Köszönöm, Bandos, ez már elég jó választék átgondolni, és több is van közte, ami el sem merült nekem eddig. Fyi, Fun Island nekem sajnos úgy tűnik, jelenleg be van zárva (gondolom, előbb-utóbb felújítják, illetve addig navigáltam a Villa Hotels honlapján, míg valahol arra lyukadt ki, hogy Fun az karanténsziget (karanténkórház?) mostanság...)
Neked abból a sokból - mindent egybevetve - melyik a 3 favorit szigeted? Úgy emlékszem, te Royal fan vagy, ugye? Mi a másik top kettő?
Ha a jó minőségű, és a partról könnyen megközelíthető house reef fontos szempont, akkor szerintem sem a Sun Island, sem a Kuredu nem megfelelő (bár más szempontok szerint mindkettő nagyon jó választás lehet).
Abból a 20 maldív szigetből, ahol eddig jártam, Filitheyo és Vilamendhoo egyértelműen a legjobb volt a house reef szempontjából. Angagán is voltam, és bár az ottani reef sem volt rossz, de én azt akkor mégsem értékeltem kimagaslónak (ellentétben más fórumos társaimmal).
Amit még a figyelmedbe ajánlanék a reef minősége szempontjából, saját személyes tapasztalat alapján: Fun Island, Bandos, Biyadoo, Helengeli. (Helengelit azóta felújították, és most jóval drágább árkategória, mint Vilamendhoo.)
Amiról még úgy tudom, hogy jó reef-je van, de személyes tapasztalatom nincs (és Vilamendhoo-nál kedvezőbb, hasonló, vagy csak alig drágább árkategória): Embudu, Ellaidhoo, Fihalhohi, Eriyadu, Komandoo, Bathala, Rannalhi.
Szintén kiváló reef-je van, de Vilamendhoo-nál jóval magasabb árkategória (természetesen a teljesség igénye nélkül): Anantara Kihavah, Ihuru, Lili Beach, Baros, Mirihi, Dusit Thani, Kandolhu.
Sziasztok! A Filitheyo-Vilamendhoo-Angaga hármason kívül melyik szigetek még azok, amiknek ha nem is top, de vállalható minőségű house reef-jük van (azaz van azért mit látni ott) és mondjuk Vilamendhoo-nál nem magasabb árkategória? Van valakinek tapasztalata/tippje? Ha jól értelmezem, Sun Island-et és Kuredu-t szokták még emlegetni, de egyrészt nem tudom, hogy csak a megszokás (népszerűségük) miatt-e vagy tényleg jók, másrészt első blikkre mindkettő jóval kommerszebb helynek tűnik, mint a fenti hármas... hátha van valami teljesen más is? Előre is köszönöm, ha bárki rutinos maldívot-jártnak van ötlete hozzá! :)
Februárban utazom életemben először a Maldív-szigetekre, és nagyon várom, számomra ez egy 8-9 éves álom beteljesülése. Az utazásomat Biyadhoo-n fogom tölteni. Esetleg van itt még magyar, aki szintén oda tart februárban?
Aki már járt az országban, mesélne arról, hogy a reptéren mennyire szőrszálhasogatók a vízum megadásakor? Gyors, gördülékeny ellenőrzésre számítsak? Vagy arra, hogy mindent tüzetesen ellenőriznek, hátha találnak valami hibát, ami miatt nem adnak vízumot? Egy kicsit stresszelek a procedúra miatt, "mi van, ha" alapon. :D
Sziasztok, olyanokat kersek akik Maldív szigeteken, Kuramathin vagy Summer islan-en töltötték a nyaralásukat, szeretnék informálódni melyik lenne jobb választás. Amugy más javaslatokat is várok hova / melyik szigetre érdemes menni, köszönöm szépen a hozzászólásokat!
Az új fertőzés számok gyakorlatilag stagnálnak, és lakosságarányosan jóval alacsonyabbak, mint itthon. A halálozási számok összehasonlíthatatlanul kedvezőbbek a hazainál. A teljes lakosság 73,7%-a kapta meg a két COVID oltást. (A resortok személyzete gyakorlatilag 100%-ban.)
Egyelőre még nem látszik az Omikron hatás, de november 28 óta tilos a beutazás egyes dél-Afrikai országokból.
Továbbra is kötelező minden turistának a beutazáshoz a negatív PCR teszt, és természetesen a magyaroknak is (ellentétben a november végi hazai kormányzati bejelentéssel).
Pont most írtak a Vendégház az Édenben facebook oldalin a flydubairól, bemásolom.
,,Nos, szerencsésen megérkeztem az Édenbe, és ígéretemhez híven néhány gondolat a Flydubairól. A társaság fapados légitársaságként van nyílván tartva, de klasszisokkal szebb gépek, mint egy Wizzair. Sokan panaszkodnak a kis lábtérre és a szűkösségre. Az én véleményem, hogy a nagy gépeken (Qatar, Turkish stb.) sem nagyobb szerintem a lábtér, viszont az ülések szükebbek, talán ezért érzik sokan, hogy kisebb a hely. A Lufthansahoz képest pl. táncparkettnek éreztem. A gépek szépek, gyakorlatilag teljesen újnak néznek ki. A fapadosság inkább a fedélzeti szervízben nyílvánul meg, nem a kényelemben. A járaton 1x szolgálnak fel ételt, ami választható, hogy húsos vagy vegetáriánus legyen. Hát ez nem nagy mennyiség, e mellé adnak még egy mini bucit, és egy sajtot valamint 1dl vizet. Minden más plusz pénzért van (üdítő, alkohol, víz, kávé, tea stb.) Mondjuk én ki nem állhatom a repülős kajákat, szóval az étel nem izgat annyira , az már rosszabb, hogy egy vízért is fizetni kell. Szóval ezt inkább vegyetek a reptéren. Takaró, párna nincs, viszont nem is fagyasztják le a repülőt 18 fokra, mint a nagy gépeken, ahol a 3 takaró sem elég ahhoz, hogy ne kapj tüdőgyulladást. Szóval nekem ez pozítivum volt. Szórakoztató elektronika van a gépen (mozi, tv, zene, játék) de ezért is külön fizetni kell 35AED=3.000,-Ft-ot. Én inkább az alvást választottam. A kiszolgáló személyzettel nincs gond, kedvesek voltak. Szóval összességében, ha valakinek nem létkérdés , hogy a fedélzeti szolgáltatások fullon legyenek, akkor szerintem rendben van a járat. Viszont, ami megfizethetetlen a Flydubai esetében, hogy rövid átszállásokkal közlekedik, és hazafelé reggel indulva, estére már Budapesten lehet lenni. Ellentétben az összes többi légitársasággal, ahol 2 nap a hazaút is, ráadásul 8-10 órás átszállásokkal. Hát, erről azok tudnának mesélni, akik ezt már végigcsinálták."
még én magam is meglepödtem a megszólításon hirtelen. :D Szerintem nevezzük nyugodtan szenvedélynek, a betegség inkább valami negatívat jelent, egy Maldív szerelem pedig biztosan nem az. :)
A januári utazás mindig problémás, mert nálunk egész évre egyszerre engedélyezik a szabadságot, és ez mindig nagyon késön, év végén történik meg a következö évre, így késön tudja meg az ember, hogy lehet januárra foglalni.
Persze nézeget az ember, de elöre nem érdemes letenni egy sziget mellett a voksot, mert ilyen késöi foglalásnál lehet, hogy már nem lesz rá szabad hely és az elég csalódás.
Így volt ez most is, elsö jelöltem Cinnamon Hakuraa Huraa lett volna, érdekesnek találtam, hogy van egy kisebb sziget is (jól látom, hogy az Admirál oldalán a sziget leírásában és a fotókon ez még nincs feltüntetve?), amit stég köt össze a föszigettel, ez egy adult only rész, és ide szerettünk volna egy Platinum beach bungalow-t, de már nem volt szabad hely.
Aztán szóba került még Amari Havodda, de szintén nem volt már hely a szóba jövö 14 éjszakára.
Így maradt Cocoon, You & Me by Cocoon és Helengeli a listán, amiböl aztán egy gyors impulzusdöntést követöen lett Dhigali. :)
Egyébként, köszönhetöen a 36569-es hozzászólásban lévö videónak, ha a foglalás elött látom, simán Kandima lett volna a befutó, még ha az én ízlésemnek talán túl nagy is a sziget. De ez a videó fantasztikus.
De így legalább megvannak a következö utazásokra is a jelöltek. :)
Az Admiral linkjén Dhigali-ról sem egészen frissek az infók, 2020 decemberétöl átalakultak prémium AI szigetté, nincs más opció foglalásnál. Illetve a méret sem stimmel, a hossza 1200 m a szigetnek, nem 600 m.
(A zárójeles megszólítást szerintem a mostani fórumozók közül már nagyon kevesen értik.)
Dhigali-ról tényleg alig van itt infó, nekem is utána kellett néznem, mert minden infó érdekel, ami maldív. (Ez már-már betegség. Vagy inkább szenvedély?)
Majd nagyon érdekel a véleményed, és az élménybeszámolód!
kicsit le van ülve ez a fórum, pedig a FB Maldív csoportja alapján azt gondolnám, hogy fél Magyarország a Maldív-szigetekre jár nyaralni az utóbbi idöben. :)
Régóta, egész pontosan a járvány kitörése óta nem jártam erre, de most újra aktuális. :)
2020 márciusában voltunk utoljára Maldívon, akkor Oblu Select at Sangeli-n töltöttünk 2 hetet (elötte Angagá-n, Kuredu-n és Kuramathi-n jártunk). Pár képet töltöttem fel ide mikor még kinn voltunk, aztán készültem beszámolóval, de valahogy elmaradt...
Utólagosan csak pár szót írnék róla. Viszonylag új sziget, AI ellátással. Sajnos a járvány elvette azt az érzést tölünk, amit egyébként Maldív ad, hogy a világtól elzárkózva élvezzük az idöt, mert épp a járvány kirobbanásakor voltunk ott, és ez eléggé elvonta a figyelmünket a lazítástól, mindennap a híreket bújtuk... Az utolsó Emirates gépek egyikével repültünk haza Németországba mielött minden lezárt.
Viszont megvolt azért ennek is a szépsége, Kínából és Olaszországból már eleve nem fogadtak vendégeket, a 2. hetünkön pedig már sehonnan. Így az utolsó napokban volt olyan délutánunk, mikor a resort adults only kis szigetén a poolnál végig kettesben voltunk a férjemmel, a bárban csak nekünk keverték a koktélokat. :)
A szigetnek a legnagyobb pozitívuma számomra az étkezés volt. Kíváló minöségü ételek, rengeteg tengeri kütyüvel. 2 á la carte étterme van, de ezeket csak foglalással, mindkettöt heti egyszeri akalommal lehetett látogatni. Illetve lehetett volna, de a 2. alkalom nálunk már elmaradt a vegetáriánus étteremben, mert az alacsony vendégszám miatt már nem nyitották ki. De nem volt gond, mert a büféétterem olyan választékkal és színvonalon müködött, hogy nem is nagyon vágytunk máshová.
Negatívumként a reefjét említeném a szigetnek, Kuredutól talán jobb, de Angaga és Kuramathi messze felülmúlja.
A mostani utazásunk nem volt betervezve Maldívra, mert idén a Cook szigetekre szerettünk volna eljutni, de mivel nem nyitottak a turisták felé, lett belöle egy decemberi 3 hetes Mauritius, és egy 2 hetes Maldív út januárban. Annyira azért nem szomorkodunk, a Cook szigetek is meglesznek még. :)
A választásunk Dhigalira esett, itt semmilyen infót nem találtam róla, söt említést sem, így azért majd ha visszajöttünk, beszámolok róla.
Köszönöm szépen! Furaveri sajnos az Agodán se olcsóbb, úgyhogy tovább keresgélünk. Kuramathit elvileg felújították pár éve, én mostanában jókat olvasok róla, de nem tudom mennyire zavarna a hullámtörő. Még képbe jött Kandima is, az is nagyobb sziget és annyira nem drága. Sajnos nem sok véleményt találtam még róla.
Ha esetleg valaki járt már ott, örülnék ha írna pár sort!
A Royal-on is (mint minden más maldív szigeten is) szinte folyamatosan változik a part a tengeri áramlások, a szél, és egyéb okok miatt is. Így ahol az egyik évben (hónapban) még széles homokos part van, ott legközelebb lehet, hogy már alig van part.
Nekünk ott a 145-165 közötti beach villák tűnnek a legjobbnak, de ezt csak majd a helyszínen látod te is, hogy tényleg most is jó az a partszakasz. Az a tapasztalatunk, hogy kérésre mindig adnak 1-2 nap múlva egy új helyen is villát, mi is többször már így tettünk más szigeteken, és legutóbb pont a Royal-on is, mert akkor az előre kért partszakaszon éppen alig volt homokos part.
Szia! Köszi az infókat :) Annyit kérdezek tőled,hogy ha nekünk beach villánk lesz hol lenne a legjobb helyünk ? Akár írhatsz szobaszámot is...Majd csak megoldjuk valahogyan... All in-t kértünk remélem tutko lesz:) 10.11.-én megyünk. Köszi a segítséget :)
Furaverit érdemes még megnézni az Agoda.com-on is, ott általában jóval kedvezőbb az ára, mint a Booking-on.
Vilamendhoo-n kétszer voltunk, beach villában, és nem volt probléma a dupla villa, de ott is vannak jobb és kevésbé jobb partszakaszok, ha jól emlékszem mi a 180-195 közé kértük mindkétszer a szobákat, és oda is kaptuk.
Kuramathit az ismerőseink nem javasolták, akik Meeru után 1 évvel voltak ott, és kicsit csalódottak voltak, mert Meeru nekik sokkal jobban tetszett, de persze ennek is van már vagy 15 éve, és azóta már jócskán változhatott a helyzet.
Köszönöm a válaszod! Furaveri azért merült fel, mert nagyon tetszettek a szobák és a part is, ráadásul múlt héten nagyon jó áron volt a Bookingon. Mostanra viszont már elkeltek a Beach villák és az árak is felmentek, úgyhogy akkor tovább keresgélek.
Korábban néztem a Sun Islandot is, de gondolom a belső repülőjárat miatt ide a leghosszabb az út.
Vilamendhoon te melyik szállástipusban voltál? Látom, hogy itt a sima tengerpart villák mind szomszédosak, kicsit tartok tőle, hogy az zavaró lenne.
Meeru az ami még nagyon tetszik, de jobb szerettem volna hidroplános transzfert, 20 óra utazás után lehet nehezen viselnénk az óceánon való hánykolódást.
Royalt még nem néztem, de ránézek ezek után.
Kuramathi miért maradt neked eddig ki? Az egyik fórumon nagyon sokan ajánlották azt is.
A Furaveri villák elhelyezkedéséről még onnan írtam, a 36826-os hozzászólásbán.
Első szigetnek viszont nem ezt ajánlanám, hanem inkább az általad említett Vilamendhoo-t, vagy ha a sznori szempont nem annyira fontos, akkor Meeeu-t.
Mi Furaverin teljes panzión voltunk, és mi is megittuk a napi 1-2 koktélt, egy kis bort a vacsorához, üdítőket is, de így sem érte volna meg az AI.
Esti program viszonylag kevés volt Furaverin, ez egy maldív ingatlanbefektető tulajdonában lévő sziget, aki a szélesebb körű szolgáltatások biztosítására jóval kevesebb hangsúlyt fektet, mint egy profi hotellánc, aki az egész világon működtet hoteleket.
Ha társasággal mentek, és fontosak az esti programok is, akkor ajánlom még figyelmedbe a Sun Island-et, az első szigetnek kiváló, bár sznorira kevéssé alkalmas. Ha a sznori is és az esti programok is fontosak, akkor pedig szerintem a Royal Island vagy Bandos lehet nektek a nyerő.
Szisztok! Új vagyok a fórumon, ha bárkinek van tapasztalata az előző Bandosnak címzett hozászólásomban említett szigetekkel kapcsolatban szívesen fogadom azokat is! Természetesen igyekszem visszaolvasni a fórumot is. :)
Szia Bandos! Látom te nemrég jöttél haza Furaveriről, úgyhogy frissek az élményeid. Mi januárban készülünk az első Maldiv utazásunkra. Még nem választottunk szigetet, de Furaveri elég jól áll, így pár dolgot kérdeznék tőled. Írtad, hogy a sima beach villák egy részénél van talán a legszebb part, megpróbálnám oda kérni a villáinkat, de mivel az nem garantált kíváncsi lennék, hogy a többi részen milyen a part? Ugye azért ott se rossz vagy inkább válasszuk a Dhoni villákat?( bár az lényegesen drágább, nem tudom ér-e annyit? Írtad, hogy felújítják a vízi villák egy részét, ez mennyire zavaró és szerinted januárra végeznek-e vele? Ti milyen ellátással voltatok? Nem vagyunk nagy étkűek, úgyhogy étkezés szempontjából elég lenne a félpanzió, viszont napközben szívesen meginnánk 2-3 koktélt vagy sört este a vacsora mellé pár pohár bort. Milyenek az ital árak? Tartalmaz esetleg más szolgáltatást is az all inclusive? Az esti programok milyenek? Ez is a sziget mellett szól, hogy mivel barátokkal mennénk, jó lenne ha lenne este valami szórakozási lehetőség. További pozitívum, hogy úgy látom szép a part és villák is, lehet snorkelezni is, még ha nem is olyan gazdag az élővilág, mint némelyik másik szigeten. Ami a legkevésbé tetszik, hogy kicsit szegényesnek látom a növényzetet, nem olyan dús trópusi, mint Vilamendhoon vagy Meerun esetleg Kuramathin. Ez a három másik sziget, amin még gondolkozunk. Olvastam, hogy jártál már az első kettőn is, neked melyik tetszett a három közül a legjobban? Bocsi a sok kérdésért, de úgy látom te nagyon sok szigeten jártál, így biztos van összehasonlítási alapod.
Sziasztok, üdvözlök mindenkit. Nagyon örülök, hogy találtam ezt a fórumot. A segítségeteket kérném. A gyerkőcömnek nászajándékként fizettem be egy utazást 11.29-12.07 időszakra MEERU Island-ra. Viszont utólag olvastam, hogy a Maldív régió egyik legcsapadékosabb időszaka a december eleje :( Esetleg valakinek van tapasztalata erről az időszakról? Félek, hogy nagyot hibáztam, hogy nem voltam körültekintőbb. ( de lehet, hogy nagyon ráparázok) Attól félek, hogy egy vagyont áldoztam rá, és a gyerekek nem fogják azt a látvány-élményt megkapni, amit adni szerettem volna. Köszönöm ha valaki megtisztel a tapasztalatával válaszával. Melinda
Két hét, és két lakott sziget után a harmadik hetünk Malahini Kuda Bandosra esett.
A 7 órai Ukulhasi indulás után Maleba kellett a reptéren várakozni több mint egy órát, de 10 órára így is megérkeztünk a resort szigetre.
A szokásos hűsítő törülköző és üdvözlő ital kortyolgatása közben elvégezték a papírmunkát, majd -számomra érdekes módon, ki kellett fizetni a szállás, teljes panzió és a transzfer díjait.
A szállásunkat délben foglalhattuk el, a beígért 14:00 helyett. Addig fél óra alatt kétszer körbesétáltuk a szigetet. 260x230 m.
A parton elhelyezkedó beach bungalló gyönyörű volt, 40m2, tiszta űvegfallal az óceánra, és a saját partszakaszra való rálátással.
A félig nyitott fürdő sem lehetett volna klasszabb, 2 banánfával és egy kókuszpálmával. Egyik napon bekéretkezett a személyzet a fürdőbe, ahol felmásztak a magas pálmafára szüretelni. Kaptunk is pár "lefejezett" termést.
Megérkezésünk után különben már mehettünk is ebédelni. A svédasztal úgy működött, hogy saját magunk nem szedhettünk ételt, hanem minden edény mögött állt kiszolgáló személyzet, és ők szedték ki a kívánt mennyiséget. Kivétel nélkül nagy volt a választék, az ételek, italok, desszertek mind ízletesek voltak. Maszkot nem kellett hordani sehol, csak az alkalmazottakon volt, -kivétel nélkül.
Nagyon vártam már ezután, hogy csobbanjak a vízbe. A reef a parttól szerintem úgy 30-60 méter között váltakozott, úgy másfél órát sznorkeleztünk egyszerre. Ennyi idő alatt a sziget felét úszkáltuk körbe a letörés mentén, és gyönyörködtünk a sok színes halakban, és a számomra élményszámba menő sok feketeúszójú szirti cápákban. Volt, hogy egy fél körben 16 -al is találkoztam ezekkel a gyönyörű állatokkal. Ha már nem láttam 5 percig, hiányérzetem volt... Persze a feleségem nem teljesen így vélekedett erről.
A sziget reggelre minden cm2 ki volt seperve, gereblyézve, sehol egy szem szeméttel sem találkoztunk.
Az időjárás tökéletes volt, talán egyik éjjel esett néhány percig az eső, valamint a csodás naplementék közül párat takart el néhány felhő...
A vendékek zöme természetesen orosz volt. ( persze egy családdal megismerkedtünk akikről azt hittük oroszok, és kiderült hogy Kirgizek voltak...)
Azért láttunk indiai és arab nyaralókat is. Volt egy pár akit megfigyeltünk, hogy a női tag csak a délután egy idejében fél örára mehetett vízbe, és azt is csak teljes ruházatban.... Persze a férfi bármikor mehetett...
Utolsó napon a szállást 12:00-ig kellett elhagyni. A bőröndöket az ajtó elé tettük ki, majd elmentünk még ebédelni. Ebéd után fürdőruhába öltöztünk, kézipoggyászunk a recepció melletti zárt helységbe tehettük.Addigra itt voltak elzárva a bőröndjeink is. Kaptunk még törülközőket is a napozáshoz és az utána való zuhanyozáshoz. A recepció mellett direkt ebből a célból voltak zuhanyzók. A szigetről való távozás előtt fizettük ki a fakultatív és az egyéb fogyasztások költségét. Mi egyébként a parasailinget próbáltuk ki és kajakot béreltünk . A többi időt snorkelezéssel és pihenéssel töltöttük.
Mivel a repülőnk 19:45-kor indult, kettőnket 17:00-kor induló gyorshajóval vittek el a szigetről.
Összességében csodás volt ez a három hét, és még biztosan visszatérünk valamely másik 3 szigetre.
Mivel írtam hogy a lakott szigetet nem lehet összehasonlítani resorttal, persze szabad....
Életem Párja azt mondta, hogy neki Thoddoo tetszett a legjobban a három közül.. Azt hiszem én nem tudnék dönteni igazán, mindegyik valamiért különleges.
Biztos az, hogy a legkényelmesebb a resort volt, nagyon szép ez a kis Bandos. Sajnos teknős nem volt, és még fakultatívba is az volt írva, hogy nincs.... A reef szerintem itt volt a legjobb, sajnos Thoddoon messze volt, Ukulhason pedig az időjárás befolyásolta.. Pedig ott van teknős és cápa is.
Az utazás saját szervezésben történt, egyszerűbb lett volna utazási irodával, de én szeretek saját magam foglalkozni, tisztában lenni mindennel. Persze, pl. a síutakra csak irodával megyek...
Ha valaki igényli nagyon szívesen segítek, adok tájékoztatást tényszerűen.Itt is, és publikus email-ben.
Köszönöm hogy nekem is segítettetek itt, és köszönöm, hogy megoszthattam veletek ezt a gyönyörű szabadságot!
Szia, nem amikor tavaly mentünk volna, március közepén, attól most egy hónappal korábban mennénk február közepén, amit tavaly meg sem tudtunk volna már fizetni, mert az főszezon. És mégis sokkal olcsóbb. A mi szállásunka saját privát oldalán is nagyon nagy kedvezményeket kínál. Szóval én jövő év február végéről beszélek, arra néztem az árat. ;-)
Két napja vagyok kint Amarin, szénné lehetett égni mindkét nap. 90%-os a telítettség, szeptemberre, de főleg októberre 100% lesz. Nem foglalkozik itt már senki olyannal, hogy esős évszak.
Augusztusban egy csepp esővel sem találkoztunk (esős évszak), márciusban minden nap esett vagy reggel, vagy késő délután. És volt már viharunk januárban. Ennyit erről. Ezután csak ajúlius-augusztusban fogok menni, mert január-március közt mindig kifogtunk esőt. Sokat változott ám az időjárás arrafelé is, a helyiek meséltek sokat.
Elkeserítelek kicsit...Most azért olcsóbb minden, mert bővében gyalogolunk bele az off szezonba. Mintha itthon februárra próbálnál foglalni a Balatonra. Maldivon a mi nyarunk esős évszaknak számít, igaz, hogy az előző években ott jártak tapasztalatai alapján nem volt vészes ez sem, de sokkal nagyobb eséllyel kapsz a nyakadba esőt ilyenkor. Októberben megérkezik a monszun, azaz minél jobban közelítesz hozzá, annál nagyobb az esélye, hogy belefutsz a függönyesőbe. Ha most akarsz foglalni, az is egy-két hét, már benne vagy szeptemberben és egyre rosszabbak a kilátásaid.
Szia, én Németországban élek, itt más szabályok vannak és állandóan megítélnek más ás más országokat magas rizikós területnek és akkor egy napról a másikra kitaláljk, hogy ha visszajössz egy ilyen helyről, karantén kell, azt meg mi nem tudjuk megtenni, mert ha nem megyünk vissza a szabi utáni napon dolgozni, kirúgnak kb.
Nálunk január óta kötelező az FFP maszk, anélkül a repülőtérre sem engednek be, meg üzletekbe sem, szóval szokva vagyunk, az nem probléma.
Szia! Idén már kétszer utaztam, most augusztusban és előtte márciusban. Nem jár különösebb macerával. Negatív teszt kell, illetve az imugát kell kitölteni, itthon a reptéren ezeket nézik és a szállásfoglalás visszaigazolását. Ha Qatarral utazol, a légitársaság oldaláról le kell tölteni a teszt mellé egy külön nyilatkozatot, azt kitölteni. Maléban odafelé mindkétszer csak az útlevelet kérték, imugát csak visszafelé nézték.
Repülőn egyik esetben sem volt kötelező a maszk (mi Qatarral utaztunk mindkétszer, business class-en), gondolom economyn is ugyanez lehet, nem tudom.
Dohában elvileg kell a maszk a reptéren, de a kutya sem szólt ránk ha levettük, evéshez-iváshoz amúgy is leveszi mindenki.
Hidroplánon kellett a maszk és Maléban is a reptéren.
A szigeten egyáltalán nem kell maszk, kizárólag csak arra az időre, ameddig a svédasztalról szeded a kaját. Annyi volt még, hogy étterembe belépéskor hőkamera, ami reggel 36-ot, délben és este 36,4-et mért mindig, mindenkinek :D
Összességében ezt egyáltalán nem éreztem macerának, kellemetlenségnek, lehet októberben harmadszor is visszamegyek.
Sziasztok, a corona kezdete óta szinte nem jártam itt. Tavaly nagyon megviselt az zéves három utunk odaveszése és utazni sem nagyon tudtunk azóta. Itt, Németországban sokkal komolyabb karantén szabályok voltak a vissztérőknek és nem tudtuk reszkirozni az állásunkat azzal, hogy egy utaás után ha visszajövöünk, nem jelenünk meg, mert karanténba dugnak és erre külön szabadságot kivenni sem tudunk, szóval lemondtunk az utazásról. De most elkezdtem álmodozni, hogy március elején bepótoljuk a tavaly odaveszett Fiitheyot és látom, hogy mostanság is sokan utaztok, így felbuzdultam, hogy lehet majd, és megnéztem a resortot és örömömre, most jóval olcsóbb, mint akkor, amikor oda lett az utazásunk, így még jobban mennék. Mik az általános tapasztalatok a corona függvényében a beutazással kapcsolatban és milyen korlátozások vannak általában a hoteleken belül? Érdemes ebben az időszakban egy ilyen utazást bevállalni, nem jár túl sok macerával meg kellemetlenséggel?
Július 31-től aug.7-ig voltunk Kuredun ami ugye észak, gyönyörű idő végig, szélcsend, meleg, sunshine (hálásak voltunk néha egy kis pár percre a nap elé kúszó felhőért) kétszer volt éjjel valamikor valami eső (csak reggel láttuk a megszáradt esőcseppeket a homokon), nappal egy csepp eső sem. Olvastam korábban, hogy augusztusban inkább északra jobb menni, nekünk bejött. Utolsó nap elég felhős volt (de akkor is volt napsütés és meleg azért), de mivel amúgy is indultunk haza tök jól esett. :)
Egy-két sort az időjárásról - Sun Island. 08.04. - változóan felhős (fátyol- és kisebb gomolyfelhők). Enyhe szél 08.05. - változóan felhős (kisebb gomoly- és sötét zivatarfelhők). Enyhe szél 08.06. - fél óra eső - egy óra szünet, ebben a ritmusban esett egész nap. Eső idején erős szél. Reggel és délelőtt még lehetett úszni (esőben). 08.07. - fátyol- és esőfelhők kombinációja. Közepes szél 08.08. - fátyolfelhők. Közepes szél 08.09. - egész nap gyönyörű napos idő kisebb széllel 08.10. - egy-két átvonuló felhő, süt a nap ezerrel, közepes szél 08.11. - délelőtt napsütés egy-két felhővel. Reggel gyenge szél, utána folyamatos erős szél. Délután (a reptéren voltunk) futó zápor
A szél esetében a közepes nálam azt jelenti, hogy az úszást, sznorkelezést nem vagy kis mértékben zavarja. Átbukó hullámok a közvetlen a partnál maximum, de ott is ritkán. A legtisztább víz partközelben 9-én és 11-én volt reggel. Egyébként a felkavart homoktól kb. fél méterig lehetett lelátni. Olasz étteremnél lévő sznorkelező helyen 3 nap néztük, 8-9-10-én, mindig jó látási viszonyok voltak. Összességében nekünk megfelelő volt az időjárás,egy nap kivételével minden nap lehetett úszni, fürödni. Időjárás előrejelzést a meteoblue.com oldalon néztünk: https://www.meteoblue.com/hu/id%C5%91j%C3%A1r%C3%A1s/h%C3%A9t/sun-island_mald%c3%adv-szigetek_6544521
Két évvel ezelőtt is bebizonyosodott, hogy rosszabb időjárást jósolnak még 1-2 nappal előre is, mint ami utána ténylegesen bekövetkezik. Pénteki esős nap után szombat és vasárnapra még rosszabbat ígértek. A műhold képek is becsapók, mert a felső réteget látni ami keletről nyugatra tartó felhőzetet mutatnak, közben az alacsonyabban érkező esőfelhők nyugatról jöttek ( a szél végig nyugati, esetleg észak-nyugati volt). Valaki tud olyan oldalt ami legalább megközelítően jó 1-2 napra előre?
Az ilyen változékony időjárás azért azoknak, akik először vannak Maldív-szigeteken elronthatja a nyaralást, mert a színek, melyeket annyira szeretünk csak szikrázó napsütésben láthatók. Aki úgy tölt el egy hetet, hogy folyamatosan változóan felhős az idő és közepes/erős a szél, annak a katalógusban látható képekhez viszonyítva kisebb-nagyobb mértékig csalódás lesz. A kirándulások is elmaradhatnak vagy csak a keményebb gyomrúak tudják a hullámok miatt megcsinálni. Amennyiben egyszer teheti meg valaki, hogy ideutazik, akkor inkább rakjon hozzá pénzt és a drágább időszakban menjen. Bandos írta, hogy akkor is belefuthatunk esős időjárásba, de az esély kisebb. Ez az én véleményem, lehet másképp gondolni :-).
Mikor először voltunk ezért imádkoztam, hogy legalább egy nap legyen napsütés és végig az volt.
Változások a korábbi évekhez képest: A vízi bungalóknál lévő Ázsiai étterem zárva volt - azaz az itt lakók is "központi" étteremben étkeztek. Teljes ellátásba az étkezésnél nem tartoznak bele az üdítők, csak a víz.
Étteremben mindent "kérni" kell, de gyorsan működik és számunkra nem okozott gondot (nem vagyok egy nagy angol tudor, ezért kinéztem előre mit is kell mondani :-) ).
Az esti cápaetetés program sincs. Rájaetetést a vízi bungalók stégjétől balra tartják. Majdnem csak orosz vendégek vannak. Rajtuk kívül magyarok, lengyelek, spanyolok és portugálok voltak egy párnál vagy egy családnál többen. korábban vegyesebb volt az összetétel, nekem jobban tetszett, bár mint írtam korábban, alapvetően az oroszokkal sem volt gond. Étkezni nem a nyitásra, hanem 15-20 perccel később kell menni. Addig lemegy a "roham". :-) Talán a part és az ahhoz vezető területek takarítása nem volt olyan alapos, mint korábban. Na nem voltak szeméthegyek, de a bokrok alatt volt egy-egy palack, melyet mi szedtünk ki és dobtunk a szemetesbe. Egy-két képet majd rakok fel, azért látni, hogy a tisztasággal azért nem volt gond.
Néhány Superior BB-t átalakítottak medencésre - csak a hivatalos Villa Hotels oldalon láttam.
Sun Island melletti Holiday Island nagy átalakítás alatt van - hajóról láttuk. Nem tudom maradt-e a Villa Hotels csoportnál.
Visszafelé nem kellett PCR teszt, az indulást megelőzően kiosztottak egy Qatar-s nyilatkozatot, melyet ki kellett tölteni a reptéri csomagfeladásig. Én el is felejtettem odaadni, csak amikor adtuk fel a csomagot kérdezték a telefonszámomat és akkor jutott eszembe, hogy a papíron azt is ki kellett tölteni és akkor adtam oda. A nyilatkozaton a név, telefonszám, rep.járatszám-on felül van két sor a PCR tesztre vonatkozóan, de azt üresen hagytuk, mert visszafelé értelemszerűen nem volt.
A bő 9 órás várakozás Dohában nem eset annyira jól, de túl lehet élni.
Létrehoztunk tegnap egy FB csoportot azoknak akiket kimondottan a lakott szigetek érdekelnek. Beteszem ide a linket itt lehet csatlakozni: vagy beírjátok Maldív-szigetek - Lakott szigetek csoportja
Szia Bandos, köszönjük a beszámolód, és örülök, hogy jó időjárást fogtatok ki!
Gondolom már fejben van a következő neked, nektek is. (főleg, ha magamra gondolok)
Nagyon át tudja változtatni a körülményeket már az erősen felhős idö is.
Biztosan erősen befolyásolt engem is, -és páromat is hogy az Ukulhasi 7 napból 4 erősen felhős, szeles idő volt, valamint a nagy hullámzás...
Ezért is, ha tervezni fogom következő maldív utazásunkat, szintén 3 hétre fogunk menni.
Feleségem szerint, Thoddoo - még ha jóval alacsonyabb színvonalon is, hozta az első helyet, ott érezte magát a legjobban, ott tetszett neki legjobban az élővilág. Még a resortnál is....
Én is kitűnően éreztem magam, de azért én máshogy (is) láttam. Ukulhason mindenhol közel van a beach, közeli a reef, és még cápát is láttam. Thoddoon azért elég sokat kellett úszni ezért, és bár 10-15 perc séta volt a part, nekünk ez kimondottan tetszett. Egyedül a beach-n túli szemét nem...
Ukulhason a Sea La Vie vendégházban voltunk. Nem volt nyitott a fürdőszoba, ezen kívül nem tudok rosszat mondani.
Ha mennék akkor a Coral Villába foglalnék....
Szóval nem igazán tudok dönteni, hogy melyik volt jobb, főleg, ha belegondolok hogy Ukulhason is gyönyörű idő lett volna....
No sebaj, úgyis mindenki máshogy érzékeli.. Egy a lényeg legyenek ilyen csodás terveink, álmaink, - és azokat lehetőség szerint próbáljuk megvalósítani.
Úgy látom most sem volt túl hosszú a felhős-esős periódus, és ma is viszonylag szép, napos idő volt a maldívon, és a következő napokra is ez valószínű.
Mi volt a helyi, Sun Island-es tapasztalat az elmúlt 1-2 nap időjárásával? Hogy tetszik a Sun Island? Meddig maradtok még?
Szia! Köszönöm a választ, közben elértem az utazási irodát és megerősítette, hogy nem kell. Úgy tudtam, hogy a légitársaságok a célállomás függvényében kérik a tesztet, csak az IMUGA visszaútra vonatkozó két soros kérdése bizonytalanított el, mert külön soron szerepelt kérdés a cél országra és a légitársaságra.
Szerdán érkeztünk Sun Island-re pénteken reggel még lehetett fürödni, utána lényegében egész nap esett, olykor viharos széllel kombinálva.
Majd a végén megírom milyen volt az idő, sok jót nem jósolnak.
Két éve ugyan így voltunk és egyszer esett, akkor is éjszaka.
Nekünk összességében nagyon testszett Furaveri, és az időjárás is szinte végig nagyon jó volt, dacára az esős évszaknak.
Gondolom többeket is érdekelhet részletesebb részletesebb időjárás infó a mostani (elvileg esős évszakos) időszakról, így most erről is írok. A 14 napból összesen 1 napon volt felhős-szeles idő, de akkor sem esett túl sokat, és a központi medence mellett (és persze a medencében is) akkor is teljesen jól el lehetett tölteni az időt. A tengerben viszont aznap nagy hullámok voltak, és az erős szél is zavaró volt, így az volt az egyetlen nap, amikor nem fürödtünk és sznoriztunk a tengerben.
A fennmaradó 13 nap közül kb. 8-10 nap volt nagyon szép, kellemes, napos idő, mérsékelt széllel, és viszonylag nyugodt tengerrel, ezeken a napokon egyáltalán nem esett az eső, és remekül lehetett sznorizni, napozni, vagy csak pihenni a pálmafák árnyékában. A többi néhány napon változóan napos-fátyolfelhős idő volt, közepes erősségű, de még nem zavaró széllel, és akkor is jól lehetett sznorizni, strandolni, bár sznori közben a felhősebb időszakokban nem volt annyira szép a víz alatti világ, mint amikor sütött a nap.
Az egyetlen felhős-szeles napot kivéve (amikor volt néhány nagyobb, kb. 15-30 perces eső) nappal alig esett, talán 3-4 alkalommal, de akkor is csak egyenként 5-10 percet, aztán pár perc múlva már újra sütött a nap. Éjszakánként (ha jól érzékeltem) kb. 3 alkalommal lehetett nagyobb eső, ennek reggelre már alig volt nyoma.
Mi már kb. egy tucat alkalommal voltunk a nyári, esős évszakos hónapokban a maldívon, és ezen nyaralások kb. felében ehhez hasonló, szinte végig nagyon jó idő volt, a többi alkalom kb. felében ettől kicsit felhősebb-esősebb, de még mindig nagyon jónak számító idő volt, és csak a fennmaradó kb. 25%-ban volt kedvezőtlennek mondható időjárás, amikor kb. a napok felében lehetett csak zavartalanul strandolni, napozni, a többi nap pedig esős-felhős-szeles volt, általában 2-3-4 napos felhős-esős periódusokkal. Ezért is érdemes szerintünk a nyári hónapokban legalább 12-14 napra menni a maldívra, mert abba még simán beleférhet egy 2-3, vagy akár még 4 napos esősebb periódus is, míg egy 7-8 napos nyaralás során azért nagyon zavaró, ha 3-4 napig esős-borús idő van.
Az eddigi 24 maldív nyaralásom során 3-4 napnál hosszabb, folyamatos esős-felhős időszak összesen 2 esetben fordult elő, egyszer a 2 hetes augusztusi nyaralás második hetében 1 hétig szinte folyamatosan rossz idő volt, rengeteget esett, erős szél volt, és nem is láttuk a napot (egy ciklon kavargott akkor a maldív felett). A másik alkalom érdekes módon az egyik 11 napos márciusi nyaralásunk alatt, a száraz évszak kellős közepén történt, amikor is az első és utolsó napot leszámítva 9 napig (!) egyfolytában esős-felhős-szeles idő volt, szintén egy trópusi ciklon miatt. De ez azért szerencsére elég ritka.
Ha esetleg lenne kérdés akár Furaveri-vel, vagy akár az időjárási tapasztalatokkal kapcsolatban, szívesen válaszolok.
Köszönjük az Ukulhas beszámolót. szerintem egész biztosan még jobban tetszett volna a sziget, ha nem ilyen rossz időt fogtok ki. Melyik szálláson voltatok? Azt írtad, hogy a párodnak Thoddoo jobban tetszett, és neked melyik sziget tetszett jobban?
Márciusban nekünk is Thoddoo volt a másik alternatíva Ukulhas-hoz képest, és végül főleg azért választottuk Ukulhas-t, mert ott a szállástól alig 50 m-re volt csak a part, és a korallzátony is nagyon közeli, és könnyen megközelíthető volt.
Várjuk majd a 3. szigetes beszámolót is, ugye jól emlékszem, hogy Kuda Bandos? (Mi még akkor jártunk ott, amikor még piknik sziget volt, és nem resort.)
Mi néhány napja jöttünk haza a maldívról Qatar-ral. Visszafelé a Qatar jelenleg nem kér PCR tesztet, és odafelé is csak azért, mert a maldiv belépéshez ez szükséges.
Ha resort szigeten vagytok, akkor a legtöbb helyen opcionálisan van lehetőséged a hazautazás előtt 2-3 nappal PCR tesztet csináltatni, ez azoknak a vendégeknek lehet fontos, ahol a hazai belépés feltétele a negatív PCR teszt. Tőlünk Furaverin meg is kérdezték, hogy kell-e a hazafelé a fogadó országba történő belépéshez PCR teszt, mert ha igen, akkor megcsináltathatjuk.
Lakott szigeten történő nyaraláskor viszont tudtommal még mindig kötelező a hazautazás előtt PCR tesztet csináltatni, amikor márciusban voltam Ukulhas-on, ott a helyi hotel intézte ezt "kötelező" jelleggel.
Jó hosszú idő telt el előző beszámolóm óta, de mégis tele vagyok élményekkel, főleg úgy hogy sikerült összevágnom a felvételeket, 3 sziget, összesen 3 órába szűkítve...
Thoddoo-ról való távozás izgalmas volt. Szerettünk volna komppal átutazni Ukulhasra, - azért is szerveztük az utazásunk keddi napra, de a 3méteres hullámokon nem közlekedett, sőt a szállásadónk által szervezett kishajó sem közlekedhetett. Életem párja azért nem kicsit aggódott, pedig szállásadónk nyugtatgatta, hogy az utazás biztonságos lesz, de nagyon durva....
Persze nem volt ám vészes egyáltalán, én tényleg biztonságosmak éreztem a 4 db 6 hengeres 300 lóerős motorral felszerelt hajót.
Ukulhasra terveztük magyar vendégházba szállásunk, de teltházas volt, így máshova foglaltunk. Azért meglátogattuk Edináékat, aki kedvesen fogadott, és kérdéseinkre szívesen válaszolt, segített ott, és érkezésünk előtt is.Szerintem a legszebb vendégház az övék a szigeten.
Az időjárás sajnos nem fogadott kegyeibe, 4 napig esett, és az erős szél miatt nagy hullámok voltak, sznorkelezésünk alatt alig tudtunk felvételeket készíteni, pedig itt láttam először cápát, de olyan homályos volt a víz, hogy nem is tudom melyik fajtával találkoztam, feketeúszójú szirti cápával, vagy dajkacápával... (azért izgi volt ám...!)
Sajnos teknőst nem is láttam, pedig tudom, hogy legalább 3 van a sziget körül.Persze azért órákat fürödtünk így is, és az utolsó napokban szépen sütött a nap, és csodálatos naplementéink voltak.
A szigeten du. 4-től kijárási tilalom volt akkor állítólag, ami abban nyilvánult meg, hogy mindenki kinn sétált.... Sajnos az éttermek sem voltak nyitva, de a vendégházban ott voltak az étlapok, és a recepción le kellett adni, hogy melyik étteremből, mit és mikorra szállítsák ki. Ezt szervírozták nekünk ki.
A hely adottsága különben kiváló, közeli reef, és mintegy a sziget 2/3-t kitevő egybefüggő bikini beach, ahol a különböző vendégházak tulajdonában levő napágyak, napernyők. A mi vendégházunknak három helyen volt megtalálható a strandon.
Sajnos a nagy hullámverés a parton a szemetet szép egyenletes sorba sodorta, amit a magyar vendégház tulajdonosai a saját részükön az első nap felszedegette, kisepregette, azonban ez másnak nem nagyon jutott eszébe.Emellet meg kell még jegyeznem, hogy a kikötő melleti területen az építési törmelék egy része az óceánba tolva, nem egy felemelő látvány...
OFF: Amúgy ez van nálunk is. Amikor nyugat felől jövűnk be az országba, -főleg vonaton feltűnő, - látjuk mikor lépjük át a határt a sok szemét miatt... ON
Nagyon sajnáltuk, hogy az itteni hetünk is letelt, főleg úgy, hogy a végére teljesen jó idő lett, -és nem tudtuk teljesen feltérképezni a letörést körbe....
Összegezve a két lakott sziget nagyon különböző, mindegyiknek adott a szépsége. Páromnak jobban tetszett Thoddoo, de nem tudom, ha itt is tökéletes lett volna az időjárás is így vélekedne...
Ha most mennék először, ugyanígy visszamennék!
Az utolsó nap reggelén láttunk gyönyörű napfelkeltét, méltóképpen búcsúztunk Ukulhastól, de izgalommal vártuk a következő szigetet, a fővárosba reggel 7-kor induló gyorshajóval.
Igen, a magas (dupla) transzferköltség pénzben és időben elég erősen ellene szól, a covidra nem is gondoltam, hogy most esetleg amiatt nem is engedik és ki tudja mi lesz a helyzet jövőre, szóval egyelőre fővünk még a levünkben, hogy mi legyen…🤔 Köszi!
Szia, szoktak és illik. Takarítóknak két dollár reggelente a párnán hagyva elég. Saját pincérnek, ha lesz és a bárban 5-5 dollár a nyaralás kezdetén, közepén, végén. A csomag hordárnak 5-5 dollár bőröndönként. Legalábbis én így szoktam.
Sziasztok! Novemberben utazok a Maldív-szigetekre. Ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem! A személyzetnek szoktak borravalót adni? Itt elsősorban a takarítókra gondoltnék! Köszönöm a válaszokat! Üdv.
Igen, kint vagyunk még, és most a 2 hetet egy szigeten töltjük, de korábban többszőr előfordult már, hogy egy 2 hetes maldív nyaralást megosztottunk két különböző sziget között. Jó szervezéssel az is klassz, és szeretjük is, mert változatos élményt nyújt, de van néhány hátránya is, pl. általában csak Hulhulén keresztüli transzferrel oldható meg, elég sok időkiesést jelent a szigetváltás (volt, hogy majdnem egy napunk ráment), dupla transzfer költség, stb. Most ráadásul a pandémia miatt is gond lenne a több szigetes verzióval és a belső dupla transzferrel, így most nem is gondolkodtunk ebben a megoldásban.
Szia Bandos! Ezek szerint még mindig kint vagytok, de jó nektek! Egy helyen vagytok végig? Vagy ti nem is szoktátok variálni a szigeteket egy hosszabb tartózkodás alatt sem? Vagy te hogy viszonyulsz az eddigiek alapján a (tíz nap, két hét alatt) egy vs. több szigethez? (Vagy persze bárki más, akinek van véleménye hozzá és még nem mondta el, tudom, hogy ez volt már korábban is téma...) Sznorkelgazdag további jó pihenést!
Noémi, a Vilamendhoo-beszámolót az aktuális helyzetről én is nagyon várom! :)
Teknőssel sajnos nem találkoztunk sznori közben, de nagyobb szirti cápákkal (1,2-1,5) igen, még ha nem is voltak akkorák, mint a móló végén a cápaetetés során megjelenő, kb 2 méteres cápák. De szerencsére a maldívon minden cápa faj békés.
Sasrájával is találkoztunk többször, de nem ezen az oldalon, sznori közben, hanem a móló mellett szoktak méltóságteljesen úszkálni.
Néhány felhősebb, szelesebb, de szerencsére csak minimális nappali csapadékot hozó nap után ma újra hétágra süt a nap, alig van szellő, és nyugodt a tenger.
Igen, akkor valóban fordított áramlás volt, és nem volt ennyire erős a sodrás áramlattal szemben sem.
Jó volt olvasni, hogy megmaradt a korallkert, nagyon sajnáltam volna, ha történt volna vele vmi! Egyébként anno azon a részen lakott egy teknős a lagúnában, remélem összefuttok vele. :) Illetve a mexikói étterem mellett a letörésnél nagyobb cápák is, és annál a résznél láttuk a mantákat (sajnos csak a partról).
Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy csak negatív teszttel (nem vagyunk beoltva, tavasszal átestünk a betegségen) lehet menni Maldív-szigetekre karantén nélkül?
Furaveri reef ügyben szeretnélek megnyugtatni, a (régi) vízi villák közelében még mindig megvan a korallmező, és nagyon szép!
Az első napokban annyira erős volt az ellensodrás, hogy arra a részre egyszerűen nem lehetett eljutni, így csak tegnap és ma tudtam felfedezni azt a részt. Ráadásul a régi vízi villákat éppen felújítják, és a mexikói étterem is zárva van (és persze az a móló is), így arról az oldalról nem is lehet bemenni sznorizni. A medence előtti kijárattól meg szinte lehetetlen volt az erős áramlattal szemben a régi vízi villákig eljutni a reef letörésénél, nekem maximum a táv felét sikerült az első napokban leküzdeni, és az is elég nehéz volt.
A víz sodrása most éppen ellentétes, mint amikor 2 éve márciusban ti voltatok itt, most nyugati irányból a keleti oldal felé vannak az áramlatok, ami a száraz és esős monszun alatt különböző irányú.
Szerencsére még mindig nagyon jó az idő, sokat süt a nap, és tegnap és ma még a víz is nyugodtabb volt, így dagály idején be tudtam úszni a korallok fölött arra a részre is, és megcsodálhattam azt a gyönyörű korallmezőt.
Így most már nem közepesre, hanem attól lényegesen jobbra értékelném a reef-et. (Filitheyo-t azért persze még így sem közelíti meg.)
A sziget továbbra is nagyon tetszik, a személyzet továbbra is kedves, a kaják továbbra is nagyon finomak, az időjárás továbbra is jó, és remekül érezzük magunkat!
Sziasztok, szomorúan olvasom, hogy a reef minősége ennyit romlott. :( Csak megviselte akkor az építkezés. Amikor mi voltunk, 2019. márciusban, fantasztikus volt! Persze nem voltak olyan gyönyörű, égigérő korallkertek, mint Filitheyo déli oldalán, de egyéb tekintetben kb. hozta Filit. A beach villákkal szemben, a vízi villák melletti részen akkor nagyon szép, növögető, színes korallmező volt.
Voltunk 1 napot egy lakatlan szigeten is, illetve egy kirándulás keretében egy másikon is, mindkettőnél gyengébb volt a reef, mint Furaverin.
Remélem azért mindenki jól érezte/érzi magát kint!
Velassaru szinte minden szempontból a legjobb választás lenne.
A leirásodat olvasva már láttam magam előtt a kis csilingelő fagyist
Az a baj hogy a reef szépsége az elsődleges szempont. Így minden más csak azután jön. Nagy kár, hogy kompromisszumokat kell kötni. Bár az meglep, hogy Furaverin nincs közel a reef. Idáig azt hittem hogy nagyon közel van...A szép part is fontos így akkor mindenképp erre a részre próbálok foglalni , ahol Ti voltatok és Bandos is épp ott van.
Furaverivel kapcsolatban egyet kell értsek Bandossal. Mi 2019 februárban jártunk ezen a szigeten (előtte első szigetünk Royal Island volt), szerintünk a csillagos besorolás megfelelő. Nekünk nem volt panaszunk sem a szolgáltatásokra, sem az étkezésekre (pl. én ott ettem életeben először kagylót :)). Mi a 113-as sima parti bungalóban voltunk, az ehhez tartozó parton minden este élvezhettük a naplementét, a Furamathi étteremnél a vízben lévő függőágyat kb kibéreltük (valahogy a többi embernek nem is volt rá igénye). A reef klassz, mi minden nap úsztunk teknőssel, kétszer delfineket is láttunk a partról. Nekünk nagyon tetszett, hogy minden este volt cápa- és rája látványetetés. Majdnem minden napra szervezne manta rája túrát, és elég nagy eséllyel találkozol is velük.
Velassarura 2020. márciusban utaztunk. Első pillanattól éreztük, hogy ez a sziget nem véletlenül 5*-os. A következőket tudom kiemelni: a vacsoránál az ételek a ma oly divatos gourmet konyhát képviseli (kb. már az előételekkel jól laktunk, annyi féle volt, hogy nem győztünk belőle válogatni), a félpanzióhoz is járt naponta kétszer fagyi (már persze ha meghallottad a csillingelő kiskocsit), egyszer gyümölcssaslik és egy hűsítő ital. Nagyon feelinges koktélozni a Chill Barban, ami a naplementével szemben helyezkedik el, hetente kétszer esti mozit tartottak a parton. Ezeket azért emelem ki, mert sem Royalon és sem Furaverin nem voltak ilyen extrák a félpanziós ellátáshoz. Amikor erre a szigetre esett a választásunk, nekünk az volt a fő szempont, hogy Maléról gyorsan megközelíthető és min. Furaveri szintű (szolgáltatások terén) legyen. A sziget hátránya szerintünk, hogy minimális a reef, és ráadásul messze van (Furaverin sincs közel, de itt még kintebb van a parttól). A sziget hátránya, hogyha a keleti oldalra kapsz szállást, akkor a part egy részén végig homokzsákok vannak, illetve végig Maléra lehet látni, ami szerintünk ront az összképen.
Remélem, tudtam segíteni, de nyugodtan kérdezz még, ha kíváncsi vagy egyéb infóra is!
Hát valóban nem 1-2 év, hanem 19 év és 24 maldív nyaralás kellett a 20 szigethez, és persze néhány szigeten többször is voltunk (pl. Royal:5, Filitheyo:3, Meeru, Vilamendhoo, Bandos:2).
Annyit előzetesen elárulok, hogy a reef szempontjából szerintem Filitheyo és Vilamendhoo a legjobb a 20 sziget közül. A többit majd később.
Ooo, akkor légyszi amikor majd időd engedi csinálj egy rangsort te is összességében és reef szerint a 20 szigetről, már amennyire emlékszel rájuk, azért gondolom nem 1-2 év alatt jött össze ez a szép kerek szám :)
A medencés parti villáknak (szerintem) nem a legjobb a fekvése. Ma körbesétáltam végig a parton, az 500-as parti villák közül az 501-505 közöttiek előtt, a 900–as parti villák közül talán a 907-910 előtt van homokos part, a többi előtt nem igazán.
A legjobb szerintem a sima beach villák közül a 100-as sornak a fekvése, a 101-140 között szinte bárhol jó (és talán a 103-115 között a legjobb, a mi villánk is ezen a szakaszon van).
Nagyon jók még a 900-as dhoni pool villák fekvése is, ott szinte mindenhol széles homokos part van. De a mostani homokos part akár hetek alatt is teljesen átrendeződhet, így ez még simán változhat, mire ti jöttök.
A sziget egyébként szerintem klassz, és nekünk eddig nincs panaszunk a szolgáltatásokra sem (még ha a szolgáltatások számossága és minősége szerintünk sem is éri el a sziget 4,5*-os besorolását).
Furaverin szerintem minden adott egy klassz és élvezetes nyaraláshoz.
Nekem Furaveri a 20. maldív szigetem (plusz még néhány resort szigeten jártunk kiránduláson, de azokat nem számítom ide), és én is a középmezőnybe, de annak az elejére sorolom Furaverit. (Hozzáteszem, hogy az “utolsókra”, ami talán Biyadoo és Villivaru, arra is visszamennék bármikor.)
A személyzet többsége velünk figyelmes és barátságos, a kaja nekünk nagyon bejön, szerintem jóval átlag feletti a választék is és a minőség is, pl. reggelire mindig van frissen facsart orange juice, füstölt lacac, majdnem minden nap van vagy ebédre vagy vacsorára rák kaja, stb. De ez persze ízlések és pofonok.
A beach villánk tágas és kényelmes, a part talán itt a legszebb, a room boy pedig szépen takarít , diszkrét, és “nagyvonalú“ a palackos víz és a strandtörülköző ellátottsággal (napi 2 liter helyett 3 liter vizet kapunk, és legalább 6 strandtörülközőnk van).
Ha vannak is a szigeten elhanyagoltabb részek, azzal nem foglalkozunk, élvezzük a trópusi növényzetet, a koel madarak énekét, a víz alatti élővilágot, a jó időt és a csodálatos környezetet.
A jó hírek folytatódnak. Az időjárás továbbra is nagyon jó, ez már a hatodik napunk volt, és továbbra sincs eső, többnyire süt a nap, és mérsékelt a szél. Holnaptól viszont változékonyabb időjárást jósolnak, biztos eső is lesz sok a következő napokban, de azért remélhetően napsütés is, majd meglátjuk.
A reef olyan közepes, és a letörés viszonylag távolabb van a parttól (kb 80-100m), de a mi oldalunkon végig párhuzamos a parttal. Sok nagy halraj van, némi élő korall és bohóchalak is, nagy reef shark-ok is (1,2-1,5m) rendszeresen előfordulnak, így élvezetes (és izgalmas) a sznorizás. Elég erős a sodrás a vízben, annak ellenére, hogy mérsékelt a szél.
Tegnap sznori kiránduláson is voltam, egy közeli lakatlan sziget melletti reef-hez mentünk, klassz volt.
Kipróbáltuk a “Wellness village”-ben a masszázsokat is, arra sem lehet panasz.
A parton alig látni vendégeket, gondolom sokan ki sem mozdulnak a medencés villájukból.
A két szomszédos villa napok óta üres, és a sziget egy részén (főleg a másik oldalon) senki nem lakik a bungikban, szerintem most kevesebb, mint fél ház van a szigeten.
Ti már elég sok szigeten voltatok, összességében mi a sorrend nálad illerte a reef-et tekintve mi a sorrend (nekünk ez fontos, szeretünk a víz alatt leskelődni :-))?
2 éve már majdnem összejött Maldív de végül Mexiko mellett döntöttünk, mert ott 14 éjszakát tölthettünk azért az árért ami Maldívon 10 éjszaka lett volna, de most újra képbe került a Maldív szigetek úgyhogy olvasok, informálódok ezerrel :)
Velassarun 5 eve voltunk, nem tudom azota mennyit valtozott, de ha meg mindig olyan a szinvonal, mint amikor ott voltunk, akkor egyertelmuen Velassarut mondanam.
Ez teljesen szubjektiv velemeny, lehet Bandos mashogy latja mint en, de pont erre jo a forum. Nekem ugy jott le a hozzaallasa a szemelyzetnek, hogy van eleg vendeg nem kell torniuk magukat, hogy visszajaro vendegeket szerezzenek. A szemelyzet letszama is alacsony a kapacitashoz kepest. Ami igazan kellemetlen volt, hogy peldaul a 3 hetbol az elso 3-4 napban jottek a medencet rendben tartani, utana ezt valahogy elfelejtettek. Az utolso 3 napra elkezdett bealgasodoni a viz, szoltunk hogy gond van, de nem sikerult megoldaniuk az elutazasunkig. Elnezest sem kertek a kellemetlensegert. Lehet ez valakinek szorszalhasogatas, de egy jo vezetessel rendelkezo szigeten szerintem azert ez lett volna a minimum.
A 400-as dhoni medences villaknal szep szeles a part, az 500-as sima pool villaknal mar nehol szinte nincs is, a 900-as uj epitesu medenceseknel szinten jo.
Termeszetesen nagyon jol ereztuk magunkat, Maldivon nem lehet maskepp, de ezt te is tudod!
Mi a 910-es beach pool villaban voltunk, ezek az uj epitesuek direkt kertuk is toluk az indulas elott, ha van szabad hely a 900-ok valamelyikeben, akkor oda szeretnenk. Szerencsere jol dontottunk, mert ezekhez a villakhoz besut a nap, a tobbihez kevesbe.
A szolgaltatasok szinvonala az sajnos szerintunk sem a legjobb, lenne hova fejlodniuk a 4,5 csillag eros tulzas. A szemelyzetbol Manu es Ibrahim volt az aki tenyleg remekul vegzi a dolgat. Az etelek nem rosszak, de semmi extra, a 3 het alatt neha ugy tunt kifogytak az elelmiszerekbol. A novenyzet tenyleg csodasan buja, viszont azt vettuk eszre, kicsit elhanyagoljak a szigetet. Ahhoz kepest hogy 5 eve nyilt, azert nehol le van mar lakva, a garden bungiknal peldaul bantotta a szememet a kidolt kerites.
A 10 sziget kozul ahol eddig jartunk, a kozepmezonybe sorolnam Furaverit.
Az első benyomások nagyon kedvezőek, talán a szolgáltatás színvonala nem éri el a 4,5*-ot, de ez nem zavar minket. A villánk klassz, a kaja jó, a növényzet csodálatos, a part szép, a reef is rendben van, az időjárás pedig eddig majdnem tökéletes.
Ti melyik bungiban voltátok, és hogyan éreztétek magatokat?
Furaverin az idő szerencsére továbbra is csodás, alig van felhő, és a négy nap alatt mindössze három rövid, pár perces zápor volt. A sziget kb 50-60%-os telítettségű lehet, alig látni a parton vendégeket, talán a medencénél vannak néhányan.
A villánk talán a legjobb helyen van a szigeten, és majdnem velünk szemben van Reethi Faru! (Talán még megvannak a nyomaitok is az ottani homokban…
Tegnap érkeztünk Furaveri-re, reggel 3/4 8-kor szállt le a Qatar, 3/4 10-kor indult a hidroplán, amely kb. 45 perces repülés után Furaveri mólójánál állt meg.
A sziget csodaszép, mi egy 125m2-es beach villában vagyunk, a villa előtt egy kis kert, pihenő pavilon egy nagy, 2 személyes matraccal, sűrű trópusi növényzet, kb 15 méter a part, és a szobából látni az óceánt is.
Remek idő van, napsütés, kellemes szellő, és némi felhő. Ma délelőtt volt egy kb 5 perces zápor, de ahogy jött, úgy el is ment. A sziget nyugodt, csendes, békés, pihenésre kiváló.
Nekem eddig mindhárom utamat a Mauri szervezte. Most van egy olyan Gulet foglalásom augusztus végére, amit némi kevés plusz pénzért (flex tarif), de két héttel az indulás előtt bármilyen indoklás nélkül visszamondhatok. Két hét is nagy idő így a delta előtt, de mégis nyugodtabb vagyok.
Elkezdtem olvasni véleményeket. Hát nagyon viccesek is vannak negatív oldalon: pl. napi 6x meg kellett tenni az utat a vízi bungi és az étterem között. :D Meg nem volt minden nap sárkánygyümölcs. :) Na, szóval, jókat szórakozom. Egyre jobban tetszik Angaga...
Mit gondoltok? Nyugodt szívvel lehet most foglalni jövő februárra? Senki nem tudja megjósolni sem, hogy mi lesz akkor covid fronton...
Szia, érdemes Tripadvisor-on véleményeket olvasgatni a szigetekről. Negatívumot is írjak Amari-ról ő madárvilágban nagyon gyenge, szinte nincs is ott olyan, szürke gémből például egyet sem láttam. Az ebédlőben nincs fix asztalod, oda ülsz mindig ahova akarsz, tehát fix pincéred sincs, van aki szereti ezt, van aki nem. Más minden pazar, újszerű az egész sziget, a keleti partnál egész közel a letörés, sok-sok hallal, teknőst is láttam minden alkalommal. Semmivel nem drágább az all inclusive, mint a teljes ellátás, sőt furcsa módon Gulet-en azt láttam, hogy nagyobb akcióban most olcsóbb is. Semmiben nem akarlak befolyásolni, csak leírtam Amari-ról ami eszembe jutott. Egyébként a repülőjegynél nálam a legfontosabb a menetrend és csak aztán az ár. Lehetőleg érjen a gép reggel kilenc körül Maldívra, és este kilenc előtt ne induljon vissza onnan. A tranzit idők is fontosak, de legfontosabb az érkezés és a visszaindulás. Sikeres, jó választást kívánok!
Köszönöm, hogy válaszoltál! Éppen ezen tipródunk mi is, hogy van olyan dolog, ami miatt már holnap indulnánk, és van olyan (mindhárom) szigetben, ami nem tetszik. Megnéztem Amarit, hű, a vízi villa nagyon szép. :) Köszi az ötletet, rákérdezek, hogy van-e oda ajánlatuk.
Szia, nekem Safari szigetére volt az első utam. Félvízi bungiban és félpanzió plusszal voltam ott, alig van ezekből a szigeteken. Szerettem az éttermet, hogy a bal oldali szárnyban az ázsiaiak, a jobb oldaliban mindenki más. Nagyon ott van az egész napos dhoni hajós kirándulás ami 7 éjszaka után jár minden szobának. Nem szerettem mindenhol ezeket az olcsó fehér tescos műanyag székeket és napágyakat, illetve, hogy az ötödik koktélra hiába vártam, nem hozták, felálltam és eljöttem onnan örökre. Nika-n és Amari Havodda-n jártam még, ez utóbbit szívből ajánlom.
Egy ideje már olvasgatlak benneteket, és végre vannak konkrét kérdéseim. :) Jövő februárban szeretnénk utazni Maldívra a férjemmel (20. házassági évforduló kicsit előre hozva <3). Kifejezetten pici szigetet keresünk (vízi villa), ennek megfelelően kezdtem el árajánlatot kérni. 2 (kicsi) utazási irodától kaptam, ezek közül 3 sziget van, ami között nem tudunk dönteni.
Angaga
Drift Thelu Veliga
Safari
Mindháromban van olyan, ami miatt szívesen döntenénk amellett. Első maldív-szigeteki utazásnak melyiket ajánlanátok inkább?
Az ellátás is fejtörést okoz: félpanzió, teljes panzió, all inclusive? Melyik éri meg jobban? Az egyik ajánlatban a teljes panzió - all inc. között kb. 180e ft van 2 főnél. Ennyit megér az all inc.? (Nem igazán fogyasztunk alkoholt, inkább csak 1-1 koktél, víz, kávé...)
A két utazási iroda kétféle repjegyet ajánl: az egyik dohai, a másik dubai átszállással. Van ebben különbség? Vagy amelyik épp az olcsóbb, arra érdemes menni?
Nagyon köszi, ha megosztjátok a véleményeteket velünk! :)
Igen, nagyon érdekes, hogy milyen őrült munkát tud végezni a víz. Tavaly januárban még hajóval hordták a homokot egész nap, most nem kellett.
Még nincs tervünk, lehet, hogy jövőre nem is maldív lesz az úti cél, de az biztos, hogy nem ez volt az utolsó. A fórumot folyamatosan figyelem és a beszámolók olvasgatásával egy kicsit én is ott leszek. Ez egy örök szerelem marad.
Köszi a beszámolót, és örülök, hogy jól sikerült az újabb Dreamland nyaralás!
Érdekes, amit a part változásáról írsz, és ezt mi is megtapasztaltuk már más szigeteken. Még olyan is előfordult, hogy a 2 hetes tartózkodásunk alatt rendeződött át lényegesen a part, és ahol az érkezésünkkor széles homokos part volt, ott azt a részt alig 2 héttel később elfoglalta az óceán, miközben a sziget másik oldalán egy nagy homokpad jött létre. Ez nagyban függ a szél írányától és erősségétől, és persze a víz alatti áramlásoktól.
Június 29-én érkeztünk haza Dreamland-ról. Qatarral repültünk. Az utolsó két utunk után most pozitívan csalódtunk. Egyik utunk alatt sem volt telt ház a repülőn. Eleve egy hely kihagyással kellett ülni, hazafelé pedig a Doha-Budapest úton annyira kevesen voltunk, hogy szinte mindenki eltudott feküdni a négyes sorokban. Amúgy negatívtesztet és imugát kértek. A reptereken nem volt tömeg, így minden nagyon simán ment. A szigetre másodszor mentünk. Először tavaly januárban voltunk, most jöttek velünk a felnőtt gyermekeink is. Azért ide mentünk, mert mindenképpen ebbe az Atoll-ba akartunk menni a manták miatt és ár-érték arányban ez volt a legjobb ajánlat.
A szigeten sok változást (szállás tekintetében) nem tapasztaltunk. Tavaly vízi bungiban voltunk, most parti bungit kértünk. A 105 és 110 bungikat kaptuk, amik szerintem elég jó helyen vannak. A szobából is fantasztikus kilátás nyílt az óceánra.
Maszkot a szigeten nem kellett hordani, viszont az étteremben minden alkalommal mérték a testhőmérsékletet és a kaja kiválasztásánál fel kellett tenni a maszkot. Az asztalnál természetesen már nem kellett. Azt hittem zavaróbb lesz, de ennyi kis kellemetlenség még belefért. Nekünk már mindegy volt, csak ott lehessünk végre. A személyzet ugyanolyan kedves volt, mint tavaly. Napi 2-szer takarítottak és mindennap készítettek be vizet is.
Az ellátásunk félpanzió plusz volt. Ebbe tartozott reggeli, vacsora, az all. incl-be tartozó italok, délelőtt és délután a bárban lehetett kérni snack-et. Mi általában szendvicset kértünk, ami toast jellegű volt és adtak hozzá sült krumplit és ketchup-ot. Valamint a bárokban lehetett kérni sört, üdítőt, amit a minibárba tettünk, hogy ne kelljen mindig a bárba szaladni. Amúgy a kis hűtő üres volt.
A szigeten körbe van házi zátony, bár a korallok itt is halottak, de azért találtunk pár élőt és szerintem tavalyhoz képest többen lettek. Halak viszont most is voltak, sőt olyat is láttunk, amit tavaly nem. Ilyen volt például az oroszlán hal. Most a vízi villáknál lévő öbölben teknőssel is találkoztunk. Voltak ráják, cápák, tintahalak, és a többi szokásos színes halacska. A búvárközpont alatt délutánonként ott pihentek a dajkacápák. Mikor mi mentünk 5 db cápácska volt ott. Fantasztikus élmény volt ennyire közelről látni őket. Manta lesen is voltunk, sajnos csak 5 db-ot láttunk, de ez is nagy élmény volt.
A sziget partjában viszont elég nagy változás ment végbe. Ezt leginkább Bandosnak írom, mert Ő volt már a szigeten. A naplemente bár előtti homokpad teljesen eltűnt, viszont a tőle jobbra lévő részen, ahol a pálmákat úgy kellett kitámasztani, hogy ne dőljenek ki, ott egy elég széles homokos part lett. Tulajdonképpen nem nagyon volt olyan része a szigetnek, ahol ne lett volna homokos part.
Ja, az időjárás! Nagyon szerencsések vagyunk, mert az idő végig fantasztikus volt, az utolsó napon volt eső, akkor végig borongós volt az idő, de a hőmérséklet akkor is meleg volt.
Hirtelen ennyi jutott eszembe, ha kérdés van szívesen válaszolok.
A superior beach bungalow az jó választás . A 314 -ben voltunk . Ezen a soron kelet felé mindegyik jó árnyas csendes közeg . Innen gyalog mentünk az ebédlőbe . 2019-ben voltunk februárban . Ezen az oldalon vannak a vizi bungik . Pár lépés volt az esti rája etetés is .
Ez egy jó kérdés,hogy mikor érdemes foglalni... Mi 2022. január végén utazunk, Angaga volt az elsődleges célpont, február végén kezdtem el nézegetni az árakat, akkor 3 főnek 9 éjszakára az all in ( félpanzió pluszt szerettünk volna,de olcsóbb volt az all in) 4.896 euró volt, egészen április elejéig ez volt az ár, utána emelkedett és azóta is 5.928 euró. Én a német utazási irodáknál nézelődtem, meg voltam győződve, hogy a bookingon és hasonló utazási oldalakon nem lehet olcsóbban foglalni mint az utazási irodánál ( eddig mindig német utazásinál foglaltunk). Aztán sikerült egy nagyon jó akciót kifogni egy másik szigetre a bookingon. A német utazási irodák áraihoz képest 850euróval olcsóbban foglaltam személyenként,úgy, hogy a transzfert azt külön kell fizetni a bookingon, de azt is beleszámolva lett ennyivel olcsóbb. Úgyhogy szerintem konkrét választ arra,hogy mikor érdemes és hol foglalni,szerintem nem lehet mondani.. Sok sziget honlapján most 30-40% lehet olcsóbban foglalni,de így is magasabbak az utazási irodák árainál.
Még az jutott eszembe, hogy mit javasoltok mikor érdemes lefoglalni pl. egy március-áprilisi utat? Vannak esetleg early bird árak vagy mindegy, hogy októberben vagy januárban foglalok?
Szia Lasocki! Én is Vilamendhoo-val tervezek jövőre, úgyhogy ebben pont tudok is segíteni már: a honlapjukon jól fent van minden, a kirándulások is (árastul) és az all inclusive csomag tartalma is (sőt ha utóbbinál rákattintasz az egyes bárokra, akkor ott is letöltheted előre az itallapot is, árastul-AI-estül-mindenestül, nekem korrektnek tűnik, hogy minden elérhető és egyértelmű előre! :)
Filitheyonál szintén fent vannak az éppen aktuális kirándulások részletei, és az egyes bároknál az AI/menü/árak, pl. itt, de böngészd végig ami neked kell...
Angagának szörnyű volt a honlapja, semmi nem igazán derült ki belőle (úgy tűnik, ők az utazásszervezőkre alapoznak és ezért nem szempont a közvetlen tájékozódás).
...
Vagyis bocs, most látom, hogy mostanra még ők is összekapták magukat, már fent van az AI menü és a fakultatív programok részletei is. Talán csak a járvány alatt újrarendezték a honlapot, és azért volt szinte használhatatlan az elmúlt hónapokban! :)
További sziget: Filitheyo, Angaga, hogy csak gyorsan kettőt is említsek hasonló árkategöriában
Egyértelműen iroda, de olyan jellegű, mint Aaramu, vagy Admiral, vagy AST, azaz kicsi utazáskozvetitó és nem Neckerman, vagy TUI féle nagy. És nem az érdekképviseletéRt - egyébként azért is - hanem mert olcsöbb.
A fakultativok most szegényebbek, mert nem visznek lakott szigetre. Egyébként sznori kirándulás, delfin les, horgàsz kirándulás, “island hoping” (lakatlan sziget,másik resort sziget, lakott sziget (bár az most nem), ilyenek.
A teljes ellátást jöl értelmezed, bár reggelinél is csak vizet, meg 2-3 “gyümölcslevet” (értsd: szörpöt) kapsz.
Régóta szemezgetünk egy egzotikus utazással. Az első gondolatunk Seychelles volt, de minél többet olvasgattunk, annál inkább körvonalazódott, hogy a Maldív-szigeteken van a helyünk. :)
Jövő március-áprilisban tervezünk utazni. Pár napja olvasgatom a fórumot és a sok egyéb oldalt is. Ha megengeditek, lenne néhány kérdésem. Kérlek, nézzétek el, ha esetleg már szóba került vagy butaságot kérdeznék, de nyilván vannak olyan dolgok, amelyek a számítógép előtt ülő zöldfülűeknek nem egyértelműek.
Elsőre egy resort szigetre szeretnénk utazni. A célunk az, hogy megtapasztaljuk a régi panellakások falára ragasztott posztertájat élőben is. Fehér homok, pálmafa, óceán stb. Emellett szeretnénk megnézni a vízi élővilágot is, a sznorkelezés is fontos szempont.
Nyilván még nem döntöttünk, de jelen pillanatban Vilamendhoo a legszimpatikusabb a szigetek közül. Többen írtátok, hogy első szigetnek elég jó választás lehet, ahogy Sun Island is, amely nekünk annyira nem tetszik a fotók alapján.
Kérdéseim:
Van esetleg még olyan sziget, amit érdemes a „kalapba tenni”?
Érdemes a resort saját oldalán foglalni vagy inkább hagyjuk ezt egy utazási irodára? Van különbség az árban? Határozottabb „érdekképviseletet” biztosít egy iroda, mint mi magunk?
Tudtok abban segíteni, hogy milyen fakultatív programokat biztosítanak és kb. milyen árakkal lehet kalkulálni ezek vonatkozásában?
Olvastam, hogy nem igazán éri meg all inclusive ellátást választani, mert ár-érték arányban jobb a teljes ellátás. Jól értettem, hogy a teljes ellátás reggeli-ebéd-vacsorát tartalmaz, azonban az italokat kizárólag a reggelihez biztosítják, a többiért pedig fizetni kell?
Elvileg itt az eredeti angol nyelvű, a bevándorlási hatóság által kiadott szöveg:
2. Effective from 3rd May 2021, all inbound travelers are obliged to produce a PCR negative result of a sample taken within 96 hours prior to their departure to the Maldives, even if vaccinated. However, children below one year is exempt from submitting the PCR negative test result.
Itt szó nincs aláírt, lepecsételt verzióról. Nem tudom honnan vette ezt a konzuli szolgálat, de lényegében dezinformálnak...
A legtöbb pcr teszt elektronikusan van hitelesítve és sosem kerül kinyomtatásra. Abszurd elvárás lenne a pecsét és az aláírás, inkább fordítasi hibának tippelném.
Aki mostanság járt Maldívon meg tudná mondani, hogy hol csináltatta a PCR tesztet? A magyar konzuli szolgálat honlapján azt írják, hogy a PCR teszt csak aláírt és lepecsételt formában kerül elfogadásra, de a Maldív turisztikai minisztérium honlapján ez a kritérium nem szerepel. Mi annak idején az autós áthajtósat csináltattuk, most is oda mennénk, azt a Neumann Labs teszteli, viszont ott az eredményen nem volt se pecsét, se aláírás, de bele volt írva, hogy ezek nélkül is hiteles.
Volt esetleg valaki, aki ilyen pecsét és aláírás nélküli teszttel ment ki?
Én is hálásan köszönöm a válaszokat, kszabi, jó szempontokat adott a beszámolód! :) Hű, meghoztátok a kedvemet - Bandos korábbi, és a te mostani lelkendezésed hatására hajlok rá, hogy ha Vilamendhoo mellé Filitheyo vagy Angaga várhatóan csak cipőkanállal betuszkolva (aka rövidebb időtartamra) férne bele a büdzsébe, akkor inkább érdemes lehet egyszerűen egy lakott szigettel kombinálni... amire, a fórumot olvasgatva látszik, hogy gyakorlatilag a te két szigeted jön szóba, mint "turistásabb" szigetek, ahol talán nem csapnak agyon a bikiniért sem. Szóval igen, nagyon várjuk a többi beszámolót is majd egyszer, addig pedig jó visszarázódást és képrendezgetést! Jó dolgotok volt! :)
Köszi a Thoddoo beszámolót, és nagyon várjuk Ukulhas-t is, és utána Kuda Bandos-t is.
Nekem Ukulhas volt idén márciusban (18 hotelsziget után) az első lakott szigetes nyaralásom (ezúttal egy barári társasággal), és nem bántam meg. Nagyon jó volt, és máshogy volt nagyon jó, mint egy hotelsziget.
Egyébként Thoddoo volt a másik esélyes, de végül Ukulhas-ra esett a választás, főleg a "Green leaf award" és a "Most eco-friendly local island" minősítése, a beach-hez nagyon közeli, jó minőségű szállások, a partról könnyen megközelíthető, és a kb. 800 méter hosszú tourist beach-től alig 20-30 méterre lévő, élővilágban gazdag house reef miatt.
Kuda Bandos-on még akkor jártam, amikor még nem resort volt, hanem egy picnic sziget. Bandos-ról lehetett átmenni dhoni-val, naponta többször is, a két sziget alig pár percre van egymástól.
chloé kérdéseire válaszolva hozzátenném az előző hozzászólásomra, Thoddoo-Ukulhas-Malahini Kuda Bandos nekem nagyon bejött, most is így döntenék.
Ezek közül amire visszamennék, az Thoddoo. Azonban biztosan hogy resorttal kombinálva. Annyira különböző... Ahhoz tudnám hasonlítani, mint mondjuk egy lakókocsis nyaralást kellene egy apartmanossal összevetni. Mindegyiknek megvan a maga szépsége.
A lakott szigeteken látni lehet ahogy élnek, dolgoznak, szórakoznak. Van annak is varázsa, vagyis nem olyan művies.. Mindkét lakott szigeten úgy éreztem, hogy nem a pénzemért kedvesek, mosolyognak, nem azért segítőkészek.Ezt tapasztaltam több esetben is.
Resort szigeten megalkotott nyaralás van, kiszámíthatóbb, kényelmesebb, és erre is szükségünk van....
Az egész utazást saját magam terveztem, először a repjegyet vettem meg úgy, hogy nagyjából 3 hetünk legyen. A szállásokat a Bookingon illeteve az Agodán keresztül intéztem. A tervezetem elküldtem több utazási irodának, akik kézséggel adtak ajánlatokat. Sajnos a végén több szám volt mint az én költségvetésemben.
Az első lakott sziget Thoddoo, - a fórum és egyéb beszámolók, valamint youtube videók alapján esett rá a választás.
Ahogy az elvárt, az utazás zökkenőmentesen zajlott, érkezéskor táblával vártak a reptéren, majd kb. 70perces gyorshajózás után érkeztünk aszigetre, amely már messziről elnyerte tetszésünk.
Mezőgazdasági sziget lévén rendkívül Zöld....
A kikötőbe golfkocsival vártak, és szállítottak csomangjainkkal az én általam választott vendégházba amit a Bookingon néztem ki. Reggelivel 8 éjszaka 700 dollárba került.
Kókusz üdvözlő ital után el is foglalhattuk a szállást. Egyszerű szoba volt hűtővel, szekrénnyel, kényelmes nagy ágy, nyitott fürdőszobával.
Az egyik strandra 12-15 perc séta alatt értünk oda, gyönyörű pálmafás sétányon, papaja, uborka ültetvények mellett. Szerintem nagyon hangulatos volt.
A parton elég mennyiségű napágy állt rendelkezésre. A letörés sajnos elég messze volt, és nem is volt olyan látványos, de kár lett volna kihagyni. A part közelében focipályányi korallszirt, tele halrajokkal, -és ami legjobban tetszett teknősökkel. Volt olyan 3 órás etapom, hogy 7tekivel is találkoztam.
Ebédre mindig gyümölcsöt ettünk, amit rendszerint ajándékba kaptunk a vendégház vezetőjétől, aki ráadásul egyik este halvacsorát ajándékozott nekünk. Amúgy este pedig mindi más-más étterembe vacsoráztunk, kivétel nélkül ízletesek voltak. Persze sokszor nem tudtuk mit rendeltünk. Így esett a véletlen találkozásom a tuna tartárral, ami nyers tonhalból rendkívül jó fűszerezéssel készült. Isteni finom!!! Amúgy ketten 20-40 dollár körül fizettünk.
A másik strand úgy 20-25 perc séta volt, itt is elegendő napágy, közelebbi letörés, de itt sem különösebben látványos. Sajnos apálykor nem lehet igazán úszkálni, mert alacsony a vízszint, így ide többször nem is jöttünk, - ja és tekivel sem tálálkoztunk.
A strandok reggelre szépen kigereblyézve, söpörve, tusolóval, Wc-vel, esőbeállóval.
Azonban el kell mondanom, hogy az azon kívül esö partszakasz szemetes, rengeteg eldobott műanyag palack, a sziget elhagyatott végén építési törmelék az óceánba tolva... Kellett nekem körbesétálni a szigetet...Rendkívül lehangoló az egyébként csodálatos környezeti adottság ilyen mértékű elhanyagolása.
Az időjárás 6 napig gyönyörű napos, -pedig minden nap láttuk hogy körbe mindenhol a távolba esik az eső, majd itt is eleredt az eső egy-egy fél órára, de igazából nem zavarta a napunk. A 8-9. napon azonban az erős hullámzás miatt már nem lehetett sznorkelezni, és az elutazásunkat is megnehezítette.
Összegezve: Nagyon kár lett volna ha nem jöttünk volna el erre a szigetre, mert a part gyönyörű, a növényzet gyönyörű, és az élővilág is az.
Tavaly először itt mondták le a szállást, helyette Ukulhason lettünk volna két hétig, (azonban akkor az egész utazás meghiúsult) hát szegényebbek lettünk volna.
Tehát ha most szervezném ugyanígy tenném, még a sorrendet is.
Lehet, hogy nem készültél élménybeszámolóval, de mi igenis ragaszkodunk hozzá!
Legalább néhány ""morzsát"....
Melyik volt az a 2 lakott sziget, és melyik a resort? Milyen volt az időjárás? Hol volt a legszebb a part, a növényzet, a reef? Mi az, ami a legjobban tetszett?
Ha most újra szervezhetnéd ezt az utat, ugyanígy szerveznéd meg, vagy máshogy?
Van-e már terv a negyedik-ötödik-hatodik szigetre? (Szerintem naná, hogy van!)
Engem abszolút érdekel bővebben is! :) Melyik szigeteken voltál? Beváltak az egyes szigetek és bevált ez a kombináció? Vagy legközelebb csak lakottra/csak resortba mennél? Mi alapján választottál? Mi tetszett a lakott szigetekben? Melyik tetszett a három közül a legjobban? Magatoknak szerveztétek az egész utat vagy (egy részét) irodán keresztül érte meg? Milyen volt az időjárás, így - elvileg - közel a monszunváltáshoz? (Passzolni ér, bármelyik kérdést... és remélem, előbb-utóbb lesz élménybeszámoló is! :)) Köszi!
Először is szeretnék köszönetet mondani a fórumban aktív hozzászólóknak, akik sokszor azonnal segítettek hozzászólásukkal, és ezzel elősegítve mindenki könnyedebb hozzáállását az utazáshoz.
Gondolok ilyenkor Seci, Bandos.... jajjj, és sok mindenkinek!!!
Élménybeszámolóval nem készültem, de lehet hamarosan eljutok odáig is, de a több mint 3ezer fénykép, és 20 órányi video szelektálásával nem egyszerű...
Addig is akinek kérdése van a lakott szigetek- resort sziget összeállítással, szívesen segítek.
Én több mint 10 éve álmodoztam, hogy eljutok erre a gyönyörű helyre, de ha most belegondolok: - nem tudom miért vártam erre eddig. És nem tudom miért vártam ennyit.
Szóval 3 hétig sikerült élveznem az indiai óceán szépségét 2 lakott és egy resort szigeten.
Igazából nem lehet , -és nem is érdemes , összehasonlítani, mert annyira különbözők...
Máris mennék vissza azonnal, egy harmadik-negyedik esetleg ötödik-hatodik szigetre!!!
Minden magyar maldívra, ahogy Bandos írta! Milyen igaza van!!!
Most találtam meg a Mondial biztosító Őrangyal nevű utasbiztosítását, ami a Covid 19 esetekre és az I. kategóriába tartozó (utazásra nem ajánlott) országokra is kiterjed. Én ezt fogom megkötni, online. Június 11-én utazunk Qatar Airways-zel, Dohán keresztül, 16,55-ös indulással. Jön valaki akkor?
Nekünk egyszerű volt, mert egy Dubai stop miatt csak Emirates repjegy jöhetett szóba. A februári repjegy foglalás - április indulással - tartalmazott utasbiztosítást, ami többek között covid pozitivitás esetén karantén térítésre is kiterjedt. Resortról hazafelé volt nekünk egy egyhetes Dubai stop, így ez nekünk is szempont volt, mert Dubai belépéshez negatív PCR teszt kellett. Úgy látom Emirates repjegyhez a kibővített utasbiztosítás még mindig jár: https://c.ekstatic.net/ecl/documents/before-you-fly/multi-risk-travel-insurance-policy-hungary.pdf?h=RjBJp9oh6TSFarb-fH9-hQ&fbclid=IwAR2ikbabWg1_ZMG29z9MY-KEYCy3UquYLynEB6lUdqYfRQKAol-fSm8efaA Hozzáteszem, életünkben először nem kötöttünk külön biztosítást (még stornora sem, mert arra is kiterjedt), ...persze Dubaiban kórházi sürgősségi ellátásra volt szükségünk, és az AIG korrektül rendez mindent, szóval jószívvel ajánlom.
Köszi szépen megnézem! Én a következő kockázatra keresek egyébként biztositást: visszaindulás előtti kötelező PCR teszt tünetmentes pozitivat mutat és 10-14 self-fund karantén jön, hazautazni nem tudsz. Na erre nem találtam értelmeset és pénzügyi kitettség szempontjából ezt lenne az egyik lefgontosabb lefedni.
Pl a Gránit bankkártyához adott biztosítás jó olyan helyre is ahol az ország csak a covid miatt van I. katban viszont a covidra nem térít de ha eltöröd a lábad akkor igen, tehát ez jó a Maldívra is és a másikra is.
Itt is megkérdezem, mert tényleg kiváncsi vagyok ezt a problémát ki hogy tudja áthidalni (magyarországi indulás esetén) Ti milyen biztositást kötöttetek és hogyan? :)
Nekem is kiajánlottak párat csipőből ('amit szoktak') annak kiváncsiságból elolvastam mindnek a kötvényszövegezését és mind azt tartalmazza hogy a biztositás hatálya nem terjed ki az I-es kategóriájú országokra (amilyen a Maldiv és Seychelle) vagyis a biztositás nem érvényes.
Ti ezt hogyan fedtétek le? :) Bárki más aki magyarországi indulást tervez ezt hogyan abszolválta?
Komolytalan, legalabb vegezne rendes munkat es minuszolná az osszes hozzaszolasomat. Nem csak ebben a topikban, a tobbiben is. Jol eljatszhatna vele egy hétig!
Van egy minuszolo olvtars, ez a kedvtelese, ne foglalkozz vele. Remelem rajott, hogy ha hasznalja a keresest, akkor gyorsabban megtalalja egy adott tag hozzaszolasait es hatekonyabban tudja az osszeset minuszolni! Hajra!
Hogy ebben a felbolydult vilagban mi van a foglalasokkal - a jo isten se tudja, azt sem lehet tudni jovo heten mi lesz, nem hogy decemberben.
Köszönöm szépen, már úgy láttam, senki nem válaszol a mindössze pár mínuszt érő kérdésemre.. (?)
Ezeket időközben végig is olvastam, az összes általam kinézett szigetet végig böngésztem a keresővel.
Alapvetően Sri Lankaval kombinálnánk, és december közepétől január 2.-áig mennénk, azonban Sri Lanka még (a megszokott módon legalábbis) sajnos nincs nyitva a turizmus előtt, és ki tuja még, meddig nem is lesz. Ebből fakad, hogy szeptember körülig (legkésőbb) várunk még a foglalással, és ha nyit S.L., akkor Kihaa-val kombináljuk, ha nem nyit, lehet, hogy elmegyünk egy két szigetes kombóra, mint Vilamendhoo és Angaga, vagy Kihaa és Reethi Beach.
Ebből fakadóan annyi lenne a kérdésem, hogy szeptemberi foglalás december közepére-végére mennyire necces abból a szempontból, hogy betelhetnek a választott szigetek? Bár talán ebben az évben még ettől nem kell tartani, nem tudom.. Egyelőre Bookingon nézem az árakat, hogy legyen egy körülbelüli viszonyítási alapom (Angaga nincs pl. fent fura mód), de szeptemberben kérnénk ajánlatot a 2 nagy irodától és közvetlen a szigetektől is (Filire a szigettől foglaltunk közvetlenül).
Szűkítettem a kört első körben Angaga-ra, Vilamendhoo-ra, Kommandoo-ra és Kihaa-ra, második körös pedig Fihalhohi (erről sokat nem tudok), Biyadhoo (itt elég hátrány a szállás, bár a sziget csodaszép és brutál olcsó a többihez képest), és Bathala.
Jó, sokat nem szűkült.. :)) Úgy kérdezem, hogy melyik a Filitheyo-hoz a leghasonlóbb sziget (növényzet, reef, stb.), mert akkor tuti jól fogjuk magunkat érezni.
Plusz azt még meg kell néznem, hogy ezek közül melyikről elérhető cetcápa és manta kirándulás. Olyan nehéz a választás.. :)
Mondjuk én pont azt mondtam volna, hogy amikor átszállsz a tranzitban, akkor lényegében nem Katarban vagy (utazás)jogilag, földrajzilag, hanem “nemzetközi vizeken”. Szóval én biztos azt írnám be, ahonnan eredetileg indultam.
Az emlekeim szerint nem volt dragabb, mint Vila vagy Angaga (illetve dragabb volt, mert Kihaa-n AI-val voltunk, Vila-n meg Angaga HB-al, de szerintem nagysagrendileg hasonlo)
Furaveri messze nem olyan dzsungeles, mint Fili. A reef viszont két éve pazar volt, szinte szinte hozta Filitheyot, de azért utóbbit nehéz felülmúlni. Sokkal messzebb van a letörés, nincs annyi kijárat, és olyan fantasztikus, égigérő korallkerteket sem láttunk, mint Filitheyo déli oldalán, de hatalmas halrajok között sznoriztunk, voltak kisebb nagyobb cápák, teknős, színes korallok stb. Azóta viszont épült egy újabb sor vízi villa, nem tudom, hogy mennyire tették vele tönkre a reefet.
Mantákat kiránduláson láttunk, de volt hogy a sziget közelében cirkáltak (sajnos pont akkor volt másik programunk, de még a partról is lehetett látni őket), sőt egyszer delfinek is, bár a reefig azért nem úsztak be.
A búvárcentrumos srácok szerveztek akkoriban saját kirándulásokat, még delfinekkel is lehetett volna úszni (nekünk sajnos már túl későn), sztem klassz programjaik voltak, és bármire nyitottak. Cetcápa kirándulás viszont akkoriban nem volt.
Sem a repülőn, sem a Dohai reptéren nem kellett meleg ruha, viszont a pihenőszobában már elálltuk.
Tőlünk visszafelé nem kértek PCR tesztet, de mivel ti lakott szigetre mentek, ott nem tudom mi a szabály. Ugyanis visszafelé is ki kell tölteni az Imugát, és ott meg kell adnod , hogy hol tartózkodtál Maldívon. Sajna én nem tudom jelenleg mi szabály lakott szigeteknél. Talán erről Bandos tudna többet.
Arról légyszíves írjál pár szót, hogy a repülőn mennyire volt hideg a kondicionálás és Dohában a reptéren és a lounge-ban. Mennyire kell melegebb ruhát vinni emiatt?
Reethi Faru nekünk továbbra is rajta van a listán, és leginkább egy "kombó" verzióban, 1 hét Reethi Faru, majd 1 hét a tőle kb. 3 km-re lévő Kudafushi-n, belső, dhoni-s transzferrel. Egyszer már gondolkodtunk ezen a variáción, és majdnem meg is szervezte nekünk az Admiral Travel, de aztán végül akkor máshová mentünk.
Számítok rá, sajnos magasra raktuk magunknak a lécet :-D De tényleg egy olyan hellyel szemezünk most, ahol Maldív erzés is van, mégsem kell kilométereket kihajózni egy kis vízalatti gyönyörködésért.
Régebben aktív olvasója voltam a fórumnak, nagyon hasznos tanácsokkal és beszámolókkal van tele! Rengeteg utana olvasás és szigetek milliomodjára történő összehasonlítása után választottunk, szerveztünk, és idén sikerült eljutnunk a szigetekre, azon belül is Filitheyo-ra, és (bár mi nagyon aktív, jövős-menős utazók vagyunk, így sose gondoltam volna, hogy ennyire, de..) végérvényesen beleszerettünk a Maldív-szigetekbe. Decemberre tervezünk egy Sri Lanka körutat, és hozzácsapnánk egy 5-6 napot valamelyik resort szigeten. A kérdésem a szokásos: melyik szigetet ajánljátok úgy, hogy Fili nekünk mindenben tökéletesen megfelelt annak ellenére is, hogy a bungik messze nem luxus kategóriát képvisetek. Imádtuk a sziget dzsungeles feelingjét, a millió pálmafát, a csodás reef-et, és az egész sziget naturális, természetes jellegét. 2 éjszakát voltunk vízibungiban, 5-öt superior-ban. A jelenlegi szitu miatt 1/3-1/4-es foglaltságú volt a sziget, ez külön isteni volt, szó szerint órákig embert nem láttunk. 🙂
Amik a fő pontok/szempontok nálunk:
az eljutás technikailag mindegy, bár nyilván a csónakos verzió olcsóbb, tehát nem hátrány
ellátás: most félpanzión voltunk, bőven elég volt, a koktélok/nasi nem tette ki még úgy se az allin árát, hogy nem fogtuk vissza magunkat
szállást tekintve nincsenek luxus igényeink, mondhatni mindegy, persze legyen tiszta, és a nyitott fürdő előny
az egyik legfontosabb szempont: legyen dzsungeles feelingű, tele pálmafákkal, ne legyen túlságosan kiépítve (bár ezt a nagyon műviséget, beépítettséget, növényzet hiányát inkább a luxus kategóriás szigeteknél látom), ne csúfítsák el nagy épületek - Fili ilyen szempontból magasra tette a mércét 🙂
másik leges-legfőbb szempont a house reef, legyen minimum olyan jó, mint Filitheyo-n
Szeretnénk mantát és cetcápát látni, jó, ha indul a szigetről ilyen kirándulás
ne legyenek kőgátak (vagyis ne zavaróan) és legyen gyönyörű, pálmafás, széles homokos beach a sziget körül (legalább a nagy részén)
Előny, ha totálisan “mezítlábas“ a sziget
árban Fili körül mozogjon
Tudom, nem egyszerű, és meglehetősen szubjektív, hogy kinek mi volt a benyomása az egyes szigeteken, de mégis szívesen olvasnék tanácsokat. 🙂
Szigetek, amiket első körben néztünk (”tetszési“ sorrendben):
Angaga - itt talán minden teljesül? Árfekvését nem igazán tudom
Vilamendhoo - itt a beach szépségéről olvastam negatívumokat (erózió, kevés a szép part)
Sandies Bathala - erről nem sokat tudok, az egyik Fili-s manager ajánlotta, hogy jó a reef
Biyadhoo: ez egy meglepően szép, sőt gyönyörű sziget állítólag nagyon jó zátonnyal, maldív viszonylatban szó szerint fillérekért. Olcsóságának oka gondolom az emeletes épületes szállás. Amennyiben minden másban tökéletes, ezen túl tudunk lépni
Fihalhohi
Reethi Beach: minden feltételnek megfelel, viszont ami nem tetszik benne, hogy a növényzete hiába dús, dzsungeles, szinte csak bokrokból, cserjékből áll, pálma alig van a szigeten, így a beach-ek sem olyanok, amilyet keresünk
Kihaa, Kommandoo és Mihiri: drágább, mint amennyit szánnánk rá
Furaveri - sokat nem tudok róla, de a fentről készült képeken elég beépítettnek tűnik, túl sok rajta az épület
Nagyon hálás lennék, ha jó sok véleményt kapnék a sokat látott maldívosoktól a felsorolt szigetekről, de akár másik sziget ajánlásnak is örülnék.
Ha Filitheyo-ról bármi kérdés van, várom! 🙂
Ha megjártuk a leeendőt is, szívesen írok egy nagy összehasonlítást!
Amari Havoddán még nem jártunk, így arról nem tudok mit mondani.
Borravaló teljesen rád van bízva. Mi pincérnek 10 dollárt, mixeres fiúnak a bárban szintén 10 dollár, börönd cipelőknek fejenként 5 dollár, szoba fiúnak 10 dollár.
Köszi a beszámolót, nagyon jó és részletes lett. Én is szemeztem Reethi Faru-val, jövőre mennénk a szüleimmel együtt, de így hogy mondod, hogy a reef nem olyan jó (nekünk Vilamendhoo, Filitheyo és Athuruga után fontos, hogy azért legyen látnivaló a víz alatt) már nem vagyok olyan biztos benne. A másik jelölt Amari Havodda, erről a szigetről nincs esetleg tapasztalatod?
Isztambuli átszállással fogunk Maldívra utazni.Azt szeretném kérdezni, hogy van -e köztetek olyan aki az Isztambuli reptéren használta a BUGGY szolgáltatást ? ( 6-8 személyes kis autó ami elvisz A-ból B-be )
Utazás Qatar Airways . Budapest - Doha útvonalat átfoglaltuk business classra , mert a légitársaság elég kedvező feltételeket ajánlott, és hazafele is éltünk ezzel a lehetőséggel . Így nem tudom, hogy milyen telítettségű volt a gép. Doha- Male full house , pedig elég nagy gép ment. Átszállás itt nagyon kellemes másfél óra. Pont jó ! Reggeli érkezés után Maldívra bejutás egy katasztrófa. Akkor érkezett még két gép , a kis váróban , ahol a beléptetés folyik , ember tömeg. Sor lassan halad, az utasok fele nincs igazán felkészülve a dokumentumokkal.
Mindegy jó háromnegyed óra alatt beléptünk Maldívra. Csomagok felvétele után már várt ránk a sziget képviselője a kis táblácskájával . Átkísért bennünk a hidroplán váróba . feladtunk a csomagunkat, és átbuszoztunk a hidroplán kikötőbe. Alighogy megérkeztünk tíz perc múlva indult is a járatunk, ami félúton hibát jelzett, így visszafordultunk Maléba. Semmi idegesség, hisz a nyugalom szigetén vagyunk. Maléban kb. háromnegyed óra várakozás után újból elindultunk a szigetünk felé. Most szerencsére semmi hiba nem jelentkezett, így megérkeztünk választott szigetünkre. Fogadóbizottság, üdvölő cocktail , hűsítő kendő. Kitöltöttük a bejelentő lapot, megkaptuk a szoba kulcsát, és átkísértek bennünk a rezidenciánkra . Nagyon kellemes delux beach villa. Bejött nekünk nagyon. Szobaszámunk a 303. Közel a kikötőhöz, az étteremhez, és a recepcióhoz. Ezzel el is kezdődött a nyaralásunk. A szigeten csak a személyzetnek kötelező a maszk használata, a vendégeknek sehol sem. Néhányan , azért az étterembe azzal jöttek. Mi all inclusive ellátáson voltunk, mert szeretünk enni, és inni is. Na most itt nem az alkoholizásra gondolok, de ezen e meleg helyen , azért az ember néha megszomjazik. Naponta egy milk shake, egy cocktail, és üdítők, víz. Szobánkat naponta kétszer takarították, teljesen rendben volt.
A sziget növényzete nagyon buja , és ezt mi nagyon szeretjük.
Kaja : nekünk nagyon bejött, minden nap volt csirke, hal marha, volt mikor bárány különbözően elkészítve, hatalmas saláta választék, édesség, gyümölcs.
Kirándulások: Én egyszer voltam Manta öböl kiránduláson, 52 dolláért. 3 óra hajókázás után találkoztunk végre 1 darab Mantával. Nekem ez is óriási élmény volt. Következő kirándulásom , utolsó előtti napon egy snori túra. Itt is sok szépet láttam, kár, hogy pont előtte döglött be a gro prom. Ez a kirándulás 48 dollár volt.
A sziget partja nagyon szép, és köbe lehet sétálni.
Negatívumok : Két éjszaka is nagyon hangos volt a zene, ami igaz csak éjfélig volt, de elég idegesítő volt számunkra, mert mi az egész napos mászkálás, úszkálás után pihenni szeretünk. Az volt a baj, hogy a szobánk nagyon közel volt ahhoz a bárhoz, ahol ezek az események zajlottak, így a 303-as szobát nem ajánlom azoknak akik pihenni szeretnek.
Következő negatívum a kőgát, ami igaz nem nagyon látszik, de körbe van szigeten. Így a halak, teknősök ráják nem nagyon tudnak a sziget közelébe jutni. Vannak kijáratok a reefhez, de ott sem valami nagy az élővilág.
Az utolsó negatívum, hogy a kirándulásokhoz nem adnak törölközőt, vizet. Tudom , lehet nagyok az elvárásaim, de eddig minden szigeten ez alapnak számított.
Árak: üdítők 5 dollár, cockatil 18-25 dollár, milk shake 15 dollár, víz 3.5 dollár. Ezeket az itallapról néztem le, hisz nekünk ingyen volt.
Sziget összehasonlítást nem szeretnék,hisz minden embernek más az értékrendje, és senkit nem szeretnék megbántani, de azt el kell mondanom, hogy nagyon jól éreztük magunkat, bármikor visszamennénk, csak másik helyre kérnénk a szobánkat.
Jaj, majd elfelejtettem, ha van módotok próbáljátok ki a spát. Életünk egyik legjobb balinese masszázsát kaptuk.
Hazafelé szinté Qatar. Szerencsénk volt, mert a gépünk 19.45-kor indul, és bár 12 órakor kicsekkolás van, de nekünk délután 3-kor kellet elhagyni a szobát, utána rendezni a számlát, és délután 4-kor indul a hidroplán Maléra, így épp csak annyi időnk volt, hogy becsekkoljunk, vegyünk pár apróságot a rokonoknak, barátoknak, és indult indultunk is Dohába. A gép itt is elég tele volt, de nekünk szerencsére kettőnknek jutott egy hármas széksor. Viszont a dohai 9 órás várakozás az elég kiakasztó volt. Én már indulás előtt vettem egy pihenőszobai szolgáltatást, de ezt is csak 6 óra hosszat lehet használni. A családi szobában szerencsére volt egy kanapé, ami t el is foglaltunk, így egy kicsit tudtunk pihenni. A maradék három órában kicsi nézelődés a duty freeben . majd beszállás. Itt a gép csak fél házas volt.
Leszállás után elég nehéz bejutni az országba a sok ellenőrzés miatt, de mi , mivel mindkettőknek volt oltási igazolványa karantén nélkül beléphettünk kis hazánkba.
Bocs, ha kicsit hosszúra sikeredett, és ha valakinek kérdése van, akkor nagyon szívesen válaszolok.
Sajnos igen. Hova helyezném ? Talán a középmezőnybe. A top 3 adott, Soneva, Ayada Island Hideaway, után jön a középmezőny. Itt elég sűrű. Nem akarnám rangsorolni őket, hisz nemrég itt a fórumon alakult ki egy kis vita Kureduról,de nem vagyunk egyformák, és minden embernek mások az értékrendjei.
Mindent összevetve, az apró hiányosságoktól eltekintve nagyon jó nyaralásunk volt. Ide is bármikor visszamennék, még úgy is, hogy a reef nem igazán volt jó. Viszont a 18 út során most találkoztam először mantával. Szuper élmény volt.
Ezt az információt a kint élő,Ukulhason vendégházat üzemeltetők írták az oldalukon:
,,A tegnapi nap felreppent hírre szeretnék reagálni, a hiteles információk birtokában. Miután tegnap a magyar konzuli szolgálat oldalán megjelent a hír, hogy több maldív szigeteki lakott szigetre, - többek között Ukulhasra is - , a ki és be utazás tilos, kisebb pánik tört ki az egyik csoportban. Hiteles és nem hiteles infokból próbálta mindenki összerakni mi is történik. Számomra egy online újság, magazin nem hiteles, a pontos szabályokat a mai nap kaptam meg. Először is szeretném leszögezni, hogy Ukulhas nincs lezárva, szabadon lehet ki és be közlekedni a szigetről. Hogy mi is történik tulajdonképpen? Az előzmény annyi, hogy tudni kell, rengeteg indiai turista érkezik a Maldív-szigetekre 1-2. helyen vannak vállvetve az oroszokkal. Azt hiszem senkinek nem kell ecsetelni az elmúlt hetek indiai eseményeit. Sajnos a beáramló turisták ide a vírusmentes szigetre is behozták a betegséget, megfertőzve néhány helyi lakost, szerencsére 1,5 hete indiai turista lakott szigetre már nem jöhet, kizárólag resort szigetekre mehetnek. A pillanatnyilag Covidos betegek most családtagjaikkal és a kontaktokkal együtt karanténban vannak, szerncsére nem komoly tünetekkel. Központilag pedig néhány korlátozó óvintézkedést hoztak, ami elsősorban a helyi lakosokat érinti. Mik is ezek: Az egyetlen ami igazából turistát is érint, hogy az éttermekből csak kiszállításra lehet rendelni, tehát itt a vendégházhoz kérjük az ételt. A továbbiak: - délután 4 és reggel 4 között csak gyalogosan lehet közlekedni, tilos a járművezetés - tilos a csoportosulás, nem lehet partikat, bulikat szervezni - nem lehet egymáshoz látogatóba menni (most a Ramadán idején, esténként szokás, hogy a családok összejárnak és együtt vacsoráznak, étkeznek) - tilos a csapatsport, nem lehet edzőterembe járni és fodrászhoz - a boltokban szigorúan be kell tartani az óvintézkedéseket, vagyis ki van téve, hogy a boltban hány fő tartózkodhat egyszerre, de nincsenek a boltok bezárva. Gyakorlatilag ennyi változás van. A programok, a resort sziget és egyenlőre lakott sziget látogatás kivételével mindegyik lehetséges, hiszen ezek vagy vízen, vagy lakatlan szigeten vannak. Az óceánparton sincs semmi korlátozás, szabadon lehet közlekedni, fürdőzni, valójában mi nem is érzékeljük a szigorítást...."
A járvány megfékezése érdekében további szigorításokat vezettek be Maafushi-szigetén. Minden éttermet, bárt, kávézót bezártak, ezzel együtt a turisztikai programokat, kirándulásokat, szabadidős aktivitásokat előre nem látható ideig szintén törölték. A közparkokat és a rekreációs tereket bezárták.Fokozott megfigyelést vezettek be a következő szigeteken, és jelenleg ide nem engedélyezik sem a belépést, sem onnan a kilépést:Dhiffushi, Gulhi, Maafushi, Thulusdhoo és Himmafushi Kaafu Atoll-ban, Naifaru és Felivaru Lhaviyani Atoll-ban, Bodufolhudhoo, Ukulhas és Mathiveri Alifu Alifu Atoll-ban, Maamigili Alifu Dhaalu Atoll-ban, Eydhafushi Baa Atoll-ban, Hanimaadhoo Haa Dhaalu Atoll-ban, Maandhoo, Gan és Fonadhoo Laamu Atoll-ban és Thinadhoo Gaafu Dhaalu Atoll-ban.
Minden rendben itt Reethi Farun. Az idő csodálatos, remekül sütöt a nap végig. Sajnos a mai az utolsó teljes napunk, holnap indulunk haza. Nagyon nem várjuk.
A kaja nekem eddig nagyon bejött, van választék . Mi megmaradtunk a svédasztalps ellátásnál nem próbáltunk más éttermet.
Reef : hár hogy is mondjam szépen , nem az igazi. Voltam manta kiránduláson, az utolsó pillanatban hazafele tartó úton találkoztunk egyel. Csodálatos élőlény.
Ma még bevállalta egy snori kirándulást, majd meglátom.
A Royal-on szerintem a déli oldal a jobb, tehát a medencével ellentétes oldal. Az első négy alkalommal (2005, 2008, 2009, 2011) a 140-167 közötti részre kértük mindig a szobát, és oda is kaptuk, nagyon szerettük azt a részt. Aztán az ötödik Royal út (2018) előtt azt olvastam itt a fórumon is, és a Tripadvisor-on is, hogy azon a részen (140-167) nagy lett az erózió, és alig van part, így inkább a 168-200 közötti szobákat ajánlották. Így mi is oda kértük, és oda is kaptuk, valahol a 190-es környékére.
Aztán a helyszínen pedig azzal szembesültünk, hogy bár tényleg van egy kis erózió a 140-167 közötti részen, de még így is, és továbbra is az a rész a legjobb (szerintünk).
Ehhez persze hozzátartozik, hogy minden szigetnek folyamatosan változik a partja, és az erózió is "vándorol", így nem lehet biztosra menni, hogy pont akkor, amikor Ti ott lesztek, melyik lesz a legjobb rész. Érdemes elolvasni a legfrissebb Tripadvisor-os értékeléseket, és az alapján kérni a legszimpatikusabb részre a szobát, és ha a helyszínen mégsem tetszik az a szoba, amit kaptok, akkor kérni kell a recepción szobacserét, arra a részre, ami a helyszínen a legjobban tetszik.
Mi már sok szigeten és sokszor kértünk másik szobát a helyszíni és az aktuális benyomások alapján, és 1-2 napon belül mindig teljesítették.
Köszönjük, ez az összehasonlítás nagyon hasznos információ volt, és szerintem sokaknak meghozta a kedvét Kuredu-hoz. Még nekem is majdnem, csak a reef hiánya ne lenne...Átjárni Komanddo-ra egy kis sznori kedvéért, az nekem egy kicsit macerásnak tűnik.
Milyen messze van egyébként egymástól a két sziget dhoni-val, és milyen gyakran van egy nap a két sziget között dhoni járat?
Még a héten gondolkodhatnak, hogy hová szeretnének menni. Nekik ez az első, és szeretnénk, ha maradandó élmény lenne, hogy visszavágynának. Ti melyik szobában voltatok, csakhogy legyen választék?
Köszi a választ! A gyerekeim már felnőttek, velük megy a legnagyobb unokám, aki 20 éves, a barátnőjével, így négyen lesznek.
Most még válogatnak, bár tudják, hogy legalább a repjegyet foglalni kellene, mert elfogynak.
Szerinted van-e olyan hely a Royal-on, ahová nem szeretnél menni, van-e esetleg olyan bungalló, amit a gyerekek meg tudnak jelölni, (tól-ig), hátha ott kapnak szobát.
Mi a Sun-on voltunk, és oda kaptuk, ahová kértük.
Nagyon szeretnek sznorizni, a vejem profi búvár. A fiatalok inkább pihennek.
Szia! Összehasonlítva a többi szigettel Kuredu barátságosabb, kedvesebb, családiasabb hangulatú és a partja is sokkal szebb. Nem szeretem a hullámtörőket Komandoo körül, illetve a szomszédos Hinnavaru látványát, hiányzik a 'zavarmentesebb' kilátás az óceánra, amit Kuredun megkapok. Sznorizni azért mindig átmegyünk oda Kureduról.
Hurawalhi nekem olyan kicsit ridegebb luxussziget benyomását keltette, Kureduról persze át szoktunk menni ebédelni és vacsorázni a víz alatti étterembe, de Hurawalhin "lakni" nem szerettem.
Atmosphere nekem már túl nagy volt ennek minden hátrányával együtt, a part sem igazán tetszett, valahogy nem éreztem otthon magam, ennél jobban nem tudom kifejezni szavakkal... Nyilván másnak meg az a csúcs.
Lily Beach nekem túl kiépített, meg az is nagyon lehúzta számomra, hogy sajnos sikerült pont akkor ott nyaralnunk, amikor az alkoholista Schobert család is ott tivornyázott a szintén alkoholista barátaival, végtelenül zajos és bunkó társaság volt.
Meeru szép sziget, csak a víz alatti világ kicsit szegényes és nekem nagyon hiányzott a hidroplán-transzfer (az mondjuk Full Moon esetében is).
Finolhu erőltetett nagyon, nem kellene ennyire nyomni nekik a Ibiza-feelinget, 2-3 éve voltunk ott, remélem azóta változott pozitív irányba, nem tudom most mi a helyzet arrafelé.
Jártam még ezen kívül Kuredunál magasabb kategóriájú szigeteken, de a hangulata miatt mindegyiknél jobbnak találtam. Szerintem eleve az is dob Kuredun, hogy sokan visszajárnak, mindig találkozom ott 'ismerősökkel', sok uj barátot is szereztem egy-egy nyaralás alatt.
De ez annyira egyéni dolog, engem valamiért megfogott az egész légköre, mást meg nem... Gondolom ez attól is függ, hogy ki milyen szállástípusba, milyen ellátással, melyik partszakaszra kerül.
Mi minden esetben Sangu JBV-t foglaltunk AI Gold ellátással, első alkalommal kértünk csak AI Plust, de a helyszínen upgrade-eltünk.
Mi mindig gyerek nélkül megyünk, mert hogy gyerekmentesek vagyunk, de ez nem azt jelenti, hogy utáljuk a gyerekeket - a 18+ szigeteken hiányoznak is, talán azért is tűnnek nekünk ridegebbnek ezek a luxusabb helyek.
Jó végre pozitív véleményeket is olvasni Kuredu-ról! Pont ez lenne a fórum egyik lényege, hogy mindenki mondja el a tapasztalatát, véleményét, és aki több szigeten is volt, az pedig írja le az egyes szigetek összehasonlítását (nyilván a saját szubjektív benyomása alapján), de lehetőség szerint valamilyen egységes szempontrendszer szerint.
Jó régen, amikor még a Malongó Klub is működött (kb. 2003-2010 között) volt egy ilyen összehasonlító szempontrendszer, itt is használtuk a fórumon, és fönt volt az ősrégi malongó honlapon is.
Én főleg azért nem voltam eddig Kuredu-n, mert nekünk az egyik fő szempont a house reef, és a sznori, az pedig Kuredu-n tudtommal nagyon gyenge, talán a jacuzzis villás partszakasz előtt van egy kis reef. Másrészt a korábbi összehasonlításokban azok, akik több szigeten is voltak, azok a legtöbbször eléggé hátrasorolták Kuredut, legalábbis a szempontok többsége szerint, és ebben a house reef (hiánya, illetve "gyengesége") mindig benne volt.
Elena, Ruud Krol, nektek mi az, ami leginkább megfogott, és a legjobban tetszett Kuredu-ban?
Ruud Krol, én azért javasolnám, hogy próbáljatok ki másik szigetet is, biztos, hogy nem fogtok csalódni!
Elena, nagyon érdekelne a a többi szigettel való összehasonlításod, és pl. az, hogy miben jobb Kuredu. mint a testvérszigete, Komandoo, akit viszont korábban mindenki egységesen dicsért.
(6-8 éve mi is gondolkodtunk egy olyan kombó-ban, hogy a két testvérsziget között megosztjuk a nyaralásunkat, és 1 hét Kuredu, majd 1 hét Komanddo lesz, de aztán akkor is máshogy döntöttünk.
Ötször voltam Kuredun, nem véletlenül. Legutóbb most márciusban. Több szigeten jártam már pl., Hurawalhi, Komandoo, Atmospere Kanifushi, Lily beach, Meeru.. de mindenhol csak egyszer! Kuredu az egyetlen, ahová visszavágyom mindig.
igaz csak ezt a szigetet ismerjük, de pont azért mentünk ide mindig, mert nem akartunk kockáztatni, hogy rosszabb legyen az élmény, mint amiért visszajárunk
voltunk nászúton,
2 évessel,
kerek évfordulón,
meg mert nem mertünk máshová mennünk:)
de ez is olyan mint a bor, "mindenkinek az a finom, amelyik neki ízlik"
Hát, azért nem mindegy, hogy mennyi idősek a gyerekeid, de ha jól értelmezem, akkor nélkületek utaznak, és így gondolom már nagyobbacskák lehetnek. És persze az sem mindegy, hogy főleg pihenni, napozni szeretnének, vagy sznorzni is, vagy esetleg szeretik a viszonylag mozgalmasabb programokat is.
Én kicsit elfogult vagyok a Royal-lal szemben, mert már 5-ször voltunk ott, és nagyon szeretjük. Elég sok szigeten jártunk már (18+4), de a Paradise és a Kuredu nem volt köztük, és talán nem is véletlen, hogy ezeket a szigeteket nem választottuk soha. Szóval én ezek közül a szigetek közül leginkább a Royal-t ajánlanám, főleg ha a gyermekeid szeretnének sznorizni is.
Mivel régi motoros vagy, talán tudsz segíteni. A gyerekeim szeretnének pihenni a Maldívon. Én csak Sun-on voltam, csak arról tudtam mesélni. Ők még kinéztek három szóba jöhető szigetet: Paradise, Kuredu és Royal.
Szerinted első útnak melyik a jó, nem szeretném, ha csalódnának. Köszi előre is a választ.
Nem tudom segít-e, de mi 4 éve ugyanebben az időben voltunk, igaz a Sun-on. Igen néha 10 perci esett az eső, volt, hogy éjszaka, vagy addig, amíg reggeliztünk. Utána ragyogó idő volt. Ne aggódj, olyan, hogy egész nap esik, nem létezik. Jó pihenést!
Kicsit meglepődtem azon, amit írtál, mert csak ápr. 20-án vezették be, hogy akik már megkapták mindkét oltást, és ezt igazolni tudják, annak nem kell(ett) negatív PCR teszt.
De ez most megint változott, és május 3-tól újra kell a maldív beutazáshoz a negatív PCR teszt, és még azoknak is, akik már mindkét oltást megkapták.
Néhány éve Reethi Faru testvérszigetén, Reethi Beach-en jártunk, ott nagyon klasszak voltak az a' la carte éttermek, nekünk a vízre épített Moodhu étterem és a parton lévő Reethi Grill étterem volt a két kedvencünk.
Úgy láttam Reethi Faru-n gyakorlatilag megépítették Rethi Beach a'la carte éttermeinek a "tükörképét", Reethi Grill ott is van, és ami Reethi Beach-en a Moodhu volt, az Reethi Faru-n a Dhivavaru étterem, és szinte ugyanúgy néz ki!
Mi arra számítottunk, hogy nem kell majd teszt, de ma változtatott a Maldív Turisztikai Hivatal, és mégis kell a teszt. Bár mi június 17-én megyünk, addigra lehet, hogy megint változik. Ha nem akkor tesztelünk és bízunk abban, hogy negatív lesz.
igazáből mindkettőnek, Tőlünk maldívok nem kérték, viszont pesten a légitársaság igen. Viszont megkérdztem,hogyha megvan mindkét oltás, és eltelt két hét, az is jó-e. Azt mondták igen. Maldívra belépéskor tőlünk nem kérték a maldívok, viszont volt akiktól igen .
Igen végre itt, már nagyon vártuk. Bungi nekünk nagyon bejött, nem csalódtunk, növényzet szép buja, amilyennek mi szeretjük, kaja: eddig ebéd-vacsora volt, de ezek is szuper. Vacsora csak este 8-tól van, igaz itt egyórával több van, mint Maléban. Vacsinál kicsit nagy a nyüzsi a sok vendég miatt, viszont állandó asztalod, és pincéred van.Reef ma kerül felfedezésre. Part szép, lehet körbe sétálni a szigetet. Medencénél nem voltunk, csak a sétánál láttuk, de szerintem az is jó, igaz mi nem nagyon szoktunk Maldívon medencézni, itt az óceán. Hát most röviden ennyi.
Szavaiddal élva, mindenki Maldívra, aki tud !
Ja és a legfontosabb, hazautazás után nincs karantén !!!!
Na, szupi, hogy már ott vagytok, és minden rendben!
A hosszabb beszámoló persze elég lesz majd a végén, de azért egy rövid, tömör "első benyomás" (pl. reef, part, növényzet, medence környéke, bungi, kaja, stb.) nagyon érdekelne.
Sziasztok ! Üdv Reethi Faruról.Ma érkeztünk, minden simán ment, persze ehhez kellett,hogy minden dokumentumot beszereztünk. Qatarral mentünk, és a Doha -Male járat telis tele volt, pedig nem kis gép ment. Itt az időjárás tökéletes, gyönyörűen süt a nap. Szállás dekux beach villa, nagyon szupi.
Csak egy baj van, a vendégek 90 % orosz, és elég hangosak.
A feleségemmel mi is nagy maldív és főleg snorkel rajongók vagyunk ,többször voltunk már és mindig legjobb reefeket keressük ,mindkét évszakban voltunk már és nekünk bejött eddig mindig ,ami kérdésem lenne és bocs ha volt már ez téma, hogy néha(mostanában egyre többször) tapasztaltuk, hogy a látóviszonyok a víz alatt, főleg a szigethez közeli reefhez teljesen elromlanak és akár 1m re is lecsökken a vízben lebegő koraltól...egyik héten még kristály tiszta második héten elromlott... ezt mi befolyásolhatja az áramlatok? a szél? esetleg a a nagyobb apály -dagály? , vagy a sziget elhelyezkedése? vagy a Dk-i monszun? nagyon kíváncsi vagyok a tapasztalt maldívosok válaszára amit előre is köszönk.
A hazai külföldi utasbiztosítások csak COVID megbetegedés miatti károk esetén térítenek.
Ha valaki nem betegszik meg, és úgy kerül karanténba (pl. tünetmentes pozitív, vagy közeli kontakt miatti karantén kötelezettség), és emiatt merülnek föl plusz költségei (pl. plusz kinti tartózkodás, szállás hosszabbítás, repülőjegy átfoglalás, stb.),arra tudtommal nem fizet a hazai biztosító.
Lehet egyébként a neten kötni kinti maldív biztosítónál is COVID biztosítást:
az eesztből komplett oltási lapot lehet letölteni pdf-ben, azon az orvos neve, beadás helye, ideje, személyes adatok, stb, is rajta van, de magyar nyelvű csak. A4-es lap nagyságban.
Köszönöm a tippet, ez is nagyon jó hely lehet, megnéztem a képeket, értékelést, a legközelebbi célponton már nem kell majd gondolkodni:) Közben lefoglaltam egy korábbi javaslat alapján a Royal Island Resort & Spa egyik családi villáját.
Én szeretnék bízni abban, hogy lehet majd igényelni olyan igazolást, mint a PCR teszteknél a QR kód. Tulajdonképpen erre a védettségi kártyára is rátölthetnék mindkét oltás dátumát és azt is, hogy mit kapott az illető. Akkor talán értelme is lenne az egésznek, mert így nem sok van.
Nos igen, .....de egyenlőre a magyar oltási igazolvány erre nem alkalmas, ......amit oltáskor kapunk ( oltási emlékeztető: ez tartalmazza a nevet+szül adatok+TAJ szám) az pedig magyar nyelvű...
Kifelé mindenképp kell teszt ezekben az esetekben is, mert odafelé a maldív állam diktalja a feltételeket. Hazafelé nem tudom, ezt érdemes a légitársaságtól megkérdezni, de úgytudom, hogy hazafelé is negatív teszttel boardingolhatsz csak.
Május 7-16 ig megyünk nyaralni, de ebben az időpontban sosem voltam még, ugye monszunváltás időszaka. Volt már igy május közepén valaki arra? Royalra akarnék amugy. Ki lehet fogni tényleg hogy végig szakadjon az eső? Aruba lenne a másik verzió amugy.
Ez a mesterségesen elindított és kreált járvány gazdasági és politikai szempontokat néz csak. Semmi köze a virológiai statisztikáknak a tényleges statisztikához. Ha valakit elütnek a zebrán az is Covidba halt meg. Mindent úgy alakítanak hogy a politikusoknak meg a befolyásosoknak jó legyen. Egyiptomba basszus nem is emlegetik a vírust! Nálunk minden tv adóból csak ez ömlik. Itt élik az emberek az életüket nem halnak meg tömegesen. Nem is oltogatnak pedig ezek sem a steril higiéniájukról híresek És még turisták is érkeznek hozzájuk! Nálunk már mindenki agymosottá válik. Nyáron ha kell menni a belföldi szállodákba majd nem lesz hirtelen járvány. Tavaly a szeptemberig zöld Horváth irány mindent elmondott. Amíg ki nem nyaralták a fejesek ott magukat addig nem volt piros övezet. A magán NER repcsi is gond nélkül repülget és nem hinném hogy az utasainak játszik a 10 nap házi karantén..... kell folytatni??? Lóf@szt van itt egyenjogúság! Minden szigor és enyhítés csak nézőpont kérdése. Vajon az oltási kártya miért nem tud letisztulni egyértelművé válni? Pl. Az iskolákat egy pillanat alatt bezárják kinyitják ha kell. A kártyánál meg még nem tudjuk lehet hogy ez lesz vagy az izé szóval... A reményt hogy egyszer jó lesz valamire fent kell tartani!!!!!!
Lehet hogy én látom már túlságosan negatívan ezt a dolgot de lehet hogy ez is direkt van így csinálva. Mondjuk azért pont hogy van is kártya de nincsen rajta elég infó. Ne menjenek a Magyarok nyáron nagy tömegbe külföldre akkor se ha van kártyájuk. Költsék csak el a Balatonon a pénzüket... :(
A Maldív-szigeteki Turisztikai minisztérium közleményében olvashatjuk, hogy április 20-tól azok akik megkapták a második oltásukat minimum két hete és ezt igazolni is tudják, azok negatív teszt nélkül is beléphetnek az országba.
Van jó pár sziget (azért főleg a prémium kategória sajnos), ahol vannak nagyobb, több hálószobás villák, igazából ez attól függ, hogy mennyi a keretetek rá.
Én talán Reethi Faru-t tudnám ajánlani, ez egy kicsit nagyobb sziget:
Vakarufalhinak van egy darab medencés, 2 hálós villája, ahhoz sajnos nincs linkem, mert az ő honlapjuk a pandémia óta nem működik, de az itt emlegetett irodák biztos tudnak segíteni ebben.
Szia, mi Niyamán appali+hálószobás villákban voltunk (a water villát és a beach villát is kipróbáltuk 6-6 napig), hárman voltunk, de negy embernek elegendő ágy volt,a szálloda ajánlott is olyan opciót családosoknak. Nem olcsó sziget, de mivel nagy, van rajta tenni- és látnivaló bőven :-)
Sziasztok, szeretnék segítséget kérni az idei Maldív úttal kapcsolatban. Tavaly júliusra terveztünk egy utazást Thoddoo-ra a gyerekekkel, a szállásadók lemondták, a Qatar voucher megmaradt, idén már nem vagyok biztos benne, hogy lakott szigetre kellene mennünk. Első útnak talán egy resort lenne a jobb. Jelenleg 11 és 14 évesek, ennek ellenére egy beach villában szeretnének velünk lakni. A resortok ajánlataiban a pótágyazás csak 11 éves korig oldható meg, olyan helyet nem találtam, ahol 2x kétszemélyes ágyat ajánlanánk összenyitható szobákban. Még az is fontos lenne, ne unják meg az életüket két hétig, az a mi pihenésünknek sem tenne jót. Van esetleg ötletetek?
Ez inkább "filozófia" kérdése, mintsem árkülönbségé.
A fórumozók ebben a kérdésben két jól elkülönülő táborra szakadnak. A lényeg, hogy két szinte teljesen más szállástípusról van szó. Értelemszerűen a bech villák a szárazföldön állnak, míg a water villák a vizen cölöpökön állnak.
Csak pár szempont:
- a water villák kétségtelenül romantikusabbak és a jobban felszerelt szobatípust képviselik, sokszor szebbek is. Ezzel szemben "csak" egy nagy teraszuk van, ahol van két napágy és egy napernyő, viszont korlátozott a terület és adott esetben a napernyőt sem tudod oda húzni, hogy tényleg árnyékot adjon, mert nincs annyi hely. A legtöbbször van bennük üvegpadló (Reethi Farun a kpek alapján például nincs), ami jópofa, viszont legfőbb ellenérvként az szokott elhangzani, hogy szeles idő esetén a hullámok állandóan ott locsognak alattad a cölöpökön és éjszaka esetleg olyan zajjal jár ez, hogy nehezen tudsz aludni. És maldiv egyik védjegye szokott lenni a nyitott fürdőszoba, viszont a vizibungiknak nincs ilyenje. Szintén plusz szolgáltatás, hogy a vzi villáknak saját éttermük van, persze a többit is használhatod. További kifogásként szokták emlegetni, hogyhallod, ha valaki elmegy a szobák előtt vezető fa mólün, vagy a személyzet húzza a kiskocsit.
- a beach villák ehhez képest a parton állnak, fő szolgáltatásként van egy "saját partszakaszuk", azaz a villa előtti (mögötti?) rész lényegében a Tied, ha kilépsz az erkélyajtódon, saját kis fehér homokos strandod van, saját napágyakkal, ráadásul a part és a ház között kis "saját trópusi kerttel", míg a vizivillák lakóinak ilyen nincs, el kell menniük máshová és nem mindig van napágy sem ehhez. Viszont ezek a szobák általában egyszerűbbek, talán kevésbé szépek(?), de van nyitott fürdőszobájuk. Szokott olyan lenni, hogy két szoba alkot egy épületet és a hangszigetelés kivánni valót hagy maga után, hallod a szomszédokat (ahogy nézem Reethi Farun egy szoba, egy épület, úgyhogy itt ez nem szempont).
Úgyhogy a választásnál ezeket a szempontokat próbáld összevetni: romantikusabb, luxusabb, de esetleg zavaró zajosabb és drágább vs. saját partszakasz, kert, nyitott fürdőszoba, de olcsóbb.
Nem tudom a leírásomból kiderült-e, hogy én mit preferálnék, de egy halk, halvány strigulát húznék a beach villa mellé.
Egy olyan kérdésem lenne, hogy Reethi Faruval esetében a beach villa és a water villa között "minimális" árkülönbségünk van. Szerintetek megéri a többletköltséget?
Június 17-én indulunk, Dreamland a cél. Tavaly januárban voltunk ott. A manták miatt mindenképpen ebbe az atollba akartunk menni és ár-érték arányban ez volt a legjobb és itt tudom, hogy a zátony is elég jó. Bár lehet, hogy akkorra már javul kicsit a helyzet, de kicsit parázok, mert a lányom papír szerint 16-án kapná a második oltását és nem tudom, hogy fog rá reagálni. Bár már jeleztem, hogy szeretném ha előbb kapná meg és ígérték is, hogy segítenek, de a kisördög mit tudjuk, sosem alszik.
Dohában szerintem mindenkit mértek egy kb. 2-3 méter magasban lévő fix mérőeszközzel, amikor a kézipoggyász átvilágításhoz értünk, míg a maldív érkezéskor egyénileg mértek az útlevél ellenőrzéshez közeledve, kézi mérőeszközzel.
Még nem jött el a megfelelő ihlet az összevágáshoz,
de ami késik, az nem is múlik...
Amint elkészül vele a férjem, ígérem, megosztom veletek.
Az aaaVeeet is az Araamunál foglaltuk.
Secinek válasz: tényleg ökosziget (majdnem), nincs pld jetski, vízi bungi, hogy minél kevésbé szennyezzék a környezetet. Azért remélem, a műanyag flakonos vizeket is lecserélték üvegesre.
Mi 2x voltunk eddig a Maldívon. Mindkét resort sziget nagyon jó választás volt. Nekünk fő szempont volt a kereséskor, hogy kicsi, nyugodt sziget legyen nagyon jó house reeffel. Nem vágytunk bulizósabb helyre, a medencét nem hiányoltuk.
Először a Seci és moonwalk által említett Angagán jártunk, tökéletes volt, autentikus berendezésű bungikkal, nagyon segítőkész személyzettel, finom ételekkel és gyönyörű vízalatti világgal. Itt vízi bungallóban laktunk, nagyon különleges élmény volt.
Másodjára hasonlóan kis szigetet találtunk, még kevesebb bungallóval (összesen 33 db), nagyon jó reeffel és fantasztikus személyzettel. Ez volt aaaVeee, amiről jóval kevesebb infó van itt a fórumon, nem annyira ismerik talán még. Amúgy ez 2016 óta működő sziget, talán ez is lehet az oka. Igazi álom volt az a 10 nap, amit ott töltöttünk. A sziget nagyon környezettudatosan működik, az épületek, a berendezés mind a szigeten található alapanyagokból készült.
Mindkettő dzsungelszerű növényzetű teljesen mezítlábas nagyon szépen karbantartott sziget, nagyon tudom ajánlani. Közepes árfekvésűek (3,5-4 csillagosak).
Mi az Araamuval voltunk mindkétszer, de az Admiral is nagyon segítőkész volt, csak az árban nem ő nyert.
A helyi árak a nyári balatoni árak kb. fele-kétharmada, mind a szállások, mind az éttermek esetében. Eljutni oda persze kicsit drágább és körülményesebb, de szerintem nagyon megéri.
Mindenkinek bátran ajánlom, akinek szerényebb a pénztárcája annál, hogy egy resort szigetet is kipróbáljon. Nem fog csalódni.
tud valaki mostanában utazó segíteni abban, hogy a Maldív-szigetekre csak a lebélyegzett és aláírt PCR tesztet fogadják el? Ez van a hivatalos oldalakon. Vagy elég az e-mailen megkapott és kinyomtatott dokumentum, ami nincs aláírva és lebélyegezve?
Igen, ez a sz@ros COVID mindent átírt, mi is most tervezzük át huszadjára, hogy talán hová lehet majd menni.
De politikusainknak akkora pofája van, hogy nyárra már minden rendben lesz, különösen 2020 februárra, hogy addigra talán a békeidő is eljön. Persze ha szeptemberben kezdtek el szervezkedni (vajon akkor már "rend" lesz?), azzal sincs baj, majd többet dolgozik az iroda:)
De ebben is van furfang itt Magyarországon. Igazából nem az iroda fontos, hanem az irodatípus. Vannak olyan kisebb irodák, akiket inkább úgy hívnak, hogy utazás-közvetítő iroda. Ennek lényege, hogy nem a saját útjaikat árulják, hanem nagy német irodákét (DerTour, Meier's, FTI, TUI, stb). Ezek a német mammutok nagyon jó árakat érnek el (nyilván a tehetős és utazó kedvű németek tömegei miatt ezrével foglalják a szobákat, nagy árkedvezményeket kapnak és adnak is tovább) és az őket közvetítő magyar irodák ezekkel az árakkal tudnak dolgozni. Sokszor volt itt már vita a fórumon, de nagy átlagban simán lepipálják még a Booking.com és hasonlókat is.
Na szóval ilyen közvetítőt kell fogni. Az Admiral és az Aaramu (és a fenti AST) is ilyen és itt a fórumon azzal terjedtek el, hogy maximálisan segítőkészek voltak az út összeállításakor (mondjuk sokkal több dolguk nincs is:) és esetleg a kinnlétkor is készségesen asszisztáltak itthonról ha kellett.
Na egy ilyet érdemes megkeresni.
Az ő kínálatuk nem merev (pl. nem csak "február 15-22-ig" és ebbe és ebbe szállodába és a "British Airways-szel' szól) hanem segítenek testre szabni, olyan ajánlatot adnak, ami neked jó, időpontok, szállodák és repjegyek tekintetében. Ha látsz a honlapjukon egy "csomagot", az csak egy példa.
És itt jön a képbe az én "ötletmorzsám", hogy menjetek két hétre, két szigetre. Mert az ilyen igényeket csak ezek az irodák tudják megoldani itt Magyarországon, a Karthago Tours, meg Neckermann (azt se tudom, hogy létezik-e még ilyen:) sajnos nem.
Akkor még egy tanács: ha jövő év elejére tervezitek, akkor ne szeptemberben, hanem már július második, augusztus első felében kezdjétek el komolyabban szervezni. Először az olcsóbb szállások fogynak el, ki tudja mi lesz repjegy fronton is, nem ördögtól való nagyon korán ébredni (bár csak nagyon korainak túnik, az irodáknál meglátod mégis lesz ajánlat.)
A másik jótanács: ne csak nézegessétek az irodák weblapjait és onnan nézzetek ajánlatokat, hanem nyugodtan hívjátok fel őket, hogy ilyen, vagy olyan lehetőségek érdekelnének. Lesznek kombó ajánlatok is, igaz ez már kicsit átvezet az egyéni szervezés területére.
Csak egy kis matek. Van most 580-870-es csomag fenn a honlapon. Legyen ennek a közepe 725 és a repjegy mondjuk 250. Ha két hétre mész, akkor 2*725-250 = 1200 (mivel a repjegy kétszer lenne benne, ezt ki kell vonni), szóval ha ketten mentek, akkor két hét kb. 2.400 eFt (szemben az egy hét 1.450 eFt-jával)
És hidd el, össze fognak tudni rakni neked bármilyen kombót, aminek nem lesz felára.
Csomagajánlatban ezt dobja, ki kombót nem látok benne, a repjegy viszont benne van. Mivel csak jövő év elejére tervezzük majd szeptemberben érdeklődöm náluk komolyan, addig csak innen tájékozódom.
Amikor mi voltunk így, mi egy Sun Island-Dhonveli kombón voltunk (azóta még háromszor voltunk, sajnos mindig egy szigeten ilyen olyan okoknál fogva de azóta is úgy vágyok vissza Maldivra, hogy két hét = két sziget)
A mi kombónk anno azért volt jó, mert egyszerre volt egy nagy sziget/kis sziget, Malé közeli gyorshajós/távoli hdiroplános sziget ill, egy kiépített/mezítlábas sziget váltásunk.
Ezekre az ismérvekre is fel lehet építeni a két szigetes koncepciót.
Félre ne értsd, tényleg nem a zsebedben akarok turkálni, de az 580-870 ezres ajánlat nekem azt mondta, hogy 1 hétre mennétek (mondjuk azt nem tudom, hogy ebben a repjegy is benne van-e).
De ezeknél az utaknál van egy olyan okosság, hogy fajlagosan annál olcsóbb, minél hosszabb és érdemes ilyenkor megfontolni, hogy inkább 2 hétre menjen az ember és inkább az 580-as végét nézd az akcióknak. És ha már 2 hét, akkor szokta a kisördög azt sugdosni, hogy 2 sziget 1-1 hétre megösztva.
Tapasztalatból mondom, hogy ez az igazi maldiv élmény!
Jó hallani rólad! Reethi Faru biztos szuper lesz, nekünk is az az egyik következő esélyes sziget, Kudafushi és Furaveri mellett. Melyik típusú villát foglaltátok? Majd érdekel nagyon a beszámolótok, remélem, hogy a nyáron mi is be tudjuk majd pótolni a tavaly elmaradt resort szigetes nyaralást is.
Nekem most az Ukulhas is nagy élmény volt, már nagyon MESZ-es voltam, 19 hónap a maldív nélkül, erre sem volt még példa közel 20 év alatt. Egyébként minden rendben volt, az óceán, a part, a reef, a víz alatti élővilág és a trópusi növényzet ott is gyönyörű, a helyiek barátságosak és kedvesek, a szállásunk jó színvonalú és teljesen megfelelő volt, a helyi éttermek pedig nagyon kedvező áron nagyon jó kajákat kínálnak! Majd kereslek közvetlenül is a részletesebb Ukulhas-i élményekkel és tapasztalatokkal. Igen, most még karantén, de már nem sokáig, szerencsére megvan itthon a második negatív PCR teszt eredményem is, remélem holnap "szabadulok".
Jó készülődést nektek Reethi Faru-ra, már csak néhány hét van addig!
A moonwalkr által ajánlott szigetek szerintem mind jók lennének nektek, ezeken a szigeteken Thulhagiri kivételével én is jártam mindegyiken.
Még annyi kiegészítés, hogy ha esetleg nem tervezitek a sznorizást, akkor egyértelműen a Sun Island-et javasolnám nektek első helyen.
De! A sznorizást szerintem a maldívon mindenképpen érdemes kipróbálni, így nektek is nagyon javaslom.
Ez esetben viszont szerintem Filitheyo és Vilamendhoo közül lenne érdemes választanotok leginkább, és ott nem csak a reef, hanem minkét sziget trópusi növényzete is gyönyörű!
Ezzel meg is lenne az ajánlott 3 sziget, de legyen még egy ráadás is: Angaga.
Angagának talán egyetlen hátránya van, hogy nem nyitott a fürdőszoba, a többi ajánlott szigetnél viszont igen. Viszont a part gyönyörű, és miután kisebb sziget, talán jobban megfelel az idősebb pároknak.
Ha az iroda is kérdés, akkor én egyértelműen az Admiral Travel-t javaslom, mi mindig velünk utazunk, nagyon megbízhatóak, és a maldívban abszolút profik, tudtommal több, mint 50 szigetet személyesen is ismernek.
Olvastam, tetszett amit írt. Mi majd csak jövő év elején tervezünk utazni, úgyhogy még sokat fogunk töprengeni azon hova is menjünk. Köszi a friss információt de az addigra sokat veszítene a frissességéből...:-) Annyit azért megkérdeznék hogy melyik iroda melyik ajánlatát vettétek igénybe?
Moonwalkr 36611-es kommentje szuper! Ha Filitheyot választjátok, szívesen adok - viszonylag friss - információt. Mi 50+ és 60+ házaspárként idén már harmadszor voltunk ott, és nem igazán látom az okot, hogy - ha sikerül - negyedszer ne oda menjünk...!
De jó, hogy újból lehet olvasni, hogy ott jártál. Mi április végén megyünk Reethí Faru szigetére. Minden rendben volt az utazással ? Most othoni karantén van ? Mesélj !!!! Melyik vendégházban voltatok ?
Az igény viszonylag egyszerű: korunknál fogva nem bulizni akarunk, inkább csendes, nyugalmas helyet keresünk, kellemes homokos tengerparttal. Ne legyen kiépített, azzal tele van a világ, inkább legyen egy kicsit "nomád".
Az árfekvés egy bonyolult kérdés. Csak úgy ránézve az Admirál mai akciós kínálatára 580-870 e/fő ajánlatok vannak. Mivel életünk utazása lesz (ha lesz?) csak az a kérdés melyik a legjobb ár/érték arány, mi az amin nem szabad spórolni, mi az ami nem ér annyival többet mint amennyivel drágább? A végén ezt lesz a legnehezebb eldönteni, ráadásul nem is lehet, mert ehhez személyesen kellene az ajánlatokat összehasonlítani, ami ugye lehetetlen. Ezek között nem az ár fog dönteni.
Így első ránézésre Filitheyo tűnik a legszimpatikusabbnak, valami ilyesmire gondoltunk.
Ha úgyis ez az álmotok, érdemes tenni érte és beteljesíteni:)
Melyik hónap? egyértelműen a január-február (bár "természetesen" ezek a legdrágább hónapok, nem véletlenül, mert a legvalószínűbben ekkor lesz a legjobb az időjárás).
Melyik sziget? sokszor ajánlgattam már, hogy nem érdemes szigetekre keresni, hanem előbb az igényeidet próbáld megfogalmazni, azaz kisebb, vagy nagyobb sziget, kiépítettebb, vagy természetesebb, a reptérhez közeli, vagy távolabbi sziget (hidroplános, vagy gyorshajós). Ezek metszetében pedig valószínűleg lesznek találatok. Ja és nem mellesleg: mennyit szánsz rá, azaz a sziget árfekvése sem mindegy
Egyes lövésekkel, csak, hogy a dolgod ne legyen túl egyszerű:):)
- Sun Island: nagy, kiépített sziget és "közmegegyezésesen" az egyik legjobb "első maldivos sziget". Kicsit gyengébb a reefje és kiépített viacoloros járdák futnak rajta. Belső repülőjáratos sziget
- Vilamendhoo: szintén nagyobb (bár Sunnál kisebb) sziget, de természetesebb, homokos változat, kiváló reef-fel (sznoriparadicsom). Szintén repülős.
- Filitheyo: közepes méretű sziget, dzsungel feelinggel, az egyik legtermészetesebb kialakításban (mindenütt fehér homok, még az étteremben is mezítlábas), az egyik legkiválóbb reef-fel, hidroplános eléréssel
- Meeru: nagyobb sziget, természetes, mezítlábas, nagyon jó szolgáltatások, gyenge korallzátony, speedboattal elérhető a reptérről
- Angaga: aprócska, nagyon családias sziget, mezítlábas, hidroplános, nagyon jó korallzátony
Én is erre tippeltem csak vártam egy rutinosabb utazó megerősítését. Mondjuk ajánlatot kérni kicsit komolytalan lenne jövő januárra de a mostaniakat szorgalmasan nézegetem. Esetleg még valami javaslat konkrét resortra, gondolom van összehasonlítási alapod.
Szvsz ha resort sziget, akkor csak irodaval. Olcsobban maskepp sem jossz ki, vagy ha (veletlenul) igen ott a nyakadban a riziko, hogy mi van, ha megvaltoznak az utazasi korulmenyek. [Mondom ezt ugy, hogy altalaban mi maganban szoktunk szervezni, kiveve M]
Kerj ajanlatot a ket nagy "A"s irodatol, segitenek szerintem szivesen (Admiral/Araamu), fogod latni, hogy mi-mennyi, mindkettonek vannak teljesen korrekt leirasai a szigetekrol, gugli a baratod. [https://www.araamutravel.hu/ / https://www.maldiv-szigetek.info/]
70/60 házaspár vagyunk, régi álmunk egy maldívi nyaralás télen. Egy resort szigeten szeretnénk egy hetet lazulni, sokat dögleni a parton, napozni, természetesen kisebb tengeri programokkal fűszerezve. Jövő télen szeretnénk megejteni, ha a körülmények úgy alakulnak. Melyik téli hónapot javasolnád? Eddig kisebb utakon voltunk, egyénileg is és szervezetten is, mindegyiknek voltak előnyei. Itt melyiket javasolnád? Ha irodával akkor melyikkel? Melyik három szigetet javasolnád a sok közül, ennyit nehéz összehasonlítani. Ár/értékben melyik villa típus a legjobb? Kezdetnek ennyi.
Imádom a maldívot. Régi-régi maldív rajongóként 2002 és 2019 kötött 22 maldív nyaraláson összesen 18 különböző resort szigeten is nyaraltam, néhány helyen többször is (+ további 5-6 resorton voltam kiránduláson). A maldív élményeimről több alkalommal beszámoltam itt a fórumon is, ahol 2003 óta vagyok tag, hosszú távon valószínűleg az egyik legaktívabb (több, mint 1500 hozzászólást "elkövető") maldív fórumozóként.
Idén március elején azonban - első alkalommal - nem resort szigetet, hanem egy lakott szigetet (Ukulhas) látogattam meg, ezúttal egy baráti társasággal közösen. Ez is nagyon klassz élmény volt, és minden percét élveztem, sőt még felül is múlta Ukulhas az előzetes várakozásaimat.
Ezzel együtt is teljesen más élmény volt, mint egy resort szigetes nyaralás, amellyel egyszerűen nem hasonlítható össze egy lakott szigetes nyaralás. Egy maldív resort szerintem nagyon "egyedi", és minden más nyaralási lehetőségtől különböző élményt jelent, és szinte minden szempontból más kategória, és más szintű kikapcsolódás, mint egy lakott maldív sziget, vagy bármely más nyaralóhely a világon. Ezt is, azt is érdemes kipróbálni, de egy resort sziget varázsát szerintem nem pótolhatja semmi.
Ha van esetleg kérdés, szívesen válaszolok, és persze szívesen veszem a tőlem eltérő véleményeket is.
Ja igen, nem venomous, hanem poisonous, csak magyarul nem annyira különül el a kettő, méreg-méreg. Én is csak onnan tudom egyébként, hogy az egyik sznoritúrát az a srác tartotta, aki a kölök búvároktatója is volt, és ők beszéltek róla. Nem feltételeztem különben, h bárkit is félre akarnál vezetni :-)
Nem félrevezetni akartam a kommenttel, ezt nem tudtam, pontosabban azt mondták (pont Maldivon – általános információk között), hogy vigyázni a hallal, mert harap, de nem mérgező. Persze elfogadom, amit írsz, bár (tudom, tudom, tudom, hogy szőrszálhasogatás) nem a halnak van mérge, amit valahogy beléd fecskendez, hanem összeszed valamit a reefről és inkább fertőzött lesz, amit a harapáskor átad.
De a lényeg: vigyázni vele (sőt igazából mindennel a vízben)
"Bites should be taken seriously as they are ciguatoxic. Ciguatoxin is a natural poison which is found on some tropical reefs. It infects fish which feed on marine algae. While harmless to the fish, even small amounts can have a harmful effect on humans. In cases of extreme poisoning, it may cause heart attacks, paralysis or death."
...Azért, mert úgy néz ki, mint valami rajzfilmfigura, aránytalanul nagy fogakkal - és ennek megfelelően harap, mint a franc. Már sokszor olvastam róla itt a fórumon, bár hogy mindehhez összesen tíz centi, azt pofátlanságnak érzem (már észrevehetőség szempontjából), de majd nagyon figyelni kell.
A többieknek köszönöm a válaszokat és a tippeket, így már érthető! Az állatokat pedig nem fair vegzálni szerintem még akkor sem, ha bennem emberként nem is tud kárt tenni, szóval eszem ágában sincs piszkálni senkit. Kettőnk közül eleve én leszek a gyüttment az ő életterében, csak remélem, hogy a vadászterületén nem!
Mert ívási időszakban nagyon erősen védi a fészkét és neked megy, ha vigyázatlanul közel úszol. Kemény fogai vannak és kellemetlen (de szerencsére nem mérgező) a harapása.
Ha beütöd a gugliba, hogy triggerfish attack, találsz egy csomó találatot. Egy videó itt.
Egyrészt nagyot harap (creepy, emberekéhez hasonló fogai vannak, a videómban két triggerfish is van, az egyik titan), másrészt emberre veszélyes a mérge, főleg a titan triggerfishnek. Ha véletlenül megharap egy ilyen hal, mindenképp jelezni kell orvosnak, akkor is, ha jól érzed magad.
Így van, trigger fish-t nagy ívben kerülni, murénát nem basztatni, polipnak nem mutogatni a go prot, nert imádja a piros ledet és elveszi, és vissza sem adja :-)))
(A cápakergetés erős túlzás, kamerával követett egy cápát, nagyon tiszteli és szereti egyébként az állatokat, sokkal jobban, mint az embereket)
Igen, a vérző seb, és ehhez egy tipp. Ha nem saját békatalppal mész, készülj fel, hogy kidörzsölhet, húzz alá pamut titokzoknit.
Kis háttérinfo: a Niyamának a house reef-je nem a sziget mellett van, hanem onnan 15 perc hajóútra, kint a nyílt óceánon. A sziget keleti oldalán, már a vízi villáknál is erős áramlat volt (úsztam már felfelé a dunán, ahhoz hasonló erősségű), kint az óceánon ezt úgy kell elképzelni, hogy az áramlatra hagyatkozva, nulla úszással nagyon jót lehet chillezni, de a cápás kaland után négyen összeverődve kitaláltuk, hogy akkor odaúszunk a minket folyamatosan, lassan kísérő hajóhoz. Teljes erőnkből békatalpaztunk, fiúk-lányok vegyesen, tehát nem erőnléti kérdés volt, és egy helyben álltunk, teljesen esélytelen volt áramlattal szemben bármit is haladnunk. Intettünk a hajónak, ami 1 perc alatt ott volt értünk. Nem volt olyan drámai a helyzet, ahogy én megéltem, inkább sok váratlan dolog jött össze, ami kicsit megijesztett.
A legtöbb sziget reefje a sziget mellett van, ahova azért kevesebb ragadozó merészkedik. De a legfontosabb: a cápa napközben nem támad. Sem emberre, sem másra. Persze van a nagy fehér, de az arrafelé nem honos. Eleve egy kétméteres cápa nem számít hatalmas nagynak. A cápák éjjel szeretnek vadászni, akkor is csapatosan. Trópusi vizeken nappali cápatámadásról én még nem hallottam, éjszakairól igen (Seychelles, 2012, azt hiszem).
. Maldivon szirti capak vannak, azok nem esznek meg
. Alapvetoen nem b@sztatunk semmilyen elolenyt sem, capat sem, nem kergetjuk/hergeljuk
. A bébicápák tenyleg bébik (max 50cm) es a lagunaban tanyaznak leginkabb
. "Szokni kell" hogy amikor besetalsz a vizbe esetleg ott uszkal korulotted egy par
. A nagyobbakkal a reef kulso/letoro reszen talalkozhatsz, meg a ki- es bejaratoknal
. A viz alatt altalaban minden nagyobbnak latszik, mint amilyen
. Mi igazan nagy (1.5-2m-es) szirtiket akkor lattunk csak, amikor kimentunk ejjel a molora (teknost lesni egyebkent), ott cirkaltak ok is.
. Verzo sebbel ne menj a tengerbe (mint az a hulye turista, akit Hurghadanal szetteptek egy vagy ket evvel ezelott a capak, mondjuk azok nem szirtik voltak, de a vér az vér minden ragadozónak)
. Engem egy feszket vedo kb 10 centis hal kergetett meg, szo szerint!
. A trigger-fish felek + murenak sokkal veszelyesebben, mint a capak
Egyébként ez a cápával megspékelt áramlat se hangzik túl biztatóan, egy kicsit túlságosan is kalandosnak tűnik így egyszerre! :) Ez a korallzátony letörése körül volt, vagy reálisan csak beljebb, a nyílt víz felé kell ilyesmire számítani? Én jó úszónak tartom magam (mármint akkor is, ha épp nincs cápa a láthatáron :D), úgyhogy ésszel és békatalppal úszva nem kalkuláltam volna ilyen majdnem-belefulladós izgalmakkal. Ennek most szívből örülök, hogy csak a fotelből kell ilyen - jól végződő - sztorikon borzongani; és addig is, amíg újra lehet utazni, igyekszem újra megtalálni a vagány oldalamat, mert ez most megfeküdte egy kicsit a gyomrom. Mindenesetre nagyon köszi a választ!
Ajjaj. Ez rosszabbul hangzik, mint amire számítottam... Akkor csak remélni tudom, hogy ezt a cápa is tudja, hogy nappal nem ér a nevem! (Én csak sznorkelezésben gondolkodom, biztos hogy nem leszek szörnyetegekkel lepacsizó, búvárkodó bátor ifjonc... de éljenek a vagány, természetbarát kamaszok!)
Na, csak a lényeget nem írtam le: igen, fajtától is függ, de nagy általánosságban a cápák napközben szinte soha nem támadnak. Elsősorban éjszaka táplálkoznak, olyankor embernek nincs keresnivalója a vadászterületükön.
Én tavaly a Seychellen láttam egy nagyobb, másfél méteres cápát, olyan 30-40 méterre tőlem, akkor kicsit fagytam csak le, de most a Maldívon, amikkr kicsit leszakadtam a csoporttól fotózni, egyszer megfordultam és egy kétméteres szörnyeteggel találtam szembe magam. Kíváncsi volt, ezért egész közel (kb 10 méter) merészkedett, de amint megfordultam, elúszott. Hát én akkor bepánikoltam, bevallom, mert hirtelen senkit nem láttam sehol és nagyon erős volt az áramlat. Alapvetően én nagyon elememben vagyok a vízben, de ott és akkor kishíján belefullasztottam magam :-D Kitéptem a számból a pipát és elkezdtem kapálózni és integetni, hogy várjanak meg, közben pedig jó sok sós vizet nyeltem. Aztán persze megnyugodtam, de nagyon megijedtem. A fiam persze simán lement 15 méterre cápákat kergetni meg homárokkal incselkedni :-))
De marha jó hangulatú ez a videó! Egészen elképesztő számomra, hogy ezek a vízi állatok akár centikre közel engednek magukhoz, annyira nem tartanak az embertől... erre azért nem számítottam! :o Viszont eszembe jutott róla, amin minden "és-még-bébicápát-is-láttam" hozzászólásnál eltűnődöm, hogy hogy van ezekkel a cápákkal? Mármint hogy nem bántanak, mert ezek emberre veszélytelen fajok itt, vagy nem bántanak mert ezek még olyan fiatal példányok (csak ne akarjanak szólni a bátyjuknak), vagy de, minden évben megesznek néhány kedves vendéget vacsorára?! (Tudom, tudom, nem nagyon érkeznek maldív cápatámadásokról hírek... ez költői túlzás volt. De vajon a szerencsén múlik csak, hogy nem jellemző? :) )
kifelé nem változott semmi, hazafelé meg csak annyi, hogy aki eddig üzleti útra ment (valós vagy lepapírozott), arra - pár ország kivételével - ugyanazok a szabályok vonatkoznak mint a magánutakra (azaz karantén vagy 2xteszt)
Szia. Gyönyörű a videó. Mi hétfőn indulunk Kandimara, ha a PCR teszt és az operatív törzs is úgy akarja. Valami konkrét tipp esetleg a szigetről, mit érdemes, mit nem? Köszi előre is.
Egyébként a tegnapi / mai bejelentések hordoznak valamilyen konkrét szigorítást az európán kívüli utazásokra, vagy csak nem ajánlott statuszba kerültek?
Mi tegnap jöttünk meg Meeruról, így ha valakit érdekel valamilyen odavágó infó, szívesen válaszolok rá.
Csak néhány felmerülő kérdésre a válasz:
1. Drón: Kivittük, külön tettük az alkatrészeket úgy ahogyan azt kell. Senki sehol nem állított meg minket miatta és nem is kérdezték/ellenőrizték. A szigeten tilos használni. Mi használtuk, de nyilván úgy, hogy a videókban senki más ne szerepeljen. Könnyű volt megoldanunk, mert nagy sokszor úgy érezhettük, hogy a "miénk az egész sziget". Ha magasabbra akartuk reptetni, akkor azt reggel tettük meg, vagy dél környékén, amikor vagy senki nem fürdőzött, vagy minimálisan. Nyilván olyan magasról videóztunk, hogy nem felismerhető rajta senki, még mi sem. Egyetlen hidroplánt sem láttunk, így a világon senkit nem veszélyeztettünk és nem is szóltak ránk. :) Szuper felvételek lettek. Ellenben ott megismert kedves magyarok mondták nekünk, hogy bizony volt egy-két pofátlan, aki simán mindegyik water villa teraszához is elröptette a drónt...
2. Emirates hazafelé továbbra sem kér tesztet, senki se aggódjon miatta. Egyébként Meeru nagyon rendes ha mégis kéne valakinek, mert 7 ott töltött éjszaka után ingyenesen elvégzik annak aki igényli. Ezt az első napon meg is kérdezik mindenkitől. :)
Én köszönöm minden itteni fórumozónak az eddig kapott segítséget és most itthonról dolgozva karanténban töltve várjuk a tesztek eredményét, hogy aztán szombaton újra kimehessünk. :)
Egy csodás álom volt számunkra ez a 10 nap, felejthetetlen nászút.
Köszönöm mindenkinek a hasznos információt. Most még van időnk dönteni, ezért megpróbálom mind a 4 fórumot átolvasgatni :) és reménykedni, hogy hamarosan vége lesz a pandémiának és utazhatunk!
Mivel a Maldiv uduloszigetek - a legnagyobb is - egy ora alatt kenyelmesen korbesetalhatok (a tobbseg inkabb 1/2 ora alatt) ezert nehez osszehasonlitani oket barmi massal.
Felhotlen kikapcsolodasnak tokeletesek, de "kirandulni" ugye nem lehet egy 300x800m-es szigeten.
Viszont a viz alatti vilag csodas - plane ha van rendes house-reef-je a szigetnek, minden nap korbesznorizod es/vagy kimegy kishajos kirandulasra es maris eltelt az ido.
Seychelles ugye 3 nagy sziget (plusz meg egy par kisebb) - amibol a legkisebb (La Digue) korbesetalasa is egy nagyobb turanak felelne meg (mar ha csak ugy korbe lehetne setalni).
Mind a harom szigeten siman el lehet tolteni kirandulasokkal 1 hetet, plusz meg a kisebb szigetekre 2-3 napot. Ergo ha ennel kevesebb idod van, akkor erdemes leszukiteni, hogy melyik 1-2 szigetet celzod meg --- https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9039352 sok hasznos tanacsot talalsz. Sznori szempontjabol kozel sem jon Maldivhoz.
Az általad felsorolt lehetséges úticélok közül egyedül Seychelle-szigeteken nem voltam.
Srí Lanka mellett adnám le a voksom. De ahogy előttem is írták, nagyon sok múlik azon, hogy mennyire vagytok tengerparton heverészősök, kirándulós típusok illetve az sem utolsó szempont, hogy mennyi időben gondolkodsz. Ha csak 1 hétre tudsz elszakadni akkor Maldív-szigeteket mondanám, ha pár nappal több és a szép partok mellett kirándulgatni is szeretnétek akkor Zanzibár.
Nekem a 3 közül a legnagyobb élményt egyértelműen Srí Lanka adta!! Rengeteg a látnivaló. S ha 2 hétnél több időt szánsz rá, akkor simán kivitelezhető akár egy srí lankai körút néhány napos Maldív pihenéssel ;-)
Szerintem ebbol egy srilankamaldiv kombo a nyero... SriLankan rengeteg gyonyoru termeszeti es tortenelmi latnivalo van, csodaszep orszag, de pici igy 4-6 nap eleg a kotelezokre... Utana pedig egy kis offolas maldivon...
suzi_mou, _chillout_, köszönöm! Mi sem vagyunk az egy hétig a tengerparton fekvő típusok. Szeretünk új dolgokat felfedezni, megtapasztalni, talán ezért is húzok egy kicsit jobban Zanzibár felé..
Nem leszek népszerű ebben a topikban, de a tavalyi Seychelle és az idei Maldív után már szervezzük a jövőévi seychelli utat. Mi szeretünk kimozdulni, kirandulni, mindkettőnk munkája kőkemény szellemi munka, szükségünk van rá, hogy kimozduljunk és új dolgokat lássunk. Ezt az élményt nekünk a Seychelle jobban megadta.
De! Maldív maga a földi paradicsom. Másfajta pihenést, másfajta kikapcsolódást nyújt a kettő, nagyon sok múlik azon, hogy milyen típusú emberek vagytok.
Mi most jöttünk haza Kandimáról, álom szép volt. Átsétáltunk derékig érő vízben pár lakatlan szigetre, szörnyű volt a rengeteg pet palack és műanyag hulladék látványa. Kifelé kellett egy PCR teszt, hazafelé kb. mindenkinek volt valamilyen kamu üzleti papírja, rendőr teljesen baleknak nézett, hogy nekünk nem volt. Szóval most 10 napos karanténban vagyunk, kb. két naponta jönnek ellenőrizni. Most voltunk először Maldívon, de tényleg hatalmas élmény. Rakok ide egy kis kedvcsináló videót amit készítettem hátha valakit érdekel :)
A kerdes az, hogy milyen tipusu utat szeretnetek. En szeretem ha van latvanyossag is. Maldiv vs. Seychelles parosbol nekem a masodikra jobban visszahuz a szivem. Mauritius is tetszett, arban jobb a tobbinel es sokkal fejlettebb. Valamint sok furodheto strandja van.
A lányom most lett 18 éves, így az idén már mi is tervezünk egy "második nászutat" kettesben. Ezzel kapcsolatban lenne kérdésem. Az úti cél még nem fix, Maldív-szigetek, Zanzibár, Srí Lanka, Seychelle-szigetek vannak a listán. Ha van aki már járt ezeken a helyeken melyiket választaná és miért? Előre is köszönöm!
Ja, mi sem vártuk, meg nem is repült még ki, de nagyon nagy könnyebbség, hogy egy-egy út megszervezésénél nem az a mondás, hogy ha nincs csúszda vagy hullámvasút, akkor felejtős, hanem mindenki oda utazik, ahova szeretne és ha szeretnénk, el tudunk utazni akár kettesben is anélkül, hogy a fél családot be kéne szerveznünk. Nem akartam nagyon offtopik lenni, elnézést :-)
Chill: én nem várom, hogy kirepüljenek, imádom velük az élményeket és boldogan mondok le a mosolyukért bármiről ami "csak nekem" fontos... nagyon élvezem ezt az időszakot, eszemben sincs sürgetni, hogy elmúljon... :) bár ettől még sajnos pikkpakk lesz... és akkor tényleg irány maldív... :-D de remélem lesz közös élményem is ott velük...
Moon: nem, nem Veled/velünk van a baj, hanem azokkal akik ezt nem értik/értikdeleszarják... én is jobb szeretek tiszta lelkiismerettel tükörbe (és a gyerekeim szemébe) nézni reggelenként...
és igen, valszeg nagy a metszete a két halmaznak... a petpalackos trükközős proli "újgazdag" néplélek... bár nem "magyar" jelenség, de nálunk - sajnos - nagyon jellemző
Csak egyetérteni tudok. Van a magyar népléleknek egy komoly szelete (sajnos), akiknek mindent "okosba" kell megoldani és hágnak át minden szabályt, csak, hogy előre jussanak (még az is lehet, hogy nagy a metszet halmaz azokkal, akiket itt alább említettek, mint a Maldivhoz hasonló egzotikus helyeket is elözönlő, petpalackospálinkás, viselkedninemtudó prolik...?). És vannak az olyan szerencsétlenek, mint én/mi, aki belátja, hogy nem lehet és akkor inkább lemond arról, hogy menjen. Igazából ha ott lennék, már az is feszélyezne, hogy itt-ott felvegyem a maszkot, meg a svédasztalról is a pincér hozza ki az ételt, meg hogy ott se mehetek bizonyos kirándulásokra, stb.
Közben persze szenvedek, mint a kutya ki kilencet kölkezett, mert kéne a pszichémnek a kikapcsolódás, a más légkör, hogy ne mondjam a "maldiv érzés" (vagy akármilyen karib, thai, ausztrál, mittudomén). És perzse tervezek, hogy majd ha lehet, akkor mit próbálok ki először, igaz közben a sor elejéről sorban esnek ki a jelöltek, mert amikorra belőttem, hogy "talán tavaszra/nyárra/őszre" már majd lehet, addigra azok még mindig nincsenek nyitva, vagy itthonról sem lehet elindulni, csak "okosba", úgy meg én nem megyek.
Maldiv most 2023 elejére van betervezve és csak reménykedem, hogy addigra már csak legyűri a világ ezt a sz@rt. Addig van a sorban Bali, Dubai és életem álma, Bora Bora és Moorea. Vagy azután, ha lehet. De hogy behazudjam, hogy üzleti útra megyek, az nekem nem fér bele. Biztos velem van a baj...
Hát nekem van a környezetemben olyan aki baromi büszke volt rá, hogy így voltak... nem is a pénzért csinálták, hanem mert kényszeresen mindent "okosba" akarnak megoldani... hát nekik is ezt mondtam, amit most leírtam, csak csúnyábban... :D
Ettől még én is beigértem a családnak, hogy ha "vége ennek a sz@rságnak, akkor felőlem akár Maldívra is mehetünk ha azt szeretnék... hamár tavaly 4 betervezett családi utunk maradt el a pandémia miatt...
De a gyerekeket sajnos (de érhető módon) nem hozta lázba, ők jordániára vagy gardalandra szavaztak... így Asszonnyal elengedtük...
Pedig Maldív az egyetlen "távoli" hely ahová bármikor visszamennénk... :D ezért is járok vissza ide a topikba... pedig már több mint 10 éve volt... :(
Egyetértek. Nekünk (Svájc) követelmény volt hazafelé a negatív PCR teszt, karanténba viszont nem kellett mennünk, mégis, mi önkéntes karanténba vonultunk. Sok különbség úgysincs, eddig is home office-ban voltunk, most a bevásárlást is online intézzük. Nem nagy áldozat ez szerintem.
Egyetértek. Soha nem jutna eszembe ilyesmivel csalni - és tényleg akinek van pénze a Maldívra, nehogy már ne legyen 2x19500 forintja tesztre. Ha nem lettem volna fél éven belül covidos és nem mentesülnék a karantén alól, simán megcsináltatnám szó nélkül a két tesztet.
kicsit offtopic, de mondjuk aki maldívra (vagy bárhová) úgy megy/ment el nyaralni, hogy üzleti útnak "álcázta" csak azért, hogy mentesüljön a 10 nap karantén alól / megsprórolja a 2xPCR tesztet az sztem a nokomment kategória...
Mi febr. 8-án jöttünk haza, tőlünk nem kért. Szerintem odafelé is csak azért kellett bemutatnunk, hogy biztosan Maldívon maradjunk... Imuga (QR kód) viszont oda és vissza is kell. De ezt nem a légitársaság, hanem a helyi hivatal kéri.
Az üzleti célú utazásoknál vezették be (bizonyos kivételekkel) azokat a szabályokat (karantén, stb.), amik eddig „csak” a magánjellegű utazásokra vonatkoztak.
Koszi mindkettotoknek!Ma a hatostol az elpenkezo iranyba indiltam el,ott lattam egy kisebb capat elhuzni.Holnap 10kor az 55os elott leszek XD.Utana meg sodrodom a medence fele,bar megerkezsekor arra uszkaltam.Ez a capa raja etetes merre van,es milyen idokozonkent?
Két sznorking túra van az AI árában. A harmadikat nekem kiszámlázták.
A napi három helyből az egyik szinte mindig egy "halott zátony" volt, ahol már minden töredezett.
Viszont egy másiknál két teknőccel sznoriztunk jó negyedórán keresztül.
A 2-3 kijárat környékén dagály táján rendszeresen voltak teknőcök.
De azért ehhez türelem is kell, addig élvezzed (tisztes távolságból) a nagy koralltörőket és a sok egyéb tarkaságot!
A nagy rájával pedig szintén ott, kiúszáskor középtájon találkoztunk. Állítólag a vízivillák előtti, part felőli sekélyebb részen lehet azokat gyakrabban látni.
Sodródjál a 6-os kijárattól a 4-esig! És "csak" bámuld a világot körülötted, alattad! Egyik kedvenc programom ez volt.
Aztán lazítani a medence mellett (abban azért nem mártóztam meg :).
Egyébként a "homokvilág" (a vízben) is érdekes, ha szentel az ember időt annak a felfedezésére.
Eloszor is,jobb mint amit vartam,ez a dzsungeles kormyezet valo nekem.
Szoba tiszta,azt hittem jobban le van mar lakva.
Kaja jo.Superior villaban nincs iker szomszed egyelore,de meg a mellettunk levo hazakban sem:)
Viszont a viz alatii vilag igy egy nap utan meg nem gyozott meg annyira.Manta raja itt a kirandulasokon sincs,de mas fajta rajat sem lattam.Egyelore a hatos bejarattol a medence vonalaig usztam el a zaronyon.
Korabbi tripadvisoros kommentekben volt itt szo manta rajarol,teknosrol,meg capakrol is...egyelore meg semmi ilyesmi.
Vannak magyar oldalak amik szerint a kajak,sup,stb az all inclusive resze.Ezt a buvariskolasok uzemeltetik,tehat kulon fizetos.Az etteremhez tartozo billiard aztal is.Viszont 1-1 kirandulas benne van az all inclusievben.
Bar most az a terv h korbe uszkalok mindent,de ha valakinek van tippje azt szivesen veszem.
Megtiltani aligha fogják, de a légitársaságokat elbizonytalaníthatják. Áprilisban repültem volna haza, de a bejelentés nyomán az easyjet szó nélkül törölte a gépemet. Pedig ők eddig nem voltak ijedősek.
Sziasztok. Szerintetek a tegnapi törzsi "bejelentéseknek" lehet olyan következménye, hogy az következő napokban, hetekben jelentősen megszigoríthatják esetleg megtilthatják a kiutazást?
Sziasztok! Van otletetek hogyan lehet eles viz alatt sznori videot csinalni? Iphone se 2-esem van, vettem a szigeten egy viz alatti tasakot, kinn eles kepet fotoz viszont viz alatt minden homalyos.
Tegnap este hazaértünk a Maldívról (Niyama). Gyorsan leírom azokat a dolgokat, amik kérdéskent fel szoktak itt merülni:
Odaút, teszt, belépés, fogadás:
Mivel Svájcban élünk, nem is volt kérdés, hogy az Edelweiss közvetlen járatával megyünk. Este10 körül indult, mi economy maxon utaztunk, itt nagyobb a lábtér, jobban dönthetők az ülések és jobb az ellátás. A gép csurig tele volt.
A teszteket, az Imuga regisztrációt, és a szállásfoglalásokat meg Zürichben, a beszállítás előtt leellenőrizték és rápecsételtek a beszállókártyára, ha minden OK volt, csak így engedtek beszállni a gépbe.
A belépés Maldívra gyorsan ment, csak az útlevelet kérték el, gondolom,annak a száma alapján már látszott a rendszerben az Imuga regisztráció. Kint Niyama tábláal vártak minket és rohantak velünk a belföldi csatlakozáshoz. A hidroplánok az aznapi baleset miatt még nem jártak (11 órakor érkeztünk). (Az emiatti árkülönbözetet a végszámlából jóváírták.) A belföldi gépről leszállva egy busszal 5 perc alatt elvittek minket a kikötőbe, ahol a hajó már várt minket, rajta a csomagjainkkal. Niyama innen már csak kb 7-8 perc volt a speedboattal, a szokásos fogadtatás, személyzet integet, lobbyba vezet, üdvözlő koktéllal kedveskedik.
Ellátás:
Bemutatták a takhurunkat, aki a következő 12 napban szó szerint leste a kedvünket, de a legapróbb dolgokat is. Mi az odaút előtt nem néztünk utána ilyen részletesen az ellátás színvonalának, mi csak egy gyönyörű szigetet kerestünk, ami megfelel a furcsa és nem mindenki számára érthető szempontjainknak. Ott derült ki, hogy ez egy top20-as sziget. Nagyobb baj sose legyen :-) A takhuruval gyorsan összecsiszolódtunk, hamar elfogadta, hogy mi szeretünk sétálni és biciklizni, így nem várjuk el, hogy reggelente elvigyen minket reggelizni, med egyáltalán, sehova.
Félpanziós ellátást választottunk, ami a napközbeni jegeskávékkal és gyümölcsökkel kipótolva pont tökéletes választás volt. 7 étterem van a szigeten, mindet kipróbáltuk, hibátlan mindegyik. Az ellátáshoz tartozik fejenként napi 2 liter víz a hűtőbe plusz 0,5 liter a mosdó mellé készítve, szintén fejenként egy doboz fagyi, és gyümölcsök.
Wifi az összes étteremben és egyéb létesítményben van, ahogy természetesen a szobákban is, mindenhol hibátlan és gyors.
Programok:
Amiket kipróbáltunk: delfinnézés, sznori és úszás teknősökkel, korall-óvoda meglátogatása, kihajózás a house reef-hez, private beach dinner, scuba diving.
Amit kínáltak, ki akartuk próbálni, de nem volt elérhető: éjszakai sznori, paragliding.
Amit még kínáltak: halaszattal és halebéddel összekötött programok, spa, szörf oktatás, jet ski, stb
Sziget, élővilág, reef:
Imadtuk a szigeten lakó állatokat is, de az igazi móka a víz alatt volt. Amiket én láttam sznorizás közben vagy a partról: teknős, rája, cápa, tűzhal, és persze a sok kis színes. Amiket a gyerek látott merülés közben: napóleonhal, bohóchal, manta, rengeteg homár, gömbhal, muréna, meg egy csomó, amikre nem is emlékszem (majd mutatok képeket).
Nagyon tetszett, hogy hatalmas a sziget, rengeteget bicajoztunk es mindig találtunk olyan partot, amit korábban még nem láttunk.
Boltok is vannak ruhákkal, szuvenirekkel, naptejjel, stb, plusz egy PADI kirendeltség és egy fotó studió.
Egyik este láttunk világító planktonokat, de nem csapatosan, csak egy párat. Először olyan volt, mintha egy pixelhiba lett volna a homokban, de aztán egyre több villant fel. Persze fotózni esélytelen volt.
Vendégek:
A sziget kb 30%-os foglaltságon volt (kérdeztük), a vendégek 90%-a orosz, teljesen jól ki lehetett jönni velük, nem a dühöngő alkoholista, svédasztal-rabló réteg volt. Meglepően sok magyar család volt, négyet számoltunk össze rajtunk kívül. Elsősorban kisgyerekesek, nálunk lényegesen fiatalabbak.
Szabályok:
A vendégeknek nem kell maszkot hordani, de figyelnek a távolsagtartásra, emiatt most nincs svédasztalos kiszolgálás, csak a'la carte (de ugyanúgy bármit elkészítenek és nem forgatják a szemüket, ha két főételt kérsz (gyerek követte el, éhes volt).
A drón szigorúan tilos, egyetlenegyszer láttuk, hogy valaki reptette, volt is népharag. A szigeten lehet kérni drónfotózást, ők - figyelve a vendégek privátszferájára - megszervezik és össze is állítanak egy egyórás anyagot. Mi éltünk is ezzel, nem volt olcsó, de az ember nem spórolni megy a Maldívra, sőt, mi úgy mentünk, hogy valószinűleg nem megyünk többször, ezért egyáltalán nem is fogtuk vissza magunkat.
Szállás:
Az első 6 napot vízi bungalóban töltöttük, hät ez maga a maldivi älom. Két csoportban vannak bungik, egy nahyobb csepp formäban, azok a kicsik, egy hälöszobäval, és egy kisebb ötös csoportban, a sziget eldugott részén vannak a nagyobbak. Mi egy ilyenben voltunk, hatalmas háló, hatalmas nappali, hatalmas fürdőszoba, és persze a terasz a medencével és jakuzzival.
A második 6 napot egy picivel kisebb beach villában töltöttük volna, de upgrade-eltek minket, így egy, az elsőnél is nagyobb villát kaptunk nagyobb medencével és gyönyörű szabadtéri fürdőszobával. A partszakaszunk is gyönyörű volt, egy szavunk sem volt.
Hazaút:
A szigeten elvégezték a tesztet és az eredményt megkaptuk pdf-ben és kinyomtatva is, a hidroplán indulási idejét előző este mondták meg, a csomagjainkat a szobában hagytuk és elmentünk reggelizni, onnan pedig mehettünk is a géphez.
Malén is minden viszonylag simán ment, és este fél9 körül megérkeztünk Zürichbe.
Szerencsésen átestem a nyavalyán novemberben, bár akkor a kórházat is megjártam.
Így vittem magammal a kórházi zárójelentés másolatát, és előre bejelöltem rajta, hogy a sok szöveg között hol található a pozitív Covid lelet.
Magyarországra belépéskor ennek alapján felmentettek a karantén alól. Figyelmesen megnézték, illetve le is fényképezte a határőr, így ellenőrizhető a felmentés alapja.
Feleségemet pedig naponta nézegették a rendőrök a házunknál :)
Arról nem tudok, hogy pl. háziorvosi igazolást elfogadnak-e, és annak milyenek a formai és tartalmi követelményei.
Másik kérdésre válaszom:
Maleban az Emirates aktuális szabályzata szerint jártak el beszálláskor. Magyarországra visszaúthoz nem kértek tesztet. (2 hete).
Imuga kellett, amint erről korábban már írtam, és azon sem klikkeltem be a "teszt szükséges a célországban" rubrikát.
Más:
Aki pedig a hidroplánon nem tudja elviselni a társaságomat (olyan, amilyen), az repüljön különgéppel ott is!
Febr. eleji info a Qatar-ról: Tőlünk induláskor (BUD) kérték a negatív PCR eredményt, amit le is másoltak. A fedélzeten ülés (hely) nincs kihagyva, az utasoknak a maszk viselése ajánlott, a személyzetnek kötelező. Felszállás után és étkezés előtt nedves fertőtlenítő (frissítő) kendőt adnak, egyéb védőeszközt - arc-pajzs, maszk - nem.
Most készülünk Maldivra.A Qatar légitãrsasággal megyünk.Tudtok valamit,hogy milyen járványügyi biztonsagot vezettek be?Minden második hely ki van hagyva az utastérben?Orvosi maszkon kivül adnak pleximaszkot is? Ezeket olvastam itt ,ott,de mivel most rengetegen utaznak oda,kiváncsi vagyok,hogy ez most is érvényes- e? Köszi,ha válaszoltok!
Moonwalkr-hez csatlakozva - febr. 8-án jöttünk haza - friss információ: igazi dress-code nincs.
Az étterem és a két bár "mezítlábas".
A Sunset bár - a medencével (stranddal) egybeépülve - ráadásul még víztől csöpögő fürdőruhában is látogatható, sőt a medencéből is kiszolgálnak.
Az étteremben a vacsorához én vettem papucsot, egyébként rövid nadrág, póló, rövid-ujjú ing, hölgyeknek bármi, reggelinél és ebédnél akár egy - a fürdőruha fölé vett - strandruha is teljesen megszokott.
Nyugodtan mehetsz kis-bőrönddel (ha a snori cuccod belefér - mert azt ne hagyd itthon)!
Nincs kimondott és betartatott dress code (persze szerintem az étterem ajtajába kinn van a szokásos táblácska, hogy félmeztelenül, vagy víztől csöpögő fürdőruhában behajtani tilos).
Póló és akár térdgatya a férfiaknak és valami kis tuha a nőknek simán megteszi, nem kell estélyit, öltönyt vinni.
Vénás vérből van pozitív antigén tesztem, februári. Orvosomtól írásbeli igazolás, hogy októberben átestem a covidon. Reptéri rendőrséget felhívtam, elmondtam mim van, azt mondták ezzel jogosult vagyok a karanténmentességre.
"All travellers to the Maldives must complete a Traveller Health Declaration form 24 hours before departure to the Maldives. Travellers are also required to complete an Immigration Arrival Card. The health declaration form is available"
IMUGA-t kitoltottem, de mi az a "Immigration Arrival Card"?
Köszi szépen, a részletes és korrekt válaszokat. Marad a dupla tesztes feloldás, a kb 3-4 nap azért nem a világ vége. Ha esetleg a vénás antigén pozitív lesz, azért megkérdezem a rendőrséget...
Imuga leírást közben én is megtaláltam, valóban csak egy éves kor alatt ad csak mentességet a teszt alól.
1. Hacsak nem olyan a szakmád (búvár, szakács, fitneszguru :-), hajóskapitány :-)) ), ami indokolja, hogy a Maldívra utazz miatta, nem fog összejönni. Ráadásul a munkahelyi igazolásokat a reptéren beszkennelik és utólag szúrópróba-szerűen ellenőrzik. Igen komoly büntetésre számíthat, aki lebukik, mert ez okirat-hamisítás.
2. Volt erről szó itt korábban, még a reptéri rendőrségnek sincs egységes álláspontja erről. A karantén alóli mentesítés indokai közt fel volt sorolva a jogszabályban, de december vége óta már nem látom benne.
3. A teszt alól az egy évnél fiatalabbak kapnak mentességet, az Imuga nyomtatványt pedig korhatár nélkül mindenkinek ki kell tölteni.
4. A sziget távolságától függ. Ha a különbség a menetidőben több mint 30 perc, akkor szerintem érdemes a hidroplánt választani. A szigetre repülésnél elképzelhető, hogy várni kell, mert a hidroplánnak nincs fix indulási ideje, a szigetről hazautazók csatlakozásához igazodik, de a visszaútnál nincs várakozás, max az oceánparti bárban :-)
1.Nézz utána Rubint Rékáék milyen indokkal úszták meg hazajövetelkor a karantént ;-)
Megértem és részben egyetértek, hogy szeretnéd elkerülni a 10 napos karantént, de nincs túl sok opció üzleti célú utazásra Maldív-szigetekre/ről.
Nem tudom milyen ötleteket fogsz kapni, nekem csak arra az esetre van ha Bécsbe érkezik vissza a géped. Mondjuk írtad hogy gyerekkel mentek, szóval esetedben ez sem 100%-osan járható út.
Jócskán visszaolvastam, sok hasznos általános infót kaptam, ezúton is köszönöm mindenkinek. Maradt azonban pár kérdésem, ha valaki tudna ezekben segíteni, hálás lennék:
1. Milyen üzleti/gazdasági tevékenység indoklást fogadnak el hazatéréskor, egy maldív szgk. utazás esetén? Karanténkötelezettség elkerülése miatt. Pár konkrét példát nagyon megköszönnék. Nem a rendszert akarom kijátszani, de átestünk, plusz úgy gondolom a helyi tescoban hasonló eséllyel szedem össze ezt a ragályt, mint itt, mégsem kell minden bevásárlás után 10 napot otthon ülnöm...
2. Még az indulás előtt csináltatunk egy vér antigén tesztet. Átestünk a covidon kb 5 hónapja, amennyiben kapunk védettséget igazoló okmányt, az mentesít hazafelé a karanténkötelezettség alól? (Sajnos volt ismerősünk, aki igazoltan átesett és negatív lett az antigén tesztje rövidebb időn belül, mint 5 hónap... úgyhogy ebben azért nem bízom túlzottan...)
3. Kisgyermekkel utazunk (2 éves). A Imuga szabályzat rá is vonatkozik? Részéről is kell negatív Covid teszt + regisztráció?
4. Érdemes-e belső repülő+hajó helyett a hidroplán transzfert választani? Elsősorban gyorsaság, egyszerűség szempontjából érdekelne, hogy egy hosszú utazás végén/elején mivel könnyebb eljutni a szigetre (olvastam, hogy a hidroplánra sokszor viszonylag sokat kell várni?)
Előre is nagyon köszönöm, ha valaki tud segíteni. -András
Itthon nem egyszerű ilyen kis címleteket találni, de a sziget recepcióján (szinte) korlátlan mennyiségben tudsz váltani. (A staff ugyanis szintén ott adja le a kapott kis címleteket...)
Filitheyon a szoba hűtőjébe üdítőket (kólát, schweppset és hasonlókat) készítettek be, amit fogyás esetén naponta pótoltak. Valamelyik bár a villáktól 5 perces sétán belül kényelmesen elérhető, így nem is hiányoltam többet.
Nincs rajta mit kinyomtatni, egy QR kódot kapsz, alatta egy betűkből és számokból álló kóddal. Ezt érdemes képként elmenteni a telefonra, mi így csináltuk és akit láttunk maguk körül, ők is.
A drónokat nem úgy osztályozzák, hogy "kicsi drón, ami nem megy magasra", hanem a súlyuk alapján, illetve még egy fontos szempont, hogy van-e rajta kamera. Ha van, az már engedélyköteles szokott lenni. Abból, hogy azt mondod, a"szigetet belátni" akarod vele, feltételezem, hogy van neki kamerája. És akkor valószínűleg engedélyköteles lesz.
A Maleba induló járat előtt 24 órán belül. Tehát ha Qatarral mész akkor a Dohából induló járatot megelőző 24 órán belül. Ha közvetlen járattal mész akkor az előtt 24 órával.
Maldívra érkezés előtt 24 órán belül. Amint elküldted, mutatja a lejárati időt. Ha ejár, újat kell kitölteni. Nekünk csak Zürichben nézték indulás előtt, de a QR kódot ott sem szkennelték, csak látni akarták, hogy megvan. Maléban tőlünk senki nem kérte, de nem tartom kizártnak, hogy az útlevél-ellenőrzéskor a rendszerben nézik a regisztráció meglétét.
Sziasztok! Az imugát a budapesti repülő indulása előtt 24 órával kell kitölteni? Vagy több mint 24 órával előtte, vagy 24 órán belül, vagy pont 24 órával? Vagy Maldívra érkezés előtt 24 órával? Szorosan nézik ezeket az órákat?
Na ezért tettek akkor minket belföldi járatra! Mondták, hogy baleset történt, de nem feszegettük, hogy miféle. Végül még jobban is jártunk, mert azonnal indult a gép és a szomszéd szigetre szállt le, ahonnan speedboattal 5 perc volt a transzfer.
Tegnap kora délután megérkeztünk a szigetünkre. Az első fél nap a regenerálódásról szólt, ma viszon belevetjük magunkat a helyi jóságokba. Water pavillionban lakunk, ami a vizen van, de a hálószobán kívül van benne egy hatalmas nappali is. A legnagyobb aggodalmunk az volt, hogy a 19 éves kölök mit fog szólni, nem fog-e unatkozni, mert emiatt már előre nyígott. Hát eddig imád mindent, főleg a saját medencét, de minden mást is.
A bungihoz jár bicikli, fejenként és naponta 2,5 liter víz, szintén fejenként és naponta egy doboz házi fagyi, és van egy gyümölcstál is, amit utántöltenek.
19-ig volt csak elérhető ez a nagy vízibungi, úgyhogy aznap átcuccolnak minket egy family beach villa nevű, ugyanekkora szállásra. Képekkel majd jövök, most megyünk felfedezőútra.
Filitheyon van 1 db átalakító a szobában. Ha szükséged van + 1-re, a recepción lehet kérni, és adnak díjmentesen. Egyébként a konnektorok - a fürdőszoba tükör mellettit leszámítva - az alábbi link szerinti "G" típusúak: https://www.marchborond.hu/kulfoldikonnektor
Jelenleg 1/2 és 1 napos snorkel sfarira és morning/night fishingre lehet alapból elmenni. A manta-rája és a cetcápa lehetőség - szerintem - évszak-függő.
Tavaly február 10-20 között ismerőseink a Diving Centerrel voltak manta-lesen, és bizony jó párral együtt is merültek. Szerintem őket lehetne erről bővebben megkérdezni: https://filitheyoresort.com/diving/
Tavaly január végén voltunk jacuzis villába nálunk egész végig csendes volt a tenger a másik felén minden másik nap nagy szél fujt,és egyébként is szebb a partja igaz a vllák kb30 méterrel messzebb is de hidd el megéri
Tegnap reggel voltunk tesztelni, estére meg is jöttek az eredmények: mindannyiunk PCR tesztje negatív lett :-))) Szombat késő este megy a gépünk, mostmár tuti az utazás, hacsak addig nem durvul be nagyon a havazás (három napja havazik, kb napi 5 cm, ez egyáltalán nem vészes).
Ezt neked kell mérlegelni, hogy figyelembe véve az italok (horror) árát - és nem csak az alkohol drága - megisztok-e 400e Ft-ot 10 nap alatt. Mi AI ellátással mentünk és nem kellett figyelgetni semminek az árát, nem lett agyoncsapva számolgatással a nyaralás. JBV jobb választás szvsz.
Meeru Island-en a teljes ellátás és az ai között nagy különbség van árban.
10 napra kb 400e Ft.. Kérdésem az lenne, hogy aki volt valamelyik verzióban a szigeten, mi volt a véleménye a két lehetőséget tekintve? Ár / érték arányban érdekelne.
Másik: Jacuzis villa vagy a sima beach villa a jobb választás? (pl. elhelyezkedés) Itt nincs számottevő árkülönbség.
mi az Emirates-szel érkeztünk ma vissza. Mindkét járat eléggé tele volt.
Maleban a lényeg a jól kitöltött kiutazási Imuga QR kódja! Anélkül el se tudod kezdeni a becsekkolást. Ezt szkennerrel leellenőrizték, nemcsak ránézésre.
Viszont nem követelnek hazafele tesztet, a légitársaság előírásait veszik figyelembe. (Magyarnak hazafele nem kell külföldről hozott).
Pesten pedig korrekten elfogadták a bemutatott, korábbi kórházi zárójelentésemet, és engem nem küldtek karanténba. (Mivel féléven belül átestem ezen a nyavalyán.)
Filitheyon pedig búcsúnapon még egy nagy rája integetett nekünk :)
Azért nem mindenhol, de úgy emlékszem, hogy mikor sétáltunk valamelyik terminál felé, a mozgó járda mellett is volt egy pihenőrész. Asztalok, székek, fotelek és paraván mögött a "napozóágyak". Ott szerintem bárki leülhetett.
Business-en mentünk, amióta belekóstoltunk inkább a nyaralást rövidítjük, de összehasonlíthatatlanul kényelmesebb, mint az economy. BUD-DOH között sem oda, sem vissza nem volt Qsuite-os a gép, de a DOH-MLE viszonylatban már igen.
Odafelé a BUD-DOH úton viszonylag tele volt a gép, és mivel "csak" bő 3 órát kellett várni, mi inkább nézelődtünk, és nem kerestük a business lounge-ot. (A kaput is a jelzettnél korábban kinyitották)
Hazafelé viszont a Male-i becsekkoláskor adtak egy "Lounge invitation"-t, így a kérdés el lett döntve.
Én egyébként úgy olvastam, ha business-en utazol automatikusan jogosult vagy a business lounge használatára.
Ezeket én is néztem, ez az ún. "quiet rooms", de nekem - első ránézésre - úgy tűnt, hogy kísértetiesen hasonlít egy hotel strandján elhelyezett napozó székhez, ráadásul külön férfi és külön női szakasz van, ezért ebben nem is gondolkodtunk...
A miénken rajta van a lakcím is, ezért is kérdeztem. Gondolom csak a légitársaságnak kell, a Qatar másolja le, de akkor is aggasztó. Fessem ki a címet, vagy mi..? Tanácstalan vagyok :(
"Sleeping Lounge : Ah, here was where I spent the bulk of my 8 hr transit. At first, we didn’t know about this place, and found a quiet area with many chairs to attempt to nap. It was hard to nap because the seats were hard and had hand rests. So I got up and from my seat I spotted what looked like an Internet Cafe. When I got nearer, what I thought were the backs of computers were actually the backs of inclined chairs! Free entry to those whose tickets show a 3 hour stop over for more! You really got to scroll down to the pictures to see this sleeping lounge. It is no frills once again, and sited next to a cafe (noisy!) but even Changi Airport doesn’t provide this! A god send! Thank you Doha Airport!"
"Al Mourjan Business Lounge"-ban vannak olyan pihenő részek, ahol lehet aludni. Mi is próbáltunk a félig fekvő fotelekben, de aztán jött egy ember, kérdezte mikor indul a gépünk (több óránk volt még akkor éjszaka hátra) és megmutatta, hogy vannak ilyen paravánokkal leválasztott családi boxok, ahol volt egy jó nagy kanapé és fotelek. Az Al Mourjan-ban nem csak az asztalra kitett snack-ek voltak, hanem rendesen étlapról rendelhető, felszolgált hideg-meleg kaják (inkább előételnek nevezném nem rendes főételnek) sütik, alkohol.
Nagyon köszi az infokat, nagyon hasznos. :) Budapestről milyen volt a kihasználtság? Mennyire volt macerás a check-in? Ti business-en utaztatok? Voltak gyerekesek is vagy e most egyáltalán nem jellemző? A lounge access-t ott helyben vettétek meg/esetleg előre foglaltátok? Bármelyik gépen Budapestről vagy Male-ba ti voltatok olyan szerencsések hogy - már ha business-en mentetek- Qsuite-ot fogtatok ki? :) Mostanában megfordult pár ilyen gép budapesten. Az ellátás a gépen milyen volt? Válaszaidat előre is köszönöm/köszönjük. :)
Visszafelé mi is az "Al Mourjan Business Lounge"-ban pihentünk. Itt ugyan szó szerint lefeküdni nem lehet, vannak "félig fekvő" fotelek, én ebben tudtam is aludni.
Egyébként csúcs szuper hely, hatalmas területen fekszik, kis utazó létszámmal, rendkívül tiszta, jól felszerelt mosdóval és zuhanyzóval, továbbá több asztalon kikészített és ingyen fogyasztható víz, üdítők, kávé, tea, kapucinó, kis tányéron snackek...
Van 2 étterem is, mi ezt nem próbáltuk ki, így nem tudom, hogy az ottani fogyasztás fizetős-e?
Ha mindenképpen aludni szeretne valaki, van a "Sleep'n fly" szolgáltatás, de ezt célszerű jó előre foglalni, mert az érkezéskor (23:00 körül) nekünk már nem volt szabad hely, így átmentünk a Business Lounge-ba.
(A szigetről egyébként néztem a sleep'n fly árakat, nekünk (2 felnőtt, 3 óra alvás, 2 kabinban) 192 USD lett volna...)
Most néztem, a tesztlapon nincs cím, csak név, születési dátum és útlevél szám. Ezt egyébként mindenképpen írassátok rá, mert ezzel tudják az útlevélhez - ezáltal az adott személyhez - kötni az eredményt!
Szia, mi ugyanígy vagyunk visszafelé foglaltunk helyet a Al Mourjan Business Lounge-ba, 28.500,- Ft volt fejenként. Van két olcsóbb váró is, de azokat nem néztem meg.
köszönöm.Kicsit off topik kérdés:Dohában visszafele az átszállási idő hosszú,van lehetőség valahol kinyújtani az embernek a lábát?Akár fizetős konstrukcióban is.Nyilván hotelszoba nem kell.
Negatív leletet milyen célból másolták le, nem mondták? Rajta vannak a személyes adatok, aggasztó, hogy nem tudom kinek a kezébe kerül elutazáskor a lakcímem, nyilván üres lesz a lakásom....
Amennyiben hivatalos (munkáltatói) igazolással tudod igazolni, hogy üzleti úton voltál, akkor nincs karantén, minden más esetben viszont alapból 10 nap. A címet, ahol tartózkodni fogsz, a reptéren regisztrálják és a területileg illetékes rendőr kapitányság ellenőrzi. Van egy okos telefonra letölthető "házi karantén rendszer" app, ha ezt használod - gondolom - nem mennek ki a lakásra ellenőrizni.
Az ételválaszték és a minőség nekünk teljesen rendben volt. Mi AI-ben voltunk, és főként - ahogy előzőleg már Vigéczy társunk is írta - a benne rejlő számtalan egyéb, szinte kimeríthetetlen lehetőség miatt.
Azt láttuk, hogy a superior villákban vannak a legkevésbé szorosan egymás mellett az emberek, ott érződött legjobban az 1/3 - 1/2-es telítettség. Bár nekünk a de luxe villában is csak az utolsó 3 éjszakára jött szomszéd, viszont azt mondták, hogy a következő hetekre ott teljes telítettség lesz.
Mi odafelé vártunk a sea-plane-re többet (kb. 3 órát), mert összegyűjtik az egy irányba tartó utasokat. Visszafelé a QR673 20:55-ös indulásához 14:30-ra kellett a villát elhagynunk és 15:15-kor indult a kishajó a szigetről a "Filitheyo International Airport"-ra. Így aznap még maradt lehetőségünk egy "búcsú" sznorkelre és fürdésre is. + az AI itt is előny, mert a transzfer indulásáig (nekünk 15:15-ig) még teljes ellátást adtak.
Ha jól emlékszem, a Qatar-nak 3 járata is volt aznap Dohaba, a miénk volt az utolsó, így amennyiben a Te járatod előbb indul, lehet, hogy a transzfert is előbb elindítják a szigetről, de igyekeznek a nemzetközi járatok indulásához igazodni.
A hidroplánok egyébként csak világosban repülnek - kb reggel 7 és este 6 között - így, ha a nemzetközi járatod este 10-11 körül indul (a Turkish, vagy a későbbi Emirates), akkor kell a reptéren dekkolni.
Szóval -szerintem - a reptéri dekkolástól nagyon nem kell tartanod, főleg, mert a becsekkolás - nekünk - elég hosszú időt vett igénybe a sok utas miatt.
Ételekkel meg voltál elégedve?Milyen ellátást választottál?Írták korábban hogy a sziget 1/3 telítettségű.Ilynekor is egymás mellé teszik az embereket a superior villában?Megérkezéskor a hidroplánra sokat kellett még várni?Visszautam nekem(szintén qatar) az esti órákban lesz maléról,ilyenkor még ki lehet használni az aznap délelőttöt a szigeten,vagy indul reggel a hidroplán,és ott kell dekkolni a malé reptéren estig?
Az előzőekben olvasható PCR tesztes problémákkal mi egyáltalán nem találkoztunk, de lehet csak azért, mert máshol másként kezelik. Elutazás előtt - az IMUGA-hoz - kellett egy negatív lelet, amit a budapesti reptéren a becsekkolásnál lemásoltak. Az IMUGA QR kódot mi kinyomtattuk, és Male-ban a beléptetéskor az útlevéllel együtt átadtuk a hivatalos személynek, aki max egy pillantást vetett rá, de egyáltalán kézbe sem vette, nem is ellenőrizte.
"Hatton"-nak egy gondolat: ha nem resort szigetre mész, 10 nap karanténra köteleznek és meg kell adnod, hol fogsz dekkolni (lásd: IMUGA)
A gépen (Qatar-ról van információm) maszkot kell viselni, (ez lehet a legegyszerűbb is) de - természetesen - az étkezések során le lehet azt venni.
Visszaútra nekünk semmilyen teszt nem kellett, a szigeten sem akartak erre rábeszélni. Az IMUGA departure változatát kitöltve kaptunk egy QR kódot, amit a telefonra lementettünk. Ezt a Male reptéren (a visszaúti becsekkolás előtt) ellenőrizték.
A szigeten a villák fából készültek, így - gyakorlatilag - semmilyen hangszigetelést nem nyújtanak.
A superior (dupla) villák 39-től 99-ig (a sziget nyugati-északnyugati oldalán) esetében egy kifogott zajos szomszéd tönkre teheti az egész élményt. A - szerintem - legjobb fekvésűek az 55 és a 65 közöttiek, ezekhez ven legközelebb a snorkelezéshez kiváló 6. számú bejáró.
A de luxe villák 07-től 22-ig néhány m2-rel + egy fürdőkáddal nagyobbak, és egyedülállóak, ezért kisebb az esély, hogy a 6-8 méterre lévő szomszéd zavarjon, ráadásul ezek a sziget déli - általában védett - oldalán találhatóak, előttük lassan mélyülő homokos parttal. Szerintem a legjobb fekvésűek a 22 és a 21 számú.
Ha valakinek friss információra lenne szüksége, szívesen válaszolok.
Hát az iker bung sajnos tényleg hangos, az egyik legnagyobb gyengesége a filitheyo-i szobáknak ez a hiányosság. Én is a szomszédasszony orgazmusára emlékszem, igaz az nem hajnalban volt...:), meg a szomszéd fingására (persze lehet, hogy az is a szomszédasszony volt). Szóval csak akkor válaszd ezt a szobatípust, ha toleráns vagy.
Minden bungi a parton van (pontosabban maldív módon, azaz lehet 20-25 méterre a víztől és a bungik és a víz között van még egy növénysáv is. A deluxokat azért láthatod "közvetlenebb" partinak, mert ott esetleg gyérebb ez a növénysáv.
Napfelkeltét ne is keress, mert azon az oldalon nincsenek bungik, naplementét pedig vagy a vizibungikban, vagy a deluxe bungikban (amik nem ikerbungik), azok néznek nyugatra, a szobák többsége északra néz és a naplementét a növényzet miatt nem is látni.
Ahogy előttem is írták, napfelkelte 6:30, naplemente 18:30 körül.
Az összes közvetlen parti,mi tavaly iker bungiban voltunk nem vészes a hang,bar egyik reggel mikor a szomszéd hölgy elélvezett azt halottuk de utána ök elis utaztak igy csak a búcsú orgazmusát hallottuk.Az új lakók vagy nem szexeltek vagy csak nem jött át a hang😁
A Maldiv-szigetek az egyenlitohoz kozel vannak, ergo a nap 12 orat van fenn/lenn, saccpekb 6:30-kor kel, 18:30-kor nyugszik (ettol elterhet a helyi idoszamitas hulyesege miatt, mert van olyan sziget, ahol 1/2 oraval elobb/kesobb van).
Aki volt már,az tudna segíteni a szoba kiválasztásában?
Egyrészt ez az "iker" bungi mennyire hangos.Gondolom nem 30as tégla választja el a falakat.
Másrészt a bungik hogy vannak elhelyezve?Itt a naplemente/napfelkelte mennyire játszik szerepet?Vagy úgy van az összes tájolva,hogy teljesen mindegy ilyen szempontól?Mert ha a keleti oldalon 4kor már lemegy a nap,az annyira nem jó(lehet hülyeséget mondok).
Ezen kívül az "iker"/superior bungik mennyire esnek távol a parttól?Ha jól látom a delux az majdnemhogy vízparti.
Nem. Az a cél, hogy holnap is fogadhassanak turistákat, mert ebből élnek. Márpedig ha ma felültetnek a teli repülőre egy tudottan fertőzött embert, holnaptól minden ország banolni fogja őket, jogosan.
Ráadásul ez bonyolultabb kicsit, mert a légitársaságok többsége is megköveteli a negatív tesztet boardinghoz, így hiába szabadulna Maldív egy fertőzöttől, nemigen van hova mennie.
Nem érdekli őket hogy a légitársaságod vagy az anyaországod nem kér tesztet ők ezt kötelezővé tették..valahol be kell szedni az eddigi kiesést... és ha pozitív ott tartanak karanténhotelban 14 napig. Volt ott egy szerb csoport szervezett úttal 2 fő pozitív lett ott is tartották őket...nagyon gáz..a hotelről meg nem is beszélve..láttuk kívülről
Akkor nagyon szűkül az általad tolerálható területek nagysága.
Maldívon a bennszülött szigeteket is kerüld, bár mint írták tilos látogatni azokat.)
Svájc az tényleg jó hely, egyszer egy helyi stüszivadász arra kényszerített, hogy a Firebird autómmal szakszerűen ferdén/szabályosan parkoljak be, ahol akkor 200 szabad hely volt.
Kinéztem belőle, hogy van fegyvere és lelő! Visszatoltam, és szabályosan beparkoltam...
Your resort will arrange your COVID tests if they are required either by your airline or home country before departure. Most resorts will charge for this .
Split stays are possible (except where this involved moving from a live aboard vessel to a resort/local island) subject to clearance of both your original and intended destination against the COVID Monitoring/Contact Tracing List. You will have no control over this and should be aware that if your move is declined you'll need to stay at your original location.
All current requirements are posted on The Maldives Ministry of Tourism page should you require any further information or wish to keep up to date with any changes that come into force.
Maléban a leszállás után az volt talán az első hogy megnézték konkrétan hol foglaltál, persze ez fel volt töltve az Imugára is. A visszafelé tesztet kötelező jelleggel kezelik, hiába mondtuk hogy a mivégső uticélunk nem kér ilyet tőlünk, ráadásul nekünk volt még egy pozitiv IGG tesztünk is, ami azt bizonyitja hogy átestünk, de nagyíve sz...ták le.A z a baj amit Te is mondasz hogy igazából nincsenek pontos szabályok, ráadásul azok naponta változnak, megnehezítve ezzel az utasok dolgát. Nekünk azt mondták utolsó nap hogy nem lehet átmenni resortra, az egyik ismerősöm most van Fihalhohin és azt mondta hogy már közölték velük megérkezéskor a kötelező tesztet...ez van
Nem állítottam, hogy a csótánynál nincs koszosabb állat, csak annyit, hogy a csótány egy koszos állat. A koszos embereket nagy ívben kerülöm, ugyanez igaz a koszos állatokra is.
as long as none of the resorts taking part at the split stay procedure is on the HPA Monitoring list (see the link in Post 3) on the day of inter resort travel, no further approval from the HPA is neeeded! In other words, the HPA relies on the honesty of the tourist facilities!
If one of the islands is under monitoring, split stay will automatically be denied/is prohibited!
There is no necessity to inform the HPA or the resort about your split stay intentions prior to departure from home!
But of course it makes things easier for all, if you inform the resorts longterm in advance!
@ Josefine
I'm planning on a 5/10 night split stay in a couple of weeks and have informed my first resort of the intention to do so; they just said that they will communicate with the other resort 3 days beforehand and as long as both are not on the contact tracing list, it will be ok to move. No need for any paperwork to be submitted before arrival in the Maldives.
nemcsak hogy lehúzás,de én azért vettem hosszabb időre repjegyet,hogy megoszthassam az időt 2 sziget között.
És ez a szar ebben a helyzetben,hogy sehol nem lehet pontos infót kérni,és minden napról napra változik.
Nem úgy működik,hogy itthon csinálsz egy 3 napnál nem régebbi tesztet,leszállsz maléban,és onnantól oda mész ahova akarsz?Megnézik a szállást?
De ha tegyük fel elmegyek egy lakott szigetre először,utána mikor a speedboat visszavisz maléra,hogy utána onnan átrepüjek/áthajózzak egy resort szigetre,ott megint valami beléptető rendszeren kell átesni?Kit érdekel hogy miután én leszálltam,merre megyek tovább?Egyáltalán nem világos.
Ki kéri a tesztet?A resort,vagy csak maléban a reptéren?Mert ha a resort nem kéri,én meg átjutok egyik szigetről a másikra,akkor kit érdekel?
Nincs egy követség,vagy hol lehet ennek utána járni?Addig nem tudok szállást foglalni.
szerdán jöttünk haza Maafushiról, odafelé és visszafelé is kérték az Imugát, beutazáskor pedig a szállodafoglalást. Visszafelé kötelező a PCR teszt amit ők leszerveznek, 85 dollár fejenként. Hétfői infónk az volt hogy lakott szigetről a resortok nem látogathatók, mi még az előző héten eljutottunk., és hogy mostmár a resortokon is kötelezővé tették a PCR tesztet ami ott 110 dollár...nem is értem...igazából egy nagy lehúzás
A Ukulhasi magyar par kinyitott egy par napra, vannak vendegek. Szerintem kerdezd meg oket a FB-on, ok tuttin tudjak, hogy mi is van a lakott szigetekkel.
tudtommal a helyi szabályok miatt azok most nem látogathatók, kombinálhatók, és innen se szerveznek most oda "szigetnéző" kombinációval snorkel túrákat, mint korábban állítólag volt. Aki resorton van, annak ez a helyi karantén helyszíne.
Hangya, pók OK, csótány szerintem kimondottan a kosszal függ össze, de ezen nem fogunk összeveszni, a magam részéről inkább reménykedem, hogy mi nem találkozunk majd eggyel sem :-)
Hát az eddigi szigeteinken pont a csótány nem volt meg, szerintem ritka dolog, viszont elkerülhetetlen, hogy ezek bejöjjenek, ha ott élnek a szigeten. Ez nem a sziget, vagy a tisztaság hiányának problémaköre.
mondjuk a gekkóról annyit, hogy legutóbb beledöglött őkelme a feleségem sminktáskájába és nem voltam boldog, amikor ki kellett onnan halásznom
Szerintem ósszességében ez a bogár, gyík, gekko probléma egyáltalán nem zavaró, csak ha rágörcsölsz
Hát ez nem hangzik jól... A gekkó a szobában a természetközeliség jele (offtopik szigeten éltük meg, cuki volt). A csótány nem, és egy luxusresorton nem is szeretnék találkozni vele.
Megkérdezhetem hogy a hidroplán transfer mennyibe került?
Ha nem iszunk alkoholt szted úgy is szükséges az all inclusive,vagy elég lehet a teljes ellátás?Ahogy más resortoknál írják ez a napi egy üveg víz semmire nem elég.Ha meg meg kell venni ugyan ott vagyok mintha kifizetem az all inclusive-ot.
Azzal egészíteném ki a korábban itt írtakat, hogy ez valóban annyira zöld sziget, hogy a villában nem csak Ti laktok. Lakótársak: szúnyogok, hangyák és csótányok, még az itteni „száraz” időszakban is, mint most. Máshol ilyennel kevésbé találkoztunk. Ez bizonyára a nyitott fürdőszoba és a deszkapadló miatt van itt így. A superior villa elegendő egyébként, az északi parton hűsebbek a szobák a széljárás miatt, mint a déli parton.
Felújítás? Vannak nádfedeles villák és bádogtetősek, az előbbit belülről nem láttam.
A konyha és a tenger ugyanolyan mindenkinek, ez a lényeg szerintem.
1. Amikor becsekkelsz BUD-on, akkor VEGIG becsekkelsz es megkapod mind a ket beszallokartyat
2. A csomagokat ertelemszeruen atrakjak a kovetkezo gepre
3. Te figyeled a leszallas elott a monitort, de szoktak az utaskiserok is szolni az atszallo utasoknak [bar itt ketlem, merthogy az utasok nagy resze atszallo utas lesz], hogy a te jaratod/csatlakozasod honnan/melyik kaputol (Gate) fog menni, ezt altalaban mar a gepen megtudod. Lehet, hogy a monitoron szemelyre szolo lesz a kiiras, lehet, hogy az osszeset listazzak (marmint amelyekre van a te jaratodrol utas) Ergo 99% esellyel tudod, hogy melyik terminal melyik gate (nyilvan 50 perc atszallasnal ugyanaz a terminal)
4. Amikor kiszalsz a gepbol, akkor Connecting Flights feliratot keresel, de ott allnak a kiszallasnal utbaigazito emberkek, akiket lehet kerdezni, lobogatod a masodik beszallokartyadat, aztan celra iranyitanak. A csomagod toled fuggetlenul megy at a masik gepre, azzal nem kell veszodnod.
5. 50 perc nem sok ido, ha kesne a gep (de azert nem rettenet sokat), akkor nincs panik, meg szoktak varni a transzfer utasokat. Persze csak ha sietnek :D
[Nyilvan atszallas kozben at fogjak a kezicsomagot egy parszor vilagitani]
Kb egyharmados telítettséggel megy a sziget, elférünk a bárokban is, csak a büfénél kell maszk.
A mostanában tárgyalt témákra replikálnék:
Tényleg Male reptérre érkezéstől számítva 24 órán belül kell feltölteni az egészségügyi igazolást. Köszönöm a korábbi figyelmeztetést! Nem kockáztattam, indulás előtt csináltam, jó volt. Megjegyzem, nincsen rajta név, csak lejárati határidő. Viszont egyből ezt kérik a reptérre beérve. Ránéztek, és mehettünk tovább az útlevél ellenőrzéshez.
Továbbá itt nagyon drágán fizetős továbbra is a wifi, a reptéren vásárolt kártyát használom, beválik. Bár ez se tökéletes, ha sok a felhő felettünk (akkor mindenki internetezik, de talán a kapcsolat se olyan erős akkor).
Persze, ide elsősorban nem netezni jövünk, de nálam néha szükséges.
Eddig egy teknőc, egy kiscápa és egy polip a termés kb 6 órányi sznorizással.
Pedig tényleg üzleti út volt nekik. Évek óta szervez Maldívra fogyókúra-táborokat. Van napi 1-2 óra, elmondja,hogy mit ehetsz, mennyit,stb. Pici táplálkozási tanácsadás, pici sport. Neki ez az üzlet. Gondolom a jelentkezőkön keres annyit,hogy az ő útja ingyen van. A nagy kérdés,hogy a résztvevők hogy papírozzák le,hogy nekik ez üzleti út...
Nyilván velem megbukna egy ilyen fogyi-tábor, mert elképzelni sem tudom,hogy egy all inclusive ellátás mellett koplaljak :-) Vagy azért fizessek,hogy ne ehessek :-)
Teljesen igazad van és egyetértek veled abban, hogy Réka legalább olyan intelligens, mint amennyire szabálykövető. De sajnos ettől még tény, hogy a földi halandók munkáltatói igazolásait iktazják, és szúrópróba-szerűen utánanéznek.
Kapaszkodj meg, eppen lehet legalis, tenylegesen uzleti is. Tavaly (meg pre-covid) kb 3 helyen lattam, hogy magyar cegek full-osra bookoltak maldivi yoga-tanfolyamokat. Nem vicc, tenyleg. Meg az Ukulhasiak is siman osszeszedtek egy par csoportra valot. Szoval ha azert utazott, hogy a helyszinen megnezze/letargyalja, akkor ez van!
[Nyilvan nem ez van, vagy nem csak ez van, de most oszinten ki nem volt meg ugy uzleti uton, hogy rahuzott egy-ket napot, ha mar ugyis arra jart?]
Bocsi, ha nem írtam le teljesen a sztorit és félreérthető voltam. A cégünk képviseletében el kell utaznunk Prágába, csak gondoltam -mivel itt nagy az élet és ezért írtam, hogy "MÁS"- hátha valaki esett már át ilyen ellenőrzésen. :)
Amit pedig leírtál az valóban gáz, dehát kiskapuk ugye mindig vannak és buta lett volna nem kihasználni. Legyen ez annak a baja, aki ezt a nagy világ elé tárja, annak aki elhiszi, hogy üzleti út, meg annak akit ez foglalkoztat. :)
Bocs, hogy ma ilyen vitriolos hangulatban vagyok, de erről meg az jutott eszembe, hogy valaki itt alább is írta, hogy Rubint Réka a saját FB (Insta, vagy mittudomén) oldalán azt írta, hogy ő is üzleti úton volt Maldivon. De most tényleg, könyörgöm... Elvileg úgy vagy üzleti úton, ha a munkáltatód ír egy nyilatkozatot/igazolást/levelet (nem kívánt rész törlendő), hogy Te bizony a cég érdekében kiküldetésbe mész üzleti céllal ide, meg oda, pecsét, aláírás, aláírási címpéldány, cégkivonat, 3 pld csatolva.
Namost ez az istenadta a saját vállalkozásában nyilván magának ad és/vagy a férje (Norbi) ad neki egy ilyen levelet. És akkor innentől kezdve amikor apával elmegyek Maldivra, akkor van olyan ostoba, aki elhiszi, hogy ez üzleti cél és nem családi nyaralás? És az ostoba pics@ ezt még a FB-ra is kiírja.
Na erről csak ennyi. És most már tényleg eltakarodok, mert ez utóbbi hozzászólások mind-mind súrolták az offtopic határt.
Elég komolyan ellenőrzik erkezéskor. Októberben még csak mutatóba kérték, mostmár szkennelik és gyakran leellenőrzik az igazoláson feltüntetett munkáltatónál.
Úgy látom, hogy a drónos kérdésemet már túltárgyaltuk. :D Én azt mondom, hogy beadom a kérelmet, de mindenképpen megpróbálom elvinni. El nem vehetik, -mert nem tilos bevinni-, ha pedig nem jön meg a papír, akkor a helyi erőket megkérdezem, hogy használhatom-e nyilván betartva a magasságkorlátozást és mások személyiségi jogait, ugyanis nem célom sem félmeztelen testeket videózni, sem celebek után kutatni és abból profitálni. Csupán szeretném a nászutunk egyes momentumait megörökíteni. :)
MÁS:
Valaki utazott mostanában üzleti céllal külföldre? Ha igen, akkor milyen ellenőrzési pontokon kellett itthon átesni? :)
Nem tudom, hogy ez jogos aggály-e, bocs, ebben nem fogok tudni segíteni.
DE
A témához való első hozzászólásomban =hsz: 36375 idéztem az ide vonatkozó szabályozást, amit asszem a helyi véderő honlapjáról lehet olvasni: flying a drone is legal in the Maldives. Tehát ha valami legális egy országban, akkor azt szerintem nem kobozhatják el (ellentétben pl. az alkohol, vagy ne adj Isten valami kokó, ami illegális, tehát elkobozhatják). Egyrészt, elég elképzelhetetlennek tartom, hogy a határőr elkezdi kutatni, hogy a százonvalahány resort sziget közül Te éppen melyikre mész és ott engedik-e a reptetést. És akkor még ott van az is, hogy ugyan a szigeteden nem engedik a reptetést, de biztos van olyan kirándulása a szigetnek, ahol kivisznek a nyílt vízre, vagy egy zátonyhoz, vagy egy lakatlan szigetre és Te majd ott akarsz drónozni (tudom...tudom, ez már amolyan szarva közt a tőgyit féle érvelés, de a határőr ezt nem fogja végigjárni). Meg számtalan ilyen érv van (pl. majd maldiv után Te még mész tovább és ott fogsz drónozni, ezért van nálad, stb. stb.). Summa summárum, a határőr odáig fog eljutni, hogy nem tiltott a cucc, ami nálad van, úgyhogy be fogja engedni.
Én nem is próbálnám szétszedni, hogy majd nem tudják mi az (oké, a propellereket úgyis leszeded, mert letörhet, az aksit kiszeded, mert az Emirates háklis rá, stb.), szóval ne nézd hülyének őket. Csak mosolyogva bemutatod, hogy "legal", esetleg szerzel engedélyt, ahogy írtam korábban hogy kell és meglengeted a pecsétes papírodat. Szerintem nem fogják elvenni.
Ez a drónok körül menő hiszti világszinten már kezd az agyamra menni. Biztos hamvas, fehér lelkű kis mitugrász vagyok, aki nem akar belesni egy zuhanyzóba sem, mert van saját zuhanyzóm, ahol még leselkedni sem kell..., de hogy ezrek életét kell nyírbálni egy tahó miatt. Így van ez Magyarországon is, ahol olyan lett a dróntörvény amilyen, mert valaki benézett Mészáros Lőrinc kertjébe, a többi, aki csak a fényképezésnek és az esztétikumnak akar hódolni, annak meg megtiltják. Pedig a f@szom se kíváncsi Mészáros Lőrinc kertjére...
(mindenkitől bocs a trágárságért:)
De így van ez az élet ezer területén is, ahol pl. páran kihasználják az adótörvényeken meghagyott lyukakat, aztán megintcsak tömegeknek tiltják meg, hogy valami csináljanak, miközben az lenne az adóhivatal (vagy a drónhatóságok) dolga, hogy elkapja azt az egy-két hülyét.
Mielőtt átmenne a kommentem politizálásba, azt gondolom, hogy én igenis viszek drónt, megkérem rá az engedélyt, esetleg, ha két sziget körül kell választani, ahol az egyiken lehet drónozni, a másikon meg nem, akkor megfontolom, hogy a drónosra megyek és fogok csinálni olyan felvételeket, amelyek a természet szépségét ünneplik, az emberek meg csak érdekes pixelek lesznek rajtuk.
Ilyen alapon meg lehetne tiltani a hidroplánról való fényképezést is,mert 1 komoly géppel onnan is be lehet látni vkinek a nyitott fürdőszobájába,ahol nem csak a kopasz feje látszik! :)
1. Nem mindenki használja etikusan a drónt. Te igen, mi is, gondolom, a topiclakók többsége is. Egy szálloda menedzsmentjének könnyebb kategorikusan tiltani, mint esetleges perekben részt venni, mert valakinek sérült a privát zónája
2. A privát medencékben vagy pláne fedetlen privát zuhanyzókban történteket semmilyen teleobjektív nem látja, de a drón igen. Vannak már nagyon profi drónok, egész komoly optikai zoommal, innentől vissza az első ponthoz.
Én meg tudom érteni, megha nem is tetszik, mert mi is szeretnénk légifelvételeket, akár magunkról is. Mi nem fogunk kockáztazni, de ha látunk valakinél drónt, megkérjük, hogy küldje át a felvételeket, esetleg akár lőjön rólunk is :-)
Mondjuk nekem erről az jutott eszembe, hogy a fene megeszi az egészet, aki ilyen szabályokat hoz, annak fogalma sincs a drónozásról.
Mert mire használod a drónt? Távoli, főleg a szigetről magasról készített snittekre, ahol a zátony, a sziget, mint táj, esetleg a pálmafák, vagy a vizibungisor a főszereplő. TÁVOLRÓL. MAGASBÓL. Azaz a legtöbb képen a szereplők apró, pár pixelnyi emberhangyák lesznek. Ja és a legtöbb esetből felülről és maximum annyi derülhet ki sokakról, hogy esetleg egy kicsit kopaszodik, persze továbbra is pár pixelnyi, a legtöbbször felismerhetetlen méretben...Másik felhasználási mód, amikor sétálsz, futsz a parton, a drónod meg követ (még integethetsz is neki). Hát itt sem látom azt az irdatlan veszélyt, hogy közben elmész Brad Pitt mellett és beleavatkozol a magánszférájába, mert négy képkockán, valószínűleg szintén jó távolról és magasból rajta lesz.
Ezzel szemben, ha a kezedben egy sima fényképezőgéppel körbejárod a szigetet, simán felismerhető lesz a háttérben bárki a fényképeiden, sőt rosszabb esetben a távolból egy jobb zoom, vagy teleobjektívvel (nekem is van ilyen!!!:):) premier plán fotók készíthetők bárkiről úgy, hogy nem is tudja.
Szóval a GDPR-ra, meg a privacy-ra hivatkozó tiltás nem több, mint hiszti. A hidroplánokra, vagy a nagyobb gépekre vonatkozó tiltást még hajlamos vagyok megérteni, bár az esetek 99%-ban azt sem.
En is kb arra tippelek, hogy 5* es felett nagyon "puccos" a tarsasag (egy resze) es nyilvan nem szeretne, ha roluk keszult (dronos) videok felkerulnenek a netre.
Mondjuk total ertelmetlen, mert nem-dronnal is lehet kepet/videot kesziteni.
Szia! Azt megtudnád mondani hogy a 96 órát pontosan honnan kell számolni? Az indulástól vagy, attól az időponttól ahol átszállunk és érkezünk Malera? Koszi előre is a választ!
@szlillu-Lilla, akkor ez alapján viszont végképp szigetfüggőnek tűnik nekem a drón policy! Most nézem ugyanis, hogy Kuredu - ami szintén Champa :))) de becsszó nem kapok jutalékot utánuk :) - megengedő hivatalosan is. Tehát még egy társaságon belül is teljesen különböző lehet a hozzáállás - és peches nektek, hogy az eddig felmerült három resort közül épp Meeru a legszigorúbb. Ez persze az elmélet, a gyakorlati részét nyilván csak egy rutinos, Meerut-járt drónos sorstárs tudná megmondani neked...
Mindenesetre nekem mindebből az jön le, hogy én a helyetekben beszélnék a szállodával - az is lehet, hogy jobb taktika ott helyben (is) megkérdezni? Én legalábbis (igaz, nem a Maldív-szigeteken) jártam már úgy szálláshellyel, hogy elsőre, előzetes levelezésben lepattantunk egy kéréssel, amit aztán helyben minden további nélkül nagyon kedvesen teljesítettek, látva hogy nem vagyunk marcona emberevők... Szóval elképzelhető, hogy itt is van a rendszerben némi rugalmasság.
Csodálkoztam pár napja, amikor kérdés volt itt, mert tisztán emlékeztem, hogy korábban ez benne volt a kormányrendelet szövegében, most viszont nincs, de gondoltam, a reptéri rendőrség tudja, mit beszél. Ezekszerint még épületen belül sincs egységes gyakorlat :-(
Sziasztok, most beszéltem én is a reptéri rendőrséggel a megadott számon, és most egészen mást mondtak sajnos. Azt mondták, hogy ők a kormányrendelet szerint mérlegelnek, és még a fél éven belüli pozitív PCR teszt sem elegendő, mert az nem bizonyítja, hogy ki is gyógyultam. Olyan igazolások fogadhatóak el, amelyek dátummal ellátva bizonyítják, hogy mikor estünk át a fertőzésen és mikor gyógyultunk ki abból. Persze a gyakorlatban lehet azon múlik, hogy épp kit fog ki az ember, és az éppen mit fogad el. Mondjuk negatív teszt kell a kiutazáshoz, így a korábbi pozítív és a friss negatív együtt már biztosan jó. A szerológiai tesztre azt mondta, hogy azért nem jó önmagában, mert nem igazolja a fertőzés dátumát. Esetleg egy orvosi igazolással együtt elfogadható, feltéve hogy az orvos kiállít-e ilyet utólag.
Az még nincs szabályozva! Egyelőre az oltottak nem élveznek előnyt, az oltás miatt nem jár karanténmentesség. De ezt ugye akár február 1-től is megváltoztathatják...
... Ja, az az info kimaradt, hogy és Vilamendhoo-t ugyanaz a Crown & Champa üzemelteti, mint Meerut. De azért most lecsekkoltam neked, és sajnos nekik is kint van az oldalukon, hogy elvileg nem szabad drónozni (legutolsó kérdés). https://www.meeru.com/overview/faq.html :)
Sziasztok! Biztos, hogy múlik a szállodán (is), mert bár én még csak kacérkodom vele (mármint Vilamendhoo-val, nem a drónnal :) ), emlékszem, hogy a honlapjukon a FAQ-ban láttam pont erről infót, úgyhogy most ki is kerestem nektek: https://www.vilamendhoo.com/overview/faq.html
For safety and privacy reasons, drones and other flying devices of a similar nature are not allowed in Vilamendhoo. The General Manager may grant special permission for resort-specific promotional photography purposes. In such cases, guests will be notified in advance.
Bár nem vagyok jogász, én úgy értelmezem, hogy általánosságban legális (azaz pl. bevinni az országba), de ettől még az egyes resortok lehetnek szigorúbbak és megtilthatják... :)
Szerintem ez nem a szállodán múlik. A hivatalos tájékoztatás így kezdődik: According to the Maldives’s national aviation authority, the Maldives Civil Aviation Authority (MCAA), flying a drone is legal in the Maldives. Szóval sehol sem lesz tilos, a szálloda sehol sem fogja tiltani. DE, vannak olyan fekvésű szigetek, amelyek pl. közel fekszenek a reptérhez, vagy éppen rossz helyen vannak repülési szempontból, ne adj Isten más katonai létesítményhez vannak menthetetlenül közel, ott kinn lesz a tábla, hogy Flying a drone is prohibited.
Kuredu kb. 140-150 kilométerre van a reptértől, jóformán ott kezdenek a gépek ereszkedni 10000 méterről, vagy a felszálló gépek is már lassan elérik ezt az utazó magasságot, úgyhogy ott nem vagy veszélyes egy nagy gépre drónoddal, ami jó ha 500 méterre felemelkedik, nem is fogják agyon tiltani. Persze a hidroplánokra ott is figyelni kellhet, de az más tészta.
Mi pl. Thulhagirin voltunk 2 éve, amelyik sziget kb. 5-6 kilométerre van a reptértől, de ami a rosszabb (drón szempontból legalábbis) a leszállóirány kellős közepében fekszik (Bandossal és Kuda Bandossal egyetemben). Szóval ahol B-777-esek, meg A-340-esek ereszkednek 400-500 méter magasan a bejövetel legeslegutolsó fázisában, nem is voltam meglepve, hogy kinn volt a tábla, hogy No Drone Please!. Más kérdés, hogy láttam vendéget drónozni...