Keresés

Részletes keresés

vasutassrac Creative Commons License 2008.08.11 0 0 138
Nos, a magyar utasítás szerint valami nem simmel ezen a képen... :)
GyöBzs Creative Commons License 2008.08.11 0 0 137
Bristolt próbáltam hétvégén, hááát. Kemény. Kár, hogy a tolatóembereknek nem lehet olyat válaszolni, hogy "várjál öcsém, keresem a helyszínt", mert bizony sokszor megtettem volna az elején.
Előzmény: vasutassrac (117)
kemenyadam Creative Commons License 2008.08.11 0 0 136

Hello,

szakértőnek azért nem nevezném magam, csak már régóta játszógatok a programmal. De azért majd összeütök egy ismertetőt, addig is ha valakinek van kérdése, megpróbálok segíteni.

Ádám

Előzmény: SnailSims (129)
nazareth Creative Commons License 2008.08.11 0 0 135
Köszi-köszi!
Előzmény: Jacquemin (131)
Snake-Mojzi Creative Commons License 2008.08.10 0 0 133
Mail megérkezett rendesen. Köszi.
Előzmény: Jacquemin (131)
Jacquemin Creative Commons License 2008.08.10 0 0 131

Mail-ok menesztve.:-)

vasutassrac Creative Commons License 2008.08.10 0 0 130
Hilfe!
Hol találok valamiféle magyar nyelvű leírást a Stellwerksim-ről? Vagy ha nincs, akkor itt van pár kérdés, ezeket a Wien Südbahnhof-nál tapasztaltam:
1. Hogyan tudom megállapítani egy foglaltságból, hogy ott milyen számú vonat áll?
2. Hibát írt ki egy jelzőre. Mit kell ilyenkor csinálni? Hívójezés?
3. Menetirányt hogy tudok váltani egy vonatnál?
4. Van jobb oldalt egy Informationen & Funk nevű legördülő sáv. Mihez kezdhetek evvel?
5. A Zeige Meldungen gomb mire való?

A többit majd később... :))))) És KÖSZI
SnailSims Creative Commons License 2008.08.10 0 0 129
Köszönjük a dicséretet Ádám!
Ezt a topok közös munka, a látogatások alapján sok a hobbi-forgalista, és reméljük mégtöbben kapnak kedvet valamelyik szimulátorhoz.
Akkor te Stanicar szakértő vagy ha jól értem. Írjál egy álltalános bemutatást a prg-ről.
Előzmény: kemenyadam (123)
kemenyadam Creative Commons License 2008.08.10 0 0 128

A felső tálcán az EZ felíratú gomb (jobbról az ötödik), (viszont az "Area"-nak meg kell egyeznie az állomás "Area"-jával), először nem fog a teljes sor megjelenni csak az újra megnyitás után.

Előzmény: Törölt nick (126)
Snake-Mojzi Creative Commons License 2008.08.10 0 0 127
Szia! El tudnád nekem is küldeni a progit? Köszi.
Előzmény: Jacquemin (98)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.10 0 0 126
"Stanicarral szivesen segítek annak akinek kérdése van vele kapcsolatban"
Akkor én élnek ezzel a lehetőséggel :)
Hol/hogyan lehet a pályaépítőben azt a panelt létrehozni, amivel az üzemmódok között lehet váltani?
Előzmény: kemenyadam (123)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.10 0 0 125
Ott asszem nincs ilyen. Belépő vonatnál a vonatszám vörös alapon jelenik, ha a vonat belépett. Ha nem tud belépni, (pl.: egyvágányú pályán az ellenkező irányba megy vmi, vagy foglalt a vágány), akkor szürke alapon.
Előzmény: vasutassrac (124)
vasutassrac Creative Commons License 2008.08.10 0 0 124
Nos, akkor most a Stellwerksim-mel kapcsolatban kérek segítséget :$ Hogy tudok engedélyt kérni-adni? Előre is köszi :)
kemenyadam Creative Commons License 2008.08.10 0 0 123

Hello,

most fedeztem fel a topicot és gratulálni szeretnék hozzá.

Mivel magam már eléggé régen játszom a Stanicarral szivesen segítek annak akinek kérdése van vele kapcsolatban.

Ádám

nazareth Creative Commons License 2008.08.10 0 0 122
(Asszem a link és a copy-paste funkciók nem 100%-ig kompatibilisek...)
Előzmény: nazareth (121)
nazareth Creative Commons License 2008.08.10 0 0 121
Előzmény: vasutassrac (117)
vasutassrac Creative Commons License 2008.08.10 0 0 120
Köszi. Tehát akkor sikerült pont egy nehezet kiválasztani tanulásra... :)
Előzmény: nazareth (118)
nazareth Creative Commons License 2008.08.10 0 0 119

A vonatszámokról:

 

A vonatszámok mindig XYZZ(Z) formátumúak. Úgy alkották meg őket, hogy megkönnyítsék az utazóközönség dolgát: nem kell a menetrendet bújni, hanem egy gyors pillantás a vonatszámra, és gyorsan fel lehet vágódni a vonatra.

Általában igaz, hogy

X meghatározza a vonat nemét:

0: gépmenet. Mozgékony, rövid.

1: ablakos, gyors (75-125 mph).

2: ablakos, kevésbé gyors (általában személy, mindenhol megáll)

4: gyorsteher (70-80 mph)

5: szerelvénymenet (ilyenekből lesz az 1-es és 2-es :)

6: teher (60-70 mph)

7: valami speciális. Az ilyenekre oda kell figyelni, mert nagyon lassúak is lehetnek.

 

Y az irányszám egy régión belül. Megegyező betüvel jelölt vonatok kb. ugyanoda közlekednek (iránytól függően), de ez nem mindig igaz (hisz' angolok volnánk:)

 

ZZ (esetleg ZZZ) futó sorszám, de három számjegy esetén az utolsó külön életet is élhet.

Előzmény: vasutassrac (117)
nazareth Creative Commons License 2008.08.10 0 0 118

A pályákról:

 

A Bristol elég gáz, nem utolsó sorban Bristol vágányhálózata miatt.

Didcot egész kellemes. Mostanság Swindonnal együtt adják, egy új verzióban.

Exeter klasszikus, kétvágányú fővonal, meg egy-két vicinális, ritka forgalommal, keresztekkel.

King's Cross egyszerű pálya, négyvágányos fővonallal és egy kétvágányos "zsebbel". Ütemes, személy és zónázó forgalom nagy mennyiségben, vegyítve távolsági gyorsvonatokkal. Régebbi menetrendet játszva nagyon sok a mozdonyos mászkálás vágányról vágányra. Nagyon hasonlít a Keletire, csak egy nagyságrenddel jobban meg van szerkesztve a vágányhálózata.

A Liverpool St. egy nagy fejállomás, nagyon sűrű forgalommal. Automata segítség nélkül elvesztél. Sok a vonatszétszedés, -összerakás, a helyén kell legyen az eszed... Még nem játszottam végig.

A North London Line fővonalnak sem nevezhető, tele van elágazásokkal és egy rakat másik irányítóközponthoz tartozik. Egy rakat vonat rövidtávon mászkál egyik elágazástól a másikig, baromi lassan. Nincsenek érdekes forgalmi helyzetek.

Peterborough a King's Cross folytatása. 4 vágányos, plusz 2 szárnyvonal. A mellékelt menetrend elég laza, az automata szinte mindent megcsinál helyetted.

Royston, ez a picike szakasz hézagpótláskén készült a KX és Cambridge közé.

Sheffield egy katasztófa. Az automata voantkövetés nem teljes értékű, viszont rengeteg vágányt használ egyszerre több vonat. A félautomata vasúti átkelők pedig teljesen szétszedik a játékélményt és a menetrendet (legalábbis az enyémet, mert nekem nagyon pocsék a memóriám és mindig megfeletkezek a sorompókról).

Southampton semmi különös, kezdőknek jó lehet.

Stafford sem nehéz, bár itt bejön egy elágazás: Stafford két forgalmas fővonal metszéspontjában van.

Swindonnal már rég játszottam, de emlékeim szerint a Swindon-Didcot új verzió jobb.

Waterloo: lásd Liverpool street. Bár van hozzá egy kisebb fajta csomópont is, ezáltal változatosabbnak tűnik. Még nem játszottam végig.

Westbury: elég laza ez is. Az új verziója már változatosabb, van benne egy pár körbejárás, és tolómozdonyos menetek is akadnak szépszerivel.

Előzmény: vasutassrac (117)
vasutassrac Creative Commons License 2008.08.10 0 0 117
Letöltöttem a SimSighez a Bristol nevű pályát... Elsőre nagyon brutál, a furcsa vonatszámok, a nagy vonatmennyiség és a rengeteg helyszín... Ez egy kicsit nehéz nekem :))) Mindegyik pálya ilyen?
Előzmény: SnailSims (109)
SnailSims Creative Commons License 2008.08.10 0 0 116
A Dispecer szerintem egyszerű, kezdésnek nem rossz, sajnos nics külömbség tolatójelző és főjelző között, a vonatok száma nem változik és ha nincs menetrend írva hozzá, akkor bedugúlhat a forgalom.
A stellwerk jobb.
Nekem még a PC-rail tetszik, de nincs rá pénzem! :(
Előzmény: vasutassrac (115)
vasutassrac Creative Commons License 2008.08.10 0 0 115
Köszönöm szépen! Így nekem is engedte...
Amúgy csak én szoktam naplózni is pl. a Dispecer-nél? :)))
Előzmény: SnailSims (113)
SnailSims Creative Commons License 2008.08.10 0 0 114
A KX 1150? nem gondoltam volna! De az elején sok volt a semmittevés. Meg persze mindig megcsináltad helyettem!:) lassú vagyok (snail)
Küldtem e-mailt.
Előzmény: nazareth (111)
SnailSims Creative Commons License 2008.08.10 0 0 113
Nem tudom én gmailt adtam meg és elfogadta!
Előzmény: vasutassrac (110)
nazareth Creative Commons License 2008.08.10 0 0 112
Jólvanna... Esetleg én is elkérhetném egy próba erejéig? : )
Előzmény: Törölt nick (106)
nazareth Creative Commons License 2008.08.10 0 0 111

Jut eszembe! Megnéztem a tegnap játszott KX menetrendet, napi kb. 1150 vonat. Ennél keményebbet nehezen tudnánk írni  : )

 

naz.

Előzmény: SnailSims (109)
vasutassrac Creative Commons License 2008.08.10 0 0 110
Köszi.
A Stellwerksim-nél milyen e-mail formátum kell? ("The e-mail address you entered is not allowed to be used.") (xxx@citromail.hu -t ütöttem be)
Előre is köszi! :)
Előzmény: SnailSims (109)
SnailSims Creative Commons License 2008.08.10 0 0 109
Simsig ingyenes és network.
Tegnap probaltuk network-be nyomni, és jól működik és nagyon gyors a kapcsolat.

Ha teljesen onlinet akarsz, akkor a Stellwerksim-et ajánlom (http://www.js-home.org/stellwerksim/). A regisztáció kicsit nehézkes és tudni kell egy kicsit németül, de a játék egyszerű és jól működik. (java kell hozzá)
Hétvégén elég sokat szoktak irányítani, azonkívül több állomásra is be tudsz jelentkezni ha akarsz. A menetrend nem túl pörgős és a vonatok átadása kicsit nehézkes és nem mindig sikerül, de azért jó élmény.

A Simsig kicsit bonyolult és sokat kell hozzá edzeni, mert a sok rövidítés, (be-ki lépési pontból rengeteg van). De megéri a fáradozást, valósághű a szimuláció és a menetrend is kemény. A játékélményen sokat dob, hogy beállíthatod azt is mennyi hiba keletkezzen a szolgálatod alatt (jelző, váltó, TDC, pálya, error stb...). A menetrend is változatos: gépmenet, szolgálati vonat, teher, gyorsteher, személy, IC, gyors.
Körüljárás, lekapcsolás, vonatszám változás, stb.

Az angol oldalakon talált képek alapján pedig teljesen valósághű a kinézet.
probáld ki: www.simsig.co.uk

Előzmény: vasutassrac (108)
vasutassrac Creative Commons License 2008.08.10 0 0 108
Van olyan szimulátor, ami ingyenes és online játszható?
vasutassrac Creative Commons License 2008.08.10 0 0 107
Szia!
Nekem is el tudod küldeni? :)))
Köszi :D
Előzmény: Jacquemin (93)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!