Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

FPY Creative Commons License 2009.11.23 0 0 42251

Bocsánat autoalkatreszfutar.com.

fenderazigazi Creative Commons License 2009.11.23 0 0 42250

Az a jó öreg csoda...:)))

FPY Creative Commons License 2009.11.23 0 0 42249

Sziasztok,

bi-xenon izzó márkaszervíz szerint 51K HUF.  autoalkatrész.com-on 10K ugyanez?

Hol, milyent vesztek?

fenderazigazi Creative Commons License 2009.11.23 0 0 42248

Szia!! Nem biztos, hogy én teljesen reprezentatív típushibákat tudnék mondani, de egy két megjegyzést biztosan:

• nem városi tötymörgésre való (dpf szűrős?)
  • nem szereti a hidegen terhelést (amit egy másik diesel és benzines kocsi sem)
  • toronycsapágy (nem nagy tétel) a rossz útminőség miatt idővel lötyög
  • futómű is viszonylag kényes az útra, de az is igaz minden egyéb modern kocsira is
  • levegőmennyiség mérő hibásodik meg, vagy elkoszolódik és ezért az elektronika lekapcsolja a turbo-t... megszűntethető
  • a turbo annyira kényes, mint minden más kocsiban (kenőanyagtisztaság fontos, mert ha jól emlékszem egy furaton keresztül kapja a motorból a kenést és ha az eldugul....),  hosszú út és forszírozott tempo után egy kicsit járatni kell a motort (mint minden turbósnál... asszem az Insigniaban és a vectra OPC-ben lévő turbó vízhűtéses már ott biztosan jobb az állóhelyes hűtés.
  • szélvédő a rossz utakon meg tud repedni nekem ez a harmadik...
  • hallomás szerint a 6AT váltó kényes, de nekem közel a 200.000-hez is patent..
  • rendszeres nagy sebességnél zabálja az első gumikat nagyon (nekem a hátsók 2*annyit bírnak, mint az elsők... ugye 350Nm az nem kevés előre...
  • kormány CIM modul is tud elektronikai hibákat produkálni (asszem az egy ilyen elektronikákat összefogó interface modul, de nem vagyok szakfütyi)
  • nem érdemes chip tuningolni, mert már így sem kevés a turbonyomása, ezen kívül nekem még egyetlen befecskendezővel kapcsolatos hibám sem volt, nem füstöl és nem volt gond a porlasztócsúcsokkal stb....

most ennyi jutott eszembe. Ez csak szigorúan az én tapasztalatom a Mason féle listán biztosan van még pár dolog!

Sok sikert hozzá!

Előzmény: koksz1980 (42246)
Mason Creative Commons License 2009.11.23 0 0 42247

Több variációs az infó begyűjtése:

- végigolvasod a topicot - megőszülsz :)

- regisztrálsz itt egyet: www.vectraclub.hu és elolvasod amit sikerült összeszedni, s amit még hiányolsz megkérdezed

- megvárod, míg valakiből előbújik az irói véna és leírja Neked - ez is időigényes. :)

Előzmény: koksz1980 (42246)
koksz1980 Creative Commons License 2009.11.23 0 0 42246
sziasztok!nagyon ugy béz ki,hogy c vectára esik a választásom 06-07es szeretnék 1.9cdti karavant150le és az esetleges tipus hibákra lennék kiváncsi előre is köszönöm.
hulla Creative Commons License 2009.11.23 0 0 42245
oldalt írt, nem hsz-t :)
Előzmény: mlas (42244)
mlas Creative Commons License 2009.11.22 0 0 42244
Akkor húzz bele, már csak 41044 van hátra.. A műszerfal világítás azzal a nyomogatóval szabályozható, fel-le, már pontosan nem emléxem, hogy (2 éve nincs meg a gép :(.
Előzmény: lacus1984 (42243)
lacus1984 Creative Commons License 2009.11.22 0 0 42243
Sziasztok! Megtudnátok nekem mondani, hogy a műszerfal fényerejét lehet-e pc-vel fentebb állítani mert sikerült csutkára levenni a fényerőt a világításkapcsolónál lévő kapcsolóval de fel már nem tudom állítani így meg olyan mintha egy mécses lenne háttérvilágítás gyanánt benne. A válaszokat előre is köszönöm! Ja egyébként király a fórum, igaz még csak az 1200. oldal környékén járok.
hulla Creative Commons License 2009.11.21 0 0 42242
:))))) szívesen találkoznék egy ilyennel itthon :P
ahogy látom az üzemanyag fő forrása nem igazán a benzin/gázolaj ;)
Előzmény: Eduscho34 (42238)
mlas Creative Commons License 2009.11.21 0 0 42241
Biztos torrentről szedték a zenét, ami megy... neszebaz+ szerzői jog :)) de csak telefon csengőhangnak valókat adott ki nekik a gugli :DDDDD

Egy jó 320as mp3 nem olyan rossz
Előzmény: fenderazigazi (42240)
fenderazigazi Creative Commons License 2009.11.21 0 0 42240
Most hallottam a Neo-n, hogy nem találta a műsorvezető az MP3-as listából a keresett file-t...szóval lehet, hogy tényleg 128-as és ezért olyan xar....:(
Előzmény: mlas (42225)
Eduscho34 Creative Commons License 2009.11.20 0 0 42239
Szívemből szóltál!!! Sajnos igazad van. Szerviz ügyben is:(((((
Előzmény: fenderazigazi (42236)
Eduscho34 Creative Commons License 2009.11.20 0 0 42238
A fenébe! Lebuktam! Nyugi, semmi ellenőrzés, csak én álcáztam a gépet. Kiváncsi voltam, hogy tényleg nincs-e Opel jeled...:)
Előzmény: hulla (42229)
veciv6 Creative Commons License 2009.11.20 0 0 42237
Jaj,festesrol neee.....mar 2 hete csak festek..... :-D
A tobbit (a komuvestol,festotol,autoszerelotol eltekintve)meglatjuk kb. 5 ho utan.... ;-)
Előzmény: fenderazigazi (42236)
fenderazigazi Creative Commons License 2009.11.20 0 0 42236

Ez tényleg döbbenet, hogy még mindig ilyen gagyi műszaki szinten vagyunk...

Tudom, hogy mérgelődöm csak, de itt ez a TMC, a másik a rádiók minősége és lefedettsége! Buta módon szemérmeskedünk és azért nem mernek több országos rádiót beindítani, mert zavarjuk a szomszédos országok frekvenciáit...

És reggel jövök Szfvár-nál és bejön simán a HR1, HR2 a krobótoktól, az összes szlovák rádió, de még a vértesben jó pár osztrák is.... a magyarok közül alig valamelyik....

Akkor szinte minden rádiónál működik, hogy rövid híreket, de legtöbbször számok előadóit, címeit hozza az RDS... itt....

Szóval csak mérgeldődök...

A róka ütközés után elemcsere, újra fényezés stb.... szerdán állok Pesten a dugóba és látom, hogy iszonyatosan magas a víhőfok.... olyan biztos voltam benne, hogy nem csatlakoztatták vissza karosszériások a hűtőventillátort... ha nem veszem észre és nem kezdek fűteni, mint az állat lehet, hogy megfőzöm a motort...

Utálom, hogy ebben az országban senki sem csinálja meg rendesen a dolgát, és mindenünk majdnem jó... a kőműves iszonyatosan gyorsan és jól dolgozik a 95%-ig és a végén elfelejt bepucolni egy fontos helyet... a festő baromi jól dolgozik, de összekeni a szőnyeget... a villanyszerelő készséges, de a végén nekem kell segíteni neki kiokoskodni, hogy hol kötötte el....

bocs...

eltűnök!! Csak a levegőt rontom most én is...

Szép hétvégét! Vectratörésmentes és ködmentes napokat mindenkinek!!:)

Persze a nem Vectrásoknak is!

Előzmény: UseR (42235)
UseR Creative Commons License 2009.11.20 0 0 42235
a műszaki részétől eltekintve, itthon nem igazán használható sajnos a TMC, lásd TotalCar cikk úgy fél évvel ezelőttről.
Előzmény: Adumbledore (42234)
Adumbledore Creative Commons License 2009.11.20 0 0 42234
Sziasztok!

Nemrég vettem egy 4 éves Vectrát, "DVD 90 NAVI" gyári navigációs rendszer van benne. A leírás szerint tud TMC infókat kezelni, nekem azonban nem sikerült beizzítani ezt a funkciót. (A beállításokat végigzongoráztam, de adót nem talál, semilyen TMC jelet nem vesz.)

Tud valaki segíteni, hogy mi kell ahhoz, hogy működjön? (A TMC szolgáltatónak kéne lépnie? Újabb navigációs DVD kéne? Valami firmware frissítés?)

Előre is köszi.

A.
fenderazigazi Creative Commons License 2009.11.20 0 0 42233

mlas!!

Igazad van! Éjjel jöttem hazafelé és a NEO tipikus 128-sa MP3, a Class nagyságrendekkel jobban szól...

Egyenlőre mindkettő tele millió bakival... majd jobbak lesznek!

Nekem akkor is hiányoznak a kedvenc barmaim a reggeli időből. Én ugyanis csak reggel hallgatom a rádiót utána, hangoskönyv vagy saját zene...

Sajnálom, hogy így alakult , de ezzel igazából nem lenne baj, ha nem megint a politikusaink zsebébe csorogna vissza láthatatlanul az a rengeteg zsé!!?((((((

És nekem emiatt van hányingerem mikor átkapcsolok!  A műsorok lassan majd ugyanolyanok lesznek, mint korábban, csak most nem adózott jövedelemként egy vállalkozó zsebébe, hanem részben adózatlanul és baromi szürkén a pártkasszákban....

Ismeritek?!: "Mutter! Hol van a zsé?.... Hát a zé után...":))))

Előzmény: hulla (42232)
hulla Creative Commons License 2009.11.20 0 0 42232
oksa, köszi!

Veciv6!

előre is, üdv újra itthon :)
Előzmény: Aga (42231)
Aga Creative Commons License 2009.11.20 0 0 42231
jah, reggel en is vittem suliba a gyerkocot es visszafele ki kellett volna kanyarodni a suli mellekutcajabol a foutra... epp csak qrvara nem lattam semmit :)))

nev kiiras: a radiod az RDS-t tarolta el. Valts a csatira nyomd ujra hosszan az adott csati gombjat es ujra letarolja az aktualisat.
Előzmény: hulla (42229)
veciv6 Creative Commons License 2009.11.20 0 0 42230
Na,igen-Bang & Olufsen...... :-D

A razziat szerdara emlitettek-mind1 reszkessenek,mert 1 het es megyek... ;-D
Előzmény: hulla (42228)
hulla Creative Commons License 2009.11.20 0 0 42229
erről jut eszembe, váltogattam ma össze-vissza és azt vettem észre, hogy ha ezekre váltok, akkor 1-2 másodpercig még a danubiust vagy a slágert írja ki :)
nem tudom mitől lehetséges, nem értek hozzá ;)

egyébként hatalmas köd van itt, az orromig alig láttam :P jah és rengeteg a rendőr. láttam olyat, akik csak szimplán igazoltattak, voltak akik a buszmegállóban várták, hogy ne álljak meg a stop táblánál (nem jött össze nekik, hehe), meg akik csak simán autókáztak. lehet vmi országos mizéria van, vigyázzunk uraim (hölgyem)! :D
Előzmény: Aga (42227)
hulla Creative Commons License 2009.11.20 0 0 42228
xD

mlas!

más fórumokon is panaszkodtak, hogy a neo hangzása elég gagyi, olyan helyi rádiós amatőr szint. sajna én a zafira gyári bang & olufsenéből nem sokat veszek észre :D
Előzmény: UseR (42224)
Aga Creative Commons License 2009.11.19 0 0 42227
reggel veletlen a danobius helyen maradt a radio aztan eszembe jutott, hogy ez mar nem az, RDS is mast irt ki ugyhogy nyomtam is at petofire :P
Előzmény: mlas (42225)
Mason Creative Commons License 2009.11.19 0 0 42226

Reggel belehallgattam mindkettőbe és egy biztos: nem leszek hallgatójuk. Valamelyiken a Gangsta volt egy Lovász nevű emberrel, s az utóbbi egyszercsak valami ilyesmit mondott sms felolvasás közepette: hányingerem van a sok dicsérő sms-től - nem tudom pontosan idézni, totál kiakadtam.

A zenei ízlés más kérdés, kinek mi... nekem reggel pörgés kell, nem andalgás, mert visszaalszok :)

mlas: hangzásról nem tudok nyilatkozni, előbb kiakadtam, mintsem a minőség megfigyeléséig eljutottam volna.

mlas Creative Commons License 2009.11.19 0 0 42225
Bocs, még rádió téma :))

Nem tom, észrevettétek, mintha a Neo-n nem lenne elég basszus? Olyan, mintha csak 128-as mp3 szólna... bár lehet, hogy csak a sláger után, mert az meg túl "zsírosan" szólt. Igaz, egész nap kb, 15 percet hallgattam.
Mit tapasztaltatok?
Előzmény: UseR (42224)
UseR Creative Commons License 2009.11.19 0 0 42224
nem romantic volt, hanem valami másik moslék :)
Előzmény: hulla (42223)
hulla Creative Commons License 2009.11.19 0 0 42223
remélem csak vicceltél, hogy leadtak egy romantic számot xD
Előzmény: UseR (42222)
UseR Creative Commons License 2009.11.19 0 0 42222
leginkább. mazochizmusból ma reggel felváltva hallgattam mind a kettőt, hát egyikről se tudok elmondani semmi jót - leszámítva egy Katie Melua számot, amit azért valamelyik csak leadott egy Nox meg a Romantic között... :D
Előzmény: mlas (42221)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!