Mi viszünk üvegpoharakat mindig. Mert ugye van megbontott készlet- értsd: a java már eltört ezért otthol már nem teszed ki az asztalra vendéglátáskor, de kempingezéskor már nem sajnálod (ha esetleg eltörik) azt az egy-két meg maradt példányt és azért más érzés, mint a műanyag. Van amelyik már több évet kibírt.
Szeptember elején mikor kint voltunk, a feleségem kitalálta, hogy ebédre tintahalkarikákat készít sörtésztában. Egy összetevő hiányzott, egy kis étkezési kukoricakeményítő.
Hiába van orosz nyelvvizsgám, németül, angolul sem adnak el, de ez magasra tette a lécet.
Hogyan mondják horvátul, hogy keményítő?
Ha elmutogatom, hogy: KIS ZACSKÓBAN KEMÉNYÍTŐ, HAMM-HAMM, esetleg rendőrt hívnak rám.
Aztán addig taperoltuk a boltba kitett kis zacskókákat, míg tapintás alapján úgy döntöttünk, hogy ez a keményítő, és bejött. Nagyon finom kaja lett belőle. :-)
A lakókocsi alapfelszerelésébe műanyag cucc van rendszeresítve. A tányéron nem látszik, de az is kemény műanyag /melamin/, de egész porcelán hangulata van.
A műanyag kisebb súlyú, és nem törik, otthon én se ebből innék. :-)
Hááát...öööö...kempingbe és se szoktam talpas poharat vinni! :-( Ott szerintem bocsánatos bűn, de majd megnézem, van-e műanyagból, hogy bírja a szállítást! :-)
Tonhal helyi? Hvar-on rendszeresen láttunk néhány száz méterre a déli parttól mozogni kisebb-nagyobb csoportokat. Sosem gondoltam volna, hogy errefelé van.
Igaz ezt a házigazdáéktól kaptuk, de a lényeg az egyszerűség, semmi faxni. Hal, só, roston megsütve, fokhagymás olívaolajjal megöntözve, friss vegyes saláta szintén olívával. (Esetleg friss horvát kenyér) Aztán leöblíteni valamilyen szamaras borral, Dingac, Plavac...
Brač szigetet tudom ajánlani ahol már hét nyarat eltöltöttünk. Igaz messze van, de megéri elmenni. Főleg amióta Murvica felé lett aszfalt út, de ezzel együtt a nyugodt kis strand is benépesült. A régi úton nem sokan kockáztattak kocsival. Mi minden esetben MTB-vel mentünk el odáig. Ha ilyen nyugira vágyik az ember akkor 9km-t tovább kell tekerni egészen Farskaig.
Így megy a más fórumokon is:nem érdekli mit mondok,elolvassa lehülyéz,mínuszol,jelenti,kitiltanak kezdem újra,anyáz,pár nap múlva előadja,mint a saját véleményét,mintha ő találta volna ki.
Figyelj, ha halványítod, akkor nem tudom(juk) elolvasni. Viszont esz a penész, hogy vajon mit írhattál és még érdekelne is, vajon mit? Tehát BIZTOS, hogy meg fogjuk nézni...bármilyen. Amíg nem olvastam nem tudom a témához kapcsolódi-e, amúgy, mert az ember bizakodik...
Ok. az "ismeretlen igaz hívőd" szerint bármit írsz, úgyis baromság. Ő látlanban is bekarcolja a mínuszt.
Szóval ez a reklám nálad 2x-esen is, egyszer a minusszal: 1. csóválom a fejem, mit írt már megint, istenem, valami égbekiáltót! 2. még csak nem is látni, de látni akarom! :-)
Sziasztok! Cres szigetre és azon belül Martinscica részére sikerült találni egy helyes kis apartmant.Van valakinek tapasztalata, hogy Cres sziget ezen része jó választás e? A másik kérdésem az lenne hogy tulajdonostól kaptam ajánlatot és meglepődve olvastam hogy 20E-t kér a takarításhoz.Eddig bárhol voltam sehol sem kértek.Ez mennyire szokványos?Mit gondoltok hogy alkudni lehet vagy ez már fix ár,mert a honlapon is ki vannak írva a szezonális árak.:) ?
Egyébként meg nem hoz zavarba, bárki is olvassa (szerintem anyósom nem szokta ... ha minden igaz az internetről hallott már :D). Egyébként amit témába vágóan írok, az is minuszolva van...talán mert ott nem kell kiemelni...passz :)
Ami nem tartozik a témához, azt halványítom, hogy ne zavarjon be azoknak, akiket nem érdekel...főleg pl majd egy év múlva, aki ebben most nincs benne, csak összezavarná.
Én nem gondolom, hogy vitáztam, csak leírtam, hogy én hogyan...más belémkötött, de ezért nem fogom megváltoztatni a véleményem....DE ezért nekem kellene minuszolgatni. :D
Csak picit OFF: a plusz mínuszra. Mikor nekem tetszik egy hozzászólás akkor +, ha nem hát nem. Mert másnak lehet más a véleménye, a mínusz engem minősítene. De! Erről mindig eszembe jut az egyik legkedvesebb viccem, mert ... Szóval felnő a fiú és megkéri az apját, ugyan beszéljen már a rabbival, mert az a legkedvesebb barátja, hogy lássa el őt valami igazán életrevaló jó tanáccsal. Mondja is a rabbi: Nézd fiam, aki előttem áll az bekaphatja, aki pedig mögöttem az kinyalhatja. Na jó - szabadkozik a fiú - de nekem mint a legjobb barátod fiának mégis mit tanácsolnál? Rabbi: Hát édes fiam te ezért választhatsz!
Nos hát minden kedves mínusz fannak innen üzenem: vagyunk annyira jó barátok, hogy választhattok.
A többiektől elnézést kérek, az alpári szövegért, kérem gondolják azt, hogy vicc. Abba belefér.☺
Én felteszem a kezem, én nyomtam neked egy plusszot :-)))
(Egyébként emlékszem, hogy pár évvel ezelőtt sok emberrel folytattál elég éles vitát az autópályán való haladás sebességéről, lehet, hogy valakiben mély nyomokat hagyott a vita.)
Azért az is az igazsághoz tartozik, hogy amióta valaki minuszolgat azóta én meg pluszolgatlak és így döntetlen. A kezét meg jobb ha nem teszi fel, mert emlékszem egy képre, ahol a pici gyermeked van és a baromarcú arra is nyomott egy minuszt.
Nem tudom mit kell tenni hozzá, de én megtehettem, mert lassan mióta az eszem tudom, minuszolgat valaki...Egyébként meg más fórumokom névvel mennek a +/- értékelések. (Mondjuk kíváncsi lennék ki az...nyugodtan felteheted a kezed, nem haragszom meg ;) ). Na, mostantól megint csendben leszek az ügyben.
Persze az is lehet, hogy alig várja az illető, hogy írjak, hogy "kedveskedhessen magának"...gáz amikor nem járok errefelé 1-2 hétig :D
Montenegroban érdemes meglátogatni a következő helyeket is (történelmi tanulmányainkból lehet ismerős, itt volt a cattarai matrózlázadás). Mi tavaly akartunk itt nyaralni, ezért tájékozódtam róla:
Kotor régi mediterrán kikötője és az azt körülvevő, a szerb Nemanjić-dinasztia által építtetett lenyűgöző városfal nagyon jó állapotban maradt fenn és az UNESCO védelmét élvezi. 1420 és 1797 között Kotor és a környéke a Velencei Köztársaság uralma alatt állt és a velencei hatás még ma is meghatározza a város építészeti képét. A Kotori-öböl (Boka Kotorska) az egyik a szárazföldbe legmélyebben benyúló öblök közül az Adriai-tengeren, emiatt néha Európa legdélibb fjordjának is nevezik (bár valójában egy tenger által elöntött folyamvölgy). A közeli Orjen és Lovćen magasba törő mészkőszirtjeivel együtt az egyik legnagyszerűbb mediterrán tájat alkotja.
Az utóbbi években Kotorban folyamatosan emelkedik a turisták száma, akiket a Kotori-öböl természetes szépsége és maga Kotor óvárosa egyaránt vonz.
Ott biztos van lemondási lehetőség. A helyetekben futnék még egy kört, több helyen megnézni, ide is szoktak felrakni linkeket, sok helyen közvetlenül a szállásadótól tudsz foglalni, teljesen megbízható. Mi nyáron úgy mentünk, hogy még előleget sem kért a tulaj, pedig főszezonban, egy héttel indulás előtt volt. Nagy apartmanoknál inkább relatíve alacsonyabb összeg szokott kijönni egy főre vetítve, mint egy 2-4 fősnél.
Az utazáshoz még egy ötlet! Ha nem akartok rohanni vagy nem tudjátok/akarjátok kihasználni a pálya adta sebességet, akkor próbáljátok ki a régi 1-es utat. Mi régebben többször megtettük, teljesen jól autózható, jó minőségű, eleinte több, aztán kevesebb lakott területtel. Karlovacig autópálya, aztán le az 1-es úton egészen Knin-ig, Nektek pont jó a végcélt illetően. Költséghatékony, mind üa. mind pályadíj tekintetében. Rastoke-Slunj kiváló pihenőhely, főleg, ha még nem jártatok arra.
Értem! Hát valamelyik ujjatokat mindenhogyan meg kell harapnotok! :-(
Számoljátok ki mennyi lenne a bérlés ill. esetleg a busz/vonat verzió, de inkább az elsőre voksolnék.
Egyrészt együtt mennétek, nem kellene két idős embert külön utaztatni és talán több tér maradna a cuccoknak is. Amin még gondolkodnék: nem tudom voltatok e már a tengernél, egyáltalán hová mentek, mit terveztek a pár napra, esetleg szülőknek minél több helyet, dolgot, várost stb. szeretnétek megmutatni, akkor mindenképpen jobb a kisbusz, hogy tudjatok együtt mozogni!
A párom + én és 5 gyermek menne. No meg a szüleim.
A gyerekek 11-9-9-8-5 évesek és csak 5 napról lenne szó, a lehető legkevesebb cuccal. Ami befér a lábhoz befér, ami meg nem az lehet menne egy tetőboxba.
A szüleim sajnos nem tudnak vezetni és 70 felé közelednek. Ha tudnának sem lenne nekik való az ilyen távú vezetés.
Az autót múlt héten vettük, eddig csak Budapest és Göd közt (és egy picit a budapesti dugóban is) használtuk. Egyelőre 4,7-es fogyasztást ír a copmuter. Számomra hihetetlennek tűnik, a dolog.
Minden bizonnyal egy kisbusz bérlése lesz, csak gondoltam megnézem, milyen lehetőségek vannak még.
Viszont a kisbusz bérlése is plusz költség és az nagyobb kategória a pályán is.
Igen, ez a 7 személyes autó -mivel nekem is ilyen- felvet kérdéseket, hacsak nem valami őrült komoly nagy autó, a 6-7 ülőhely nem egy távolsági páholy és nálam is aprócska poggyásztér marad. De persze jó hogy van...főleg hogy nekem nem is volt választásom, ezt a változatot hozták be és kész. (pedig a nagyobb csomagtérnek jobban örültem volna).
Ide beszúrnám, hogy csókoltatom, aki minuszt adott Rezsee felvetésére. Eleve infantilis ez a +, - értékelése a hozzászólásoknak, sohasem használtam és nehezen értem mire jó, hogy anonim módon, stikában, alattomosan beszúrok egy "értékelést" valaki kommentjére. Meg lehet mondani a véleményt és lehet ellenkező vélemény is... mit értékel akkor? A helyesírást? És minek? Tiszta dedó.
A felvetés egyáltalán nem volt ostobaság és ha valamivel nem értek egyet, más a meglátásom, itt a papír, toll le lehet írni, vitassuk meg.
Na azt hiszem kivívtam egy rohadt nagy mínuszt. :-)
Úgy, hogy két autóval mentek! :-) Szerintem két fő oda-vissza költségéből kijön a benzin (gázolaj?), talán még pályadíjjal is. A másik dolog: azon már gondolkodtál, hogy a hétszemélyes autóban, ahol még az ülőhely is szűkös lesz, hová rakjátok 9 (!!!) ember cuccát?
Pár éve Murteren nyaraltunk, a második hétre utánunk jött menetrendszerű autóbusszal a lányom is. Bp. Népligetből indult, a lányom Vodicében szállt le, de még ment tovább. Primostenből már elérhető távolság Vodice. Részleteket ne kérdezz, a részletekre már nem emlékszem.
Primosten környékére hogy lehet a legolcsóbban lejutni nem autóval?
Következő a szitu. Eredetileg úgy volt, hogy bérelünk egy 9 személyes kisbuszt.
Közben vettünk egy 7 személyes autót, na már most így a két plusz személy nem férne be. Az eredeti tervet sem vetettük el, de mégis hogyan máshogy lehetne hogy a +2 felnőtt lejusson, ha mégis a 7 személyes autóval mennénk? Augusztus utolsó hete körül lenne a dolog.
emoj! Köszönöm az infót, valóban nem tudtam róla. Megpróbálok képbe kerülni a jelenlegi helyzetről.
ps.: Azért is érdekes lenne e látogatás, mivel Győriek itt állítottak emléktáblát az otrantói csata magyar tengerész áldozatainak, amely ütközet pont 100 évvel ezelőtt zajlott.
Biztos látványos és érdekes kirándulás lesz. Szeretném felhívni a figyelmedet, hogy indulás előtt alaposan tájékozódj az aktuális helyzetről. Miért? Feltételezem, hogy nem sokan tudnak róla, de az elmúlt év nyara óta az éppen időszerű migránshelyzet megváltoztatta Prevlaka elérhetőségét. Az akkori horvát kormány felkészült az esetleges délről érkező migráns áradatra, pont Prevlakát jelölte ki fogadóállomás céljára. Ezért minden oda irányuló "turizmust" korlátozott napjainkig. Írtak erről a horvát lapokban is. A meglehetősen szűkszavú tájékoztatásból nem sokat lehet következtetni. Az ügy politikai hozadéka, hogy erről nem nagyon beszélnek. Éppen ezért írtam le számodra ezt a rövid tájékoztatót, hogy ne érjen meglepetés. Sok sikert, várom a majdani beszámolót.
Két évvel ezelőtt bebarangoltuk Korcula szigetet,a főútról letérve,ami akkor már kiváló minőségűre készült el,letértünk egy keskeny,az első pár kilómérteren még aszfaltos,aztán murvás útra,ahol imádkoztam, hogy ne jöjjön szembe autó,mert neccesen fért el két autó egymás mellet.
Na,az az út vezetett Pupnatska Luka fürdőhelye.Kristálytiszta víz,gyönyörű környezet.
Blato kis ékszerdoboz,a régi kőházaival,szűk utcáival,szépen rendezett parkjával.
Helyi termelőktől olívaolajat,finom borokat,és fügepálinkát lehet venni.
Napokat lehet azért arra szánni,hogy mindíg máshol töltse a napját az ember.
Ne is mondd, Prisba-ból Blatóba (nem Smokvica felé, hanem a parti úton indulva) építették, szélesítették... kőpor, beterelés az erdőbe, gépek, sár, cm-nyi keskeny... Másutt is vannak még eszméletlen utak, voltam Korcula déli partján én is felfedezőben, hát ember és gép-próbáló. De csodás majdnem lakatlan öblök, 1-200 évvel ezelőtti kinézetű ősi kőházak. Viszont van egy étterem-kocsma, és sok lengyel meg cseh rendszámú autó... Nagyon nomád. Fürödtünk, mert szép, aztán iszkiri egy pártíz évvel feljebb. Hatalmasakat lehet barangolni. Blató viszont gyönyörű, parkok, utak, az egész egy kis gyöngyszem, csak ugye nem parti város. Vela Luka már az, nagy kikötő és ott is északról megkerülve földutakon... csoda szép a tenger, öblök. Olyan kemping az isten háta mögött... nekem nagyon bejön, de egyes nőszemélyek csak csóválták a fejüket...
Mi is véletlenül találtuk. Hiába van Google Earth és társai, a valóságban a megközelíthetőség és a többi kicsit más szokott lenni. Ezért első napunkat arra szántuk, hogy végigjártuk kocsival az összes utat, ameddig kocsival lehetett, többször kiszálltunk, néztük a strandokat. Így találtuk meg ezt is.
Mondjuk egy utat nem kockáztattunk, Karbuni-ból Prizba-ba autóval a parton. Kb 2 km után inkább vissza fordultam, eléggé durva köves út (volt akkor, most passz).
bor témában Krk Vrbnik, Zlahtina pincéből a kikötőben, vagy fenn parkolónál csapolva nyáron jéghidegen :-) 20kuna per liter mint a feketekagyló kilója :-D
kedvencem a fekete-kék kagyló de azt mindenképp főzöm. osztriga néha kerül csak képbe, akkor is max 1-2 darab. kikötőben bója kötélen, a feketekagyló, osztriga is csónak alján vagy bóján. a jó sziklás helyekről vagy nehéz leszedni vagy már le vannak legelve. sünt nyersen enni én olaszokat láttam, durván gyűjtötték hálós zsákba és őszintén egyszer ki is próbálnám. :-) halat eddig csak kisebbeket fogtam tengeren amiket meg is sütöttünk :-)
Nem értem én az ilyen bolondságokat. Görögországban is mondja a helybeli, hogy, de nem tudott rávenni. Mert ugyan mi a fene lehet az a kihagyhatatlan ízélmény, hogy nyersen egyem. Egyébként is minden (nagy átlag) hatodik fertőzött, főleg, ha egy kis helyi szennyvíz is eteti őket, mint mondjuk Glavotokon a kikötőben.
(Mexikóban is csak a hülye turistával etetik meg a gyíkhúst, a mexikói az csirkét eszik.)
Vela Luka és Karbuni között találtunk egy nagyon szép öblöt. Végig oda jártunk. Polip, halak, sünök, uborkák, kagylók stb. tömegével. Mondjuk sosem láttunk ott túristát, max helyieket, azt is keveset. Mondjuk volt egy durva jelenet: anyuka két kisgyerekkel jött le. Strandolgattak, aztán anyuka elkezdett sünöket kihozni, ott helyben szétszedték és a gyerekkel együtt, úgy nyersen szépen megették...
Hvar-on volt eddig nekem, hogy feltűnt a magasabb ár (alapvetően nem nagyon foglalkozom vele, bemegyek a boltba és megveszem ami kell), de ott tényleg feltűnt. Makarska-n tavaly, hogy többen voltunk, mondták néhányan, hogy közel azonosak az árak, mint itthon...mondjuk, ha most a fejemhez fognának egy fegyvert, akkor sem tudnám megmondani az itthoni árakat sem, max olyan kb...
Kamenjak és Mljet egyértelmű...imádom. Hvar is nagyon bevált. Hvar városához közel, eldugott kis öblökben is tiszta tenger és sok élőlény. Makarska és környéke viszonylag tiszta víz, kevés élőlény (gondolom a tömeg miatt). Szerintem Losinj és Korcula is nagyon rendben van ilyen szempontból. Dugi Otok-ra nagyon gyúrok egy ideje, de családot is meg kell győznöm. Még kicsi a fiúnk (most lesz 3), remélem lesz még egy kicsink. Azért nagyon nem mindegy ilyen esetben, hogy kórház, vagy SOS kijutni a szárazföldre, de már nagyon mennék oda (is).
Hát ne nevezd a Proseket bornak, hívd vermutnak vagy akármi másnak. Igazi borból én sem iszom meg már a félédeset sem, de a Prosek egész más, külön kategória és finom.
Zuljanában, a falucska "főutcájának" elején van egy borpince, ahol saját, helyben szüretelt és készített borokat árulnak, nos és persze kisüstit is. A tulajdonosok (zágrábiak) szebbik fele magyar származású v. nemzetiségű fiatalasszony.
Döbbenten olvastam, hogy édes vörösbor foglaltatott imába! A mai izlés-megközelítés azt mondja, a száraz borok a BOROK. Kivéve a természetes töppedt szőlővel készülteket pl. a Tokaji aszu. Tehát a fehéreknél is gáz van, mert ott is a száraz a BOR, a többibe vmi cukorféleség "keveredik" és utólag. Úgyhogy, ha működtetném ezt az anonim és alattomos faszságot, hogy - meg +, akkor most ravaszul bejelölném! :-)
Egy fenét, csak viccelek. Sosem értem, ha jónak tartom, amit a kollega ír, akkor örömmel, ha nem tartom jónak, akkor kicsit vitatva válaszolok, hozzászólok vagyis elmondom a véleményem... és ezt láttam itt évek óta, mások is ezt követik. Mit minősítenék? A helyesírást? Vagy a privát gondolatokat? Tiszta dedo. Néha vannak érdekes fazonú írások, ok. de kikopnak innen.
A borra visszatérve, szóval az nagyon fontos, hogy mondenki azt kóstolja, igya, ami neki jól esik. A bolti kínálat is remek! Sokfelé pl. Peljesacon, Korculán működnek jól kinéző "borművek", széles választékból lehet válogatni és nagyon finom vöröseket és fehéreket lehet inni. Smokvicán, a városka szélén, az egyik helyi pince embere odáig "fajult", hogy kérdezte "a feleség miért nem jön kóstolni"? És válaszra sem várva kivitte az autónkhoz... aztán csak lett személyes is, mert végigkóstoltuk az oliváját, a páleszét és x üveg borral tértünk haza. Az egyik fehéret karácsony másnapján bontottuk mint a napfény ízét, jó volt a bor és szép volt az emlék!
Nem értem, miért kapta kardán barátunk a minuszt a Proek borhoz fűződő szösszenetéhez. A legjobb borok közé tartozik. Több fajta van, ha valaki biztosra akar menni a Dioklecijanus márkát kóstolja meg elsőként. Nem kimondottan a vörösborokhoz tartozik, ez már a desszert borok közé sorolható. Íze eléggé fűszeres nagyon édes és erős borok közé sorolható. 15-16 % alkoholfokkal. A horvátoknak nagy vitájuk volt két évvel ezelőtt az olaszokkal, mert ez utóbbiak azzal vádolták a horvátokat, hogy jogtalanul bitorolják a nevet, ugyanis könnyen összetéveszthető az olasz Prosecco nevü borral. A horvátok nyertek, az olasz prosecco közönséges habzóbor, nem is lehet összetéveszteni a kettőt. A dolog addig fajult, hogy a horvátoknak meg kell változtatni a nevet. Meg is találták az elnevezést a Croek néven. Szerencsére nem volt rá szükség, de a vita még mindig él. Ezért tapasztalatból állítom , lehet elfogult vagyok, de ilyen finom bort nem mindenhol talál az ember. Aki odalent nyaral, kóstolja meg és nem fog csalódni. Ha netán valaki hamarabb fordul le a székről, ez nem a bor hibája, mert nincs rossz bor, csak rossz borivó.
Az internacionalista sör! A kiváló szlovák sör, amiért először északra ment a Kedves Vendéglátóm, hogy hozzon egy kis különlegességet le délre, a különlegesen csodás helyre, emlékezetessé téve az estét!
Azért van kérem egy rítus: nappal (amikor a nyaldosó hullámok özöne jön) akkor a jótékony hűsítő sör a nyerő. Estve sütögetés után pedig a mély alvást megalapozó jótékony gyógyszer, a bor következik, kifejezetten orvosi javaslatra. Nem mondom, hogy a napi ajánlott mennyiséget nem lépjük át, de az éves átlag rendben van.
Azért néha van jelzés értéke ennek a +- nak. Szerintem Lizus a negyedik + és mint látod, avval a veresboros mondatoddal nagyon eltaláltál egy érzést! :-))))
Idézném nagy koszorús költőnk, Blázser Bozsó sorait:
"Miközben a tengerben állva issza a malagát,
A hullámok csendesen nyaldossák a .........................":-))
Ez a +, - egy nagy baromság. Viszont többeteknek a nevét már én is jól ismerem és várom is a bejelentkezéseteket:-)
Sajnos egy ragyogó barátom, akivel itt ismerkedtem meg, és a tengeren találkoztunk, elsőre véletlenül, aztán szándékosan és ezt megismételtük párszor... szóval áttelepült Németo.ba, de remélem hozza még a lányait nyaranta... Szerencsére az én gyermekeim -a felnőttek is- bár sokfelé jártak azóta, de az Adria nekik is "behatolt a bőrük alá". Remélem az ő gyerekeik is ott fognak elsőre totyogni, mint ők anno.
Ennyi jó ember, mint itt is...véletlenek nincsenek, ennyi adriabarát nem tévedhet!
Csak az utolsó pár sorodhoz szeretnék hozzátenni valamit: El mész ám a büdös francba.... :) Belegondoltam a szituációba és csorog a nyálam és sír a szemem hogy még nem lehetek a szereplője a helyzetnek!!!!!!!!!!! De már a sátorhelyet lefoglaltuk és jöhet majd a hűs fuvallat és a jó bor.
utolsó mondatokat ne is emlegesd :-) én most kicsit inaktív vagyok HR ben... :-/ tavaly ilyenkor már biztos egyszer megjártam krk szigetet meg előtte is.. sebaj lesz még jobb. halas hely ötleteket jegyzem köszi! és nagyon remélem hogy az antsz ' nem teszi be a lábát még egy darabig az általad sorolt titkos helyekre :-) annyi még hogy korán kell kelni, vagy ami mégjobb magadnak gyűjteni kagylót fogni halat. ebből nekem csak pár típus sikerült :-)
Mosolyogtam... jót írtál. A halvásárlás rítusa nálam a következő: először is, hacsak lehet, halat a halpiacon veszek és reggel. Korán. Ha az öreg horvát nyugger hajóskapitány barátommal, akkor kettesben. Végigmegyünk és végignézzük. (pl. Splitben a halpiacon...ott el vagy veszve, a bőség zavara. De reggel 8-ra már ki is mosták a csarnokot.) Namost: ha a hal átfagyott, vagy opálos a szeme, "friss", de nem rúg vissza a húsa, akkor tovább megyünk. Kicsi rutinnal megítélhető. Persze a többi sem romlott, csak ha már, akkor... Néha várni kell egy fél órát és érdekes módon jön az áru. Ilyenkor kb. fél 7 van. Szóval ruganyos, illat nélküli, tiszta szemű hal jöhet, mondjuk nem baj, ha nem adja k.drágán. (Barátom szerint csibészek, idényen kívül felébe sem kerül)
Második verzió. (ez is Trogír és környéke) Visszafelé északnak, a parti úton minden tábla nélkül van egy kis parkoló és egy kapu, meg lejárat. Lenn pedig a bőség, drótketrecek a vízben és mindenféle tengeri herkentyű élőben. Egy db. mérleg és gyakorlatilag a tengerben állva, billegve a deszkákon, mondod, hogy még kettőt v azt ne, mert kicsi v éppen túl nagy. Ez a piaci ár feléért és garantáltan friss. Kagyló is...
Kagyló/osztriga- a Peljesec elején! A stoni bejáraton át, elhagyva Stont, jobbkanyar, ott a kagylóáruda. Ez az öböl híres erről és érdemes megállni és bevásárolni - ha le tudod hűteni estig, ugye.
Elmesélném az ÁNTSZ az egész árusításra sírva csapná össze a kezét, nem "EUkonform"-ak az árudák, lehet az árusnak nincs egészségügyi kiskönyve...de a dolog remekül működik. És ez csak példa volt, mindenfelé fellelhető valami "megoldás". Krk városában egy reggel 12 féle tintahalat számoltam az árusnál, azért zavarba tudnak hozni.
Bevallom, vannak kivételek nálam is, jó a bolti halkínálat (friss!, és csak reggel, mert elfogy). Ha nincs más forrás éppen. A fagyasztott tenger gyümölcsei is tök jók, bátran meg lehet venni!
Szeretném idecitálni a nagyon jó fehérborokat pl. a kagyló elkészítéséhez. Nagyszerű vörösek is vannak, bátran iható... mondjuk éjfél felé, a parton egy kövön ülve, vagy egy teraszon, vagy akár a sátor előtt, a lengedező tengeri fuvallatban...
Idén Dalmáciában szeretnénk nyaralni, Zára környékén keresünk szállást kb 16 fős társaságnak, ami nem egy hálás feladat. Eddig csak az Isztrián voltunk, Rovinj apartman, tavaly Porec szállodában. Első gondolatunk egy teljes ház, vagy házrész kibérlése volt, grillezővel, ahol egy-két este lehet sütögetni, és a gyerekeket sem kell folyton beszabályozni, hogy csöndben legyenek. Nem sikerült ilyet találni, de ha valakinek lenne ötlete, hálásan fogadnánk. Napok óta olvasom az infókat, amiből számomra az derült ki, hogy Zára környékén nagy élet van, óváros, nyüzsgés, esti séta, sok étterem, de a part nem annyira jó. Néztem Borikot, amiről úgy hallottam, fizetős, meg Kozinot, ami elvileg egy halászfalu, több hozzászólásból az derült ki számomra, hogy itt talán sekélyebb a víz, lassan mélyülő szakaszok vannak. Találtam egy-két jónak tűnő szállást, de a partja nem volt a legszebb, olyat is olvastam, hogy a sziklás részen a gyerekek könnyen megsérülhetnek. Bibinje árai kedvezőbbek, nem tudom, mi az oka, erről annyit sikerült kiderítenem, hogy egy kis falu, egyetlen étteremmel, fagyizóval. Érdeklődnék tapasztaltabb fórumozoktól, hogy hol érdemes nézelődni, olyan helyszínt lehet-e találni, ami inkább Zadar belvárosához van közel, de a strand is szép?
Pierre, igaz hogy drágább a Krk-i nagy áruház is mint egy Zágráb melletti, de még mindig az a legjobb ha van lehetőség autóval bevásárolni. de való igaz, hogy a parton minden mindenhol drágább.
Hul,
teljes mértékben egyetértek amiket írtál hogy ha ott vagyok nem Lidl és nem rántott hús :-) piac alapvető persze azok is ugye változóak, a legjobb ha megtalálom a nénit bácsit akinél saját paradicsom van, mégha kicsit drágábban is adná mint a lidl. halat nem tudom. kagylót olcsóbban vettem konzumban mint a piacon, nem tudom ezzel mi a helyzet.. meg a hallal ugyanígy. aztán lehet hogy az nem olyan friss? annak kell lennie.most ne nézzük hogy zárórakor talán lehet olcsóbban piacon halat venni, hallottam ilyet :-) vagyis nézzük mert az is jó módszer. na jól elbeszélgettem magammal :-D
Mások ezt ajánlják. Saját tapasztalat (igaz nem túl friss), szintén a Kamenjak félsziget egyes öblei, Veli és Mali Drvenik egyes helyei, Stari Trogír és Sevid.
A júniusi vízhőfokra egy szösszenet: kell némi időt hagyni, hogy a tenger nagy vize felmelegedjen, hogy aztán még októberben is -úgy mondanám- ne legyen nagyon hideg. A másik, hogy délen előbb és jobban felmelegszik, mint pl. az Istrián.
Konkrétan június végén is voltam többször, és kellemesnek bizonyult ott lenn délen, viszont a főidény július-augusztus sokkal sokkal kellemesebb. Tegyünk hozzá, hogy nagyon meleg tud lenni az idő főidényben, éget a nap, ha óvatlan vagy és van, akinek ez a meleg a sok.
Élelmiszer árak. Hát csak olvasgattam, hogy x% meg kisbolt, nagybolt... A főidényben minden kicsit drágább. Ottani barátunk mondja, hogy a piacon a friss hal 3x-a a májusinak... Ami biztos, hogy a sok évvel ezelőtti árakat el kell felejteni, rohadtul megdrágult minden, az éttermi árak a frekventált délolasz területek árainál nem alacsonyabbak, sőt-ez személyes tapasztalat. Sajnos a boltok nagy részébe beszivárgott a kerek és szép, de ízetlen fagyasztott paradicsom, hol van már a 4 kunás háztáji?! Aminek íze is van! Úgyhogy ha jót akartok menjetek a piacokra, minden van és csodás. Mondjuk van egy szemléletem, hogy nem a Lidl-t keresem mndenfelé, hogy egyformát ehessek, hanem a helyit, nem akarok Heineken sört inni ott is, ha tudom nagyszerű helyiek vannak... Persze az egy biztonság, hogy a megszokottat keressük, viszont az is jó dolog, hogy ott nem rántotthúst ennék, hanem kalamárit, bárányt, halat, csevabot: nagyon tudják és finom!
De! Azért ésszerűen vásárolva minden van, ami jó, másrészt nem szabad azt a hibát elkövetni itt sem, hogy forintosítunk. Ausztriában és nyugatabbra se helyes, mert siralmasan keveset ér a forintunk, tehát jobb nem mindent a mi szemüvegünkön keresztül megítélni.
Sziasztok, évek óta járunk Horvátországba és egyre kevesebb az olyan hely ahol lehet (érdemes) snorkelezni. Tudtok esetleg olyan helyet ajánlani ahol még van mit látni a tengerbe?
Vidd a kurzort a nick nevedre és klatty a bal gombbal. Megjelenik az adatlapod. Ott ugyan ezt megcsinálod a hozzászólásokkal és máris meg van, hogy hol, mikor mit írtál.
"segítő szándékú válaszokat és az építő jellegű kritikát is."
Ne haragudj, de ez egy olyan csinovnyik jellegű duma a 60-as 70-es évekből. Már csak az elvtársakat kell hozzá tenni!:-)))
(Amikor annak idején ilyet mondtak az embernek a seregben, az kapásból 14 nap laktanya fogság volt).
Lidl-es tapasztalat Losinj-on: az áruk kb 60%-a szinte forintra annyi volt, mint nálunk, 30%-a valamivel drágább, 10% kicsit olcsóbb (!) mint itthon. Pedig mondhatni frekventált helyen, ráadásul szigeten.
HO-ban az a fura, hogy sajnos a tengerparton nemcsak a kisboltok drágábbak, hanem a nagy hipermarketek is :-(
Pár éve, amikor Malinskán voltunk, akkor vásároltunk többször a helyi Plodine szupermarketben. Aztán hazafelé jövet megálltunk a karlováci Plodinében is és megdöbbenve láttuk, hogy rengeteg terméknek kb. 20-30 %-al alacsonyabb az ára, mint Krk-en :-(((
én mindig ha valaki kérdezi az élelmiszert azt mondom meg kell látogatni a kinti boltok honlapját. legyen az konzum, Lidl vagy bármi, simán. hr végűt megkeresni. és akkor van egy alap hogy mihez viszonyítsunk. drágább lesz a kisbolt, mégdrágább a strandhoz, hotelhez közeli kisbolt. :-) ennyi.
Ez csak akkor lenne érdekes, ha egész évben ott vásárolnánk, de két hét alatt csak a 15% osztva 52-vel és szorozva kettővel= 0,57692307692%-al kerül többe az élelmiszer!:-)))))
Mindenkinek köszönöm a segítő szándékú válaszokat és az építő jellegű kritikát is. (Kerestem, de nem találtam meg azt a részt. Ha mar egyszer válaszoltál korábban akkor most nem kotelezo ujra leírni a korabban adott válaszaidat)
Én sem akarok beleszólni,de ez nagyon szubjektív.Feleségem aug.közepén is alig megy be a vízbe,mi viszont a gyerekekkel,kicsi koruk óta májusban is mindig fürdünk.Nem pancsikálunk,de egy 10-15 perces úszást megejtünk.Ősszel is szoktunk menni,de amióta a gyerekek már iskolások,csak az őszi szünetben van lehetőségünk.Az utóbbi 5 évben október végén,november elején is fürödtünk.
elsősorban az egyéni tűrőképességetektől függ, hogy mit tartotok már meleg víznek, de objektíven nézve egy átlagember június közepén HO-ban egyedül Rab szigetén, Loparnál talál olyan részt, ahol különösebb sziszegés nélkül be tud menni a vízbe...
Május elején esélytelen, hogy bárhol is kellemes hőfokú vizet találjatok. Talán legkorábban június második felében, nem számolva az időjárás szélsőségeit. Ha mégis marad a korai időpont és mindenképpen szeretnétek úszni, akkor ahogy javasolták: egy vékony neoprén ruha!
A bankkártya bármilyen valutanemhez tartozhat, a bank átváltja, így nyugodtan használhatod.
A GBP - Hrk átváltás is jó, ha nem iktatsz közé más pénznemet.
Én még csak július-augusztus-szept. eleje időszakban voltam, júniusban nem, nem akarok hülyeséget mondani. Szept. első két hetében szép az idő, a víz is jó, bár kissé hűvös néha. 2016-ban szept 3 és 12között voltam kinn, minden nap fürödtünk, de nem nyári a hőfok, de bírható.
Ha eleve Eurod van, akkor azt kell vinni, de ha Ft-Euro-Hrk az átváltási lánc, akkor az rossz üzlet.
Tankolás, autópályadíj lehetőleg kártyával fizetendő, így a legjobb az átváltás, sőt a kártyát általában mindenhol elfogadják (nagyjából mint itthon), így ajánlatos a kártya használat mindenhol!
Tényleg nem könnyű most megtalálni, valószínűleg még nem raktak fel mindent a honlapjukra, de ennyire előre a nyári jegyeket nem is lehet még megvenni. A jelenlegi árak, amiket én találtam ez és ez alapján:
Budapestről oda-vissza:
Zágráb: 34,70 euró
Fiume (Rijeka): 58,00 euró (elvileg)
Split: 79,50 euró
Póla (Pula): ??
A környező országokba úgy működik a vonatjegy árszabása, hogy általában léteznek ún. "Special" jegyek, amiknek egységes díjszabása van Budapest és az adott külföldi végállomás között. A legtöbbször ezt érdemes megvenni akkor is, ha nem Budapesten szállsz fel, és nem is utazol teljesen végig, mert így kedvezőbb. Az ilyen jegyek 1 hónapig érvényesek. Egy újabb fajta kedvezmény a SparSchiene, ez adott vonatra szól, ezt nem igazán ismerem még. Az ilyen jegy Rijekába egy útra 29 euró .
A fenti árak elvileg már a kedvezményes árak. Igazán most csak a MÁV-nál tudnák megmondani a tuti árakat, amíg nem aktualizálják a honlapjukat. Viszont ezek még csak az alapjegyek, erre jön még rá adott esetben a hálófülke vagy fekvőhely ára, ha valaki nem akar végig ülni. Személyes tapasztalatom Zágráb és Fiume vonalon van, nem emlékszem problémára, legutóbb a zágrábi adventre utaztam. Pár éve botrány volt abból, hogy túlfoglalták a spliti vonatokat, feltételezem, hogy azóta már javítottak a rendszeren.
Sziasztok! Nyáron én és a barátom Horvátországba szeretnénk, úgy néz ki, hogy vonattal. érdekelne, hogy van-e már valakinek horvátországi vonatozással kapcsolatban tapasztalata, főként az árak érdeklenének. Nézegettem a MÁV honlapját, de sajnos nem igazán igazodtam el rajta, így gondoltam megkérdezem itt a fórumon. :)
Cavtat aranyos kis hely. Van egy sziklás része ( a félsziget sziklás csúcsánál ), ahol pazar a strand, szemben lehet látni Dubrovnikot ha olyan az időjárás. Imádtam ott lenni, igaz mindig egy napocskára ugrunk csak be. Dubrovnikba már azt hiszem előre kell regisztrálni, ha nézelődni akarsz....van egy új szabály. Nagyon dominál arrafelé Dubrovnik, nem is tudom hirtelen, hogy a szűk környéken van-e jelentősebb látnivaló. Montenegro felé kirándulgatnék inkább.
Íme a fordítás gugli nélkül. 1. 200 euro egy éjszakára, kérünk egy gyors választ. Az árban minden benne van. Köszönöm. 2. Ön két apartmant szeretne? Egymás mellett? És melyik dátumot szeretné? 3. Kérjük, hogy számlánkra szíveskedjen befizetni 200 eurót egy éjszakára, a többit majd akkor fizeti, amikor megérkezik. Köszönöm."
Kérném szépen olyan horvátul jól tudó személy segítségét aki le tudná ezt fordítani/angolul írtunk neki-honlapon ott van az angol nyelv is amin érdeklődni lehet, de mindig horvátul válaszol- :
1: 200 eura na jednu noć. molimo va brzi odgovor. sve je uključeno u cijenu hvala vam
2:dali vi elite 2 apartmana? jedan pored drugog. i kaoji datum elite hvala vam
3:ok, molimo vas da na na račun uplatite 200 eura za jednu noć a ostalo kad dođete hvala vam. javit cemo vam kad novac stigne
Ami még ajánlani tudok, az egy strand Cavtathoz közel és nagyon dekoratív. 13 km-re van Cavtattól a Pasjača beach. Egy sziklába vájt és lebetonozott lépcsőn lehet lemenni, és teljesen el van zárva a külvilágtól. Érdemes délelőtt odamenni, mert akkor még nincsenek olyan sokan.
Itt vannak videók erről a helyről és egy google térkép is. :)
A Kotori öböl meseszép, érdemes tovább nézelődni, sok függ attól, mnnyi időtök van rá. Kérlek majd oszd meg a tapasztalataidat! Régen voltam és lelkiekben készülök oda... is.
Sziasztok!Az idén Cavtatba megyünk,tudnátok mondani vmi jó túrázó helyet a környéken?Kotorra gondoltam,Dubrovnikban már voltunk 2 éve egy napot,de természetesen oda is átmennénk.Vélemény a helységről van valakinek?Az Albatros Hotelben szállunk meg.Montenegróban euróval lehet fizetni?Köszi!!!
Mi az idén szeptember 5.-én mentünk Viniscébe. Előre foglalt szállásunk volt, de ha foglalás nélkül mentünk volna, akkor is dúskálhattunk volna az apartmanok között.
Érdeklődnék, hogy szept. első két hetében mennénk ketten észak vagy közép Dalmáciába. Trogir, Split vagy Makarska esetleg ezek környéke. Érdemes-e előre foglalnom szállást vagy nagy eséllyel mikor leérünk találunk-e ? Apartmanban gondolkodom. Igaz már többször voltam H.o.-ban, de akkor még gyerekekkel ( össz. 5 fő) anno akkor előre mindig le volt foglalva szállás a gyerekek miatt. Várom a segítőkész válaszokat. Köszi
Azt hittem eddig minden érvet hallottam már a homokos part mellett, de most olyat olvastam máshol, hogy ezt megosztom.
Anyukának azért nem jöhet szóba kavicsos part Horvátországban, mert hallott olyanról, hogy egy gyerek lenyelt egy kavicsot és ezt ő nem szeretné. Erre azt válaszoltam, hogy én már hallottam vízben megfulladó gyerekről, tehát akkor inkább ne is menjen tenger közelében. Lehet kicsit ütős volt a példám, meg is sértődött. De kiderült, hogy a homokot nem eheti meg és a homokos partnak nincsenek veszélyei. Na, akkor ezt is megtudtam. Majd jött egy másik anyuka és azt tanácsolta, hogy felesleges a tenger úgy ahogy van kisgyerekkel, jó azoknak a Balaton is, mert különbséget nem fog úgysem tenni. Itt elköszöntem.
Pestről fogunk menni. Általában ennyi időnk szokott lenni a nyaralásra, de eddig mindig nagyon pozitív élményeket szereztünk ennyid idő alatt is (Krk szigeten, Pula környékén voltunk). :) Amúgy a komp mennyi idő alatt ér át?
Hát azért az már eléggé szezonban van, de a korai érkezés és a ,,nem szombat" miatt biztos túlélhető. Mi anno pont egy hónappal voltunk korábban, a víz teljesen jó volt.
Gondolom oka van, hogy csak ennyi napra mentek, az sem mindegy honnan indultok, de ez tényleg csak egy kis ismerkedésre lesz elég a tengerrel. Számolgassatok, mennyivel lenne közelebbi szimpatikus célpont, ahová esetleg nem kell kompozni sem stb. Az említett kempingben nem jártam, csak a lopar-iban, de még sehol nem találkoztam olyannal, hogy ne mehetnétek be fürdeni az adott partszakaszra. Eleve ellenőrizni sem tudnák, hiszen csak az autókhoz van kártya, sorompó stb.
Remélem, mi most júli 26-31-ig céloztuk meg a nyaralást. az szerdától hétfőig lenne, remélem így el tudjuk kerülni a kompnál a tömeget. Viszont olyan kérdésem lenne még, hogy most Banjolban sikerült kinéznek egy szállást. Nézelődtem Google Mapsen, hogy hol vannak jó partok és nagyon tetszik az egyik part, de a térkép szerint ott van egy autós kemping (Padova). Járatlan vagyok az ilyesmiben, hogy pl én mint nem ott lakó, bemehetek csak úgy standolni?
Sajnos vannak akadályok, több is.... Az egyik lényegesebb az, hogy ha már egyszer itt vagyunk, valahogy nincs kedvünk visszamenni egy hétvégére.....tavasszal úgyis megyünk. A másik a cicánk, aki nem bírja olyan jól a hosszú utakat. És mivel családtag a kis Drága, ez is számít :-) :-)
Legközelebb majd jobban időzítünk, tudván, hogy kisebb csúszásban van a tél ;-)
andreas19: Nekem ez is nagyon szép! Minden évben amikor Karácsonykor Magyarországon vagyunk, alig várjuk a hóesést.....egy jó kis havas túra, korizás.. :-) De mindig úgy alakul, hogy akkor jön a havazás, mire mi már visszaértünk Losinj-ra, ...1-2 nap különbséggel :-( erről idén is lemaradtunk. Viszont sikerült a legnagyobb szélben hazaérkezni.
Azért egészítsük ki azzal, hogy amennyiben az utazás beleesik az augusztus hónapba, akkor ajánlott előre foglalni a helyet. igaz ez majdnem mindegyikre. ☺
Kíváló kempingnek tartom a Krk szigeten található Jezevac Campinget. Kíváló minőség, tiszta illemhelyek, és olcsó étterem a Krk város felőli bejáratnál. És ami nagyon fontos, gyalog öt perc a városközpont. Tiszta szívvel ajánlom.
Tisztelt Élilevi! A Lanterna apartmantelep valóban egy kicsit retrós hangulatú. A partvonala tagolt, köves, sziklás. Maga a komplexum tiszta, ápolt. A személyzet udvarias és segítőkész. A Lanternában több étterem is található. A Marina étteremben a svédasztalos reggeli kb. 45 kuna, a vacsora pedig 105 kuna, amely tartalmazza a korlátlan italfogyasztást is. Porec a létesítménytől 13 km távolságra található. Feltétlenül ajánlott a nagyobb bevásárlásokat a poreci bevásárlóközpontokban intézni a költséghatékonyság miatt. A Lanterna apartmantelep mindent egybevetve ajánlott úticél. Jó utat!
Omis, Galeb kemping. Előnye: nagy terület, homokos part, szép környék, viszonylag közel van Omishoz. Hátránya: viszonylag messze van a határtól, a Cetina folyó miatt hidegebb a víz, mint 10 km-el távolabb. Gyerekeknek jó. Délre haladva a környéken van még pár kisebb kemping.
Medulini kemping. Előnye: nincs messze, szép környék, van homokos rész, viszonylag közel van a városhoz. Hátránya: elég zsúfolt tud lenni. Gyerekeknek jó.
Medulin, Kazela kemping. Ide akkor megy az ember, ha a medulini városi kempingben nincs hely. Előnye, hogy itt biztosan van hely, óriási a hely. Hátránya, hogy az előbbin kívül nincs előnye, várostól messze van, a part sziklás, az ellátás közepes. Gyerekeket csak szigorú szülői felügyelettel lehet a vízbe engedni, mert nagyon sziklás a part. Nem tudom, hogy előny vagy hátrány, de van a kempingnek nudista része is.
Selce kemping. Előnye: nagyon közel van, városhoz és Crikvenicához is közel van, ezért az ellátás jó. Hátránya, hogy nem túl nagy területen fekszik, a hely elég meredek hegyoldalban fekszik, szóval ki lehet fogni eléggé nehezen belakható részeket. Ha jó helyet fogsz ki, akkor viszont a kilátás csodás Krk szigetére. A part betonos, de gyerekkel is fürödhető részek ki vannak alakítva.
A Lanternáról volt szó, az is hatalmas.
Az itteni törzsközönség majd beszámol sok már kempingről, mert vannak itt jelentős számban olyanok, akik rendszeresen járnak az Adriára kempingezni.
Sziasztok! Nemrég találtam rá az oldalra...meg erre a topikra és látom, hogy nagyszerű segítőkész emberek vannak itt. 😃 Nos én ebben az évben szeretnék elutazni Horvátországba lakókocsival, viszont nem nagyon találtam ilyen kemping helyeket, ahol megszálhatnánk a családdal. Mindegy hol csak kérlek titeket adjatok pár tippet ötletet hogy hol találok ilyen szálláshelyeket. Köszönöm :)
(...amit mutattam neked,az olyan. nagy,tényleg nagy konyha,közvetlen tengerparti ház,igazi nagy tengerre néző terasz... nem előre foglaltuk,hanem ott jelsa-ban találtunk rá. szerintem ezért adta olcsóbban...)
Júniusban a tenger általában azon a részen 21-22 fok. Igaz időjárásfüggő, mert, ha meleg, vagy forró május, június van, akkor értelemszerűen hamarabb melegszik. Voltam már június elején is kánikulában a tengeren és 23-24 fokos volt már akkor a víz, de ez a ritkább. Az idei tél arrafelé is hideg mostanság és ez a tenger hőmérsékletét is csökkenti.
Egy kilométer autópálya 0,5 kuna. Így már könnyebben tudsz számolni. Az autópálya költségeket amúgy itt megnézheted:
Ez egy üdülőtelep, ahol minden van. Bolt, étterem, fagyizó stb... Az apartmanházak fel vannak újítva és bár lehet, hogy sok képen egy kicsit szocüdülős a kinézete, de rendben van.
Többféle strand van. Van ahol lassan mélyül, gyermekekkel ideális.
Nyugis hely, nincs nagy éjszakai élet. Ha valaki szeretne este korzózni, akkor érdemes a közeli Novigrádba, Porecbe bemenni. Ha ilyen jellegű üdülést, nyaralást terveztek, akkor OK.
A végére egy személyes vélemény. Ha már 1000 km terveztek, akkor én például Bosznián keresztül (már ez is nagy élmény) lemennék inkább a makarskai riviérára. Időben persze hosszabb lehet ez az út, de ezzel el lehet kerülni a turnusváltáskor az autópálya dugókat és a lényegesen olcsóbb bosnyák üzemanyag és a drága horvát autópályán megspórolt pénzt lehet, hogy inkább a tengerparton költeném el. :)
Isztria, Porec környéke sem rossz hely, de szerintem Dalmácia attraktívabb hely. Sokkal több a természeti látnivaló, a buja mediterrán növényzet és biztos, hogy az időjárás is jó lesz, a tenger is melegebb. Sokan már elkaptak egy esős hetet az Isztrián, ami tönkretette a nyaralást.
Nagyon jó és hosszú aprókavicsos strandok vannak Brela nevű helytől egészen Gradac-ig. Makarska nagyon zsúfolt, de rajta kívül sok kisebb település van jó strandokkal.
Az idén Hvar szigetét néztük ki célpontként a családdal. Az elmúlt években bejártuk már a környező szigeteket (is) , de itt még nem voltunk. Hetek óta nézegetjük az ajánlatokat pl: Adriatic.hr de még nem találtunk szimpatikusat. Aki tud ajánlani 4 fő számára (2 felnőtt és két éppen felnőtt fiú csemete)
apartman lehetőséget, annak nagyon örülnénk.
Nagy igényünk nincs, de jó lenne kilátás a tengerre.
Mi már elég régen voltunk és szombaton, akkor kellett jócskán várakozni a tűző napon. Ha a turnusváltást el tudjátok kerülni, akkor szerintem nem vészes, folyamatosan jártak a hajók. Ami még segíthet: minél korábban értek oda, annál kisebb az esély a tumultusra.
Nagy általánosságban elmondható, hogy hidegeb, akár 2-3 fokkal is, de az aktuális időjárás ebbe mindig beleszólhat. Két éve extrém meleg volt a víz mindenhol, de jellemzően nem termálvíz, ha már voltatok, tudjátok! A folyó torkolatnál hűvösebb. Duce részen (Kb. a kempingtől északra) benyúló kőgátak mellett hamar melegedő sekély öblök vannak, ott biztos tudtok fürdeni!
Tanácsot szeretnék kérni azoktól, akik már voltak Rab szigeten. 7 felnőtt+2 gyerekkel mennénk, egyenlőre Supetarska Draga-t néztük ki. Viszont sok mindent olvastam a kompról. Azt biztos, hogy nem turnusváltásban mennénk se oda, se vissza. Ilyenkor is lehet számítani több órás várakozásra? Kisgyerekkel ez annyira nem lenne buli. Illetve akinek lenne bevált szállása 7 fő+2 kisgyerekre Supetarska Draga, Lopar környékén, azt nagyon megköszönném!
Nyáron június vagy július közepén sok év után elősször ismét Horvátország Omis a cél.
Azt szeretném megtudni a tapasztaltaktól hogy június közepén mennyivel hidegebb a tenger Omisba, mint júliusban? Ugyanis ár és tumultus szempontjábál elsődlegesen ebben a hónapban gondolkodom. Ráadásul még a szombati váltások sem kötelezők, írom ezt az autópálya forgalom miatt.
Továbbá szeretnék pár árat is megtudni a 2016-ban nyaralóktől.
-autópálya díj
-élelmiszerek
-üzemanyag
Valószínűleg visszaolvasva megtalálnám ezeket és ezért elnézést kérek.
hello mindenki tudna nekem valaki segiteni hogy St Filip Jakov-ban a Croatia apartments nevü apartmanról hol találok képeket.ill hány méterre van a partról üdvőzlettel edit
Elsőre mintha nem is témához szólnék. A történet, hogy vmikor a múlt században, keleti autók idejében és a tengerre vezető autópályák tervei előtt volt az úgy, hogy 10 nap után jöttünk felfelé Dubrovnikból az Istriára-hogy majd hazafelé utána. Namost pár km-re Selcétől, a csodás parti úton látjuk ám, hogy egy magyar rendszámú Zsiguli áll az út szélén. Integetnek (2 lány, 2 fiú), megállok: defektjük van, és nem volna-e egy kerékanya kulcsom, mert hogy nekik nincs. Volt nekem. Segítettem is levenni a kereket, még ilyet sosem csináltak. Jajaj, a pótkerék meg lapos, nem volna egy pumpám? Volt. Aztán fújtuk, 40 fok volt árnyékban, de nem volt árnyék. Viszont alig tartotta a levegőt. Na, mondom nekik -miután kigyönyörködtem magam az üres csomagtartóban a 2 db sportyszatyorban, amivel elindultak-, jó lenne mihamarabb találni egy gumist, mert ez nem lesz jó. Hümmögtek hammogtak, majd az egyik fickó nekem szegezte a kérdést: messze van még Dubrovnik?
Hát mondom, ma kedd, pénteken jobbra.
Ez jutott eszembe a "13-an, nem tudjuk hova, nem tudjuk mivel, nem tud a fele úszni, 3 kisgyerekkel és úgy általában mindenkinek jó legyen a part" felvetésre.
----------------
De van konkrét javaslatom is.:-)
Tisztázni, megállapodni.
Ki megy. Mikor. Hova. Közel? Távolabb? Sziget? Ki kell tűzni egy A és min. B tervet. Nyilván autókkal olcsóbb, mint busszal.
Aztán google. Szálláskeresés, útvonalkeresés, díjak, költségek, táblázat.
Jó tervezgetést. :-) Ha van konkrét hely, időpont és létszám, szerintem a fórumon sokan tudunk még címeket is mondani. Meg mindent, ami kellhet. Visszaolvasni is érdemes.
Először a Zagreb - Gorican vonalat nézd, az vezet a határtól Zágrábig, majd a Zagreb - Split - Dubrovnik vonalon keresd az autópályalehajtó (Rogoznicához Vrpolje lehajtó lesz a jó) nevét és látod majd az összeget. Volt valami hír pár héttel ezelőtt, hogy nyárra pár kunával drágul majd. (talán 6-8%?) Ezt majd kalkuláld bele.
Még egy jó tanács:
Valahogy próbáld kikerülni a szombat reggeli-délelőtti odautazós forgalmat, mert sok a dugó, főleg Zágráb környékén. Ugyanezen okból pedig kerüld a vasárnap délutáni-esti hazautat is.
Voltunk 1x július első hetében, meg többször július végén. Általánosságban azért a hónap elején esélyesebb a kicsit hűvösebb víz. A folyó hatása főleg a torkolatnál érezhető, pár mólóval odébb nem igazán észrevehető. Sekély, gyorsan melegedő vízfelületek! A folyó torkolat mólója és a kikötő közti ,,városi" strand is sekély, meleg, nem hűti vissza a folyó! Hátránya, hogy ide gyalogolni kell, vagy egész napra parkolócédula, ami azért nem kevés, plusz, ha van hely. Ha tudtok, akkor Duce részen (kb. a kempingtől észak felé eső rész)
foglaljatok szállást, ott nem kell mindig autóba ülni a fürdéshez, a víz is melegebb, cserébe át kell menni a főúton. Itt a legjobb a második, harmadik sor, ott már nincs zaj, fentebbről már elég meredek, túrázni kell le-fel, cserébe jó a panoráma! Városközponti szálláshoz az említett városi strand van közel. A város Makarska felőli domboldalából jellemzően elég sokat kell gyalogolni, hogy lejuss a vízhez!
Képzeljétek... Mint már néhányszór íram, hogy egy családias kempingben vagyunk már évek óta sátrat verőzve. Másodikán este szól a teló és horvát körzetszámot ír. Felveszem és a horvát házigazda hív és boldog újévet kíván. Hozzáteszem nem beszélünk az ő nyelvükön és ő sem tud a mi nyelvünkön. Gyorsan előszedtük a nyáron megtanult néhány szó közül az esetleg idevalókat: Dobro, Hvala, Davidenia nyáron... :)
Omisnál van olyan terület, ahol érvényesül a Cetina hegyi folyó hatása és hidegebb a víz. Kicsit odébb meg nem.
Júliusban is lehet eső, lehet hűvösebb nap, de augusztusban is, viszont lehet pl. augusztusban annyira meleg, hogy döglesztő. Bizonyára augusztusban sokkal többen is vannak-mint szempont. Az egész környék egy nagy tábor, egy óriási strand. Nem tudod elhibázni. Ha esne, hamar szárad. A tenger nem hül vissza, és hamar kitisztul.
Azt azért beszúrom, hogy nem termálvíz, viszont nagyon üdítő:-)
Omis közelében tengervíz melegségével kapcsolatban mi a tapasztalatotok? Július első hetében érezhetően hidegebb a tenger mint augusztus első hetében? A zasszony parázik. Ez a két időpont lehetséges. Előre is köszi a válaszokat.
Uticél és szállás Rogoznica lesz. Elsősorban strandolni szeretnénk, plusz egyik nap elmennénk a Plitvice-i tavakhoz.
Úgy gondoltam hogy mindenhol a horvát pénzzel fizetnénk, csak az autópályán a fizetőkapuknál használnám a magyar kártyát.
Ha már szóba került a pénzt, mit lenne érdemesebb Kuna-ra váltani Angol fontot vagy Magyar forintot (Angliában élünk)?Melyikért lehet több Kuna-t kapni?
Hány autópályán kell menni mig elérünk Rogoznicáig?
Pont nemrégen írtunk erről az útvonalról. Én Jajce-Bugojno-Kupres-Tomislavgrad-Arzano útvonalat szoktam használni, de legközelebb ezt az irányt ki akarom próbálni. A menetidő kb tartható.
Jótanács: vázold fel, mit akarsz és kattingass, a google az jó barát, ha üzemanyagár vagy autópálya díj érdekel. Plusz olvass itt visszafelé. Minden fenn van: autópályadíj (+10 % az idén, ha igaz), útvonalak, üzemanyagárak, kaja árak, boltiak, komp, piac, étterem, de a ejtőernyős repülés árai is stb. Ezért neked kell megdolgoznod, kiszámolnod a vágyaid és a terveid szerint.
Emellett végtelen sok jó tanács van fenn ezekkel kapcsolatban, valóban, érdemes böngészni a fórumot! Pl.mikor mivel fizess, a kártyahasználat előnyei és hátrányai, hogyan kerülheted meg a luckoi várakozást -ha arra mész. Vagy épp délre Bosznián át vezető több útvonal, egészen a "hol sütik az isteni friss húst", menet közben hol tudsz finomat enni- ha akarsz.
Tehát amit ajánlok és kívánok, hogy olvass visszafelé -igaz volt kis szünet a szezon után, de előtte-közben ezernyi info, amit több tucatnyian leírtunk. Ha pedig konkrétat kérdeznél, legalább avass be, hiszen van szállásod, igaz, hova mennél, -észak, dél, sziget?, mit szeretnél látni- de itt látatlanban senki nem fogja tudni megmondani mennyi pénzből jössz ki, főleg kényelmesen :-)
Egy kis segítség kellene. Kiskunfélegyházáról mennénk Omis környékére. Július elején, vagy végén. 4 felnőtt, 3 gyerek. (2 család, ezért lehet egy apartman, csak két vizes blokkkellene. Ha tud valaki ajánlani valamit, azt megköszönném, ne fogja vissza magát.) Terv a rafting, zipline, motorcsónak kölcsönzés. Mindenféleképpen Bosznián keresztül mennénk, nem érdekel a horvát autópálya. Drága, hosszú,unalmas. Utaztam már többször Bosznián, Szerbián keresztül. Csodaszép, semmi félnivalója senkinek semmitől. Kinéztem egy útvonalat, nálam rutinosabbak véleményét kérdezném ezzel kapcsolatban.
Amit ír menetidő, az tartható-e. Persze plusz a határ, pihenők,stb. Én úgy találtam, hogy a Gradiska-Banja Luka autópálya 3-4 konvertibilis márka, az Eszék-Gradiszka autópálya 66 kuna körül van. Egy úton. Ha valakinek van érdemi információja, azt szívesen veszem.Hirtelen ennyi.
Nos. Az itt jelenlévő kedves emberek tudnak neked válaszolni,ha néhány kérdésed konkrétabb. Horvátország nagy és tól-ig. Isztria? Szigetek? Dalmácia? Azután az igények: Szoba? Szálloda? Hajó? Kemping? Ezek után: kajánk van, vacsora, minden kell. Mit néznél meg? Elég a homok, a romok, egy bulihajó, stb.
Mert mint mondtad a feleségeddel mégy. Ez alapesetben megfelezi, egyébként megduplázza a költségeidet. Nejed elvárásai? Narancslé, néhány sör, ami még bódít, teljes totál amnézia.
Az üzemanyag? Közel, mint itthon. De: honnan, hová, merre? Az élelmiszer: mint itthon, ha ... na jó a lé drágább, szigeteken még inkább.
Példa: megyek Visre, kocsival és Bosznián keresztül - mert imádom Boszniát és a bosnyákokat is, - legjobban a bosnyák benzinárakat. Most kb 300/liter bankkártyára. Lesz egy hetem, a pályadíj 2500 Ft és a komp is kb 16000 Ft csak oda és ugyanennyi vissza. Vagy lehet 10000 környékén is ha csak a horvát pályán megyek. Két város a szigeten látnivaló (?) - meglátom. Enni inni kell. Meg kell venni. Búvárkodás merülésenként 35-45 euró. Tervezek vagy, amennyit gondolok. Szállás. Napi 25 euró per fő per nap.
A pozitívum: Hvaron tavaly egyetlen morcos pincérrel, de senkivel nem találkoztam ami rontotta volna a komfortérzetemet, vagy aki ne akarta volna, hogy "otthon" érezzem magam. Ez a megfizethetetlen, minden másra ott a ma...d.
Nem mindegy, hogy Rijeka Porec, vagy Makarska Dubrovnik irányba mentek. Akár dupla hosszú pálya szakasz iránytól függően. Korábban már írtak itt sokan mások különböző árakról. Tavaly közel azonos volt minden, mint itthon.
De, a jövő nyár még messze van, ki tudja milyen árak lehetnek. Persze várhatóan hasonlóan fog alakulni, mint elmúlt évben.
DE, ha már nyaral az ember, akkor nyaraljon. Néhányszor menjen étterembe, élvezze ki az összes napot, ne a spórolást figyelje...mindamellett, hogy a szállás az egyik legnagyobb költség (persze a többnyire).
Nyár elején tervezek Horvátországban utazni és az lenne kérdésem hogy most mennyibe kerül az autópálya díj, valamint a benzin olcsóbb vagy drágább mint Magyarországon? 11 éjszakát töltenénk ott feleségemmel, szállás már megvan. Mennyi pénzből lehet kényelmesen kijönni (tankolás, élelmiszer, stb)
A legnagyobb vendéglátók nyitva vannak Krk városban 31-én is (ez kb 3-4-5 hely), illetva a Marina Hotelben van 4*-os hotelnek megfelelő színvonalú és árú vacsora és rendezvény (amúgy fantasztikusan finom a menüsoruk - húsos vagy halas -, nem csak szállóvendégeknek).
Nem kell óriás nagyvárosba menni jó mulatságért, kisebb "nagyvárost" vagy jelentős várost is érdemes megcélozni (Krk város a sziget fővárosa), ott biztos van valamilyen jó kis rendezvény, buli ilyenkor is.
Hát most nem csak pár napról van szó, és nem is kicsi fagyról. Akkor elég sok 30-40 éves kanári főnix pálmát láttam elpusztulni. A kínai legyezőpálmák valóban bírják még a magyar éghajlatot is (-20 fokban is áttelelnek, ha a pálmaszív le van takarva és nem éri csapadék), azoknak most sem lesz bajuk.
Az itthoni fügék viszont most jó eséllyel visszafagynak tövig.
Az Adria mellett élő pálmák mérsékelten fagytűrők. Néhány napos fagyos időt különösebb károsodás nélkül kibírnak. Lehet, hogy azoknak a pálmáknak már volt egyéb baja is és azt a megpróbáltatást már nem bírták.
Azért szomorú lennék, ha a kedvenc tengerpartom pálmái tömegesen pusztulnának. Remélem pár nap aztán jön egy melegfront.
Makarskán ma reggel mínusz 8 fok volt, de Dubrovnikban is -5 fok volt reggel 8 órakor. Néhány éve ennél kisebb fagy után egy csomó pálma pusztult el a part mentén végig. Kicsit aggódom, hogy most mi lesz.
Ami érdekes, hogy (természetesen) a pályán a legdrágább, a legrövidebb úton oda-vissza 60.000, a leggyorsabbon meg 50.000 Ft a különbség (saját kocsi fogyasztással számolva pályán 10, egyébb úton 8, 95-ös horvát árakkal).
Csak csendben teszem hozzá, hogy az a három óra, inkább csak kettő. Itthonról, indulás után bő három órával már Banja Luka-n megyünk át, vagy át is jutottunk...határforgalom kérdése. Igaz az a kettő óra sem annyi, inkább csak másfél. Nálam eddig fél óra a határig a különbség. (persze tempó kérdése...Bosznián keresztűl nyolc óra körül van Makarska, pályán olyan hét, de itt már nagyon tud fájni egy dugó a Lucko-i kapunál)
Ez velem is így van, mindig keresem a jobbat. Ami nálam számított az az 1 óra, amit a pályahasználattal nyertem. Igaz ez ma még 62 kunába kerül és némi többlet üzemanyag fogyasztásba, amit a nagyobb tempó miatt produkál a jármű. De ez utóbbi nem biztos, hogy számottevő (üzemanyag).
Nem rossz útvonal, lehet majd szemezgetek belőle, főleg Banja Luka-tőle lefelé. Azonban a Bóly-Harkány-Drávaszabolcs-Nasice-Pozega-Nova Gradiska-Bosanska Gradiska útvonal rövidebb, gyorsabb, egyszerűbb...még GPS nélkül is. Persze Barcs környékéről más a helyzet, de Bp irányából M6-on érkezve annyira már nem jó...régebben mentem arra többször is, nem jött be a fenti indokok miatt.
Marad a táblázat, minden tételt rögzíteni, több változóval... és lesz egy várható sum. Amibe be kell kerüljön még a várható étkezés, szóval a napi kaja-pia, ha ezt azt elvisztek ennyi embernek, akkor is tetemes összeg lesz ez is.
Végül is eljátszottam a gondolattal hogyan csinálnám, és bizony nem egyszerű, rengeteg pénz. Az apartman megoldás szerintem menne, mégscsak társulnék és 2 személyautóval gondolnám megoldani, busz és bérlés helyett. Az autópálya költséget különben újra kell számolni, mert tudtommal kb. 10 %-kal emelik a horvátok idén. Sokszor voltunk így több gyermekkel és szülőkkel, de több volt a pénztárca/bankkártya is...
Biztosítást is kellene kötni, autóra-emberre is, nemzetközi tb kártya (ha nincs), ingyenes, de utánjárás, ezer apróság, ami kell és kell egy tartalék a váratlan dolgokra is, sose tudni.
A helyetekben nem gondolkodnék kempingben! Mondom úgy, hogy imádom és gyakorolom a kempingezést. Első Ho. nyaralásként, 5 gyerekkel, esetleges nagyszülőkkel szerintem az a jobb választás, főleg, ha eddig nem kempingeztetek, magyarul se rutin, se felszerelés! Ennyi emberhez sátor, ülőhely, edényzet, ruha, egyéb cucc...nem kevés, még beszerezni sem és el is kell vinni. Ráadásul pont ugyanannyit kell 4 napra, mint 10-re! :-( Ha belenyúltok egy esősebb időszakba, akkor azért a kicsikkel könnyebb egy apartmanban! Amúgy a kemp árat olcsóbban meg lehetne úszni az általad írtnál, de...
Igen tudom, hogy nagyon kevés. Tök igazad van, de ez van. Balcsin is voltunk 4 napot nagycsaládos Erzsébet programos mókán. Az sem volt rossz. Csak rövid :) De ők élvezik azt is. most 5nap/4 éj lett a vége.
Azóta találtam apartmant 120.000-ért Primosten közelében 9fő-re, kisbuszt napi 12.000-ért.
Közben rájöttem, hogy azok a rossz ajánlatok, ahol eleve km-díjat adnak meg. 150-180ft/km az 1500 km-re számolva 225-270.000-huf. Ez meg napi 12.000 amiben benne van napi 300km, így az 5 napi bérlés 60.000,-
5 gyerek és két felnőtt, és lehet még 2 nagyszülő egy másik szálláson.
Mind "saját", kettő az enyém, három a páromé.
Sátras megoldás mennyiért lenne? Mert amit fent néztem az Isztrián, ott kb 40.000,- ft volt per éj.
Csak nagyon óvatosan egy megjegyzést, ha megengedtek: basszus, 4 v 5 nap! Rettenetesen kevés!
Ok. értem, hogy a gyerekek nem fizetik a "részüket", de ennyi csak képeslapok mutogatása, mire berázódtok, kicsit körülnéztek, már vissza kell jönni... Azért az Adria ennél sokkal többet adna.
Végül hány főről van szó? 5 gyerek és...? Ők mind saját? (egy kassza?)
Apartmant találni, biztosan. Mint gyakorló kempingező mondom, biztosan remekül elférnétek sátor-megoldással is, egy parti kemping az baromi jó. Csakhogy ez a fránya busz, utazás, ezeket ki kell köhögni... Érdemes lenne társakat keresni, ahol elfér még 2 fő és így két autóval -busz bérlés nélkül! már jobbak a számok- esetleg.
Nekem van egy bevált útvonalam Pécsről indulva Zágrábig: Barcsnál át a határon, majd a határral párhuzamosan haladok a főúton Durdevácig, onnan egy átkötő úton elérhető a 10-es félig elkészült autópálya, amely (még) nem fizetős. Cugovecnél már fel tudsz rá hajtani, csak a google még nem akarja rátervezni.
Tényleg, tudja valaki mi lesz ennek az útnak a további sorsa? Merre fog haladni és milyen ütemben? Ha felérne a 2-es útig, az nagy segítség lenne (főképp ha maradna nem fizetős)!
egyre jobban belebuzulok ebbe az országba (persze a tengerparti részre gondolok) . legszívesebben eladnék itt mindent és lefarolnék a part mellé vagy egy szigetre.. ha gond van itthon pár óra kocsival és kész.
sajnos hogy nem tartok ezen a szinten.. vagy elmennék vmi gondnoknak vagy mittudomén.
érdekes hogy a fiatal horvát gyerekek eléggé unottak, nem érdekli őket a tenger, megszokták. élnének csak itt...
Így már azért többet lehet mondani, ha nagyjából be van határolva, hogy max. Trogir-ig akarsz menni. Gondolom, hogy a szigeteket kihagyod, csak a part mentén töltenél 4 éjszakát.
Isztria eléggé drága és a magyar határtól még 400 km. Ugyanennyi km a határtól, vagy csak, alig több Zadartól délre eső partvidék.
Itt jó helyek és aprókavicsos, lassan mélyülő strandok a következő helyeken vannak:
Bibinje, Sukosan, Sveti Petar, Turanj, Sveti Filip, Biograd, Pakostane, Drage.
Ezeken a helyeken nagyon sok apartman is van, amit szerintem kb. 70-80-90 euró/nap megkaphatod. (Egy főre így kb 10-12 euróba kerül egy éjszaka) Így ez kijön durván 400 euróból. (Kb 125 ezer)
Budapesten sok helyen lehet bérelni kisbuszt, Az előbbi hozzászólásban is mutattak párat.
Mi is béreltünk már, napi 15 ezerért. Szerintem max. 20 ezerből megvan egy napra. Számolj az utazással együtt 5 nap bérlést, ez 100 ezer.
Hozzávéve Budapest - mondjuk Biograd távolságot (650 km oda), akkor az üzemanyag költség oda-vissza (kb 140 liter) sacc. 50-55 ezer.
Autópálya költség kb 33 ezer Ft A magyar 10 napos kisbuszra 6000Ft + horvát autópálya oda-vissza a magyar határtól Zadar utánig kb 320 HRK.
Ez így összesen kábé 315-320 ezer Ft. Ez egy főre levetítve a szállás, kocsibérlés, utazás költsége kb. 45 ezer forintba kerül. Ez így nem is tűnik soknak. Persze más a helyzet, ha ezt egy bukszából kell állni. :))
Valójában nincs konkrét terv. Jó lehet az Isztriától a Kvarneren át Trogír magasságáig bármi. Nagyon délebbre már nem szeretnék menni. A lényeg, hogy a gyerekek kipróbálhassák a tengert pár nap erejéig. A kisbusz bérlése nagyon drága. Ha veszek egyet az alsó hangon is 2-3M, a bérlésre is kértem ajánlatot, de az sem volt olcsó. Kb 310.000,- et mondtak egy hétre. Bár ha csak 4 napra számolom, akkor kevesebb is lehet.
A felsorolt helyek mindegyikén aprókavicsos lassan mélyülő tiszta vizű strandok találhatok.
Szállásra szerintem apartman lehet a jó. Apartmanokat számos honlapon találsz, és foglalhatsz. A szállás leírása és a képek alapján el tudod dönteni, hogy melyik felel meg az igényeiteknek.
(Persze jó ha oda vissza ismeri az ember az utat, de mert nem rémít az új, hát kipróbálom. Bár tavaly (16) a Vitéz Bugolynó kicsit - nem kicsit, nagyon - forgalmasra sikeredett. A hegynek - volt kettő - kikaptunk néhány régi teherautót. A legbosszantóbb mégis egy balra kanyarodáshoz köthető. Ott voltak a rendőrök, de a tele zöldnél egy szembe jövő kocsi sem engedett át soha senkit. Maradt a gyors narancssárga.☺ Húsz kocsi, húsz piros lámpaváltás. Rögtön a szívembe zártam a kedveseket.
Amikor az aug. 20-at követő vasárnap haza akarsz menni, na akkor egy földút is gyorsabb mint az M7 - igaz az M3-nál is egymásba ér a selyhajunk, de haladunk.)
Augusztus utolsó hetében szeretnénk menni (2 felnőtt+5 gyermek (11/9/9/8/5) horvátországba budapestről.
Semmit nem tudunk még, hogy hogyan, mert csak egy 5 személyes autónk van. De elsősorban tippeket várnék, hogy hova (helyileg) és milyen megoldással (szállás típusa).
Természetesen ennyi emberre a minél alacsonyabb ár érdekelne.
Két módosítást vetnék fel sarli javasolt útvonalával kapcsolatban - mindkettőt egyszeri, személyes tapasztalat alapján:
1. Udvar-Eszék - innen autópálya Okucani lehajtóig - Gradiska (úgy gondoltam, hogy ez a pályaszakasz nem akkora költség és mégis gyorsítja a haladást).
2. Nekem nem volt elviselhetetlen a forgalom a Jajce-Kupres-Bugojno útvonalon a Kamensko határátkelőig (a Busko tavat délről kerültem meg).
Ha Miskolcról indulsz és az M6 fontos, akkor szerintem menj le Barcsig.
Barcsnál szoktam átmenni, ha Split, Makarska térségébe utazom, így ezt az utat Barcstól Splitig megjártam párszor.
Barcs után célozd meg a Daruvar-Pakrac-Gradiska útvonalat. Ezen a szakaszon sok a település és az elágazás, ezért GPS, vagy térkép, jó navigátor kellhet.:)
Gradiska-nál át a határon át Boszniába érsz, ott jobbra fordulva pár kilométerre rá lehet menni egy kb. 40 km-es autópályára (5KM volt a nyáron a tarifa), ami bevisz Banja Lukára. A várost csak a széléről érinted és egyenesen (néhány körforgalmon keresztül) át kell menni Szarajevó táblát követve.
Banja Lukát elhagyva az út elágazik Szarajevó, Jajce felé, illetve ki lesz írva Mirkonjic Grad felé vezető út is. Na itt fordulj majd el Mirkonjic Grad felé, aztán egészen Glamoc, Livno vonalon elérsz a horvát határig Split fölött. Az út viszonylag jó autózható, a forgalom jóval kevesebb még a csúcsidőben is, mint a Zenica, Bugojno, vagy a Szarajevó Mostari út. Persze hegyek közt kanyarogva megy, de a gyérebb forgalom miatt (ha nem lakókocsival mész) egészen jól lehet haladni a szinte néptelen tájakon.
Itt megnézheted ezt a lehetséges útvonalat. Ezen az úton kereken 900 km Miskolctól Split. Ez valamivel kevesebb, mintha végig az autópályán mennél, de a lehetséges torlódásokat (határ, autópályák, fizető kapuk) elkerülheted. Bár lassabban tudsz haladni, de gondolj arra, hogy legalább 220-230 HRK autópályadíjat megspórolsz, és jóval olcsóbban tankolhatsz. Boszniában most kb 300Ft, Horvátországban kb 410 Ft körüli az 95-ös benzin.
Nemrég jöttem meg Horvátországból, ott szilvesztereztünk baráti társasággal. Szerencsére alig több, mint 300 km a tengerpart tőlünk, így hamar el tudjuk érni a tengert. :)
Senj-ben (Zengg) voltunk három napot és sokat kirándultunk (Krk-sziget, Rab-sziget)
Az időjárás kedvező volt, napsütés és 10-12 fok, reggel kb. 4 fok.
Ilyenkor télen gyakorlatilag nincs turista, csak pár külföldi rendszámú kocsit láttunk, azok is gyaníthatóan külföldről hazalátogató horvátok voltak. Éttermek, pizzériázók, büfék, fagyizók gyakorlatilag zárva vannak. Néhány presszó, kávézó volt csak nyitva. Senjben mindössze egy étterem volt nyitva, a "Stari Grad", ahol kitűnő sültet és cevapot ettünk.
Szilveszterkor az apartmanban söröztünk és kajáltunk, majd éjfélkor egy kis sétára indultunk. Sok volt a tüzijáték, és színvonalas pirotechnika.
Egy presszóba tévedtünk be, ahol mindenki mindenkinek "sretan nova godina"-t köszönt. Így a pincércsaj is nekünk ezt köszönte, amikor odajött felvenni a rendelést. Pár sör után továbbmentünk, de több kocsmát nem találtunk nyitva, így aludni mentünk. Jól éreztük magunkat, kimozdultunk a megszokott közegből, de aki nagy bulit akar, inkább a nagyobb városokat válassza.
Nagyobb helyeken, mint Split, vagy Zadar...ott utcai buli van. Szabadtéri koncertek voltak tegnap, legalábbis a horvát tévében ma délelőtt a hírek közt ezeket mutatták.
Ma 11 körül indultunk haza. Ilyet sem láttam még Horvátországban. Gyakorlatilag az autópályán nem volt forgalom, a fizető kapuknál, a határon nem volt egy autó sem, amikor odaértünk.
Mindenkinek boldog új évet és jó nyaralást 1017-ben is!! :))
Miskolcról indulok és élvezném az M6 kényelmét. (Hazafelé mikor hallom, hogy az M7 végig áll... és ugye onnan még... 12-14 órával számolok, az még úgy belefér.)
Én Makarska-ra, ha Bosznián keresztül megyünk, akkor Drávaszabolcs-Nasive-Pozega-Nova Gradiska-Bosanska Gradiska-Banja Luka-Jajce-Bugojno-Kupres-Tomislavgrad-Arzano-Gornij Brela-Magistrala.
Ez itthonról (Makarska-ig bő 450 km) 8 óra alatt megtehető. Forgalom eddig mindig hasonló volt. Bosanska Gradiska-i határon néha sor van, de tűrhető, Banja Luka után meg egy 20-30 km-en keresztűl nehezebb az előzés, ott be-be lehet ragadni egy lassabb jármű mögé hosszabb-rövidebb ideig. Az biztos, hogy Split felé Omis környékén még ki lehet fogni komolyabb forgalmat.
Ha mindenképpen Udvarnál akarnék kimenni, akkor vagy pályán mennék Gradiska-ig, vagy az Osijek-Valpovo-Nasice vonalat céloznám meg.
( Keresem az utam Udvartól Splitig, de úgy, hogy a pálya nagyobb részét kizárnám Zágráb felé. Már Banja Luka felé elterveztem, de utána a hosszabb jobbnak, a rövidebb kacskaringósnak látszik. A Zenica felé meg az idén voltam Vitéz, Bugojno irányban - nagy forgalmat sikerült elkapnunk. Minden ötletet, segítséget megfontolnék - előre is köszönöm. - Visszaolvastam, de az jövőre már tavaly lesz.☺)
kicsit pontosítsunk.... mindenféle csűrcsavar nélkül garantáltan a cavtati riváról :) /igen, van hangja, de nem akkora, mint trogiriaknak/ - engem nem zavar, sőt kimondottan szeretem hallgatni, akkor tudom, jó helyen vagyok:D
Ha Cavtatban a Riván üldögélsz épp a fejed felett húznak el, a képen ábrázoltnál jóval, de jóval alacsonyabban. Van, akit zavar, van akit nem. Nekem tetszik. :)
Január 1-től megdrágulnak az autópálya díjak. Motorkerékpár és személyautó 5 százalékkal. Az úgynevezett szezonális díj majd július 1-től 10 százalékkal emelkedik.
Úgy látszik időről-időre kiújul az apartman vs kemping vita. :) Némely dolgon jókat mosolyogtam is.
Amúgy nem igazán vágom a vita lényegét.... ez olyan, mint a biciklivel vagy autóval való közlekedés vitája. A példákat lehet sorolni ezerrel még....de felesleges.
Valószínű, hogy sokan vagyunk, akik kipróbálták a sátrazást is és az apartmanban (szobában stb...) való nyaralást is. A tapasztalatai alapján valószínű, hogy mindenki el tudja dönteni, hogy igényének, pénztárcájának függvényében melyik nyaralási formát választja. Ezek egymás mellett lévő dolgok, feleslegese szembeállítani.
Fiatalabb koromban, (haverokkal, barátnőkkel) a kempinget preferáltam, aztán mostanság a családalapítás után a kényelem dominál és az apartman került előtérbe. (jó...jó... tudom vannak kényelmes sátrak, lakókocsik is :)
Annyit azonban észrevettem, hogy a kempingek árai jócskán emelkedtek és, ha a kényelmi dolgok egy részét a kempingben is élvezni akarjuk, akkor már alulról súrolja egy gyengébb apartman árát akár. Ez azonban csak egy szempont...a kempingezés egyfajta létforma és nem feltétlen a szálláson való spórolásról szól.
OFF..... A vita feloldására javaslok egy olyan kempinget, amely eltünteti a két szállásforma közti különbséget. :)) Most csak 330 ezer HUF/nap akciósan!!!! :)))
AZS, ne csináld már ezt, kérlek! A Labadusáról beszélünk, ahol egész nap hallgatod a 20 m-re dübörgő aggregátort! Bár asszem pont akkor csináltak neki valami dobozt! Meg olyan világ végén van, hogy a port egy hétig mosod le az autóról! Ha ,,drága" kemping példát akartam volna mondani, akkor csak Neked: Losinj az idén, apartman Artotore-ban víztől kb. 60 m-re, klímával 4 főre, tulajtól pici alkuval 67 euro/nap. Most kiszámoltam, ugyanez a Cikat-ban sátorral, nem parcellázott helyen villannyal 67.7 euro. Miről beszélünk??? Oké, odakuttyantottak egy csúszdát, ami hidegen hagy, de pár éve sem mentem be, mert nem tetszett, mellesleg akkor sem volt sokkal olcsóbb a mostanihoz képest! Persze, ahogy mondod, mindig van ellenpélda, de...
Most azt játsszuk, hogy te aránytalanul drága kempingeket hasonlítasz össze aránytalanul olcsó apartmanokkal, én meg aránytalanul olcsó kempinghez keressek aránytalanul drága apartmanokat? ;-)
A lényegen nem változtat ez sem, úgy általában nem igaz, hogy a kempingezés és az apartmanozás egy árkategória. Mindettől függetlenül nem az ár a lényeg (bár 3 hétnél azért már számít), hanem a tenger csobogására történő elalvás ;-)
(A nagy számok törvénye nagy számokon működik, de ott abszolút igen, még ha mindig is van ellenpélda. A nagyapám 70 éven keresztül dohányzott, és nem tüdőrákban halt meg, de ettől még a dohányzás tüdőrákot okoz.)
Neked is Jó reggelt Kedves AZS, és ezt minden irónia nélkül! :-) Az átlagnál az átlagosról beszéltünk, tehát én sem a Zatonról és társairól és nem is a bácsika által kertben kiadott sátorhelyről. Átlagos helyen, átlagos kemping, átlagos apartman! Egy példa: pár éve valami érthetetlen okból úgy gondoltam, hogy Trogír-Ciovón keresek szállást. :-) Van ugye két db kemping, gondolom ismered őket, itt elől a Rozac, bent a tenger felőli oldalon a Labadusa. Ezeket nevezhetem átlagos kempingnek? Labadusában még rendes villany sincs, nemhogy trambulin, meg vidámpark!!! Most nem filléreztem ki, de akkor olyan 32-33 euró lett volna 3 főre, sátorral, villannyal. Végül Okrug Gornji végén vettünk ki egy apartmant 35 euroért, wifivel, ingyen klímával, 200 m-re a tengertől, 50 m szintkülönbséggel!
Szerintem egyezzünk meg abban, hogy a kemping aránytalanul drága, de imádjuk és kifizetjük... A 13 eurosat is, meg az 53 eurosat is! :-))
Ezek jó minőségű kempingek, jó helyen. Vannak ennél drágábbak is, akár 40 € felett naponta (Simuni, Adriatic, Polari, stb. - igen, ezekbe is járok), sőt, van a Zaton is, ami önmagában külön kategória, olyan is az ára.
Ettől azért még Rezseeeeeeeeeeee olvtárs hiába bizonygatja saját magának egy hozzászóláson belül is többször, hogy neki mennyire igaza van, a lényeg az, hogy hogy a legjobb kempingek se kerülnek annyiba, mint egy akármilyen apartman akárhány méterre a tengertől ;-)
A Boban legfőbb értelme pedig az, hogy úgy jó, ahogy van, minden más pedig 2 perc sétára ott van a Dole-ban ;-)
Tarzy52 ára verhetetlen (persze tudom, hogy miért).
Én minden évben excel táblázatba foglalom a kedvenc kempingjeimnek az adott időszakra vonatkozó hivatalos árait, így kalkulálom a várható költségeket és döntünk, hogy hova menjünk.
Nos egy gyűjtemény júliusi árakkal ( 2 felnőtt, 80-100m2-es(!) pitch, lakókocsi, vagy big tent árban +autó + áram, + víz +kutya):
Camping Soline: 30€/nap
Camping Ljutic: 29€/nap
Camping Slanica: 34€/nap
Camping Dalmacia: 39€/nap
Camping Nevio: 37€/nap
Camping Vranicsa Belvedere: 27€/nap
Camping Lupis: 27 €/nap
kutya nélkül 4-5€/ nap-al kevesebb mindenütt.
Ezek azért messze vannak a 13€/ naptól.
Ezek a kempingek közvetlen a tenger mellett vannak.
Primostenben 90€/ napot fizettem egy 45m2-es apartmanért a tenger előtt kutyával.
Tisno-ban az idén utószezonban sikerült 54€/napos tengerparti apartmant foglalnom szintén közvetlenül a tengernél.
A kempinfelszerelésről említettek itt horror árat. Nekem egy 20 m2-es 5 személyes sátram van, konyhaszekrény, étkező asztal, ruhásszekrény, LED sátorvilágítás, ventilátor, stb. Kb 200 eFt-ba került.
Ez valóban sok, de 6 évig biztosan nem kell lecserélni, így éves szinten 36 eFt (110€), ami egy nem túl nagy apartman (vagy inkább stúdió) kétnapi árának felel meg.
(Mi évente 25-28 napot sátorozunk.)
Egy jó fekvésű apartmant már fél, vagy 3/4 évvel előtte le kell foglalni. Egy kempingnél megállok a bejáratnál, bemegyek, szétnézek a kempinben és ha nincs megfefelelő hely a számomra odébbállok egy közeli másik kempingbe, vagy akár délebbre. Ha az idő rosszabbra fordul, szedem a sátorfámat és odébállok, és csak annyit kell kifizetnem, amit a kempingben töltöttem.
alul dupla ágy/kanapé, felül dupla ágy + tárolóhely, hűtő, gáztűzhely, mosogató, konyhaszekrény elősátorban asztal, székek, miegymás éjjel pedig a kabócák és tenger csobogása kösz, jól vagyok ;-)
2x39kn/2fő, lakóautó 59 kn, villany 32 kn, kutya 20 kn, kurtaxa 2x7 kn. Ez mind összesen: 203 kn, azaz kb. 29 euro. Előszezonban 155kn = 22 euro.
Mondom, nem akarok megint matekozni, ezzel együtt ki merem jelenteni, hogy egy átlagos kemping ára igenis egy átlagos apartman árat súrolja alulról. Én 3-4 fővel tudok számolni, több konkrét példát tudnék írni, de tudom van aki a feléért nyaral, más meg ingyen! :-S Lehet fillérezni lefelé-felfelé, nagyságrendileg akkor is igaz! Sajnos! Az már egy más kérdés, hogy van egy állatfajta, beleértve magamat is, aki ezt szívesen kifizeti egy apartman helyett, azzal együtt, hogy én is aránytalannak érzem! Ez a kereslet-kínálat törvénye, mert amíg főszezonban vadászni kell a kempinghelyet, addig...
Hát azért nem mindegy, hogy mikor mész.......hányan, mivel mentek! ( az idegenforgalmi adó ( kurtaxe) az angol fontban van megadva? 1 fő / 7 font...? ) Azért a 13 Eu az elég jó nálam. ( 2 fő + autó + lakókocsi + kutya + áram ) Ez mai OTP árfolyamon : 3,943 Ft.
Mindenki úgy nyaral, ahogy a kedve tartja és ahogy a családja megszavazza :-)
Imádok kempingezni, ennek ellenére 22 év alatt a barátnőmmel egyszer mentünk el kempingezni. Ahhoz is hosszas unszolás kellett.
Végül remekül sült el a dolog, nagyon jó helyünk volt (Bogácson voltunk, ahol a kemping bent van a termálfürdő területén reggel 5-től este 11-ig lehet használni a medencéket a kempingezőknek).
Tényleg szuperül éreztük magunkat, ennek ellenére következő évben amikor mondtam, hogy ugye akkor megyünk megint sátrazni, akkor gondolkodás nélkül vágta rá, hogy szó sem lehet róla :-(((
Amikor mondtam, hogy tavaly is milyen jó volt, miért nem akar menni, akkor mondta a szokásos, megfellebbezhetetlen női érvet: CSAK :-)))
Hiába mutogatom neki Tarzy képeit, hogy milyen szuperül kempingeznek a kutyával (barátnőmnek is van egy 3 kilós harci yorkie-ja :-)), akkor sem tudom rávenni a kempingezésre. Ez van :-((
" Egyet akartam csak sugallni: én nem húznám be kempingbe a lakókocsimat. Inkább kihasználva a szabadságot, húznám végig egy országon és minden nap máshol állnék meg. Legyen akár biwakolás, akár vadkemping. De ez már a múlt, ........."
Így van, ez már a múlt, sehol nem engedik a "vadkempingezést" és ha lehet Horvátországban ez még szigorúbb mint Görögországban!
Úgy tudom Horvátországban 24 órán belül be kell jelentkezned szállásra, nem alhatsz az út menti parkolóban, benzinkútnál.....!
köszi mindhármotoknak az infókat. jól beindultam a topicban a sátrakra...:-) de jó lenne egy hónapot lent lenni legalább, én sátorban is kibírnám. sajnos asszony hajthatatlan..:-)
szóval a magánkertekben kempingező régi világnak vége lent. emlékszem tizenéve lent kóvályogtam zadar mellett vmi faluban szállást kerestünk. 50 fok benézek egy nyitott kertbe , egy horvát öreg bagózik az árnyékban. mellette a fűben egy hűtő. :-) kiszállok kérdem : szállás? kitárja a kezét: tessék. mindenhol .:-) fillérekért laktunk két hétig.
Nyáron részt vettem egy beszélgetésen, ahol a szállásadónkat kérte az egyik vendége (mondhatni már jó barátja), hogy "adná ki" neki az udvara egy darabját, ahova ő nyáron 2 hétre leállítana egy lakókocsit (zsákfalú, zsákutcájának utolsó háza), de a házigazda a leghatározottabban elutasította, mert nincs kemping engedélye és ha ezt megtenné igen kemény bírságra számíthat. Minden évben többször jönnek az ellenőrzések, folyamatosan felmérik, fényképezik a helyszínt és jaj! annak, aki megpróbál bármit is eltitkolni.
Jó magyarosan ,,kempingeltetni" feltételezem ott is csak hivatalosan lehet, legalább is pénzért, hiszen az egy üzleti tevékenység, szabályokkal, bevétellel, bejelentési kötelezettséggel, amit tapasztalataim szerint a laza déli mentalitás ellenére nagyon is komolyan vesznek. Ezzel együtt nagyon sok általad körülírt a ,,kertben" működő kis kemping van. Van ahol egymást érik, máshol keresni kell. Előnye, hogy lényegesen olcsóbb, mint a nagyobb kempingek. Mérete, komfortja változó! Hátránya, hogy honlapot ritkán találsz hozzá, főleg használhatót, így előre feltérképezni (képek, árak stb.) nehéz, vakon kell elindulni és keresgélni. Nem szeretem az ipari méretű kempingeket, de ez az ,,udvari" dolog meg nem adja nekem a tábor hangulatot, ezért mi kisebb, közepes helyekre megyünk.
Még két gondolat: nem tudom mekkora autó, mekkora lakó, de nem árt ha teljesítményre, súlyra összhangban vannak. Autópályán el lehet csordogálni, nincsenek jellemzően nagy emelkedők, de sokan országúton mennek, mert nem tudják kihasználni a sebesség adta lehetőséget, ellenben fizetni kéne a lényegesen magasabb pályadíjat. Így viszont számolni kell jelentős szintkülönbségekkel, lent a parton meg főleg. A másik: ha a ,,zasszony" nagyon tiltakozik, akkor ne egy ho-i két héttel kezdjetek, hanem itthon, akár egy hosszú hétvégével, tapasztalatot gyűjteni, meg érzéseket, ami meghatározhatja a továbiakat!
Amúgy van ho-i kempinges fórum, csak ott a madár se jár, de szerintem megfér itt is! :-) Remélem...
Különben az időközbeni változásokat tekintve alaposan megemelkedtek a horváto.-i árak: volt szerencsém Dél-Olaszországban megfordulni az idén és simán elérik a horvát árak az ottaniakat. Mármint kemping tekintetében. Az olaszoknál létezik feljebb, pazar helyeken az apartmanok lehetnek sokkal drágábbak, egészen különlegesek is. Maradjunk abban a horvát minőségi (külső, belső + a hely) apartmanok is sokba kerülnek.
Az étkezések pedig szintén: simán olcsóbb olaszhonban étteremben kajálni - megj. nem mintha nem lennének nagyon jó/drága helyek, szóval a kb. azonosakat hasonlítva egymással.
Arra kívántam utalni, hogy sokak érzése jogos, a horvát telítődés és a vmennyi szinvonal emelkedés hozott egy szép erős drágulást pár év alatt.
A horvát Adria gyönyörű és közel van: a szerelem marad...
a kemping majdnem annyiba vagy többe kerül, mint egy apartman
pontosítsunk: egy top minőségű kemping extra parcellán, abszolút vízközelben, minden szolgáltatással együtt annyiba kerül, mint egy alap apartman, valahol párszáz méterre a víztől
és ha valaki nem 1 hétre, hanem mondjuk rendszeresen 3 hétre megy, akkor már igen releváns tud lenni a különbség
Kérlek mondd meg, hogy a beírásomban hol szerepelt az így vagy úgy jobb? Idézőjelbe tetted, ezért biztos így fogalmaztam. Vagy nem? Én reálisan válaszoltam neki, mire számíthat mert ezt kérdezte. Nem ez az életformája, nincs is lakókocsija, kölcsön kapta és ezért gondolkodott el. Neki hiába írsz életformáról. Az ár felől közelítette meg és erre írtam, milyen költségekkel számolhat.
Itt a legtöbbünknek nincs olyan "szárnyaló" fantáziája, mint Neked. Nem tudunk hetente új és új nick neveket kitalálni, nem tudunk 20 EUR/nap/fő költségvetéssel nyaralni apartmanban (ellátással, utazással), nincs ötletünk, hogy lehet luxus helyeken vadkempingezni, de szerencsére te (új és új neveken) vissza és visszatérsz, hogy emlékeztess bennünket arra, mekkora lúzerek is vagyunk, amúgy Boldog Karácsonyt Neked!
Kiváló főnököm mondása, de általánosan ismert: kefélni is, meg szűzen maradni: nem megy.
Ha akarsz egy komfortos lakóautót az pénz. Lakókocsit + húzni, lakni, tárolni, az is pénz. Sőt: PÉNZ. Választás dolga.
Hagyjuk meg mindenkinek, amit akar, és melyek a saját lehetőségei.
1.A "patikamérleg" billeg, a kemping majdnem annyiba vagy többe kerül, mint egy apartman.
Vagy, az apartman sokkal többe, mert qva jó és 5 csillagos. Átmenetek vannak...
2.Oda lehet menni busszal, vonattal, stoppal, meg autóval, kicsivel és naggyal, lakóautóval -esetleg vonszolva a lakókocsit.
3.Ja és lehet menni autópályán (istenem, de drága!!), meg lehet kobászolni - vagy praktikusan Boszniának.
Kérem, hagyjuk meg a választást mindenkinek, nem kell megmondani okosba, mi a butaság és hogyan "jobb"! Nekem úgy jobb, ahogy választom. Úgy a legjobb, ahogy az ember saját maga érzi. Már jeleztem korábban: életformáról van szó, tiszteletben kell tartani: van, aki imád kempingezni és akkor se megy apartmanba, ha az olcsóbb. Más meg sosem aludna a fránya bogarak közelében, csak ágyban, és sosem menne közös zuhanyba. Annyi mindentől függ: életkor, múlt, tapasztalat, kicsi gyerekek (megértem a félelmet a fertőzéstől, bár nekem 3, körülöttem xx gyereknek sosem lett semmi baja a kempingben) ja és pl. kutya, van vagy nincs :-)
Semmit nem kapsz nulla forintért. Én sem mondtam ilyet. Kiforgatod a szavaidat. Bármit meg lehet oldani. És nem csak horvátországban, hanem luxus helyeken is. Te ezt el sem tudod képzelni. Én csináltam nagyon sokáig és semmi bajom, károm, kellemetlenségem nem volt SOSEM. És annak a sok havernek sem, akik végig csinálták velem.
Eléri az a 70 euro/napot is! Ráadásul autópályadíjon személyautóhoz képest buksz oda-vissza összesen kb 7 ezret. Üzemanyag kb másfélszer annyi lesz ( kocsitól függ, ha nem túl erős, akkor lehet ez akár 12-14 liter százon és a kuplungra is ügyelni kell, és a 130-at is elfelejtheted, tehát órákat buksz. Útközben pedig városi parkolás nehézkes és körülményes, ha terveztek ilyesmit. A kempingben pedig sok száz emberrel osztozol WC-n, fürdőn, mosogatón...akkor inkább már a bokor. Mindehhez számold, hogy egy 8-10 nm-es lakókocsid van, nem egy 40-50 nm-es apartmanod. Tavaly gondolkodtunk egy lakóautón ( abban lehet utazni, gyereket altatni közben, játszani...), de használtan is legalább 4-5 milla kell hozzá, hogy ne egy 30 éves bizonytalan autót kapj. Ráadásul az utcán állna egész évben. Osztottunk szoroztunk és az jött ki, hogy amíg fel nem nőnek a gyerekek, ebből a pénzből kényelmesen elnyaralunk szálláson jó sokáig.
Kérlek oszd meg velünk! :-) Vagyunk itt néhányan -ahogy azt többen jól ki is számolták- akik kifizetjük egy apartman árát a kemping placcért, de ha megoldható nulla forintból, akkor azt is meg tudnám szokni! :-)
Ne is emlegesd! :-) Tavaly Losinjon kempingeztünk, azt tudtam, hogy a Cikatba nem akarunk menni, hanem valahol Osor és Nerezine között. Beestünk a Lopar-ba, bejártuk, én már nagyon maradtam volna, mert q..va meleg volt, de ami jó hely lett volna oda 1 km hosszabbító kellett volna, meg a családnak se tetszett a tábor. Tovább a Rapoca-ba (Sfi javasolta, igaza volt) rendezett kemping, tetszett, kerestünk helyet a nem parcellázott részen, sátor felver, 2/3-a cucc kipakolva, még mindig q...va melegben! :-) Erre jön a recepciós srác, lenne egy placc, vízzel, árammal, tengerhez 80%-al közelebb, alig több pénzért! Költözés...
Idén is oda mentünk, de most bevállaltam az apartmant. Kibírtam, mert közel volt a vízhez, de nekem akkor is a kemping...
Mi is többször elterveztük, hogy nem egy helyen nyomjuk le a két hetet, aztán mikor helyén van a lakókocsi, minden kipakolva, minden összeszerelve, akkor hangzik el ez a mondat: Az tegyen erőszakot valami közeli hozzátartozójával, aki ehez a nyaralás végéig hozzányúl! :-)
Elég cudar időszak lehetett! :-( Másnak megszépülni szoktak az emlékek, nálad úgy látszik fordítva történt, másképp nem ez lenne a véleményed és értenéd miről beszélnek a többiek!
Másrészt: én is pont 30 éve voltam először sátorozni Ho-ban és már akkor sem díjazták a vadkempinget, nemhogy napjainkban! Szóval megnézném én ezt frekventált helyen! Magyarul nem azért megyünk, hogy benzinkutak parkolójában éjszakázzunk, végezzük a dolgunkat (tisztálkodjunk?)! Sem eldugott helyeken bújkálva, ahol, ha szerencséd van, akkor nem üti éjjel a lakó ajtaját a rendőr, és reggel bokorban Wc-zve!
Vagy mégiscsak be kell menned a kempingbe, ha másért nem akkor ezekért. Azt meg senki nem állította, hogy egy helyen kell eltölteni az egy, két stb. hetet, lehet költözni akár sátorral, akár lakóval, bár legtöbben inkább pihenni megyünk, nem napi szinten tábort építeni! Persze ettől még mindenki úgy csinálja, ahogy akarja! :-)
Ez azért mellément. Van nekünk is lakókocsink. Már akkor volt, amikor lehet a megyében nem volt több öt darabnál. És már akkor minden évben nyaraltunk vele 3-4 heteket egyszerre. Ma már nem használjuk. "Játszóház" lett belőle. Sátrazási tapasztalatom pedig kb 32 év van. Nagyon is jól ismerem ezt az életformát. Egyet akartam csak sugallni: én nem húznám be kempingbe a lakókocsimat. Inkább kihasználva a szabadságot, húznám végig egy országon és minden nap máshol állnék meg. Legyen akár biwakolás, akár vadkemping. De ez már a múlt, most gyerekekkel az apartmant választjuk. Az pedig nem zavar, ha előttem dugtak az ágyban, ha az tiszta, ( mi nem foglalunk, így a helyszínen ezt le tudjuk csekkolni ). Az étteremben sem tudhatod, ki ült előtted ott...szóval ez nem egy kő kemény érv a lakókocsizás mellett...
"Lakókocst kempingbe vonszolni olyan mint szobában sátorozni"
Ez a lakókocsizás-minősítés érdekes, mit mondjak, csak a lényeget nem tartalmazza. Aki sosem sátorozott talán nem is érti, a lakókocsizást pedig szintén nem. Ez egy életforma. Lehet imádni. A lakókocsi-lakóbuszos nayaralás magában hordozza a komfortot, a táróhelyet, egy minőségileg sokkal többet nyújtó életformát, mint sátorozás. Benne van a sátorozás öröme, jónéhány hátránya nélkül. Kevésbé kitett az időjárásnak, sok dolgot lehet tárolni, bringától kismotorig, sütőktől, csónakokig stb. Fantasztikus egy jó sátorban "lakni", és persze van lakókocsiból is bódé vagy csoda minőség, méret és komfort. De mindegy, akkor is a tied az élmény, megoldod, hogy jó legyen neked, ha parton akarsz lenni, akkor ott vagy, az egész életnek vagy egy filingje, ami annak, aki szereti, páratlanul jó.
Ilyen alapon leírhatnám, hogy vannak barlanglakás apartmanok, kicsi, zsúfort és sokan egy helyütt, ráadásul egyáltalán nem biztos, hogy pl. a partközeli, ami a kempingeknél azért jobban megvan.
De ez mind nem olyan érdekes, mint az a tudat, hogy az ember kitalál, megvalósít egy életformát arra az időre, amíg nyaral, költ ezekre rengeteg pénzt, számol vele, hogy kis autóval nem bonyolítható a dolog, sokat számít a család v társaság összetétele, az életkor és főleg a szándék, az elhatározás. Rengetegen, akik a kempinges, sátras v lakókocsis-buszos életformát választjuk nagyon boldogan választjuk, nem kényszerből, mert ez olcsó, egy fenét az, viszont szeretünk ezekkel a dolgokkal bíbelődni, szervezni, keresni a jobbnál jobb megoldásokat.
nagyon-nagyon szomorú lennék, ha ennyi lenne (kivéve a fullextrás fullfullkempingekben) én azért ennek a töredékéért élvezem a tenger csobogását (mert maz. 3 méterre van tőlem) heteken át minden évben ;-)
Tarzy52 közel 100 napra(!) adta meg az szállás árat. Horvátországban egy átlagos (vagy alatti) kemping napi árai: 4€/kutya, 12€/2felnőtt, 4€/áram, 10€/pich (60-90m2)= 30€/nap.(Ahol Tarzy52 nyaralt, ott mindezt csak 24€/nap).
Tarzy52 a hosszú idejű foglalás miatt ezt megkapta kerekítve 13€/napért, mindezt 25-50 m-re a tengertől.
Ti 6 főre apartmanban 10 napra utazással és kajával szintén 1300€-ból jöttetek ki. Az utazási költség akár vonattal, akár busszal, (ha csak nem stoppoltatok) 60-80€/fő, azaz összesen 360-480€, autóval (2 autó kell) ez legalább 300€. Horvátországban egy személyre napi 5€ kaját kell számolni, ami szerény fogyasztás, ez 10 napra 6 felnőttnek 300 €.
Ha leszámítjuk az utazás és kajaköltséget, akkor szállásra marad 10 napra 700€, az napi 70 €. Ezért a tengerparttól legfeljebb 500-800m-re lehet 6 fős apartmant kapni.
Tartzy52 a tenger mellett, saját lakókocsijában 13€/nap áron fizetett a szállásért. Nem egy súlycsopotú árak.
Az apartman és kemping alma és körte hasonlóságú. Mindkettőnek megvan a maga varázsa. Én 2013-ban egy luxus apartman töltöttem a nyár első részét közvetlen Adriai-tengeri kilátással, ugyanakkor abban az évben nyár utóján kempingeztünk egy nagyot szintén az Adria partján. Mindkettőt nagyon élveztük, és nem is tudjuk összehasonlítani, mert nem lehet.
Egy négyzetméter telek a tengerparton a helytől függően 200 Euro/m2 körül mozog.1289 euróért meg is vehetek akkora darabot,melyre lerakhatok egy négyszemélyes sátort(persze ekkora darabokat nem árulnak)
Mi ennyiért 6-an 10 napig Horvátországban.Mindenki felnőtt.Ebben csak az egyéni dolgok nincsenek,Apartman, kaja, utazás benne van.Sőt még a bérelt busz is.
szerencsére, hogy nem lesz. Az Adrián még kb 3-4 napig marad az enyhe idő, utána lehűl ott is. Egyébként az Észak-Adrián már egy hete óriási esőzések vannak.
Hát igen... :) Nyáron is jó lenne a gyérebb tömeg :)))
Amúgy Horvátországba évente többször is megfordulok és ebből csak egy hét (vagy tíz nap) esik a nyári csúcsszezonra, amikor eldugott helyen (főleg szigeteken) próbálom átvészelni a népvándorlást.
Tavasszal, ősszel meg kirándulunk, vagy városnézésre megyünk, bepótolva azt, amit nyáron a meleg miatt, vagy az elképesztő tömegnyomor miatt (lásd a nyári Dubrovnik, Trogir, Rovinj stb...) nem lehet.
Jó mosolyogtam azon, hogy most októberben Korculáról Orebicbe tartó menetrendszerű hajón, rajtunk kívül csak a korculai gimibe bejáró diákok utaztak haza. :))
Ráadásul Horvátországot össze lehet kötni Boszniával is kirándulás szempontjából, hiszen klassz látnivalók vannak ott is.. Szerencsére közel lakom a horvát határhoz (13km), így az autózás (főleg Bosznián keresztül) nem jelent nagy terhelést, hiszen kb. 500-550 km-t haladva gyakorlatilag Dél-Dalmáciába vagyok, de például Senj csak kb. 300 km-re van a lakhelyemtől. :)) Egy-egy hétvége bármikor belefér.
én ezt nem értem a kemping életmódban. veszel egy q. drága lakókocsit, vagy lakóautót. fenntartod sok pénzért, majd levontatod feláras autópályadíjjal , fogyasztással stb egy drága kempingbe. még ha az olcsó lenne..
ennyiből ennyi időre ugyanígy kijön lent egy normális apartman és azért az egy kicsit jobb lakhatásilag. tudom hogy ez életmód de akkor is. vagy tévedek?
Az én tapasztalatom szerint is az árak folyamatosan nőnek a horvát tengerparton, a kempingjeik meg kifejezetten drágák (kemping fanos vagyok). Ahol én jártam, azokon a helyeken magas színvonalú volt a szolgáltatás (tisztaság a területen, és szaniterekben, jó infrastruktúra). Ami gyerekcipőben járt minden helyen, az a "balkáni" minőségű internet szolgáltatás. Ma már ez nagyon fontos akkor, ha a szabadság ideje alatt is kapcsolatot akar tartani valaki a szeretteivel, vagy céges halaszthatatlan dolgai ügyében.
El kell fogadni azt, hogy közép-, kelet- és észak Európából tiszta, gyönyörű tengert, szigeteket, szép időjárást közelebb nem találni, mint a horvát Adria.
Az utóbbi jó pár évben nem hagytam ki egyszer se az Adriát, még akkor is, amikor Görögországban nyaraltam. Nekem fontos az is, milyen az a közeg, ahová nyaralni megyek és - ez a második negatívum számomra - azt tapasztaltam, hogy általánosságban a horvátok messze állnak a görög, vagy albán barátságosság, kedvességtől.
Ezt leszámítva azért Horvátország továbbra is az az ország, ahonnan sok kellemes élménnyel gazdagodva lehet hazatérni a nyaralásból.
szeptember közepén Dubrovnikban kevesebb volt az ázsiai turista, helyette inkább angol nyelvű, skandináv, német és osztrák turisták voltak szép számban, A belvárosi kis utcákon így bőven volt emberszlalom, nem akarom elképzelni milyen lehet a nyár kellős közepén. A szállásadó szerint novemberben és januárban kevesebben vannak :D
Rómában több célpont van, amely csak előzetes regisztrációval látogatható. (Tehát nem előre lefoglalt jegyről beszélek.)
A másik, hogy tapasztalatom szerint a Balaton kezd olcsóbb lenni, mint Horvátország. Ok. az igazi tenger ott van és imádom... de tény, épp a turizmus célpontjainak kényszerű változásaival és az utazási kedv, kereslet miatt rendesen megdrágultak a horvátok. Friss tapasztalatom szerint Dél-Olaszo. sem drágább, sőt. Persze az olaszoknál őrült szintek vannak felfelé, de egy kemping, akár éttermi árakban esetenként déli barátaink drágábbak.
Akik a Távol-keletről utazgatnak,lehetnek "takaros" kinézetűek,de ők már eleve egy más civilizáció, mint az európai.Az lehet, hogy bizonyos helyeken nem tudnak kellően viselkedni,vagy hangoskodnak.
A mi fajtánk között is van sajnos, akit külfödön inkább letagadnék.
A japók pedig tiszták,ugyan a legmodernebb digitális technikával vannak felszerelve.
Vendéglátástól tudom, hogy étkezés előtt táskából elő a kis kéztörlő,evőpálcika,mert evőeszközzel nekik nehezebb enni.Általában a rendelt ételt az asztal közepére kérik és úgy falatoznak.
viszont eljönbek egy Euröpai körútra, de lehet, hogy fogalmuk sincs róla, hogy hol vannak, vagy éppen mit néznek.
Iparággá vált a turizmus,az embereknek azért manapság több pénzük van utazgatásra.A repűlőjegyek kedvezőek,a migráns helyzet miatt,pedig az eddig közkedvelt üdülőhelyekre (Törökország,Görögország,Egyiptom)kevesebb turista utazik,emiatt a kevésbé veszélyes országokat,mint Olaszország,Horvátországot választják.
Magyarországon is a Balaton már kevésbé kedvelt úticél, mert ár érték arányban,egy Balatonon eltöltött hét árából,vígan el lehet lenni Horvátországban, és vonzóbb is.
Egy társ oldalon olvastam, hogy Firenzében a Dóm kupolájába csak előzetes regisztrácioval lehet felmenni.Talán így elkerülhető a több órás várakozási idő.
Azért az rögtön látható, hogy ha valakik igazán jól öltözöttek, kicsit a városnézéshez is kirívóan "takarosak". Az esernyő márkákban gyenge vagyok... inkább azt jeleztem, mondjuk jellemző a keletiekre a napernyőzés.
Fekvőrendőrnek pedig érdemes elhinni, amit írt, nem viccnek szánom! Neki ez foglalkozási ártalom, ránézésre el tudja helyezni a cuccokat a palettán... :-)
Mikor három éve voltunk Dubrovnikban, leültünk egy kicsit nézni a sokaságot, és megállapítottuk a feleségemmel, hogy ha az egy óra laatt előtttünk átvonuló emberek napszemüvegének, és a karórájának az árát megkapnánk, már a gyerekeinknek se lennének anyagi gondjaik. Szerintem itt a legnagyobb az egy négyzetméterre eső Rolexek száma.
hmmm.... én másképp látom a dolgot, de ez most nem is számít. /igaz nem azt lesem, milyen márkás ruhában járnak, vagy mondjuk milyen drága lehet az esernyőjük/
továbbra is azt mondom, hogy a zsúfoltság főleg nekik köszönhető. merem ezt úgy kijelenteni, hogy nem évente egyetlen alkalommal tapasztalom, hanem hosszabb időn keresztül, hol reggel, hol délelőtt, hol délután, hol este :)
/hozzáteszem, Dubrovnik az egyetlen hely, ahol a zsúfoltságot el tudom viselni, nem panaszkodom miatta :) /
Ezek a távolkeleti túristák nem a csóró fajta, minden márkás, minden nagyon tuti és drága rajtuk, a hajó, meg még az esernyő-napernyő is. :-) Nem hiszem, hogy itt filléreznek, sőt. De mindenük meglehet a hajón és van egy hetük, 10 napjuk, körbejárják Európát. Inkább az idősebb korosztályt láttam. Irigylem kicsit őket, hogy megtehetik. Szívesen elmennék hozzájuk hasonló opcióval... Nekik viszont ez természetes. Mindenesetre nem a sisere had, aki tényleg betölti az étert és koszt hagy maga után -szerintem azok más hajókkal jönnek vagy nem is jönnek...
A mai napig bajban vagyok, hogy melyek a japánok, kik a kínai gazdagok, meg a többi, sajnálom, a világ vezető gazdasági hatalmai, az áttevődött világ vezető szereplői, és bizonyára érdekes, sőt jó világ, de nem jut elég infó hozzánk, Hacsak az ember nem érdekelt, vagy külön nem ássa bele magát. A fiam többször járt arrafelé és csodákat mesélt. A vmikori sógornőm örökbecsű mondása -pedig akkor még a kínai "a vacak" szinonímája volt: "leszünk mi még a rizseshúsban hús"!
igen, ezzel a kikötői díjjal én sem vagyok tisztában, valószínűleg megkérik az árát a parkolásnak, de attól a tömeg az még tömeg :) erre keresik a megoldást. /de majd lborli segít nekik;)/
igen, tudom, kisebb hajókkal viszik őket az óváros közelébe és a legszebb dubrovniki strandra is. /ahol nem fogyasztanak semmit, esernyőjüket maguk fölé tartva ülnek a földön, mert spórolnak a nyakkendőre ;) és így másra nem telik.
jaaaa.... és borzalmas hangosan társalognak. /kiabálnak egymásnak/
és én sem kitiltásról beszéltem, hiszen a városvezetés sem arról ír, hanem a városlátogatás ütemezéséről, ami azért reálisnak tűnik és kontrollálható.
/ja és a falra nem sokan kíváncsiak közülük, én legalább is keveset láttam felmenni, valószínűleg azért, mert fizetni kell érte :) /
Egy ilyen turista maxi csónak kikötési díja azért ne tudd meg mennyi! (Illetve tudd meg, mert én sem tudom, de nem kevés). Az autóval, hűtőtáskával és szendvicsekkel érkezők sem jelentős fogyasztók.
El Borli meg jól tudja, hogy ha egyszerre 20 gép akar leszállni, akkor mi a teendő!!:-)))
Kisebb partraszáló hajókkal hozzák ki a ferdeszemű gazdag túristákat és bavallom mosolygva láttam, egymás után vásárolták a ffi nyakkendőket darabját 100-130 eurért, ami Rómában 10. (A cég azonos volt.) Na őket nem fogják kitiltani.
Biztos van módszer, hiszen a kapuk is ellenőrizhetőek és katasztrófa a tömeg. A parkolásról nem beszélve, ami a hajnali érkezés kivételével szintén nagyon nehéz.
És bizony az a helyzet, hogy mondjuk voltam tíz feletti alkalommal, viszont bármikor ismét hajlandó vagyok- igaz a totál elvislehetetlen sokaság még elkerült. Talán a dubrovniki falon... az rossz volt már korábban is.
Miért megy el az ember újra? A filing, a hely varázsa. Megvárni az estét. Már Napoleonnak is nagyon tetszett (kelet Velencéje) :-)
szerintem ez a nagy tenger/óceánjárók utasait célozza leginkább. amikor a hajókról kieresztik egyszerre a több ezer turistát, na az tényleg sokkkkkk .. /főidényben pedig általában nem csak egy ilyen szépség horgonyoz a Gruzban/ ráadásul a távol-keleti népek nem igazán tűrik a napsütést, így valamennyi nagy, testet fedő ernyőkkel közlekedik, így dupla/tripla helyet foglalnak el :D tapasztalat, hogy ők igazán nem nagyfogyasztók, hisz a hajón megkapnak mindent, ezért fizetnek. láttam olyan csoportot, ami mellé italautomatát telepítettek, hogy legyen mivel a szomjukat oltani. én úgy gondolom, ez az előre történő bejelentkezés rájuk fog vonatkozni, s ez érthető is ;)
Szép!Mi idén a szomszédságban , a Polari kempingben voltunk,nekem bejött.Éntudom neked azt is ajánlani.Végig a part mellett nagyon jó, kevésbé zsúfolt helyeket találni fürdésre, napozásra.
Kicsit zsúfolt ugyan, de ki mit szeret.Autóval pár km a város.Fizető parkolók vannak,helyet még kora este lehet találni.Tudom ajánlani az egynapos hajóutat Velencébe.
a régi csúszdák fizetősek (voltak), de ne várj óriási csúszdákat, ha aqua parkozni akartok, akkor Rovinjtól 25 perce Porec mellett van Horvátország legnagyobb aqua parkja (Aqua Colors)
medencék és ágyak ingyenesek a medence parton
én csak apartmanról tudok a Villas Rubinnal, ha hotelt szeretnétek, akkor a Amarin resort mellett idén épült egy családi hotel.
Ne feledd 20-an leszünk :D, ennyi embert mire meghajóztatnál, rámenne a szabadságod! De ne félj mi augusztusban megyünk, így pihenhetsz nyugodtan, minket meg meghajókáztat Marin :)
Igaz, hogy csak a 9-10-ik helyen vagyunk (mármint mi, magyarok), a Horvátországba látogatók listáján, de már a kettőnk adatán is kezd bizakodó lenni az illetékes miniszter!:-)))
Amúgy mikor mentek, mert bizony mondom, jól meghajóztatnálak! (06.24-07-08).
Na, kérdezzük! Pestiesen, és akkor mi van? Kérdezzük meg a nem a tengerparton lakókat is! Kérdezzük meg azt is, hogy miért szeretik a késő őszt, a telet, meg a kora tavaszt?
Francba, ma csupa pelenkással hozott össze a topik!:-)))
Ha nem kapsz enni, akkor éhen halsz, de ha kétszer- háromszor annyit kell enned mint ami egészséges, nos akkor is meghalsz!!!
Horvátország nemzeti jövedelmének a turizmusból származó része valóban elég magas a többi országéhoz képest, de egy fia turista nélkül is vidáman éldegélnének!:-))
(Valaki majd úgy is kijavít, de Magyarországnak 8%, Horvátországnak 16-18%).
Én már lefoglaltam a jövő nyárra a szállást, (Vinisce) így már 4 fő és 14 éjszaka biztos!:-)))
Viharról nem tudok, de napok óta pár fokok vannak a tengerparton. Bátyámék utolsó vitorlázáson vannak arrafele, tegnap 2 fok volt Rovinjban, azelőtt 6 fok Losinjon.
Ok, csakhogy a turizmus nélkül Dubrovnik lehúzhatja magát. Meg kb az egész ország. Nem tudom hova vezet, ha ilyen rendeleteket hoznak. Ha még pár nagyobb forgalmú város ( írják, hogy Plitvice, Krka felkészül )csatlakozik, akkor valóban kevesebb lesz a látogató. De hogyan működik ez valójában? Megírod a kérelmet, amiben megadsz egy dátumot, időpontot. Aztán kiderül, hogy ja, pont akkor lázas lett a gyerek, 3 nap múlvára meg nincs időpont. Ott fognak várni az utazók a városkapunál, bebocsátásra? És ha nem akar kevesebb lenni a tömeg estére sem, akkor kiszólnak, hogy bocsi, ez nem jött össze. Jövőre pont ide terveztük amúgy, de így elgondolkodunk. És mi van, ha annyian foglalnak szállást a városmagban, hogy azok minden nap ott sétálnak? Akkor a szomszéd városból nincs esélyem átugrani? Azért a városfal 6 ezerért....
Erről írtam nem is olyan régen. Most csak Plitvicét említeném. Valóban igaz a tarthatatlan állapot és beüzentek , ha nem lépnek ennek érdekében elveszik a világörökség része titulust. És mit válaszoltak erre a horvátok? Leszarjuk, a turisták akkor is jönni fognak.
egy megjegyzesem lenne. tul rovidek a snittek. nincs idod betelni a latvannyal, mar atvaltottal mas kepre. lassits kicsit, de jo. foleg, mert a nagy resze ismeros :)
Odafelé Opatijában eltöltenék pár órát. Megéri, gyönyörű. Akár mártózni az impozáns hotelek tövében. Pulában az Amfiteátrum és a Sergijevaca utca kb pont elég és akkor láttál is mindent. Rovinj valóban ékszerdoboz, mindenképpen menjetek el, ha erre jártok végül. Porecet szeretem, de addig nem feltétlenül ajánlom a túrát, bár tényleg hangulatos. De Rovinj után egyszerű lehet. Ha játszik ez is, Kamenjakon van nudi is, bár ez nem ritkaság ebben az országban.
Amennyiben nem csak természeti szépségekre vágyik a csapat, hanem városnézésre, sikátorokra, forgatagra is, akkor célszerű betervezni egy Rovinj-Porecs (esetleg Limski-fjord) kirándulást, mert Pula egy fél délutánra elégséges program! :-S
9 fő alatt nem igen nyaraltunk még de sok évàn át 18-an nyomtuk.Soha nem foglaltunk előre.Mindig főszezon volt.Igaz mondják elképesztő képességeink vannak.Lehet h valóban ritka ez,de a haverok szerint az is kiadja a házát nekünk aki nem is akarja. A nyelv is anyanyelvi szinten megy.Valamint annyira rugalmasak vagyunk,hogy egyszer a horvát vámos nem akarta kiengedni a nálunk lévő gyümölcsöket és zöldségeket ezért Szlovéniàn át inkább Olaszországba mentünk :-)
Mi anno a pomeri kempingben laktunk, de rendszeresen átjártunk a nyílt tenger felőli oldalra, ami kb. 3 km volt, de normális, aszfaltos úton. Ott is voltak jó kis sziklák, meg a vízben komoly mélységek! A víz talán itt volt a legtisztább az általam látott helyek közül Ho-ban!
és fizetős a belépés de ha jól emlékszem van több napos bérlet is(?) és ferrarival vagy lambóval sem ajánlott bemenni, sok sok por lesz a kocsin a köves úton. :-)
Kamenjak a szívem csücske, a félszigeten legalább 50 öböllel, de azt tudnod kell, hogy természetvédelmi terület, így közvetlenül a parton semmilyen szállás lehetőség nincs. A legközelebbi hely Prematura, ahonnan minden nap autóznotok kell vagy minimum 2 km-t gyalogolni. Viszont ha végignézed az öblöket, itt minden van!
Ahogy előttem is írták... :-S Ha nem is szó szerint, de szinte biztos, hogy csak kompromisszummal jönne össze helyben a dolog! Azért nagyon nem mindegy, hogy 3-4 vagy 12 emberről beszélünk. Alapból sem könnyű mondjuk 3 család igényeit, elvárásait, anyagi lehetőségeit összehangolni, nemhogy 700 km után megérkezve, 30 fokban, kisgyerekkel, első bálosként megtalálni a tutit. Feltételezem szeretnétek egy épületben lakni, esetleg némi közös térrel vagy udvarral, előre eldöntött településsel, kalkulálható költségekkel stb. Keresgéléssel sem vagytok elkésve, sok szállás év eleje előtt nincs is hirdetve ill. nem naprakész árakkal. Ráadásul ennyi főre fajlagosan sokkal olcsóbb a szállás, mint egy 2-4 fős apartmannál. Az meg, hogy soha nem azt kapnánk, mint amit meghirdetnek megint csak erős túlzás. Nem mondom, hogy nem fordulhat elő, de az biztos, hogy nem az a jellemző, hogy a szomszéd medencés háza van a képeken. Alaposan körbe kell járni, legtöbben viszonylag gyorsan válaszolnak a felmerülő kérdésekre is. Tavaly aug. első hetére (!) foglaltunk szállást Losinjon a tulajtól, egy héttel (!) az indulás előtt, tudtunk picit alkudni és egy fillér előleget nem kért, mondta ráér, ha megérkeztünk. Hány Mo-i szállásadó csinálná ezt meg? ,,Homok meg az ugrálás nem jön össze egy helyen" Ez sem igaz, tucatnyi helyet lehetne mondani, igaz utazni kell hozzá az adott helyen 5-10-20 km-t, de ezek Ho-ban nem távolságok és egyébként sem egy helyben fürdik az ember egy hétig!
Köszi szépen a tippeket, az ugrálás kapcsán mi is errefelé kezdünk kilyukadni, a szállás meg még kiderül. Annyira azért nem vagyunk eleresztve, de a foglalás inkább hétvégi projekt lesz, alapos utánajárással. Érdekes amiket írsz amúgy a foglalásról és a helyszíni szálláskeresésről, nem gondoltam volna, hogy ez így megoldható. Legalábbis itthon akárhányszor próbálkoztunk ilyesmivel (Balatontól a Tisza tóig), sosem jött be. Ráadásul félek tőle, hogy három autó és a bennük található embermennyiség azért ott is elég nagy kihívás lenne, ha hirtelen kellene szállást találni. És őszintén szólva azért kicsit félünk is a dologtól így, hogy teljesen ismeretlenül mennénk ki.
Nekünk pont akkor volt koppanás, amikor előre foglaltunk. Soha nem azt kaptuk: megszépített fotók, volt, hogy teljesen más ház volt fotózva és hazudtak a felszereltségről is. Szóval most már soha nem foglalunk és főszezonban is válogathatunk és sokat lehet alkudni. Ezt csak az tudja, aki nem foglal, aki foglal, az kint már nem nézelődik, így azt hiszem ebbe nem is nagyon szólhatnak bele tapasztalat hiányában. Bár itt írják, hogy így bizonytalan, de nem az, mondom, nem tudják, mert előre foglalnak. Tehát hiteltelen az ilyen elrettentés. Amúgy a homokos part és a sziklás ugrálós kizárja egymást. Ha ugrálás, nálam egyértelműen Kamenjak ( Premantura ), na ott még 10 méter feletti hely is van, nagyon klassz és a városka is aranyos. Bár ez a környék nincs elengedve szuper városokkal, Púla az egyetlen nagyobb hely, de nem egy ékszerdoboz, de hangulatos azért. Opatijáig a keleti parton van pár hely, ami szintén klassz. A gyerek kavicsnál pont úgy elvan, hidd el!
Szia! Korábbi hozzászólásaimban ajánlottam itt egy közvetlen vízparti házat,ahol a strand a ház elött van. Nézzétek meg,ha érdkel, kis gyermekkel.nagyon kényelmes....
Tudom ajánlani Rovinjt.Szlovénián keresztül 6-7 óra az út.Mi Rovinj mellett a Polari kempingben voltunk Mobilházban,jakuzzival,2 szoba, 2 fürdő, teljesen felszerelt konyha,közel a parthoz. a kemping területén óriási édesvízi medence van,gyerekpancsoló,rengeteg fakultatív program lehetőséggel.
Az óváros 3 km. biciklivel nagyon jó partszakaszokat lehet felkeresni,ahol nyugisan lehet fürdeni,napozni.
Szerintem gyerekkel utazóknak tök jó!Azt hozzáteszem, hogy nem az olcsó kategóriába tartozik, de keresd fel az oldalukat,ott bővebb infót és árakat találsz.
Ami az indulást és a kinti tartózkodás idejét illeti, azok már nagyjából körvonalazódnak, szerencsére több lehetőséggel is tudunk élni. A foglalással pedig egyáltalán nem szeretnénk várni, többek között ezért is kezdtünk már el most olvasgatni, kérdezősködni, hogy akár már november végén meglegyenek a foglalásaink és elkerüljük a koppanást szállás tekintetében.
Elmennék Korcula szigetére. Remek ugrálós-mélyvizes helyek is vannak (pl. Prisba) és felkereshető egy-egy napra homokos parti rész is (pl. Lumbarda). Bár egy tévedés, hogy a kisgyerek csak a homokos parton van jó helyen. A kettő egyszerre, jobbról sziklás, balról lapály, talán problémás, mert vagy ez vagy az. De mégsem...mert felfedezhető sok nagyszerű hely. Az időbe pedig, ha igazodni tudtok a komphoz, beleférhet, de ha nem, akkor sincs baj, mert a sziget rengeteg pluszt kínál és ha 8-10(+n) napot terveztek, érdemes felkeresni. Mondjuk "szűzként" oly távolinak tűnik...meg rengeteg jó dolgon keresztül vezet az út a nagyon jó horvátországi célpontokig, meg a szigetekig, mint uticélokig...
De hát legyen:-) Ha már nyomod, mondjon már valaki valamit!
Lényeges kérdés, amit fel kell tenni magatoknak, szerintem: a szűz csapat mégis hány főt jelent és melyek az elvárások, szállás tekintetében, mikor utaznátok stb. Azért az nem egyszerű szervezés, ha többen vagytok, szeretnétek egy házban stb. lenni... jelzem, februárban már sok jó hely foglalt lesz a köv. nyárra.
Egy abszolút "Horvátország-szűz" csapat tagjaként írok nektek. Hosszú évek óta együtt nyaraló baráti társaságunk ugyanis jövőre Horvátországot célozná meg, azonban az a helyzet, hogy teljesen elvesztünk a lehetőségek tárházában, ami a helyszíneket illeti. Abban szeretném tehát a segítségeteket kérni, hogy ajánljatok nekünk olyan környéket, vagy akár konkrét települést, amik megfelelnek az alábbi három kritériumunknak:
- Van olyan strand, ami pici gyerekkel (akkor lesz 1 éves) is vállalható (pl. homokos, amiből tudjuk, alapjáraton is igen kevés van Horvátországban, de a homok annyira nem feltétel).
- Szikláról tengerbe ugrálás lehetősége (nem kellenek 6-10 méteres ormok, sokunk már egy kis 3-4 méteres csobbanással is kiegyezne :) )
- Budapestről legfeljebb hét óra alatt elérhető autóval (nem számítva persze a megállásokat, dugókat és egyebeket, ami tudjuk, hogy benne van a pakliban.)
Segítségeteket előre is köszönjük szépen, mindannyiunk nevében!
Igen így van. Lemetünk egy hétre kempingezni. Idulás előtt felírtam, hogy mennyi pénz van pénztárcámban. Mikor hazaértünk újra megszámoltam. 83.000,- Ft volt a különbözet. Annyit költöttünk ételre, italra, szállásra, üzemanyagra, belépőkre, szuvenírre, élményekre stb. Ma már nem egészen ennyire jön ki. :)
kb ugyanezt éltük át mi is! :-) kb 2003ban. Plitvice után le Zadar felé , csak mi egy Turanj nevezetű faluban szálltunk meg.
emlékszem egy hét sátorhely egy családi ház kertjében volt vagy 10e ft-nyi kuna. egy hétre. tenger 20méter. kemény mai szemmel nézve.. kicsit lent is elszálltak már a dolgok..
Tizen évvel ezelőtt voltunk Plitvicén. Odafelé terveztük a megnézését. Már reggel 6-kor a parkolóban voltunk és vártuk (szundikáltunk) a nyitást. Akkor még (lehet mert korán volt) nem voltak olyan sokan. Délutánig bolyongtunk, hajóztun és gyűjtöttük az élményeket. Utána indultunk csak tovább Zadar felé kempinget keresni. Még sötétedés előtt találtunk is egy családias helyet Razanac faluban. Nem messze a kis bolttól aminek az volt a neve, hogy (bocsi): "Pina market" Azóta is röhögnöm kell, ha rágondolok.
Idén Plitvice felé jöttünk haza. Gondoltuk megállunk a parkolóban nyújtózni egy kicsit. Hát megfordúlni alig tudtam a kocsival, hogy elmenekülhessünk. Annyian, de annyian voltak, hogy az már sok. Viszont megnéztük Rastokét, Plitvice előszobáját. Nekünk nagyon tetszett. Hangulatos hely.