Keresés

Részletes keresés

Tóni bácsi Creative Commons License 2010.07.22 0 0 36955
Akkor viszont nálam sokkal nagyobb szakértőket kell meginterjuvolnod! :)
Előzmény: Joejoe1974 (36950)
Tóni bácsi Creative Commons License 2010.07.22 0 0 36954

Így is lehet mondani! :-)))

 

Azért szurkolok ám, hogy mihamarabb rátalálj a helyes javítási szisztémára!!!

 

Nagy örömmel fogom olvasni, mikor azt írod: Tóni bácsi neked volt igazad!

 

:-)))

Előzmény: tiger1342 (36951)
sandor1027 Creative Commons License 2010.07.22 0 0 36953
Nézz szét itt!
http://www.jawababetta.co.cc/page.php?6
Előzmény: kisnyaki (36949)
sandor1027 Creative Commons License 2010.07.22 0 0 36952
Az általad belinkelt oldalon egy vélemény olvasható, -ez egy hozzászólásnak is tekinthető!
Ez csak egy ember véleménye!
Idézem:
„Ennyit a személyes tapasztalatomról és az általam hallott legendákról. Sosem dolgoztam a Jawa gyárban, tehát csak a mendemondára támaszkodhatom”

Az én véleményem más. (ez is csak egy a sok közül)
Nagynevű cégek egyéb gyártmányait „ismerve”, többször is tapasztaltam, hogy költségcsökkentés végett, egyszerűbb megoldásokat alkalmaztak a gyártmányaikon.
Talán a nagy piaci árversenyben, a Babettáék is így próbálták csökkenteni a költségeiket,
A második fokozathoz szükséges sok kis mityűr, sokat dob az áron!

Előzmény: Joejoe1974 (36939)
tiger1342 Creative Commons License 2010.07.22 0 0 36951
:))

És igazad is van: ha Rád hallgatok, azt csinálok, amit akarok... :DDD
Előzmény: Tóni bácsi (36948)
Joejoe1974 Creative Commons License 2010.07.22 0 0 36950
Nem volt szándékomban lebuktatni Tóni bácsit,csak érdekelt hogy mi a helyzet azóta wankel témában :)
Előzmény: Tóni bácsi (36946)
kisnyaki Creative Commons License 2010.07.22 0 0 36949
sziasztok!
A motort, most vettem a vatera.hu oldalon :)
Csak, még sosem szedtem szét motort ennyire, és ennél a pontnál elakadtam.
Légyszíves segítsetek, hogy itt mit kell tenni hogy el tudjak jutni a tengejkapcsoló betétig! Az indítási betéteket már kiszedtem, de nem tudok tovább jutni sehogyan sem!

Motor

Amúgy a henger+hengerfej, megvan hozzá csak le kellett mosni, mert nagyon ramaty volt.
Tóni bácsi Creative Commons License 2010.07.22 0 0 36948

Tigrisem!

 

Én elmondtam a véleményemet, Te meg azt csinálsz a motoroddal, amit jónak látsz!

 

:-)))

Előzmény: tiger1342 (36945)
Tóni bácsi Creative Commons License 2010.07.22 0 0 36947

Még egy dolog:

 

Mikor írtam én ezt? Közel két éve. Van fogalmad mennyit fejlődött azóta a motor gyártás??? :-)))

Előzmény: Joejoe1974 (36944)
Tóni bácsi Creative Commons License 2010.07.22 0 0 36946

Úristen!!!!! Ezt én írtam volna?.......... Hmmmm, nem emléxem! Na mindegy, akkor kénytelen leszek betartani az igéretenmet. :-)))

 

Egyébként meg minek olvasgatsz Te másik topikot? Ennyire ráérsz??? Szégyelld magad!!! Lebuktatni az öreg embert.......

 

:-)))

Előzmény: Joejoe1974 (36944)
tiger1342 Creative Commons License 2010.07.22 0 0 36945
Hát pedig de!
A váltás feltétele ugye, hogy fellépjen az a bizonyos centrifugális erő, aminél kitapadnak a váltópofák, és a szabadonfutó révén már ez a nagyobb áttétel adja a hajtást.
Nade: mi van, ha a váltópofák kitapadnak, és fordulatszám leesésekor a visszahatástól megcsúsznak a kuplungpofák? Bizony, ilyenkor kettesben megcsúsztatja a kuplungot - hasonló a folyamat, mint elinduláskor, nagyjából annyi ideig is tart!
A moci akkor tud második fokozatban stabilan haladni, ha a kuplung pofa, és a váltópofa is ki van tapadva, ugyi? Hát szerintem nekem a kuplungpofa tapad ki később.
Azért a ferrodolozást megejtem, aztán kiderül, hogy mit szól hozzá a gép... :DD
Előzmény: Tóni bácsi (36940)
Joejoe1974 Creative Commons License 2010.07.22 0 0 36944
rendben,részemről a téma lezárva.
A wankel motor azért jutott eszembe mert az előbb olvastam egy másik babetta fórumon a következőt:

"Tóni bácsi 2008. nov. 28. 12:29 | Válasz | #1008

Remélem, egyikőtök sem gondolja komolyan, hogy létezik 50 ccm-es Wankel motor????????
Azért ha kiderül, hogy mégis, itt most szentül megfogadom, hogy többet a büdös életben nem megyek az Antarktiszra gőrkorcsolyázni!!!"
Előzmény: Tóni bácsi (36943)
Tóni bácsi Creative Commons License 2010.07.22 0 0 36943

Sem 50, sem 30 ccm-est nem láttam, (sőt, nagyobbat sem) de valószínűleg azért, mert nem is kerestem!

 

Korábban valakik beszéltek itt róla, de egyik sem én voltam! Ismerem a Wankel motor működési elméletét, de közelebbről nem nagyon érdekel! Még annak idején az NSU RO 80 (ha jól emléxem a típusra) gyártása kapcsán hallottam róla.

 

Vegyük le a 210-esek basztatását a napirendről, mert már megint kezdek "fáradni", mint a múltkor, mikor a kétütemű motor működésére tanítottál!!! :-))

 

 

Előzmény: Joejoe1974 (36942)
Joejoe1974 Creative Commons License 2010.07.22 0 0 36942
A lényeg az hogy az egysebességes masinákkal kevesebb a gond mint a kétsebességessel.Jut eszembe,azóta láttál-e 50 köbcentis wankel motort?Mert van még 30 köbcentis is :D
Előzmény: Tóni bácsi (36941)
Tóni bácsi Creative Commons License 2010.07.22 0 0 36941

Joe!

 

Ugye nem gondolod, hogy a cikk elolvasása után már a harmadik zsebkendőmet sírom tele, és a kardomba dőlök bánatomban???

 

Ha nem lenne 210-esem, talán meggyőzhető lennék a váltó működésképtelenségéről, de mivel van, így soha!!!!!!

 

Csak azt vagyok hajlandó elfogadni, amit magam is tapasztalok kis kedvencem működésével kapcsolatban!!!!!!!!

 

És tudod mit? Szerencsére nem is vagyok egyedül!!! :)

Előzmény: Joejoe1974 (36939)
Tóni bácsi Creative Commons License 2010.07.22 0 0 36940

Miután 207-esem sosem volt, így nem tudom megitélni, hogy ahhoz hogyan illeszkednek az utángyártott alkatrészek. Ez már az üzemben tartás, javítás kategóriába tartozik. Azt tudom, hogy én csak egyszer vettem (tévedésből!!!) indító pofákat, mikor cserélnem kellett, de gyorsan kiderült, hogy sokkal jobb, ha a gyári pofákra süttetek új ferodolt. Itt annyi volt a malőr, hogy először keményebb betéteket sütöttek fel, amivel melegen szinte lehetetlen volt beindítani. Másnap visszavittem, sütöttek rá puha pofákat, azóta is azok vannak benn, tökéletes működés mellett. A 3 db. kuplung pofám viszont még az eredeti gyári!!!

 

Amiről én beszélek, az a konstrukció maga. Tehát, ha két - gyárból kikerült - rendesen összerakott(!!!) motort tesztelünk, nem hiszem, hogy szégyenkeznie kellene a 210-esnek a 207-essel szemben. Azzal együtt, hogy picit tőbb alkatrész van az előbbiben.

 

No és akkor:

 

.....Valószínű a kuplungpofákat is el fogom vinni ferrodoloztatni, mivel azok utángyártottak, és érezni is, hogy nem 100% a tapadási hajlandóságuk hideg motor mellett. Melegen sokat javul a helyzet, de a váltás kissé tovább tart, mint kellene, és tuti nem a váltópofák miatt, mivel indítani fél fordulatra lehet a gépet.
Cáfoljatok meg, ha van ellenvetés! :))......

 

Vedd úgy kérlek, hogy meg vagy cáfolva!!! :))

A kuplung pofáknak a segédmotorkerékpár elindítása és mozgásban tartása a feladatuk, a váltást pedig a két vezérlő (váltó) pofa végzi. Ha neked elnyúlik a váltás, az kizárólag a vezérlő pofák hibája, bármilyen könnyen is tudsz indítani!!!

Előzmény: tiger1342 (36936)
Joejoe1974 Creative Commons License 2010.07.22 0 0 36939
Érdemes elolvasni ezt a cikket,és utána lehet anyázni,köpködni stb.Nem én írtam,én csak rátaláltam véletlen a téma iránt kutatva.

http://www.origo.hu/motor/babettablog/20090513-babettablog-gyarilag-kihagyott-masodik-fokozat.html
kisnyaki Creative Commons License 2010.07.22 0 0 36938
sziasztok!
elakadtam egy hejen a blokk szétszedése közben!
Az oldalsó lendítókerék sikeresen lejött, de az utána lévő indítási betéteket nem tudom hogyan kell leszedni!
szedjem le a betéteket, és utána kicsúszik, az alatta lévő "tárcsa" vagy van ennek egy másik módszere is??? 207-es típusról beszélünk!
tiger1342 Creative Commons License 2010.07.22 0 0 36937
"megvettem a boltban az indítópofákat" khhm: váltópofákat!!!
Előzmény: tiger1342 (36936)
tiger1342 Creative Commons License 2010.07.22 0 0 36936
Én inkább úgy fogalmaznék, hogy a 210-es sokkal érzékenyebb a mérethelyes, gyári alkatrészek meglétére, mint az egyszerűbb, ennélfogva igénytelenebb 207-es típus.
Csak a magam példáját tudom felhozni: megvettem a boltban az indítópofákat, amiket eleve nem lehetett berakni a helyükre, csak fűrészelés árán. (Kb 5 mm-t kellett mindkettőből leszedni.)
Egy ideig rendben ment a váltás, aztán kipurcant a főtengelyem.
Komplett blokk generál, csapágyak, szimmeringek, fúrt henger, stb. ahogy nyomon követtétek itt a fórumon is. Ezután az utángyártott váltópofa bemondta az unalmast, semmilyen körülmények közt nem volt hajlandó indításkor kitapadni. Ekkor döntöttem úgy, hogy az eredeti mérethelyes pofákat újra ferrodoloztatom, és az utángyártottat pillanatragasztóval rögzítettem a dobhoz. A moci azonnal bepöccent, és az első lassításkor szépen oldott a ragasztó. Érdekes módon a váltás jól működött, valószínű melegen mások voltak a pofák kitapadási hajlandósága, mint hidegen. Hazamotoroztam vele 15 km-t át a városon gond nélkül. Pár óra múlva már megint nem lehetett indítani. Az elkészült váltópofákat befaragtam a helyükre, azóta sem indítási, sem váltási gondjaim nincsenek.
Hozzáteszem, gyári új indítópofák vannak a mociban, taxis barátunk által. :))
Valószínű a kuplungpofákat is el fogom vinni ferrodoloztatni, mivel azok utángyártottak, és érezni is, hogy nem 100% a tapadási hajlandóságuk hideg motor mellett. Melegen sokat javul a helyzet, de a váltás kissé tovább tart, mint kellene, és tuti nem a váltópofák miatt, mivel indítani fél fordulatra lehet a gépet.
Cáfoljatok meg, ha van ellenvetés! :))
Előzmény: Tóni bácsi (36934)
Joejoe1974 Creative Commons License 2010.07.22 0 0 36935
Tóni bácsi!
Szólj rám ha rosszul emlékszem (sajna a balesetem óta felejtek) de én nem ócsároltam se a te se az itteniek tulajdonát képező masinákat.Én csak azt írtam hogy errefelé eltüntek ezek a tipusok,csak a régiek futnak már.És ez valószínűleg nem véletlen lehet.És azt is írtam hogy ha vennék babettát akkor csak régit vennék mert azokkal nincs annyi baj mint az újakkal.De minden márkánál így van ez.Pl inkább kéne egy régi turbós Schwalbe mint egy 51-es vagy 53-as.Szerintem nem minden esetben jó megváltoztatni a jól bevált dolgokat.Amikor megjelent a mobiltelefon pl akkoriban nagy volt és egyszerű.Manapság már pici szarokat gyártanak amik összecsukhatóak,behajthatóak,tekerhetőek stb.Ezzel a dologgal újabb hibaforrásokat vittek a már bevált dologba.Ha egy műanyag kempingszék lábát megcsinálnák összehajthatóra akkor mindenki örülne hogy kisebb helyen elfér.Arra nem gondolnának hogy ott fog először eltörni.Ez az én véleményem a technika ezoldalú fejlődéséről.
Előzmény: Tóni bácsi (36934)
Tóni bácsi Creative Commons License 2010.07.22 0 0 36934

Joe!

 

Nem baj az, ha mindenki a sajátjára esküszik, (én is ezt teszem) csak emellett ne ócsároljuk a mások mociját!!! Úgy, hogy jobb, ha Te is ehhez tartod magad továbbra is, igéreted szerint!!! Hozzáteszem, szólj rám, ha részemről mást tapasztalsz, a többiek motorjához való hozzáállásomat illetően!!!

 

Mindkét típus nagyon jó kis motor, csak a 210-eshez kicsit több odafigyelés kell.

 

Ennyi!!!

Előzmény: Joejoe1974 (36903)
lyeeee Creative Commons License 2010.07.22 0 0 36933
Sziasztok. Felhivnam a figyelmeteket, hogy megvaltozott a e-mailom!!! Ha valakinek, kuldtem rola kulon mailt, az teves, ugyanis elrontottam a veget. A valos uj cimem PUPBLIKUS! :D
Megertesuket koszonjuk. A hsz. elolvasasa utan reklamaciot nem fogadunk el. :)
czizso Creative Commons License 2010.07.22 0 0 36932
Köszi :)
Előzmény: Törölt nick (36929)
Tóni bácsi Creative Commons License 2010.07.22 0 0 36931

Kedves R!

 

Sok okos dolgot írtál már nekünk, de ez a hsz-ed "kissé" fals!

 

Nincs ilyen, hogy egy 210-es 30-35 km/ó-s tempónál leszabályozza magát!!!

 

Soha nem mondtam, hogy az én motorom a legjobb, mert ez nem is lenne igaz! De azért etalonnak mindenképpen megfelel. Én állandó 40-es tempóval közlekedem, de ha rálépek a gázra, igen rövid idő alatt 50-nel "száguldok". És garantáltan gyári az erőművem, a maga eredeti nyílásaival és vezérlési szögeivel. Mindössze annyi a változtatás a totál gyári állapothoz képest, hogy a kipuff könyökcsövemből levágtam azt a kb. 10 cm hosszú részt, ami a dobba nyúlik bele. Megjegyzem, a csőrövidítés előtt is ment simán 50-et a motorom.

 

Tehát: ha nem forogja ki magát a gép a fentebb írt tempóig, annak vagy üzemanyag ellátás, vagy ritkábban gyújtás problémája van!

 

Üdv: Tóni bácsi

Előzmény: garázsharcos (36924)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.22 0 0 36930

Hello subaaa!

 

Csak az értékes emberek sajátja a belátás képessége :)

 

Azt írod a másik szivem csücske szerkezetre: "...mégis egy kategóriával jobb motor."

Én úgy mondanám:"...mégis egy más motor!"

 

- Gondolj az elektronikus gyújtásra - szemben a maga idejében is korszerűtlen Simó mechanikus megszakítós gyújtására.

- Gondolj a 210 -es 2 sebis automata váltójára (amely kb. másfél szelet közepes nagyságú zsíroskenyér térfogatát foglalja el :) - szemben a Simo lamellás kuplung és kakastaréjos váltó megvalósítására. Úristen, ez utóbbikat mennyit kellett szerelni, célszerszámokkal állítgatni!

 

Nyilván vannak a Simó javára szóló szempontok is bőven, de a lényeg:

 

Fele annyit nem kellett a Babszijaimat szerelnem, mint a Simsonokat. Volt annyi mindkettőből, hogy ez már statisztikai értékű a részemről :)

.....

 

207 vs 210 -ről:

Egyetértek azokkal a véleményekkel, amelyek a 207 -es egyszerűsége miatt annak használatát kedvezőbbnek ítélik! Kis forgalmú és/vagy vidéki helyeken ez OK.

Azonban be kellett látnom: Budapesten a 207 -es alkalmatlan a nappali forgalomban való használatra. Csak idő kérdése, hogy mikor lesz egy tragédia belőle. Állandó közlekedési akadály az ember. Kényszerítve vannak a közlekedés résztvevői az állandó előzésre, kikerülésre. Nincs hely lehúzódni, nincs hely előzni - mégis számtalanszor megteszik. Főúton megyek full gázzal, mellékútból kijön az autó eleje, a vezető nem is vesz tudomást rólam, dudálni nem tudok - így csöngetek neki mint a barom -halálfélelmemben. Meg ilyenek.

A 210 -es két seb. fokozatával már bevállalom heti többször is a belvárosba az utat oda-vissza. Bár azzal is necces! :(( 

Nem kell sok idő és csak a szerelgetés és az időnkénti motorozás marad a néptelenebb mellékutcákban. Simsonosokkal beszélgetve - ugyanezt érzik Ők is.

 

Előzmény: subaaa (36902)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.22 0 0 36929
Előzmény: czizso (36922)
czizso Creative Commons License 2010.07.22 0 0 36928
bocs, a duplázásért
czizso Creative Commons License 2010.07.22 0 0 36927
Köszi a választ mindenkinek.

Én azért örülnék, ha kicsit később szabályozná le önmagát, mert érezhetően van még erő a motorban. Néha elő is fordul (mondjuk kb. 10-ből 1-szer), hogy hirtelen megszűnik ez a jelenség, a motor rendesen kipörög, s ilyenkor közel 50-nel "repül". De ez nem tart túl sokáig, kb. 200-300 m megtétele után visszaáll a korábban részletezett, erőtlen állapot. Viszont még nem sikerült rájönnöm, hogy milyen körülmények fennállása esetén kap így erőre hirtelen.
Előzmény: garázsharcos (36924)
czizso Creative Commons License 2010.07.22 0 0 36926
Köszi a választ mindenkinek.

"Mindenesetre, így is jó, ahogy van, ha a motor jó állapotban van, menni is fog, sokáig."

Én azért örülnék, ha kicsit később szabályozná le önmagát, mert érezhetően van még erő a motorban. Néha elő is fordul (mondjuk kb. 10-ből 1-szer), hogy hirtelen megszűnik ez a jelenség, a motor rendesen kipörög, s ilyenkor közel 50-nel "repül". De ez nem tart túl sokáig, kb. 200-300 m megtétele után visszaáll a korábban részletezett, erőtlen állapot. Viszont még nem sikerült rájönnöm, hogy milyen körülmények fennállása esetén kap így erőre hirtelen.
Előzmény: garázsharcos (36924)
tirisztor22 Creative Commons License 2010.07.22 0 0 36925

Szerintem elötte elenőriztesd az előgyujtást biztos ami biztos hátha az a baja

És egyesben is elmegy ilyen fordulaton az ereje? mert ha nem akkor bizony nem az előgyujtás:(((

Amúgy lehet hogy a töbletfogyasztás amiatt van hogy levágtad a kipuff könyököt mert a kipufogónak természetesen kell adnia folytást a 2 ütemünél mert ha a folytás kisebb a kelleténél akkor röbb üzemanyagot fúj ki a kipufogón mondjuk ez magyarázhatná az erőtlenséget is mert ezáltal kevesebb üzemanyag marad a hengerben

Előzmény: czizso (36922)
garázsharcos Creative Commons License 2010.07.21 0 0 36924
Rendben, akkor nyomon vagyunk.Ez a jelenség nem más, mint a fennálló feltételek okozta természetes fordulatszámhatár, amely fölé a motor nem megy, önmagát szabályozza.Ez adódik a relatív kicsi vezérlési szögekből (fix dolog), minden aktuális beállításból (változó), a motor fizikai állapotából (szintén változó, az újtól a kopottig).Nem hiba, így önmagában, inkább tulajdonság.
Ha nagyobb fordulatot, nagyobb teljesítményt szeretnél, változtatni kell sok mindenen, de erről már rengeteg hsz. szól itt a fórumon.Mindenesetre, így is jó, ahogy van, ha a motor jó állapotban van, menni is fog, sokáig.

Jó utat, üdv.: R
Előzmény: czizso (36922)
quadfreerider Creative Commons License 2010.07.21 0 0 36923
Ti a Mofaker-be vagy inkább a Huber motornál vennétek dugattyút??Melyik jobb a tapasztalatok alapján? VAy ugyan az? Árba nagyon nincs különbség, talán 200Ft-al drágább a Huberbe.
czizso Creative Commons License 2010.07.21 0 0 36922
Hát a kipuff hangját még nem figyeltem meg, de valóban van valami brekegés is ilyenkor. Az előgyújtást nem ellenőriztem, nem is nagyon tudom, hogy hogyan kell...

Viszont ráéreztél a lényegére, mert kis emelkedőhöz érve valóban letusztul a hangja is, illetve olyankor tényleg húz újra, van lendület, viszont az emelkedő tetejére érve, illetve lejtőn ismét "behal" az ereje.
Előzmény: garázsharcos (36921)
garázsharcos Creative Commons License 2010.07.21 0 0 36921
Megváltozik a kipufogás hangja, amikor "beáll" erre a tempóra?Nem hallasz valamit, amit talán úgy mondhatnék: brekegés? Előgyújtás ellenőrzés megvolt?

üdv.: R

Ha ezzel a "korlátozott" tempóval pl. kis emelkedőhöz érsz, nem tisztul a hangja és húz újra?Picit húzd (tényleg picit) az egyik féket ilyenkor, változik a kipuffhang?
Előzmény: czizso (36919)
czizso Creative Commons License 2010.07.21 0 0 36920
bocs, a szó helyesen: "fojtott"
czizso Creative Commons License 2010.07.21 0 0 36919
Sziasztok Babettás Guruk!

Régóta olvasója vagyok a fórumnak, sok jó dolgot tanultam már tőletek, így hát ezúttal is hozzátok fordulnék tanácsért, mert az amúgy szeretett 210-esem mostmár kezd az agyamra menni. A problémám a következő:

A moci könnyen beindul, majd alacsony fordulaton húz is szépen, aztán felvált kettesbe, majd kb. 3/4 gázon eléri a teljesítménye csúcsát (úgy 30-35 km/h), de érezhetően visszafogja valami az erejét. Úgy tudnám szemléltetni az érzést, mintha a moci akarna menni, de valamilyen láthatatlan erő húzná vissza az ellenkező irányba. Teljesen olyan érzés, mintha indulás előtt beakasztottam volna egy gumipókot a babszi hátuljába, a másik végét pedig egy fához kötöttem volna. Induláskor, illetve még azt követően egy kis ideig bír menni, aztán ahogy nő a fordulat úgy torpan meg a motor, majd ezzel a "folytott" teljesítménnyel halad előre. Valami biztosan nem oké, mert a 60 km-en majdnem 1,5 liter benzint evett meg.

Amiket eddig javítottam rajta:
1. bezinszint beállítva (a túlfolyó alatt kicsivel)
2. karburátor (fúvókák, úszóház, tűszelep, stb.) kipucolva, súbertűn a lemez a 2. rovátkában
3. üzemanyagrendszer tiszta, a benzin szépen áramlik
4. indító- és váltópofák ferrodolzva
5. kipufogórendszer kitakarítva, könyök visszavágva
6. kerek szabadon elforognak (tehát nem fog a fék, csak amikor kell neki)
7. mind 1:40, mind 1:50-es keverékke ugyanez a helyzet (MOL Sprint 2T olaj)
8. N15YC gyertya

Van valami ötletetek?
tirisztor22 Creative Commons License 2010.07.21 0 0 36918

Én eddig ugy tudtam hogy 2 féle matrica méret van(ugye akkora amekkora horpadás van a tankon)

 

Előzmény: Törölt nick (36917)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.21 0 0 36917

Nég nem kérdeztem, mert nem jutottam a 28-asom közelébe hogy megmérjem a matricát. Egyértelmű méret nélkül nem az igazi telefonon érdeklődni, már sokszor tapasztaltam. Ami nekem kicsi, az a vonal végén nagy és fordítva...

 

De a matricamérettel nem vagyunk egy hullámhosszon. Tudom, a felirat más, de a méretkülönbség ugyanez:

 

 

nagy méretkis méret
Előzmény: lyeeee (36915)
lyeeee Creative Commons License 2010.07.21 0 0 36916
Holnap lesz kep, mert feldobtam az elsovillat a teloszarakkal es holnap lesz fent a kormany :)))
lyeeee Creative Commons License 2010.07.21 0 0 36915
Szia. Hat szerintem erre nincs sok fenyezo, csak autopszerelo aki fenyez is :) Ha a matricat meg nem kerdezted, akkor ne is tedd, mert jobban nez ki a nagy matricaval. Koszi
Előzmény: Törölt nick (36913)
lyeeee Creative Commons License 2010.07.21 0 0 36914
Szia. 2 napos volt rajta a festek. De viszont elfelejtettem zsirtalanitani, mert siettem.
Előzmény: Joejoe1974 (36912)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.21 0 0 36913

Ilyen ez a kémia.

 

Nem teljesen véletlenül hívjuk az autófényezést is szakmának. A mesterek tudják hogy mit mire lehet felhordani. A sprays kiszerelésű hétköznapi zománcok, akril lakkok nem feltétlenül kompatibilsek egymással. Engem a fényező ismerősöm kifejezetten megkért hogy véletlenül se nyomjak a vázra wash primert a homokfúvatás után. Ő Lechler  termékeket használ, azon belül pedig garantáltan szereti egymást az általa használt wash primer, filler és lakk. Más kérdés, hogy én nagyon lágynak és sérülékenynek találom a végeredményt. De én tizedannyira szépen sem tudtam volna megcsinálni mint ő.

 

Jó lenne keresned egy fényezőt, aki hajlandó ingyen tanácsot adni.

Előzmény: lyeeee (36909)
Joejoe1974 Creative Commons License 2010.07.21 0 0 36912
Megszáradt a festék rendesen?Mert amíg nem keményedik ki addig megoldja a lakk oldószere hamarabb.
Előzmény: lyeeee (36909)
tiger1342 Creative Commons License 2010.07.21 0 0 36911
Lehet. Ha nem hegesztett a dob a könyökhöz, akkor a túloldalról egy kb 5 mm vastag fémrúddal ki tudod kocogtatni, de ügyesen kell eltalálni a lukat. 2 luk van benne, ha érzed, hogy beljebb szalad a rúd, mint a többi helyen, akkor jó úton jársz. :)
Előzmény: kisnyaki (36910)
kisnyaki Creative Commons License 2010.07.21 0 0 36910
sziasztok!
Hol találom azt a bizonyos "kipufogó harangot"???
Megjött a másik babetta motort kaptam mellé, egy kipufogó dobot meg ezt azt.
Ezt egy meg szeretném tuningolni, nem nagyon csak egy picit, de ez a kipufogó harang nekem ismeretlen dolog!!! Ez lesz talán a hangtompító??? fogalmam sincs
És a kipufogó "belseje" hogyan jön ki??? Mert én leszedtem róla a 10-es csavaranyát és hiába próbáltam meg kihúzni a zárófedelet, meg se moccan. Lehet nem húzom elég erősen???
lyeeee Creative Commons License 2010.07.21 0 0 36909
Sziasztok. Baj van a festesemmel. A cellibol es trinatbol kikevert halvanyszurke s.vedo szint a Very Well lakk ugy tunik, kicsit felmarja. Nem merem lefujni vele a s.vedoket, nehogy ugy jarjanak, mint az elso teleszkop szarak vegei. Egy helyen meg a fem is kilatszik mashol meg hullamos de csak kicsi reszeken. Tudtok valami mas benzinallo lakkot? Ja egyebkent a cellivel lefujt oldallemezeket nem kezdte ki a lakk, meg a trinattal fujt vazat sem. erdekes...
Joejoe1974 Creative Commons License 2010.07.21 0 0 36908
Nekem is volt kettő.Egy magaskormányos sárga meg egy kiskormányos piros.Helyhiány miatt kellett eladnom.Meg ugye vettem a mustangot mert hiányzott a váltós motor.
Előzmény: subaaa (36907)
subaaa Creative Commons License 2010.07.21 0 0 36907
Jó, nekem eleve a 207-es dobogtatja meg a szívemet legjobban, mivel a sors úgy adta hogy kettőt is örököltem. Amíg brutus jóvoltából nem kapott új blokkot az egyik moci, addig leírhatatlan szar állapotban levő motorblokk volt benne, a gyújtásfedélnél patakzott az olaj, nulla főtengelyszimmering, és (bár nem volt bivalyerős) Budapest egész keleti részét bejártam vele. Imádom a 207-eseket, elnyűhetetlen!!!
Előzmény: Joejoe1974 (36903)
Joejoe1974 Creative Commons License 2010.07.21 0 0 36906
Mindenki mást szeret :)
Előzmény: Törölt nick (36905)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.21 0 0 36905

Wow! Felétek beindult a 207-esek gyártása?

 

Amúgy meg lehet, hogy az ország másik felébe vándorolnak a 210-esek, mert ott meg azt szeretik jobban. :)

Előzmény: Joejoe1974 (36903)
Joejoe1974 Creative Commons License 2010.07.21 0 0 36904
Az emberek nagy része szereti az egyszerű dolgot.Beindítani ráülni,húzni a gáz és menni vele.Nekem sem okoz orgazmust a robogóval való közlekedés,mert unalmas.A mustang sokkal élvezetesebb.De a robogó praktikusabb,rápakolok,indítom és megyek.
Joejoe1974 Creative Commons License 2010.07.21 0 0 36903
Én is ezt írtam annak idején,egyből kaptam én is ne aggódj.Elárulom neked én attól ugyanúgy tartom a véleményem,csak nem írom már le ide :D
Nekem inkább kéne egy lepukkant 207-es mint egy csilivili 210-es.Hiába erősebb sokkal jobban oda kell figyelni rájuk.Én amikor megvettem a sárga 207-est mindene kivolt,de mégis ment.Még olaj sem volt a blokkban.Sokat járok a városban,a 210-esek szépen lassan kikoptak innen.Alig látni párat belőlük.Helyettük robogót vagy elektrobiciklit hajtanak a népek.De viszont a 207-esek előjönnek minden tavasszal.Egyre több van belőlük.
Előzmény: subaaa (36902)
subaaa Creative Commons License 2010.07.21 0 0 36902

Bocsánatot kérek. Nem csak tőled, mindenkitől.

 

Pár éve olvasom már ezt a fórumot, és az évek során az jött le nekem, hogy sokan szívnak a 210-es váltójával. De tényleg elég buta gondolkodás az, hogy ha sokan szívnak, akkor az sz@r is. Valóban nagy szerepet játszhat a nem szakszerű használat, nem megfelelő olaj használata, és a botrányos utángyártott alkatrészek.

Ettől függetlenül tartanom kell azt a véleményemet, miszerint egy 210-esben jóval több meghibásodási lehetőség van (szabadonfutó(előtéttengely), bordásszíj-hajtás, stb.)

De ez pl. egy simsonra is vonatkozik, abban is jóval több alkatrész van mint egy babsziban, több a meghibásodási lehetőség, mégis egy kategóriával jobb motor!! :)

Mégegyszer bocsánatot kérek, nem az volt a szándékom hogy bárkit is megsértsek.

Előzmény: Tóni bácsi (36886)
kisnyaki Creative Commons License 2010.07.21 0 0 36901
Hogy miért nem rakta fel a linket??? Pedig be is illesztettem!
BABETTA GYÚJTÁS
kisnyaki Creative Commons License 2010.07.21 0 0 36900
üdv!

A linken van babetta gyújtás CDI doboz belseje és mi egymás. Az oldal felétől kezdődik a gyújtás elkészítése!
Ha ismeritek ezt akkor nem szóltam :)
Joejoe1974 Creative Commons License 2010.07.21 0 0 36899

minden cdi doboz ilyen felépítésű.Az alkatrészek számában van eltérés.
Előzmény: Joejoe1974 (36898)
Joejoe1974 Creative Commons License 2010.07.21 0 0 36898
Én magam is építettem már pár ilyen gyújtás dobozt.Aki ismeri a kapcsolást tudja hogy az összes ilyennek hasonló a belső felépítése.A gerjesztőtekercsről egy diódán egyenirányítva halad az áram a kondenzátor felé ami sorba van kötve a tirisztorral és az a gyujtótrafóval.Tehát az ábra szerint bekötött diódák és kondenzátor nem növeli meg a dobozban levő kondenzátor kapacitásátl.Némi hatása lehet a szikra méretére és erejére,de nem számottevő.
Előzmény: pedro210 (36894)
Joejoe1974 Creative Commons License 2010.07.21 0 0 36897
No,de hamar bejáródik :D
Előzmény: Tóni bácsi (36892)
Tóni bácsi Creative Commons License 2010.07.21 0 0 36896

Kis korrekció:

 

A gyújtás pillanatában csak kizárólag a tirisztoros egységben elhelyezett kondenzátorból megy rá a (Fábosék által is titkolt nagyságú) feszkó a trafó primer tekercsére. A gyújtás töltő tekercsnek csak a kondi feltöltésében van szerepe!! Ezért is nem gtyújtó, hanem gyújtás töltő tekercsnek hívjuk!

 

Abban nem vagyok biztos, hogy ez hosszú távon jó megoldás, mert a 4V-os trafó primer tekercse az eredeti kondenzátor által szolgáltatott feszültségre van méretezve!

Előzmény: pedro210 (36894)
bazsika95 Creative Commons License 2010.07.21 0 0 36895
Ez elég jó megoldás :)
2mikrofarados a kondi és 250v :D
Én tavaly mikor építettem egy kis 15wattow erősítőt akkro egy nagy kondival jáccotam :P
Nem emléxem rá hogy mekora volt az a kondi de mikor összezértam igen szépeket szikrázott :D
Mindenesetre biztos nem tesz jót neki!
Jah és forditva sose kössetek/forraszatok be kondit! Akkorát robban a kondenzátor....
Előzmény: pedro210 (36894)
pedro210 Creative Commons License 2010.07.21 0 0 36894

Szia Tóni bácsi!

Több adatot nem osztott meg velem az emberke. Még annyit mondott, hogy a forgó mágnes által előállított összes cefrét tárolja a kondi, a gyújtás pillanatában nem csak a tekercstől de a konditól is jön a nafta ezáltal akkora szikra lesz, hogy ökröt lehet vele sütni.

A mocimon nekem is jó a gyújtásom. Igazából a robi55 kapálódépem miatt kérdeztem tőle, mert ott elég halovány szikrám van. Gondolkozom rajta, hogy kipróbálom a javaslatát.

 

Ja és állítólag ugyanilyen rendszerrel (csak más értékű alkatrészekkel) a ledev világítást is meg lehet csinálni...

Előzmény: Tóni bácsi (36893)
Tóni bácsi Creative Commons License 2010.07.21 0 0 36893

Szia Peti!

 

Ezek szerint a kondenzátor kapacitást növeli meg, ezáltal nagyobb feszültség kerül a primer tekercsre a gyújtás pillanatában. Hogy ez mennyit emel a szekunder feszültségen azt lehet tudni?

 

Nekem jó a gyújtásom az eredeti felállásban is, ezért nem fogom átalakítani. De azért köszi!

 

:-)

Előzmény: pedro210 (36890)
Tóni bácsi Creative Commons License 2010.07.21 0 0 36892
..... és végül lehet a henger-hengerfej lefogató csavarokat és az anyákat is cserélni, a mértéktelen szét-összeszerelés miatt......
Előzmény: Joejoe1974 (36889)
pedro210 Creative Commons License 2010.07.21 0 0 36891

Ja és elfelejtettem a másik kapcsolást. Állítólag ugyanezt meg lehet csinálni két gyújtástekercsel is.

Az 1N 4007 típus az előző kapcsolásra is vonatkozik.

 

 

Előzmény: pedro210 (36890)
pedro210 Creative Commons License 2010.07.21 0 0 36890

Üdv Urak!

 

Talán még emlékeztek rá, hogy kis lakóközösségemben van egy ezermester szaki, aki csinált babszira gyújtás átalakítást a nagyobb és stabilabb szikra érdekében. Anno ígértem kapcsolás a dologról. Tegnap végre elcsíptem és leskicceltettem vele a rendszert.

Íme:

 

Kinek mi a véleménye?

Joejoe1974 Creative Commons License 2010.07.21 0 0 36889
Ennél már csak az a bejárati módszer furcsa számomra amikor a frissen összerakott motorból kiveszik a dugattyút pár km után,és ahol fényes (ahol súrlódik) ott csiszolnak rajta.Ezt párszor megismétlik és végül mindenhol szürke lesz :D
lyeeee Creative Commons License 2010.07.21 0 0 36888
Szia. Az most ilyen marad, ameddig birja...
Előzmény: plero (36875)
Tóni bácsi Creative Commons License 2010.07.21 0 0 36887

Igen kérlek, nekem is ezért vannak fenntartásaim. Alacsony fordulaton nincs megfelelő olajzás, ami nem egy nyers, de egy bejáratott motor esetében is káros következményekkel járhat.

 

Elismerem Tábori Mester szaktudását, de viszonylag kis fordulaton, 1:40-es keverékkel, egyhelyben járatni a totál nyers kétütemű motort, egyáltalán nincs szinkronban az általam eddig tanult és követett motorbejáratási követelményekkel.

Előzmény: Törölt nick (36880)
Tóni bácsi Creative Commons License 2010.07.21 0 0 36886

Ez a bigott 210 ellenes duma nekem nagyon nem tetszik!!! :-(((

 

Megerősítem: csak azokkal a 210-es váltókkal van baj, melyeknek hanyag, trehány gazdája van, és nem is ismerik a váltó működését, és az ehhez kapcsolódó vezetéstechnikai követelményeket!!! Az a baj, hogy ezek vannak többségben!!! De erről nem a Babetta tervezői tehetnek. Ha barbár módon használják, a Ladában is kell 10000 km-enként kuplungtárcsát cserélni!!!

 

A 20 év alatt egyszer cseréltem ki az összes szimeringet, az új főtengelyre most nyilván újakat raktam be.

 

Egyszer ferodoloztattam végig az összes pofát, ami természetes, nem konstrukció hibás elhasználódás következménye!!!! "O" gyűrű az eredeti gyári van a hajtóművemben, sosem engedte az olajat!!!

 

Az én sebességváltóm mindíg tökéletesen működött! Mit gondolsz, nekem névre szólóan jobbat gyártottak, mint másnak???

 

 

Előzmény: subaaa (36872)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.21 0 0 36885

Hello suba!

 

Rosszul tudod (nem is tudom, miből gondolod?), hogy "bizonyos időnként" szimmeringet cserélek - cserélünk! 

Bármeddig volt nálam egy-egy Babi, kicseréltem a szimmeringet ha egyáltalán kellett és kalap - elfelejtettem. Többé nem kellett vele foglalkozni.

"Időnként" akkor kell cserélni, ha rossz minőséget teszel be, vagy szakszerűtlenül, vagy maga a tengelycsonk sérült - de nem veszed észre, stb,stb.

Nehogymá azt állítsd, hogy egy 210 -esben szabályos időszakonként konstrukciós okok miatt törvényszerűen KELL bármit is cserélni!

Ez az állításod még a fékbetétekre sem igaz ilyen formában. Jó állapotú gyári fékbetéttel vettem már 16 éves Babettát (1800 km -rel).

Ahogy egy előttem szóló jól mondta: pl. az utángyártott, nem megfelelő műszaki szinvonalú alkatrészek miatt nagyon sok a szívás.

Én hozzátenném ehhez: meg a sok önjelölt - kókánymester - sufnituningos - nagyokos - "szerelő" miatt. Maradva a szimmeringeknél: beütik ferdén, beütik tövig, kalapáccsal körbe - körbe és mikor továbbra is folyik, akkor szidják a gépet, meg a cseheket.

1x rendesen megcsinálod és kíméletesen használod. Ennyi!

 

Kérdezd meg a Tóni Bácsit, hogy a 20 év alatt hányx cserélt "O" gyűrűt, mert ömlött az olaj a váltóból!! :))))

Előzmény: subaaa (36872)
tirisztor22 Creative Commons License 2010.07.21 0 0 36884

EGYÉRTELMÜEN ÁTBASZÁS!!!

Az "isolator special" kifejezéd zöldel van irva az eredetin és a  külső elektródája meg ahova a gyertya rácsuszik az sem ilyen szinű és nem fényes Majd holnap szoljatok ha elfelejteném lefényképezem nektek az én eredetimet

Előzmény: DeeeDeee (36883)
DeeeDeee Creative Commons License 2010.07.21 0 0 36883
Hmm, most nézem:
szerintetek ezek télleg eredeti NDK-s isolatorok? vagy csak átbaszás?
http://www.zsombishop.hu/index.php?cPath=44&sort=2a&filter_id=103

Dee Dee
DeeeDeee Creative Commons License 2010.07.21 0 0 36882
Nyilván ha nem kerültek volna hozzám, nem tudtam volna meg, hogy ezek is jók a babiba:) De nagyon örülök h hozzám került, elhiheted;)
Utána néztem, talán még egykét helyen lehet kapni, kiváncsi lennék másnak hogy muzsikál.

üdv,
Dee Dee
Előzmény: Törölt nick (36831)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36881

Khm... Hogy van az, hogy az én nehézpofás váltóm kibírt 5000 km-t és miután lesz új hengerem gurulni fog tovább? Ahogy elnéztem van még benne ugyanennyi hátra... Igen. Volt benne szimmering és O-gyűrű csere, aztán már csak használni kellett. De ez az 5000 km előtt volt! Tudod mivel van mindig gondom: az utángyártott indítópofákkal. De ez a 207-esemen is adott.

 

Én jelenleg gyári egysebességes 210-es blokkot használok kényszerűségből az imádott kétsebességes helyett. Gyönyörűen muzsikál és csodálom, hogy működik, hiszen szinte nincs benne alkatrész. De az elindulás vele nagyon gáz! A felújítása közben meg nem hittem a szememnek: A lánckeréktengely mindkét csapágya hiányos volt, megette a golyókat. Pedig szerintem nem ment 10000 km-t. A gyárilag zsírzott porvédős csapágyak utólagos zsírzása elég macera. Pedig időnként lenne rá szükség. Valamint a lánckeréktengely mindkét csapágya 6202-es és ez úgy tűnik, hogy kevés a fogasszíj oldalon.

 

Én azt mondom, a 210-es blokkja zseniális találmány, a váltóval az élen. A dolog megkeserítője a vacak utángyártott alkatrész. De mindennél zseniálisabb lett a 225-ös blokk. Az hogy mechanikailag mindent automatizáltak rajta, engem nagyon rabul ejtett. Félre ne érts: az egysebességes 210-est is csodálom, hiszen ennél még egy fűnyíró is bonyolultabb eszköz.

Előzmény: subaaa (36872)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36880

Tóni bácsi!

 

A 28-as motorját nem így járatom be. 1:25-ös keverékkel, és rögtön nyeregbe pattantam, miután jó lett a benzinszint és belőttem az állító csavarokat a porlasztón. Semmi padlógáz, épp csak alapjárat felett gurultam vele. De így már volt egy kis menetszél!

 

Gondolom a moci hangja nem mutatott semmi rendellenességet. Így kb. 20 km elteltével már néha mentem vele kb. 30-cal, de inkább csak 15-20-as bringás tempóval. Nehéz megállni, hogy az ember ne húzza neki jobban, de ha már dolgoztam rajta 2 évet, akkor eztis végigcsinálom valahogy.

 

Bejárattam már egy Tábori-tuningos 210-est, most járatódik be a 207-esem és az egysebességes 210-es. Elkezdtem bejáratni a 225-öst és jól is haladt a dolog, mikor dugattyút cseréltem benne és innentől kezdve van csak vele gondom.

 

Mindegyiknél a fent említett metódust alkalmaztam és egyiknél sem volt sem megszorulás, sem túlmelegedésre utaló hang eddig.

 

Az összes általam olvasott kétüteműekkel foglalkozó szakirodalomban már bejáratott motornál is kifejezetten azt ajánlják, hogy üresben ne járassuk. Már 5 perc is sok, állítsuk le a motort. Most akkor hogy van ez? Egy nyers motor jobban bírja hűtés nélkül?

Előzmény: Tóni bácsi (36862)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36879
Hmm. Remélem nem adtál pénzt érte. Nem kéne vele szórakozni, 2000 Ft-ért kapsz jó vázat ha van időd utánajárni. Ezt meg add egy jóképű gyűjtögetőnek.
Előzmény: kisnyaki (36871)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36878

Köszönöm! De én csak a motorját szerelem, összerakom és keresgélek mindent hozzá. A krómozást, fényezést mesterek csinálták. Ha én csináltam volna, nem így nézne ki. De az 'utolsó csavarjáig' felújított kifejezést szigorúan betartom, ez Babetta kategóriájú járműnél elég ritka, hiszen gazdaságilag teljesen ésszerűtlen. A 28-asnak csak a krómozása eddig 40-45 ezerbe került, és még a kipufogódob krómozást nem fizettem ki. Egy 350-es JAWA felújítása kijött volna abból amit a 28-asra költöttem. Nem minden nap fogom megtenni, elhiheted.

 

Még két restaurálandó Babetta vár rám, az elkövetkezendő 10 évem erről (is) fog szólni. Ráadásul az amerikai Transistor 40 - amit építeni szeretnék - talán a legcsúnyább Babetták egyike. Ebbe se tolna értelmes ember pénzt...

Előzmény: Törölt nick (36838)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36877

Szia Tibor barátom!

 

Először is a jelenlegi LED kínálat: http://shop.ebay.com/?_from=R40&_trksid=p3907.m570.l1313&_nkw=led+6V+ba15s&_sacat=See-All-Categories

 

Az árak elég változatosak, néha két LED-es izzó kijön postával együtt 10$-ból. Főleg, ha van 'best offer' opció, ott nem kell szívbajoskodni, simán be kell próbálozni a félárral.

 

Azt pontosan nem tudom, hogy normál bankszámla is elég-e, de dombornyomott kártyával lehet fizetni. PayPal rendszer használatával működik, viszonylag biztonságos. Ettől függetlenül sose használjunk olyan kártyát amin keresztül a család összes pénzét le tudják nyúlni tőlünk trükkös számítógépguruk. Veszélye ugyanaz az ebay-nek, mint a Vaterának: azrladó jóindulatára vagy bízva. Ha nem kapod meg az árut, levelezhetsz, telefonozhatsz, gyötrődhetsz. Ha szerencséd van megoldódik a helyzet, ha nem, akkor bebuktad. Nekem az ebays vásárlásaimmal sosem volt gond eddig (kb. 15-20 alkalom), a Vaterán jóval többször (120-ból kb. 5-ször)

 

Az ebay nagyon hasonlít a Vaterára, viszont az aukciók teljesen másként történnek. Rejtett minimálár ugyan itt is létezhet, de a kijelzett legkisebb ajánlható összeg mindig jelzi, hogy az eddigi nyertesnek mekkora a legnagyobb ajánlata. Ez jó, mert feleslegesen nem licitálgataz ember. Viszont rossz is, mert kedves emberek tehetnek olyan licitet amivel épp alád mennek és nem féláron veszed a cuccot mint lehetne, hanem majdnem a legnagyobb ajánlatodat kell kifizetned. Szerencsére én ebbe nem futottam bele, talán mert kevés magyar licitál még az ebayn. Ha betörünk oda is, akkor biztos átdolgozzák a rendszert.

 

Babettás linktárat elkezdtem csinálni a honlapomon, de kicsit félbemaradt. Ha lesz egy kis időm, akkor folytatom, hátha segít valamit.

Előzmény: Törölt nick (36830)
tirisztor22 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36876
Szerintem is inkább szerzz be egy másik vázat kevesebb munka és jobb is lesz mintha bárki nekiálna azt hegesztgetni és tartósabb is
Előzmény: kisnyaki (36871)
plero Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36875
Az a szilent sem a legegészségesebb. :-(
Előzmény: lyeeee (36869)
plero Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36874
Szerintem vegyél egy másik vázat. Hidd el jobban jársz.
Előzmény: kisnyaki (36871)
lyeeee Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36873
:D:D:D semmi baj :)))
Előzmény: kisnyaki (36871)
subaaa Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36872

Lám-lám, most sem tévedett a Tábori. Ha a 210-es váltója annyira tutijó konstrukció lenne, hogy a világ összes gépészmérnöke leköpi a diplomáját mert nem ő tervezte, akkor a gyár sosem butította volna vissza egysebisre azt az erőművet, melyet eredetileg kétsebességesre terveztek.....

Márpedig megjelent az egysebességes 210-es, ami akárhogy is nézzük, egy "visszabutítás" a kétsebishez képest, és ezt nem azért csinálták mert unatkoztak.

Az hogy nektek éveken keresztül tökéletesen működik a váltó tudtommal annak az eredménye, hogy bizonyos időnként szimmeringeket cseréltek, szétszeditek és kitisztogatjátok a rendszert, kicsit bekarcolgatjátok a ferrodolokat, stb.

De ez kb olyan, mintha egy ladán 10000 km-enként kuplungtárcsát kéne cserélni hogy rendesen működjön.

 

Nincs tapasztalatom e téren, csak látom, hogy a sok új ember itt a fórumon akinek a 210-es babijával van problémája, 90 százalékban a váltóra panaszkodik!!!! Persze egy jól működő 210-es sokkal többet tud egy 207-esnél! :)

Előzmény: Törölt nick (36866)
kisnyaki Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36871
sziasztok!
Javaslatot szeretnék kérni tőletek!
Van egy 207-es babetta vázam, amit az előző tulaja megszabadított minden kiálló alkatrészétől!
Pl.: a tank rögzítő csavarjai, az oldallemezek rögzítői, a lábtartó és egyben a tirisztor tartója is, és a csomagtartó sincs rajta :(
A csomagtartó egy nagyon fontos szempont, hiszen mivel azt leválasztották róla, ezért nincs hova tennem a teleszkópokat!
Így a kérdésem az, hogy szerintetek mit csináljak vele?
Csináljak zárszelvényből egy csomagtartó hasonmást?
Vagy, ott ahol a hátsó villa csatlakozik arra a "csőre" amiben a biciklipedál tengelye kerül és ott hegeszem-e össze szerintetek hogy a hátsó villa ne tudjon megmozdulni???
Mivel, lehet hogy valaki nem érti az utóbbi lehetőséget ezért merészkedtem, és Mulati András lefestett váz képét "bemocskoltam" és piros karikával jelöltem hogy hova is gondolom a hegesztést! Ezúton is elnézést kérek Andrástól!
Tóni bácsi Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36870

Ellenállhatatlan Tiborom!

 

Hidd el, hogy rajtunk, topik lakókon kívül, nagyon sokan vannak akik azt mondják, hogy a 210-es csak akkor jó, ha "le van hegesztve". Csak mi lelkesedünk az eredeti állapot megtartásáért, mert másképp nem is tudnánk élvezni a mocizást vele. :-)))

 

A múltkor egy hirdetést olvasván ....azért drágább, mert ez már nem romlik el, le van hegesztve.... írtam az eladónak, hogy az ilyen barbár átalakítás nem hogy emelné, de csökkenti a moci értékét. Vérig volt sértődve a faszikám!!! :-((((((

Előzmény: Törölt nick (36866)
lyeeee Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36869
Hat igen. Es a kep amit elfelejtettem feltenni melle.
Előzmény: Törölt nick (36867)
lyeeee Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36868
Szia. Jo is lenne... Meg lakkozni kell a s.vedot es tarsait, meg lehet, hogy megint festeni kell, mert lett megfojas <----"Jeeee!" :D
Előzmény: tiger1342 (36865)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36867
"...hivatalossan is elkezdodott..." :)))))
Előzmény: lyeeee (36859)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36866

Annélkül, hogy akárcsak megkérdőjelezném id.Tábori Mester szaktudását (a fiáról nem beszélek!) néha tud Ő is hatalmas hülyeségeket mondani.

Múltkor pl. egy személyes eszmecserénk alkalmával kijelentette, hogy 210 -est nem szabad venni, mert úgyszólván lehetetlen mechanikailag (sok pofa) tartósan működőképesen tartani.

Az ablakon át kimutattam az akkori 210 -es Babettámra, mint ellenpéldára. A válasza: szerencsés vagyok.

No Comment...

Előzmény: Tóni bácsi (36862)
tiger1342 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36865
Jeeee! Hánykor fogod befejezni?
Előzmény: lyeeee (36859)
tiger1342 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36864
Nem-nem: éjjel is és nappal is lámpával kell járni, akkor biztosan észrevesznek!! :)))
OFF:

Egyes kultúrákban pedig a leves a második fogás, ami elvileg kevésbé terheli a gyomrot, mivel nem hígítja fel a gyomorsavat a kalóriadús második előtt! :D

ON
Előzmény: Joejoe1974 (36857)
Joejoe1974 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36863
Tóni bácsi,mi már csak ilyenek vagyunk.Maradiak :DD
Előzmény: Tóni bácsi (36862)
Tóni bácsi Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36862

Erre is rákérdeztem.

 

Válasz: azért elég az 1:40-es keverék arra a rövid időre, mert egyrészt ezalatt picit még csiszolódnak a gépalkatrészek egymáshoz, amit hagyni kell(!) másrészt nincs a motoron egyáltalán terhelés, így nem igényel a henger-dugó-gyűtűk trió sok olajat.

 

Joe! Megnyugtatlak, annak idején én sem így tanultam a kétütemű motorok bejáratását!!! :-)

Előzmény: Joejoe1974 (36854)
Joejoe1974 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36861
A neoncső sem világít folyamatosan.
Előzmény: subaaa (36858)
lyeeee Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36860
Ez qrva jo poen :D:D:D:D:D
Előzmény: subaaa (36858)
lyeeee Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36859
Sziasztok. A mai napon hivatalossan is elkezdodott a babettam osszerakasa, a tamaszto felhelyezesevel, amit ket 8-as seegerrel biztositottam!!!! Nem tudtam, hogy milyen allasban legyen a rugo, ezert visszakerestem miko? hsz. ei kozott, mert ugyemlekeztem voltak ilyen kepei es talaltam tobbet is :D Kovetkezok az elsovilla, vagy a hatso telok lesznek.
subaaa Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36858

Így van, vannak furcsa dolgok. Pl. egyes energiatakarékos izzóknak 10 percig szinte semmi fényük sincsen, és csak utána kezdenek el rendesen világítani.

Mire kiérkeznek a mentők -mert lezúgtál a pincelépcsőn mert nem láttál semmit - nekik már lesz rendes fény mert addigra bemelegedett az izzó :)

Előzmény: Joejoe1974 (36857)
Joejoe1974 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36857
Látod mindig tanul az ember :D
A végén kiderül hogy először a másodikat és utána a levest kell enni ebédnél.
Vagy hogy éjjel lámpa nélkül,nappal lámpával kell járni.
Előzmény: tiger1342 (36856)
tiger1342 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36856
Mondjuk ezt a részét én sem értem, ezért választottam az arany középutat: 1:33, 'szt jónapot. :)
Előzmény: Joejoe1974 (36854)
tiger1342 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36855
Pontosan! :))
Előzmény: Joejoe1974 (36848)
Joejoe1974 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36854
Az is furcsa számomra hogy először kell kevés olajjal járatni és utána a több olajjal.Hiszen a bejáratás alatt azért kell több olaj hogy a durva felületi egyenetlenségek "lecsiszódjanak".Ha kevés az olaj akkor hamarabb berágódik a motor.De lehet a mai tudomány már más :-D
subaaa Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36853
A kecske is jóllakott, és a káposzta is megmaradt!!!! :))))))))
Előzmény: Tóni bácsi (36852)
Tóni bácsi Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36852

Semmi kétségem Tábori mester szaktudását illetően, de ez a több órás helyben járatás 1:40-es keverékkel nekem mégsem szimpatikus. Persze azt nem írta, hogy folyamatosan, vagy szakaszosan is lehet így járatni.

 

Most felhívtam, azt mondta lehet szakaszosan is, de egyszerre lagalább 25 percet azért had pöfögjön. A ventilátort ő is megemlítette. :) Ha a második 25 perc után nem tapasztalok semmilyen rendellenes hangot, érzem, hogy könnyedén jár a gép, akkor átállhatok az 1:20-as keverékre, és mehetek rövid (1-2 km) utakra, kiméletes terheléssel.

 

Na, így már kicsit más a leányzó fekvése. Ezt fogom alkalmazni. :)

Előzmény: subaaa (36844)
subaaa Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36851

"csak a mesternek ne mondd el hogy az erdőben mentél a géppel,tudod 1000km-ig semmi terhelés :D"

 

dehogynem, a kezdeti 1-2 órás üresjárati járatás után lassan, fokozatosan lehet terhelni  a gépet :D:DDDDDDDDDDDD

Előzmény: Joejoe1974 (36850)
Joejoe1974 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36850
csak a mesternek ne mondd el hogy az erdőben mentél a géppel,tudod 1000km-ig semmi terhelés :D Javaslom hogy lejtön gurulj vele,alapjáraton pöfögve esetleg leállított motorral a biztonság kedvéért.szerintem még fontos hogy full szintetikus olajból készíts legalább 10-es keveréket!Ja és ezt télen csináld,tudod a meleg miatt.Amúgy nincs harag,mindenki abban hisz amiben akar ő dolga.De szerintem felesleges hülyeséggel butítani másokat (Ezt nem rád írtam,de tudod akinek nem inge....)
Előzmény: subaaa (36849)
subaaa Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36849

Azért abban biztos vagyok, hogy a Tábori szájából (tollából) sosem fogunk címeres nagy baromságot hallani, ő annál jóval nagyobb szakember. Az hogy a neten ezt olvastam az egy dolog, meg az is csak hab a tortán hogy a brutus is így csinálja, és nem egy és nem kettő babetta, és felújított babetta-blokk átment már a keze között.

És mégegyszer mondom: ha ez alatt az alapjárati járatás alatt megszorul a motor, akkor a fúrás szarul sikerült, és menet közben is megszorulna a motor előbb vagy utóbb!!!

Az én új blokkom túl van a másfél órás járatáson állítólag, de azért én kiviszem majd az erdőbe vagy a szántóföld mellé, és kap tőlem is egy kis járatást.

Nem kötekedni akartam, csak nem értünk egyet, ennyi történt, de ez nem feltétlenül baj, remélem nincs harag! ;)

Előzmény: Joejoe1974 (36847)
Joejoe1974 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36848
úgy mint ahogy a salakmotorok hengerét hűtik? ;)
Előzmény: tiger1342 (36846)
Joejoe1974 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36847
én jobban hiszek a gyár mérnökeinek mint neki.Biztos neki megvannak hozzá feltételei hogy egyhelyben pöfögtesse a motort két órán át a műhelyben,de magánember nem teheti meg mert előbb szólnak érte a szomszédok.Én inkább akkor sajnáltam volna a frissen teljesen felújított robogómat (szintén kétütemű,szintén fekvőhengeres) hogyha egyhelyben járatnám 2 órán át.pedig ott még ventillátor is hűti a hengert.Ehelyett kevertem bele 40-es keveréket és pár kilóméteren mentem vele lassú tempóban.Utána fokozatosan növeltem a terhelést.
Előzmény: subaaa (36844)
tiger1342 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36846
És mi van akkor, ha odaállítok egy ventillátort közvetlen a blokk elé erre a 2 órára??
Léghűtéses motor, nyilvánvalóan gondoskodni kell a léghűtésről, ha egy helyben akarjuk járatni...

Szerintem legalábbis. :))
Előzmény: Joejoe1974 (36833)
subaaa Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36845
Ha pedig a hosszú üresjárati járatásnál megszorul a motor ráadásul TERHELETLENÜL, akkor az a fúrás olyan is lett.
Előzmény: subaaa (36844)
subaaa Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36844

Nekem végülis mindegy hogy hogyan lesz bejáratva a motor, de mint látod, mindenki így csinálja. (Azért legalább a Tábori szakmai érdemeit ne vitassuk el.... :) )

Én a nagy hőség miatt kompromisszumot kötnék az időjárással: nem 1-2 óráig járatom, csak 15-20 percig. De az hótziher, hogy nem azzal kezdeném, hogy terhelést adok neki azáltal, hogy ráülök az x kilómmal, és neszeb**meg indulj el alattam. A Tábori sem véletlenül írta amit írt.

Előzmény: Joejoe1974 (36842)
Joejoe1974 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36843
Átnéztem újra a babetta kezelési utasítást,abban sincs szó róla hogy 1-2 órán át kínozzuk a motort egyhelyben.Márpedig a gyár biztos tudná ha így kellene.Vagy annyit fejlődött azóta a tudomány hogy már egyhelyben kell kínozni a blokkot a fokozatosan növelt terhelés helyett?
Joejoe1974 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36842
és ez nem másfél vagy két és fél lóerős babetta :D
http://totalbike.hu/technika/motordoktor/doki081221/
Előzmény: subaaa (36840)
Joejoe1974 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36841
csakhogy menet közben néha gázfröccsel hűtöd a hengert,álló helyzetben meg nem.
Előzmény: subaaa (36840)
subaaa Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36840
Megmondom. Kisebb hőmérsékletre, mintha a frissen fúrt+vadiúj dugattyús&gyűrűs erőművedre rápattansz a 70 kilóddal, és rögtön terhelést adsz neki.
Előzmény: Joejoe1974 (36837)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36839

E ölöm, e bódottá!

 

Nyilvánvaló túlzás sztem is. Úgy csináld, ahogy vázoltad:)

Előzmény: Tóni bácsi (36819)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36838

Nem púderből írom,

de minden felújítást annyira igényesen csinálsz, azért ilyen csodaszép az eredménye, mint ez a 28 -as.

Jó ránézni.

Lehet, hogy anno sem néztek így ki, mikor újonnan megvette vki egy fiszi-faszi  vidéki ÁFÉSZ boltban...:)

Előzmény: Törölt nick (36806)
Joejoe1974 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36837
Szerinted egy hűtés nélkül járatott motor 2 óra alatt milyen hőmérsékletre melegszik?Még bejáratott motort (kétüteműt) sem szabad hosszan melegíteni indulás előtt mert káros.
Előzmény: subaaa (36835)
subaaa Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36836

Én ezt több helyen olvastam már.

A "csutkagázt neki, ne törődjünk vele" elméletet pedig kevesebb helyen.

Előzmény: Törölt nick (36834)
subaaa Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36835

Én ezt még régen egy Simson fórumon olvastam.

Továbbá brutus63 is így szokta kezdeni a bejáratást. (Akármennyire is szidják itt páran, azért ő is "látott már babettát"....)

Akár milyen finom kézi hónolást kap a cucc, a bejáratást nem lehet elhagyni, nekem ez a tapasztalatom.

Előzmény: Joejoe1974 (36833)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36834

Milyen "nagykönyv" -ben?

Előzmény: subaaa (36832)
Joejoe1974 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36833
a hűtés nélkül egyhelyben való több órán át járatást.
Előzmény: subaaa (36832)
subaaa Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36832

"Érdekes bejáratási utasítást kaptam Táboriéktól"

 

Márpedig ebben az égvilágon semmi érdekes sincsen, mivel ez így van a nagykönyvben is megírva, nem a Tábori agyszüleménye.

Én egy motort már bejárattam, és valóban érzékelhető, hogy a motor kezdetben "nyers", nem olyan szívesen reagál a gázadásra, amikor nem bírod már megállni hogy max gázt húzzál akkor pedig hallhatóan "sír" a motor, ezért ösztönösen visszavesz az ember a duhajkodásból. Mára hogy a bejáratás késznek tekinthető, ezek a tulajdonságai a motornak megszűntek, és egy kiváló motor lett az eredmény, jó erővel, jó gyorsulással.

 

Nem igazán értem, hogy te a Tábori által leírt bejáratásnak melyik passzusát tartod érdekesnek, szokatlannak??

Előzmény: Tóni bácsi (36813)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36831

Hello DiDi!

Ha "véletlenül" kerülne hozzám néhány megfelelő Bosch Candle asszem én se finnyáskodnék annyira:)))

Előzmény: DeeeDeee (36804)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36830

Kösz Marci, értettem mindent.

Neten már sok alkalommal vásároltam, az eBay -en még nem volt alkalmam.

Dombor nyomású kártya kell, vagy jó az itthoni OTP számlaszám is?

Van az eBay -en olyan speciális dolog (szempont) amire szted vigyázni kell, ha ott vásárolsz?

Ha esetleg Babi témában van egy pár jó lelőhelyed, megköszönném, ha közreadnád.

Szeretnék először vmi kipróbált eladónál keresni ezt-azt.

Előzmény: Törölt nick (36803)
pedro210 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36829
Én bekentem hőálló zsírral vékonyan. Ez kb két éve volt és tökéletes azóta is.
Előzmény: kettőtizes (36828)
kettőtizes Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36828
A kipuffba az azbesztzsineget kenjem be valamivel berakás előtt?
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36827
Köszi!

Most úgyis járok (megint) autósuliba, de most autóra, és abban a városban van direkt bicikli és moped (de abból is inkább a Jawa-k) szaküzlet és szerviz, majd oda akkor benézek, időm lesz. :D
Előzmény: pedro210 (36826)
pedro210 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36826

Hali!

Nézd meg miko? oldalát:

http://www.jawababetta.co.cc/page.php?5

 

Frankón leírta, hogy a legegyszerűbb racsnit cserélni. A kereket természetesen ki kell venni, de nem nagy meló az egész.

Előzmény: Törölt nick (36817)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36825
Megkaptam, és válaszoltam is. :)
Előzmény: Tóni bácsi (36823)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36824
Nah, épp most kérdeztem meg, hogy bonyolult-e. :)

De ha nem, akkor megnyugottam! :)

Köszi! :)

Hát, voltam minden felé, csak a fórumon nem, nem akartam a szakik munkájába beleszólni. :)
Előzmény: Tóni bácsi (36821)
Tóni bácsi Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36823

Megint baszaxik az index?????

 

Válaszoltam Tyinkonak, de eltűnt a hsz.

Törölt nick Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36822
:S

Akkor van egy olyan érzésem, hogy jóideig úgy kell majd "befutnom" vele. :S

Köszi!

A kereket nehéz fel és leszedni?
Vagy nem kell hozzá?
Csak mert ha nehéz, vagy némileg bonyolultabb, akkor műhelybe kell vinnem, ami eléggé drága lesz, és most elég keményen le vagyok égve anyagilag. :S
Előzmény: tiger1342 (36820)
Tóni bácsi Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36821

Szia!

 

Hol tekeregtél mostanában, hogy felénk sem néztél???

 

A hátsó keréken a behajtó racsnit (szabadonfutót) kell cserélni! Nem nagy munka és nem is drága. Üzlettől vagy eladótól függően valahol 500 és 1000 Ft között lehet kapni szabadonfutót. Menetesen van rajta az agyon, ha cseréled, majd megbeszéljük hogy kell. 

Előzmény: Törölt nick (36817)
tiger1342 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36820
Szétment a racsni a hátsó keréken. Nem nagy tétel, viszont elég nehéz leszedni, talán a flexekhez való körmöskulcs jó hozzá.
Előzmény: Törölt nick (36817)
Tóni bácsi Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36819

Bizony nem, úgy hogy ezt a járatási fázist én is ki fogom hagyni. Ilyen időben még ment közben sem elég jó a hűtés, nem még álló helyzetben.

Minden esetre várok egy kicsit hűvösebb időre, feltöltöm 1:20-as mixszel, és teszek vele egy rövidebb kőrt. Aztán még egyet, majd még egyet........ és így tovább.

 

:)

Előzmény: Joejoe1974 (36815)
tiger1342 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36818
Ez érdekes!
Az én frissen fúrt hengeremmel 1:33-as keverékkel járok még mindig (kb 400 km-t mentem eddig), de nem igazán lehetett a forgalom miatt alacsony fordulaton járatni, viszont már az elején is csilingelt picit. Mondjuk az is igaz, hogy soha nem melegedett szorulás közeli állapotba, szerintem ez is ilyen picit "tágabb" fúrást kapott... Cserébe nem is megy 47 fölé nyélgázon sem, 40-el járok vele, különösebb gond nélkül. Próbaképp el fogom vinni a régi hengerem fúratni, mivel abban még alapméretes dugó volt, kíváncsi vagyok milyen lesz. Most, hogy 2 hengerem van, már tudok variálni. :)
Előzmény: Tóni bácsi (36813)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36817
Heló!

Leírom a sztorit, lehetőleg minél rövidebben, és utána a problémát. :)

Tegnap Babettával mentem egy olyan 18 km-s utat egyhúzomban (természetes begyújtva).
Mivel találkára mentem pár emberrel, akik biciklivel voltak, ezért a vissza úton már pedáloztam mellettünk egy olyan 6 kilométert.

A sztori vége, és a probléma is az, hogy egyszer csak a pedál szétkapcsolt, vagy akármi is lett vele, de nem lehet vele a kerekeket hajtani.
Tekerem, tekerem, de semmi.

Ezt már az odaúton is csinálta, amikor begyújtva mentem oda, mikor leállítottam a motrot, akkor nem tudtam pedálozni, mert nem hajtotta a kerekeket.
Leraktam a motrot egy pár percre pihenni, és akkor helyre jött. De most majd' egy nappal az eset után sem jött helyre.

Egy videó, hogy mi is a probléma:
http://docler.hu/video/290519


Esetleg mi lehet a probléma?
Nagy a baj, szét kell szedni, vagy kis ügyeskedéssel meg lehet oldani?
Köszi előre is! :)
ideal 64 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36816

Nekem valahogy ez úgy ment a jawa-n hogy 3-4 perc alapon járatás hogy kiderüljön hogy minden oké-e.

Aztán felkaptam egy sisakot és mentem vele kb. 5km-t.

Igaz 1km után már érezhetően tökre elgyengült,akkor gyújtást levettem nyélgáz,aztán vissza enged gyújtás és mentem tovább.Ha nagyon felhevült ilyenkor még csattant is a kipufogóba amikor újra kapott gyújtást.

De ez a technika nekem nagyon bevált,jól átkeni.

Amikor megvolt a 100km akkor már minden gond nélkül 1:25-el ugyan úgy motoroztam vele. Igaz kisgázzal késő délután.

Joejoe1974 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36815
Ezt a bejáratást olvastam én is a honlapjukon.Nos,a motornak az egyhelyben járatás nem tesz jó,főleg úgy hogy nincs hűtése.De biztos vagyok benne hogy senki nem járat órákon keresztül motort otthon amikor azzal már lehet menni is és akkor nem vész kárba a drága benzin.
Előzmény: Tóni bácsi (36813)
Tóni bácsi Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36814
Szégyelld magad!!! :-)))))))))
Előzmény: tiger1342 (36809)
Tóni bácsi Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36813

Érdekes bejáratási utasítást kaptam Táboriéktól.

 

1:40-es keverékkel kell járatni egy helyben megemelt üresjárati fordulaton 1-2 órát, alacsony hőértékű gyertyával. Hát, ebben a kánikulában ez nem nagyon fog menni, éjjel meg nem fogom pöfögtetni, mert a szomszédok nem tűrnék el.

 

Ezután 1:20-as keverékkel kb. 1000 km-t kell furikázni óvatos, mérsékelt terheléssel, időnként meg-megállva, hogy kicsit hűljön a motor.

 

Ezzel szemben Zoli barátunk ugye azt mondta, ő mindjárt elkezdett közlekedni vele, és nem melegedett túl a mozgás közbeni járatáskor. Arra nem emléxem, hogy a keverék arányról mondott-e valamit.

tiger1342 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36812
Nem panaszkodom... :)
Pedig még csak első fokozaton megy, és van rajta orkánszerű 3-as is! :))
Előzmény: Joejoe1974 (36810)
tiger1342 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36811
Ezekről a kínai izzókról kicsit többet? Fent vagyok ebay-en, és kéne nekem is index...
Esetleg az eladó nevét megírod? Privben is jó!
Előzmény: Törölt nick (36803)
Joejoe1974 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36810
De jó neked!
Előzmény: tiger1342 (36809)
tiger1342 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36809
Jaa, hát nekem itt duruzsol a hátam mögött, kellemes 22 fok van.. :))
Előzmény: Tóni bácsi (36801)
Joejoe1974 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36808
Ez lenne a 28-as babetta?Ilyesmit mondott haver a szomszéd utcában eladót.
Előzmény: Törölt nick (36806)
Joejoe1974 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36807
Milyen kipufogó van rajta?Amúgy jól szól!
Előzmény: Törölt nick (36805)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36806

Babetta 28

 

Erről viszont csináltam reggel pár képet a már jól bevált szökőkút előtt. Erről az oldalról nem látszik a kipufogó, olyan mintha teljesen készen lenne.

Törölt nick Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36805
Előzmény: Törölt nick (36796)
DeeeDeee Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36804
Tényleg aza legjobb, ha aszerint jársz el, hogy az jó bele, amivel jól megy. Így első blikkre az összes hasonló hőértékű, elvileg mind (NGK-t nem vágom, talán melegebb) jó lehetne babettába. De nem valószínű h mind ugyanabba:)
Motorozz egy hetet és nézd meg a gyertyaképet.
TiborGo kollégához fűzném hozzá, hogy nekem a BOSCH egy igen bevált gyertya, szívesebben használom mint a brisk-et. Véletlenül került hozzám 4 db zsír új W7BC, nagyon meg vagyok elégedve vele. Amivel ez kicsit más: A "B" betű azt jelenti, hogy az elekrtóda 3 mm-re belóg a hengerbe (ha "A" lenne, az 1 mm lenne).
Ha valakit érdekelne, brisk-bosch konverzió:
N17C = W8AC (melegebb)
N15YC~ W7BC (hidegebb)
egyébként nem is tudom, h gyártják e még ezeket...

üdv,
Dee Dee
Előzmény: G Pisti (36792)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36803

A kosárban. a nyereg alatt kapott helyet. Mivel nem előzmény nélküli a dolog, megpróbálom gyorsan elregélni:

 

Először az fordult meg a fejemben, hogy a fényszórót fogom akksiról üzemeltetni, mert nagyon gyengének találtam és vettem egy 12Ah-ás 6V-os zselés akkumulátort a cél érdekében. Persze hogy nem volt jó ötlet, csak számolnom kellett volna. A 25 W-os izzó úgy szívta le, hogy öröm volt nézni. Aztán mit is tegyek? Került 30 W-os generátor a mocira, így az elöl 25W, hátul 5W tökéletesen illik a képbe. Ha már van egy akksim, akkor miért ne menjen róla kürt, index, féklámpa? Először 18W-os Simson relével hajtottam a 2×10W-os indexeket, plusz a 10 W-os féklámpát és nagyjából 1 hétig bírta is töltés nélkül. De fékezés közben megváltozott az indexek ritmusa, hiszen töltés nélküli rendszerben volt bekötve. Jött a villogó automata ötlete. Egyedül a Conradnál találtam ilyet, építőkészletben persze, jó játék volt összerakni. Jó lett volna az áramfelvételt lejjebb szorítani, hogy ne kelljen az akksival sokat törődni, így jött a 6V-os LED izzók utáni kutatás. Az ebayn kínából hihetetlenül olcsón sikerült vennem fehéret, pirosat, sárgát. Sokkal nagyobb a fényerő mint a 10W-os izzóval, nincs tehetetlenség, nincs elmászó ritmus.

 

Lényeg, hogy ezt a rendszert sokkal kisebb (2-4Ah-s) akksival is lehetne üzemeltetni, abból pedig szerintem lehetne olyat találni mely a műanyag burkolat alatt vagy a szerszámtartóban is elférne. De amíg megvan ez a böszme akksi ezt használom.

Előzmény: Törölt nick (36796)
Tóni bácsi Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36802

Igen, részben. :)

 

De az igazi örömujjongás majd akkor következik be, ha összeraktam, és úgy műxik, ahogy szeretném. Csak még egyelőre azt nem tudom, erre mikor kerül sor.

Előzmény: Joejoe1974 (36798)
Tóni bácsi Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36801

Irígyelsz vazzzeee???

 

Itt ülök a tetőtéri irodában, miközben a klímánk olyan, mint a suszter cipője!!! Mit gondolsz, hány fok van???

Lehet, hogy nekem kellene Téged irígyelni!!!

 

:-)))

Előzmény: tiger1342 (36799)
pedro210 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36800

Szia Tóni bácsi!

 

Feszülten várjuk az élménybeszámolót a pöpecmód felújított masinádról!! :)

Előzmény: Tóni bácsi (36797)
tiger1342 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36799
Dejó neked, irigyellek! Sokkal szívesebben szerelnék most, mint itt rohadok az irodában... :)
Előzmény: Tóni bácsi (36797)
Joejoe1974 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36798
Akkor most nagy a boldogság :)
Előzmény: Tóni bácsi (36797)
Tóni bácsi Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36797

Sziasztok!

 

10 percel ezelőtt megkaptam Táboriéktól a csomagot!!! :-)))

 

Már csak össze kell rakni az erőművet, aztán jöjjön aminek jönni kell!!!

 

:-)))

Törölt nick Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36796
Akksit hova raktad a motoron?
Előzmény: Törölt nick (36793)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36795

Gondolkodni is érdemes, de leginkább megcsinányi. :)

Ha visszajöttél, majd megbeszéljük!

Jó pihenést Neked és Kedves Családodnak is!

Előzmény: miko? (36787)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36794

Motorozzál minddel 1 hetet és a menet-tapasztalatok és gyertyakép alapján Neked kell döntened, h melyik a tuti!

Mindegyikről hallottunk már, de pl. Brisk (Pal) N15Y egyik mociba jó, másikba nem.

NGK és BOSCH nekem felejtős, mert a Babiba Brisk, Pal, Isolatoron kívül mást nem használok. Vmiért a többit idegennek érzem.

(Jah és q...a drágának is :))

Előzmény: G Pisti (36792)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36793

Áááh! Én miért nem lelek ilyen Babettát? Az én pincémben csak darabjaira szedett Babetták hevernek a szerteszét.

 

A LED-es féklámpát énmegoldottam, de Domino-fékkarokkal. Ami az Extreme tradernél nem is túl drága már, egy 10-esből kijön a készlet.

 

A régi kocka hátsólámpában sajnos a foglalat felfelé és lefelé irányított, a LED-es izzók pedig szinte mindig tengelyirányba világítanak... Én ezért tettem fel a spanyol Babetta-lámpát (kemény 1500 Ft), mert ennek hátrafelé állnak a foglalatai.

 

Én akksiról működtetem, így nincs túláram, nem kell egyenirányítani, ráadásul az én tudásom is elegendő volt hozzá. Ha nem 12V-ban, hanem 6V-ban fogsz gondolkodni, akkor tudok adni hozzá 6V AC/DC fehér LED égőt. Ha nagyon jól sikerül majd a hengerem, akkor akár a tartalék pirosamat is odaadhatom! :) Azzal az igazi.

 

Amúgy láttam egy fotón, hogy valaki Simson-rendszerű féklámpa kapcsolót épített be, tehát nem a fékhúzónál volt a kapcsoló, hanem a láncvédőre rögzítve és a hátsófék bowden elmozdulására kapcsolt be. Az elsőféket természetesen így nem jelezte. Én megint a Dominot választanám...

Előzmény: miko? (36784)
G Pisti Creative Commons License 2010.07.20 0 0 36792
Üdv mindenkinek. A napokban kaptam egy pár gyertyát, az lenne a kérdésem hogy melyikek használhatóak a 210-es babettámba és melyikeket dobjam el jó messzire.
Ezek lennének: PAL N15Y, PAL SUPER N8, BRISK N15Y, NGK BP4HS, BOSCH SUPER RO 871 ez van írva a porcelán részre alulra a fémre pedig ez: W7BC.
Szóval szerintetek melyik a használható?
A válaszokat előre is köszönöm.
bazsika95 Creative Commons License 2010.07.19 0 0 36791
iriígyellek hogy ennyi babettád van és ilyen gyönyörű állapotban vannak :)
Előzmény: miko? (36781)
miko? Creative Commons License 2010.07.19 0 0 36790
Hát ezt már csak hetek múlva tudom meg, de szurkolok!
Nagyon kevés maradt fenn belőlük, Nálad pedig még jó helyen is lenne!
Előzmény: 53zsiga (36789)
53zsiga Creative Commons License 2010.07.19 0 0 36789

Azt a qrva...., egy Babetta felhő!

Holnap megyek megtekinteni egy álitólagos gyári állapotú 28-ast. 30 rugót kér érte az öreg.

Előzmény: miko? (36781)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.19 0 0 36788
Nem készítettem felsőholtpont jelölést, csak arra voltam kíváncsi hogy jó e a gyári gyyújtásjelölés és mivel nem passzolt, karcoltam egy másikat járó motornál és ahhoz képest állítottam be az előgyújtást. valószínű, de nem állítom biztosan, hogy a jelölések csak eredeti gyújtáselektronika mellett érvényesek, abban KT 206/200 típusú tirisztor volt, jelenleg meg asszem BT 151 tirisztorral készítenek gyújtáselektronikát, és  eltérő a  vezérőfeszültségük talán és ezért más helyzetben áll a jeladó mágnes a  jeladó tekercshez képest mikor a tirisztort begyújtja ebből lehet nálam eltérés mindkét gépen.
Előzmény: Törölt nick (36736)
miko? Creative Commons License 2010.07.19 0 0 36787
A bordóra csinálnom kell -nincs mese- valahogy jól látható (nem csak pislogó) féklámpát.
Mivel folyamatosan 60 km/h körül használom, egy-egy húzósabb fékezésemet később veszik észre semmint szeretném a mögöttem lévők.
Látom a tükörből és izgulok...

TIBOROM!
Valami ledes féklámpa megoldásban érdemes gondolkodni?
plero Creative Commons License 2010.07.19 0 0 36786
Hátra pont jó lenne.

Nekem a 207.300-ason olyan van hátul. Emlékszem élmény volt szerelni. Peremvédős. :-)
Előzmény: miko? (36780)
Polúxx210 Creative Commons License 2010.07.19 0 0 36785

A zöldikével mi lesz a terved?:)))

Előzmény: miko? (36781)
miko? Creative Commons License 2010.07.19 0 0 36784
Ezt hívják asszem fellelt állapotnak.
Így leltem a pincében és napfényben is hibátlan a gyári fényezés, csak koszos.
Szebb a fényezése. mint a 28-asomnak.
És természetesen mindene megvan!
Zsír gépet pattintok belőle!



Polúxx210 Creative Commons License 2010.07.19 0 0 36783

Aaaa kerék agyakra még ráférne 1kis tisztogatás, az első gumi meg nem való rá!Amúgy rendbe van a gép!!

Előzmény: Aron210-207 (36775)
bazsika95 Creative Commons License 2010.07.19 0 0 36782
halii :D
Jó kis gépezet! :) teccetős lett!
Előzmény: Aron210-207 (36775)
miko? Creative Commons License 2010.07.19 0 0 36781
Én meg hogy jártam...
Évekig egy kellemes száraz pincében tároltam a parkoló pályán lévő motorokat.
Aztán tavaly meg idén is többször víz öntötte el a heves időjárás következtében a pincét, és lett belőle egy dohos , sosem kiszáradó helység.
Ma felhoztam a gépeket, és a következő projektem a motorjaim leápolása, csili-vilisítés.
Jelenleg méltatlan állapotban vannak:



miko? Creative Commons License 2010.07.19 0 0 36780
Dehogynem, jól látod.
Az egy 275-ös gumi a 250-es helyett.
Előzmény: plero (36778)
Aron210-207 Creative Commons License 2010.07.19 0 0 36779
Az első gumi egy eredeti Jawa Mustang gumi.
Nagyon jó futófelülettel rendelkezik,és a kerékre kiválóan illeszkedik.
Tudtommal ugyan akkora mint a Babettáé.
Előzmény: plero (36778)
plero Creative Commons License 2010.07.19 0 0 36778
Az első keréken a gumi nem vastag egy kicsit?
Előzmény: Aron210-207 (36775)
plero Creative Commons License 2010.07.19 0 0 36777
Az első képen zöldebb a fű :-)
Előzmény: Aron210-207 (36769)
miko? Creative Commons License 2010.07.19 0 0 36776
Nem igaz!
Nem én találtam ki, viszont jobb kézzel tényleg kávéztam (ballal meg sütiztem), és beszéltem össze-vissza, mire hazaértem addigra Te meg elkészítetted a glimlámpa v.2.0 -t.
(nekem még azt is el kellett magyarázni mi az a glimlámpa...)

:-))
Előzmény: Törölt nick (36770)
Aron210-207 Creative Commons License 2010.07.19 0 0 36775
Üdvözletem !

Köszönöm szépen a dicsérő szavakat .
A henger körül nincs semmi,ami sajnos nem odaillő az a levegőszívó maszkon egy komár levegőszűrő . Ezt azért kellet rátenni mert az előző tulaj (megropogtatnám a kezeit) lyukakat fúrt a maszkba,gondolván "jobban fog menni". Ezért kellett odatenni azt a komár légszűrőt aminek gyakorlatilag takarás és védés szerepe van.De szerintem az lesz a legjobb ha veszek egy újat. :-)
Itt egy nagyobb kép talán ezen jobban látszik.-->
Előzmény: Törölt nick (36772)
Tóni bácsi Creative Commons License 2010.07.19 0 0 36774

Gratula mindkettőtöknek!!!

 

A végeredmény a lényeg. Zoli tesó már csak ilyen!!!

Előzmény: Törölt nick (36770)
Tóni bácsi Creative Commons License 2010.07.19 0 0 36773

Igen Pajtikám, Mégis Lesz Motorom!!!

 

:-)

Előzmény: miko? (36767)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.19 0 0 36772

Hello Aron210-207!

 

Őszintén gratula, nagyon fájintos lett a gépesed!

Tetszik a színösszeállítása is!

Kívánom, hogy megint fusson legalább 20-30 évet vidáman egy ilyen gondos gazda kezei között, mint, ahogy a HSZ -ed alapján Téged elképzellek.

Legyen benne sok örömöd!

Üdv,

TiborGo

 

P.S.: a henger körül van valami fém oda hajlítva? Nem látszik jól, mert kicsi a kép.

Előzmény: Aron210-207 (36769)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.19 0 0 36771

Neked szántam Arany Mesterem, csak amilyen figyelmetlen voltam, nem a "válasz" -t nyomtam előtte.

 

Akkor nincs gáz, ha egyetlen test van :)

Előzmény: Tóni bácsi (36766)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.19 0 0 36770

Nahjóvan, lebuktam!

miko? találta ki az egészet, és miközben jobb kézzel kávézott, a ballal összedobta ezt a kis szösszenetet, hogy örömet szerezzen.

Sikerült Neki!!!  :))))

Előzmény: miko? (36762)
Aron210-207 Creative Commons License 2010.07.19 0 0 36769
Kellemes napot !

Ennek a fórumnak köszönhetően újítottam fel kedves 207.300 típusú Jawa Babettámat.Ez mondta meg,hogy igenis érdemes felújítani ezt a motort.
Itt egy kép azelőttről és most,remélem meglátszik a különbség a két kép között. Sok munkám van benne,remélem teszik mindenkinek!
Hálás köszönettel : Áron
lyeeee Creative Commons License 2010.07.19 0 0 36768
Sziasztok! Ma meglet a 2. reteg szurke festes. Jovohet elejen, sztem kezdem a vaz osszeszereleset, legalabbis nagyon hamar. Ugy gondoltam, hogy legeloszor a tartoallvanyt raknam fel, ezutan az elsovillat a teleszkkop szarakkal, tovabb meg nem tudom :) Ha valakinek van ellenvetese, vagy tanacsa az kerem szoljon :)
miko? Creative Commons License 2010.07.19 0 0 36767
Jól van, épül az MLM piramis!!

:-)
Előzmény: Tóni bácsi (36764)
Tóni bácsi Creative Commons License 2010.07.19 0 0 36766

Tibikém!

 

Ha ezt nekem mondtad, akkor tájékoztatlak, hogy az én strobimon három kivezetés van.

 

1, akku pozitív

2, akku negatív

3, érzékelő szonda

Előzmény: Törölt nick (36756)
Tóni bácsi Creative Commons License 2010.07.19 0 0 36765
Hííínnyye de fajin!!! :-)))
Előzmény: Törölt nick (36760)
Tóni bácsi Creative Commons License 2010.07.19 0 0 36764

Ha olyan lesz a hangja a mocimnak amilyenre vágyom, akkor meg is érdemled!

 

Közben én is küldtem nekik egy ismerős kuncsaftot! :)

Előzmény: miko? (36755)
miko? Creative Commons License 2010.07.19 0 0 36763
És a mélemre meg kérem a süti receptet!
Előzmény: Törölt nick (36760)
miko? Creative Commons License 2010.07.19 0 0 36762
Kérném megemlíteni személyemet is ennél az ötletelésnél!

:-))))
Előzmény: Törölt nick (36760)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.19 0 0 36761
Akkor indulamandula! :))))))
Előzmény: Tóni bácsi (36743)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.19 0 0 36760

27.300: Kösz az 5letet, kicsit tökéletesítettem én is.

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (36735)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.19 0 0 36759

1 kis pöcs szórakozik és röhögnek az érdeklődő email -eken.

Tetűje sincs, nemhogy Babettája... :-/

Előzmény: tiger1342 (36745)
tiger1342 Creative Commons License 2010.07.19 0 0 36758
Hát ott valakinek nagyon elgurult... :))
Előzmény: sandor1027 (36747)
tiger1342 Creative Commons License 2010.07.19 0 0 36757
:))))
Előzmény: miko? (36755)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.19 0 0 36756
Vmi kósza emlékem van, hogy a szervízben - ahol egy12V-os stroboszkóppal mértek - a fejegységen is volt test krimpli, amit a vázra csiptettek. Ha a Tiéd is ilyen, akkor a mérés idejére a Babetta testet és az akku negatívját is össze kell kötni!
miko? Creative Commons License 2010.07.19 0 0 36755
"Most hívtak Táboriék, hogy a hét végén megfúrták a hengeremet"

Akkor most már bemegyek, és felveszem a jutalékomat!
Előzmény: Tóni bácsi (36743)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.19 0 0 36754
Én kértem képet még 2010 áprilisában...
NEM KAPTAM :((((((((((
Elszomorító..........

ilaris
Joejoe1974 Creative Commons License 2010.07.19 0 0 36753
Én is elhiheted.Már bevettem a nyugtatót előre :D
Előzmény: Törölt nick (36752)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.19 0 0 36752
Én kértem képet. Kíváncsi leszek rá...
Előzmény: Joejoe1974 (36749)
Joejoe1974 Creative Commons License 2010.07.19 0 0 36751
:-D
Előzmény: Tóni bácsi (36750)
Tóni bácsi Creative Commons License 2010.07.19 0 0 36750

Hát vazzzeee, ha lenne benne-rajta klíma is, meg elsőkerék meghajtás is, én megvenném. De így....... kell a fenének!!!

 

:-)))))))))

Előzmény: tiger1342 (36745)
Joejoe1974 Creative Commons License 2010.07.19 0 0 36749
Ez szerintem vicc kategória.Gondoltam kérek képet a masináról ha egyáltalán létezik,de láttam hogy nem mostani hirdetés.
Előzmény: tiger1342 (36745)
Joejoe1974 Creative Commons License 2010.07.19 0 0 36748
Nagy szomorúság lenne nélkülem :D
Előzmény: Tóni bácsi (36744)
sandor1027 Creative Commons License 2010.07.19 0 0 36747
Apuka meg a pici fián szarolhatott sokat…..
Ilyen lett!
Előzmény: tiger1342 (36745)
subaaa Creative Commons License 2010.07.19 0 0 36746
Köszönöm az infókat a stroboszkóp jelenségről, "újszülöttnek minden új". :D
tiger1342 Creative Commons License 2010.07.19 0 0 36745
Aztaku*a: http://www.kepesmotor.hu/babetta-sportmotor/p320768

"ugyanitt eladó 200kg os hízó, és egy legó atalantisz

csere esetleg: 20 nyúl esetleg 5 mangalica esetleg

ajándék Svéd Béta krovakészlet, ha kell 1 windóz számítógép, mert a fiam sokat szarol rajta"

:)))))))))))))))))))))))))))))))))
Tóni bácsi Creative Commons License 2010.07.19 0 0 36744

Joe!

 

Mi lenne velünk nélküled??? :-)

Előzmény: Joejoe1974 (36742)
Tóni bácsi Creative Commons License 2010.07.19 0 0 36743

Sziasztok!

 

Most hívtak Táboriék, hogy a hét végén megfúrták a hengeremet, nagyon frankó lett, most adták postára. :-)

 

Minden tiszteletem a Tábori Tuning Szerviz gépműhelyé.

 

:-))))))))))))

Joejoe1974 Creative Commons License 2010.07.19 0 0 36742
Segítek Tóni bácsi :)

"Mozgásjelenségek vizsgálatára szolgáló készülék, melynek működése a szaggatott megvilágításon alapul. Pl. a fénycsőnek, a glimmlámpának az a tulajdonsága, hogy a rákapcsolt feszültség növelésével nem folyamatosan kezd el világítani, mint a fémszálas izzólámpa, hanem csak akkor "gyújt be", ha a feszültség elér egy bizonyos értéket, a lámpa gyújtási feszültségét. Ekkor minden átmenet nélkül jelenik meg a fény. A feszültség csökkentésekor ugyanígy, hirtelen alszik ki, mihelyt a feszültség lecsökken a lámpa ún. kioltási feszültségére. Ha egy ilyen lámpát pl. hálózati váltakozó feszültségre kapcsolunk, akkor a lámpa másodpercenként 100-szor villan fel, mivel az 50 Hz váltakozó feszültség másodpercenként 100-szor emelkedik a gyújtási feszültség fölé és ugyanannyiszor esik le a kioltási feszültség alá. Ha ilyen fénynyel világítunk meg egy mozgó tárgyat, akkor úgy látjuk, mintha ugrásszerűen (szaggatottan) mozogna. Ha forgásban levő testet világítunk meg ilyen lámpával, akkor előfordulhat, hogy úgy látjuk, mintha állna v. bizonyos sebességgel forogna előre v. hátra aszerint, hogy forgási frekvenciája megegyezik, ill. nagyobb v. kisebb, mint a lámpát tápláló váltakozó feszültség frekvenciája. Ez a stroboszkóp-jelenség, stroboszkóp-hatás. E jelenség alapján állítják be a forgó test fordulatszámát. A stroboszkóp-jelenség következtében baleset is keletkezhet, ezért tilos fénycsővilágítást használni pl. olyan munkahelyeken, ahol a munkagépek forgó alkatrészei frekvenciaegyezés esetén állni látszhatnak. "
Előzmény: Tóni bácsi (36740)
Joejoe1974 Creative Commons License 2010.07.19 0 0 36741
Azért nem szabad forgó gépek mellett neonlámpával világítani.Mivel állni látszik a gép.
Előzmény: subaaa (36739)
Tóni bácsi Creative Commons License 2010.07.19 0 0 36740

Mi igen! :)

 

De ha Te ilyet kérdezel, akkor nem tudod mi az a stroboszkóp hatás!!! Nézz utána, lusta vagyok leírni!!!

 

Röviden: a forgó jelet a felvillanás időpontjában állni látod!!!!!!

 

:-)))

Előzmény: subaaa (36739)
subaaa Creative Commons License 2010.07.19 0 0 36739
Ti forgás közben látjátok hogy mikor villan fel a lámpa, és jó helyen van-e a jelölés???
Előzmény: Tóni bácsi (36738)
Tóni bácsi Creative Commons License 2010.07.19 0 0 36738
Én is abban reménykedem, hogy a gyári jelölések nekem is jók lesznek. Az alaplapom az eredeti, a csere főtengelyen ellenőriztem a rögzítő stift furatát, hajszál pontosan megegyezik a poziciója a kiszerelt főtengely furatával. Korábban sosem volt gyújtás problémám. Az utángyártott főtengelyek, illetve alaplapok (a jelzés nélküliekről már nem is beszélve) esetében viszont okvetlen ajánlatos a strobis ellenőrzés. :-) 
Előzmény: Törölt nick (36736)
Tóni bácsi Creative Commons License 2010.07.19 0 0 36737
Köszi Tibikém még egyszer, meggyőztetek. Majd a Suzuki ákkujáról veszem le a feszkót a próbához.
Előzmény: Törölt nick (36731)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.19 0 0 36736

Így is tökéletes. Olvastam a Net -en, hogy akkor is műxik, ha a melegponti vezetéket néhány menettel rátekered a nagyfesz kábelre.

Ez a gyűjtőlencsés glimm a foglalattal nagyon tuti! :)

 

Nekem tized pontosan jók a jelölések, mert az eredeti alkatelemek jáccanak.

Nálad az lehet, amit a Marci mondott néhány HSZ -szel előbb. Összejönnek a szórások.

Felső Holt Pont jelölést, hogyan készítettél, hogy jól látható legyen?

Vmi jól látható mm skálán is gondolkodom a méréshez, (felfogatott fekete műanyag lapon fehér vonalak - ilyesmi...), mert akkor nem kellene annyira sötét környezet a jól láthatósághoz.

Előzmény: Törölt nick (36735)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.18 0 0 36735

Üdv!

 

Én a múltkorában készítettem hasonló egyszerű stroboszkópot, azzal a különbséggel, hogy a glimmlámpát egész egyszerűen sorbakötöttem a gyertyával. úgy is jól működött, egy gyűjtőlencsés fejű lámpát sikerült találnom, így viszonlag egész jó a fénye. azóta már sokféle motoron kipróbáltam.

 

nálad passzoltak a gyári előgyújtás jelzések? mert nálam nem, kb 3-4mm volt köztük. és a robi 55-ös kapámon sem. igaz egyik sem eredeti gyújtáselektronikával üzemel már.

Előzmény: Törölt nick (36726)
DeeeDeee Creative Commons License 2010.07.18 0 0 36734
Szia!
Ismét köszönöm a segítségedet!
Közben már elkezdtem a munkálatot, kézzel csiszolom a vázat, de a sárvédőnek nekimentem koronggal, mert sok helyen rozsdás volt meg foltos. A Tankot lenyomtam csiszoló géppel mert azis elég retek volt. Alapozót kezdtem tolni rá, aztán Very well akril festék és a végén rá a lakk.

Dee Dee
Előzmény: miko? (36667)
plero Creative Commons License 2010.07.18 0 0 36733
Akkor csak jól írtam ,hogy akkuról. :-)

A töltőnek a feszültsége is magas lehet és a feszültség szürése sem kielégítő.


Szerintem.
Előzmény: Törölt nick (36731)
kisnyaki Creative Commons License 2010.07.18 0 0 36732
Szia!
De mail is jó nekem.
Akkor légyszíves írd meg nekem hogy mi lehet a baja, meg az anyagiakat is aztán majd értekezünk!
Hallihó
Előzmény: lyeeee (36730)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.18 0 0 36731

Hát persze, hogy!

Semmi akadálya, csak azt nem tom, hogy a strobidban betápnak jó lesz-e a töltő kimenő fesz -e. Szkópon kéne megnézni, mert sztem ezen a kis terhelésen jóval többet szolgáltat 12 V -nál és pulzálhat is rendesen.

Ha akksiról járatnád, akkor ez a gond is ki lenne lőve!

Előzmény: Tóni bácsi (36728)
lyeeee Creative Commons License 2010.07.18 0 0 36730
Mail nem jĂł? Nekem lenne egy rossz, amde komplett 207 es 9es karbim,
Előzmény: kisnyaki (36729)
kisnyaki Creative Commons License 2010.07.18 0 0 36729
sziasztok fórumozók!
Mai napon tudtam szerezni egy babetta blokkot, kipufogó véget és egy vázat.
Majd teszek fel képet hogyan is alakul a motort.
Annyi kérésem lenne hogy ha van valakinek otthon a garázsban egy felesleges karburátora, és eladásra szánná kérem hívjon fel engem, mert nekem kellene egy.
Vaterán nem akarok venni, mert az zsákbamacska.
Tel.:+36302286173
Tóni bácsi Creative Commons License 2010.07.18 0 0 36728

Nagyon szépen köszönöm szépen. :-)))))

 

A meglévő strobim használatával kapcsolatban is kérem szíves válaszodat!

Előzmény: Törölt nick (36726)
plero Creative Commons License 2010.07.18 0 0 36727
Akkor még nem láttam a hozzászólásodat ! :-) :-(
Előzmény: Tóni bácsi (36721)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.18 0 0 36726

Arany Tóni Bácsikám, már el is készült az enyém ikertestvére, a tali alkalmával átadnám nagy tisztelettel!

(Az viszont egész 1xűen nem igaz, hogy bármiben is profibb lennék Nálad. Eddig nem tartottad fontosnak, nem volt időd megcsinálni, stb. :)

 

Leírom a villalakóknak is az elkészítését, hátha vki kedvet kap hozzá.

Előny: jól használható

Hátrány: sok és drága anyag, rengeteg idő idő és iszonyatos szakértelem kell az elkészítéséhez!!! :)

 

Vegyünk kb 1m hosszú koax kábelt. Az egyik végébe kössünk be egy Glimm lámpát.

(Meleg pont a lámpa egyik kivezetésére az árnyékolás a másikra.)

A kábel másik végét blankoljuk meg kb. 2 cm hosszan, az árnyékoló harisnyát vágjuk le a blankolás tövénél, a meleg pontra forrasszunk kb. 10 cm hosszú. minél vékonyabb, több eres szigetelt vezetéket. Ennek legvégét kb. 1 cm hosszan blankoljuk le. Szigeteljük el a megfelelő helyeket a forrasztásoknál és KÉSZ!!!

 

Használata:

A 10 cm -es melegpont vezeték szigeteletlen végét dugjuk a gyertyapipa középső érintkezéjének a helyére és így tegyük vissza a pipát a gyertyára - vigyázva, hogy ne essen onnan ki. Húzkodással ellenőrizni kell :)

A műanyag gyújtás dekli levétele után a Glimmlámpás végét vmilyen módszerrel rögzítsük a mágnes felső részéhez közel, oda ahol a jelölések rohangásznak. Nézzük meg, hogy nem lóg -e semmi a forgó részekre és indítsunk.

A Glimm elkezd villogni, azokban a pillanatokban, ahogy a szikrák keletkeznek a motorban. Minden egyes szikra alkalmával egy pillanatra felfénylik a lámpa és utánna gyorsan ki is alszik, a Glimm tehetetlensége nagyon kicsi,  éppen ez teszi a mérésre alkalmassá.

Abban a pillanatban, mikor a lámpa felvillan, megvilágítja a közelében levő területet, így a sebesen forgó mágnest és a gyújtás alaplapot is. 

Glimm lámpából nekem a 220V -os elosztók glimmlámpája vált be a legjobban.

És akkor most egy ébresztő kérdés:

Milyen kiegészítő jelzést kell elhelyezni és hová, hogy a tényleges mérést elkezdhessük???

 

Segítség: gondoljatok az előgyújtás definíciójára!

 

 

 

 

Előzmény: Tóni bácsi (36676)
tiger1342 Creative Commons License 2010.07.18 0 0 36725
Az állító csavarral van a baj: túl hosszú. Ilyet adtak a boltban, nem nagyon volt időm vacakolni vele, de ha beljebb tekerem, akkor már tolja a fékkart. Elég sokmindent kellene még csinálni ezen a mocin, mielőtt a polírozásra sor kerülhetne... Melós motor, nem nagyon izgat, ha itt-ott "patinás".

A gyertya egyébként NGK B6HS.
Előzmény: Törölt nick (36570)
tiger1342 Creative Commons License 2010.07.18 0 0 36724
Azt én is tudom wazz! Honnan szerezzek rendes méretpontos üléshuzatot, amit nem utólag kell felrakni, hanem ki lehet cserélni az eredetivel?
A tiédnek nagyon szép az ülése!
Előzmény: miko? (36564)
tiger1342 Creative Commons License 2010.07.18 0 0 36723
Hehe, ilyen mustársárga, nem az én művem, telibefújtak sokmindent, többek közt a váznyaktáblát, és a tankmatricát is... Még a hátsó racsnin is voltak festéknyomok! :)

Köszi a dícsérő szavakat!
Előzmény: lyeeee (36556)
Polúxx210 Creative Commons License 2010.07.18 0 0 36722
őő nem hiszem, puch maxin én még nem láttam cev cuccokat!
Előzmény: Törölt nick (36715)
Tóni bácsi Creative Commons License 2010.07.18 0 0 36721

Robikám ifjú Barátom!

 

Olvasd el még egyszer mit írtam???

 

:-)))

Előzmény: plero (36719)
Tóni bácsi Creative Commons License 2010.07.18 0 0 36720

Marcikám!

 

Ha Tiborom áldását adja a "felfedezésemre" mindjárt végig ellenőrizhetnénk az összes motorodat. Meg az enyémet is, ha össze lesz rakva.

 

:-)))

Előzmény: Törölt nick (36714)
plero Creative Commons License 2010.07.18 0 0 36719
A strobi 12V egyenfeszültségről működik. Babettán nincs ilyen. :-(

Akkuról viszont müködik. :-)

Előzmény: Tóni bácsi (36716)
Tóni bácsi Creative Commons License 2010.07.18 0 0 36718

Egyetlen Tiborom!

 

Van énnékem (még a Ladámból maradt) egy 12V tápfeszültségű stroboszkópom. Most az jutott eszembe, ha azt megtáplálnám a 12V-os akkutöltömmel, a szondáját meg ráraknám a moci gyújtókábelére, annak illene villogni a gyújtás pillanatában nemde???? 

 

Érdekes, hogy eddig nem jutott eszembe ez a módszer. :-(((((((( 

Előzmény: Törölt nick (36711)
dani6494 Creative Commons License 2010.07.18 0 0 36717
Köszönöm
most már 100%, hogy visszarakom a BING-et, egyébként az volt a baj hogy hirtelen , vagy erősebb fékezésnél fulladt a motor, és alapjáraton 1-1,5 másodperc kellett neki hogy felpörögjön.Ez volt a gond más nem is.
Előzmény: Törölt nick (36711)
Tóni bácsi Creative Commons License 2010.07.18 0 0 36716

Igen Marcikám, ezért lenne jó egy strobi. Ugyanis annak a felvillanásakor azonnal látnánk, hogy a két jel egybe esik-e.

 

Mindjárt beszélek Tiborommal.

Előzmény: Törölt nick (36714)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.18 0 0 36715
Ha már off-os a típus: a Puchokon ez a fényszóró nem véletlenül CEV 1211 típusú volt?
Előzmény: Polúxx210 (36698)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.18 0 0 36714
Igaz-igaz Tóni bátyám, nem volt pontos a megnevezésem. De miután behatároltuk, hogy miről is írtam: a jeladó tekercs elég összevissza tud állni az alaplapban. Gondolom eléggé függött ez a műszak felkészültségétől, odafigyelésétől.
Előzmény: Tóni bácsi (36701)
Polúxx210 Creative Commons License 2010.07.18 0 0 36713

Ezt nem tudom pontosan!Talán a bingel kevesebbet eszik!

Előzmény: dani6494 (36710)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.18 0 0 36712
Köszönöm
22 éve élünk itt elötte Bp.
Na annak a hullámvasútnak még nem mertem nekiengedni a Bódogot:(((aurtóval már élvezkedtünk rajta mi is :):)
Inkább kerülök a Babettával, Pázmánd-Vereb- felé.
Nadapról + aszfaltos út vezet át Pázmánd-ra ,igaz egysávos de még használható.(3km)

ilaris
Előzmény: 53zsiga (36696)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.18 0 0 36711

 

Hello Dani!

Nagy eltérés nem lehet a két karbival a fogyasztásban.

A spórolást a gázmarkolattal tudod leginkább befolyásolni!

Az üzembiztosabb a jobb. Sztem Bing (óóóóóó :))))

Előzmény: dani6494 (36710)
dani6494 Creative Commons License 2010.07.18 0 0 36710
a BING jobban is ment mint a jikov, de a fogyasztása is ugyan olyan a kettőnek?
Előzmény: Polúxx210 (36698)
53zsiga Creative Commons License 2010.07.18 0 0 36709

A keverék állitó csavarnak a teljes betekerés után 1/2 fordulatot kell visszatekerni?

A hibajelenség az, hogy a motor a gázkar utolsó harmadában nem pörög, fulladozik. a gyertyakép is elég tré, kormos. Kevés levegő, vagy sok benzin?

Polúxx210 Creative Commons License 2010.07.18 0 0 36708
neem csak 0,75-öt??............:))
Előzmény: Törölt nick (36707)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.18 0 0 36707
Majdnem 1 -et... :))
Előzmény: quadfreerider (36706)
quadfreerider Creative Commons License 2010.07.18 0 0 36706
Hány dl olajat kell tölteni a 207-es babetta blokkjába?
Joejoe1974 Creative Commons License 2010.07.18 0 0 36705
Vannak akik a jeladót "relé"-nek is hívják.Bár ez elég távoláll tőle :D
Előzmény: Tóni bácsi (36701)
Joejoe1974 Creative Commons License 2010.07.18 0 0 36704
De szép tiszta ez a blokk!;)
Előzmény: subaaa (36686)
subaaa Creative Commons License 2010.07.18 0 0 36703
Ahaaa király, kicsit bekésett az index. Bocs mindenkitől
Előzmény: subaaa (36702)
subaaa Creative Commons License 2010.07.18 0 0 36702

Nem jelent meg a hozzászólásom az előbb, remélem hogy később sem jelenik meg, mert most leírom mégegyszer:

 

Nézzétek meg mit csináltak a kedvenc útvonalamból!!! :(:(:(:(:(((((((((((((((

Majdnem mindig erre mentem, imádtam ezt az útvonalat!!

 

Ilyen volt: http://www.youtube.com/watch?v=WftWQWL4Ln0

(0:45-nél látható)

 

És ilyen lett:

 

Bocs ha dupláztam.   :(

Tóni bácsi Creative Commons License 2010.07.18 0 0 36701

Oké, csak sokan a gyújtás töltö tekercset (helytelenül) gyújtótekercsnek hívják. Amiről Te beszélsz, az a jeladó, vagy más néven impulzusadó. Az én (meg a hivatalos) szakszótáramban. (a Babetta gyújtótekercse a trafó)

 

Ugyanis ő nem gyújt, hanem a tirisztornak "küldi" a nyitó jelet, vagy nyitó impulzust. Hogy miért, azt már nem részletezem, úgyis tudod. :)

 

Nem kekeckedni akarok, csak mindíg szisztematikusan ragaszkodom a pontos megnevezésekhez.

 

Ilyen vagyok, bocsi!!! :-)))

Előzmény: Törölt nick (36684)
subaaa Creative Commons License 2010.07.18 0 0 36700

Ide nézzetek mit csináltak az egyik kedvenc útvonalamból!!!!! :(:(:(:(:(:(((((((((

Ez nekem egy trianon, de szó szerint!!!.... Majdnem mindig erre mentem!!

:(

 

Ilyen volt: http://www.youtube.com/watch?v=WftWQWL4Ln0

(0:45-nél látható)

 

És ilyen lett:

subaaa Creative Commons License 2010.07.18 0 0 36699

De persze karbi nélkül....

Én karbival együtt fizettem 15-öt.

Előzmény: subaaa (36697)
Polúxx210 Creative Commons License 2010.07.18 0 0 36698
Wáóóó a puch maxi első villa befigyel, na meg az öntött kerék, nem is tudtam hogy felmegy a 207-es nyakára! Am én a binget(műanyag úszó,gumis tűszelep) rajta hagytam volna, jobb karburátor mint a jikov

Előzmény: dani6494 (36692)
subaaa Creative Commons License 2010.07.18 0 0 36697
10 egység.
Előzmény: bazsika95 (36695)
53zsiga Creative Commons License 2010.07.18 0 0 36696

Szép helyen laksz!

Úgy 20-25 éve oda jártunk autóval hullámvasútozni Nadap és Lovasberény közé. Ha jól eltaláltad a tempót fergeteges érzés volt.

Előzmény: Törölt nick (36683)
bazsika95 Creative Commons License 2010.07.18 0 0 36695
:)
És mennyibe kerül egy iylen szép kis blokk? :)
Előzmény: subaaa (36691)
dani6494 Creative Commons License 2010.07.18 0 0 36694
Bocsi lemaradt :)
dani6494 Creative Commons License 2010.07.18 0 0 36693
egyébként lenne egy kérdésem:
nekem eredetileg BING karburátor volt fenn de átszereltem jikovra.
A kérdés pedig az lenne hogy akinek volt már dolga BING-el , meik karburátornak ideálisabb, kevesebb a fogyasztása?
dani6494 Creative Commons License 2010.07.18 0 0 36692
Heló
pár kép a motoromról:

subaaa Creative Commons License 2010.07.18 0 0 36691

Ez sajnos nem az én munkám. Így érkezett postán.

Tavaly is vettem tőle egy kb ugyanígy kinéző blokkot, a mai napig annak van a legegyenletesebb, leghalkabb járása, és az erejével is meg vagyok elégedve. Jó döntés volt gyros meg cigi helyett azt vennem. Inkább a motor állapota nem méltó a blokkhoz, amibe be lett építve.. :( Mondjuk az 4. javítóméretre van fúrva, ennyi a szépséghibája. Ez viszont csak a 2.-ikra, frissen fúrva. A lendkereket kézzel forgatva mégnagyobb kompressziót érzek, mint a tavalyiban.

Előzmény: bazsika95 (36687)
lyeeee Creative Commons License 2010.07.18 0 0 36690
Szia. koszonom a segitseget, sajnos pont abban a f.tengelyben van a persely amit ki kell dobni. Az elszinezodest szerintem en okoztam, amikor a csapagyal kuzdottem. Majd egy ismeros szerelovel kozossen szeretnem osszerakni a blokkot, hatha tanulok valamit.
Előzmény: lyeeee (36689)
lyeeee Creative Commons License 2010.07.18 0 0 36689
Szia. koszonom a segitseget, sajnos pont abban a f.tengelyben van a persely amit ki kell dobni. Az elszineződést szerintem én okoztam, amikor a csapágyal kuzdottem. Majd egy ismerős szerelovel kozossen szeretnem osszerakni a blokkot, hatha tanulok valamit.
Előzmény: miko? (36688)
miko? Creative Commons License 2010.07.18 0 0 36688
Hi,
A kékkel karikázott rész az elég durva.
A felület ilyen szintű elszíneződése egyértelműen rendellenes hőterhelésre utal.
Ez a tengelycsonk rész van ugye a hajtómű részben, és fut rajta a tűgörgővel csapágyazott körmös fogaskerék, és a szegmens dob is.
Nyílvánvaló, hogy nem volt olaj a hajtóműben, nem volt kenése a tengelyen forgó alkatrészeknek, és ettől kékült meg a tengelycsonk.
Ha még bemaródások, karcok is vannak rajta, akkor kuka a főtengely.
Előzmény: lyeeee (36681)
bazsika95 Creative Commons License 2010.07.18 0 0 36687
Ez aztán szép blokk :)
Rézkorongal "poliroztad"fel? :)
Előzmény: subaaa (36686)
subaaa Creative Commons License 2010.07.18 0 0 36686

Ha egy kicsit jobbra fordul az idő, én is szerelésbe kezdek!!!!! :):):)

 

Rutinműtétről van szó, motorblokk csere! :)

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.07.18 0 0 36685
Ha írtok mikor lesztek erre kimegyek integetni:P:P
ilaris
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.18 0 0 36684

Kedves Tóni bácsi!

 

A részletekben rejlik az igazság. Töltőtekercsről nem írtam. Gyújtótekercsről viszont igen (ami az alaplapba van beöntve a vasmagjával együtt). Ennek a pozíviója és a forgórészbe öntött mágnes pozíciója a mérvadó. Gyári jelölés ide vagy oda. A stroboszkóp nagyon jó megoldás, de nekem ez éppúgy nincs mint mikrométer vagy hónoló. De még festeni is csak ecsettel tudok...  :(

Előzmény: Tóni bácsi (36676)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.18 0 0 36683
Kedves Fórumtársak.

Ha már ennyit szaladgáltok itt az M7-esen.Az Autópálya 44es kilóméterszelvényében gondoljatok RÁM :))))))
A "Velencei pihenö" nevü benzinkút és pihenőhelytől 2 km re északra lakom . NADAP -on. A pihenőhely nekünk le-és feljáró is az M 7-esre.
Kellemes nyaralást mindenkinek ..

ilaris
lyeeee Creative Commons License 2010.07.18 0 0 36682
Szia. Koszi, remelem azert szepen lejon, a mar felragasztott matrica :)
Előzmény: Törölt nick (36664)
lyeeee Creative Commons License 2010.07.18 0 0 36681
ja, a kep :)
lyeeee Creative Commons License 2010.07.18 0 0 36680
Sziasztok. Ma megint nezegettem egy kicsit a f.tengelyeimet, meg szereztem csapagy feluto csovet. 36660 hozzaszolasom egy oriasi szakmai (es kezdo-i) okorseg, minenkitol elnezest is kerek. A kepen kekkel bekarikazott reszen (ahol a csapagy hozza sem ert :) ) korommel erezheto nagy "serules" es karcok vannak a pirossal karikazottom, meg egyenletesebb a felulet, bar ott is van elvaltozas, amit en sajnos nem tudok, hogy gyari, vagy elhasznalodas. De szerintem meg kell vennem az uj f.tengelyt Es megegyszer elnezest, az idiota hsz eim ert :)
miko? Creative Commons License 2010.07.18 0 0 36679
:-))))
(na meg elvégre olyan hogy "Négeria" ugye eleve nincs is, viszont Nigéria igen! szóval...)
:-))
Előzmény: Polúxx210 (36672)
miko? Creative Commons License 2010.07.18 0 0 36678
Tóni Bátyám!

Képzelj el a város határában sok kis tavat, sok vízparti vikend telekkel, amiken persze már rég nem csak vikendházak, hanem szép lakóházak is épültek.
Ide került a 207-es egy 60 körüli gazdihoz, akinek volt már babettája, nem is akármilyen, és amikor eladta, akkor jött rá, hogy mennyire is hiányzik a praktikuma, amit a bicikli nem válthat ki.
A városba való bejárásra, és a mindennapos áruházláncos bevásárlásnál van szükség a motorra, azért került rá kosár.
Amint átadtam, azonnal rá is pattant és elberregett letesztelni mennyi is fér a kosarába. :-)
Az oda-vissza úton több vételi ajánlatot is kapott, és amíg ott voltam, folyamatosan szívárogtak a szomszédok stírölgetni a gépet, mert ilyen helyen gyorsan terjednek a hírek, ahol közel-távol mindenki ismer mindenkit. :-)
De ez tényleg így van, mert ahol kivettem a motort a kocsiból, az kb. 200 m-re volt az új gazdi házától, és amig elpöfögtem vele a célig, egy kocsma szalad ki az útra, szintén vételi szándékokat jelezve, illetve anekdótázva, akiknek volt/van ilyenje.
Így aztán ilyen kis helyi sztár lett belőle néhány óra leforgása alatt amíg ott voltam, és a gazdi készségesen mutogatta és indította be minden kedves érdeklődőnek.
Megnyugodtam, jó helyre került.
Előzmény: Tóni bácsi (36677)
Tóni bácsi Creative Commons License 2010.07.18 0 0 36677

Pajtikám!

 

Ez olyan, mint amikor nekem csinálta szegény elhunyt barátom a kis garázskompresszort. Úgy beleszeretett gyártás közben, hogy mire készen lett, majdnem végrehajtó segítségét kellett igénybe vennem, hogy megkapjam a már előre kifizetett jogos tulajdonomat. :-))))))

 

Az lesz számodra a legfőbb vigasz, ha tényleg olyan gazdája lesz, akit Te is arra érdemesnek tartasz.

 

Én is kellemes nyaralást kívánok az egész családnak! :)

 

Ildi lányomék 25.-től Siófokon nyaralnak ugyanannál a kedves családnál, ahol mi is voltunk tavaly. Mi 28.-án leugrunk hozájuk látogatóba az öreglánnyal, de másnap már jövünk is haza. Igen sűrű lesz a programunk, így most sajna nem tudunk találkozni.

Előzmény: miko? (36668)
Tóni bácsi Creative Commons License 2010.07.18 0 0 36676

Marcikám!

 

Te valamit keversz!!!

 

A gyújtás töltőtekercs vasmag elhelyezkedésének semmi köze a gyújtási időpont beállításához!

 

Én azt tudom, hogy az én motoromnak jelölés szerint, az állórész furatainak hosszát figyelembe véve, (tolómérővel mérve) max. 1,7 mm-es előgyújtást lehet beállítani. Tudod, mondtam, hogy majd reszelek a furatokon, de még nem jutottam el odáig. Kíváncsi lennék, hogyan viselkedik az erőmű 2 mm-es előgyújtással. Mert ugye a gyár annak idején az 1,5 mm-t a 86-os benzinhez adta meg. Mint tudjuk, a 95-ösnek ennél nagyobb kell, mert egy picit lassabb az égése.

 

Egy biztos: a tökéletes időpont beállításához tényleg egy stroboszkóp kellene.

 

Majd Arany Tiborkámat megkérem, csináljon nekem egyet. Ő ebben (is) sokkal nagyobb profi nálam.

 

Hú de jó, hogy nincs az a kankós hőség!!! :-))))) 

Előzmény: Törölt nick (36666)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.18 0 0 36675

"...az előgyújtás beállítása szerintem nem ilyen egzakt dolog...."

 

Pontosan, gyorsan és egzakt módon beállítható a gyári előgyújtás értéke.

Eltérések, játékok érdektelenek mert a végét látod a maci-sajtnak.

Saját jelöléssel -  stroboszkóppal.

Előzmény: Törölt nick (36666)
sandor1027 Creative Commons License 2010.07.18 0 0 36674
Szerintem, a kék is frankó!
Előzmény: Polúxx210 (36672)
tirisztor22 Creative Commons License 2010.07.18 0 0 36673

sorry a féreértésér fogalmam sem volt hogylétezik e valamelyik tárcsa

É szbad tudnihogy ennek a gyönyörű babettának hány éves az új tulaja?

Előzmény: miko? (36671)
Polúxx210 Creative Commons License 2010.07.18 0 0 36672
Én is csak nigger tárcsát ismerek!

Előzmény: miko? (36669)
miko? Creative Commons License 2010.07.18 0 0 36671
tirisztor:
nem viccelek, persze szigorúan tárcsa viszonylatban, mert itt nem politizálunk.

Marci:
Ha ráér addig a 225-ös, amíg visszajövök, akkor belehúzunk a hengerébe 1 század millimétert!
tirisztor22 Creative Commons License 2010.07.17 0 0 36670
Ezt most komolyan kérdezed?!
Előzmény: miko? (36669)
miko? Creative Commons License 2010.07.17 0 0 36669
Bocsánat, az mi hogy "néger"?
Olyasmi,mint a nigger?
Előzmény: Joejoe1974 (36659)
miko? Creative Commons License 2010.07.17 0 0 36668
Köszönöm, most olyan üres a garázs nélküle. :-(

Bebugyolált és tankra hajtott kormánnyal útrakészen:



Előzmény: kettőtizes (36649)
miko? Creative Commons License 2010.07.17 0 0 36667
Nem tudom milyen puha az adott drótkorong ami nálad van, tegyél vele próbát a sárvédő belsejében, leviszi a sarat, és meglátod mennyire bánik durván a festéssel.

Egyébként ne használj drótkorongot a festés előkészítésére, csak a rászáradt/rákövült olajsár eltávolítására.
Nem kell egyébként sem fémtisztára zúzni a majdan lefestendő alkatrészeket, a gyári festés maradéka (a kézi csiszolás után) igen jó alap az újrafestéshez. Sokkal jobb, mint a spray-s alapozók. persze ahol a csiszolás után kilátszik a fém, ott alkalmazni kell alapozót.
Ne használj semmilyen gépi csiszoló eszközt, a sok lágy ívet a vázon és a sárvédőn kézzel lehet tisztességesen kicsiszolni. A gép igyekszik sík felületet belecsiszolni.
Előzmény: DeeeDeee (36653)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.17 0 0 36666
Bocs, hogy belekontárkodok, de az előgyújtás beállítása szerintem nem ilyen egzakt dolog. Ugyan a gyárban rájelölték a forgórészre, hogy hol is esik egybe a mágnes a gyújtótekercs vasmagjával, de a forgórésznek is van egy kis játéka a főtengelyen összeszereléskor, valamint az állórész gyújtótekercsének beöntéskor is történhetett némi elmozdulás, a jelölés sem feltétlenül oda került a forgórészen ahová kellett volna... stb. Szerintem egyáltalán nem probléma, ha valaki próbálgatással keresi meg a jó előgyújtás értéket. Igazán csak magas fordulatszámokon érződik ki a hatása, de érdemes a beállítással eltölteni egy órácskát.
Előzmény: Törölt nick (36663)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.17 0 0 36665

Tényleg fekete, de egyáltalán nem olcsó... Viszont simán elnyalja a fémet, hiába műanyag. Csak óvatosan vele.

 

http://www.fastgrinder.hu/nonwoven/black_cleaner.htm

Előzmény: Joejoe1974 (36659)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.17 0 0 36664

Szia!

 

Még nem volt rá alkalmam, jövő héten rákérdezek. De adok a saját készletemből, ha nem sikerül szerezni.

Előzmény: lyeeee (36658)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.17 0 0 36663

Háj vonci! :)

Hát volt vele dolgod akkor, de nagyon megérte, ahogy a végeredményt látom!

Sztem az előgyújtást állítsd vissza a névleges értékre, (1,5 - max 2mm) a végsebesség és a gyorsulás is javulni fog a szörnyetegnek. :)

Ricinust mé teszel a benzinbe - szorulása van?

Komolyra fordítva: tényleg minek az bele?

 

Előzmény: vonci (36652)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.17 0 0 36662


Köszönöm miko??kettötizes és mindenki...nek.

Bocs nemrégen értem haza.
Veterán autó -motoros találkozó és Velencei -tó körüli túra volt ma és kettö helyen is megnéztem őket .
Természetesen a Bódoggal.:)))))mentünk vagy 30 kilométert.))))
(csináltam képeket....)

Nos akkor ujrafuratás.----- Köszönöm ----------
Megnéztem Táboriék honlapját... bíztató!!!!!...

Információ hétfőn megy az érdeklődőnek..... Ő dönt.../ha feladja a harcot legfeljebb megveszem potom áron a 210est:(/

ilaris
DeeeDeee Creative Commons License 2010.07.17 0 0 36661
A helyes kifejezés: Afro-Amerikai tárcsa:P

Dee Dee
Előzmény: Joejoe1974 (36659)
lyeeee Creative Commons License 2010.07.17 0 0 36660
Ma neztem meg, ... kinyirtam a fotengelyem. A beillesztesi kiserletkor a Felmelegitett csapagy a Melyhutobol kivett fotengelyen vajatot csinalt maganak, es mely karcokat. Tok jo, mostmar tenyleg megvehetem azt a 4000Ft os f.tengelyt. De ha mar gyari uj f.tengelyem lesz, akkor lehet, hogy cserelni kellene az OSSZES csapagyat, nem?
Joejoe1974 Creative Commons License 2010.07.17 0 0 36659
néger tárcsa? :D az milyen?
Előzmény: Törölt nick (36656)
lyeeee Creative Commons License 2010.07.17 0 0 36658
szia marci! Beszeltel mar a kereskedovel matricarol? Mostmar feletteb erdekel:)
Előzmény: Törölt nick (36656)
DeeeDeee Creative Commons License 2010.07.17 0 0 36657
Köszi szépen a segítségedet, ismét:)

Dee Dee
Előzmény: Törölt nick (36656)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.17 0 0 36656

A festék eltávolításához a réz drótkorong túl lágy lenne. Tapasztalatból mondom, hogy még az ember kezét sem sérti fel, ha sikerül elbénázni valamit.

 

Ilyen durva eltávolítási feladathoz az acél drótkorong, csiszolópapíros gépek, vagy akár a néger-tárcsa is szóba jöhet, persze kromofágozás után mindezt. A váz felületét fémtisztára csiszolás után egyre finomodó csiszolópapírral végül át kell dolgozni, majd jöhet a wash primer.

 

Személy szerint már ezt nem biztos,hogy így végigjátszanám. Én a nagyját szuper-kromofággal eltávolítanám, durván átcsiszolnám, ami tud jöjjönn le. Aztán a kényes részeket amiket le kell majd ragasztani vagy eltakarni (csavarlyukak, csavarok környéke, váznyílások, nyaktábla környéke, kormánycsésze, stb.) kézzel teljesen fémtisztára csiszolnék, majd leragasztanám. Az egészet így el a homokfúvó céghez. Aztán csiszolópapírral eltávolítani a homokot és irány a fényező.

Előzmény: DeeeDeee (36653)
tibor200 Creative Commons License 2010.07.17 0 0 36655
36530 hozzászólásban
tibor200 Creative Commons License 2010.07.17 0 0 36654
Ja ha majd Babettát veszek, mert tervben van véve--- nem ajánljátok az Arol 2T-t. Mit lehet helyette ami jobb ?
DeeeDeee Creative Commons License 2010.07.17 0 0 36653
Sziasztok!

Marcell, miko?, említettétek, hogy a blokkot csakis réz drótkoronggal ildomos tisztítani. Ennek az oka, hogy a réz lágyabb, és nem karcol annyira?
Tervezem ujrafesteni a motort (nyilván nem a blokkot) és itthon vas (vagy vmi olyasmi) korongjaim vannak. A kérdésem, hogy lepucolhatom a vázat/sárvédőket/stb. azzal a koronggal, vagy azt is rézzel kéne?

köszi előre is,
Dee Dee
vonci Creative Commons License 2010.07.17 0 0 36652
Köszönöm a dicsérő szavakat!
Két hónap kellett az összerakásához(kb napi 9-10 óra),ebben benne van a festés és az alkatrészek utáni járkálás is. Új csapágyak,szimmeringek,kettes váltó,indító,és fékpofák,valamint a szegmens dob is cserélve lett mert a régi több helyen is repedt volt.A henger és a dugó jó volt,olajjal feltöltve volt elrakva.Beleszaladtam egy bakiba is:a kettes dob alatti szimmeringet beütöttem a csapágyig és engedte az olajat.Némi méricskélés után megint új szimmering, de ezt már csak az öntvénnyel egy szintbe ütöttem be és olajmentes lett a bordás szíjam is.Lehet ,hogy tudnom kellett volna de nem tudtam.Mikor kész lett beállítottam mindent a gyári adatok szerint és nem indult!Ekkor elkezdtem kísérletezni amelynek érdekes eredménye lett:a keverék csavar 1 fordulatra ki ,az előgyújtás a lehető legnagyobb értékre állítva, az ovális nyitás már nem engedi tovább,a benzinszint túlcsordulástól egy hajszállal visszább a súbertű a 2 rovátkába ,ez utóbbi az egyetlen gyári adat.1985-ös a gép és ezek az eltérések valószínűleg a kopásból és az utángyártott alkatrészek pontatlanságából származik.1 teljes napom ment rá a porlasztó és a gyújtás belövésére, de most már szépen ketyeg, kb 50 a vége. 1:40-es keverékkel járok és teli tankhoz teszek 1dl ricinust.Ha még érdekelnek részletek írok több mindenről , de most ennyi fért bele az időmbe. Még egyszer köszönök minden segítséget ,A GUMITOK KOPJON!

Vonci
Előzmény: Törölt nick (36571)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.17 0 0 36651
Ja hogy a 225-ös hengere! Az épp 39.50-es.
Előzmény: miko? (36644)
lyeeee Creative Commons License 2010.07.17 0 0 36650
Szia. Vegyuk ugy, hogy adtal nekem elonyt. Kezdj bele meg egy babsziba es versenyezzunk, hogy ki lesz kesz hamarabb ;) :D:D:D
Előzmény: miko? (36646)
kettőtizes Creative Commons License 2010.07.17 0 0 36649
Nem csak Neked fáj a szíved utána/érte, hidd el vagyunk még itt páran! :)
Öröm az ürömben, valaki igen megörül majd neki.

üdv:
kettőtizes
Előzmény: miko? (36646)
kettőtizes Creative Commons License 2010.07.17 0 0 36648
Ilaris!
Khm, ha a fúrás nem sikerült az nem jelenti azt, hogy kuka a henger-hengerfej páros. Újrafúrás és a hozzá illő dugó és mehet is a bejáratás. Természetesen nem ott fogja fúratni ahol már egyszer sikerült elszúrni neki. Mint olvashatod itt, többen közülünk már dolgoztattak Tábori mesterékkel. Nem olcsó, de jó a munka, amit nyújtanak.
Ez persze újabb anyagi ráfordítást jelent a márkatársnak, de mivel ebben az állapotában semmi hasznát nem veszi a mocinak, még mindig jobban megéri belefektetni, mintsem hagyni, enyészni.
"Á színpád á tiéd!" ;)

üdv:
kettőtizes
Előzmény: Törölt nick (36595)
Joejoe1974 Creative Commons License 2010.07.17 0 0 36647
meg ne fázz!
Előzmény: miko? (36646)
miko? Creative Commons License 2010.07.17 0 0 36646
Na, most ebben a kellemes melegben megyek és bepakolom a kocsiba a 207-es szépséget, és elviszem az új gazdijához.

:-((((
miko? Creative Commons License 2010.07.17 0 0 36645
Nekem van itthon hajszálpontosan olyan méretű szerelhető bowdenvégem, mint a gyári forrasztott. Úgyhogy minden szívás nélkül egy az egyben a helyére ment.

:-)
Előzmény: Törölt nick (36643)
miko? Creative Commons License 2010.07.17 0 0 36644
Digitális tolómérővel századmillimétert lehet mérni, a hagyományossal meg 5 századmilliméter pontossággal belemérsz a hengerbe, és máris kiderül melyik méretlépcső.
Én a második lépcsőtől (39,50) tudok segíteni, 1-2 századmillimétert le tudok hónolni a henger átmérőjéből.
Előzmény: Törölt nick (36642)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.17 0 0 36643

De mire beküzdöttem a dekompresszor támasz alá a csavaros bowdenvéget 40 °C-os garázsban!!! Aztán persze rögtön le is esett, mert nem húztam rá rendesen. Hétfőn ezt újra játszom.

 

Ettől függetlenül a legnagyobb melegben kedves feleségemmel átgurultunk Szolnokon a két restaurált géppel. Kicsit aggódtam, a 207-es motorja csak ma lett beindítva még. De semmi gond nem volt, gyönyörűen muzsikál. Jó, egy kis malőr történt, kifogyott a benzin és tartalékon kellett hazamenni. Meg hőgutát kaptam...

 

Tehát ha a 207-es dekompresszora működni fog, hivatalosan is elkészültnek nyilvánítom a mocit.

 

Amúgy jó nyaralást, majd gondolok rád munka közben görnyedve! :)

Előzmény: miko? (36624)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.17 0 0 36642

Kedves miko? barátom!

 

Fogalmam sincs, nem mértem. De csak tolómérőveltudnám megmérni, nincs mikrométerem. Hétfőn rámérek.

 

Jövő hétvégén költözünk, ha minden jól alakul.

Előzmény: miko? (36623)
lyeeee Creative Commons License 2010.07.17 0 0 36641
Hello
Koszi. Kivancsi vagyok, meddig marad ilyen. Egyebkent 4db (azaz nĂŠgy darab) 400ml es Very Well lakkot vettem, amennyit csak lehet, ra akarok fujni a gepre.
Előzmény: Joejoe1974 (36638)
lyeeee Creative Commons License 2010.07.17 0 0 36640
Szia. Akkor valami boltban keresek ra seegert. A RAL kodot meg amikor msn eztem viktor94 el (aki most jol eltunt mindenhonnan) talaltuk ki. De ezt en kevertem, tehat nem biztos, hogy pontos az arnyalat, de szerintem nagyon kozelit a gyarihoz. Koszonom
Előzmény: miko? (36636)
Joejoe1974 Creative Commons License 2010.07.17 0 0 36639
Nem is írtam még,valamelyik hajnalban azt álmodtam hogy valami nagy sárral teli helységben (pincében?) találtam egy sárga 207-est.Akkora sár volt hogy tengelyig ért.Megtekertem a masinát és beindult.Akkor ébredtem fel :(
Joejoe1974 Creative Commons License 2010.07.17 0 0 36638
Szép lett az állványod festése is!
Előzmény: lyeeee (36635)
Joejoe1974 Creative Commons License 2010.07.17 0 0 36637
Az utángyártottnak max a formája stimmel :(
Előzmény: miko? (36634)
miko? Creative Commons License 2010.07.17 0 0 36636
Állványcsapszeg a neve, és a két végén ott a horony. Seeger gyűrű kell rá, ha elfér, akkor alá egy-egy alátét.

Amúgy szépek azok a szürke festések.
A RAL színkódját honnan tudod?
Előzmény: lyeeee (36635)
lyeeee Creative Commons License 2010.07.17 0 0 36635
ennek a vacaknak a vegere kell a ket biztosito. te hogyan csinaltad?
Előzmény: miko? (36633)
miko? Creative Commons License 2010.07.17 0 0 36634
"komolyabb" gépeken igen, de a babettánál -ha jól eméxem,mert egyszer megméregettem- még gyárilag sem. (az utángyártott aztán végképp nem)
Előzmény: Joejoe1974 (36632)
miko? Creative Commons License 2010.07.17 0 0 36633
nem vágom mire gondolsz.
Előzmény: lyeeee (36631)
Joejoe1974 Creative Commons License 2010.07.17 0 0 36632
Sőt,igazából még ovális is a jó dugattyú,mivel a kipufónyílás felőli nagyobb hőterhelés miatt ott jobban deformálódik.
Előzmény: miko? (36628)
lyeeee Creative Commons License 2010.07.17 0 0 36631
Miko? te hogyan csinaltad meg a tamaszto tengelyenek a vegere a ket biztositot? Tudom milyen volt eredetileg (olyan, mint a teleszkopok biztositoja) de nekem eltunkek azok a(z) izek, a teleszkope pedig nem jo oda...
miko? Creative Commons License 2010.07.17 0 0 36630
Még egy eszembe jutott.
Nekem már fúrtak (3 ezer forintos fúrás) oválisra is hengert. Tehát ha egymásra merőlegesen mértem meg a furatátmérőt,akkor eltérő értékeket kaptam. És mivel itt századmilliméteres pontosságról beszélünk, egy ovális hengerben a dugattyúgyűrűk nem "zárnak", kicsi kompresszió és erőtlen motor, meg furcsa hangok az eredmény.
Előzmény: Törölt nick (36627)
miko? Creative Commons License 2010.07.17 0 0 36629
Ja és válasz a kérdésre:
Ha van egy rosszul illesztett hengered-dugattyúd, akkor újra kell fúratni megbízható műhellyel.
Alapszabály, hogy mindig egy adott - és körbeméregetett- dugattyúhoz illesztik hozzá a hengert. Ezért esélytelen szinte, hogy egy adott hengerbe utólag veszünk dugattyút, mert bár azt hisszük tudjuk a méretét, pl. 39,50, az jó is legyen, mert elég 0,02 mm eltérés és máris szorul, mint Marcinak.
miko? Creative Commons License 2010.07.17 0 0 36628
Több buktatója is lehet a hengerfelújításnak.
A henger és a dugattyú közti illesztési hézag az 0,05-0,06 mm.
Ha ennél kevesebb, akkor a bemelegedés során megszorul a dugattyú, ha nagyobb az illesztés, akkor meg kopog/csilingel a dugattyú a hengerben.

Dugattyú: ez nem egy egyszerű hengeres test, hanem attól eltérő geometriája van, pl. kúpos. A dugattyútetőnél kisebb az átmérője, a dugattyűszoknyánál nagyobb.
Az utángyártó ipar nehezen tud megküzdeni ekkora kihívással, és gyakran nem mérethelyes geometriájú a dugattyú.
Így előfordul az is, hogy bár jó az illesztés a dugó-henger viszonylatban, mégis megszorulgat, vagy kopog (főként hidegen).
Előzmény: Törölt nick (36627)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.17 0 0 36627
Noakkor mégegyszer!!!!!!!!!!!

A 36595 ös H.sz.-emre nem érkezett reagálás ezért "öreg professzorom" tanácsát követve megkérdezem másképpen :::::)!!!!!!!!!!!!!!!
1)
Mi a félreérthetetlen jele annak ,ha nem jó egy henger fúrása?????????
Hang???
, Lefulladás??
Kevés km után leállás???
Henger felforrósodása????
Egyéb????

2)
Mit tegyünk ha rossz a hengerfúrás ???

Elnézést a tolakodásért:::::::::

ilaris
miko? Creative Commons License 2010.07.17 0 0 36626
Arról nem beszélve, hogy a fúrás az még csak a durva megközelítése a méretnek, aztán jön a hónolás. Jó, mondjuk 5000 ft. körül már lehet kapni furathónolót.
De a micrometerekkel semmire nem mennek, mert furatmérő órára van szükség, anélkül nem lehet megcsinálni.
Ha meg is van a nagypapi forgácsolásban való jártassága, egy hengerfúrásnak vannak olyan tárgyi feltételei, amik nem biztos hogy ott állnak a polcon.
Előzmény: Tóni bácsi (36625)
Tóni bácsi Creative Commons License 2010.07.17 0 0 36625

Szia!

 

Semmi kétségem a nagypapi szaktudását illetően, de ugye nem gondolod komolyan, hogy egy régi kis orosz esztergapadon felfúrjátok a Babetta hengert????

Azért, mert a műveletet felfúrásnak hívják, ez nem azt jelenti, mintha egy 5 x 20-as laposvasba fúrnál egy 6-os lyukat!!!!!!!

Előzmény: kisnyaki (36603)
miko? Creative Commons License 2010.07.17 0 0 36624
"inkább csavaros bowdenvég fog felkerülni."

Teljesen egyértemű! Én is így orvosoltam.
Előzmény: Törölt nick (36621)
miko? Creative Commons License 2010.07.17 0 0 36623
Mi a furatméret most a hengerben?
Előzmény: Törölt nick (36621)
miko? Creative Commons License 2010.07.17 0 0 36622
Mindig Marci!

Hétfőn, vagy kedden áthelyezem a székhelyemet a balatoni kecóba 2-3 hétre (időjárástól függően).
Aztán jelentkezem, és legyártom Neked azt a hengert.
Lehet,h addigra mát Te is zuglói lakos leszel?
Előzmény: Törölt nick (36611)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.17 0 0 36621

Szia miko?

 

Igazad van, maradtak a rövidtávú gurulások. Kb. 5 km után túlmelegdés van. Érdekelne a módszered, mert különben megy a henger Táboriékhoz.

 

A 207-esem viszont tökéletes lett. A dekompresszor-vég nekem is leolvadt, úgy döntöttem nem is teszek fel másik ilyen utángyártott gagyi bowdent (érdekes módon a 28-ashoz gyártatott bowden nem olvad le...), inkább csavaros bowdenvég fog felkerülni.

Előzmény: miko? (36311)
Tóni bácsi Creative Commons License 2010.07.17 0 0 36620

Szia pappferi!

 

Én is Zoli barátom 207-esének hangját hallgatván döntöttem el, hogy azonnal küldöm a hengeremet fúratni Tábriékhoz. Tényleg nagyon rendesek, és tuti pontos munkát végezenek, amit szintén Zolitól tudunk. Igaz, megkérik az árát, (mifelénk 3.500.-) de nem sajnálom, mert így talán valóban nem kerül a MÉH-be a járgányom.

 

Szép (hűvösebb) hét végét neked, és mindenkinek! 

 

Baráti üdv: Tóni bácsi

Előzmény: pappferi (36598)
alfásgabi Creative Commons License 2010.07.16 0 0 36619
ok! köszi!
Előzmény: lyeeee (36617)
lyeeee Creative Commons License 2010.07.16 0 0 36618
Szia. Az enyemen is volt, de sztem elhanyagolhato.
Előzmény: pappferi (36616)
lyeeee Creative Commons License 2010.07.16 0 0 36617
Hello. Brigeciol, higito (en meg csavarlazitot is fujtam bele, meg amit talaltam :) ) az aztatas utan pedig kompresszorral kifujtam, meg drottal is "kivakartam" a trutyit.
Előzmény: alfásgabi (36615)
pappferi Creative Commons License 2010.07.16 0 0 36616
Az enyémen van néhány mélynek mondható kalapács ütötte nyom,csak ezért kérdeztem. (nem tudom,hogy miért,mert nem nálam történt..)
Előzmény: lyeeee (36614)
alfásgabi Creative Commons License 2010.07.16 0 0 36615
Szevasztok szakik! Múltkor valaki takaritott benzintankot! Az lenne a kérdésem hogy mit rakott bele? Hogyan takaritotta ki? Előre is kösz a válaszokat!
lyeeee Creative Commons License 2010.07.16 0 0 36614
Szia. Hat lehetne "fogni" rajta, mert ezen az esztergan van stabil elotolas, meg kesbefogo, ezert akar femre is (korlatozottan) hasznalhato. De kessel nekiesni hulyeseg, mert akkor eltunik a kis csikos bordazata, en ezert csinaltam drotkefevel is, hogy a csikok kozul kiszedje a koszt.
Előzmény: pappferi (36608)
pappferi Creative Commons License 2010.07.16 0 0 36613
Valóban jó volna nem csak egyedül "babettázni" !!!
Amit a városunkban látok az egy ütött-kopott 28-as,kettő 210-es és kettő 207-es egy sárga és egy piros.
A piros sárvédőjén a következő felirat: "nem adlak oda soha" :))))
Egyszer lesz nálam fényképezőgép és lefényképezem...:-)
Előzmény: kisnyaki (36603)
kisnyaki Creative Commons License 2010.07.16 0 0 36612
szia marcell!
Hát tudod azt a BABETTÁT ugyan az az ember szervizelte aki az enyémet is.
Többek között ő ajánlotta a 145 hőértékű gyertyát is nekem. De ez lerágott csont már.
Nem tudom hogy kálnokon hol vetted a motort de ha jöttél a főúton, akkor én a postával szemben lakom egy emeletes fehér színű házban és magas antennák vannak a háztetőn.
Ugyanis rádióamatőr a másik hobbim a motorozás mellett. De ez csak mellékes.
Előzmény: Törölt nick (36610)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.16 0 0 36611

miko? mester!

 

Na mit találtam munka után a garázsom átpakolásakor? Bizony a hiányzó 210-es hengert. Szóval ha még nem fogtál bele a saját henger megmunkálásába, akkor már ne is tedd, pár héten belül eljuttatom hozzád. Meg amúgy is marha meleg van most ehhez a munkához, én meg nem győzném fizetni a sört!

Törölt nick Creative Commons License 2010.07.16 0 0 36610

Wow!

 

A 28-as Babettám Máriakálnokról származik! Hangulatos hely, csak kissé messze volt Szolnoktól.

Előzmény: kisnyaki (36603)
pappferi Creative Commons License 2010.07.16 0 0 36609
akkor jó...:)))
Előzmény: kisnyaki (36605)
pappferi Creative Commons License 2010.07.16 0 0 36608
Mi van akkor,ha esztergán "fogsz" rajta egy kicsit? Nagyon elvékonyodik???
Előzmény: pappferi (36607)
pappferi Creative Commons License 2010.07.16 0 0 36607
jól néz ki ez a lényeg:)))
így vagy úgy,de javítottunk az állapotán :-)
Előzmény: lyeeee (36606)
lyeeee Creative Commons License 2010.07.16 0 0 36606
:D:D:D:D
Előzmény: pappferi (36602)
kisnyaki Creative Commons License 2010.07.16 0 0 36605
szia!
Kellő szakértelem, és tapasztalata van a nagypapának.
Én sem gondoltam komolyan hogy hip-hop felfúrom a sajátomat, amikor még annyira új hogy járatós a blokk
Előzmény: pappferi (36604)
pappferi Creative Commons License 2010.07.16 0 0 36604
"fel tudom fúrni a sajátomat."

Biztos vagy benne??????
Ez a munka szakértelmet,tudást és tapasztalatot igényel.
Csinálják sok helyen,de az eredmény sokszor kívánnivalókat hagy maga után :-)
Hagyd a profikra!! ( ez csak az én véleményem,azt csinálsz amit akarsz....)
Előzmény: kisnyaki (36603)
kisnyaki Creative Commons License 2010.07.16 0 0 36603
sziasztok!
A felfúrásnál hány tized millimétert marnak le a henger falából???
Tudtommal 0,2..mm
Mert ha még mérhető az elváltozás akkor én is fel tudom fúrni a sajátomat.
Nagypapa esztergásnak tanult, régi kis orosz esztergapadján szoktam ezt-azt csinálgatni.
Micro méter, Nanométer mérőt is találok nála.
Sőt még CNC esztergapadon is tudnák dolgozni ha nagyon erőlködnék.
Amúgy még egy kérdésem, van valaki babettázik Mosonmagyaróváron vagy annak környékén? Én Máriakálnoki vagyok.
Jó lenne babetással találkozni.
pappferi Creative Commons License 2010.07.16 0 0 36602
én meg beindítottam a motort aztán drótkefe,csiszolópapír....:))))
Előzmény: lyeeee (36601)
lyeeee Creative Commons License 2010.07.16 0 0 36601
Befogtam egy egyszeru esztergaba, attetelt a legmagasabb fordulatra allitottam, ra a drotkefet, meg egy lehelletnyi csiszolast es ilyen lett
lyeeee Creative Commons License 2010.07.16 0 0 36600
Koszi :) remelem minel hamarabb
Előzmény: pappferi (36599)
pappferi Creative Commons License 2010.07.16 0 0 36599
Szia!

Van egy olyan érzésem,hogy neked egy gyönyörűen felújított Babettád lesz:))

üdv:pappferi
Előzmény: lyeeee (36596)
pappferi Creative Commons License 2010.07.16 0 0 36598
Szia Tóni bácsi!

Ma én is beszéltem a Tábori mesterrel és valóban szimpatikus volt a hozzáállásuk.

Van egy másik motorblokkom amit fel fogok újítani és a hengert fúrni kell. Kaptam a Babettához,mondván,hogy besült,de mégsem,mert a dugattyú csapszeg biztosító gyűrűje ékelődött be és húzott nútot a henger falába:)))

Csak infót kértem,de nagyon kedvesek voltak és egy hét alatt visszajön a hengerem tokkal-vonóval....,postázni fogom nekik,az már biztos:)))

baráti üdvözlettel: pappferi

Előzmény: Tóni bácsi (36580)
lyeeee Creative Commons License 2010.07.16 0 0 36597
Miko? te hogyan csinaltad meg a tomaszto tengelyenek a vegere a ket biztositot? Tudom milyen volt eredetileg (olyan, mint a teleszkopok biztositoja) de nekem eltunkek azok a(z) izek, a teleszkope pedig nem jo oda...
lyeeee Creative Commons License 2010.07.16 0 0 36596
Sziasztok! Ma festegettem egy kicsit. Utoslso festesnek szantam, de meg kell ismetelni, ugyanis nagy kuladarabkak kerultek a feluletre. En kevertem ki a szint fekete cellibol es feher trinatbol. Szerintem nagyoneltalaltam!! A ral 7035-ot celoztam
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.16 0 0 36595
Szervusztok
Felkeresett a szomszéd településről /Sukoro/ egy Babetta 207es tulaj ,hogy látott itt
motorozgatni a környéken a Babettámmal és segítségre lenne szüksége....
Felfuratta a moci hengerét és azóta csak a baj van a Babettájával.
Nem húz, ötpercenként leáll,csörög- kattog a blokk.Nem tudja használni egyáltalán.
Amikor azt mondtam neki ,hogy:Véleményem szerint nem lett jó a fúrás ,és ez a motor így nem fog üzemelni, ugye nem nagyot tévedtem?????
Ajánlottam : vegyen másik henger -hengerfej párost akár a Vaterán ,vagy akármelyik hirdetési portálon..
Elkeseredett..
Abban maradtunk ,hogy megkérdezem tőletek is ,hogy a fent leírt jelenségek után van -e remény a Babettába lelket lehelni???
Véleményeket várok ... Köszönöm...
ilaris

Joejoe1974 Creative Commons License 2010.07.16 0 0 36594
Így már értem.egyszer a mustangon nem volt jól beállítva a gyujtás és az egész hangtompító cuccot átlőtte a járdáról az út túloldalára.Az akkorát szólt hogy kijöttek a házakból az emberek :D
Előzmény: subaaa (36593)
subaaa Creative Commons License 2010.07.16 0 0 36593

Úgy, hogy váratlanul lerázódott a kipuffvégem, a motorom fúziós atomereje pedig kilőtte a lezáratlan dobból a hangtompítót, mindezt 2 mp leforgása alatt.

Az is beletelt jó sok időbe, mire a kipuffvéget megtaláltam a gazok között.... :D:D

Előzmény: Joejoe1974 (36589)
kettőtizes Creative Commons License 2010.07.16 0 0 36592
Wehheh, khm, megen visszakerült a jobb oldali hirdetés :)))))))))))
kettőtizes Creative Commons License 2010.07.16 0 0 36591
Az igen!
Gratula!
Előzmény: vonci (36553)
dani6494 Creative Commons License 2010.07.16 0 0 36590
Heló
én ugyan ilyen fajta polirral ápolom a 207-est, előszört nyomsz egy kicsit(én egy ujjhegynit használok a tankra) és szépen finom egy patyolat tiszta ronggyal elkened, és addig dörgölöd amíg a tankba nem látod magadat:)
Előzmény: drag babetta (36573)
Joejoe1974 Creative Commons License 2010.07.16 0 0 36589
Bakker,hogy került oda? :o
Előzmény: subaaa (36587)
subaaa Creative Commons License 2010.07.16 0 0 36588
Fázzmeg.....megérkezett a postán a motorblokkom, de nem voltam itthon :(
subaaa Creative Commons License 2010.07.16 0 0 36587

Amely "hangtompító" azóta ott fexik valahol az M31-es autópálya mellett a szántóföldön....

Akinek kell keresse meg és használja egészséggel ;)

Előzmény: subaaa (36586)
subaaa Creative Commons License 2010.07.16 0 0 36586

Az új hangtompítómmal egy csapásra megszűnt ez a mély hangja a mocimnak, és bámulatosan szép hangja lett!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ilyen hangja volt régen:  http://www.youtube.com/watch?v=QYFCIKFItv4

Hallható ez a mély hang, és mára derült ki számomra hogy a hangtompító tehetett róla.

 

(Milliószor belinkeltem már régen, bocs az ismétlésért)

Előzmény: miko? (36585)
miko? Creative Commons License 2010.07.16 0 0 36585
Mindörökké Tóni 'bá!

Jó lesz az a gép, valahogy az az érzésem, hogy nem kerül mégsem vastelepre!

A Tábori mester nem tököl az időpontokkal, múltkor beviszem neki a hengert péntek délelött:
- ...és érdeklődöm, hogy mikor jöhetek érte?
- Mennyire sűrgős?
- Egyáltalán nem!
- Akkor hétfőre kész.
- Hétfőn délután jöhetek is érte?!
- Akár reggel 8-tól.
- És ha sűrgős lett volna?!
- Akkor ma délután.

Király arc, motoros gépmunkát csak nála!
És látod ebben a kánikulában úgy felforrósodott a hengerfejem, hogy a dekompresszor bowdwen forrasztott vége kiolvadt, ami ugye bőven 200 fok feletti üzemi hőmérsékletre utal. És a gép csak megy-megy..., és hallottad milyen szép hangja van.
Előzmény: Tóni bácsi (36580)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.16 0 0 36584

 

Suzuki GSXR :))

Tóni bácsi Creative Commons License 2010.07.16 0 0 36583

Dehogy kell azt kivenni! Így komplett befogják a gépbe, és már indul is a művelet.

Menj fel Táboriék honlapjára, ott látod a hengerfúrógépet!

Előzmény: subaaa (36581)
lyeeee Creative Commons License 2010.07.16 0 0 36582
Szia! ird be a google forditoba, hogy henger furas, vagy egyszeruen angolul ird be a youtub-ba es lesz egy csomo video rola . Nemreg tudtam meg ilyen formaban, hogy hogyan zajlik ez a muvelet :D
Előzmény: subaaa (36581)
subaaa Creative Commons License 2010.07.16 0 0 36581

Tóni bácsi, te tudod hogy hogyan zajlik egy henger fúrása?? Ki kell hozzá venni a perselyt?

Tévedés ne essék nem akarok házilag hengert fúrni, csak sosem láttam még ilyet, mitöbb elképzelésem sincs hogy hogyan zajlik az egész....

Előzmény: Tóni bácsi (36580)
Tóni bácsi Creative Commons License 2010.07.16 0 0 36580

Pótolhatatlan Pajtikám!

 

Nem vagyok én sámán, nebaszogassámán!!! :-)))))))))))))))

 

Persze, te tudtad, hogy nem kell annyi bisz-basz, de én először csináltam naaa!!!

És hidd el, nem csak a leírás szép, a munka is az volt, nagy élvezettel csináltam.

:-))))))))) Tudod miért? Mert jó volt a tanító mesterem!!!!!!!!! :-))))))) Sajnos a végtermék ennek ellenére hagyott "némi" kívánni valót maga után, (dugattyú, gyűrű csörgés) de a jövő hét közepére ez is meg fog oldódni. Tábori bácsi akkorra igérte, hogy visszakapom a felfúrt hengeremet.

 

Nagyon szimpi volt az is náluk, hogy kérdésemre elmondták, a csomagban lesz egy leírás, hogy milyen olajjal, milyen keverési aránnyal, milyen sebességgel és kb. hány km-re javasolják a bejáratást. Hát ez szinte súrolja a tökéletes kiszolgálás felső határát. Igaz, nem tudom máshol mi a módi.

 

Szóval egyáltalán nem bánom, hogy náluk többe kerül, mint egyéb gépműhelyben.

 

:-))))

Előzmény: miko? (36579)
miko? Creative Commons License 2010.07.16 0 0 36579
Szép leírás, magam sem csináltam volna különbül! :-)))

Na meg ennyit a főtengely-behúzó-célszerszám előzőleg feltételezett szükségességéről.
Őszintén: úgy érezted, hogy hiányzik?
Előzmény: Tóni bácsi (36575)
lyeeee Creative Commons License 2010.07.16 0 0 36578
Szia. Akkor itt en kapkodtam el a melegitest, pedig nem csak 2 pillanatig melegitettem, nem kis langal... Na majd legkozelebb :))
Előzmény: Tóni bácsi (36575)
lyeeee Creative Commons License 2010.07.16 0 0 36577
Szia. Ha hiszed, ha nem, egyedul az tartja bennem a kedvet (nem is kicsit), hogy a festett tank es elsovilla itt van a szobamban es olyan szep, hogy nem lehet itt feladni :D
Előzmény: miko? (36563)
lyeeee Creative Commons License 2010.07.16 0 0 36576
Ok. Ma rendelek meg 3 kolyo csapagyat es megprobalom, de lehet, hogy szerelo segitseget is igenybe veszem. Koszonom
Előzmény: miko? (36562)
Tóni bácsi Creative Commons License 2010.07.16 0 0 36575

Szia!

 

Én is most cseréltem először főtengelyt.

 

Először a hibernált főtengelyre ejtettem rá (a szó legszorosabb értelmében!!!) a hőlégfúvóval felmelegített csapágyakat. Aztán vissza a főtengely csapágyastól a fagyasztóba. Másnap ráraktam a jobb oldali blokkfélre a tömítést hőálló zsírral megkenve, a hajtómű fogaskerekeire, illetve tengelyek végeire és a csapágyakba csöpögtettem némi olajat. Ezután felmelegítettem a jobb oldali blokk félben a csapágy fészket, majd egy könnyű mozdulattal belehelyeztem a főtengelyt. Ezután felmelegítettem a bal oldali blokk fél csapágy fészkét, majd ráraktam a már elkészült egységre. Két könnyű kopp a gumikalapáccsal, és minden stabilan a helyén volt.

 

Összeszerelés után a főtengely is, a hajtómű is kottyanás mentesen, tökéletesen forogtak. :-))))

 

Én is készültem csapágy beütő csövekkel, de egyáltalán nem volt rájuk szükség!!!

Előzmény: lyeeee (36546)
subaaa Creative Commons License 2010.07.16 0 0 36574

"az egyik motorblokktartó csavart pedig nem lehet a pedál lánckerekétől kivenni, ha balról jobbra van behelyezve, márpedig gyárilag így volt"

 

Bizony így van gyárilag, látom most te is megtapasztaltad hogy mi a magyarok istene! :D

Szakadtam a röhögéstől amikor megláttam :D (az már csak mellékes, hogy a láncot sem lehet szépen kibújtatni a kislánckerék mellett, azt is szét kell szedni, bár nem egy nagy was ist das.)

 

Nem értem mért szidod a tervezőket. Ezt a motorblokkot soha az életben nem fogják kikapni a mocidból a közért előtt :D

Előzmény: Törölt nick (36572)
drag babetta Creative Commons License 2010.07.16 0 0 36573
Szevasztok ! Ne higgyétek hogy eltüntem , még mindíg ugyanúgy olvasom a fórumot mint eddig csak nem írok ! Ma vettem polír pasztát csak nem tudom hogy hogy használjam! Még sosem políroztam és gépem sincs ! Esetleg meg lehet oldani máshogy a dolgot ?
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.16 0 0 36572

Bizony igazad van, a jelenséggel találkoztam már. De nem csak Arol produkál ilyen lerakódást a gyűrűhoronyban. Nekem a szintetikus Challoils is épp ezt művelte. 500-1000 km-enként pucoltam a hengert, hengerfejet, dugattyút. 1:50-es arány mellett.

 

Ettől függetlenül elhasználom azt az olajat amim van, a bejáratás után úgyis szét akarom majd szedni a motorokat.

 

A 207-esben kicseréltem a motort, a sajátja került bele. Kicsit csörögve indult, de kezd tisztulni a hangja. Már rögtön sokkal szebben, halkabban jár, a 10 m-en amit mentem vele még erősebbnek is tűnt kissé. De a kuplungot még össze kell csiszolni, alig tudtam elindulni. Vár még rám a világítás áramkörének befejezése, mert a két blokk eltérően volt vezetékelve. És ismét szidom a 207-es tervezőit! Meg magam, hogy a múltkori összeszerelskor nem gondoltam arra, hogy ki kell vennem a motort.

A vezetékelés tökéletesen alkalmatlan a motorcserére, a csúszósarukat át kell helyeznem, az egyik motorblokktartó csavart pedig nem lehet a pedál lánckerekétől kivenni, ha balról jobbra van behelyezve, márpedig gyárilag így volt. Azt hittem szétverem az egészet, amikor megláttam! Most még jobban szeretem a 210-eseket.

Előzmény: miko? (36530)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.16 0 0 36571

Elismerésem Vonci!

A célodat tökéletesen elérted. Ismét életre kelt egy Babetta!

Őszintén: én a legjobban az ilyen HSZ -eknek örülök.

Mennyi idődbe került, amíg ennyire jutottál?

Miket kellett pótolni, mert egyik"kosárban" se volt?

Előzmény: vonci (36553)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.16 0 0 36570

Most látom, hogy több kép is van. :)

 

Nem lenne célszerűbb az új fékbovden másik végénél rövidebbre venni a hosszt, mert akkor beljebb tekerhetnéd az állító csavart. Ez azért lenne előnyösebb, mert a későbbi kopások miatti ráállításhoz maradna menethossz az állítócsavar kitekeréséhez.

...

Az én gyertyám pontosan ugyanilyen színű, sztem gratulálhatunk magunknak :)))

Ez pontosan milyen gyertya?

Előzmény: tiger1342 (36552)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.16 0 0 36569

Aztaaa, milyen szép színe van!

Fék-kar konzolt és gázbovden házat szépen polírozd le, majd meglátod mennyit dob a megjelenésén!

Előzmény: tiger1342 (36552)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.16 0 0 36568

Na ez az, hogy máshol volt a hangsúly! Ebben az esetben azonnal elbúcsúztam volna Tőle, mert csak a totális segítség inspirál másokat is hasonló viselkedésre - én ezt belátom.

Ha le tudnám neked zongorázni a különbséget, én lehetnék a Yehudi Menuhin :)))

 

....

Asszem akkor mindkét fékemben fékbetéteket kell cserélnem, függetlenül a ferrodol vastagságtól. Előtte azonban jól lecsiszolok belőlük és be is fűrészelgetem a Tigris tanácsa szerint - hátha befejezik ezt az őrületet.

Előzmény: miko? (36565)
tirisztor22 Creative Commons License 2010.07.16 0 0 36567

Ezt teherautókon szokták amikor már nem fog a fék és ciripel meg durva hangokat ad és azt hiszik elkopott akkor szétszedik és mit látnak hogy a ferodol tök ép és csak annyi hogy a külső rétege el van "kristályosodva"

Ilyenkor fognak egy csiszolótés egy durva csiszolópapirt és medolgozzák vele a ferodolt mikor ismét normális visszarakják és oylan mintha úly lenne először szerintem ha nincs elkopva annyira próbáld meg ezt és ragd vissza a gyárit(ha utángyártott akkor hagyd a francba dobd ki)mielött egyméretpontatlant veszel

Előzmény: miko? (36566)
miko? Creative Commons License 2010.07.16 0 0 36566
A fékpofák nyikorgása, csikorgása mindig a ferrodol keménységére és ebből fakadó tapadására vezethető vissza.
Ha zavar, akkor csere felújítottra.
Előzmény: Törölt nick (36532)
miko? Creative Commons License 2010.07.16 0 0 36565
Tiborom!
Segítettél valakinek, és az nem elhajtani akart, nem azt mondta, hogy "az isten fizesse meg", hanem megkérdezte mivel tartozik.
Ettől miért borult el az agyad??
Előzmény: Törölt nick (36540)
miko? Creative Commons License 2010.07.15 0 0 36564
Gyertyakép zsír, az ülés szakadt!

:-))
Előzmény: tiger1342 (36552)
miko? Creative Commons License 2010.07.15 0 0 36563
" Elment a kedvem az egesztol.:("
Két dolog van:
1. meggyötört csapággyal nincs értelme összerakni, nem fog működni
2. ha az első kudarcnál így feladod, akkor tényleg nézz más után (menj el pl. péknek)
Előzmény: lyeeee (36548)
miko? Creative Commons License 2010.07.15 0 0 36562
"Miko? neked hogyan sikerult felmelegiteni ugy az izet, hogy csak ugy rapottyant a helyere a f.tengely en a csapagy?"

Benzinlámpával.
De nem javaslom, mert az eléggé koncentrált "hősugárzás"-al rendelkezik, ezért gyakorlatot igényel.
Villanyrezsó még ami klasszikus csapágymelegítő eszköz, vagy egyszerűen a konyhai gáztűzhely sütője 150 fokon.
Szóval felmelegíted a csapágyat kb. 150 fokra, ezt úgy tudod leellenőrizni, hogy ráköpsz, és annak sercegve kell pattogni rajta, a főtengelyed meg hűtött, és akkor úgy pottyan a helyére, ahogy mutattam.
Ugyanakkor mindig legyen kéznél egy olyan átmérőjű csődarab mint a csapágy belső gyűrűje, hogy ha netán megakadna a csapágy (mert pl. ferdén áll a tengelyvonalhoz képest), akkor villámgyorsan (mielött a két alkatrész felvenné egymás hőmérsékletét) kocogtatással a helyére lehessen kísérni.
Előzmény: lyeeee (36546)
Mr. Chips Creative Commons License 2010.07.15 0 0 36561
Hát nagyon szépek a Babettáid. Elismerésem. Egyik barátom is felújított egy 28-ast, az is gyönyörű lett, kicsit erőtlen(mivel teljes motor generál nem volt, úgy tudom), de az alapjárat olyan gyönyörű, és szabályos, hogy az én 207-esemhez képest muzsikált :-) .
A zöld 210-esen az a rezó nem egy eredeti Babetta dobból lett kialakítva véletlenül? Vagy csak én látom/gondolom rosszul?
Előzmény: Törölt nick (36519)
miko? Creative Commons License 2010.07.15 0 0 36560
Forca Inter!
Előzmény: vonci (36553)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.15 0 0 36559

Felhívom a kereskedőt akitől kaptam a matricákat és megkérdem van-e még neki. Legrosszabb esetben azenyémet is fel tudom ajánlani. De azt csak akkor, ha kiderítem, hogy az egyszer általam megépítendő Transistor 40 milyen tankmatricával létezett. Ugyanis ha 3-ból 2 db matricát elajándékozok, akkor az egyik oldalra már nem tudnék mit ragasztani.

 

Előzmény: lyeeee (36557)
pappferi Creative Commons License 2010.07.15 0 0 36558
Szia!

" működő gép legyen két kosárnyi rozsdás alkatrészből. "

Szép Babettát raktál össze,gratulálok:)))

üdv: pappferi
Előzmény: vonci (36553)
lyeeee Creative Commons License 2010.07.15 0 0 36557
durva, hogy milyen hulye vagyok... Most olvastam csak el az utolso mondatod :D Hat az biztos, hogy gyonyoru gepezet lesz, meg az is, hogy vigyazok ra, de meg nem vagyok azon a szinten, hogy ilyen aprolekos legyek. Ettol fuggetlenul elmondhatod, hogyan tudnal segiteni. Mailom publikus :)
Előzmény: Törölt nick (36521)
lyeeee Creative Commons License 2010.07.15 0 0 36556
Szia. tok jo a szinvilaga a mocidnak. Nagyon jol nez ki! :D
Előzmény: tiger1342 (36552)
kisnyaki Creative Commons License 2010.07.15 0 0 36555
Szia!
Itt a link ahol látod a gyertyákat, össze tudod hasonítani.
LINK
Régebben volt egy részletesebb is nekem, de most nem találom.
Előzmény: tiger1342 (36552)
tiger1342 Creative Commons License 2010.07.15 0 0 36554
Hát, ha technikai gond, abban esetleg segítenék, de ha kifogyott a benya, akkor sétáljon csak el a kútra, ahhoz nem kell segítség! :)
Előzmény: Törölt nick (36540)
vonci Creative Commons License 2010.07.15 0 0 36553
Na végre!
tiger1342 Creative Commons License 2010.07.15 0 0 36552
Most szereltem fel az új fékbowdent, meg kivettem a gyertyát a színe végett...
Csináltam pár képet:

























Vélemény?
subaaa Creative Commons License 2010.07.15 0 0 36551
A beszúrásra is kattints rá!!!!! (Ezt sok új emberke be szokta nézni....)
lyeeee Creative Commons License 2010.07.15 0 0 36550
Szia. Hat velem ilyen nem fordulhat elo, mert be sem tudom raki a f.tengelyt.
Előzmény: Joejoe1974 (36549)
Joejoe1974 Creative Commons License 2010.07.15 0 0 36549
Ugyan már.A szerelésben benne van az ilyen.sajnos a tanulópénzt meg kell fizetni mindenkinek.Én jártam úgy hogy délelőtt mustang blokk ki.Havertól kapott főtengely bele,blokk össze és bele a vázba.Az első próbaúton megszorult a főtengely alsó csapágy mert a srác nem szólt hogy a főtengely kint állt az esőn egy ideig.Összetört a gögőskosár,a görgők kettétörtek.A csap meg fél miliméter mélyen berágódott.Két főtengelyt szétszedtem,a jó alkatrészekből raktam össze egyet.És elsőre ütés nélkül futott.Főtengely be a blokkba,blokk vissza és estig még próbaút is volt :D
Előzmény: lyeeee (36548)
lyeeee Creative Commons License 2010.07.15 0 0 36548
koszi a valaszt. Felrakom igy, azt kesz... Elment a kedvem az egesztol.:(
Előzmény: Törölt nick (36521)
lyeeee Creative Commons License 2010.07.15 0 0 36547
koszi
Előzmény: bazsika95 (36517)
lyeeee Creative Commons License 2010.07.15 0 0 36546
Sziasztok. Ma, teljessen elment a kedvem minden fele szerelestol... :( Mai f.tengely berakasom eredmenye egy halott csapagy. A forgattyushaz ket oldalaba szepen beraktam a csapagyakat. Nem sikeult ugy, mint a youtub-os videon, hogy csak belepottyanjon, de azĂŠrt szĂŠpen, a rĂŠgi csapagy kozbeiktatasaval belekocogtattam. A baloldali csapagyat felmelegitettem es elkezdtem belekocogtatni a fagyasztobol kivett tengelyt... Hat pesze, hogy nem ment. Kiakartam venni, erre jott a csapagy is. Kivettem, es a belso peremet utogetve raakartam utni a tengelyre a csapagyat, szetment a szele, levetem lehuzoval, vagy fĂŠl ora alatt es lotyog meg csunya hangja van. Miko? neked hogyan sikerult felmelegiteni ugy az izet, hogy csak ugy rapottyant a helyere a f.tengely en a csapagy? A kovetkezo probalkozasom az lesz.
vonci Creative Commons License 2010.07.15 0 0 36545
Nem megy a képfeltöltés!
vonci Creative Commons License 2010.07.15 0 0 36544
Itt van?
Joejoe1974 Creative Commons License 2010.07.15 0 0 36543
Jótett helyébe jót ne várj.
Na jó ez nem mindig igaz,de akkor is.Neked se ingyen adják az anyagot,nem tudom mit gondolt.lehet azt hitte féláron adták neked és te is annyiért adod.Én egyszer adtam kölcsön benzint a gilerából egy babettába,igaz havernak.Az hozta is vissza pár perc múlva.
Előzmény: Törölt nick (36540)
vonci Creative Commons License 2010.07.15 0 0 36542
vonci Creative Commons License 2010.07.15 0 0 36541
Itt is van!
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.15 0 0 36540

Történt velem ma reggel egy "motoros" sztori, közzéteszem, hogy mi a véleményetek?

Reggel 6.45, indulok a Babival a melóba, 7 -re járok a kerületen belül.

Az utcánkból megérkezek az első kereszteződésbe és ott látok egy középkorú, kopasz srácot a sztenderen levő motorja mellett, vakarja a fejét tanácstalanul.

Én hülye, intek Neki, hogy "mi a helyzet, gond van?"

Odajön és mondja, hogy a motorjából fullra kifogyott a benzin. (Honda, vmi chopperszerű fekete moci, a tankján van a km -órája, 4 ütemű) 

Azonnal döntök: segítek Neki.

Mondom, tolja a motorját utánnam, van annyi benzinem, amennyivel eljut a melóhelyére. Tolás közben elmeséli, hogy valszeg a biztonsági őr kollégái tréfából(!) átállították a benzincsapját tartalékra és így történt meg a malőr.

Megérkezünk a házunk elé, bemegyek, lefejtek és kihozok egy másfél literes palack 95 -ös tiszta benzint, betölti a tankba.

Most jön a lényeg: Nyújtja vissza az üres palackot és a következőt mondja szó szerint: "Tartozom valamivel?"

Elborította a fos az agyamat és mondtam, hogy 2 dologgal tartozik:

 

1. 500 ruppóval a Shell benzinért, mert nekem is pénzért adták, 345Ft/liter

2. Hálás köszönettel, hogy segítettem és még a melóból is elkéstem és levert a víz abban a melegben ahelyett, hogy a Babimmal motoroztam volna ezalatt.

 

Átvettem a pénzt, de akkor már láttam, hogy a fejéhez kapott, mert nagyon elkezdett köszönömözni.

Asszem, ma eldöntöttem, hogy ismerősöket és barátokat kivéve én befejeztem az ilyen segítség-nyújtásokat.

Ti is kerülhettek hasonló szituba.

Mi erről a véleményetek?

 

 

vonci Creative Commons License 2010.07.15 0 0 36539
Sziasztok Babszisok!
Képek a kész motoromról Nincs semmi tuning, cél csak az volt, hogy működő gép legyen két kosárnyi rozsdás alkatrészből.
Vonci
tiger1342 Creative Commons License 2010.07.15 0 0 36538
Vatera?
Előzmény: dopike89 (36536)
tiger1342 Creative Commons License 2010.07.15 0 0 36537
Próbáld ki a robogós trükköt: ferdén fűrészelj be "járatokat" a ferrodolba, így a fékpor le tud tisztulni a pofákról, lehet az okozza a hangot.
Nekem is csinálja ezt a hátsó fékem, ezért mostanában inkább az elsőt használtam, meg is lett az eredménye: reggel eltéptem a bowdent egy combosabb fékezéssel. Na utána nem csak a forróságtól volt melegem, hanem hogy meg tudok-e állni csak hátsó fékkel...

Amúgy a sikító pofa úgy tudom a tükrösödés mellékhatása.
Előzmény: Törölt nick (36532)
dopike89 Creative Commons License 2010.07.15 0 0 36536
újabb kérdésem lenne: nem tud vki olcsón, akár használt első lámpát szerezni? hol lehet ilyet? (BP, 18.ker) kerek lámpát természetesen!:)
dopike89 Creative Commons License 2010.07.15 0 0 36535
Köszi a segítséget kisnyaki!
Joejoe1974 Creative Commons License 2010.07.15 0 0 36534
Nekem is nyikkant a fék a babikon.
Előzmény: Törölt nick (36532)
Joejoe1974 Creative Commons License 2010.07.15 0 0 36533
Hm,a jó öreg arol 2t :D
Előzmény: miko? (36530)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.15 0 0 36532

Minden megálláskor iszonyat nagyot nyikkan az első és a hátsó fékem is.

Tehát közvetlenül a leállás előtt  kezdi el és 1-2mp -ig tartó k.rva hangos süvöltésszerű nyikkanás a vége, ezután áll meg teljesen a mocim.

Egyébként normálisan működnek menetközben a fékek, tiszták és szépen meg is csiszováltam mindent (ferrodolok, dob.)

Majd elsüllyedek a lámpáknál, mindenki odakapja a fejét. Ilyenkor én is körbenézegetek, hogy vajon honnan jön a zaj :))))))

Mostmár úgy használom, hogy a teljes megállás előtt megszüntetem a fékezést és "lábfékkel" fejezem be, már unom, hogy mindíg beégek. Tiszta gáz...:-/

Tudtok megoldást? (Humorosok kíméljenek :)))))

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.07.15 0 0 36531

Hello Tiri!

1értelműen persze, hogy!

Minden szavad igaz, tényszerű, megcáfolhatatlan volt!

:))))))

Előzmény: tirisztor22 (36511)
miko? Creative Commons License 2010.07.15 0 0 36530
Arol 2T:
Nézd meg a képet, és gondold el, hogy valamelyik gépeddel ez történik, amibe oly sok munkaórát beletettél. Nem hinném hogy Arol 2T-t érdemel bármelyik motorod.
A képhez: a motorolaj kokszosodva ég el lerakódva a forró felületeken.
Ennek kárát látja pl. a gyűrűhorony is, és a gyűrű beégve a kokszba megszorul a horonyban. Jelen esetben az alsó teljesen, a felső már majdnem teljesen meg volt ragadva. Nem is működött a motor.
Ilyenkor jön a gyűrűhorony kapirgálás...
... és az azon való morfondírozás, hogy hány golyót lőnék annak a fejéba aki ezt beönti a tankba!!!
(nem személyeskedés, remélem tudod)

Előzmény: Törölt nick (36527)
miko? Creative Commons License 2010.07.15 0 0 36529
"Csakis az Arol 2T-re tudok gondolni. Most bólogatsz és sóhajtozol?"

És forgatom a szemeimet... : bejáratáshoz a világ legsz@rabb olaját?!

MARCI!!!!!
Előzmény: Törölt nick (36527)
bazsika95 Creative Commons License 2010.07.15 0 0 36528
Hali:)
Tegnap teletankoltam a gépezetet.
De sajnos reggel amikor kimentem megnézni a mocit rossz kép fogadott :(
Ugya nem benzinálló lakkal fújtam le ezért tök ronda lett :(:(
A sárvédőkre is került benzin és hát ilyen ofltos lett :(:( Na de majd ha lesz pénzem akkor tudom hogy mivel kell lefújni hogy ne legyen máskor is ilyen probléma :(
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.15 0 0 36527

Köszönöm a dícsérő szavakat!

 

A 28-as bizony a kipufogóból szelel. Szándékosan. Amikor teljesen kitömítettem és csak a gyári nyílás maradt, akkor gyakorlatilag mozdulni sem bírta fojtástól. Feltettem egy másik véget, amit a gazdája megfurkált és ment, mint a golyó! A hangja persze nagyon nem volt jó, így visszatettem a sértetlen véget, de elhagytam a körbefutó tömítést. Így a felvételen is látszik talán, hogy a dobból körben is kifúj, nem csak a kis csövön át. Ettől függetlenül olyan egyenletesen jár, amit nem vártam volna tőle.

 

A 207-es motorja több sebből vérzik, pedig nem kéne. Ha minden összejön, holnap kicserélem az eredetire, legalább megnézem hogy azt hogy újítottam fel. Amúgy a motorján kívül a gázhúzó és a csengő is csörög, mivel igencsak egyenetlen a járás...

 

A zöld Babetta kipufogóját Tóni bácsinál láttad pedig, csak sokkolt a rozsdahalom és erre már nem emlékeztél... Egy nagy jövő előtt álló ékszerészmester keze munkája, aki szerintem bánja, hogy megvált tőle. A motort szintén én újítottam fel, ez az egysebességes 210-es blokk. Abban semmi tuning nincs, igazából szinte semmi nincs benn, nem is értem, miért működik, de megy mint a golyó.

 

A 225-ös pedig... Hát... Hajnalban megint gyötörtem vagy 12 km-t, de ismét túlmelegedett. Aztán nem akart indulni. Mindegy, amúgy is le akartam tenni, mert a 28-as hátsó kerekét kellett még renberaknom. De még ilyet: elsőre oda nyúltam, ahova kellett. A gyertya elektródái közé került egy kis szemcse. 30 km van a motorban és benne van az eredeti benzinszűrő a tankban, meg egy kiegészítő szűrő a benzincsövön. Csakis az Arol 2T-re tudok gondolni. Most bólogatsz és sóhajtozol? Igazad van ismét, de még van egy fél literem, el akarom használni. Aztán még van 2 l Challoilsom! :)

 

A 28-asra visszatérve: a Mitas nem hibázott az abroncsokkal. Csak szélesebb tömlővédő gumiszalagot kaptam mint kéne, így méretre vágtam, hogy ne akadályozza az abroncsperem igazodását. Valamint előkerült a zsír is a gumiszereléshez, ugyanis az újrakrómozott ráf belső felülete azért kicsit rozsdás maradt, a keskeny abroncsméret miatt pedig a tömlő nem nyomta a helyére a peremet. Most tökéletes az első és hátsó kerék is! Csak úgy siklik az aszfalton, és most már tudom: életem első küllőzése is tökéletesen sikerült.

Előzmény: miko? (36524)
miko? Creative Commons License 2010.07.15 0 0 36526
Az a helyzet, hogy ez nem minisztérium szintű rendeletkiadási hatáskőr a smkp. rendszámoztatása, hanem országgyűlési törvénymódosítás kérdése.
Ez kb. egy-másfél éve meg is volt: a quadokat rendszámosítani kell, az smkp.-kat hagyták ahogy volt.
És ez mindaddig így is lesz, amíg az országgyűlés fel nem veszi napirendi pontjára ezt a kérdést.
Szerintem így kormányváltás után nyugodtak lehetünk, van más dolguk...

Az más kérdés, hogy -így magyarosan- már megvannak az elképzelések,hogy mennyire kéne lehúzni a smkp.-tulajokat.
De törvényi felhatalmazás erre nincs.
Előzmény: Törölt nick (36522)
kisnyaki Creative Commons License 2010.07.15 0 0 36525
Bocs, dopike89-nek ment a hozzászólás! (36520)
Előzmény: kisnyaki (36523)
miko? Creative Commons License 2010.07.15 0 0 36524
Kedves Marci!
Le a kalappal elötted, és a babettáid elött.
Tátva maradt a szám a 28-as (kipu leszámítva, de tudjuk miért) és a 207-es láttán.
Gyönyörűségek!!!! (persze Te is) :-))
Nézd el nekem, hogy sárgán világítok az irigységtől, és ezért van hozzáfűzni valóm.
Ami szembetűnt végignézve a videókat, hogy se a 28-asnak, se a 207-enek nincs finom, bársonyos új hangja. Ebbe szerintem szerepet játszik a technika is, mert valószínűleg élőben egész mást hallanék a hús-vér füleimmel, mint amit a kamera mikrofonja a hangskálából esetleg elnyel és mást felerősítve ad vissza a felvételen.
Pl. a 28-asnak van egy olyan érces hangja, mintha kifújna a kipufogó valahol, vagy a végdarab meg lenne fúrva.
A 207-esnek viszont a blokkjából hallok ki olyan hangokat, amik nem illenek a gyönyörű szépséges látványhoz.
Azért érdekes mindez, mert a zöld-custom gép hangjai teljesen rendben vannak, szinte muzsika.
Asszem nem láttam még rajta, milyen rezó ez?
Előzmény: Törölt nick (36519)
kisnyaki Creative Commons License 2010.07.15 0 0 36523
Szia!
Elvileg nem
Mert a 207-a légszűrő maszkja teljesen levédi az egész karburátort.
Maximum a légszűrő szedhet be port, de ha a légszűrő betétjét először átmosod benzinben, utána megvárod hogy a benzin lepárologjon és lehelet vékonyan felviszel rá egy kis olajat (én a keverékbe használt STHIL-olajat kentem rá) és ezt is lecsöpögteted visszarakod, akkor elvileg az olaj megfogja a port.
Ja és ne ijedj meg ha a légszűrőben ilyen fémdorzsi-re hasonlító párnát találsz, az enyémbe is olyan van.
De mondjuk a por bárhová eljut, én szoktam vele menni a határba és minden egyes út után átfújom az egész motort kompresszorral és ámen.
Remélem nem írtam hülyeséget és tudtam segíteni!
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.15 0 0 36522

Sajnos ki kell egészítenem a mondókádat. Még. Még nincs rendszámosítva a segédmotoros kerékpár, de a jogszabályok szépen alakulnak. Így a rendészeti díjszabás már megszületett, csak még nem tudják behajtani, ugyanis még nem kell vizsgáztatni, átíratni, regisztrálni. De amint megszületik ez a passzus, az összes hivatal készen fog állni arra, hogy beszedje azt a pénzt tőlünk, amit pl. a szabad pálinkafőzés által okozott bevételhiány ellensúlyozása miatt be KELL szedniük.

 

Most lesz az, amikor nem mi döntünk: iszunk vagy vezetünk. Döntenek mi helyettünk mások. :( De mit kezdjek majd az olcsó pálinkával? A Babettába nem jó!

Előzmény: miko? (36515)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.15 0 0 36521

Háát...

Ez valószínűleg 206-os tank és nem 207-es.

Régebben lehetett kapni utángyártott matricát ebben a méretben is és épp az volt rajta, mint a te matricádon. Onnan tudom, hogy nekem küldött is az egyik kisker ilyet, szerintem épp az utolsó darabjait. Vagy lehet még 28-as Babetta matricában is gondolkodni, én gyártattam pár darabot. Csak arra nem emlékszem, hogy 207-esen volt-e abban a formában. Ha előbb publikált videót megnézed, azon láthatod is talán...

 

Ha megígéred hogy gyönyörű gépet építesz és vigyázol is rá, akkor segítek.

Előzmény: lyeeee (36512)
dopike89 Creative Commons License 2010.07.15 0 0 36520

Sziasztok!

 

Először is bazsi95-nek köszönöm a tegnapi segítséget!:)

Másodszor: attól, hogy homokos/földes úton megyek a 207-es babettámmal, szennyeződhet a karburátor? Ha igen, meg lehet-e ezt vhogy előzni?

Előre is köszi!

Törölt nick Creative Commons License 2010.07.15 0 0 36519
miko? barátom ötletétől vezérelve tegnap lencsevégre kaptam a 4 gurulóképes Babettámat. Nem tökéletes még minden, de azért hátha tetszik valakinek a csörgés-csattogás...

http://videa.hu/videok/jarmuvek/babetta-225-super-grand-lux-jawa-moped-motor-fz5toeSMYNFU7HBc

http://videa.hu/videok/jarmuvek/jawa-babetta-28-felujitott-moped-motor-wvG3hOIEThrT07Nc

http://videa.hu/videok/jarmuvek/restauralt-jawa-babetta-207-felujitott-moped-motor-dZX7OJvUSCQtAn8w

http://videa.hu/videok/jarmuvek/jawa-babetta-210-custom-moped-motor-tuning-sFU9HBOosOlkgWAZ
tiger1342 Creative Commons License 2010.07.15 0 0 36518
Mosd ki, hátha összemegy! :))

Vagy csinálj rá papírsablont, és pingáld fel a jawa feliratot! :)
Előzmény: lyeeee (36512)
bazsika95 Creative Commons License 2010.07.15 0 0 36517
Ez aztán szép lett :)
Jól néz ki ezzel a színnel!
Előzmény: lyeeee (36512)
miko? Creative Commons License 2010.07.15 0 0 36516
"Na mi a f@sz legyen???"

Igyál sört!
Előzmény: lyeeee (36512)
miko? Creative Commons License 2010.07.15 0 0 36515
Mi van?!

Semmiféle nyílvántartásban nincsenek a segédmotorkerékpárok (ahhoz rendszám kéne), innen kezdve nincs átírás, ha nincs átírás akkor nincs eredetiségvizsgálat.

Kötelező biztosítás kell rá, amit az adás-vételi papíroddal bármely biztosítónál kötsz egy évre 3-4-5 ezerért, és kész.
Előzmény: tibor200 (36513)
Babetta Rider Creative Commons License 2010.07.15 0 0 36514
Mit akarsz egy babettán átíratni XDXD?Mível 50 es adásvételivel megveszed majd párezer forintért kötsz rá biztosítást.Eredetiségvizsga meg átíratás babettára ilyet sem hallottam még :DDD
Előzmény: tibor200 (36513)
tibor200 Creative Commons License 2010.07.15 0 0 36513

Üdv Mindenki !

Arra gondoltam veszek egy olcsóbb babettát 20-30 eft ért . De most gondoltam rá az átírási és egyéb költségeknek is utánanézek. Szörnyülködve láttam egy oldalon eredetiségvizsgálat 14000 ft

Milyen átírási költségei vannak ? Nem tudja valaki ?

Ha van valakinek eladó jó állapotú gépe az is érdekelne

lyeeee Creative Commons License 2010.07.15 0 0 36512
Sziasztok! Na mi a f@sz legyen??? :D:D:D:D
tirisztor22 Creative Commons License 2010.07.15 0 0 36511

Igen gondoltam hülyeséget irok:DDD

Csak olyan bonyolult volt amit leirt (vagy csak ugy irta le)?

De  azért van benne értelmes dolog is amit irtam nem?

Előzmény: Törölt nick (36508)
Tóni bácsi Creative Commons License 2010.07.15 0 0 36510

Zsoltika!

 

Nagyon szép lett!!!! :-)))))))))))

 

Muszáj visszaküldenem??? :-)))))))))))))

miko? Creative Commons License 2010.07.15 0 0 36509
Nekem is ugyanez a bajom Tóni Bátyám!
Az rendben van, hogy ilyen-olyan típusszámú a gyertya a gyártóknál. De miért nem tudható, hogy az milyen hőértékű?
A katalógusaikban benne van, hogy melyik milyen autó/motorba kell.
De hogy miért titkolják -ráadásul szisztematikusan- a hőértéket, azt nem értem.
Előzmény: Tóni bácsi (36507)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.15 0 0 36508

Hello tiri!

Ahogy a Gálvölgyi mondta, anno: "Pörölnék veled Ovidon..." :)

Azt írod: "hogyha a termelt áram és az áramfogyasztók nincsenek összhangben akkor valaminek mennie kell jobbik esetben csak a vezeték de sokkal rosszabb is lehet..."

Mi van!? Kinek van mumsza?

 

Nincsenek itt "adapterek", nincs "zárlat", nincs semmi gond.

Alkatrészeket (egyetlen kis NYÁK -on az első lámpaházba kell elhelyezni. Még hűtés se kell, olyan kicsi a disszipatív veszteség - persze azért mindenki tesz rá. Csak azok kellenek hozzá, amiket leírt. Néhány alkatrész.

 

Tipustól függően alapban 20-30W a kivehető teljesítmény. kisnyaki - ha jó munkásember és amennyiben az egyenirányítást és stabilizálást normálisan megcsinálja, akkor - ebből kb. 5W -ot használna fel a LED -es komplett világításra! - beleértve a veszteségeket is.

Nagyobb fényerő kisebb telj. felvétellel. Unalomig ismert technikai megoldással. Bőven járhat róla egy LED -es index is.

Mi (lehet) itt a gond?

 

Előzmény: tirisztor22 (36505)
Tóni bácsi Creative Commons License 2010.07.15 0 0 36507

Tudod Pajtikám véleményem szerint annak a himbilimbije szoruljon bele a kutya seggébe, aki kitalálta, hogy megváltoztassák a régi, jól bevált, békebeli hőérték feliratozást!!!! Mennyivel egyszerűbb volt. Ugye? Ezek a rohadt újkeletű számozások bilire ültetik az (öreg) embert. :-((((((( Arról nem is beszélve, hogy az egyik gyártó emelkedő, a másik meg csökkenő számsorral adja meg a hőértékeket. :-((((((

 

De mindegy, le van szarva még a szar is! Meg aki szarta az is!!! Már bocsánat, de ez a személyes véleményem!!! 

Előzmény: miko? (36483)
sandor1027 Creative Commons License 2010.07.15 0 0 36506
Ez talán megoldja a problémádat.
http://www.jawababetta.co.cc/page.php?5
Előzmény: kisnyaki (36502)
tirisztor22 Creative Commons License 2010.07.15 0 0 36505

Igen hogyha a termelt áram és az áramfogyasztók nincsenek összhangben akkor valaminek mennie kell jobbik esetben csak a vezeték de sokkal rosszabb is lehet

Szeintem hagyd a francba ezt a LED ügyet, túl bonyolult és az ára sem kicsi a teljes rendszernek és azt nagyon nehéz megoldani amugy is hogy egyensulyban legyen a termelés és a fogyasztás, nem egyszerübb bele venni minden hónapban két égőt (márha neked ilyen gyakran kiég)? Szerintem igen és akkor még az adapterek elrejtéséről szó se volt meg ha zárlat van amugy is szétvisz ott mindent, ez az én véleményem de te döntesz, azért én lebeszélnélek

Előzmény: kisnyaki (36502)
bazsika95 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 36504
szia!
Ilyenk ell az úszóházhoz: http://anzomotor.hu/babetta/csapagyszimeringtomites/uszohaztomites-p4394.html
Aztán a szívótorokhoz ilyen: http://anzomotor.hu/babetta/csapagyszimeringtomites/babetta_szivotorok-p4254.html
És ilyen meg a szívótorok és a hengerhez :)
Remélem jól írtam :D
És örülök ha tudtam segíteni!
Üdv:Balázs ;)
Előzmény: dopike89 (36503)
dopike89 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 36503

Sziasztok!

 

Van egy 28 éves babettám, nem rég vettem, tud vki segíteni, hogy milyen tömítés kell a karburátorba?

Előre is köszi!

kisnyaki Creative Commons License 2010.07.14 0 0 36502
szia, csak attól féltem hogy a trafók hibásodtak meg, és a neten csak komplett gyújtáslapot találtam.
Egyenirányítás nem probléma, egy egyszerű GRAETZ HÍD megoldja.
A feszültség stabilizálást meg akár egy stabilizáló IC, de úgyis lennének a LED-ek betáppontja elé bekötve 1kohm-os söntellenállás(= előtétellenállás) ami ha megfutna a villany a 6V rendszerben képes lenne annyira visszaszabályozni a feszültséget hogy a LED-ek nem károsodnak.
De ha mondjuk nem sikerül elérni a kívánt stabilitást a rendszerben, akkor meghibásodhat valamelyik elektromos alkatrész?
Pl.: világítótekercs, tirisztoros egység, trafó???
Előzmény: Törölt nick (36501)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.14 0 0 36501

Azt nem értettem, hogy milyen trafókat féltettél ami 22 ezer forintos...

 

De lényeg, hogy a LED-es átállásnak sok buktatója van. A legfontosabbak:

- egyenirányítás kell

- feszültségstabilizálás kell (alapból épp az izzók ellenállása tartja egyensúlyban, 6 V körül a világítás áramkörének feszültségét)

Előzmény: kisnyaki (36500)
kisnyaki Creative Commons License 2010.07.14 0 0 36500
Elnézést, az izzókat szeretném cserélni LED-re.
Hogy félreértés ne essék.
Előzmény: kisnyaki (36497)
bazsika95 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 36499
:)Enyém most lett felújitva a ballagási pénzemből:) (csak a motor! :P )
És még bejáratós:D
De ma kitakarítottam akipufogot!
Öcccsém ami abba volt fúúú...Úgy le volt raktodva a kox :D úgy kellet felvakarnom...
Meg a könyökcsőböl egy droóttal kipiszkáltam na még ott is annyi volt hogy szerintem még 1cm-es lyuk se volt a gáz eltávozásának...
És msot szép mélyhangja lett :) és erősebb.
Előzmény: pappferi (36498)
pappferi Creative Commons License 2010.07.14 0 0 36498
Van egy jó kis mopedem és szivesen jövök-megyek vele :)))
Valóban sokat hajtom,de a szezon végén kap majd egy felújítást,mert ráfér már.
Előzmény: bazsika95 (36495)
kisnyaki Creative Commons License 2010.07.14 0 0 36497
Mai napon este elindítottam a mocit, és mivel sötét volt bekapcsoltam a lámpát is.
Jön a csavar, megyek-megyek 200méter után nincs fény.
Mondom király, ha a trafóknak annyi akkor 22 ropi egy utángyártott. Fincsi nem?
Gyorsan lekapcsoltam a lámpát és uzsgyi haza, szerencsémre nem lett semminek semmi baja műszerem szerint adja le a feszt. A hátsó lámpa adta meg magát.
Arra gondoltam hogy nem cserélem a lámpát, hanem az első és hátsó helyére tennék LED izzókat (nem 1db-ot hanem mondjuk 5-6db) csak hát ugye ezeknek közel nincs akkor áramigénye mint az izzóknak (nem vesznek fel 25W-ot).
Szerintetek a tekercsek kibírnák ha kisebb terhelésnek lennének kitéve???
Mondjuk 5-10W???

Én előre ilyen ledekre gondoltam
http://www.hestore.hu/termek_10020300.html

Hátulra pedig:
http://www.hestore.hu/termek_10020297.html

Ezekről a ledekről nem találok semmi infót hogy hány wattot fogyasztanának.
Szerintetek megoldható???
bazsika95 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 36496
Én ilyen helyeken úgy szeretnék motorozni:) olyan szép és békés lehet:)
Előzmény: pappferi (36493)
bazsika95 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 36495
Ez aztán szép :)
Te jó sokat hajtod a kicsikét :)
Előzmény: pappferi (36489)
Joejoe1974 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 36494
Cuki a masina!
Előzmény: pappferi (36489)
pappferi Creative Commons License 2010.07.14 0 0 36493
www.babetta.pappferi.fotoalbum.hu

Csak tudnám,hogyan kell linket berakni...!!!!
:))))
pappferi Creative Commons License 2010.07.14 0 0 36492
Az utóbbi időben összegyűlt néhány fotó,ezért úgy gondoltam feltöltöm nagyobb méretben is :-)

pappferi Creative Commons License 2010.07.14 0 0 36491
Gyere no...!!!!
Várlak szeretettel :-)
Előzmény: subaaa (36490)
subaaa Creative Commons License 2010.07.14 0 0 36490

Jajjjj de örülnék, ha Bátonyterenyén motorozhatnék!!!!!

Irigyellek ám!!!

Előzmény: pappferi (36488)
pappferi Creative Commons License 2010.07.14 0 0 36489
A képek... :)))

















pappferi Creative Commons License 2010.07.14 0 0 36488
Sziasztok!

A hajnali motorozás nem jött össze,de a kánikula ellenére délután mentem egy kicsit:)))
Őrület ez a meleg,többször meg kellett álnom cigizni valami árnyékos helyen,mert pihentetni akartam a motort és a gumik is forrók voltak.
Mennyi lehet az aszfalt hőmérséklete?????

Az utóbbi napokban elmerészkedtem egy kicsit hosszab utakra és olyan mintha tisztulna a motor :-) (magasabb lett az alapjárat,egy kicsit jobban reagál a gázadásra és füstöt eregetett rendesen..)

üdv:pappferi
Joejoe1974 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 36487
Hm,pofás darabok!
Előzmény: lyeeee (36486)
lyeeee Creative Commons License 2010.07.14 0 0 36486
Ilyen kafa indito pofak voltak benne. Ma nem lesz kesz a blokk, mert kell meg 2 csapagy --> ebbol adodoan masik gazego, mert ebben igy is alig van, tartalyt meg nem kapni....
lyeeee Creative Commons License 2010.07.14 0 0 36485
Sziasztok! Elkezdtem a blokk felujitasomat!!! Ott tarttok, hogy be kell helyezni az uj f.tengely csapagyakatt, meg a simmeringeket. DE! A kozepso fogaskerek (207.300) olyan mertekben lotyog, hogy ha a lanckerek tengelyt forgatom, akkor fura hangal uti a masik fogaskereket. Kb. 1-1-5mm lotyogese van. Cserelni kell a vezetotarcsat, mert a lehuzasnal beletort egy csavar. Rakok fel kepet a benne levo inditopofarol. DURVA :)
Joejoe1974 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 36484
Én is azzal jártam annyk idején.Még az MB1000 skodánkból maradt meg.Aztán vettem brisket de sosem volt tökéletes vele.
Előzmény: Tóni bácsi (36480)
miko? Creative Commons License 2010.07.14 0 0 36483
Szívesen Tóni Bátyám!
Ahogy mondtam viszonylag sok gyertyacserével (és motorozással) elég jól be lehet lőni egy addig ismeretlen hőértékű gyertyát, ha az embernek vannak hozzá referencia gyertyái.
Márpedig a GDR-es Isolatorjaimra rá vannak írva a hőértékek, így ezekkel vetettem össze a Briskeket.
Így jött ki,hogy N17-N15-N14 175-200-225 hőértékű cuccok.
De mindegy, mert nem veszek egyet se!

:-))

(ez olyan nekem,mintha az AROL 2T tulajdonságait elemezgetnénk, miközben akkor sem lenne szabad venni belőle, ha 10 forint lenne egy liter)
Előzmény: Tóni bácsi (36474)
kisnyaki Creative Commons License 2010.07.14 0 0 36482
Látom a link-et nem raktam be rendesen.

http://www.forstrade.hu/cgi-bin/webshop?s=55&g=15
Előzmény: kisnyaki (36477)
bazsika95 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 36481
Gy van :)
Nekem eddig bevált...
Aztán kíváncsi leszek hogy meddig lesz jó :) De szerintem nem lesz gond... szerintem :)
Előzmény: Tóni bácsi (36479)
Tóni bácsi Creative Commons License 2010.07.14 0 0 36480

Szia!

 

A barátainktól tudom, hogy nekünk a PAL 7-es gyertya a legjobb.

Előzmény: tirisztor22 (36478)
Tóni bácsi Creative Commons License 2010.07.14 0 0 36479

Szia Balázs!

 

Én mindíg is azt használtam, nekem jó volt. Igaz, most a hőértékeket illetően kicsit összekeveredtem, de ettől még nem veszek másmilyet.

 

Ha kész lesz a motorom, majd kipróbálom azt a PAL 7-est, amit Marcitól kaptam kölcsön.

 

Arra nem kaptam még kielégítő választ, hogy mi befolyáslja a motorunkon, hogy melyik gyertyát szereti. Mert többen, több félét favorizálunk.

 

 

Előzmény: bazsika95 (36476)
tirisztor22 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 36478

sziasztok lenne egy kérdésem,

Ha már volt róla szó akkor elnézést kérek mert átsiklottam felette

Milyen hőértékű PAL gyertya jó a babettába? A számozása milyen? Mármint hogy itt is nővekszik a hőérték a szám növekedésével vagy fordítva?

Előre is köszi a választ

kisnyaki Creative Commons License 2010.07.14 0 0 36477
üdv!
Na akkor látom Tóni Bácsi is utána érdeklődőtt nem csak én.
Én tegnap 16:00 kor felhívtam őket és csak a diszpécserrel tudtam beszélni.
Máma reggel fél kilenckor csörög a telefon, és az egyik Forstrade Kft. alkalmazott hívott és elmondott mindent.
Azt mondta hogy:
N14C=SIMSON gertya (200 és 225 közötti érték)
N15C=175
N17C=145
N19C=145-nél kisebb a hőértéke

Nade, azt mondta hogy BRISK honlapján kell kibogarászni a motor típusát és a hozzá ajánlott gyertyát megvásárolni (Lám-lám a honlapon a 207-hez N17C a javallot), és nem a hőérték átváltásával kiválasztani. (Csatolom a linket ahol ki lehet bogarászni)

bazsika95 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 36476
Szia tóni bácsi:)
Nekem is brisk gyetyám van!
edig tényleg semmi baj vele!
Remélem hogy így is lesz! :D
De azért szerencsére midnig viszek magammal pótgyertyát,meg fogoót,villáskulcsokat :D
gyertyakulcsot csavarhúzot.... és még sorolhatnám :)
Bár valamelyik nap raktam el pót benzint is :@ de nem szétdurrant?! leszakadt az 1L-es kupa teteje...Gondolom a nagy melegben megnőtt benne a nyomás... És elfolyt 1 l benzin bele a kis kosárkámba:@ volt ám káromkodás:D
Előzmény: Tóni bácsi (36474)
Tóni bácsi Creative Commons License 2010.07.14 0 0 36475

Szia!

 

.....Mi a különbség a nehézpofa és a könnyűpofa menettulajdonságai közt?.....

Semmi. Mindkettő egyformán jól használható, ha egyéb probléma nincs.

Előzmény: Laci 1970 (36471)
Tóni bácsi Creative Commons License 2010.07.14 0 0 36474

Pajtikám!

 

Felhívtam az általad "nagyon tisztelt" Briskéket. Rossz az a qrva magyar fordítás, ezért én ezt évek óta megkajáltam!!! Sőt, terjesztettem is, amiért most ezúton mindenkitől elnézést kérek!!!

 

Elmondták, hogy minél magasabb a motor teljesítménye, illetve hőmérséklete, annál kisebb számú gyertya kell bele.

 

Köszi, hogy rávezettél!

 

:-))))))

Előzmény: miko? (36406)
bazsika95 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 36473
Jelenleg úgy vagyok hogy várom mi lesz a bírságból :)
Ha nem lesz pénzbünti akkor folytaom :)
Mert félre tettem 30-ezret a maradékot már elköltöttem benzire meg még ugye a festékre :)
Jelenleg csak tanyákon motorozok :)
És ma takarítom ki a kipufogot :D
Előzmény: Törölt nick (36455)
pedro210 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 36472

Szia!

Menettulajdonság szempontjából semmi, ha megfelelően karban van tartva. Csak kialakításban van különbség.

Ha visszaolvasol épp a minap volt ez téma.

Előzmény: Laci 1970 (36471)
Laci 1970 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 36471
Köszi Miko? !!!
Leszedőm van mert adtak a mocihoz,sztem az előző tulaj állítólag olyan volt mint én az első kocsimmal amit állandóan szétszedtem:-)
Na megyek is indítópofát venni.
Még egy gyors kérdés.
Mi a különbség a nehézpofa és a könnyűpofa menettulajdonságai közt?

L







Előzmény: miko? (36456)
miko? Creative Commons License 2010.07.14 0 0 36470
"Vagy mikor eltépek melletted nyélgázon... :DDDD"

Az könnyen lehet, mert a kis piros ékszert sétáltatgatom (igaz esténként) bejáratás gyanánt. Nem húzom neki, simán tartom a távolságot egy-egy biciklis mögött.

:-)
Előzmény: tiger1342 (36468)
miko? Creative Commons License 2010.07.14 0 0 36469
De ha már kisebbségi lettem...
Jó ötlet vadászni a kocsmáknál ilyenre...

:-))
Előzmény: lyeeee (36466)
tiger1342 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 36468
Hát, integettem volna, ha szembejössz! :))


Vagy mikor eltépek melletted nyélgázon... :DDDD
Előzmény: miko? (36463)
miko? Creative Commons License 2010.07.14 0 0 36467
"Kisebbségi" lettem...
NEEEEEEEEEEEEE

:-)
Előzmény: lyeeee (36465)
lyeeee Creative Commons License 2010.07.14 0 0 36466
Szia
:)))) A kocsmak elott hatha all egy maganyos babetta... ilyen kipuffal :))
Előzmény: miko? (36464)
lyeeee Creative Commons License 2010.07.14 0 0 36465
Akkor en is KIVALASZTOTT vagyok :)
miko? Creative Commons License 2010.07.14 0 0 36464
Most már külön bosszant,hogy nekem nincs ilyen!

:-(
Előzmény: pedro210 (36461)
miko? Creative Commons License 2010.07.14 0 0 36463
"mentem zuglóban, és nagyon ismerősnek tűnt a környék"

Zuglói vagyok, a mexikói meg azért jó, mert nagyon jó minőségű, nyílegyenes és ott szoktam sebességrekord kísérleteket végezni.
Kicsit olyan nekem, mint az amerikaiaknak egy kiszáradt sós-tó medre...

:-))
Előzmény: tiger1342 (36462)
tiger1342 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 36462
Na, az enyémbe sincs beleütve, de a nagyobbik baj, hogy úgy tűnik repedt a dob a felfogató füleknél. :(
Ezt a vaterásat elraktam figyelőbe, ha nem lesz jobb, megveszem a sárgára. (Bár nem sürgős, és új hangtompítóm és végem van, uh megint gyűlne a pótalkatrész...

Más: vettem ma reggel mofakerben zárható tanksapit 210-re. Egyrészt a saját krómosnak szar volt a gumija, másrészt nyugodtabban hagyom ott a mocit nyilvános helyen, mert a legértékesebb rajta a benzin! :) Kérdésem, hogy miképpen lehet úgy felrakni, hogy ne lehessen leszedni csak kulccsal?? Lukba betol, kulcs elfordít, kihúz. Nem lehet tekergetni, azza elvileg zárva van. Nade: ha húzom felfele a rugó ellenében, akkor kb egy mozdulattal le lehet venni, majdnem úgy, mint a nem zárható, sima tanksapit. Most akkor én csinálok valamit rosszul?

Mentem reggel egy laza 30 km-t a városban (Gyöngyösi utca - Mofaker - Arany János utca, Belváros), a Mexikói úton mentem zuglóban, és nagyon ismerősnek tűnt a környék: miko? nem arrafele pöfögsz a videóidon?
pedro210 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 36461

Szia miko?

 

Mind a három gépemen (egyet már elcseréltem) ilyen dob van, amibe beleütötték a jelölést.

Meg voltam győződve róla, hogy az összes gyárit így megjelölték. Ezek szerint tévedtem... :)

Előzmény: miko? (36457)
miko? Creative Commons License 2010.07.14 0 0 36460
Ugyanolyan felmatricázott motorom van, de a dob nem olyan!!!!!

:-(((((((((((((((((

GRR
Előzmény: Törölt nick (36459)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.14 0 0 36459

Ezek szerint csak a Kolárovóiak voltak ilyen jelölős népek :)

Vagy 4 helyen felírták a matricákra ezt a Kolárovót a motoromon.

Márka, mint a Pick Szalámi :))

Előzmény: Törölt nick (36458)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.14 0 0 36458
Nekem a két kolárovói 210-esemen ilyen dob volt.
Előzmény: miko? (36457)
miko? Creative Commons License 2010.07.14 0 0 36457
Egyáltalán nincs beleütve minden dobba ami eredetinek számít (tehát gyárilag rakták a motorra), én ilyet előszőr (és azóta se) a TiborGo barátom motorján láttam.
Előzmény: tirisztor22 (36450)
miko? Creative Commons License 2010.07.14 0 0 36456
Szia Laccancs, persze hogy jó helyen jársz!
A kép felső részén látható az a két pofa amik felelnek indításkor a főtengely megforgatásáért, azokkal lehet gond: vagy olajosak, vagy kopottak.
Ahhoz hogy eljuss odáig ,kell venned motorosboltban egy lehúzó szerszámot (500 ft.), amivel a kép alsó felén látható kuplungrészt leveszed a főtengelyről.

Előzmény: Laci 1970 (36448)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!