Keresés

Részletes keresés

Supernovablaster Creative Commons License 2004.03.01 0 0 32
Egyébként kutakodtam a stáblistában az imdb-n és meglepődve tapasztaltam, hogy a kor meghatározó történelmi személyisége, Názáreti Brian NINCS BENNE A FILMBEN!
Ennyit a korhűségről.
Megatron Creative Commons License 2004.03.01 0 0 30
Még őt is eljátszaná, Ákos igen sokoldalú tehetség.
Előzmény: Supernovablaster (29)
Supernovablaster Creative Commons License 2004.03.01 0 0 29
Mária Magdolna szerepe sokkal jobban illik a jelleméhez szerintem.
Előzmény: Megatron (28)
Megatron Creative Commons License 2004.03.01 0 0 28
Egyébként Ákos szerepelhetne is a filmben, kitűnően el tudná játszani a Megváltó szerepét.
Előzmény: Giorgio Volli (26)
Giorgio Volli Creative Commons License 2004.03.01 0 0 26
Egy, az feeling, és nem fyling; kettő, Ákos váltson meg mást - akár, saját magát -, de ehhez a filmhez - szerintem - csak ez a szomorúan szép instrumentális zene illik. Valami hasonló, mint amit Eric Serra követett el a Jeanne D'Arc-hoz. Utoljára akkor vettem soundtrack CD-t, az hatott így rám.
Előzmény: Megatron (24)
Giorgio Volli Creative Commons License 2004.03.01 0 0 25
Nagyon vicces... Ezen a poénon azonban még dolgozzál egy kicsit... Ebben a topicban szerintem nem igazán üt... Megkockáztatom, semminemű poén...
Előzmény: retisonic (23)
Megatron Creative Commons License 2004.03.01 0 0 24
Szerintem Ákos tudna ehhez jó filmzenét csinálni. Ákosban van valami 'megváltó'-fyling.
Előzmény: retisonic (23)
Giorgio Volli Creative Commons License 2004.03.01 0 0 22
Pedig, de...
Előzmény: hairyzsu (21)
hairyzsu Creative Commons License 2004.02.29 0 0 21
Nemmondod:-)
Előzmény: Giorgio Volli (20)
Giorgio Volli Creative Commons License 2004.02.29 0 0 20
Ha megkaptam, majd szólok. Még csak ma rendeltem meg a lemezt az USA-ból.
Előzmény: hairyzsu (19)
hairyzsu Creative Commons License 2004.02.29 0 0 19
Lehet kuncsorogni Magánál...?:)
Előzmény: hairyzsu (18)
hairyzsu Creative Commons License 2004.02.29 0 0 18
Már lehet kapni??:)
Előzmény: Giorgio Volli (17)
Giorgio Volli Creative Commons License 2004.02.29 0 0 17
Ez már "on"...
Hirtelen felindulásból elkövettem azt, hogy megvettem a filmhez tartozó soundtrack-albumot.


Előzmény: hairyzsu (16)
hairyzsu Creative Commons License 2004.02.29 0 0 16
from now on ON:-)
Előzmény: Giorgio Volli (15)
Giorgio Volli Creative Commons License 2004.02.29 0 0 15
Még nem... Ámbár, ez erősen "off" volt... :-)
Előzmény: hairyzsu (14)
hairyzsu Creative Commons License 2004.02.29 0 0 14
1 hónap és elmúlik:) Vettél Kraftwerk jegyet?
Előzmény: Giorgio Volli (13)
Giorgio Volli Creative Commons License 2004.02.29 0 0 13
Ja... És remélem, nem én leszek a következő, aki infarktust kap majd! ;-) Komolyra fordítva a szót... Ennyire még nem sok filmet vártam, de nem is féltem még ennyire egy filmtől sem. Jaj, de furcsa...
Előzmény: hairyzsu (12)
hairyzsu Creative Commons License 2004.02.29 0 0 12
No wonder:-) Kíváncsi ember hamar megöregszik..
Előzmény: Giorgio Volli (11)
Giorgio Volli Creative Commons License 2004.02.29 0 0 11
Remélem, azért nem volt túl rossz a program-ajánlóm!


Pont most fogadtam meg magamnak, hogy több kritikát már nem olvasok el a filmmel kapcsolatosan, sem magyarul, sem idegen nyelven. Kivárom inkább a filmvetítést...

Előzmény: hairyzsu (10)
hairyzsu Creative Commons License 2004.02.29 0 0 10
Hát, adtál programot...Még a soundtrack-ekbe is belehallgattam, lenyűgöző...különösen a "Raising the Cross" című... Nesze neked kíváncsiság..:)
Köszönöm, GV!
Előzmény: Giorgio Volli (9)
Giorgio Volli Creative Commons License 2004.02.29 0 0 9
Te láttad már a bemutatót? Ha még nem, akkor gyorsan kukkants be ide: http://www.thepassionofthechrist.com/splash.htm
Gyomorösszehúzódás már most garantálva...
Előzmény: hairyzsu (7)
Giorgio Volli Creative Commons License 2004.02.29 0 0 8
Március 25-étől játszák a filmet a hazai mozik.

Előzmény: hairyzsu (6)
hairyzsu Creative Commons License 2004.02.29 0 0 7
De hozzáteszem, nagyon nehéz project lehúzni a 20. bőrt vmiről, amiről annyi a vélemény/hozzáállás, mint amennyi ember él ezen a bolygón... De a "megfogott" szó ismerős és azt hiszem érzek én is vmi ilyesmit.
Előzmény: hairyzsu (6)
hairyzsu Creative Commons License 2004.02.29 0 0 6
Mikor lesz itthon bemutató? De utánanézek mindjárt, csak utálok felületesen és ez ittésmost érdekel:)
Előzmény: Giorgio Volli (5)
Giorgio Volli Creative Commons License 2004.02.29 0 0 5
Egyetértek veled, annak ellenére, hogy én a "liberális részhez" tartozom, értem ezalatt azt, hogy mindig is tiszteltem a szabad művészi látás-, láttatás-módot, annak ellenére, hogy ebben a témakörben most Mel Gibson végig ragaszkodott az evangélium(ok)ban olvashatókhoz. Talán azért váltott ki ekkora megrökönyödést a film, mert az eddigi Biblia-feldolgozások igencsak finomítva ábrázolták a keresztrefeszítést. Maga a Biblia is diszkréten csak ennyit ír róla: "... ott keresztre feszítették...". Bár sejti az ember, hogy ez szörnyű halál lehetett, mégsem merte még eddig senki ennyire őszintén bemutatni Jézus kínszenvedését. Látatlanban mondom azt, hogy ez nem öncélú vérengzés a rendező részéről, hanem az a célja, hogy a nézők, ott a moziban is megközelítőleg azt éljék át, ami ott, és akkor - és valószínűleg úgy - történt.
Előzmény: tyler-durden (4)
tyler-durden Creative Commons License 2004.02.29 0 0 4
Én is nagyon vároma filmet, de már a saját topikomban is elmondtam (média vs. Jézus-film), hgy felháborít az, hogy mennyire utálék módon viselkedik a film iránt a média. Az a média, amely Serrano ürülékes kiállítását propagálja és a szabad ábrázolásra buzdít. Az, amelyik szerint Jézussal és a vallással szabadon gúnyolódhat bárki. Ezek a médiumok úgy tűnik most félni kezdenek, és lejáratókampányba fognak. Miért? Mert szerintük a film brutális (és antiszemita - ami azért talán nevetséges, hiába adu ász mindig). Nos brutális. Igen brutális és sokkoló. Talán Jézus Krisztus kínszenvedése nem volt az? Az egy könnyű séta volt? A helyszínen nem borzadtak el az emberek, még a katonák is? Nem a szenvedésről és a kínokról szólt az egész? Hogy ez az ember mindezt vállalta? Érdekes ilyenkor, amikor a történeti hűség is indokolja, sőt szerintem KÖVETELI, akkor nem nyerő húzás a brutalitás? Szemforgatás azoktól, akik Gibson haszonlesését látják benne, ugyanis úgy tudom ő éppen nem az az ember, akin ebben a témában számon lehet ezt kérni, és rengeteg kutatómunkát igényelt a film. Szívvel lélekkel csinálta nem egy ócska "Ítéletnapot" akart forgatni. Szóval azt mondom, hogy bárki, aki az ún. "liberális részről" látatlanban ilyen-olyan érvekkel már előre bírál (amit nem is értek, mert ilyet csak akor csinálunk ha valamitől tartunk nem?) az szálljon először magába!

Bocs, hogy hosszú voltam.

Giorgio Volli Creative Commons License 2004.02.29 0 0 3
Valóban így van. Latinul és arámi nyelven beszélnek a film szereplői.


Előzmény: SEDI (2)
SEDI Creative Commons License 2004.02.29 0 0 2
schindler listájához hasonlítják, nehéz film. én nem is fogom moziban nézni. nagyon tetszik az ötlet, hogy, ha jól tudom héber nyelvű, angol feliratozással.
Előzmény: Giorgio Volli (1)
Giorgio Volli Creative Commons License 2004.02.29 0 0 1
Én is annyi mindent olvastam már a filmről különböző hazai, és külföldi fórumokon, hogy úgy döntöttem, ezúttal tényleg csakis a saját véleményemre leszek majd kíváncsi, miután kijöttem a teremből. Mindenesetre, remélem, hogy nem sok popcorn zörgető, colás dobozzal sziszegő, a szomszédjával sutyorgó barom fog belerondítani a műélvezetbe. Ennél a filmnél direkt kiábrándító lenne.
Előzmény: Megatron (0)
Megatron Creative Commons License 2004.02.29 0 0 0
Egy másik topikban már nyilatkoztam a Jézus-filmekről, bár akkor még nem tudtam, hogy Mel Gibson is forgatott egyet. Szóval Nekem az a Véleményem, hogy erről a kényes témáról nehéz filmet forgatni, mert valaki mindenképpen elégedetlen lesz. Van, aki a szerelmi vonalat erőltetné, mások pergő akciójeleneteket, naturalisztikusan bemutatott keresztrefeszítést várnak. Én az utóbbiak közé tartozom, kíváncsian várom, Gibson mit tudott kihozni ebből a témából, és remélem, jól fogok szórakozni majd az alkotáson.
Előzmény: Giorgio Volli (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!