Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.10.15 0 0 32021

Férfiként a menstruációnak már puszta jelenléte is aggályos :)))

Előzmény: Marobert1 (32014)
Marobert1 Creative Commons License 2015.10.15 -1 0 32020

Én nem állítom,hogy neked nincs igazad. Találgatunk mindannyian.... de ennek ellenére is azt gondolom,hogy a borrelia csak immunrendszer gyengítő tényező.

Előzmény: boxerkutya (32019)
boxerkutya Creative Commons License 2015.10.15 0 0 32019

Rosszul következtetsz. Nem egyforma a szervezetünk és a hajlam is más mindenkinek, ezért a különbözőek tünetek. Gondolj arra ,hogy mi a közös mindannyiunkban ,a borrelia jelenléte. Még egyénen belül is változnak a tünetek. Nálam is mindig új tünetek jelentkeznek. Más jellegűek, más erősségűek a fájások és mindig máshol jelentkeznek. Valószínű ,hogy a borrelia gócok változtatják helyüket folyamatosan.

Előzmény: Marobert1 (32015)
tőzike1 Creative Commons License 2015.10.15 0 0 32018

Csak az a baj, hogy nekem szúrkál is a szívem, és ezért vagyok most berezelve egy kicsit.

Előzmény: Döndöleg (32000)
tőzike1 Creative Commons License 2015.10.15 0 0 32017

Köszönöm a válaszod!  Már nagyon várom, hogy EKG-ra mehessek, mert azért ideges vagyok!

 

Előzmény: szerencse3 (31998)
Móki65 Creative Commons License 2015.10.15 0 0 32016

A G1-ben az Elispot LTT-t is meg lehet csináltatni amit máshol itthon nem (bár ők is elküldik egy augsburg-i laborba a mintát) ez a teszt sokkal érzékenyebb és pontosabb mint az immunoblot (WB) vagy ELISA, de 32.000 ft...

 

A WB és ELISA tekintetében szerintem ugyanazokat a német teszteket (Mikrogen, Viramed) használja minden labor, nem csak itthon hanem egész Európában.

Előzmény: szerencse3 (32006)
Marobert1 Creative Commons License 2015.10.15 -1 0 32015

Nagyon jó kezdeményezés! Két éve én is gondoltam arra,hogy valamiféle táblázatot kellene összeállítani 50-100 kérdéssel.

Mindenesetre már az eddigiek is alátámasztják a feltevésemet,hogy nem a borrelia okozza a fő problémát. A fő tüneteink különböznek. Ez bizonyítja,hogy van ott más is.

A borreliát nem tudtam kiirtani 171 nap antibiotikummal sem,viszont a tüneteim elmúltak. Úgy gondolom,hogy azt a kórokozót,ami a fő tüneteimet okozta eltettem láb alól.

Előzmény: szerencse3 (32001)
Marobert1 Creative Commons License 2015.10.15 -1 0 32014

1. kb 28éve(3-4 tünet) ,intenzíven(kb 30 tünet) 4 éve

2. igen 2 éve

3. Igen 28 évvel ezelőtt a hónaljamban és azóta folyamatosan a nyakamon. Most másfél éve nincs.

4. Nem fájdalmas csak bosszantó... :)))))))))))))))))

5. Igen

6. Nincs

7. Nincsenek

8. Fejfájás,fáradtság,gyengeség

Előzmény: szerencse3 (32001)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.15 0 0 32013

1. Tavaly január óta

2. Igg volt pozitív, az is csak egyszer

3. nem

4. igen, de most a kúrák után kevésbé fájdalmas már

5. igen

6. volt: szapora pulzus, ami rendeződött teljesen

7. igen

8. izomrángás, teljes libidóvesztés, gyengült végtagok

Előzmény: szerencse3 (32001)
szerencse3 Creative Commons License 2015.10.15 0 0 32012

Köszönöm. 

Előzmény: Naive Ben (32011)
Naive Ben Creative Commons License 2015.10.15 0 0 32011

Intravénásan (többnyire infúzióban) alkalmazott szer, ráadásul ideális esetben minden nap kellene beadni (kihagyott napok nélkül) heteken/hónapokon át, így ehhez nem elég egy receptet kiadni, kell orvos/ápoló, aki hajlandó beadni. Az egész krónikus lyme körüli szakmai megosztottság miatt azonban ez sajnos  nem egyszerű.

Előzmény: szerencse3 (32010)
szerencse3 Creative Commons License 2015.10.15 0 0 32010

Ceftriaxon-t mindenki kapott? Sokan irjátok, és hogy jó is. Én nem kaptam, nem is volt róla szó. Miért lehet ez?

szerencse3 Creative Commons License 2015.10.15 0 0 32009

Köszönöm a válaszokat!:)

 

Előzmény: Naive Ben (32008)
Naive Ben Creative Commons License 2015.10.15 0 0 32008

1. másfél éve (de pár tünet enyhébben sok éve előfordult már, de másfél éve váltam kimondottan beteggé)
2. Szinte minden célirányos teszt kimutatta, csak az eredmény megítélése volt esetenként "kétes", illetve a László Kórház infektológiáján "gyógyult lyme"-ként értelmezett (súlyos tünetek ellnére)
3. Volt is, sőt most a Cefrtiaxon kúra után is előfordul, pedig a tüneteim már a legsúlyosabb időkhöz képest jellemzően 20% alatt mozognak.
5. Igen, bár a fizikai munkát még mindig sokkal nehezebben bírom.
6. Van
7. Időnként fájdalmasan megfeszülő erek (túlnyomásérzet erekben, kívülről is tapintható)
8. Fáradtság/lehangoltság; fej-tarkó-hát fájdalma, lüktetése; alvászavarok

Előzmény: szerencse3 (32001)
szerencse3 Creative Commons License 2015.10.14 0 0 32007

A második "2. "pont helyett "3"- a helyes, véletl. elirtam.:)

Előzmény: szerencse3 (32001)
szerencse3 Creative Commons License 2015.10.14 0 0 32006

Köszönöm Móki a válaszokat!:)

Nem, nem irok szakdogát.:)  Csak állandóan az összefüggéseken agyalok, egyéb betegségeknél is gyakran csináltam közvélemény kutatást, igy érdekességekre lehet lelni.

 

Akkor mégis jobb a G1 féle labor lyme-ra, mégha költségesebb is, de egyértelműbb?/ha jól értelmeztem a lenti irásodat./

Még egyszer köszi!:)

Előzmény: Móki65 (32005)
Móki65 Creative Commons License 2015.10.14 0 0 32005

Nekem az alábbiak voltak, melyek a cefi után eltűntek:

 

1) nyaki nyirokcsomó duzzanatok (évente járok nyaki UH-ra pajzsmirigy miatt, olyan volt a nyirokcsomók UH képe, hogy mintát akartak venni h nem-e tumoros...beszarás...)

 

2) érzéskiesés a hátam közepén kb tenyérnyi helyen amit zuhanyzás közben éreztem

 

3) libidócsökkenés

 

4) sarokcsont fájás szervi ok nélkül

Előzmény: szerencse3 (32001)
Móki65 Creative Commons License 2015.10.14 0 0 32004

Szakdolgozatot írsz ebben a témában? :)

Nekem a történet azzal kezdődött, hogy apró fascikulációk voltak az alsó lábszárizmaimban és nem volt csiklandós a talpam, továbbá állandóan gömbölyűnek éreztem a cipőtalpat, úgy hogy nem ittam alkoholt....

 

Elmentem az ortopéd dokimhoz aki nem talált talpreflexet és mondta h nem lenne rosz egy neurológiai kivizsgálás. A neurológus talált egy halom kóros reflexeltérést és vibrációérzés csökkenést az alsó végtagokban ezért elkezdett kivizsgálni, különböző laborok, szerológia, nyaki gerinc MR, EMG-ENG stb... diag: Demyelinisatios polineuropathia Borrelia talaján.... na erre varrjak gombot.. :) 20 x 2gr ceftriaxon, ez tavaly augusztusban volt.

 

Azt zárójelben jegyzem meg, hogy kullancs 5-8 éve tuti nem volt bennem, lyme folt soha, és 2011 októberében derékfájás miatt voltam egy alapos neurológiai vizsgálaton, full negatív volt... szal lehet valami abban, hogy a bögölyök és a szúnyogok is terjesztik.

Előzmény: szerencse3 (32001)
Móki65 Creative Commons License 2015.10.14 0 0 32003

Szia! Szerintem igen, eddig csak ott voltak tesztjeim, német tesztekkel dolgoznak, eddig a Mikrogen-t használták most azt amit korábban írtam. Ha nem szakorvosi beutalóra csináltatod hanem fizetsz akkor csak a WB-t(immunoblotting ami az esetlegesen pozitív ELISA megerősítése) csinálják meg, az ELISA-t nem. Ha szakorvosi beutalóval mész akkor először a kevésbé megbízható ELISA-t csinálják meg, és ha az pozitív csak akkor a WB-t mert az drága. És ez a buktató a dologban mert az ELISA abszolút nem megbízható....

Nekem az első tesztnél szerencsém volt mert az ELISA IgG-m pozitiv volt és megcsinálták a WB-t ami megerősítette ezért megkaptam a 20 napos cefi kezelést.

Előzmény: szerencse3 (32002)
szerencse3 Creative Commons License 2015.10.14 0 0 32002

Szia Móki! Megbizható labor a Synlab akkor lyme-mal kapcsolatos tesztek tekintetében? Köszönöm.:)

Előzmény: Móki65 (31993)
szerencse3 Creative Commons License 2015.10.14 0 0 32001

Akinek van kedve/ideje/,légyszi válaszoljon a kérdéseimre.:) Ezek merültek fel bennem, érdekelne, hogy nálatok hogy van ez.., /a lyme-kóros betegeknél milyen arányban fordulnak elő az adott dolgok/

 

1.Mióta vannak lyme-os tüneteid?

2.vérből kimutatták-e valaha nálad a  lyme-ot?

2.volt-e komolyabb nyirokcsomó duzzanatod a tünetek megjelenése óta?

4.nőknek: menstruáció fájdalmasabb-e, mint a  lyme előtti időszakban?

             -rövidebb -e a menstruáció, mint korábban, a  fertőzés előtt volt? /nem a ciklus, hanem a menstr. napok száma/

5. munkaképes vagy? 

6. van bármilyen sziv problémád?

7. van-e bármilyen érrendszeri problémád? Vannak-e visszereid,  hajszálértágulatod,  seprűvénáid, stb?

8. Ha a sok negativ tünet, fájdalom közül ami jellemző rád, ki kellene választanod 3, a számodra legnehezebben tolerálhatód/legtöbb problémát jelentőt/, mi lenne az? Légyszives sorold fel egy-egy szóval ezt a hármat. 

 

Köszönöm előre is annak, aki válaszol! :) 

 

 

 

 

Döndöleg Creative Commons License 2015.10.14 0 0 32000

Szapora pulzus nagyon gyakori lyme-tünet sajnos:(. A mértéke lehet változó. 

Előzmény: tőzike1 (31996)
Döndöleg Creative Commons License 2015.10.14 0 0 31999

Ó, köszönöm, pedig nagyon vártam az infót.

Azt tudom, hogy tesztelik, G1-ben is van, csak baromi drága...

 

Előzmény: pozo54 (31991)
szerencse3 Creative Commons License 2015.10.14 0 0 31998

Nekem magas a pulzusom. Ilyen esős időben végképp. Fekve is 95 körüli átlag, de 100 felett is szokott lenni , fekvő helyzetben. 2. napja csak késő este tudok felkelni az ágyból. 

Előzmény: tőzike1 (31996)
Móki65 Creative Commons License 2015.10.14 0 0 31997

Valószínű, hogy 1-2 éves volt a fertőzésem, nekem neurológiai eltérések voltak, de semmi olyan komoly mint sajnos itt sok sorstársnak... és remélem, hogy 1 cefi kezelés elég volt. Félévente megyek kontrollra a neurológushoz aki kezelt de eddig semmi tünetvisszatérés...

Előzmény: Törölt nick (31994)
tőzike1 Creative Commons License 2015.10.14 0 0 31996

Sziasztok!  Valakinek volt már szapora pulzusa?   Én szedem a pulzuscsökkentőt, és mégis úgy érzem, mintha zakatolna a mellkasom.  Ma ráadásul még szúrkálást is éreztem a szívemben.   Voltam háziorvosnál és kértem beutalót kardiológiára.  Egy kicsit be vagyok rezelve, nem lenn jó még egy infarktus is!

 

boxerkutya Creative Commons License 2015.10.14 0 0 31995

Milyen tüneteket okoz neked ez a vírusfertőzés ? A vírus és más társfertőzések szerintem, csak az immunrendszer gyengítésében játszanak szerepet. Én még mindig a borreliát tartom az első számú felelősnek.

Előzmény: pozo54 (31991)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.14 0 0 31994

Számomra csak az a furcsa, hogy hogy múlhattak így el a tüneteid? Mi itt rengeteg gyógyszert beszedtünk, sokan több iv-n is túlvannak, és még mindig tünetekkel. Jól reagált a szervezeted a terápiára, de az is lehet, hogy mégiscsak idejében kezdődött a kezelésed, nem volt annyira régi a fertőzés. A lényeg, hogy jól vagy.

Előzmény: Móki65 (31992)
Móki65 Creative Commons License 2015.10.14 0 0 31993

Szia! A G1-ben csinálnak, de a babesia vérvizeléssel jár, ha nincs vér a vizeletedben akkor szerintem nem esélyes...

 

http://www.g1intezet.hu/index.php/arak/arjegyzekek/288-arjegyzek-vizsgalatok.html

 

Egyébként itt szerintem arcátlanul drága a Borrelia IgM és IgG Blot 32.300 Ft-ért...

a synlab ugyanezeket a német teszteket használja 9000 Ft-ért...

A bartonellát a synlab 6000 Ft-ért csinálja, itt 20.600.... szal baltával hegyezik az ácsceruzát...

 

Jó, az LTT-t kiküldik a németekhez, azt megértem...

Előzmény: pozo54 (31991)
Móki65 Creative Commons License 2015.10.14 0 0 31992

Szia! Voltál hasi UH-n vagy emelkedett a bilirubinod? Nekem nem volt epeproblémám, bár Neked ez már a 2. kezelés... én kezelés után voltam hasi UH-n, de nem volt semmi. Asszem szoktak valami gyógyszert írni amit a cefi alatt szedni kell de ha jól emlékszem ezt valami amerikai oldalon olvastam. Ha pulse therapy-ban adják a cefit akkor nincs ilyen gond. Most minden nap kapod? az elsőt hétvégéken nem kaptad, lehet h amiatt nem volt gond.

 

Most nyáron (1 évvel a cefi után) totál 0-ás lett (IgM és IgG) az IgG WB-m (synlab, teszt: recomLine, Mikrogen) és ez gyanus mert a cefi előtti IgG-m 15 volt ugyanezzel a teszttel, szal 0 nem lehetne... maradvány antitesteknek kellene lenni.

 

Most csináltattam egy ismétlést, ma jött meg az eredmény, de a synlab tesztanyagot váltott (Immunoblot, Viramed) IgM negatív, IgG "+/- kétes" az eredmény ami azt jelenti, hogy szerológiailag nem igazolt a fertőzés és akkor lenne indokolt a vizsgálat ismétlése 2-3 hónap múlva, ha lennének klinikai tüntek, de szerencsére nincsenek... amúgy ez az eredmény reális a cefi kezelés után mivel "voltam" fertőzött

Ezért gondolkodtam az LTT-n.... mivel a cefi előtt nem volt LTT-m nemtom h van-e értelme, a másik meg az h baromi drága...

Ha küldesz egy teloszámot a gdckukacfreemail.hu-ra akkor beszélhetnénk mert hatékonyabb lenne mint ez a pötyögés :)

 

Előzmény: hornet599 (31987)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!