Keresés

Részletes keresés

Dóri-bogyó Creative Commons License 2012.09.09 0 0 23960

Szia,

 

az egész napos snorkelling safari miből áll, hajóról lehet snorizni, vagy elvisznek több szigetre is?

Előzmény: noemi82 (23958)
noemi82 Creative Commons License 2012.09.09 0 0 23959

Szia Iribaba,

 

Filitheyo esetében tudok segíteni, és azt tanácsolnám, hogy ha belefér a költségvetésbe akkor Deluxe bungallót kérjetek, mert azok különállók és nagyon jó helyen vannak. Mikor mi voltunk, még szerencsénk is volt, mert az utolsó 3 éjszakára upgradeltek minket vízi villába:-)

Ha superiorba mentek akkor szerintem 59-100-ig jók. A medencéhez közeliekkel az a baj, hogy ott sajnos már nagyon elmosta a partot a víz...

 

Üdv, Noémi

Előzmény: Iribaba (23954)
noemi82 Creative Commons License 2012.09.09 0 0 23958

Szia Edemss19!

 

Amire mindenképpen menjetek el az a teljes napos snorkelling safari, mi voltunk és nagyon-nagyon szép volt. Ez 2011. novemberében 65 dollár/fő volt (+ a szokásos adók) viszont hetente csak egyszer van (mikor mi voltunk szerdánként).

Ezek kívül vannak még fél napos snorkelling szafarik (ez hetente 4-szer) 30 dollár/fő, a többinek viszont sajnos nem tudom az árát ezek: Honeymoon Excursion, reggeli és éjszakai horgászat, Hamza Island gyertyafényes vacsora, helyi lakósziget látogatás.

 

Egyébként ha írsz egy emailt a szigetnek leküldik neked a teljes kirándulás listát árakkal együtt, ugyan így ha kell, akkor a spa kezeléseket is.

 

Üdv, Noémi

Előzmény: Edemss19 (23957)
Edemss19 Creative Commons License 2012.09.09 0 0 23957

Sziasztok!

 

Október 22-én megyünk Filitheyora és érdeklődni szeretnék, hogy milyen fakultatív programok vannak, illetve mire érdemes elmenni? Mennyibe kerülnek körülbelül?

Gondolkozunk az éjszakai horgászaton.:)

 

Előre is köszi a válaszokat!

 

Üdv: Edemss

BodiZ Creative Commons License 2012.09.08 0 0 23956

Szia Iribaba! Volt szerencsém Filitheyon és Royalon is járni. Szerintem Royal annyival nem tud többet, mint amennyivel drágább, de egyébként nem rossz sziget. Filitheyonak viszont nagyon szép a reef-je. A superior oldalon a medencétől a 110-es bungalow számig szerintem végig jó a part. A kirándulások nagy általánosságban a "szokásosak". A privát szigetes kirándulás szerintem nagy élmény (Hamza szigetre visznek át), ha még ilyenen nem voltatok érdemes kipróbálni.

Előzmény: Iribaba (23954)
moonwalkr Creative Commons License 2012.09.08 0 0 23955

Csak sejtem, hogy hogyan tudtam én okozója lenni egy szigetválasztásnak:))) Malongo?

 

Egy dolog biztos, mellé biztos nem nyúltál sem Sun-nal, vagy nyúltál volna Kuredu-val.

Előzmény: Sborisz (23951)
Iribaba Creative Commons License 2012.09.08 0 0 23954

Sziasztok!

 

De jó itt lenni megint, sok az ismerős név :)

Úgy néz ki, mi is megpróbáljuk ismét a Maldívot :):):):):)

Anno többszáz hozzászólást elolvastam (az első út előtt, akkor Sun-ra mentünk), amikor még a szigetek között töprengtünk, akkor lett két kedvencem a Royal és Filitheyo island. Most erre a két szigetre készülünk,hogy megvalósuljon a nagy álom. Ebben szeretném a segítségeteket kérni, aki járt már ezek közül vmelyiken, írjon nekem légy szíves, hova érdemes szobát kérni, milyen az ellátás, milyen kirándulások vannak (majd böngészgetem a fórumot visszamenőleg is, csak most úgy izgulok és be vagyok sózva)

 

Sun-t akkor többen lehúzták, a házi korallzátony miatt, mivel az nincs neki, de nekünk gyönyörű volt, sok kiscápát, rengeteg ráját, gömbhalat, szép színes halakat is láttunk és mivel nagy sziget, minden este volt cápaetetés, rájaetetés, volt többféle kirándulás.

bencealegjobb Creative Commons License 2012.09.08 0 0 23953

Meeru???

 

Sborisz Creative Commons License 2012.09.08 0 0 23952

Hát ezt eléggé félremagyaráztam!!

:)))

"A Sun-t is ajánlották, hogy jó, de most olvasom, hogy mégsem????" De;jó!( legalábbis reméljük jó lesz)

:)

Előzmény: bencealegjobb (23948)
Sborisz Creative Commons License 2012.09.08 0 0 23951

Hát, többek között pont Te miattad lett SUN a választás Kuredu helyett!

:))

Előzmény: moonwalkr (23949)
moonwalkr Creative Commons License 2012.09.07 0 0 23950

Olvastam. Sőt már többször át is éltem, de még mindig meglep, hogy ilyenkor már drukkolni kell a helyekért. Máskor azért korábban szoktunk hozzákezdeni a keresésnek, már július végén, de most később jöttek ki a katalógusok is, meg mással is voltunk kicsit elfoglalva. Mindegy, ez is hozzá tartozik a szervezéshez, a hol jóleső, hol idegesítő izgalom.

 

Egyébként február harmadik, vagy utolsó hetében mennénk, attól függően hogy sikerül hozzá repjegyet passzítani. Továbbra sem akarom elkiabálni, de azért úgy tűnik lesz "valami", bár csak hétfőn jön el az igazság pillanata.

 

Addig izgulok tovább:)))

Előzmény: hniko (23945)
moonwalkr Creative Commons License 2012.09.07 0 0 23949

Rossz embernél ócsárolod:)))) SUN-t.

 

Egyébként köszi a tippet, de most nem volt cél Sun. Voltnk már ott, csodálatos volt, de talán éppen ezért, vagy mert mindig újat akar az ember felfedezni, "al-cél" volt, hogy más sziget legyen.

Előzmény: Sborisz (23946)
bencealegjobb Creative Commons License 2012.09.07 0 0 23948

Sziasztok!

 

Kösz a segítséget. A repülést bírja a pici(már 5 éves), 1 évesen már Bangkokig is kibírta és azóta nagyon sokat repült. Egyszerűen fél a pici géptől(kislány) és attól, hogy a vízről száll fel.  Már próbáljuk rábeszélni (dec. 12-22 megyünk, van még idő), és egyébként is Balu is ilyennel repül:)))  A Sun-t is ajánlották, hogy jó, de most olvasom, hogy mégsem????  Kicsit az is aggasztó, hogy lerepüljük azt a sok órát és utána még várni kell a hidroplánra+ még hajóval is kell menni... 

Nekem nem okoz gondot de a gyerekek és egy nyafogós férjecske......

Dhonveli szóba jöhet, megnézzük!!! Remélem beleszeretünk a Maldív érzésbe, mert jó lenne már egy hely ahová örömmel visszamennénk...

 

Na jó, Mauritius is gyönyörű, de nekem 1x elég volt. 

Sborisz Creative Commons License 2012.09.07 0 0 23947

Nem mint akinek szólt ám a kérdésre a választ külsősként megadja( szóval kibicként):

 

A gyerkőc valószínüleg aludni fog Male felé, mert éjszaka repülnek( gondolom én); anno míg a kisf@szi nálunk is csak 1 éves volt éjszaka mentünk a hosszabb utakra. Levertük neki a hálózsákját, megetettük, kig..nyéztunk alóla és reggelig szunyált!!

:)

Na akkor volt gebasz, ha felébredt és mondjuk nem szálltunk le 1 órán belül!!( kezdődött elölről minden: takarítás, kaja,itatás,takarítás, elnézés kérés a többi utastárstól akik harsány röhögéssel nyugtázták Balázs kommentjeit, mi meg majdnem felrobbantunk a méregtől, mert nem lehetett a kisembert lenyomni)

Szerintem MW is erre gondolhatott. ( Vagy nem!)

:)

Előzmény: Tojglius (23942)
Sborisz Creative Commons License 2012.09.07 0 0 23946

Szia! Egy nagyon rossz sziget: SUN!

:))))

Előzmény: moonwalkr (23934)
hniko Creative Commons License 2012.09.07 0 0 23945

Szia! Hát én sem gondoltam, hogy nekünk aug. 20. körül már ilyen "nehéz" lesz a foglalás! :) Lentebb olvashatod... :) Remélem sikerül azért "valamit" találnotok! Mikor utaznátok?

Előzmény: moonwalkr (23944)
moonwalkr Creative Commons License 2012.09.07 0 0 23944

Ha egyáltalán lesz sziget, akkor persze hogy elárulom.

 

Csak lassan az a baj, hogy nem "kinéztünk valamit", hanem a maradékból próbálunk valamit elcsípni. Bár az eszével tudja az ember, hogy ez minden évben így van, de mégis döbbenet, hogy szeptember elején már vagy szállás nincs, vagy repülőjegy.

 

Azért a maldiv érzéshez bedobnék egy rövid élményt. Mostanra már elég rutinosan mozgunk a szervezésben, voltunk is párfelé már a világban, egyre nyugodtabban megy a repjegyek, szállások, időpontok, transzferek közötti eligazodás. De ma, miután egy újabb összeállítást kérdeztünk az irodától, felhívtam a feleségemet, hogy közöljem, még nincs semmi fejlemény. Visszakérdezett: Mi van, izgulsz? Hát igen, rájöttem, hogy tényleg izgulok, hogy mehessek maldivra. Persze a korábbi utak is izgattak, de talán egyik miatt se volt akkora a drukk, hogy sikerüljön a foglalás:))

Előzmény: Tojglius (23942)
moonwalkr Creative Commons License 2012.09.07 0 0 23943

Ha beütöd a bal oldali "Keresés" ablakba a "Paradise" szót, összegyűjti neked az összes hozzászólást, ami ezzel kapcsolatban elhangzott korábban. De hogy könnyebb legyen a dolgod:)), be is ütüttem, az infokat ez alatt a link alatt találod.

 

Mostanában elég kevés vélemény van Paradise-ról, régebben elég vegyes vélemények voltak, de inkább roszabb benyomással, mint jóval. Viszont ha első maldiv út lenne, szerintem Paradise-on is simán bele fogtok szeretni a helybe és a maldiv érzésbe:)

 

Egyébként mi Paradise szomszédságában voltunk, Dhonvelin, ami akkor (2009-ben) nagyon pazar volt. Dhonveli kicsi sziget, nagyon természetes, homokos járdával, még az étterem padlója is homokos, mezítlábas sziget, óriási lagunával.

 

Mondjuk abban csatlakoznék Tojgliushoz, hogy ha a kontinentális repülést már egyszer kibírta valaki, a hidroplán már nemigen fog osztani-szorozni.

Előzmény: bencealegjobb (23936)
Tojglius Creative Commons License 2012.09.07 0 0 23942

Bence:

ha a gyerkőc nem bírja a hidrplánt akkor hogy fogja bírni a nagy repülést?

amúgy azért sztem sok "jó" sziget van közel a reptérhez, gyakorlatilag szinte minden ami a northmale atollon van (pl meeru is csak 40perc hajóval), de anno paradise-ról én is inkább közepeseket hallottam mint jókat..

 

Moon:

nekem idén a terápiás célú "nyaralásom" egy 3 napos hosszúhétvége lesz egy kis pecázás haverokkal és gyerekek nélkül... :D

bár már beszéltük Asszonykával, hogy jövő télen már elég nagyok lesznek a kölkök ahhoz, hogy itthonhagyjuk őket és elhúzzunk egy hétre valahova... (még nem tudom mi lesz az uticél, mert nagyon szeretnénk egy tibet-kína dolgot, de arra egy hét édeskevés... szóval ismerve magunkat lehet maldív lesz a vége :D)

 

de azért majd ha megvan a szget akkorazért remélem majd elárulod :D kiváncsi vagyok mit néztetek ki...

 

Előzmény: moonwalkr (23941)
moonwalkr Creative Commons License 2012.09.06 0 0 23941

Köszi az együtt(nem?)érzést :) :) :)

 

Egyébként pedig terápiás célzattal mennénk, felírta az orvos MESZ ellen :) Csak még a OEP-pel kéne egyeztetni, hogy támogassa. Ha másért nem, legalább a macera miatt:) :) :)

Előzmény: Tojglius (23935)
moonwalkr Creative Commons License 2012.09.06 0 0 23940

Szia!

 

Nem keserítettél el. Egyrészt azóta kiderült, hogy tényleg nincs is szoba. Másrészt feltűnt más lehetőség is Maldivon belül is (kabalából még nem mondom meg melyik sziget) és kívül is. Próbálkozunk egyelőre.

 

Azért köszi az info-t:)

Előzmény: BodiZ (23937)
bencealegjobb Creative Commons License 2012.09.06 0 0 23939

Szia BodiZ! Köszi a választ. Az nem gond ha kopott, bár az újabb jobb lenne, de a lényeg, hogy tiszta legyen.  

Előzmény: BodiZ (23938)
BodiZ Creative Commons License 2012.09.06 0 0 23938

Szia bencealegjobb! Ár/érték arányban nem rossz sziget, a szobái kicsit kopottasabbak. Ismerek olyat, aki már 7x volt Paradiseon és jobban tetszett nekik, mint pl egy jóval drágább Royal Island. 

Előzmény: bencealegjobb (23936)
BodiZ Creative Commons License 2012.09.06 0 0 23937

Szia moonwalkr!

Nem akarlak elkeseríteni, de, ha idén mentek, akkor Kuredun dec 31-ig a Garden Bungalow és Beach Bungalow már teljesen tele van szinte. pár nap kivételével....ha jövőre, akkor a január-március szinte 1-1 hét kivételével szintén végig tele. Beach Villa és Jacuzzi Beach villák vannak, de azok sajnos drágábbak.

Előzmény: moonwalkr (23934)
bencealegjobb Creative Commons License 2012.09.06 0 0 23936

Sziasztok! Néhány napja olvasgatom a topicot, de sajna még nem találtam az általam kinézett szállodárol infót.

 

Talán valaki tud segíteni. Paradise Island nevű szállodát néztem ki. Volt már itt valaki? A Tripadvisoron kapott hideget-meleget is. Vannak szállodák, amik jobban tetszenének, de fontos nekem, hogy a reptértől ne legyen messze. Semmiképp sem szeretnénk hidroplánnal utazni, mert a kisebbik gyermek nem bírja. A repjegy már megvan. Annak is örülnék, ha valaki tudna jó szállodát ajánlani a Paradise környékén.

 

Köszönöm előre is az infót. 

Tojglius Creative Commons License 2012.09.06 0 0 23935

még a végén megsajnálunk, hogy Maldívra mentek (megint) és macerás a szervezés... :D :D :D :D :D

Előzmény: moonwalkr (23934)
moonwalkr Creative Commons License 2012.09.06 0 0 23934

Köszi!

 

Most már világos a dolog (meg közben találtam én is infokat, úgyhogy egyértelmű. Nekünk most "kérik le" éppen (és elsőre maga az iroda is összetévesztette a bungallót a villával), de tartok tőle, hogy nemigen lesz hely (nekem is minden más foglalási rendszerben az jön le, hogy nincs hely). Hiába, más években ilyenkor már rég megvolt a foglalásunk, repjegyünk, most egy kicsit lassan pörögtünk fel és máris problémákba ütközünk:(

 

Végül mi lett Kurdu helyett?

 

Előzmény: Sborisz (23931)
Sborisz Creative Commons License 2012.09.06 0 0 23933

Meg még ez maradt:

http://www.kuredu.com/

:)

Előzmény: Sborisz (23932)
Sborisz Creative Commons License 2012.09.06 0 0 23932

Illetve egy megtalált térképről esetleg még segíthet ez is:

http://www.littleluxuryislands.co.uk/blog/maldives/kuredu-island-resort-map

 

Amikor terveztem, összeszedtem mindent, de kitöröltem mert most már nem kell; ez maradt véletlenűl a mappában.

:)

Előzmény: moonwalkr (23930)
Sborisz Creative Commons License 2012.09.06 0 0 23931

Szia!

Én ugyan nem voltam Kuredun, de oda terveztem az egyik hetet; pont a beach bungallóba!

Nekem akkor, kb.500 helyről( :O) azt mondták: nincs csak lekérésre.

Lekérték; nem volt.

 

A DerTour-os katalógus szerint a Beach Bungallók közvetlenűl a vizi villák mögött vannak( legalábbis a 269.oldalon lévő kép szerint)

( nem tévesztendő össze a Beach villával; ennek az ára  pont a duplája, mint a a Beach Bungalló-é)

Online innen: http://www.dertour.com/portal/dertourhu/app/content/resourceId/9266.html

legörgetve az Indiai-óceán katalógusban keresd!

:)

 

 

Előzmény: moonwalkr (23930)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!