Keresés

Részletes keresés

ABTGolf4 Creative Commons License 2010.09.13 0 0 21449
Üdv a T. Topictársaknak!

Tegnap értünk MO-ra, 1 hetes Maldív, Paradise Island-es látogatásunkból. Nagyon kellemes volt az utazásunk, úgy gondolom hogy ezért az árért (200e HUF repjegy, 410 Euro a sziget, transzfer és teljes panzióval) eljutni bármely Maldív szigetre kihagyhatatlan ajánlat. A rövid beszámolóm előtt annyit elöljáróban, hogy nem vagyunk nagy világjárók, van úgy hogy egy egy évben kimarad a nyaralás, és Maldívon sem jártunk még ezelőtt, tehát ez volt az első „komolyabb” utunk. (így az értékelés is az itteni első benyomásimat tükrözik, s nem valami összehasonlítás alapja)

Előzmények: itt is aggódva írtam, hogy az időjárás előrejelzés alapján nem biztos hogy élvezni fogjuk a kinti adottságokat. Ehhez képest, 2x esett, gyengén, 10 percet kb. s a nap végefelé, amúgy meleg, napos, gyenge bárányfelhők, bár néha picit szeles, s a szél miatt a víz nem volt annyira nyugodt, de amúgy teljesen jó. Az egyik alkalmazott mondta is, hogy az eddigi években a szeptember esősebb hónap  volt, de most kb. 3 hónapja nem volt eső.

Utazás: autóval Bécs, parkolóház, Emirates: Dubai, 3 óra transzfer, Male, vissza ugyanez, csak 6óra várakozás a transzferben. Ha nem a dubai-i reptéren kellett volna akkor biztos morognék, de ott ez elviselhető. J

Male: reptér, meleg, párás idő, reggel 8h után vmivel, belépési engedély kitöltése, bejutás az országba, fogadnak, kísérnek a pulthoz, üdvözlés a Der Tour ottani alkalmazottja által, transzferes pulthoz átirányítás, kb. 20 perc után indul a motorcsónak, nem egy luxus jármű, de szeli a vizet ahogy kell, 15 perc és kikötés a szigeten. Addig már megcsodáltuk, hogy valóban kék a víz, és áttetsző.

Most nem akarom itt időrendben megírni, hogy mi történt a továbbiakban inkább a szokott formában a szolgáltatások, az ottani benyomásaimat írnám le és pontoznám 1-10-es skálán.

Sziget: hol 4 vagy 5 *-nak írják, szerintem annak függvénye hogy vizi villában vagy a parti bungalóban szállsz meg. A vizi villák meglehetősen komolyak, a parti bungalók valaha hozták volna a szintet, mára már azonban felújításra, modernizálásra szorulnak. A fekvése É-D irányban hosszanti (asszem olan 100mx500m-es), K és NY partra néznek a szobák, s így az úszás vagy fürdés is ezen partszakaszokon történik. Déli oldalon a személyzet, és a kisegítő dolgokat talákja szeparáltan az ember, az Északi oldal a Four Seasons egyik hoteljára néz, ami távolról elhagyatottnak és szürkének, „romosnak” tűnt, peidg vmi luxus sziget, ez kb. 200m-re lehet a Paradisetól, de a 2 sziget közt itt erős áramlat van, ki is van írva hogy tilos a fürdés, és itt egyedül ezt a szakaszt coast guard is felügyeli. A K-i oldalon parti bungalók, és eme part középső részén a vizi bungalók találhatók, itt van az egyik hullámtörő gát is, de a parttól vagy jó 5-600m-re, úszva nem láttam senkit oda kimenni.  Vendégek: sok kínai, sok orosz, pár európai, cseh,svájci, román, francia, angol, pár indiai, és talán csak mi voltunk magyarok.

Pontozás: jó adottságú, szép sziget, a növényzet,  gondozzák, takarítják, korrekt a személyzet (van belőlük bőven), ki van építve minden, utak burkolva, így azt mondom 9.

Sziget felszereltsége:

-          Kikötő (Ny-i oldal, sziget közepe)

-          Olasz étterem (Ny-i oldal, sziget közepe, kikötőben, vízre építve, klassz kilátás a vízre)

-          Búvár központ (Ny-i oldal, sziget közepe, cápa etetés is itt van éjszaka)

-          Központi étterem és bár

-          Fitness terem, billiárd, ping-pong asztalok

-          Ajándék bolt, meglepően nagy kínálattal

-          Ékszer bolt (soha egy vásárlót sem láttunk bent)

-          Műszaki bolt (soha egy vásárlót sem láttunk bent)

-          Japán étterem

-          Coffe Shop, kávézó és étterem

-          Tenisz pálya (sziget közepén)

-          Röpis pálya (sziget közepén)

-          Kis focipálya (sziget közepén)

-          Vízisport centrum (jet ski, wakeboard stb.)

-          Beach cocktail Bar

-          Aaramu SPA (akció van, -35% discount)

-          Medence: kb. 15m x 5m

Pontozás: ez sztem elég az itteni kikapcsolódáshoz, mindenre 10% szerviz díj automatikusan, ami van az korszerű, de EU szemmel nézve drága, legyen 7.

Víz, és Part: körbesétáltuk a szigetet, a vizi villák tényleg nagyon fainak, az ottani 2 étterem is kívülről annak tűnt, itt láttunk (csak ezt az egyet) egy ráját is, tehát aki ezt megfizeti sztem nem fog panaszkodni, a K-i oldal D-i része picit rideg, ott a hullámtörő is közel van, ott nem nagyon láttunk sznorizókat, a part itt kevéssé koralltörmelékes, és a hullámok sem mosták alá, így szép homokos. A K-i oldal É-i része, itt nagyobb vízfelület, szép, korall törmelék itt is kevesebb, bár van, sznorizni is érdemesebb, vannak kis színes halak, színes élő korall azonban partról elérhető távra asszem nincs.

Ny-i oldal, D-i rész, kikötő előtti rész, hullámtörő látvánnyal, abungik messze vannak a parttól, én itt nem szívesen lennék,bár a part talán itt volt a legkevésbé törmelékes.

Ny-i oldal, É-i rész, itt van saját reef, be kell menni ugyan az Atoll végére, de ott egy egész hosszú szakaszon kb. 400m lehet látna halacskákat, korallt a vizi élővilágot. Az érdekesebb korallokat bólyákkal meg is jelölték. Ugyan itt van a vizi sportkölcsönző is, és a part is meredekebb, így egy-egy apály-dagály után jól alá tudja mosni a partot a víz, és ilyenkor a növényzet gyökerei előtűnnek, és sajnos még mindig akad bőven homokzsák, mellyel a vihar ellen védekeztek, melyek rontják a szépségét, mégis azt mondanám hogy jól éreztem magam itt ezen a szakaszon, s a végén azt mondtam, hogy nem baj hogy itt kaptunk szállást. (227-es szoba)

A hullámverés miatt gyakran hordalékos a víz, úszott rajta növény, ananász darab, és sok korall törmelék, kagyló, ezért kár, bár igyekeztek rendben tartani, de azt mondom nincs olyan partszakasza ami 10-est érdemelne, a vizi világ is sztem gyenge Maldív-hoz képest, a hullámtörők messze vannak, szép a partról az óceánt nézni, a koralljai sem színesek az a kevés már ami van. Tehát én ezt 6-ra értékelem.

Szállás: super deluxe beach villa, mely a parttól kb. 10-50m-re van, saját terasz, lábmosó, előtte pálma vagy más növényzet, majd strand. Van fa nyugágy a teraszon és a parton. Előszoba beépített szekrénnyel, fiókokkal, nagy fürdő, kád, wc, bidé, kinti tusoló és ruhaszárító. Normális méretű szoba, rattan ágy, 2 fotel, éjjeli szekrény, hűtő, széf, tv,klíma, plafon ventilátor. Ez mind tökély lenne, de már asszem írtam, hogy a berendezés kora úgy 10 év biztosan van. Egyébként tiszta, naponta 2x szobaszerviz. Minibár árai olcsóbb mint a szigeten bárhol máshol! Legyen: 8.

Étekezés: teljes panziósak voltunk, svédesztalos és tényleg bőséges főtt ételek, szendvicsek, sütik, gyümölcsök. Mindig talál az ember kedvére valót. Főként ottani fűszerezés, és csirke, bárány, tésztafélék, salik,néha marha és furcsa módon kevés hal és szte semmi extrább seafood. Mivel kaptuk a napi 3x-i kaját, s egyébként minden nagyin drága így a központi éttermen kívül máshol nem jártunk. Sokan írtátok,hogy azért drága minden odakint,mivel szigetország, és messziről, légi úton érkezik be… hát nem tudom, 3dl műa flakonos Cola 5 USD, megnéztem palackozva: MALE, s hát ha a MALE-i reptér Duty Free üzleteibe le tud jutni minden szolid áron, akkor vajon a hotelekbe miért nem? Én sztem csak szemtelen profitszerzés az árképzés oka.

Kaja minőség: 9.

Árak: 5.

Összefoglalva: ezért az árért azt gondolom jó vol ott lenni, nekem ez a sziget méret pont jó, se nem kicsi, se nem nagy, pihentünk, nyugodt volt a közeg, jó a víz, kék és tiszta, az égbolt szintén, a levegő kiváló. Ajánlanám: igen.

pipacs21 Creative Commons License 2010.09.12 0 0 21448
Szia Magic11,

Nagyon köszönöm a gyors választ!

Tudom, hogy tapasztalt Maldívos vagy, olvastam néhány hozzászólásodat és beszámolódat. Ha jól emlékszem voltatok Kuredun is. Mi is ott voltunk tavaly, nagyon szerettük. Lehet hogy a mostani utunk alkalmával is ott fogjuk a második hetet tőlteni, de az első 7 nap biztosan Filitheyo lesz.

Néhány kérdés:
Vacsoránál menüválasztás vagy svédasztal van?
Kávéfüggő vagyok, ezért számomra fontos szempont, hogy a szobákban van e kávéfőző?
itt is külön napágy van a szobádhoz, vagy vadászni kell az ágyakra?

köszi

Előzmény: Magic11 (21447)
Magic11 Creative Commons License 2010.09.12 0 0 21447

Szia !

Filitheyo-n három féle szobatípus van. Én a vizivillákban nem voltam, de a másik kettőt kipróbáltam.

A superior szobák dupla szobák, és elég vékonyak a válaszfalak, így, ha egy kicsit hangosabb a szomszédod, akkor eléggé megkeserítheti a nyaralásod.

A delux szobák egyedülállók, és jobban felszereltek.

Én ezt ajánlom nektek.

Eddig három alkalommal voltam Filin, legutóbb júliusban, ha kérdésed van szívesen segítek.

Magic

Előzmény: pipacs21 (21445)
JAZ70 Creative Commons License 2010.09.12 0 0 21446

Szia !

Köszönöm szépen a segítséged !

Előzmény: Bandos (21440)
pipacs21 Creative Commons License 2010.09.11 0 0 21445
Sziasztok,

Szeretném kérdezni, hogy Filitheyo szigeten milyen szobatípust érdemes választani, és a sziget melyik részén, abban az esetben, ha a családi költségvetésbe maximum a közép kategória fér bele?

köszi
hevniki Creative Commons License 2010.09.10 0 0 21444
Sziasztok!

Mi december 13-tól készülünk első Maldívosként a szigetekre :) Több szigetet néztünk, de még mindig nem tudtuk eldönteni melyik maradjon. Nagy az izgalom ;)
Megnéztük az itt felsorolt/általatok jelzett utazási irodák ajánlatait. Több ajánlatunk is van, de ha esetleg lenne közületek akinek van jó áron ajánlata fenti időpont vagy környékére nagyon szívesen vennénk :)
Esetleg van más is aki ebben az időben utazik?
szabinyo78 Creative Commons License 2010.09.09 0 0 21443

Sziasztok!

Mi is a BA-nál foglaltunk jegyet dec elejére.

Csak egy orosz légitársaság olcsóbb moszkvai csatlakozással...

Szab.

Bandos Creative Commons License 2010.09.08 0 0 21442

Sziasztok,

A British Airways-nek ősszel szinte folyamatosan illetékkel együtt oda-vissza 191.800 Ft-ért van a maldívra járata, Bp-London-Male útvonalon. Ez rendkívül kedvező ár, más légitársaság árai ezt jelentősen meghaladják.

Itt a link, amelyen "próbafoglalást" lehet tenni, már csak a Bp-Male útvonalat, az időpontokat, és az utasok számát kell beírni. Próbáljátok ki!

http://www.britishairways.com/travel/home/public/hu_hu

Bandos

Bandos Creative Commons License 2010.09.05 0 0 21441

Sziasztok,

A következő Malongó találkozó tervezett ideje: szeptember 11, szombaton délután.

Helyszín: "szokás szerint" Sharkpapáéknál.

A régi malongókat már közvetlenül értesítettük, és az új malongók közül is várjuk azokat, akik már jártak a maldívon, rajongói ennek a gyönyörű helynek, aktívak itt a fórumon is, és szívesen lennének tagjai a malongók csapatának.

Kérem jelezzétek a részvételi szándékokat itt a fórumon. A jelentkezőkkel mail-en egyeztetjük majd a pontos helyszínt és a részleteket.

Bandos

Bandos Creative Commons License 2010.09.05 0 0 21440

Szia JAZ70,

Sun-hoz hasonló nagyméretű sziget nem sok van a maldívon.

Az alacsonyabb árkategóriában ilyen az előbb említett Kuredu  http://www.kuredu.com/ , és Meeru http://www.meeru.com/ , de pl. biciklizni tudtommal egyiken sem lehet. Az áruk miatt viszont ezek a szigetek Sun-nal mindenképpen versenyképesek, attól kicsit természetesebbek, a hátrányuk viszont az, hogy egyiken sincs saját house-reef.

A legfelső árkategóriákban ilyen "nagy" sziget Island Hideaway http://www.island-hideaway.com/ , és Sonevafushi http://www.sixsenses.com/soneva-fushi/ .

Mindkét szigeten "jár" a villákhoz bicikli is, és nagyon jó a house reef is. Hideaway nagyon klassz, itt voltunk tavasszal, Sonevafushi-n csak kiránduláson jártunk. Mindkét szigetet nagyon ajánlom, de az áruk valóban húzós.

Közepes árkategóriában is van viszont egy remek sziget, ami nagyméretű, kiváló szolgáltatásokkal, és itt is "jár" (Sun-al szemben ingyenes) bicikli a villákhoz.

Ez a Palm Beach (két honlapjuk is van: http://www.palmbeachmaldives.com/ , http://www.palmbeach-maldives.com/island.htm )

Szerintem a Palm Beach lehet Nektek az ideális választás, ha részletesebb infó is kell, olvasd el a 2007-es Palm Beach beszámolónkat a malongó honlapon. http://malongo.uw.hu/szigetek/szigetek.html

Sok szerencsét!

Bandos

Előzmény: JAZ70 (21438)
Nicki25 Creative Commons License 2010.09.05 0 0 21439

pont a lentebb látható parttal rendelkező Kuredu amit javasolnék, a második legnagyobb sziget Sun után, viszont bicikli nincsen...

SirLancy leírt mindent amit a szigettel kapcsolatban tudni érdemes, ha a javasolt partszakaszon foglaltok szállást akkor csaj ajánlani tudom

Előzmény: JAZ70 (21438)
JAZ70 Creative Commons License 2010.09.05 0 0 21438

Sziasztok !

Segítséget szeretnék kérni !

Több alkalommal voltun Sun-on, de most szeretnénk egy másik szigetre menni, ami hasonlóan nagyobb méretű (lehet biciklizni,horgászni és több étterm van) !

Tudnátok-e javasolni egy másik szigetet ?

Nicki25 Creative Commons License 2010.09.02 0 0 21437

viszont Kuredu partja a 140-es jacuzzi beach villák környékén, mindkét irányba... :)

és a kilátás az étteremből is :)

balrajobbrakilátás az étteremből
Nicki25 Creative Commons License 2010.09.02 0 0 21436

néhány kép Komandoo-ról, Lancy hozzászólását kiegészítve...

útban a vizibungikhoz, hullámtörőkkelkilátás a vizibungibóla kikötőre néző oldal, homokosabb püartszakasszalilyen hajó építette DUbaiban a pálmát, csak itt nem ezt akarnám néznia leghomokosabb partszakasz kilátása hullámtörőkkel, gyárszigettelhátsó kikötő kilátássalkilátás az étteremből...kilátás a recepció bárjából
Előzmény: Bandos (21432)
sirLancy Creative Commons License 2010.09.02 0 0 21435
Hi Bandos!

Mi a Koamas jacuzzi villaban voltunk a 142 es szobaban ez a sziget terkepen a Sangu jacuzzis villak mellett van azert irtam a 130-150 ig a szobaszamot. Ha jol emlekszem a Sangu jacuzzis villakat nem lehet utazasi irodan keresztul foglalni csak a szigettol lehet kozvetlenul foglalni.
Az O villaknal van hely kimenni sznorizni a nyilt vizre csal alacsony vizallasnal kicsit "haskarcolo", mert ugye a nem lepunk ra semmi elore v korallra :)
Probaltuk a molot is csak ott szallnak fel es le a hidroplanok es a hajoforgalom is eleg nagy a holgyek feltek arra uszni, pedig mindenki figyel a sznorisokra. Talan itt volt a legtobb elet a sziget koruli szorihelyek kozott.

Nekeunk is nyomtak a marketing dumat a Komandoo-rol, de en soha az eletben nem mennek oda, ha valasztani kene a Kuredu azon resze ahol mi voltunk 1000x jobb.
Bovebben:
- vizi villak szepek, jo kilatas, jacuzzi, nagy tv, borhuto, de semmiben sem kulonbozik a
Kuredu vizi villaitol csak joval dragabb
- epuletek ettermek kialakitasa epitoanyaga ua mint a kuredun meg a szekek asztalok is
ua. mint a Kuredu vizi villa ettermeben
- vizi vilag talan gazdagabb mint a masik szigeten de 40 dolcsiert olyan helyre visznek fel
napig ahol minden van
- tul kicsi a sziget szinte mire elindulsz a vegen vagy
- vizi sportok nincsenek is a hullamtorok miatt
- nagyon rondak a viztorok
- nincs finom homokos partja csak apro korall tormelekes (korbejartuk)
- nem egy felkesz helyi epuletes szigetet akarok nezni hatalmas hajokkal ha Maldivon
vagyok
- spa kicsi

kb ennyi dobunk par kepet hogy mit lattunok ott

Szigoruan csak sajat velemeny!

L

Bandos Creative Commons License 2010.09.01 0 0 21434

Szia jmp,

Mail ment.

Előzmény: jmp (21433)
jmp Creative Commons License 2010.09.01 0 0 21433
Szia Bandos!

Lesz talalka?
Bandos Creative Commons License 2010.09.01 0 0 21432

Hi SirLancy,

Köszi az infókat, még néhány kérdés.

Melyik fajta jacuzzi beach villában voltatok? Ha jól tudom, a déli parton háromféle is van, Sangu, Koamas, és "O". A számozásait esetleg tudod ezeknek a különféle jacuzzi villáknak?

A sznorira korábban többen is írták, hogy a moló végéről érdemes sznorizni, ami a déli part közepe táján helyezkedik el, kicsit túnyúlik a reef-en is, és ott még hajóroncs is van a vízben, ami sznorival is látható. Ti ezt a részt is kipróbáltátok? Ahol korallos volt a part, és általában kicsi a víz (pl. O beach villák előtt), ott van esetleg "sznoricsatorna" ahol legalább dagálykor könnyen be lehet úszni? (más szigeten vannak ilyenek)

Amit Komandoo-ról írtál, azon kicsit meglepődtem, a Tripadvisor-on szinte kivétel nélkül kiváló értékelést kapott.

http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g298336-d316980-Reviews-Komandoo_Maldive_Island_Resort-Lhaviyani_Atoll.html

Bandos

Előzmény: sirLancy (21430)
jmp Creative Commons License 2010.09.01 0 0 21431
Szia!

Az a baj ezekkel az elore jelzesekkel, hogy azert a szigetek az oceanban vannak, es nemigazan pontosak ezek az elore jelzesek.. kb ezeket male-ra irjak meg a repterre, siman lehet, hogy 20km-re male-tol sut a nap es egy csep eso se esik!

By
JMP
Előzmény: ABTGolf4 (21427)
sirLancy Creative Commons License 2010.08.31 0 0 21430
Hi Bandos!

Megprobalok mindenre valaszolni, ha erdekel meg valami irj.

Biztosra akartam menni igy elolvastam itt vagy 300 oldalt a tripadvisoron az osszes hozzaszolast es mindent amit lehetett a neten talalni.
Jakuzzis beach villaban voltunk a 142 ben, hofeher homokos kozvetlen tengerpartja volt koralltormelek nelkul. Ha valaki a szigetre megy csak ide sztm 130-150 szam koze. Villa hibatlan volt a jakuzzi is. Uj nespresso kavefozok voltak a kis kapszulas fajta, tea fozesre is jo volt. Hangya bogar rovar nem volt a villaban. Takaritas hibatlan vot.

Sajna a tobbi villa es partszakasz csalodas, ha oda foglalok azt mondanam nem erte meg. A beach villa esetleg meg jo lenne de sajna a villak elotti homok utan a part es a tenger koralltormelekes. Az O villak ujabb epitesuek szepek es jok de korallos es tengeri fuves a part es a viz, na meg ocsmany hullamtorok vannak a parttol nem messze. Vizi villak szinten jok es felszereltek de sajna itt is csak cipovel lehet vizbe menni es hullamtorok is vannak. Garden bungallok a sziget belsejeben, osszeepitve vannak kb 5-10 percre a tengerpartol. Szultan villak szinten belul vannak sajat nagy medencevel 5 percre a parttol de sajat kis tengerparti reszuk van. Persze ez csak sajat velemeny. Nekem a kozvetlen tengerpart vakito feher homokkal jelenti maldivot.

Sznorizashoz harom hely volt: O villak es a vizi villak kozott bebicapak bebihalak, de itt kicsi volt a viz es vigyazni kellett h ne vagjuk fel a hasunk. Beach villak elottti resz kb 200 mig semmi majd elvetve halak, de itt lattunk teknost es mantat is. Majd kb 300-400 m utan eszakad a part de sajna nem az igazi az elovilag. Jakuzzis villak elott is lehet de sajna ott is igen messze kell bemenni, jol kell uszni es kis kondi is kell vagy berelsz vizibiciklit bemegy azzal es sznorizol.

Minden etteremben ettunk. Reggeli es ebed lehetett barhol AI-val vacsora csak a sajatban vagy reggeli bejelentkezessel ott ahol akartuk. Legjobb a O villakhoz tartozo volt, jo kaja sajna keves tengeri kutyu. Kozvetlen tengerparton volt oszlopokon allt este csodaszep kilatassal. Kiszolgalas unalmas volt a borravaloig aztan volt mosoly es cseveges. A vizi villakhoz tartozo is jo volt itt tobb borravalot vartak mivel a legdragabb szobakhoz tartozott. A sajatunk is jo volt de itt mar erzodott kicsit a tomegetkeztetes. A kerti bungikhoz tartozoban az etel sem volt olyan sokfele. Makaroni, roston sult hal mindig volt, meg vagy 3 fele csirke 7 fele salata 2 fele marha par koret es sajna mindig valami habosbabos vagy tomeny suti de lehetett mindig jot talalni. Ja es steket minden este adtak frissen sutve szeletelve. Senki ne szamitson mexikoi vagy dominikai kilometernyi kajara. Nekem kicsit izetlen volt foleg a rostonsult dolgok, sajna nem szeretem azt a modszert amikor a csirket ugy keszitik h barddal daraboljak es a csontodarabok megtalalhatok minden masodik falatban.

A sziget tele volt de ember keves volt pedig parszor korbejartuk a szigetet. Sajna nem mindegy milyen utazasi irodaval megy meg akkor sem ha nem a legolcsobb reggelis bungira fizettel be. A szigetre erkezeskor egy terkepet kaptunk es AI karszallagot majd megmutattak merre van a jakuzzis beach villa. Masokat kis kocsival vittek es megmutattak mindent a villaban h h mukodik. Adtam 5 dolcsit a sracnak meg is mosolygott, de ezekkel a dolgokkal mar reg nem foglalkozom. Szerintem szuper sziget ha a megfelelo szobat foglalod.

Idojaras szuper volt egy het alatt 20 percet esett, neha volt felho de az jol jott igy nem egtunk szet.

AI-val jottek a kovetkezo dolgok ingyen: napi egy-egy ora ingyen kenu es szorf, 15 perc masszazs, ingyen golf egyszer, egy naplemente hajozas. Meg a szokasos kaja, pia.

Fakultativ programok: sznori intro amiben megmondtak merre kell sznorizni a szigeten es mit lehet latni, ja es ez is jott az AI-vel ingyen. Ket embernek fejenkent 5 ora szorf oktatas teljes cuccal ossz 115 dolcsiert. Manta tura kimaradt mert sajna ebben az idoben mashol vannak helyette egy barlangnal jo sok teknost es halat neztunk 59$/fo. Harom helyes sznori hajoval 40$/fo. Komandoo es lakatlan sziget ket sznorival 40$/fo.
Egy oras masszazs 70$/fo.

Senki semmi esetre se menjen a Komandoora, bukni fogja a maldiv erzest. A sziget nagyon kicsi es korbe van veve ronda hullamtorokkel. Korallos homokos tengerpartja van es nem lehet messze begyalogolni a vizbe. Kb 3 orat voltunk a szigeten sznorival egyutt. A viz alatt van latnivalo boven es szinte semmit sem kell uszni erte. A sziget egyik oldala meg elmegy de a masik egy helyi szigetre nez radio toronnyal nagy hajokkal es sokfele szines hazzal. A spaja kisebb mint a kuredue (ketto is van). Ket etterem van nem ettunk ott. A kuredun 3,75$ volt egy cola itt 4,5$. Vizi villak jok es a kilatas is ok de sajna hullamtorok vannak es szinten cipos a bemenetel. Viszont van a szobakban borhuto, juj de jo. Ha ide fizettem volna be kb 1,5x annyiert mint a Kuredura, biztos h fejest ugrok az 50cm-es vizbe....

Ki kell emelnem h ez csak sajat velemeny!!!

Ne dobjatok ram kovet de ha nem a jakuzzis beach villaba megyunk akkor nem kapom meg azt a kepeslat erzest amiert odamentem. Igy is csak egy hangyanyival gyozot a dominikai iberostar grad holtellel szemben.

Ui: Ti nem unjatok a jobb oldali ongo beszamolokat mert kb 4-5 eve miota idejarok
Sztm ugynaz a kep es szoveg van

L
Előzmény: Bandos (21426)
sirLancy Creative Commons License 2010.08.31 0 0 21429
Hi

Szerintem se foglalkozz azzal mit irnak, mert kb 95%-ban mas lesz.
Nekunk vegig tunderstorm volt irva. Naplementekor kicsit felhos volt ennyi.

L
KissP83 Creative Commons License 2010.08.31 0 0 21428
szia ABTGolf4!
Szerintem ne aggódj...már többször volt szó az időjárásról a fórumon...ezek az előrejelzések nem sokat érnek...
ABTGolf4 Creative Commons License 2010.08.31 0 0 21427

Picit aggódom az elkövetkezendő napok ottani (hát az itteni is elég ramaty) időjárása miatt.

http://www.maldiveisle.com/weather.htm

Ez mit jelent? Kidobtunk az ablakon egy csomó pénzt, mert hogy ott esőben gyanítom semmit nem lehet csinálni, s a látvány is sokkal gyengébb mint napsütésben.

:-( :-( :-(

Bandos Creative Commons License 2010.08.29 0 0 21426

Szia sirLancy,

Milyen volt első maldívosként ott lenni?

Én Kuredu-n még nem jártam, így minden infó érdekel róla.

Melyik villában voltatok, és melyik partszakaszon? Szerinted melyik a legjobb partszakasz a szállás, a part, illetve a sznorizás szempontjából?

Melyik étteremben kajáltatok, és hogy izlett a kaja? Sok vendég volt, amikor ott voltatok? Milyen volt a kiszolgálás színvonala, és mi volt az általános benyomásod Kuredu-ról?

Milyen volt az időjárás? Kirándulásokon voltatok? Legjobban az érdekelne, hogy Kuredu testvérszigetén, Komandoo-n jártatok-e? Ha igen, milyen volt ez a túra, hogy tetszett az az 5*os sziget, mennyi időt töltöttetek a szigeten, volt-e ott lehetőség sznorizásra és mennyibe került ez a kirándulás?

Bandos

Előzmény: sirLancy (21425)
sirLancy Creative Commons License 2010.08.29 0 0 21425
Hi!

Megjottunk a nyaralasrol a Kuredurol. Szerencsenk volt mert mielott odaertunk volna
10 napig esett. Mi max 20 perc esot lattunk egy het alatt.

Ha valakinek info kell irjon szivesen segitek.

L
moonwalkr Creative Commons License 2010.08.27 0 0 21424

"...Sun-ra a hidroplán felár 100€/fő, megér ennyit ha amúgy jól bírjuk a "hánykolódást"?..."

Abszolut megéri. A hidroplán kb. 30-40 perces útja felejthetetlen élmény, fantasztikus látvánnyal. Nem unod el magad, de mégis sok vizuális élményt nyújt. A 2,5 órás hajókázás a végére már unalmas, még ha bírjátok is a "hánykolódást".

"...Azt esetleg tudja valaki, hogy novembertől már emelt árakat használnak a szigetekvagy csak decembertől indul a főszezon?..."

Már november is szezonnak számít, más árakkal, de egy picit olcsóbb, mint a január-áprilisi időszak (a karácsony/szilveszterről nem is beszélve).

Előzmény: fecsa (21423)
fecsa Creative Commons License 2010.08.27 0 0 21423
Sziasztok,

Mindenkinek köszi a választ!

Azt sejtettem, hogy a Royal jobb, de nem tudtam, hogy a water villa miatt érdemes-e mégis a Sun-t választani. Ezekszerint nem.

Igazság szerint a royal így kicsit olcsóbb is lenne:)
A következő opciók közül kellene döntenem (van még Holiday Island is, kicsit olcsóbban, de az eddig olvasottak alapján talán azt nem venném bele a listába):

Sun Water Villa + speedboat + teljes ellátás (nem AI) 7 éj 1249€/fő
Sun Beach Villa + speedboat + teljes ellátás 7 éj 979€/fő
Royal Beach Villa + hidroplán + teljes ellátás 7 éj 1229€/fő
(Az árak Düsseldorfi/Frankfurti indulással értendők szept/okt indulással)
Az ajánlat egyébként "turisztikában" dolgozóknak szól.

Sun-ra a hidroplán felár 100€/fő, megér ennyit ha amúgy jól bírjuk a "hánykolódást"?

Azt esetleg tudja valaki, hogy novembertől már emelt árakat használnak a szigetekvagy csak decembertől indul a főszezon?

És persze ha tudtok kedvezőbb lehetőségeket, akkor szívesen fogadom:)

üdv
f
Előzmény: Bandos (21422)
Bandos Creative Commons License 2010.08.26 0 0 21422

Szia fecsa,

Mi mindkét szigeten jártunk, a Royal-on többszőr is, és azzal együtt, hogy első maldívosoknak a Sun is kiváló választás, hasonló ár esetén szerintem is a Royal nyerő. Egyébként ha a Sun-ra nem water villára, hanem deluxe vagy superior szobára szólna az ajánlatotok, akkor a Sun jóval olcsóbb lenne, mert a water villa a Sun-on kb. dupla annyiba kerül, mint a többi szobakategória, és a Sun és a Royal bungik között is kb kétszeres az árdifferencia, és persze a Sun az olcsóbb.

Az is biztos, hogy a Royal-on sokkal jobb a reef, és sokkal jobb hidroplánnal utazni egy messzebb lévő szigetre, mint speed boat-tal. A Sun speed boat-tal 2,5-3 órás út, ami már közepes szél és hullámzás esetén is "hánykolódós" utazás lehet.

Bandos

Előzmény: fecsa (21416)
Zsiráf 2525 Creative Commons License 2010.08.26 0 0 21421
Minden képpen Royal. Engem is érdekelne, hogy hogy lehet egyforma ára. Royal alapból drágább és plusz hidroplán?
Előzmény: avandi (21420)
avandi Creative Commons License 2010.08.26 0 0 21420
Nekem egyértelműen Royalra esne  a választásom! Ha nem titok kitől kaptál kb. egyforma árat erre a 2 szigetre?
Előzmény: fecsa (21416)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!