Keresés

Részletes keresés

Pamina Creative Commons License 2008.10.08 0 0 128

Szia, a blogomon kérdezted a Pfaffot, de mivel itt is megfordulsz, ideírom.

Először is varrógépekről itt van nagyon jó kis összefoglaló:

http://kozosvarras.blogspot.com/search/label/Varr%C3%B3g%C3%A9p

 

Aztán meg csak annyit tudok mondani, én nagyon szeretem a Smartomat, nekem minden igényemet kielégíti. Kb. arra használom, mint te szeretnéd: mindenféle hasznos-praktikus kis vicik-vacakok varrására, ezért nekem a díszítőöltések nagyon jól jönnek. Ruhát nemigen varrok, de néha azért igen.

 

Tehát ár-érték arányt tekintve is nagyon jó döntés, és amúgy is.

Előzmény: mese meskete (124)
mese meskete Creative Commons License 2008.10.08 0 0 127
maplesyrup: köszönöm a válaszod. tehát neked bevált és szereted :) volt valami problémád vele? (nem vitt át valamit? hurkolódott? tűt tört?)

cicvarek: hát igen. a szívem a PFAFFhoz húz, de most elbizonytalanodtam...
Előzmény: Törölt nick (126)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.08 0 0 126
hát igen, ilyen ez - az ember segítséget vár, aztán még jobban belezavarodik :-))))
Előzmény: maplesyrup (125)
maplesyrup Creative Commons License 2008.10.08 0 0 125

BROTHER Innov-is NV50
Nekem ez van január óta. Felsőanyagtovábbítót vettem hozzá.

Nem tudom, hogy műanyagból van-e a belsőség.

Nekem nagyon bevált,én is amatőr varró vagyok.

De jönnek majd mások is, nem könnyítik meg a döntést. :))

Kiegészítő asztalkát a férjem barkácsol hozzá.

Előzmény: mese meskete (124)
mese meskete Creative Commons License 2008.10.08 0 0 124
sziasztok!

új fórumozó vagyok. tanácsot szeretnék kérni varrógép vásárláshoz:

ezek között őrlődöm:
PFAFF Smart 200c
(http://varrogep.mw4.hu/index.php?center=uj_termekek&term_id=422) link1

BROTHER NV-30 vagy NV-50 - persze inkább 50
(http://varrogepek.hu/brother/NV10-30-50.pdf) link2

most felmerült:
SINGER Quilter 5053
(http://www.singer.kft.hu/termekek/singer_akcio_quilter_5053.htm) link3

mindegyik mellett van pro és kontra érv.
gondolkoztam, hogy mire fogom használni. hát főleg, hogy megtanuljak rendesen varrni. nem tervezem, hogy ruhákat varrnék, inkább kisebb hanszálati tárgyakat (neszeszer, táskák) szeretnék alkotni, egyre szebbeket... ezért úgy gondolom, hogy használni fogom a díszöltéseket is.
ezenkívül (ehhez hozzá) tervezem, hogy megtanulok a patchworkot is. szóval ilyesmik. szerintetek ezen célokhoz melyik a legmegfelelőbb?

nem most kezdeném a varrást, azért varrogatok már egy ideje. (nem sokat 1-1 ruhadarabot, apróságokat). eddig nagymamám, utána anyukám varrógépét használtam, de most új, saját háztartásunkba szeretnék egy tuti gépet... a férjem azt ígérte karácsonyra megkaphatom.

segítsetek kérlek!

leírom az összehasonlítást és kérdéseket, amit a nekem fontos részletek függvényében írtam:

PFAFF Smart 200c
sok díszöltés (101)
többféle gomblyuk (1 lépéses)
? felső anyagtovábbbító?
? automata tűbefűző (az hogy fel van sorolva hogy tűbefűző, az azt jelenti, hogy automata?)
? quilt öltés (13, 16?)?

BROTHER Innov-is NV50
nagyon szépek a díszöltések (135)
automata tűbefűző
többféle gomblyuk (1 lépéses)
? felső anyagtovábbbító?
? quilt öltés?
? tényleg műanyagok a belső alkatrészek?

SINGER Quilter 5053
jóval kevesebb díszöltés (lehet, h tényleg nem használom ki azt a sokat?)
automata tűbefűző
quilt öltések
ajándék patchwork asztal
? felső anyagtovábbbító?
? tényleg szükségem van sok díszöltésre?
Viperator Creative Commons License 2008.08.23 0 0 123
Igen, akciósan!
kállószilvi Creative Commons License 2008.08.23 0 0 122
Mennyi volt az ára?Remélem még akciósan vetted!
Előzmény: Viperator (121)
Viperator Creative Commons License 2008.08.23 0 0 121
Na végre tegnap vettem a móri Lidl-ben (81-es úton) varrógépet, még van egy darab. Már rég kerestem....

Üdv!
Nyafkamacska Creative Commons License 2008.08.06 0 0 120
Nekem a boltban, mikor vásároltam azt mondták, ha elromlik, a blokkal együtt oda kell visszavinnem. Mármint a boltba. És ők intézik a javíttatását.
Előzmény: Profeszor (110)
F.Gina Creative Commons License 2008.08.06 0 0 119
Boszi99 ezt írta a foltvarróson :
"Ha meghibásodik, adnak helyette csere gépet, a hibásat pedig kiviszik Németországba, Azt mondta az ügyintéző, ( német, de beszél magyarul)) ugyanaz, mint a Pfaff smart 200c és minden kiegészítő alkatrész passzol hozzá."
Talán ő tud valami konkrétumot.
kustrae Creative Commons License 2008.08.05 0 0 118
Tedd azt!Ez így tényleg nincs rendjén.Aztán mesélj ám,mi volt!
Előzmény: Profeszor (117)
Profeszor Creative Commons License 2008.08.05 0 0 117
De igen próbáltam. Sajnos vékony cérnával nem működik. Nem hajtottak el válaszolnisem tudnak. Illetve azt mondták adjamfel  postán a gépet, ez már marhaság az meg mégnagyobb, hogy olyan címet adnak ami nincs.Valószínüleg a fogyasztóvédelmi főfelűgyelőséghez fordulok.
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.03 0 0 116
nem próbáltad meg állítani az alsó szálfeszességet úgy ahogy leírtam?
Előzmény: Profeszor (114)
kustrae Creative Commons License 2008.08.03 0 0 115
Miért,elhajtottak???
Előzmény: Profeszor (114)
Profeszor Creative Commons License 2008.08.03 0 0 114
Kustrae-nek Próbáld meg a telefon számot, ha sikerült érdemben beszélni velük írd meg.
kállószilvi Creative Commons License 2008.08.02 0 0 113
Sziasztok!
Érdeklődnék,hogy a Lidls varrógép akciós volt vagy amíg a készlet tart című buli volt?Holnap tudok csak menni venni,remélem lesz itt is a Dunaföldváriba.Szorítsatok nekem!
kustrae Creative Commons License 2008.08.02 0 0 112
De ha mégis hibásnak érzed a gépet,a 97.hozzászólásban írtam a szerviz telefonszámát.Ott biztosan segítenek.
Előzmény: Profeszor (110)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.02 0 0 111
Dehogynem lehet állítani!
A használati utasítás 53. oldalán látható, hogy hogyan lehet leszerelni az egész tűlemezt - ha azt levetted, akkor hozzá lehet férni az alsó szálfeszesség állítóhoz. Nem csak olvastam, ki is próbáltam, már szétszedtem. ;-)
Előzmény: Profeszor (110)
Profeszor Creative Commons License 2008.08.02 0 0 110

A Lidlben vásárolt veritas varrógépnek nincs magyarországi szervíze. Ezt onnan tudom mert én is vásároltam, az egyenes öltésnél kilehet húzni a szálakat nem lehet állítani a feszességet. Ezért kerestem volna a szervízt ami nincs, a rossz hír a LIDL vevőszolgálatnál sem tudnak semmit mondani.

Aki tudja hol a szervíz az irjameg nekem köszi budaip068@t-online.hu

Törölt nick Creative Commons License 2008.08.01 0 0 109

ld. Némakertész karcagi hátizsákja :-|

égül aztán sikerült "előnyére" fordítani a dolgot, de szegény majdnem agyvérzést kapott amikor fény derült a dologra :-(

Előzmény: F.Gina (108)
F.Gina Creative Commons License 2008.08.01 0 0 108
Én a cérnákkal óvatosan bánok, bár illene pamutot használni, jobban szeretem a műszálast, kizárólag Moont és Astra-t használok, garantáltan színtartó. Nem érdemes rossz minőségű cérnát használni, régen jártam úgy, hogy a cérna mosáskor összefogott mindent, szakadt, törte a tűt, stb.
Előzmény: bvedono (101)
kustrae Creative Commons License 2008.07.31 0 0 107
Így már én sem értem,mit is kérdeztem...Mindegy,azt már értem,te mit mondasz :))
Előzmény: gabicza (106)
gabicza Creative Commons License 2008.07.31 0 0 106
Kustrae! Nem értem a kérdést. A tűpozíció azt jelenti, hogy a tű a varrás megállás után lent vagy fent van. Ez a gomb, amiről írtam, a varrásszélesség állítása (illetve a cikk-cakk szélesség is itt választható) a tűt mozgatja jobbra vagy balra. A tű középen áll alaphelyzetben.
Előzmény: kustrae (105)
kustrae Creative Commons License 2008.07.31 0 0 105
Nagyonis hasznos táblázat!Már fel is véstem a használati utasítás hátuljára.Azon gondolkoztam,hogy a tűpozíció állításával(jobb-közép-bal) nem lehet így variálni?
Előzmény: gabicza (104)
gabicza Creative Commons License 2008.07.31 0 0 104

Lányok! A KÖTÉS-FOLT... topicról ruccantam át. Amennyiben nem bánjátok, ide is felteszem az infót a Veritas varrógéppel kapcsolatban.

 

A gép talpszélességének 15 állása van. Ez az a gomb, ahol a cikk-cakk szélességet is állítani lehet. Nem minden gépen egyforma az alaptalpszélesség (talpfüggő). Általában 6-7,5 között mozog. Ezen a gépen az általános talppal varrt talpszélesség 0,85 cm. Ezt vegyétek figyelembe, amikor blokkot terveztek! Én csináltam egy próbavarratot minden állással. Vigyázat! Ha egy blokk varrásánál úgy tervezitek, hogy nem az alapállásban felkínált talpszélességgel varrtok, hanem egy másik kiválasztottal, akkor nagyon kell figyelni a következőre. Mondjuk késő este van vagy a család éhes és abba kell hagyni a varrást, kikapcsolod a gépet. DE. A következő bekapcsolásnál már megint az alapállásban lesz a géped, tehát újra át kell állítani a már korábban beállított talpszélességet, amivel már varrtál. Jegyezd fel magadnak az állást, mert elfelejted. Én már beleestem ebbe a hibába és nem értettem, miért nem stimmel a blokkom.

 

Talpszélesség (a leggyakrabban használt általános talppal)

Az első oszlop a gomb benyomása után mutatott szám, a második oszlop a cm (ezt a gép nem jelzi ki, én mértem le minden varrás után). A gép bekapcsolása után a 3,5 értéket mutatja, ami 0,85 cm. Ettől jobbra és balra lehet az értékeket átállítani. Javasolom, ez a táblázat legyen mindig kéznél.

 

0       1,2

0,5    1,15

1       1,1

1,5    1,5

2       1,00

2,5    0,95

3       0,9

3,5    0,85 (a gép által felkínált alapállás)

4       0,8

4,5    0,75

5       0,7  

5,5    0,65

6       0,6

6,5    0,55

7       0,5

 

Bocsi, ha nagyon szájbarágós voltam, de talán hasznos lehet.

 

 

banyalinda Creative Commons License 2008.07.29 0 0 103

Kedves Viperator!Ha visszaolvasod az utolsó 2 napot a köz véleményéből már tudod a választ: Veritas 39.900,-ért a LIDL-ben aukciósan. Nagyon megéri.

Nem éri meg a Singer a pénzét.BOCSI!AUKCIÓ=AKCIÓ

Viperator Creative Commons License 2008.07.28 0 0 102
Sziasztok!

Melyik varrógép a legideálisabb?

Cél: egyszerű, megbízható, hosszútávra tervezve, otthoni felhasználásra, farmernadrágot is tudjon varrni (vastag anyag miatt). Általános varrás.

Az Euronics kétféle gépet árul (Singer 35-40-45 ezer forintos, a másik valami Classic, egyszerű és 20 ezer forint körül van). Az egyik neves szaküzletben voltam és azt monda az illető, hogy 70 ezer forint alatti Singert nem éri meg megvenni és drága az alkatrész, inkább más márkából érdemes venni (majdnem mindegyik típusnál ugyanazok az alkatrészek vannak), NAUMANN márkájú varrógépet javasolta. Nem ismerem a Naumannt. Ti ismeritek? Melyiket érdemes venni? /Máshol nem tudok venni hitelben (havi kb. 5000 forint, tíz hónap), ezért akartam az Euronicsban, mert ott van hitellehetőség, a szaküzletben nincs. Milyen a 45 ezer forintos Singer (gondolom 18 ölltésmintás)?

Előre is köszönöm a választ!
bvedono Creative Commons License 2008.07.28 0 0 101
Ma a barátosném is megvette az utolsó darabot a nagykanizsai lidl-ben :)
Csütörtöktől cérnakészlet lesz akciós:)))
Előzmény: kustrae (100)
kustrae Creative Commons License 2008.07.28 0 0 100
:D Te jó ég,micsoda felvásárlási hullám! A lidiben meg csak lesnek,mi ez a varrógép-mánia,így,nyár közepén :)
Előzmény: F.Gina (99)
F.Gina Creative Commons License 2008.07.28 0 0 99
Kustrae, még egyszer köszi a tippet !

Én is vettem ! A harmadik boltban kaptam, a többiben már elfogyott.
Gyönyörű tűzéseket tud, és rengeteg kis kényelmi kütyü van rajta, de speciel az automata elvarrást nem értem, mert ha megnyomom a gombot, akkor háromszor beölt azonos helyre, a visszafelé varrás még nem esik kézre, de összeségében nagyon klassz. Sajnos, attól én is félek, hogy a nagyja műanyag, de imádkozzunk...:)))
Előzmény: kustrae (94)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!