Keresés

Részletes keresés

hniko Creative Commons License 2012.09.03 0 0 23915

Hát azt én is nagyon remélem!! :) Korábban is volt már hasonló "feszültség" a fővárosban és az sem zavarta a turistákat, ha jól emlékszem.

Előzmény: Kriszta666 (23912)
rags Creative Commons License 2012.09.03 0 0 23914

NEM kell átmenni a főszigetre (MALE)!

 

Csak a reptérszigeten van a turista. Vagy hajóval megy hotelszigetre, vagy hidroplánnal a reptérsziget másik oldaláról.

Ha belső járat akkor a Terminált sem kell elhagyni!

 

rags

Előzmény: Törölt nick (23913)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.30 0 0 23913

A nemzetközi repülőtér és a hidroplán terminál között át kell menni a fő szigethez tartozó területeken (néhány perces út busszal), de gondolom vigyáznak arra, hogy a zavargások ne terjedjenek ki erre a részre.

Előzmény: Kriszta666 (23912)
Kriszta666 Creative Commons License 2012.08.30 0 0 23912

Ehhez mit szóltok? Remélem, nem lesz hatással senki utazására.

 

http://index.hu/kulfold/2012/08/30/pattanasig_feszult_a_helyzet_a_maldiv-szigeteken/

miyoko Creative Commons License 2012.08.29 0 0 23911

 

Ha szerencsétek van,nem lesz tele a gép, de mindenesetre lesznek szabad helyek. Mi is ketten ültünk egy négyes helyen oda is vissza is és a barátaink is.

Előzmény: hniko (23909)
maldívszerelem Creative Commons License 2012.08.28 0 0 23910

Igen, él a e-mail címem, ha bármiben tudok segíteni, keress bátran! A közeljövőben nincs tervben nálunk egy újabb út, de a férjemmel azért megígértettem 1-2 éven belül egy másik egzotikus úticélt! ;) Addig is örülök más örömének! :) Látom hogy a levelet elküldted a hotelnek, egy biztos rosszul nem jártok így se - úgy se! :))) Mesélnél nekem egy picit az előkészületekről? Hogy-hogy ide esett a választás, illetve melyik irodánál foglaltatok? Jól látom, hogy Austrian Airlines-sal utaztok, közvetlen járattal mentek?

Üdv!

Előzmény: hniko (23906)
hniko Creative Commons License 2012.08.28 0 0 23909

Sziasztok!

Na megírtam a levelet a Hotelnek :), 640-660 közé kértem...gondolom majd visszaírnak, hogy nem garantálják...majd meglátjuk :).

A repülőn a 27 J,K helyekre sikerült foglalni...elég közel a mosdó, remélem ez nem okoz majd kellemetlenséget... :/ És ugye az ilyen nagy gépeken az Exit-es sor mögött nem kisebb a hely a lábnak?? http://www.seatguru.com/airlines/Austrian_Airlines/Austrian_Airlines_Boeing_777-200.php

kwax1 Creative Commons License 2012.08.28 0 0 23908

Sziasztok !

 

2013 januárjában utazunk Kuredu & Komandoo szigetekre. Örömmel fogadnánk minden információt / személyes tapasztalatot ezekről.

Előre is köszönjük !

Üdv,

kwax1

Tojglius Creative Commons License 2012.08.24 0 0 23907

sajnos az ottlét gyorsabban fog eltelni... de életetek várhatóan egyik legszebb élményével jöttök majd haza... :-D

a szigetnek meg tényleg érdemes írni, próbálnak figyelni ezekre a kérésekre... bár ha elsőre nem sikerül (anno mi is írtunk, de nem tudták megoldani), akkor egy költözést már sztem se ér meg a dolog...

Előzmény: hniko (23906)
hniko Creative Commons License 2012.08.24 0 0 23906

Szia!! :))

De jó, hogy "erre jártál" ! :) Pont tegnap olvastam újra a beszámolódat! Igen, végre!! De megérte várni, így mehetünk főszezonban, JBV, stb. ;) Sajnos még nagyon messzire van, de gondolom gyorsan el fog telni... :) Eddig is nagyon sokat foglalkoztam a"témával", de most, hogy már tuti biztos, hogy megyünk, teljesen más... :)). Köszönöm a villa tippet, írni fogok a szigetnek, aztán meglátjuk... Az itt látható email címed él? Lehet, hogy foglak keresni! :) Ti nem utaztok valamikor újra? Üdv.

Előzmény: maldívszerelem (23905)
maldívszerelem Creative Commons License 2012.08.23 0 0 23905

Szia! Véletlenszerűen ugrottam be, megnézni mi újság itt... És örömmel látom, hogy megvan a várva várt utazás! :))) Továbbra is fenntartom, hogy a 600-as villák jobbak, kiemelten 640-től a legjobbak, nekünk itt volt a kedvenc partszakaszunk. Annak idején küldtünk egy levelet a hotelnek, hogy amennyiben lehetséges a 640 és 660 közé eső villák valamelyikében szállásoljanak el, de telítettség miatt - ha jól emlékszem - a 613-ast kaptuk. 2-3 éjszaka után lett volna lehetőségünk átköltözni, de már nem akartunk csomagolni. Így végülis közel voltunk a kedvenc partszakaszhoz, és a sziget körbejárására jó kiindulópont volt! Nem mintha nagy túrákat kellett volna tenni, de Meeru Maldív viszonylatban egy "nagy" sziget. Ha eldöntöttétek, javaslom küldjetek egy mail-t, telítettségtől függően, biztos, hogy megpróbálják figyelembe venni a kívánságotokat (ha nem is a kért villába, de a közelébe helyeznek majd el). Van még néhány hónap az utazásig, amit biztos örömtelivé tesz a készülődés! :))) Jó utat, és ha kérdésed van, rám számíthatsz! ;)

 

Előzmény: hniko (23897)
hniko Creative Commons License 2012.08.23 0 0 23904

Köszönöm, aranyos vagy! :)

Előzmény: Tojglius (23903)
Tojglius Creative Commons License 2012.08.23 0 0 23903

benéztem most a meeru.com fórumára, hogy ott hátha van vmi utalás, hogy a jbv-k közül melyik a jobb... pluszinfó, hogy a 600asokat állítólag most renoválták... amúgy kb annyi van leírva amire én is emlékeztem (fú de büszke vagyok magamra :D)

Előzmény: Tojglius (23902)
Tojglius Creative Commons License 2012.08.23 0 0 23902

Hát nem tudom... a sziget délnyugati (100) része talán csendesebb, kevesebb a zöld a bungallók előtt és keskenyebb a homokos part, + a nagy étteremhez vannak kapcsolva sztem, az északiak (600) jobban bennt vannak a zöldben, eldugottabbak, viszont a teraszról esélyesen nem látod a partot és a kissebb étteremhez vannak kapcsolva... de mindkettő naplementés oldal és minőségben ugyanaz.... szóval sztem mindegy, de én TALÁN az északiakra voksolnék...

(de ott ha nem sikerül a "felső részbe" kapnod, akkor járhatsz szarul is ha a medence/staffquarter körüliekből kaptok)

Előzmény: hniko (23897)
miyoko Creative Commons License 2012.08.23 0 0 23901

 

"csak lekérésre" csak a saját esetem:

ezt a szálláskategóriát (sima beach villa) az utazási iroda kontingense nem tartalmazta (csak drágábbakat), ezért le kellett kérnie a szállodától/szigettől. Vártunk kb. 2-3 napot és akkor visszaigazolták az irodának, hogy rendben. Ezek szerint szerencsénk volt. (lehet a szigeteknek direktben könnyebb eladni az alacsonyabb árfekvésü szállásokat, azért azokat nem adját oda az irodáknak előre, csak konkrét időpontra=lekérésre)

 

Ez lehet az egyik variáció, a másik meg amit Tojqlius írt.

Előzmény: Tojglius (23895)
Sborisz Creative Commons License 2012.08.23 0 0 23900

Szia!

Hát persze; elfogadom amit írsz!

:)

Jó utat és kellemes, eső mentes időt kívánok Nektek!

:))

Előzmény: hniko (23898)
Iribaba Creative Commons License 2012.08.22 0 0 23899

 

köszi Noémi, véletlenül a delux katalógust néztem!!!

Előzmény: noemi82 (23894)
hniko Creative Commons License 2012.08.22 0 0 23898

Értem, hogy csak alvásra kell.... De nekünk, ahogy írtam nem a búvárkodás az elsődleges szempont és mivel árban szinte u.annyi volt a kettő (mindkettő AI), inkább Meeru mellett döntöttünk...

Előzmény: Sborisz (23890)
hniko Creative Commons License 2012.08.22 0 0 23897

Na megszületett! :) Lefoglalva, befizetve! Jan.18-26. Meeru JBV. Végül egyből ezt kértük...Tipp esetleg, hogy ott a 100-as vagy a 600-as villák-e a "jobbak"? Maldívszerelem írta korábban, hogy a 640-660 közöttiek, talán a fekvésük miatt...

Előzmény: Tojglius (23887)
Sborisz Creative Commons License 2012.08.22 0 0 23896

Szia! Értem,kösz.

:)

Akkor ez olyan mint a van egy Van Gogh-om.

Ha ezt eladom, akkor volt egy van Gogh-om vagy van egy volt Gogh-om!

:)

 

Előzmény: Tojglius (23895)
Tojglius Creative Commons License 2012.08.22 0 0 23895

a "csak lekérésre" vmi olyasmi, hogy az irodának van x szigeten ydb lefoglalt helye amiket árul, ha ezek megteltek akkor tud még "lekérni" direktben a szigettől...

Előzmény: Sborisz (23890)
noemi82 Creative Commons License 2012.08.22 0 0 23894

Szia Iribaba,

 

Filitheyo-t a DerTour - Indiai óceán tél 2012/2013 katalógusában a 268. oldalon találod:

http://www.dertour.de/online-kataloge/

 

Üdv, Noémi

Előzmény: Iribaba (23892)
Iribaba Creative Commons License 2012.08.21 0 0 23893

Meiers-es katalógus

Iribaba Creative Commons License 2012.08.21 0 0 23892

sziasztok,

áprilisban szeretnénk a Maldív-szigetekre utazni, tudnátok abban segíteni, hogy hol tudnék repülőjegyet fogalni nem túl drágán :) és kevés várakozási idővel, másfél éves kisfiunkkal utaznánk.

Ill. hol érdemes szállást foglalni, megnéztem a DER Tour-os katalógust, de a régi "olcsóbb" szigeteket mind kivették a 2013-as katalógusból, a Meires-es katalógusban maradt ugyan egy pár jó sziget, viszont a nagy kedvenc Filitheyo nincs egyikben sem. Kicsit beleolvastam a fórumban, van aki említi pl. ezt a szigetet.

köszi

Sborisz Creative Commons License 2012.08.21 0 0 23891

Igen, olvastam. Kösz!

Mivel első kirándulásunk lesz próbáltam az arany közepet megtalálni!

( meg az asszony nem merül--tehát neki is kell valami emberszerű látvány míg odavagyok merülni) :)

Előzmény: Törölt nick (23889)
Sborisz Creative Commons License 2012.08.21 0 0 23890

Szia!

"Kuredu B.bungi is már csak lekérésre van" Nincs, a lekérés szó jelentése más nál(unk)am és más az irodáknál!( lásd amit az előbb írtam)

A hozzátartozó partszakaszt szerintem el kell felejteni és sétálni kell 5percet! Gondolom nem vágnak kést az ember hátába ha máshol kíván fürdeni mint a szállása van?( a garden bunginak pl. nincs is közvetlen partja)

:)

Lehet rosszul gondolom és mint anno volt az olaszoknál csak a te napágyadon fekhetsz és pl. sré-vizavé nem is mehetsz be a tengerbe( más napágya előtt)

( itt nem a reef-eknél kijelölt bejáratok figyelmen kívül hagyására gondolok--ez mint búvár eszembe sem jutna...)

:)

Jah és még egy: ha már nincs hely a Beach és Garden Bungikban az két dolgot jelöl:1.) más is elfogadja ezeket az érveket--ti: olcsóbb  szállás de magasabb komfortú ellátást kérek a különbségért, vagy lefakultatívozom, leutolsóvacsorázom stbstb.--de szép szavak!!

2.) nincs tele,de előbb el kell adni a drágábbakat.

harmadik opció nincs!

:)

Előzmény: hniko (23886)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.21 0 0 23889

létezik fapados sziget maldívon elsősorban búvárkodóknak, egyszerű szállás, nincs melegített fürdővíz stb.

Előzmény: Sborisz (23888)
Sborisz Creative Commons License 2012.08.21 0 0 23888

Sziasztok!

Megvannak a szállások,Kuredun nem volt hely így SUN-ra megyünk: 1 hét Filitheyo+1 hét SUN

:(

Amit nem értek: Kuredu Beach Bungalo és Garden bungi-foglalásnál azt kaptuk 2-3 irodától is: csak lekérésre van hely, majd 2 nap elteltével közölték; hely nincs!

( már maga szó jelentése sem világos: csak lekérésre van hely= tehát ha lekérem akkor van hely!!de mégsincs)

Csak a drágább Beach Villába lenne ami 700 Euróval kerülne többe. ( ez pont egy hétre az All-In ára 2 főnek---a két villa közt van kb. 5 méter távolság és 4m2 /enyhe barokkos túlzással---szóval számítanak a mocskos anyagiak!! :O)

Szóval maradtunk SUN-nál( mint végső tartalék---ma délelőtt olvastam bele a fórumokba, mint egy menekülési lehetőségként, és ha nincs meg a repjegy, akkor már dobom is a Maldív szigeteket mint utazási célpontot!!

( nem szeretem ha sarokba szorítanak;)   )

Nem akarom a költségeket engedni elszállni, pláne nem a szállás részét: hülye megrögzött beidegződés; de a szállás nekem csak éjszakára kell !!

(simán elhálnék a homokos parton is; de bármilyen fakultatívra elmegyek vagy lebúvárkodom a két szállás közti különbözetet vagy le-all-inezem, le-utolsó-esti-vacsizom, ha a dolog megéri)

:)

" ésszerű határokon belül :-D (ami persze mindenkinek máshol van) - egy maldív nyaraláson nem érdemes spórolni..."--nekem a szállás a gordiusi-csomó!!

:))

Szóval én így szeretem az RTL-Klubot!!

 

Előzmény: Tojglius (23887)
Tojglius Creative Commons License 2012.08.21 0 0 23887

Hát anno mi is szépen "elszálltunk" a költségekkel, de nagyon nem bántuk meg se az allint, se a vizibungit se a hidroplánt se a "normális" repülési/átszállási időket se a bazidrága utsóesti különvacsit vagy a bazidrága robinsonszigetes progit...

 

Mindig mondom is, hogy - ésszerű határokon belül :-D (ami persze mindenkinek máshol van) - egy maldív nyaraláson nem érdemes spórolni... Egyszer mész (a legtöbben), szóval legyen olyan amilyennek megálmodtad, mert reálisan nem fogsz jövőre "már okosabban" visszamenni... :D :D

Előzmény: hniko (23886)
hniko Creative Commons License 2012.08.21 0 0 23886

:D Hehe, alapból én sem... De hátha lesz valami jó megoldás... Kuredu B.bungi is már csak lekérésre van, de azt mi már korábban elvetettük a hozzá tartozó partszakasz miatt... Tényleg nem egyszerű...Simán lehet lépkedni felfelé 50ezresével /fő... Lehet, h túl sokat akarok ezért az árért. :)

Előzmény: Tojglius (23885)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!