalizmusban élunk, ahol a tulajdonosok csinálnak céget, aztán a vevők tartanak el téged is. (ha állami cégnél vagy, akkor meg én, az adómból, vazze.)
Előzmény: Rinocérosz (23463)
Rinocérosz Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23463

Te valami sztahanovista lehetsz.

De jól van, hagyjuk a témát.

Már úgyis megoldódott, és nem erkölcsi témájú a topic.

Előzmény: robicsek (23462)
robicsek Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23462
persze. ebben az esetben vagy találjanak nekik más melot akkor, vagy kuldjék haza, vagy ha készenlétben kell lenni, akár a cég eszközeit is használják időt eltölteni, mondom én.
akkor, ha ezzel nem veszélyeztetik a normál mukodést - amit mindenféle sw telepitése esetén senki se garantál.
szvsz, de nem vagyk a főnököd....
Előzmény: Rinocérosz (23459)
Rinocérosz Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23461

Nem hiszem, hogy tudnának a VLC-vel bármit is kezdeni.

 

Program Files-be nem, de a Temp-be engedte feltelepíteni, és semmi komolyhoz nem nyúlt.

Előzmény: thegod (23460)
thegod Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23460
Esetleg megtudható a rendszergazdáitók elérése?

Csak hogy szóljak nekik VLC ügyben.

@brumi

u.i.: csak vicc, csak vicc, csak vicc, ... így pénteken délután, csak vicc, csak vicc, ...
Előzmény: Rinocérosz (23459)
Rinocérosz Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23459

A sör az teljesen rendben van.

 

Csak tudod vannak olyan szerencsések, akiknek amellett, hogy hasznot is hajtanak a cégnek rengeteg szabadidejük lehet, ha úgy akarják. Például úgy osztják be a munkájukat. Nem akarok konkrét példát mondani, de vannak olyan osztályok egy cégnél, ahol nincs állandó jelleggel munka, illetve nem lehet azt ellenőrizni. ...

Előzmény: robicsek (23457)
Rinocérosz Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23458

Te vagy az Isten.

 

VLC Player ... bejött.

 

Köszi

Előzmény: Citizen007 (23450)
robicsek Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23457
igaz, bár csak kicsit.
azzal, hogy feltelepitesz valamit (kodek, fasza screensaver, stb) a cég tulajdonában lévő gépre, bizony, árthatsz a cégnek. Ha neked lenne céged, engednéd?

lehet az virus, backdoor, akármi.

de ismétlem: ha rengeteg szabadidőd van, amiért pénzt kapsz de hasznot nem hajtasz, a főnökod ki kell rugni,
Ha bármi olyat tudsz tenni a cég tulajdonában lévő PCn, amit a cég nem akar, akkor meg az ezért felelős rendszetrgazdát.

egyébként meg igyunk sört.
Előzmény: Rinocérosz (23451)
robicsek Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23456
akkor meg jo kis pálesz, az rendben van. ( a kólának is eskudt ellensége vagyok:-)
Előzmény: thegod (23452)
thegod Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23455
Hát a megfelelő jelszó tudta nélkül,
nem tudom, hogy élvezhetnéd a kultúra
ezzen formáját, a filmet.

@brumi
Előzmény: Rinocérosz (23451)
dredly Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23454
:-) Én is azt akartam írni, hogy bármelyik fájlkezelő és szinte bármelyik képmanipuláló szoft jó hozzá... :-)

dredly
Előzmény: thegod (23447)
Rinocérosz Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23453
A Media Player Classic-ot már próbáltam, sőt jó néhány lejátszót sikerült is telepíteni, de magukban semmit sem érnek.
Előzmény: Citizen007 (23450)
thegod Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23452
Mivel a a kolában (sz@r müanyag mérgező v@cak)
elég sok a CO2 ezért az alkohol gyorsabban felszívódik
a szervezetbe. Így olcsóbban és gyorsabban megússza
a jó kedvre derítést az agyon nyagatott rendszergazda.

@brumi
Előzmény: robicsek (23449)
Rinocérosz Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23451

Ja, van több is. Van köztük biztos rendes is, csak helyileg is nagyon messze vannak, sosem jönnek a környékemre, még akkor se ha hívom őket, és tényleg egy évig tart náluk elérni bármit is.

 

Amúgy 'robicsek' autótolvajhoz azért ne hasonlíts, mert én azzal nem ártok senkinek, hogy egy kodeket feltelepítek a gépemre, hogy a szabadidőmben filmet, vagy legalább csak humoros kisvideókat nézhessek.

Előzmény: thegod (23448)
Citizen007 Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23450

ja a másik az egyetlen exe nem is kell telepíteni a mediaplyer classic

 

www.sf.net -et keresd meg

Előzmény: Citizen007 (23440)
robicsek Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23449
no az olyat is kirugnám.
vörösbort csak tisztán! :-)
Előzmény: thegod (23448)
thegod Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23448
De gondolom több rendszergazda van ott,
aztán valamelyik csak "rendes"!
Esetleg ha támogatod egy kis vörösboroskolával! :)

@brumi
Előzmény: Rinocérosz (23444)
thegod Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23447
Én Total Commander-t használok és Gimp-et ehhez.

@brumi
Előzmény: dredly (23446)
dredly Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23446
Mert a windows felismeri USB 2.0 de ez kevés...

Miért kevés? Ha felismeri, mint USB-s háttértárat, akkor akár a WindowsCommander-ből is látszik, és át tudod másolni a képeket a winyóra. A képek manipulálásához meg amúgyis kevés a fotogéphez adott szoft. Ahhoz inkább PhotoShop, Corel, vagy PaintShopPro kell. Az meg már más kategória... :-)

dredly
Előzmény: robyroby (23435)
robyroby Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23445
"Egy digitális fényképezőgéphez softvert honnan tölthetek v. kaphatok valaki PLS help..." Gyártó weboldlán nincs már néztem google-val semmi eredmény:( csak driverek de az nem kell softver kell...
Rinocérosz Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23444
'thegod' rátapintott a lényegre. A rendszergazdák sok esetben hatalmaskodó faszkalapok, akik azt hiszik magukról, hogy ők az istenek, és te érezd magad megtiszteltetve, ha hajlandók neked egy hét kérlelgetés után bármit is megtenni.
Előzmény: robicsek (23437)
drdoktor Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23443
> Hát én meghalnék TC nélkül. :)

én is.
új telepítés default sorrend:
1. oprencer
2. tcmd
....
Előzmény: thegod (23420)
robicsek Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23442
hm, ha szabaidőd mint tenger, nem is a rendszergazdát kell kirugni, hanem a főnököd.
szvsz.
Előzmény: Rinocérosz (23434)
thegod Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23441
Ezért kell ffdshow-t használni,
nincs kodek kupacok és sok szemét.

@brumi
Előzmény: robicsek (23437)
Citizen007 Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23440
próbáld meg a vlc playert nem próbáltam nem rendszergazdaként telepíteni de egy próbát megér és szinte mindent lejátszik codekek nélkül is
Előzmény: Rinocérosz (23417)
thegod Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23439
Gyártó honlapja?

Esetleg www. altavista.com ?

@brumi
Előzmény: robyroby (23435)
robicsek Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23438
nézd meg a gép gyártó weboldalán, mondjuk.
Előzmény: robyroby (23435)
robicsek Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23437
nem.
de tudod, ha autotolvaj kér segitséget, azt se szeretem.
egyáltalán, megkérdezted a főnökod, hogy mit szolna hozzá? lehet, nem is lenne gond.
egyébként meg a kodekek marhaságok, esetek nagy részében. felrakod, aztán az életben nem lehet leszedni.
Előzmény: Rinocérosz (23431)
thegod Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23436
Igaz!
Ha!
Ha olyan a rendszegazda, de sajnos találkoztam már
kisebbségi komplexussal rendelkezővel is, aki csak
azért sem, hogy megmutassa hogy ki a "fönök".
Persze hivatkozott a cég szabályokra, meg a biztonságra,
de azért neki is jól esett a segítség amikor a kocsiját
haza huzzatták a cég szabályokat megszegve. :)
Különben is embere válogatja.

@brumi
Előzmény: robicsek (23429)
robyroby Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23435

Egy digitális fényképezőgéphez softvert honnan tölthetek v. kaphatok valaki PLS help...

 

Mert a windows felismeri USB 2.0 de ez kevés :(

Rinocérosz Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23434
Értem. Csak az a baj, hogy ezt is mint kodeket kellene kérnem a rendszergazdától. A munkámhoz nincs semmi szükségem rá, és így biztosan nem kapnék. Szabadidőm viszont mint a tenger.
Előzmény: thegod (23433)
thegod Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23433
Az ffdshow helyetesíti az összes (azaz 99%) kodeket
amire neked szükséged lehet film nézésre, de viszont
csak 1 program és nem több száz.
Persze ezek video kodekek főleg.
A hangnak nem árt egy AC3 filter.

@brumi
Előzmény: Rinocérosz (23428)
robyroby Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23432

Egy digitális fényképezőgéphez softvert honnan tölthetek v. kaphatok valaki PLS help...

Rinocérosz Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23431

Csak nem rendszergazdaként dolgozol valahol?

Miért sért téged ennyire ez a téma?

 

Amúgy segíséget kértem és nem véleményt.

Előzmény: robicsek (23429)
Rinocérosz Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23430
XP rendszer. Tudok DVD olvasót használni, és bootolni is róla.
Előzmény: thegod (23427)
robicsek Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23429
persze, rendben van, de ezt nem kell titokban, hanem lehet a cég policy szerint is, és ha nem ment volna, segitett volna a rgazda.
Előzmény: thegod (23427)
Rinocérosz Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23428

Erről az ffdshow-ról még nem hallottam.

Ez is tartalmaz kodekeket, vagy mire jó?

 

 

Előzmény: thegod (23423)
thegod Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23427
Én is még mint alkalmazott a szabad időmben zenét
hallgatam és (jaj nekem) filmet néztem.
Nem hiszem, hogy ez a munka rovására ment volna,
mivel a munka mindig 100%-osan el volt végezve.

@brumi
Előzmény: robicsek (23425)
thegod Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23426
Különben ez a kikerűlés sikere attól is függ,
hogy milyen op rendszer van a gépen, van a domain, ...
Mondj valamit bővebbet e téren.

@brumi
Előzmény: Rinocérosz (23417)
robicsek Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23425
nem vagyok kiábrándult:)
Előzmény: thegod (23424)
thegod Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23424
Csak nem egy kiábrándult fönök beszél belőled? :)

@brumi

u.i.: csak költői kérdés volt
Előzmény: robicsek (23422)
thegod Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23423
Hát a kodek eléggé a rendszer része,
ezt felteni a megfelelő jogosúltságok nélkül
szerintem nem igazán lehet.
És ha csak megkérnéd őket egy ffdshow telepítésre?

@brumi
Előzmény: Rinocérosz (23421)
robicsek Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23422
szerintem ha én lennék a főnököd, és egyébként valami miatt lenne felesleges időd hogy az én tulajdonomat használd, én megengedném.
Ha meg lopni akarod az én tulajdonomban lévő cuccok szabad idejét, akkor azt hiszem keress más helyet.
Előzmény: Rinocérosz (23421)
Rinocérosz Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23421

Szerinted ha munkával kapcsolatos lenne, meg akarnám kerülni a rendszergazdákat.

Biztos, hogy valahogy meg lehet csinálni, csak sajnos én nem tudom, hogy hogyan. Éppen ezért kértem segítséget.

Előzmény: robicsek (23419)
thegod Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23420
A könyvtár hasonlítgatást, meg a szinkronizálást használom is.
Ezt a fájl dolgot eddgi nem tudtam.
Hát én meghalnék TC nélkül. :)
Tényleg megéri a pénzét.

@brumi
Előzmény: drdoktor (23418)
robicsek Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23419
minek a kodek egyáltalán? másrészt, ha munkahely, akkor nyilván ha kell, akkor munkaval kapcsolatos, akkor meg a rendszergazda felteszi.
ha meg a rendszergazda ugy gondolta hogy nem kell, és te mégis tudnád felrakni, akkor őt ki kell rugni.
Előzmény: Rinocérosz (23417)
drdoktor Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23418
nincs mitet, a parancsoknál meg van könytárösszehasonlitás, azon belül is lehet 1-1 filét hasonlítgatni, hijába, na, nagy okosság ez a tcmd:))
Előzmény: thegod (23416)
Rinocérosz Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23417

Sziasztok!

 

Van valakinek ötlete, hogy munkahelyen hogyan lehetne a rendszergazdákat megkerülve kodeket telepíteni? Már mindent kipróbáltam, ami az eszembe jutott, de sehogy sem sikerül.

 

Az ötletek jöhetnek emailre is: rino.cerosz@freemail.hu

 

Köszi

 

 

thegod Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23416
Kösz!

Eddig nem is tudtam hogy ott van. :?

@brumi
Előzmény: drdoktor (23409)
robicsek Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23415
ami a gépeden van, volt - nyilván tul régi.
gondolom, nem ártana takaritani - lásd www.wigwam.info.
Előzmény: repülőske (23414)
repülőske Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23414

Nos, az "ŐŐŐŐŐ-ből" Q, egy rohadt vírus volt. a fene egye meg ami a gépemen van. /Fizetős!/

Letöltöttem a Nod32 próbaváltozatát és kapásból négyet kiszúrt. Most az "Ő" őőőőőőő!

Vlaszij Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23413

igen tartományba jelentkezik be mindenki. egy nagy tartomány az egész:)

 

és itt a god az embermmegosztja a gépeket ahogy kell.

és mégse néha egyszerüen nem látjék egymástz máskormeg igen...

Előzmény: Dulifuli (23412)
Dulifuli Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23412
Hogy jön ide a server? Domain-be jeletkezik be mindenki? Mert ha igen, akkor talán a serveren kéne keresni a hibát. Ebben viszont én nem vagyok profi, utoljára a Windows NT Server 4.0 alatt büzgettem domain-t.
Előzmény: Vlaszij (23407)
Dulifuli Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23411
A BMP-vel az a gond, hogy nincs tömörítve, hanem full bitmap. Ezért ugyanannak a képnek jóval nagyobb lesz a mérete, ha BMP formátumban mented el. Az Indexen meg méretkorlátozás van. Ezért kell minden képet JPG-ben menteni. Meg azért is, mert máshol is jobb, ha kisebb a file mérete. Nemrég éppen azért cs€sztem le a Zasszonyt, mert TIF-ben küldött el nekem néhány képet (a TIF file-ok is majdnem ugyanolyan nagyok, mint a BMP-k). Az egyik legalább 5 MB volt. Tehát mentéskor mindig a JPG legyen a default!
Előzmény: Sas882 (23404)
Dulifuli Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23410
WFW-ből 2.11-es is volt? Mert én csak a 3.11-est használtam. Jó is volt az, lehetett vele hálózaton keresztül fekete macskázni. :-)
Előzmény: Törölt nick (23362)
drdoktor Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23409
file összehasonlítás, mit kell annyit küszködni?
totalcommander a szuper!
1-1 file:
kijelölni mindkettőt, majd
fájlmenü > összehasonlítás tartalomra
Előzmény: thegod (23400)
repülőske Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23408
Tényleg rajta volt, valószínqleg a google earth-tal együtt telepítettem, de eddig nem csinált ilyet. Most kidobtam, de a helyzet változatlan. A hosszú "ő" Q lesz a hosszú "ű" pedig q. Ide is csak beillesztve tudtam beírni.
Előzmény: NevemTeve (23406)
Vlaszij Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23407

No elem beszerzése folyamatzban:)

egy másiok kérdés.

Adva van egy adag 6 db XP gép tartományban. mindegy egyformán beállítva, de ha megfeszülök sem látják mindig egymást kiírja, hogy nincs elég joga a hálózati erőforráshoz.

 

másnaop meg akár müködik is..

ez valami hálózati baj? azt tudom, hogy bünösen kevés a Licencünk a serverre de valahogy nemtudom, hogy mi is lehet a gibanc..

 

ötlett?

NevemTeve Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23406
Lehet hogy nehéz elhinni, de tényleg az lehet a helyzet, hogy (akár tudtodon kívül is) installáltad a google toolbart... vagy uninstalláld, vagy, ami még jobb, használj mozillát az IE helyett.
Előzmény: repülőske (23373)
repülőske Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23405

Még ezt megnézem aztán format:C

Előzmény: Törölt nick (23402)
Sas882 Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23404
bmp-t nem tud ide berakni vagy igen?
(nekem sose sikerült)

kösz a segitséget, egyenlőre hagyom, nemsokára upgradelem a gépet, hogy ezen is fussanak a gemék normálissan, majd akkor rendbe hozom, addig zone alarm pro is megteszi, ha beszopok, akkor sikitok:)


ME:
igazából nem értem mit értesz, hogy taccsra tenni, bár gondolom, de ha játszom, nem nyitok meg 50ablakot és -/vagy alkalmazást
Gege.of.PeT Creative Commons License 2005.07.29 0 0 23403
active directory -rol valami jo kezdo leirast tudtok (lehetoleg magyarul) olvasgatom az ms oldalait, de nem igazan vagom a dolgokat. a problemam:
teszt gyanant ms virtual machine-nel felhuztam egy msdn win2k03-t. de pl nem talalok benne active directory-t. ezt kulon telepiteni kell ra?
amihez kene az egesz, hogy gyorsan es uygesen tudjak ad lekerdezeseket irni es futtatni egy eleg nagy cegnel. (nt es w2k server migraciok)
thegod Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23400
Melyik tudd bináris fájlt is összehasonlítani?
Mert azok ott csak txt fájlra jók.
Vagy tévedek?

@brumi
Előzmény: Törölt nick (23397)
repülőske Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23399
Ja, és csak ma óta van, eddig jól ment, és én semmit se állítottam el. Persze lehet, hogy az egyik ez+az oldal volt, de egyik őrszem se riasztott.
repülőske Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23398

Ezeket megnéztem már és magyaron van. Mondom, hogy csak az "ő" genyózik velem, de az is csak az IE alatt, vagyis a keresőkben, vagy ha be akarok lépni  valahova. Wordben, Excelben semmi gond!

Ha, pedig az "ő-t" úgy rakom be  bármelyik keresőbe, hogy másol- beilleszt, akkor sincs semmi baj, csak akkor, ha azt a rohadt billentyűt nyomom meg.

Előzmény: Törölt nick (23392)
thegod Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23395
Ja!
Van neki külön tápja, azaz két usb-t használ
egyiken a táp, másikon az adatok.

@brumi
Előzmény: Gorcsev (23374)
thegod Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23394
Akkor mindenkinek sorban:

Kipróbálva mind a 4 USB porton, másik kábellel is.
A drájv az XP sajátja aminek alapból felismeri.
Túlmelegedés kizárva, a másolás max 2 percet tart,
a HDD nincs dobozban.
Kipróbáltam másik csatolóval is, azaz másik elektronikával,
sajnos eredmény ugyanaz.
HDD teszt csak usb-n volt eddig,
de majd szerzek átalakítótt és kipróbálam ide-n át is.
De amikor a hibás fájlt olvassa, nem jelez szektor hibát,
egyszerüen mintha rossz volna a fájl, de az eredeti a
beépített merevlemezen hibátlan.
:(

@brumi
Előzmény: Törölt nick (23381)
rali Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23393
ISO 8859-2
Előzmény: Törölt nick (23392)
repülőske Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23391
Nem! Csak az "ő" genyózik velem!
Előzmény: stevesky (23387)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23390
Nyugi, nekem is stabil volt a saját ME-m. Csak épp az ügyfeleimnél nem. Sokkal érzékenyebb volt mint bármi más és sokkal könnyebben taccsra lehetett vágni.
Előzmény: Sas882 (23364)
robicsek Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23389
www.wigwam.info

féregirtás, pár ember közös szuleménye, én érdemem a felrakás meg apro változtatások.
Előzmény: Törölt nick (23388)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23388
Hol is van ez a leírás, hagy nézzek már rá. Linkeld már be, hagy ne keresgéljek....
Előzmény: robicsek (23363)
stevesky Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23387

Nem állítódott el a nyelvi beállítás a tálcán?

 

Előzmény: repülőske (23384)
stevesky Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23385

"tegyé má be egy screenshotot, mikor böngésző nyitva van."  robicsek

Előzmény: repülőske (23384)
repülőske Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23384
 Aha! Képet fel tudok rakni, de miről?
Előzmény: stevesky (23383)
stevesky Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23383

utána bemész a paintbe, ott beilélesztés

és ha miden igaz bejön az a kép, amit készítettél

Előzmény: repülőske (23382)
repülőske Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23382

Most nem otthon vagyok. Amúgy nyomkodtam én a PrintSCRN-t, de semmi nem történt. Tényleg csak az alapokat tudom, (vagy azt se, ezek szerint)!

Előzmény: stevesky (23379)
repülőske Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23380
Egy biztos, ma semmit se telepítettem. Az MNS keresőbe viszont az "ő" ő marad, ha bemásolom az "ő-t" akkor is, úgyhogy hrrrrrrr!
stevesky Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23379

Megnyomod a print screent, paint beilleszt

majd felteszed ide

Előzmény: repülőske (23378)
repülőske Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23378
Könyörgöm! Egy analfabétával beszélsz! Micsodát?
Előzmény: robicsek (23375)
stevesky Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23377
Nem mindegy, hogy masteren vagy slave-n van -e a wincseszter, amiről másolsz. Próbáld meg mésik jumperen, ahol kevesebb a hibalehetsőség
Előzmény: thegod (23372)
rali Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23376
Gagyi a drájv.
Előzmény: thegod (23372)
robicsek Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23375
tegyé má be egy screenshotot, mikor böngésző nyitva van.
Előzmény: repülőske (23373)
Gorcsev Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23374
Külön tápja nincs?
Másik USB port esetleg?
Előzmény: thegod (23372)
repülőske Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23373

Hát én azt nem tudom, de eddig minden jól ment és ma nyekk! Rajta vagyok egy canadai honlapon és ott is ugyanezt csinálja. Az "ő" helyett Q lesz! Meg ide se tudok belépni otthon!

 

 

 

Előzmény: smith (23370)
thegod Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23372
Újabb gond!
Adott: WinXP SP2 (csak sólyomka kedvéért), USB2.0, külső USB2.0 notebook merevlemet 60GB.
Másolok rá pl. 30 fájlt, minden rendben, visszaolvasva vagy TC Compare-rel
ellenőrizve 2-3 fájl mindig hibás. Ha újramásolom másik 2-3 fájl lesz hibás.
HDD ellenőrizve, formálva, volt már FAT és most NTFS. Amit máshol másolnak rá
azt gond nélkül olvassa. Amit ő másol rá, abbol 3-4% NEM olvasható sehol sem.
Ha törölöm a hibás fájlt és csak azt másolom, akkor 50-50% hogy jó.
Ötlet?

@brumi
rali Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23371
Egy fujj, vegyes, mint a kódisszar.
Előzmény: robicsek (23360)
smith Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23370
Van neked olyan installálva az Explóder alá? Mert az szokott ilyet jáccani.
Előzmény: repülőske (23369)
repülőske Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23369
Úgy beszélj velem, mint egy hülyegyerekkel. Mi az a google toolbar?
Előzmény: smith (23367)
thegod Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23368
Én a másolásvédelemre gondoltam, és nem olvasás védelemre.
Lehessen olvasni a lemezt és ami rajta van, de másolni ne.
Persze tudom, hogy MINDEN-t le lehet másolni egy
kis hozzáértéssel és a megfelelő programmal.
De nekem olyan bőven jó volna, amit egy nem hozzáértő
NEM tudna másolni, mondjuk egy sima "disc copy"-val.
Sok ilyen pl játék cd van, pl NFS3, ...
De ezek szerint házi körülmények közt ilyet nem lehet előállítani?

@brumi
Előzmény: Törölt nick (23336)
smith Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23367
Google toolbar...
Előzmény: repülőske (23365)
repülőske Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23366
Ja, IE-t használok.
repülőske Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23365

Sziasztok!

 

Talákozott már valaki olyan esettel. hogy bármelyik keresőbe beütök egy "Ő" betüt, akkor Q, vagy bekapcsolt capslock esetén "P" lesz? Ha be akarok lépni valamelyik fórumra akkor ugyanezt csinálja. Most a munkahelyen vagyok ezért tudok belépni, mivel a nicknevem "repülőske" Lefuttattam minden létező sz@rt ami a gépen van /vírusbuster, nod32, Spyboot, Ad-aware, microsoft antispyware/ amiket találtak azt kisöpörtem, de semmi eredmény. A NOD32 talált egy VBS/Psyme.L nevű trójait. Törölve, de maradt minden a régiben.

A vírusbuster fizetős, mégse találta meg ezt a vírust. A NOD32 30 napos viszont igen.

 

Mit tegyek? Előre is köszönöm.

 

 

Sas882 Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23364
akkor én mákos vagyok, hogy nálam jól megy?

a kivétel, aki erősiti a szabályt?:)))
robicsek Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23363
szoval mindjárt modositok a wigwamon lévő leiráson, és alapkövetelménynek beteszem az NTFSt.
Előzmény: Törölt nick (23361)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23361
Ezzel mondjuk 1etértek (mint szerintem itt sokan), de mindenkinek megvannak a rigolyái, és azt tiszteletben tartom, max. megpróbálom kinevelni belőle. :-)
Előzmény: robicsek (23360)
robicsek Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23360
ja, a ME kb a második legszarabb ms oprendszer a msdos 4.0 után, szvsz.
manapság a FATnak sok értelme nincs, szsvsz.
Előzmény: Gorcsev (23356)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23359
Megyek haza, holnap vagyok, ha kell még valami.
Előzmény: Törölt nick (23358)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23358
Futtatás -> cmd.exe, ott convert /?
Előzmény: Sas882 (23352)
Gorcsev Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23356
Kell 1 külön (fat32-es) partíciót csinálni, és azon tartani a "közös" dolgokat.
De szükség esetén olvasni az NTFS-t simán lehet akár linuxból is (pl. live-cd), ha megborul a rendcer.
Előzmény: Sas882 (23348)
Sas882 Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23355
hidd el nem kapok semmit, hogy reklámozzam az ME-t, ez a személyes tapasztalatom
ugyanúgy netezek vele, filmeket nézek, sőt az a játékgép is.................
Előzmény: Gorcsev (23353)
Sas882 Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23354
egyébként az Me is fat32 használ, az miért nem sérülékeny, bocs ha feszegetem, de nem értem.

istenitik az xp-t, a multkori LAn is az összes xp-s legalább 1x elnézést kért (mármint billy fiu) mert a az adott game játékközben leállt.
Gorcsev Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23353
"ME van, az kifogástalanul müködik évek óta"
Hmmm. 2* láttam olyat, hogy minden nyom nélkül (!!!) eltűnik 1 fájl, nataláldki, milyen oprendceren vót...
Előzmény: Sas882 (23346)
Sas882 Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23352
nem vágom, áttudom úgy konvertálni, hogy nem változik semmi, vagy format?
Előzmény: Törölt nick (23350)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23351
De ha csak olvasni akarod az NTFS-t, akkor abból van free is.
Előzmény: Sas882 (23348)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23350
Mármint ntfs iró/olvasót 98 alá.
Előzmény: Sas882 (23348)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23349
Sas882,

na ez volt a tippem.

Ha lehet felejtsd el a fat32-t.
Nagyon sérülékeny, és szerintem ez okozza a problémád.
Ha rám hallgatsz konvertáld át NTFS-sé.

De, ha gondolod szavaztasd meg itt a nagyközönséget, illetve mondják el mások is a véleményüket, pl. Hawkeye, pasa_, jahno, ... (bocs, ha valakit kihagytam, gondolja oda a nevét. :-))

(Ha kell adok btfs iró/olvasó-t 98-alá, szerintem megy ME alatt is.)
Előzmény: Sas882 (23348)
Sas882 Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23348
fat32
hogy ha nagy a gáz áttudjam tenni a másik gépre a dolgokat.
Előzmény: Törölt nick (23347)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23347
Sas882,

milyen filerendszeren van neked a cucc? (NTFS vagy FAT32)
Előzmény: Sas882 (23346)
Sas882 Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23346
thnx
de sikertelen
a megadott modul nem található

hova lett?

kib@szottul unom már az xp-t

a másik gépemen ME van, az kifogástalanul müködik évek óta, még virust vagy hasonlót sem kap be............................

mindegy újrarakni nem akarom, egyrész unalmas 3-4 havonta újratelepiteni, másrészt az asszony megöl, ha eltünnek dolgai:)

marad a zone alarm
Előzmény: robicsek (23315)
DJG Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23345
Szerintem a Saturnban is lesz, meg van ott QWERTY vagy milyen számítástechnikai bolt is.

Üdv,
Gábor
Előzmény: Dulifuli (23343)
Vlaszij Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23344
elképzelem:D

infópultnál szőkeség:D

-ne haragudj hogy lehet CR2032 est kapni?:DDD
-Itt nincs is autószalon
-őőő bocsi ez egy elemfajta
-őőő elem? én csak a cseruzaelemet ismerem mert tudod az kell aa... őőőő a masszírozómba...
-aha.. mindegy szal elemet vennék. hol lehet?
-jaa elemet? miért nem ezzel kezdeted. menj a......
-köszi
-Nem tesz semmit:)


:D
Előzmény: Dulifuli (23343)
Dulifuli Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23343
No, ha a Moszkvánál vagy, akkor menj be a Mamutba (vagy a Mammutba), és kérdezd meg az információnál, hogy hol lehet kapni!
Előzmény: Vlaszij (23342)
Vlaszij Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23342
ja.
CR2032


nemtom. tudod nemszokltam sürün gombelemet venni:D
Előzmény: Gorcsev (23341)
Gorcsev Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23341
Sima gombelem, bármelyik komolyabb üzletben kapsz, én pl. teszkóba' vettem múltkor :)))
Nem a CR2025-ös, hanem az eggyel nagyobb (vastagabb) köll, talán CR2032?
Előzmény: Vlaszij (23339)
Vlaszij Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23340
nemtudom. nm tünik olyamnnak ami lenne órásnak...

nagyobbacska darab..
Előzmény: Vlaszij (23339)
Vlaszij Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23339
Moszkva tér környékén vagyok....

egyébként ebbe egy 3 V os panasonic elem van/volt..
Előzmény: Törölt nick (23337)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23336
TaXiN,

ez így ebben a formában nem kerek, lásd SecuROM és a többiek, melyeknek pont ez lenne a lényege, hogy hiába másolod le.
Itt gyakorlatilag módosítják az egyik futtatható állományt, amely a lemez egy specialis részéről vesz speciális információt és ezzel azonosítja, hogy eredeti lemezről van szó.
Ezeket a védelmeket lehet kiküszöbölni például a pálesszel.

Az már egy más kérdés, hogy az ilyen típusú védelmet otthon, házi íróval nem tudod igazán megcsinálni.
Előzmény: TaXiN (23333)
drdoktor Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23335
nekem van ilyen sokéves cd-m, rarozva, jelszó Lfelejtve....:)
Előzmény: TaXiN (23333)
Dulifuli Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23334
Elektronikai és fotós szaküzletekben általában vannak ilyenek.
Előzmény: Vlaszij (23332)
TaXiN Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23333
Ha olvasható, másolható is.
Titkosítva tömörítés a Te barátod.
Csak ne felejtsd el a CD-re írni a jelszót, mert akkor itt fogsz minket kínozni, hogyan lehet visszaállítani :)
Előzmény: thegod (23327)
Vlaszij Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23332

hüm igaz:)

 

ehh honnét szerzek ilyet?

ötlet? gombelembolt?:D

Előzmény: Dulifuli (23331)
Dulifuli Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23331
Kipurcant a bébicsősz - akarom mondani, a gombelem az alaplapon.
Előzmény: Vlaszij (23330)
Vlaszij Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23330

Nos

adott egy használt gép

 

tök üres volt telepítés után minden nap reggel a BSETUP hibát/hibákat jelez ha kijavítom ezeket vagy load settings töltök ráakkor is mindenképpen elindul a gép visszaáll 2000 re a dátum és másnap megint ez egyébként mükszik a gép ha túljutpottaz ember a kezdésen

 

 

ötlet?

 

 

NevemTeve Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23329
Mondjuk azt megteheted, hogy a tartalmat valaminő programmal elkódolod, úgy hogy csak a jelszó birtokában lehessen használni... ha azt titokban tartod akkor hiába lopják el / másolják le, nem tudnak visszaélni korszakalkotó műalkotásaiddal...
Előzmény: thegod (23327)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23328

Visszakérdezek: valódi másolásvédelemre vagy jelszavasra lemez és/vagy fájlvédelemre gondolsz ?

Utóbbira vannak könnyen vásárolható/beszerezhető progikák; az első sokkal-sokkal zúzósabb ügylet.

Előzmény: thegod (23327)
thegod Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23327
Komolyra fordítva a szót!
Másolásvédett azaz majdnem másolásvédett lemezt
cd-t vagy dvd-t egyszerű halandó, hogy tudod írni?
Egyáltalán tudd-e?
Ha fogom a saját cuccaimat, képek, filmek, dokumentumok
és kiírom, de úgy hogy azt a lemezt ne lehessen, azaz
egyszerüen ne lehessen másolni!

@brumi
Előzmény: Zolcsi Baba (23326)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23326

Ha a ződes-vagy-kékes-fényes felire ragasztod, és úgy írod meg, akkor már az egyéni és hóttbizti 'fingerprint'-es másolásvédelmet is abszolváltad. :9)))

Sztem a klóncédé meg a pálesz120 vért izzadnának, mire erről a lemezről egy működésképtelen kopit összehoznának... :9P

Előzmény: thegod (23324)
thegod Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23325
Hát nálam mindegy, hogy a főablakból az eszközöknél
hozom létre, vagy hogy megnyitom a levelet és ott,
mindkét esetben müködik.

@brumi
Előzmény: Törölt nick (23322)
thegod Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23324
Az mindegy, hogy melyik felén a lemeznek van a matrica?
Vagy legyen mindkettőn? Az a tuti?
:)

@brumi
Előzmény: Zolcsi Baba (23323)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23323
De csak olyanra, amelyiknél nem a tokra, hanem a lemezre van ráragasztva a matrica... Tuti vasz ziher.   ;9)
Előzmény: thegod (23321)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23322
Nalam az eszkozok menuben uzenetszurok neven fut, de vleg ugyanarrol beszelunk. Ebben tudok krealni szabalyokat, de ha pl ramegyek egy e-mail cimre es ott krealom, akkor az nem fog megjelenni alistan a tobbi kozott.
Előzmény: thegod (23320)
thegod Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23321
Mindig annak van igaza, akinél a 6alom.

Már a lányaim képeit is csak este, sötétben
írom ki cd-re. Sosem tudni. :)

@brumi
Előzmény: Zolcsi Baba (23319)
thegod Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23320
Thunderbird-et használok, magyart,
nálam az a neve, hogy "üzenet szabály",
és működik.

@brumi
Előzmény: Törölt nick (23318)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23319

Lebuktam. EULA-ból fúró. Vajh aláírja anyukám az ellenőrzőm ??!  :9)

 

Viszont van egy olyan fílingem, hogy @brumi kuncsaftjainál a kontrollos csókák kicsit átléptek valamin, nemdebár ?!!

Mondjuk a jogon. Vagy minden határon.  :-/

Az ő yo édes anyucikájuknak a...... (szabadon kitölthető)

Előzmény: DJG (23290)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23318
Mint irtam, nem a spamszurovel van gondom. Persze lehet, hogy en hivom rosszul, de a magyarositott Thunderbird igy hivja. Szoval azt akarom, hogy xy levelet automatikusan tegye be a z folderbe. Ez outlookban eleg trivi, itt is annak tunik, de eddig nem mukodott...
Előzmény: DJG (23316)
pasa_ Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23317
wow, ezt ugy olvastam 'uj levelek automatikus letorlese' ;-)
Előzmény: Gorcsev (23279)
DJG Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23316
Én nem ôvele levelezek, úgyhogy nem tudom a gyakorlatban pont ezt, de ezek a szûrôk tipikusan úgy szoktak mûködni, hogy idôvel tanulnak. Nincs tehát mit beállítanod, ahogy egyre több esetben igazítod ki a tévedését (szemétnek néz értékes levelet vagy fordítva, és te kijavítod), egyre jobb lesz. Persze, nem idôtôl, hanem a beérkezô levélmennyiségtôl függ, hogy mikorra lesz egész jó.

Üdv,
Gábor
Előzmény: Törölt nick (23313)
robicsek Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23315
nem láttam még ilyet, de valami nem OK az tény. a ZA meg a gyári cucc kell hogy mukodjon egyutt.

ezt találtam guglival: http://weblogs.asp.net/jambrose/archive/2004/04/11/XPSP2RC1Firewall.aspx, asongya a srác hogy tedd ezt:
1. Start -> Run: regsvr32 c:windowssystem32hnetcfg.dll
2. Restart the Security Center service.

azé én ráeresztenék egy féregtelenitést innen: www.wigwam.info, baj nem lehet belőle.


Előzmény: Sas882 (23314)
Sas882 Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23314
az sp2 -t vagy 4 hónapja raktam fel

tegnap jelentkezett........nem értem, nem telepitettem semmit, nem vettem le semmit.........nem is gépeztem:))

dobtam rá egy zone alarm pro-t biztos ami biztos, de nekem jól müködött a gyári firewall.
Előzmény: robicsek (23306)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23313
OK, atallitva. Most megjott, remelem a tovabbiakban is meg fognak erkezni. Most mar csak a szurot kene jol belonom.
Előzmény: dredly (23312)
dredly Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23312
Ha a beállításoknál nincs kipipálva "Levelek automatikus letöltése a kiszolgálóról", akkor ne keresd egyik mappában sem a leveleidet, hanem nyomd meg a bal felső sarokban a "Letöltés" gombot, és akkor az éppen aktív címhez tartozó leveleket letölti (merthogy ugyebár több email-címet is képes kezelni). Aktív címnek mondom azt, amelyiknek valamelyik mappájában éppen benne vagy.

Dredly
Előzmény: Törölt nick (23311)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23311

Ez OK, de hol vannak a mailek? Kiirja,hogy pl 2 uj mailem van, de nincsenek egy folderban sem.

Egyebkent nem a spam szurojere gondoltam, hanem a rendes szurore, hogy pl az xy-tol jovo maileket tegye be automatikusan a z folderbe.

Előzmény: dredly (23278)
robicsek Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23309
vagy mijaza default beállitása annak a cuccnak? mondjuk ha van neki IPje beállitva 10.0.0.2 mondjuk, akkor nemártana a beállitás erejéig állitgatni a PCn is. stb
Előzmény: rali (23308)
rali Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23308
Ilyesmiket gondolok, wintűzfal, ilyesmik.Friss a win telepítés is.
Előzmény: robicsek (23307)
robicsek Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23307
nem lehet hogy usernek be van állitva valami proxy?
Előzmény: rali (23305)
robicsek Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23306
közvetlenül SP2 install után jelentkezett, vagy SP2-install után rendben volt?
Előzmény: Sas882 (23304)
rali Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23305
Semmit nem tuidok erről mondani, telefonon próbáltam.
Előzmény: kdezsoe (23303)
Sas882 Creative Commons License 2005.07.28 0 0 23304
már azt hittem stabil a rendszer, xp service pack 2

de mégsem
ma kiirta, hogy nincs bekapcsolva tűzfal, senki nem kapcsolta ki, de jelenleg ki van....
ez nem gond, visszakapcsolom, de..................

nem lehet, az üzenet:
meghatározatlan hiba miatt a Windows nem tudja megjeleniteni a Windows tűzfal beállitásait.

ez mi?
mi történhetett???
kdezsoe Creative Commons License 2005.07.27 0 0 23303

"nem durran be a kezelőfelület..."

Epp ma delutan uzemeltem be egyet, amit en csomagoltam ki, tehat gyari: admin es a password pedig ures.

Lehet, hogy valaki mar csesztette? A resetre mit csinal? (egy picike lyuk a tapcsati mellett)

 

Előzmény: rali (23297)
rali Creative Commons License 2005.07.27 0 0 23301
Nem bírtam kinyaggatni a gazdájából.
Előzmény: smith (23298)
rali Creative Commons License 2005.07.27 0 0 23300
jelszó nélkül nem megy.

vagy formatáljál.
Előzmény: dopsz (23299)
dopsz Creative Commons License 2005.07.27 0 0 23299

Hello Valaki!

Segítség kellene. A tartalmi tanácsdót nem tudom kilőni.

Kétszer- háromszor kér jelszót egy lap betöltéséhez.

Előre is köszi.

smith Creative Commons License 2005.07.27 0 0 23298
ping visszajön róla?
Előzmény: rali (23297)
rali Creative Commons License 2005.07.27 0 0 23297
Igen, köszönöm.

De nem durran be a kezelőfelület...Hibás lenne a kis kacat?
Előzmény: sszanto (23296)
sszanto Creative Commons License 2005.07.27 0 0 23296

Pontosítok:

Felhasználó: admin

Jelszó: üres

Előzmény: sszanto (23295)
sszanto Creative Commons License 2005.07.27 0 0 23295

Nákam gyárilag üresen kell hagyni.

D-Link DI 604

Előzmény: rali (23280)
rali Creative Commons License 2005.07.27 0 0 23294
Da - admin jelszót jelez.


Más lesz ott a probléma.
Előzmény: Törölt nick (23292)
rali Creative Commons License 2005.07.27 0 0 23293
Most nézem.
Előzmény: Törölt nick (23292)
rali Creative Commons License 2005.07.27 0 0 23291
Olyan kacatnak volt ilyen jelszava.
Előzmény: Gorcsev (23289)
DJG Creative Commons License 2005.07.27 0 0 23290
XP Pro EULA:

"* Back-up Copy. IF MANUFACTURER HAS NOT
INCLUDED A BACK-UP COPY OF THE
SOFTWARE WITH THE COMPUTER ON
PHYSICAL MEDIA (e.g. CD OR
PARTITIONED HARD DRIVE), YOU MAY
MAKE A SINGLE BACK-UP COPY OF THE
SOFTWARE. You may use the back-up copy solely for your
archival purposes and to reinstall the SOFTWARE on the
COMPUTER. Except as expressly provided in this EULA
or by local law, you may not otherwise make copies of
the SOFTWARE, including the printed materials
accompanying the SOFTWARE. You may not loan, rent,
lease, lend or otherwise transfer the CD or back-up copy
to another user."

Üdv,
Gábor
Előzmény: thegod (23271)
Gorcsev Creative Commons License 2005.07.27 0 0 23289
A 3commal mivan, hogy gyön ide?
Előzmény: rali (23288)
rali Creative Commons License 2005.07.27 0 0 23288
Nem tudok frissebb híreket.
Előzmény: Gorcsev (23287)
Gorcsev Creative Commons License 2005.07.27 0 0 23287
Mostmivan? :-O
Előzmény: rali (23286)
rali Creative Commons License 2005.07.27 0 0 23286
Ja - 3Com cuccban.
Előzmény: Gorcsev (23284)
rali Creative Commons License 2005.07.27 0 0 23285
Nem tudom, hol tartanak vele - telefonos helpdeszka vagyok most.
Előzmény: Gorcsev (23284)
Gorcsev Creative Commons License 2005.07.27 0 0 23284
Volt ott "year2000" pw is vhol...
Előzmény: rali (23283)
rali Creative Commons License 2005.07.27 0 0 23283
Eeegen - de avval nem megy.
Előzmény: Gorcsev (23282)
Gorcsev Creative Commons License 2005.07.27 0 0 23282
Gugli szerint tán "admin"/"admin" vagy "admin"/""?
Előzmény: rali (23280)
Gorcsev Creative Commons License 2005.07.27 0 0 23281
Nem.
Előzmény: rali (23280)
rali Creative Commons License 2005.07.27 0 0 23280
Gorcsev úr, tudja véletlenül a D-link roterek gyári jelszavát?
Előzmény: Gorcsev (23279)
Gorcsev Creative Commons License 2005.07.27 0 0 23279
...ill. külön van olyan csekkboksz, hogy "új levelek aut. letöltése", nem? (Mozillába' van.)
Előzmény: dredly (23278)
dredly Creative Commons License 2005.07.27 0 0 23278
...neha meg jelzi, hogy mailt kaptam, csak nem talalom sehol...

Csak indításkor tölti le automatikusan (ha kipipálod, hogy töltse le), különben nem: manuálisan kell letöltened. Én pont ezt szeretem benne: semmit sem tesz önállóan, mindent nekem kell. Így csak magamat szidhatom, ha valami baromságot csinálok.

A SPAM-szűrője elég kezdetleges, de azért használható. Ne várj tőle maximumot. :-)

Dredly
Előzmény: Törölt nick (23277)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.27 0 0 23277
Folraktam a progit. Elsore meg furcsa, ismerkedem vele. Mindenesetre vmi nem tokeletes, mert idonkent meg se jon ra a mail, neha meg jelzi, hogy mailt kaptam, csak nem talalom sehol. Emellett a szuro nem igazan muxik. Ez ilyen szezoneleji forma, vagy vmit rosszul csinalok?:)
Előzmény: dredly (23273)
thegod Creative Commons License 2005.07.27 0 0 23276
"Ki tudja meddig."

Mivel a pénz beszél, ők meg ugatnak,
így hamarosan. :(

@brumi
Előzmény: Zolcsi Baba (23275)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2005.07.27 0 0 23275

Sztem a kétmalmos őrlés esete forog fenn.. :9)

 

'saját magának is csinálja az ember' - ez szó szerint értendő. Nem cégre vonatkozik, hanem természetes személyre.

Én végig az egyéni felhasználóról beszéltem. Ha hozzá mennek ki ellenőrizni, őt is felszólíthatják, de nem büntethető ezért. Ugyanez a szitu letöltéseknél is. Ki tudja meddig.

Előzmény: thegod (23271)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.27 0 0 23274
Koszi a segitseget. A "sima" Mozillan mit ertesz? Az mar a bongeszot is tartalmazza, nem? Mert az viszont nem kene. Viszont a Thunderbird es a Sunbird jo kombinacionak tunik.
Előzmény: dredly (23273)
dredly Creative Commons License 2005.07.27 0 0 23273
A Thunderbird nagyon jó, de nincs benne naptár funkció. Ha meg tudsz lenni nélküle, nagyon tudom ajánlani, én is ezt használom (az összes Outlook-profilt képes beolvasni, beállítható SPAM-szűrés, stb.).
Ha ragaszkodsz a naptárhoz, akkor letöltheted a Mozilla Sunbird-öt, de ez meg csak naptár.

Ha böngésző-naptár-levelező együttese kell, akkor a "sima" Mozilla-t töltsd le. (Az is tudja importálni az Outlook-ból a cuccost.)

Dredly
Előzmény: Törölt nick (23272)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.27 0 0 23272

Udv!

Milyen levelezoprogit javasoltok? Eddig Outlookot hasznaltam, de nem a legjobb. Olyan kene, amibe be tudom olvasni az outlookos mailboxaimat is, van benne calendar, jol kezelheto cimtar, spamszuro, spamszures, es ilyesmik. A Mozilla Thunderbird jo progi?

thegod Creative Commons License 2005.07.27 0 0 23271
Hát akkor lehet, hogy elkérem ezen ügyvédek elérhetőségét.
Februárban, egyik ügyfelünknél, építészeti cég, az iroda.
12 gép, mindenhol legális XP és Office. Semmi gond.
Találtak 5 darab másolt XP-t és Office-t, meg sem nézték milyen változat,
felszólították öket az azonnali megsemmisítésre. Mivel a helyszinen
"kukázták" a másolt cd-ket, amit a saját eredetiükről másoltak,
persze azé, hogy haza vigyék :), de most lényegtelen, nem lett
semmi további következmény.
De, IGENIS megkérték öket a másolatok (20 eredeti, 5 másolat)
"eltüntetésére". Mégegyszer mondom, büntetés NEM volt,
csak NYOMATÉKOS kérés.
Sajnos mi mondtuk, hogy a sajátjukat nyugodtam másolják.
Már NEM mondjuk.

@brumi
Előzmény: Zolcsi Baba (23268)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2005.07.27 0 0 23270

Vagy ha audio-cédát szeretnél végeredménynek, akkor a Nero-hoz van third-party ape-s filter, amit feltelepítve a cue alapján simán kiírja az imidzset. http://neroplugins.cd-rw.org/

Előzmény: Zolcsi Baba (23269)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2005.07.27 0 0 23269
Bútort a bútorboltból. Tedd föl a Monkey's-t, azzal csináld.
Előzmény: TaXiN (23266)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2005.07.27 0 0 23268

"Hát ha jól tudom akkor a másolásvédelem feltörése minden
esetben jogszerütlen, mégha saját magának is csinálja az ember."

 

Hál'Istennek, hogy nem jól tudod ! :9)

Bíztatni nem bíztat rá senki, de MO-n a jelenlegi jogszabályok szerint nem büntethető, ha saját magadnak saját magad csináltad. :9)

Kérdésed megelőzve: gyakorló bírótól és ügyvédtől tudom, akiknek volt már több ilyen perük is mostanában; elég autentikusnak tűnik így a dolog.

 

A Pálesz virtual drive-ja frissebb verziójú (nem biztos, hogy közismert, de a Daemon-motort használja), mint a Daemon-é, hiszen ez utóbbihoz 1 éve nincs frissítés. Más előnye tényleg nincs egyébként.

Amivel többet tud: ez meg is csinálja az imidzset, ki is írja, nemcsak mount-olja.

 

Ha csak mount-olni akarsz, akkor valóban elegendő a Daemon is.

Előzmény: thegod (23255)
thegod Creative Commons License 2005.07.27 0 0 23267
Ebben a kérdésben két dolog van.
A hivatalos, jogi dolog, amit bek@phatnak, ;)
mert csak magukat és pénzüket védik,
és persze a gyakorlati oldala, amit majdnem
mindenki egyformán csinál (biztonsági másolat, ...),
mert csak magunkat és pénzünket védjük,
persze ki így ki úgy, így kár vesződni rajta.

@brumi
Előzmény: Dulifuli (23265)
TaXiN Creative Commons License 2005.07.27 0 0 23266
Van cue és ape file-om.

Szeretnék wav-okat csinálni, de nemtom hogy kezdjem.

lame --apeinput --tag-by-input --alt-preset standard zene.ape zene.wav

vagy Error reading headers in monkey's input file zene.ape

hibaüzenetet, vagy másik lame sistergést produkál. Szeretném számokra szedni a 200 megás tömörített cuccot.
Dulifuli Creative Commons License 2005.07.27 0 0 23265
Lehet, hogy meglep, de volt olyan, amit elolvastam. Viszont szerintem a használati jogomat is feldughatom magamnak, ha valami miatt megsérül a program a gépemen, és kiderül, hogy az eredeti adathordozóm is sérült, és nincs róla másolatom.
Előzmény: Mr_Fusion (23261)
Mr_Fusion Creative Commons License 2005.07.27 0 0 23264

Nem hitvita-indítónak szántam a "fizessünk-e SW-ért, vagy ne" című témakörben, csak úgy megjegyeztem, hogy alaposan megnézve a dolgokat, bizony így áll a helyzet. :)

Szerencsére tényleg nem egy random generált bithalmazt kap az ember a pénzéért, de az EULA-ban legtöbb esetben levő mentesítő tételeknek köszönhetően akár azt is kaphatna.

Előzmény: kdezsoe (23263)
kdezsoe Creative Commons License 2005.07.27 0 0 23263

"Szóval így adjon ki az ember SW-ért pénzt, gyakorlatilag nesze semmi, fogd meg jól üzemmódban működik a dolog; minden kockázat, felelősség, és költség a tiéd, a készítő meg tartja a markát."

 

Meg azert az a szerencse, hogy tobbnyire (jol) mukodnek, lehet veluk dolgozni, es az ertuk adott "kidobott" penz is megterul... :))

Előzmény: Mr_Fusion (23261)
NoY Creative Commons License 2005.07.27 0 0 23262
Naja!

Egy-két registry buherálást találtam csak, de mivel rendszergazda jogom sincs, az is ugrott.
Előzmény: Dulifuli (23260)
Mr_Fusion Creative Commons License 2005.07.27 0 0 23261

Off, vagymi.

 

Látszik, hogy nem olvastál még végig úgy igazán egyetlen EULA-t sem... ;)

A közhiedelemmel ellentétben maga a program az esetek 99.9%-ban jogi értelemben nem kerül a tulajdonodba, csupán használati jogot kapsz rá, amit a program tulajdonosa (a készítő cég) bármikor indoklás nélkül visszavonhat; ekkor köteles vagy megsemmisíteni az adott program minden nálad levő példányát, adathordozókat, stb. Kártérítés ilyenkor nem jár.

Ezen felül a program készítője a legtöbb esetben kijelenti, hogy semmiféle felelősséget nem vállal a termékéért (vagy annak használatából, helyes/helytelen működéséből eredő károkért), még azt sem garantálja, hogy az egyáltalán bármilyen értelmes/hasznos célra felhasználható.

 

Szóval így adjon ki az ember SW-ért pénzt, gyakorlatilag nesze semmi, fogd meg jól üzemmódban működik a dolog; minden kockázat, felelősség, és költség a tiéd, a készítő meg tartja a markát. =:/

Előzmény: Dulifuli (23258)
Dulifuli Creative Commons License 2005.07.27 0 0 23260
No, ezt nem tudom, de ha tudnám, akkor sem mondanám meg. Végülis nem tudhatom, hogy nem egy 10 éves gyerek vagy, aki ki akarja játszani a szülői felügyeletet. :-)
Előzmény: NoY (23259)
NoY Creative Commons License 2005.07.27 0 0 23259
Úgy értem, a jelszó tudta nélkül :)
Előzmény: Dulifuli (23245)
Dulifuli Creative Commons License 2005.07.27 0 0 23258
Nem tudom, hogy pontosan mit mond a jog, de eddig úgy tudtam, hogy ha megveszek valamit egy adathordozón, akkor arról készíthetek magamnak 1 db biztonsági másolatot arra az esetre, ha az eredeti adathordozó megsérülne, hiszen én nem csak az adathordozót vettem meg, hanem azt is, ami rajta van.
Előzmény: thegod (23255)
Locadia Creative Commons License 2005.07.27 0 0 23257
Ha nem szeretnénk az Asztalon látni a Lomtár ikonját, töröljük a REGEDIT-tel az alábbi kulcsot. Hogy később vissza tudjuk állítani, készítsünk a kulcsról egy biztonsági mentést, ehhez a bejegyzésen klikkeljünk jobb gombbal, majd válasszuk az exportálás pontot. HKEY_LOCAL_MACHINE SOFTWARE Classes CLSID {645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}
Előzmény: DDAVID (23166)
Bubódoctor Creative Commons License 2005.07.27 0 0 23256
Ha elszeretnéd tüntetni a Lomtár ikonját az asztalról.
Indítsd el a Regedit-et. kerestess rá a recycled bin ill. a lomtár szavakra. Ahol ilyet talál, azokat a sorokat nyugodtan töröld le. A windowst újraindítva el fog tünni.
Előzmény: DDAVID (23166)
thegod Creative Commons License 2005.07.26 0 0 23255
Hát ha jól tudom akkor a másolásvédelem feltörése minden
esetben jogszerütlen, mégha saját magának is csinálja az ember.
De végül is mindegy. Előbb utóbb a másolásra gondolás is
adóköteles lesz.

Hát azt az ";9))))))))" izét nem tudtam mire vélni. Csak belefér? ;)

De azért annyi árulj el, hogy a Pálinka120% virtual cd/dvd -je
tudod esetleg mivel többet mint a Daemon Tools?

Csak mert Daemon-t használok, mert INGYENES és
nagyon szükségem van rá. De ha esetleg ez a Palesz többet tudd...

Különben a Daemon is mountolja az *.mds-t és párjait.

@brumi
Előzmény: Zolcsi Baba (23244)
Gorcsev Creative Commons License 2005.07.26 0 0 23254
Tippek: új júzer létrehozása, másik cuccainak átmásolása...
Előzmény: sure (23253)
sure Creative Commons License 2005.07.26 0 0 23253

Igen, eddig mi is eljutottunk...;)

(bár az Enterprise Admin se tudott érdemben javaslatot tenni...)

Mindenesetre kösz a konstruktív hozzáállásért.

Előzmény: Dulifuli (23250)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2005.07.26 0 0 23251
..és nem sérülnek a drága orig cédák/dévédák...
Előzmény: Törölt nick (23247)
Dulifuli Creative Commons License 2005.07.26 0 0 23250
Pedig valami különbségnek kell lenni, mégpedig ezek szerint a serveren, a userek beállításaiban, vagy ilyesmiben. Valamilyen beállítás biztos hiányzik annak a júzernek.
Előzmény: sure (23249)
sure Creative Commons License 2005.07.26 0 0 23249

Vékonyklienseket használnak a felhasználók a TS elérésére, tehát ROM-ba beégetett "default" beállítású mstsc-t.

 

A profile-ja megvan, ugyanúgy ugyanott van, mint a többi júzernek; küzdött evvel már nálam ezerszer tapasztaltabb és hozzáértőbb kolléga is, google-ztünk is meg Microsoft oldalt néztünk, de konkrétan Terminál Szerveres esetre nem találtunk semmit.

 

Azért köszi!

Előzmény: Dulifuli (23242)
Dulifuli Creative Commons License 2005.07.26 0 0 23248
Köszi! Letöltöttem, hátha jó lesz valamire... :-)
Előzmény: Zolcsi Baba (23246)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2005.07.26 0 0 23246
Igen kiváló virtual cd/dvd emulátor (is) a szentem. Rali ebben az aspektusban említette először.
Előzmény: Dulifuli (23238)
Dulifuli Creative Commons License 2005.07.26 0 0 23245
Eszközök, Internetbeállítások, Tartalom fül, és Tiltás gomb a Tartalmi tanácsadó alatt.
A kikapcsoláshoz tudni kell a jelszót, amivel bekapcsolták anno.
Előzmény: NoY (23243)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2005.07.26 0 0 23244

"JOGSZERÜTLENŰL"

Írtam olyat, hogy nem a saját, megvásárolt  lemezével/ről ??! Nem hiszem.

 

"szerencsétlen"

Azt hittem, hogy ez a szmájli ";9))))))))" mindenkinek ugyanazt jelenti. Szorri, ha tévedtem volna.

 

Bocsi, de sztem kicsit figyelmetlen voltál a hsz-em olvasásakor. :9)

 

Még talán annyit, hogy a bátyám sziszadminokat oktat, és a legjobb barátaim között 3 rgizda is van, tehát ez a foglalkozáskör nem kifejezett célpontja a bennem lévő, velem született rosszindulatnak... ;9)

Előzmény: thegod (23240)
NoY Creative Commons License 2005.07.26 0 0 23243
Szevasztok!

IE esetén ki lehet valahogy iktatni az ún. tartalmi tanácsadót? Keresgéltem, de nem találtam ezzel kapcsolatban sok információt.
Dulifuli Creative Commons License 2005.07.26 0 0 23242
Rákerestem a Guglival a hibára, és valami olyasmit találtam, hogy ahhoz, hogy ez a funkció működjön, az kell, hogy a júzernek a C: meghajtón legyen a profil könyvtára, és azon belül legyen egy Windows alkönyvtár.
Nem tudom, hogy ez segít-e, de szerintem próbáld meg ellenőrizni, hogy minden felhasználó nevének megfelelő könyvtárak megvannak-e a C: meghajtón, illetve van-e bennük Windows alkönyvtár!
Előzmény: sure (23239)
Dulifuli Creative Commons License 2005.07.26 0 0 23241
Milyen kliens programot használtok a Terminal Server eléréséhez? Annak is ugyanazok a beállításai?
Előzmény: sure (23239)
thegod Creative Commons License 2005.07.26 0 0 23240
Ja!
Aki nem tőr fel másolásvédett dolgokat JOGSZERÜTLENŰL,
az szerencsétlen?

:O

@brumi
Előzmény: Zolcsi Baba (23237)
sure Creative Commons License 2005.07.26 0 0 23239

Urak (illetve akár Hölgyek is;)  )

Hátha itt előbb jön érdemi válasz, mint a Microsofttól...

Adott egy terminál szerver, Windows 2000 SP4-gyel. Minden felhasználónak működik az, hogy az Excelben írt doksit el tudja küldeni a
File->Send To->Mail Recipient (As Attachment)
opcióval (így nem kell külön lementenie és csatolnia, napi 20+ fájlnál ez jelentős idő- és maceramegtakarítás), kivéve egy felhasználónak, akinél ez a menüpont ki van szürkítve


 

 

(Outlook a Default levelezőprogram, minden lehetséges beállítást megnéztünk már, több IT-s kolléga is azt mondta, hogy márpedig ennek mennie kéne-mégse megy)
A mellette ülő kollégáknak megy.Olyan megoldási javaslatot találtam, hogy a win.ini -t módosítani, de az összes többi, ugyanarra a terminál szerverre bejelentkezett felhasználónál meg megy a dolog. Milyen spec. Exceles, vagy TS beállítás lehet a probléma oka?

Dulifuli Creative Commons License 2005.07.26 0 0 23238
Ja, igen. Audio CD-m van néhány tucat, de soha nem próbáltam őket lemásolni (max. bedigizni, pl. MP3-ba). Ugyanígy DVD-t sem. Játékprogramot soha nem vettem, amelyik nem engedte magát lemásolni, vagy jelszót kért a futtatáshoz, stb. azt nem raktam fel a gépemre.
De mit tud még ez a progi? Mert rali barátunk mintha valami más funkciót említett volna.
Előzmény: Zolcsi Baba (23237)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2005.07.26 0 0 23237

Kiviláglik, hogy csak egy szerencsétlen renccergizda vagy (ráadásul lelketlen, mert a lurkókra se vagy tekintettel), akinek nincs:

1. másolásvédett játéka

2.   -  "  -              audio cédája

3.   -  "  -              dévédája (film/progi)

 

;9))))))))

 

Ez az a 3 kategória, amire a Nero gyakorlatilag hatástalan, és amire az Alkesz nagyon nem... :9)

Előzmény: Dulifuli (23236)
Dulifuli Creative Commons License 2005.07.26 0 0 23236
Ha mást is lehet vele menteni, akkor nem lenne rossz, bár egy URL is elég lenne, ahonnan le lehet tölteni.
CD vagy DVD másoláshoz nem igazán értem, hogy miért kéne bármi mást használnom, ha van Nero-m.
Előzmény: rali (23235)
rali Creative Commons License 2005.07.26 0 0 23235
Pedig igen ügyes kis program.Küldjek egyet neked?
Előzmény: Dulifuli (23232)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2005.07.26 0 0 23233
Pedig ügön-ügön nad fáinság a legális cd/dvd-id biztibekápjainak elkészítésekor... :9)
Előzmény: Dulifuli (23232)
Dulifuli Creative Commons License 2005.07.26 0 0 23232
Azért nem akármilyen autószerelő vagy Te, cimbora! :-)
(Én még az életben nem hallottam erről az Alcohol nevű izéről.)
Előzmény: rali (23229)
Dulifuli Creative Commons License 2005.07.26 0 0 23231
Nekem is az volt az érzésem, hogy nem nagyon profi a srác, de én még annyit sem értek hozzá, így ebből nem tudom megmondani, hogy mi a dilettantizmus benne.
Neked van tipped arra, hogy miért nem lehet megnyitni a menüpontokat azokon a gépeken (ill. browserekben), amelyeken nem lehet?
Előzmény: Törölt nick (23227)
Dulifuli Creative Commons License 2005.07.26 0 0 23230
Köszi! Nálam is az látszik. Viszont az nem, hogy nem kaland megnyitni. Éppen ezen csodálkozom, hogy egyik gépen egyáltalán nem működik a menü, a másikon néha igen, máskor nem, vagy csak 2-3 menüpontot tudok megnyitni, a többit nem.
Előzmény: Törölt nick (23226)
rali Creative Commons License 2005.07.26 0 0 23229
Telepíted az Alcoholt, az csinál virtualdrive-t, abból játszhatsz.
Előzmény: Törölt nick (23228)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.26 0 0 23228

Nem biztos, hogy jó helyen járok, de szeretnék kérdezni, hátha...

 

Van egy dvd-n, rajta egy "mdf" és egy "mds" kiterjesztésű file, meg egy CRACK könyvtár, benne egy alkalmazás. (Ez elvileg egy játék.)

 

Annyit tudok, hogy az Alcohol120% nevezetű dologgal lehet indítani, játszani vele.

 

Ha szerzek egy ilyen "szeszet", mi a további teendő? Hogy tudom használhatóvá tenni ezt az egészet?

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2005.07.25 0 0 23227

Fos dilettáns munka FrontPage-ben összegórva. Itt az első huszonegynéhány sora:

 

<HTML><HEAD><TITLE>Denmark</TITLE>
<META content="Microsoft FrontPage 5.0" name=GENERATOR>
<META content=FrontPage.Editor.Document name=ProgId>
<META http-equiv=Content-Type content="text/html; charset=utf-8">
<STYLE>
<!--
#foldheader{cursor:pointer;cursor:hand ; font-weight:bold ;
list-style-image:url('fold.gif')}
#foldinglist{list-style-image:url('list.gif')}
//-->
</STYLE>

<SCRIPT language=JavaScript1.2>
<!--

var head="display:''"
img1=new Image()
img1.src="fold.gif"
img2=new Image()
img2.src="open.gif"

var ns6=document.getElementById&&!document.all
var ie4=document.all&&navigator.userAgent.indexOf("Opera")==-1

function checkcontained(e){
var iscontained=0
cur=ns6? e.target : event.srcElement
i=0
if (cur.id=="foldheader")
iscontained=1
else
while (ns6&&cur.parentNode||(ie4&&cur.parentElement)){
if (cur.id=="foldheader"||cur.id=="foldinglist"){

Törölt nick Creative Commons License 2005.07.25 0 0 23226

Unicode (UTF-8)

 

Viszont az oldal csak félkész, egy csomó link nem is műxik. Amúgy nem kaland megnyitni.

Előzmény: Dulifuli (23225)
Dulifuli Creative Commons License 2005.07.25 0 0 23225
Köszi! IE-vel? És ha nyomsz egy jobb egérgombot az oldalon, akkor a Kódolásra kattintva mit látsz?
Előzmény: oldember (23224)
oldember Creative Commons License 2005.07.25 0 0 23224
Magyar Win XP-vel(+SP2) is megy!
Előzmény: Dulifuli (23189)
Gorcsev Creative Commons License 2005.07.25 0 0 23223
Nézd csak! Megjött a Deibler úr! ;-)))
"Egy ideje nem"
Jaaaa... Nemtudtam.
Előzmény: Deibler úr (23222)
Deibler úr Creative Commons License 2005.07.25 0 0 23222
Egy ideje nem. Ha publikus, akkor a nick tette azzá, mert automatikusan átállították nem publikusra nem túl régen.
Előzmény: Gorcsev (23221)
Gorcsev Creative Commons License 2005.07.25 0 0 23221
"ha a regisztrált email mindkét esetben publikus, és ugyanaz"
...emlékezetem szerint egyedinek kéne lennie, nem?
Előzmény: robicsek (23218)
Hilfer Creative Commons License 2005.07.25 0 0 23220
Hawkeye, robicsek!

Köszönöm a válaszokat!
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.25 0 0 23219

Elvileg sehogy.

Csak ha elbassza, és elfelejt átjelentkezni     ((c: 

Vagy ha ugyanazokat a hibákkal ír több niccken is, akkor gyanús lehet.

 

Előzmény: Hilfer (23214)
robicsek Creative Commons License 2005.07.25 0 0 23218
ha a regisztrált email mindkét esetben publikus, és ugyanaz, akkor egyértelmű. Más esetben nincs rá mód, szvsz.
Max komoly szövegelemzést végzel, és rájössz - vagy nem.
Előzmény: Hilfer (23217)
Hilfer Creative Commons License 2005.07.25 0 0 23217

Azt vágom, :)) de valami megoldás biztosan van, mert szerintem az egyik topicban az illető magával beszélget. (nem baj, nekem is van más nickem, csak valaki megjegyezte, hogy megnézte és ugyanazt az illetőt takarja, ezért érdekel)

Köszi

Előzmény: robicsek (23215)
szilva Creative Commons License 2005.07.25 0 0 23216
Én egyetértek. Lynx rulez:)
Előzmény: DJG (23212)
robicsek Creative Commons License 2005.07.25 0 0 23215
kérdezd meg tőle.
Előzmény: Hilfer (23214)
Hilfer Creative Commons License 2005.07.25 0 0 23214

Sziasztok!

 

 

Kicsit OFF, ezért bocsi

 

szeretném megtudni, hogy hogyan lehet rájönni, ha valakinek több nick-je van. Köszi

rali Creative Commons License 2005.07.25 0 0 23213
Én igen.
Előzmény: DJG (23212)
DJG Creative Commons License 2005.07.25 0 0 23212
Hát, ha engem kérdezel — de nem fogsz örülni a válaszomnak :-))) —, én kidobnám az egész JavaScriptet a szemétbe, és csinálnék egy igazi, egyszerû, hibátlanul mûködô menüt, ami még az Amerika felfedezése elôtti böngészôkkel is mûködik. De nálam ez koncepció, hogy nem használok felesleges és öncélú csicsákat, nem ezt, hanem az információátadást tartom fontosnak a weben. Korántsem ért velem egyet mindenki ebben, tudom...

Üdv,
Gábor
Előzmény: Dulifuli (23208)
Zeusz77 Creative Commons License 2005.07.25 0 0 23211
hol tudom megnézni, hogy milyen verzióju Flash playerem van a gépen?  Az add and removes programnál nem látszik.
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.25 0 0 23210

Mesélj, milyen az?

Előzmény: Gavriel (23184)
Dulifuli Creative Commons License 2005.07.25 0 0 23209
Nálunk négy(!) LG Flatron ment tönkre egymás mellett, még 1 éven belül. Egyszerűen elhomályosultak, és nem lehetett rajtuk kivenni a képet. Mellettük a Samsungoknak azóta sincs semmi bajuk.
Előzmény: Törölt nick (23207)
Dulifuli Creative Commons License 2005.07.25 0 0 23208
Én nem kérdeztem, hogy minek.
Meg tudnád mondani röviden, hogy miért nem tetszik ez a megoldás, és hogyan javítanál rajta? Főleg az lenne a kérdés, hogy mi a gond a kódkészlettel.
Előzmény: DJG (23205)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.25 0 0 23207

tönkremehet-e egy új monitor egy-két év alatt?

 

Hát, egy LG, az igen...

Előzmény: _321 (23206)
_321 Creative Commons License 2005.07.24 0 0 23206

Jóestét!

 

A monitorom egy vagy másfél éves, LG Flatron típusú. Eddig semmi gond nem volt vele, gyönyörűen működött, de néhány hete sokszor előfordul, hogy egy kicsit villog, ugrál. Annyira nem zavaró, csak egy kissé félelmetes, mivel hasonló dolgokat csinált az előző monitor is. Az viszont hét évig bírta (egyébként Samsung monitor volt). A mostani LG monitor igénybevételéről: naponta 8-10-12 órát van bekapcsolva (általában az internet megy ilyenkor, azon kívül szövegszerkesztő, zene, egy-két film, játék, fájlcserélő program), képernyővédőt természetesen használunk. A kérdésem az, hogy tönkremehet-e egy új monitor egy-két év alatt?

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

DJG Creative Commons License 2005.07.24 0 0 23205
Nálam például nem mûködik, se Opera, se IE. XP Pro/SP2 angol. Belenézve a forrásába, ritka buta megoldás... Minek ez az egész?

Üdv,
Gábor
Előzmény: Dulifuli (23204)
Dulifuli Creative Commons License 2005.07.24 0 0 23204
Ha nyugat-európai kódolást választok, akkor nálam is működik a menü. Vajon mit kellene tenni ahhoz, hogy bárkinél működjön? Unicode-ot kéne beállítani a weblapon?
Előzmény: Dulifuli (23203)
Dulifuli Creative Commons License 2005.07.24 0 0 23203
Nemrég megkértem a srácot, hogy írja át a lang="ru" hivatkozásokat angolra. A főoldalon már át is írta. Lehet, hogy ez oldotta meg a problémát?
Előzmény: Dulifuli (23202)
Dulifuli Creative Commons License 2005.07.24 0 0 23202
Új fejlemények vannak: rákattintottam az orosz zászlóra, és az a verzió nálam is működik az IE alatt. Az angol viszont hol megy, hol nem. Mi lehet a gond?
Előzmény: kdezsoe (23198)
pasa_ Creative Commons License 2005.07.24 0 0 23201
Nalam mukodik, magyar XP, MSIE
Előzmény: Dulifuli (23196)
kdezsoe Creative Commons License 2005.07.24 0 0 23200
Az IE-vel is probaltam, persze ugyanaz, mint Maxthon-nal, csak az alahuzott linkek mukodnek...
Előzmény: kdezsoe (23198)
Dulifuli Creative Commons License 2005.07.24 0 0 23199
Nálam is. Lehet, hogy ez a magyar Windows hibája?
Előzmény: rali (23197)
kdezsoe Creative Commons License 2005.07.24 0 0 23198

Nalam, (Maxthon) a fomenu nyilik, de azokban csak az alahuzott linkek mukodnek...

Firefox-al, csak a forum mukodik.

Előzmény: Dulifuli (23189)
rali Creative Commons License 2005.07.24 0 0 23197
Csak a fórum működik nálam is.
Előzmény: Dulifuli (23196)
Dulifuli Creative Commons License 2005.07.24 0 0 23196
Bocs, de kipróbáltad a menüt? Pl. a Club vagy a Market gombnál feljön az almenü?
Előzmény: Gavriel (23192)
rali Creative Commons License 2005.07.24 0 0 23195
Ezt eddig meg is értettem.De: honnan tudható, melyik kulcsokat kell kimentegetni?
Előzmény: Gavriel (23187)
Dulifuli Creative Commons License 2005.07.24 0 0 23194
Köszi! És a böngésződ milyen?
Előzmény: Gavriel (23192)
Dulifuli Creative Commons License 2005.07.24 0 0 23193
De újraírhatóra, ugye? :-)
Előzmény: kdezsoe (23190)
kdezsoe Creative Commons License 2005.07.24 0 0 23190

"menet közben a lényeges pontokon ghsotolni, ghostolni, ghostolni.."

Akkor most megnyugodtam, mert gyakran kapom a kritikat, hogy feleslegesen pocsolok ezekkel a ghostolasokkal... :)

Sot! annyira elvetemult vagyok, hogy az utolso allapotot, meg egy bootolos dvd-re is kepes vagyok felirni... :))

 

Előzmény: Törölt nick (23186)
Dulifuli Creative Commons License 2005.07.24 0 0 23189
Segítséget kért tőlem egy orosz srác Észtországból. Az a gondja, hogy van egy honlap, azon egy menü, Javascriptben. Azt mondja a srác, hogy minden tőlünk keletre lévő ismerősénél működik a menü, de itt, Magyarországon már én vagyok az ötödik, akinek a gépén nem működik. Ez a honlap címe. Valaki meg tudná mondani, hogy mi lehet a gond, illetve a megoldás? Én sajnos nem értek az ilyesmihez.
rali Creative Commons License 2005.07.24 0 0 23185
Hogy lehet olyat csinálni?
Előzmény: Gavriel (23184)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.24 0 0 23183

Eleinet tovább tartott, de mostanában úgy nyomom, hogy nem csak 3-4 alkalommal engedem újraindulni a rendszert a telepítések során, ezzel jelentős időt lehet megrakarítani. Egyébként ha valamit, hát ezt írigylem a Linuxtól, hogy telepítéskor nem kell állandóan minden szarért újraindítani...

 

Voklt a múltkor egy 400 MHz-s P2, igen fos állapotban, na annál vagy 4-5 óra elment, mire feltoltunk rá mindet jól.

 

Ezt a kb. 2000 pontos "checklist"-dolgot honnan tudod? Naplózza valami?

 

Előzmény: Törölt nick (23182)
rali Creative Commons License 2005.07.24 0 0 23181
EasyClean.
Előzmény: srf (23180)
srf Creative Commons License 2005.07.24 0 0 23180
...benthagyja a memóriában a dll-eket...

Ezzel meg mit lehet csinálni? Tudsz valami trükköt, hogy kiirtsad őket?

Egyébiránt van valami eljárás, hogy a gépen megforduló, de már uninstallált programok ottfeledett gazdátlan .DLL-jeit azonosítsa az ember?
Előzmény: Törölt nick (23164)
kdezsoe Creative Commons License 2005.07.24 0 0 23179
Hatha a lenyugvo napnak is lesz ereje...  (:o))
Előzmény: Törölt nick (23178)
kdezsoe Creative Commons License 2005.07.24 0 0 23177

Csokkentettben is csinalja?

Elorelato juzer a winyon tartotta a w98 telepitojet... megnezted, nem lapul ott valahol?

Előzmény: Majdnem (23175)
robicsek Creative Commons License 2005.07.24 0 0 23176
arra én szednék valamit...
Előzmény: Majdnem (23175)
Majdnem Creative Commons License 2005.07.24 0 0 23175

ehh, kell, hidd el... :)

 

legalább háromszor fut neki míg feláll, aztán lekonyul...

Előzmény: robicsek (23174)
robicsek Creative Commons License 2005.07.24 0 0 23174
mit jelent hogy akadozik? nem kell mindig reinstallal kezdeni.
Előzmény: Majdnem (23172)
tomcat73 Creative Commons License 2005.07.24 0 0 23173
Egyetértünk. Én szerettem szegénykét.
Előzmény: Dulifuli (23169)
Majdnem Creative Commons License 2005.07.24 0 0 23172

Urak, Walaki!

 

Talán nem pontosan a topic téma, de elvesztettem a régi W98 SE CD-met és a gyerekek másodkompúterén még 98 van és akadozik... :)

 

van-e valakinek tudomása egy CD image letöltési helyről?? az se volna baj, ha magyar SE

 

köszi

 

zkakuszi kukac t-email pont hu

Gorcsev Creative Commons License 2005.07.24 0 0 23171
"nem tenném a helyükben"
Hát ja. (Jó) páran már visszaálltak :))) Azon a vonalon verhetetlen a NetWare.
Előzmény: Dulifuli (23169)
Gorcsev Creative Commons License 2005.07.24 0 0 23170
"4.83-as, SP2"
Aha, sokáig az volt a legstabilabb. Alapfunkciókhoz elég is.
Vhol megvan, mi az utolsó javasolt pakk 2k-hoz/xp-hez...
Előzmény: Dulifuli (23168)
Dulifuli Creative Commons License 2005.07.24 0 0 23169
Annak idején egy állásinterjún mondta nekem a főnök, hogy van Novell serverük, de át akarnak állni Windows file serverre. Elég bután néztem erre, illetve értetlenül, és meg is jegyeztem, hogy én nem tenném a helyükben. A Novell ugyanis (legalább nagyjából) egy hálózati operációs rendszer, a Windows meg legfeljebb csak gondolja magáról ezeket.
Előzmény: tomcat73 (23157)
Dulifuli Creative Commons License 2005.07.24 0 0 23168
Én is azt hiszem, hogy Novell kliens probléma lehetett. Mi a 4.83-as, SP2-es NetWare klienst használjuk, és azzal semmi gond nincs. Csak az XP SP2 telepítése előtt le kell szedni a NetWare klienst, és utána újra feltenni.
Előzmény: Gorcsev (23155)
B Pali Creative Commons License 2005.07.24 0 0 23167
Hello!
Egy ötlet:
Esetleg talán érdemes lenne megnézni hogy a fontok közt a bitképes rendszerfontok eredetiek-e? Ezek a fontkészletben piros A-val vannak jelölve, és a file kiterjesztése .fon. (Courier, MS Serif, MS Sans Serif) Hogy hogyan lehetne visszatenni az eredetit (ha ez a baj) azt nem tom, mert az XP sem igen engedi a rendszerfile-ket futás közben felülirogatni, de erre talán másnak lesz ötlete.
Előzmény: miki_ng (23163)
DDAVID Creative Commons License 2005.07.23 0 0 23166

Sziasztok!

 

lehet hülye kérdés, de ki lehet szedni valahogy a lomtárat az asztalró(XP)? szeretném ha tényleg nem lenne rajta semmi. köszi

 

 

D

Törölt nick Creative Commons License 2005.07.23 0 0 23165
A Nézetben a Kódolást mire állítottad?
Előzmény: miki_ng (23162)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.23 0 0 23164

Tomcat73!

 

Nem köll macerálni, de lehet, és ez nagyon jó. Ha nem hangolod be telepítés után, akkor is szépen elpöcörög, de az 1.0-ás verziójú felhasználó számára beállítva: elindul a CD-n lévő program, benthagyja a memóriában a dll-eket, csak a fele fizikai memóriát használja, és egyéb hasonló nyalafiságok. Én kb. egy órát szoktam hangolgatni egy friss telepítés után minden rámbízott gépet, és ezt meghálálja az XP.

 

Elfelejtett IP címeket, hálózati beállításokat.

 

Ha ez igaz, akkor nálatok másik rendszergazda kéne, de izibe!

 

Előzmény: tomcat73 (23146)
miki_ng Creative Commons License 2005.07.23 0 0 23163

eredeti arial.ttf kellene

?

 

Előzmény: miki_ng (23162)
miki_ng Creative Commons License 2005.07.23 0 0 23162

még mindig nem látom az ékezetes betűket jó néhány szövegben

pedig Tahoma minden és az jó is, a területi beállítások magyaron vannak

 

arra rájöttem, hogy egy kínai GameBox Collection (ami sok jó, kis logikai játékot rak fel) állítja el így az XP-t, de nem tudom mit művel a regisztriben

érdekes, hogy nem minden betűtípusnál, a hwsw és index fórumát például tudom olvasni rendesen, de az sg-t már csak ékezetek nélküli változatban

Szal:
Seg tsetek, mert nem l tom az  kezetes bet ket a WinXPben  s ez nagyon ideges t  tud lenni.

teknokol Creative Commons License 2005.07.23 0 0 23161
messenger állitása: elinditod a messengert, eszközök->beállitások->általános fül->felülről az első és harmadik kockából vedd ki a pipát.
teknokol Creative Commons License 2005.07.23 0 0 23160

Kedves mattil!

 

Azt tudnám javasolni, hogy kattints rá jobb gombbal a startgombra -> tulajdonságok

ott állitsd át a start menüt klasszikus nézetre. Igy mindent ugyanott fogsz találni, mint w98-ban.

Előzmény: mattil (23150)
tomcat73 Creative Commons License 2005.07.23 0 0 23159
Ahhoz képest, hogy honnan indultunk eléggé jól körbe jártuk ezt a témát ezen a szép esős szombat délután:)

Egészség!
Előzmény: robicsek (23158)
robicsek Creative Commons License 2005.07.23 0 0 23158
szoval van egy egy éve lecserélt novell kliensed, és azért nem szereted ma az xpt, mert a mai xpn az nem megy jol tavaly.

nem kevés piát hozhattak a vendégek:)
Előzmény: tomcat73 (23157)
tomcat73 Creative Commons License 2005.07.23 0 0 23157
Bocsi. Csak nem figyuztam eléggé mert közben vendégek jöttek. A Novell szerver volt az amiről írtam. De már inaktív szegényke.

Amúgy nem lenne rossz sport, bár van ilyen topik, hogy hülye kérdések:))

A Novell kliens: gőzöm nincs már. Több mint egy éve cseréltük.
Előzmény: Dulifuli (23154)
Gorcsev Creative Commons License 2005.07.23 0 0 23156
Nem is látja. Mintha ott se lenne.
Előzmény: Dulifuli (23147)
Gorcsev Creative Commons License 2005.07.23 0 0 23155
Az inkább a nw-kliens problémája volt, nem -önmagában- az xp-é. Ekkora váltásoknál mindig kell pár hónap/verzió, mire összecsiszolódnak, ráadásul az sp2 megin' majdnem ugyanolyan fölfordulást csinált. Most már mennek.
Előzmény: tomcat73 (23146)
Dulifuli Creative Commons License 2005.07.23 0 0 23154
Most megint nem értem, amit írsz. Eddig az XP-ről volt szó, nem? Hogy a túróba lehet feltenni egy XP-t egy 200 Megás lemezre?
Egyébként nem válaszoltál arra a kérdésre, hogy milyen Novell kliens volt az, ami rosszul működött. Kezdem azt hinni, hogy sportot űzöl abból, hogy olyan hozzászólásokat írsz, amiket egyszerűbb halandóknak nem lehet megérteni.
Előzmény: tomcat73 (23151)
tomcat73 Creative Commons License 2005.07.23 0 0 23153
Azért nincs harag?

Majd megszeretem:)
Előzmény: robicsek (23148)
robicsek Creative Commons License 2005.07.23 0 0 23152
1.van ilyen, taskbar, properties showquicklaunch
2. a messengernél be lehet állitani hogy ne induljon el.
3. az ujonnan installáltak más szinuek.
Előzmény: mattil (23150)
tomcat73 Creative Commons License 2005.07.23 0 0 23151
Már semmilyet. Egy 93-as gép volt. 200 Megás vincsivel:)))

Asszem 1 évig nem volt kikapcsolva és újraindítva de ment mint a Doxa óra.
Előzmény: Dulifuli (23149)
mattil Creative Commons License 2005.07.23 0 0 23150

Elnézést kérek előre is mindenkitől, hogy nagyon kezdő kérdéseket fogok feltenni, de az XP-t (SP2-es változat) csak három napja telepítettem fel a gépemre. Előtte win98SE-t, normál win98-at, előtte win95-öt, annak előtte dos+win3.1-et, mégelőtte.... használtam :-)

 

1. a win95,98,98SE-ben az asztal alján baloldalon volt egy "asztal" nevű kis gombocska, amelyet rendszeresen használtam, mert akárhány ablakom is volt nyitva ez a gomb azonnal tisztává tette a képernyőt, miközben egyetlen megnyitott ablak se veszett el. Itt nem találok ilyet. Merre van? Ha nincs, miért nincs?

2. Ha meg szeretném nézni, hogy jött-e levelem, akkor megnyitom az outlook expresst. Csakhogy ezzel egyidőben a windows messenger is azonnal bejelentkezik a hálózatba. Én ugyan kerestem a messenger beállítások között, de nem tudtam kikapcsolni. Pedig szeretném, mert csak akkor akarok messengert használni amikor éppen beszélni szeretnék valakivel és nem mindíg amikor csak a leveleimet olvasnám. Hol lehet tehát ezt kikapcsolni?

3. A "Start" gomb "Minden program"-jában egyes feliratok sárga alapon jelennek meg. Nem találtam meg a sugóban, hogy mi a sárga és mi a fehér, azaz, hogyan változtatják a szineiket ezek?

 

 

Dulifuli Creative Commons License 2005.07.23 0 0 23149
Milyen Novell klienst használtok az XP alatt?
Én még nem láttam olyat, hogy egy XP elfelejtette volna a hálózati beállításokat. Igaz, nálunk csak pár száz gép van, és még nem mindegyik fut XP-vel.
Egyébként az XP tényleg nem Linux, de azért azt sem állítanám, hogy rosszabb, mint a 2000. Csak meg kell ismerni egy kicsit.
Előzmény: tomcat73 (23146)
robicsek Creative Commons License 2005.07.23 0 0 23148
sose hallottam ilyen hibárol eddig.
Előzmény: tomcat73 (23146)
Dulifuli Creative Commons License 2005.07.23 0 0 23147
Lehet, hogy látja, de kezelni nem tudja.
Előzmény: Gorcsev (23127)
tomcat73 Creative Commons License 2005.07.23 0 0 23146
Mert a régi Novell szerveünket gyakran nem látta. Ez jó lesz? Pedig sürün kellett volna használgatni. Elfelejtett IP címeket, hálózati beállításokat. Ezért nem szeretem. A 2000-el sokkal kevesebb macera volt. Ezért is nem értem miért kellett lecserélni. Irodai használatra a 2000 ugyanúgy megtette mint az XP. Semmivel nem jobb.

Hawkwye!

Amit már így macerálni kell az sztem nem jó. Olyan mintha vennél egy autót és rögtön haza vinnéd és kókányolnád. Kb. mint a régi Daciakat. Nem hiszem, hogy ezért rakosgat fel az ember op rendszert.

Kipróbáltam egy kölcsönkapott Linuxot és a hajam letettem. Kb 15 perc alatt megvolt minden működött egy fia drivert nem kellett feltelepíteni felismert minden eszközt. csak sajna eléggé kevés programot írnak alá pedig egyből cserélnék.
Előzmény: robicsek (23144)
franjo Creative Commons License 2005.07.23 0 0 23145
Hadd segítsek Neked, ezzel a progival minden általad kifogásolt "zavaró faktort" ki lehet iktatni, XP-AntSpy a neve, használd egészséggel:

http://www.xp-antispy.org/

Ui. miért nem kérsz meg valakit a barátaid közül, hogy segítsen....?!?!?!
Előzmény: tomcat73 (23139)
robicsek Creative Commons License 2005.07.23 0 0 23144
akkor ne azt mondd, hogy rossz, hanem nem szereted, ezért nem ismered, és emiatt nem tudod használni. Nem baj az, csak ne terjessz butaságokat.
És ha részleteznéd, miért nem lehet hálozatban használni. Hátha az 50ezret menedzselő srácoknak mondasz ujat.
Előzmény: tomcat73 (23142)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.23 0 0 23143

A 2003-hoz van egy kis segédprogi amivel ezeket a bosszantó kis apróságokat meg lehet szüntetni és onnan kezdve elfogadható szintű.

Röhögni fox: az XP-hez is vannak ilyen segédprogik. Nálam, és az általam telepített nem kevés gépen a felsorolt apróságok egyikét se csinálja. Vagyis ti bénáztok, nem az XP.

Előzmény: tomcat73 (23139)
tomcat73 Creative Commons License 2005.07.23 0 0 23142
Idegenkedek tőle. Amikor okosabb akar lenni mint a felhasználó akkor az nem jó. Ja a legaranyosabb benne, hogy az ősrégi Epson fX1170-es nyomtatót az istennek nem akarta felismerni. 10 XP-ből egy ismeri csak fel az Olympus digi fényképezőgépet a másik 9 nem. ( USB műxik mindegyiken)

Egy másik nyomtatóra folyamatosan végzetes nyomtató hozzáférési hibákat irogat de simán lehet vele nyomtatni.
Előzmény: robicsek (23141)
robicsek Creative Commons License 2005.07.23 0 0 23141
a buborékokat meg ki lehet irtani, stb, MOndjuk én is jobban szeretem a classic feluletet, ugy is van beállitva az XP-m, de attol meg XP az.:-)
Előzmény: robicsek (23140)
robicsek Creative Commons License 2005.07.23 0 0 23140
ezt a hálozatban használhatatlanságát majd elmesélem olyan IT-s haveroknak, akiknél 50ezer XP kliens van hálozatban....Nekik ez nem tunt fel.
Előzmény: tomcat73 (23139)
tomcat73 Creative Commons License 2005.07.23 0 0 23139
Hányok az XP-től. Avval dolgozom nap mint nap és kikészít az ostobaságaival. Emmeg itthon feküdt azért raktam fel, mert egy két progi meg 2000 alá nem akart menni. 2000 meg nem volt itthon, pedig szívesebben raktam volna azt vissza.

Nem szeretem XP-t. Eleinte naponta kellett nyomtatót felismertetni vele, mert elfelejtette egy éjszaa alatt, idegesítenek benne a felugró kis buborékok, az okoskodása, hogy ő maj tujja mit csináljon a behelyezett cd-vel, a teljes alkalmatlansága, hogy hálózatban normálisan használni. Meg sem közelíti a 2000 stabilitását. A 2003-hoz van egy kis segédprogi amivel ezeket a bosszantó kis apróságokat meg lehet szüntetni és onnan kezdve elfogadható szintű.

Hát tömören ezért. A saját gépem közelébe nem engedem az XP-t. Inkább 3.1 mindhalálig:))
Előzmény: Törölt nick (23137)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.23 0 0 23137

Áruld már el lécci, de tényleg érdekel, mi indokolhatja, ha valaki -- most jelesül Te -- nem az XP-t, hanem a 2003-at teszi föl a gépére.

 

Előzmény: tomcat73 (23134)
Gorcsev Creative Commons License 2005.07.23 0 0 23136
"98 alá feltelepítem és a 2003 alatt futattom"
Na, hát ahhoz tényleg elég lenne a vmware (-ben futó '98)...
Előzmény: tomcat73 (23134)
originalqszi Creative Commons License 2005.07.23 0 0 23135
Ja, még egy!!! Ha a Bazooka azt írja ki, hogy unknown.boot stb. akkor tutti, hogy hiányzik az autoexec.nt a system32-ből:(((((((
winDirVariable="C:/WINDOWS" És mi ez a hülyeség az üzi elején??????????????????
tomcat73 Creative Commons License 2005.07.23 0 0 23134
Call of Duty. Elég új az. Felmegy minden szarra csak pont erre a 2003-ra nem.:((( Amúgy ahogy írtad ezt a megoldást forgattam én is kicsi fejemben, csak előtte kell vegyek egy másik vinyót mert a 3 éves Maxtorom a kezeim között halt meg egy pár héttel ezelőtt.

Végül is csak azért kell, hogy 98 alá feltelepítem és a 2003 alatt futattom. Futni már fut alatta csak nem lehet telepíteni.
Előzmény: Törölt nick (23124)
teknokol Creative Commons License 2005.07.23 0 0 23133
Van a microsoftnak is egy microsoft virtual machine nevezetű, de az -ha jól tudom- igencsak fizetős. Esetleg warez oldalon utána lehet nézni. De azt nem ajánlom, mert ugye a törvény az törvény. :)
teknokol Creative Commons License 2005.07.23 0 0 23132

Sajnos most nem tudok utána nézni, mert egyszerűen nem jönnek be nálam a külföldi oldalak (és a magyarok egy része sem) reggel óta. Lehet, hogy kinyuvadt valami helyi exchange szerver. :(

Amúgy virtuális gépnél esetleg az erőforrásokkal lehet gondban az ember. Bár gyors gépnél és kevés futó proginál nem biztos. Ezeket elvileg pont új oprendszerek tesztjére és ilyesmikre találták ki.

Előzmény: Törölt nick (23131)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.23 0 0 23131

Ezt jó lenne rendesen körüljárni.

Van egy barátom, aki egyetlen rohadt program (W.O.W.) miatt mindig feltelepítteti velem a ME-t az XP mellé, agyam eldobom. Egy ilyen virtuális gép, ha működne, remek lenne neki.

 

Előzmény: teknokol (23130)
teknokol Creative Commons License 2005.07.23 0 0 23130

Sziasztok!

 

Én talán egy virtuális gépet is meggondolnék. 1-2 éve találkoztam valami ingyenessel, de sajnos már nem emléxem a nevére. (google) Arra simán fel lehetne rakni a 98-at és el lehetne inditani akár a 2003 futása alatt is.

Gorcsev Creative Commons License 2005.07.23 0 0 23127
De igazából nem köll semmit dugdosni sz'tem, mer' a '98 úgyse látja az NTFS-particiót. Vagy nem jól emlékszem?
Előzmény: Dulifuli (23122)
Gorcsev Creative Commons License 2005.07.23 0 0 23126
Pl. diskedit vagy dfsee.
Előzmény: Dulifuli (23122)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.23 0 0 23125
Duli, én a PM8-ban szoktam hiddenre állítani a telepítés idejére.
Előzmény: Dulifuli (23122)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.23 0 0 23124

Ezt úgy csinálnám*, hogy mobilrackre tenném, a mobilrack lenne a primary master, a beépített vinyó meg a primary slave. Ugyanis a 98 csak onnan bootol, tehát ha betolod a helyére, akkor az lesz a C: meghajtó, és műxik szépen, ha kiveszed, akkor meg a 2003 bootol a slave-ről mint állat.

___________________________________________________________

*Igazából úgy csinálnám, hogy kedvenc kis progimat lecserélném egy újabbra...   (c:

Előzmény: tomcat73 (23115)
Dulifuli Creative Commons License 2005.07.23 0 0 23123
Ha már külön lemezre teszed, akkor esetleg érdemes megfontolni egy mobil rack használatát.
Előzmény: tomcat73 (23115)
Dulifuli Creative Commons License 2005.07.23 0 0 23122
Ez jó ötlet, de hogyan csinálnád?
Előzmény: Törölt nick (23113)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.23 0 0 23121

A BSplayer DVD-ről is tud képet lopni:

 

Előzmény: Törölt nick (23120)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.23 0 0 23120

A MOV-ot nemtom, mert azt a szar QuickTimefost nem engedem föl a gépemre, de az AVI-ból való képmentést (és nyilván az mpeget is) a BSPlayer defaultból tudja.

 

Ezt most lőttem -- csak neked:

 

 

Előzmény: Törölt nick (23118)
oskar66 Creative Commons License 2005.07.23 0 0 23119
Köszi, rali, de asszem mégsem:))) A második újrindulás helyett a BIOS után ojjan randaságot írt ki, hogy hiányzó NTDR file, vagy mi a franc, úgyhogy azért estére sikerült reinstall....
Valami ravasz szutyok lehetett még a kiírton kívül....
Előzmény: rali (23077)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.22 0 0 23118
Sziasztok! Videóbol (avi,mpeg, mov) szeretnék egy-egy képkockát elmenteni.A Virtual Dub-on kívül milyen progit tudtok ajánlani??? Köszi BRANDEE
srf Creative Commons License 2005.07.22 0 0 23116
http, azaz csak webes felületen tudod olvasni a leveleidet, levelező kliensből (pl. Outlook Express, The Bat!, Firebird, stb.) NEM.
Hacsak nem fizetsz évente bizonyos mennyiségű dollárt a Yahoo-nak, és akkor ő engedélyezi a pop3 protokoll használatát számodra...
Kérdés megéri-e, ha más levelező szerverek (freemail, vipmail, stb.) alapból ingyen használhatóak.

srf
Előzmény: robyroby (23099)
tomcat73 Creative Commons License 2005.07.22 0 0 23115
2000-t meg 2003-at használtam egy partición már de ott először volt 2000 majd az újabb tehát nem volt ilyen porblema. Most először raktam fel a 2003-at majd utána jutott eszembe, hogy a kedvenc kis progim nem fut alatta:( ezért gondoltam 98-ra mert van itthon.

Asszem az lesz, hogy másik vinyóra fogom rakni a 98-at egy tiszta telepítéssel, aztán kész nem tökölészek vele.
Előzmény: Dulifuli (23112)
Vissai Creative Commons License 2005.07.22 0 0 23114
For-dolog célra átalakítva, hozzá excel makró legyártva, vissai örök hálára kötelezve. Szóval kösz, na. :))
Előzmény: Törölt nick (23113)
Dulifuli Creative Commons License 2005.07.22 0 0 23112
Ezt még mindig nem értem. Eddig úgy akartad, hogy fut a 2003, és abból indítod el a 98 setup-ot?
Egyébként szerintem elvileg működhet a kettő egy gépen, ha van egy jó boot manager, vagy kézzel állítgatod, hogy melyik partíció legyen az aktív. Azt nem tudom, hogy a 2003-nak milyen boot managere van, mert azt mi csak szólóban tettük fel, tehát nem volt vele dolgunk. De ha több rendszert akarsz egy gépen, akkor célszerű előbb a régebbit telepíteni.
Ha már nem úgy esett, akkor bizony 98-cal kéne bootolni, és ha úgy sem megy, akkor más megoldást keresni. Például, egy Ghost-tal le lehet menteni a 2003-at egy image-be (természetesen nem a C-re), azután a partíciót akár törölni is lehet (előtte azért nem árt egy image check), majd mehet fel a 98, és utána a 2003 vissza egy másik partícióra.
Annyit még szeretnék megjegyezni, hogy a betűjelek nincsenek szorosan összedrótozva a partíciókkal, ami az egyiknek C:, az a másiknak más is lehet. Általában minden Windows a saját rendszerkötetét nevezi C-nek.
Előzmény: tomcat73 (23109)
Gorcsev Creative Commons License 2005.07.22 0 0 23111
Ps. A SmartBootManager-nek nem kell külön part., az Xosl-nek igen, ill. ha van egy fat32-es, az is jó.
Előzmény: tomcat73 (23109)
Gorcsev Creative Commons License 2005.07.22 0 0 23110
Miazhogy "nem eriszti"? Ki kérdezte???? Még ilyet... Hüje vintendó.
SmartBootManager vagy Xosl, és dugd el a nemkívánt partíciót a másik elől.
Előzmény: tomcat73 (23109)
tomcat73 Creative Commons License 2005.07.22 0 0 23109
Nincs semmi gondoltam, hogy vmi eltévedt humor:))

Nna szval van egy 2003-om a gépemen (c) és köllene egy 98 (D) is de nem akarja az igazságot mivel régebbi verzió és a 2003 nem eriszti fel. Megpróbálom azt ami most jutott eszembe, hogy hátha úgy, hogy bootosra megpróbálom kiirni CD-re aztán bebutulni hátha így összejön.

Van vmi más ötleted erre vagy váltsak Linux-ra??:)
Előzmény: Dulifuli (23108)
Dulifuli Creative Commons License 2005.07.22 0 0 23108
Bocs, épp a "Min nevettél jót legutóbb?" topicból jöttem!
Szóval, pontosan mit is szeretnél csinálni?
Előzmény: tomcat73 (23106)
Dulifuli Creative Commons License 2005.07.22 0 0 23107
Szerintem akaszd fel a w2003-at a fejed fölé, hadd fusson, azután fogj egy vésőt meg egy kapalácsot, és szoborjad, ahogy csak tudod!
Előzmény: tomcat73 (23106)
tomcat73 Creative Commons License 2005.07.22 0 0 23106
Sziasztok!

Kérdezném, hogy ki tudja, hogy tudok win98-at felszobrani egy futó w2003 alatt egy másik particióra??

Thx mindenkinek.
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.22 0 0 23105
Sziasztok,

ha van itt valaki SBS 2003.ban jártas, az keressen meg mailben, legyen oly kedves.
verybyteKUKACinvitelPONThu

Köszi
Dulifuli Creative Commons License 2005.07.22 0 0 23104
Bocs, azt hittem, hogy szeretnéd, ha segítene valaki! Megköszönnöd nem kell, mert már megtetted, amikor a kérdést feltetted.
Egyébként ajánlom figyelmedbe a 23083-at! Mielőtt még ezzel is meggyanúsítanál, azt nem én írtam, hanem egy kolléga, aki nemrég éppen az én egyik kérdésemre válaszolt. Te is kaptál normális (és használható) választ, erre minden ok nélkül elkezdtél hőzöngeni. Mi lenne, ha egy kicsit magadba szállnál?
Részemről ezzel lezártam a témát. Ha van még kérdésed, tedd fel nyugodtan, de ha előtte körülnézel egy kicsit a neten, az se baj. Sőt!
Előzmény: tucka (23100)
Dulifuli Creative Commons License 2005.07.22 0 0 23103
Eszközök - E-mail fiókok - Létező fiók módosítása - fiók kijelölése, Módosítás gomb - További beállítások gomb - Speciális fül - Kézbesítés: Az üzenetekből egy példány a kiszolgálón marad.
Célszerű bejelölni a legalsó jelölőnégyzetet is, hogy ha valami szemetet végleg kitörölsz, akkor azt törölje a szerverről is.
Előzmény: robyroby (23097)
SzG Creative Commons License 2005.07.22 0 0 23101
Alaplap cserét lehet megúszod reinstall nélkül, ha elindul az új lappal akkor a drivereket akkurátusan lecserélve lehet hogy gond nélkül megmarad az installod, de erre nincs garancia.
Előzmény: Zeusz77 (23096)
tucka Creative Commons License 2005.07.22 0 0 23100

Hi dulifuli!

 

Ha normális hangnemben nem tudsz válaszolni, akkor inkább ne segits! normális embernek ilyenre gondolhatod hogy nincs szüksége, csak időrablás vagy

Előzmény: Dulifuli (23095)
robyroby Creative Commons License 2005.07.22 0 0 23099

Valaki tudja hogy a yahoo (mail) az pop3 mint a freemail vagy http mint a hotmail vagy mi a fene????

drdoktor Creative Commons License 2005.07.22 0 0 23098
kérdezd itt, hws szakiknál
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9020881
Előzmény: Zeusz77 (23096)
robyroby Creative Commons License 2005.07.22 0 0 23097

help pls..,.ha új postafiokot adok az outlook-omnak egyból le akarja tölteni az emailokat onnan, ez igy ok csak azt akarom hogy ne áthelyezéssel mert igy törlődnek...   

Zeusz77 Creative Commons License 2005.07.22 0 0 23096

Sziasztok, egy régi gépet kellene feltuningolnom. Ha elárulom nektek, hogy most mi van benne, akkor tudtok tanácsot adni, hogy milyen típusú alkatrészt vegyek bele? Alaplapot, winyót, memóriát szeretnék bele.

 

Egy kérdés még: ha alaplap csere lesz, akkor újra kell húzni a windowst mindenképp?

Dulifuli Creative Commons License 2005.07.22 0 0 23095
Szerintem a Nézet menüben az Elrendezésben a Betekintő megjelenítését kapcsold ki!
Előzmény: CSOREL (23093)
drdoktor Creative Commons License 2005.07.22 0 0 23094
nemis ér annyit, kugli dobta ki, mikor astm vs. iso szitalyukbőséget kerestem munkából kifojjólagosan..:)
Előzmény: Törölt nick (23092)
CSOREL Creative Commons License 2005.07.22 0 0 23093
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem.
Outlook Expressnél, hogyan lehet megoldani, hogy ne nyissa meg a leveleket az alsó részben magától.

nemeth99 Creative Commons License 2005.07.22 0 0 23091

Sziasztok!

 

Nekem olyan problémám van hogy vannak *.cwk fájljaim (MacOS) és ezeket nem tudom Microsoft Excel illetve Word alatt megnyitni. Nem tudtok hozzá egy jó kis konvertáló progit? MacOS-m nincs.

 

Segítségeteket előre is köszönöm: nemeth9

drdoktor Creative Commons License 2005.07.22 0 0 23090
épphogy a régebbi softokhoz van..., olyanná teszi kapcsolódásügyben őket, mintaz xpsp2

When run, this software allows older Windows platforms to remotely connect to a computer running Windows XP Professional with Remote Desktop enabled.
Előzmény: tucka (23085)
Dulifuli Creative Commons License 2005.07.22 0 0 23089
Idézem: "This software package will install the client portion of Remote Desktop on any of the following operating systems: Windows 95, Windows 98 and 98 Second Edition, Windows Me, Windows NT 4.0, Windows 2000, and Windows 2003."
Előzmény: Dulifuli (23088)
Dulifuli Creative Commons License 2005.07.22 0 0 23088
És Te tudsz olvasni? Mert ott le volt írva, hogy 2000-hez is jó.
Előzmény: tucka (23085)
Dulifuli Creative Commons License 2005.07.22 0 0 23087
Bocs, lehet, hogy csak az egyik módját írtam le az XP javításának. A másik valamivel egyszerűbb: ha működik az XP, akkor simán tedd be a telepítő CD-t (célszerű olyat, amibe már bele van integrálva az Általad preferált Service Pack is), és a felbukkanó menüből válaszd ki a Frissítést!
Előzmény: Dulifuli (23084)
miki_ng Creative Commons License 2005.07.22 0 0 23086

...de tök jó logikai játékok vannak benne

 

Előzmény: Dulifuli (23084)
tucka Creative Commons License 2005.07.22 0 0 23085

Szia Dulifuli!

 

Már ne hari de ez XP hez van, azon idegeskedj hogy nem tudsz olvasni, ne rajtam.

Ciao

 

 

Előzmény: Dulifuli (23059)
Dulifuli Creative Commons License 2005.07.22 0 0 23084
A Windows XP javításának menetét már leírtam ebben a topicban én is, megkeresheted. De lehet, hogy erre a problémára kapsz egy jobb tippet is hamarosan. Én még nem találkoztam vele, így nincs jobb tippem. Bár esetleg megpróbálhatnád teljesen kiirtani azt a kínai programot a gépedről, hátha az segítene.
Előzmény: miki_ng (23083)
miki_ng Creative Commons License 2005.07.22 0 0 23083

ööö

nem tudom pontosan

(de gyanítom, hogy mióta feltettem egy kínai gyártmányű GameBox Collection programot)

 

1. magyar minden (látszólag)

2. azt kikapcsoltam

3. ????

 

valami a kódolással lehet (talán), valahol...

?

 

Előzmény: Dulifuli (23082)
Dulifuli Creative Commons License 2005.07.22 0 0 23082
Hm... Mióta csinálja?

Tippek:

1. Területi és nyelvi beállítások ellenőrzése
2. Rendszer-visszaállítás egy korábbi időpontra
3. A Windows XP javítása
Előzmény: miki_ng (23079)
Dulifuli Creative Commons License 2005.07.22 0 0 23081
Szerintem nem akartak semmit, csak bekaptak egy vírust, és az küldte tovább magát Neked. Ha olyan levelet kapsz, ami nem ismerőstől jön, csatolt állományt tartalmaz, és csak valami rövid angol szöveg van benne, azt jobb, ha élből kitörlöd!
Előzmény: oskar66 (23074)
Dulifuli Creative Commons License 2005.07.22 0 0 23080
Épp azt a progit kell szervizként installálni! :-))
Előzmény: Vissai (23061)
miki_ng Creative Commons License 2005.07.22 0 0 23079

Segítsetek!
Olyat csinál a WinXP, hogy a rendszer nem írja ki az ékezetes betűket.
Pl. A Windows leáll helyett: A Windows le ll
Meg Név, Cég helyett: N v, C g

Vagy: A sz m t g p kikapcsol sa


Szóval a programok ékezetes betű helyett szóközt írnak ki.
Nem minden betűméretnél és betűtípusnál, de például a freemail FAQ ( http://freemail.hu/fm/help_m ) kék betűi is teljesen ékezettelenek. (Míg a sárgák meg jók.)
Wordben lehet dokumentumot szerkeszteni, de az ilyen információs panelek ékezetes betűk nélkül jelennek meg.
Hogyan lehetne ezt visszacsinálni? El g ideges t  a dolog...

drdoktor Creative Commons License 2005.07.22 0 0 23078
IE-vel nem, de firefoxal az egész lap _villog_!
mia franctól, ilyet még nem láttam:(
http://invitel.hu/aquarex/queengil.htm
rali Creative Commons License 2005.07.22 0 0 23077
Lecsapta a víruskereső már.
Előzmény: oskar66 (23076)
oskar66 Creative Commons License 2005.07.21 0 0 23076
Kösz, asszem az lesz...
Viszont, szerinted segítene valamit, ha:
1.először lemegyek a netről
2.Full víruskeresés mégegyszer
3. Full Ad-avare,
4. Rendszervisszaállítás mondjuk hét elejére,

és aztán restart ?... és csak utána újra Net...
Előzmény: rali (23075)
rali Creative Commons License 2005.07.21 0 0 23075
Pontosan nem tudom megmondani, de nagyon úgy néz ki.Írjál nekik, mit küldtek?
Előzmény: oskar66 (23074)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!