Keresés

Részletes keresés

Kiraly Creative Commons License 2000.07.19 0 0 72
`Vagyis mindhárman a vakvéletlen áldozatai lettek... ` = KGB es AVH provokacio, ahol sajat feluljarojukat es tisztjeiket oltek meg a parthazat vedo katonak? Ezt akarod nekem leirni? Jol ertem?
Előzmény: Berlioz (70)
speaker Creative Commons License 2000.07.19 0 0 71
Egy kommunista látod nem hazudik, csak dialetikusan próbálja kezelni a tényeket, vagy egy kicsit átfogalmazza azt, amit olvasott.
Előzmény: Berlioz (70)
Berlioz Creative Commons License 2000.07.19 0 0 70
Ott ezt olvasom:

"Amikor Mező és a két tiszt lelépett a pártház előtti járdáról, a pártház bejáratánál tartózkodó egyik karhatalmista (nevét is tudjuk: Bozsó Imre) a nyitott szárnyú kapuból öntevékenyen, tehát parancs nélkül, tüzet nyitott a felkelőkre! Ezek persze azonmód viszonozták a lövéseit. Ebben a tűzharcban, amelynek középpontjába kerültek, esett el Mező Imre és a két honvédtiszt. Asztalos halálos lövéseket kapott, Mező Imre és Papp ezredes életveszélyesen megsebesült. Vagyis mindhárman a vakvéletlen áldozatai lettek...

Te be akarsz csapni! Azt hiszed nincs page down a billentyűzetemen?

Előzmény: Kiraly (69)
Kiraly Creative Commons License 2000.07.19 0 0 69
Baratom, eloszor olvasd legyszives vegig a topicot, utana meg a Munkasor fegyverraktar topicot is.

Nem kepviselek en senkit. Azt nem szeretem ha most meg aztan mindenfele objektivitas nelkul
neznenk az esemenyeket, nemcsak szidva a komcsikat (ez idaig rendben van) de hazugsagok egesz sorat talalva elenk. Ebben elenjar Speaker ur.

Speaker szerint az egesz Koztarsasag ter a KGB es az AVO provokacioja volt, ok lottek le Mezo Imret sot ok allitottak falhoz az onmagukat megado parthaz vedoit. Lincseles nem volt szerinte, de ha volt azt is AVH-s provokatorok csinaltak. Ugy gondolom hogy a Gosztonyi konyvben leirtak mar kozelebb vannak az igazsaghoz, objektivebb iroval van dolgunk. Tehat Mezot igenis a forradalmarok lottek le(lasd az elozo bemasolasokat a konyvbol). Igy aztan Speaker ur a szajabol segget csinalt, mint ahogy azt mar megszoktuk. Mas: Speaker azt allitja hogy az AVH-ba nem soroztak. Gosztonyi, mint a topicon lathattuk, egyertelmuen leirja hogy soroztak. Speaker ur masodszor tevedett. HAZUDOTT.

Kivancsi vagyok es varom Mezo hogy irja le a `rendes Gergoek` (Speaker) altal vegrehajtott lincseleseket, kivegzeseket.

Előzmény: Berlioz (67)
MorpheuS Creative Commons License 2000.07.19 0 0 68
Elfáradtak az elvtársak.
Berlioz Creative Commons License 2000.07.19 0 0 67
Ez a "FIDESZ seggnyaló" - szöveg, meg hogy keveredik ebbe a topikba? A FIDESZ végkép nem lehetett ott a Köztársaság téren '56-ban.
Te tényleg a jelenlegi Köztársaság téri MSZP pártszékházat képviseled?
Előzmény: Kiraly (65)
speaker Creative Commons License 2000.07.19 0 0 66
Ezek az érvek az MSZP hivatalos álláspontját jelentik, a Köztársaság téri bolsi provokációval kapcsolatban?
Szegény Mező Imre, ha tudta volna, hogy elvtársai teszik el láb alól, mert reformista eszméket forgatott a fejében és mert szükségük volt egy ellenforradalmi dísz mártírra, biztos megbánta volna, hogy valaha hozzátok csatlakozott.
Előzmény: Kiraly (65)
Kiraly Creative Commons License 2000.07.19 0 0 65
Speaker,

Te annyira hulye vagy hogy az mar faj. Itt sorakoztatjak fel elotted az erveket, te meg mint egy megszallott mondod az ellenkezojet a meggyozodesed alapjan, amire nem utal semmi, vagy a paranoikus fantaziad, vagy szobeszed. Surgosen keress fel egy pszichiatert, mert komoly bajok vannak veled. A jobboldalt ervek hianyaban csak lejaratod. Persze te meg csak jobboldal sem vagy (nem szabad altalanositani). Egyszeruen ostoba. Meg Fidesz- seggnyalo.

Előzmény: speaker (62)
cogito Creative Commons License 2000.07.19 0 0 64
Te máshogy tudod? Kitől?
Előzmény: blasted (63)
blasted Creative Commons License 2000.07.19 0 0 63
te mar csak tudod...
Előzmény: speaker (62)
speaker Creative Commons License 2000.07.19 0 0 62
És itt hagyták a sorkatonáikat, de elöbb lelődözték őket, mártírnak.
Előzmény: pindiy (59)
pindiy Creative Commons License 2000.07.19 0 0 61
Hát még az is lehet, elég megbízhatatlan volt, no meg piros volt rajta a kereszt.
Előzmény: blasted (55)
blasted Creative Commons License 2000.07.19 0 0 60
szerintem inkabb valami halucinogent szedhet meg a cavington melle. xanaxot, vagy valiumot?
Előzmény: Kiraly (54)
pindiy Creative Commons License 2000.07.19 0 0 59
Még az is lehet kedves speaker, de az ÁVO nem igazán tevékenykedett és bujkálás közben nem gondolom, hogy fegyver utánpótlásra lett volna a legnagyobb szükségük.
Olvassál mást is mint "Cilike rövid ruhában " (érdekes, hogy ezt is egy Tutsek (Anna) írta) mondjuk Gosztonyit mert látom az elfogadható talán még neked is, még ha nem is kellő figyelemmel olvastad alant az idevágó részt.
Egyébként Piros belügyminiszter, az ÁVH vezérkar és mind aki tehette elmenekült időben az országból.
Előzmény: speaker (53)
blasted Creative Commons License 2000.07.19 0 0 58
tenyleg a hangszoro cavingtonos? akkor aze` ilyen penge a csavo :P
Előzmény: Kiraly (54)
MorpheuS Creative Commons License 2000.07.19 0 0 57
Te elhiszed, hogy akkor tíz éves volt? Én meg veterán voltam 19-ben.
Előzmény: Kiraly (54)
speaker Creative Commons License 2000.07.19 0 0 56
Majd ráerősítek, hogy ne kelljen bizgetned a nagyothalló készülékedet nagyapó.
Előzmény: Kiraly (54)
blasted Creative Commons License 2000.07.19 0 0 55
aze` mer`biztos kommunista mentoautod volt
Előzmény: pindiy (52)
Kiraly Creative Commons License 2000.07.19 0 0 54
Speaker!

Neked jo, mert elkepzelsz magadnak dolgokat, meg hallomasbol tudsz egy csomo dolgot. Meg az emlekezeted sem csal, hiszen 10 eves korodban vegig kovetted az esemenyeket. A Cavinton-adagodat
bevetted ma mar, trottyos?

Előzmény: speaker (53)
speaker Creative Commons License 2000.07.19 0 0 53
Igen, én is hallottam, hogy ávósok fegyverszállításra használtak mentőautókat.
Előzmény: pindiy (52)
pindiy Creative Commons License 2000.07.19 0 0 52
Nézd speaker, nem akarlak bosszantani, és igen ritkán, vagy sohasem írok személyes dolgokról, most azért épülésedre megteszem.
Én olyakor akkoriban jártam ezekkel a mentőautókkal a Péterffyből, oszt mégsem veszem most zokon, hogy biz néha olykor löttek.
Előzmény: speaker (51)
speaker Creative Commons License 2000.07.19 0 0 51
Drága jó, mentősökre golyószórórzó áldott lelkű parasztgyerekek, akiket -ahogy írod- a kurvák meglincseltek? Lehet, hogy az ávósokat nem is lincselték meg, csak évődtek a tapasztalatlan paraszt fiúkkal?
Előzmény: pindiy (50)
pindiy Creative Commons License 2000.07.19 0 0 50
Nagy marhaságokat beszélsz speaker.
Azt, hogy kit és hol talált 56 jórészt a véletlen műve volt, mint az, hogy kit és miért mire itéltek utána.
Általában az ÁVH-t sehol sem találta 56, mert a többi fontos házat a tisztiiskolások, sorkatonák védték.
Jórészt szerencséjük volt mert nem támadta öket senki és jórészt meg pechük, mert soha semmire sem kaptak parancsot.
Gosztonyi alhadnagy (egyébként igen rendes ember volt és Svájcban igazán sok engem érdeklő anyagot kaptam tőle) a Kiliánban volt pol. tiszt és bizony voltak összecsapásaik a Corvin-köziekkel, akire még hivatkoznak itt, Berki pedig a fene tudja hol járt és csak késöbb lett a Tiszti Karhatalom századparancsnoka.

Ezeknek az ÁVH-s sorkatonáknak volt igazán pechjük, mert véletlenül vagy két szakasznyit sikerült összeszedni belőlük egy kezdő hadnaggyal.
Fiatal jobbára parasztgyerekek voltak, akiket szüleik szegénysége megbízhatóvá avanzsált.
És pechjükre a Nap mozival szembeni kocsmában tanyázók, no meg az előkerült Bérkocsis utcai kurvák meg meglincselték öket.
Csacsiság az élet bonyolultságát azért úgy nézni mint te szoktad itt alant.

Előzmény: speaker (48)
MorpheuS Creative Commons License 2000.07.19 0 0 49
Addig csesztetjük őket, míg élnek, soha ki nem egyezünk velük, élhetnek itt közöttünk a kirekesztettség miatt nyavalyogva, és belefulladhatnak a vagyonukba. Előbb utóbb megdöglenek, mint mi is, de az átmenet nekik lesz szarabb.
speaker Creative Commons License 2000.07.19 0 0 48
Ezért van szükség perújrafelvételre ebben az ügyben is. Miért csak külföldi lapokban hallunk elcsípett tömeggyilkosokról, erőszakszervezetek leleplezett, mindmáig bújkáló bűnöseiről.
Nálunk még egyetlen ÁVÓ-st sem itéltek el. Nem lenne itt az ideje? Ameddig ez nem történik meg, az emberek közötti szakadék, a gyűlölködés nem fog megszűnni. Nem is szűnhet, hiszen ki akar szabadon grasszáló kommunista gonosztevők között élni?
Előzmény: blasted (47)
blasted Creative Commons License 2000.07.19 0 0 47
nos, hogy a ketto kozul melyik a kozmetikazott story , azt valoszinuleg sosem fogjuk megtudni....
Előzmény: Zmac (44)
Kiraly Creative Commons License 2000.07.19 0 0 46
Zmac!

Koszi szepen a beszamolot, meg csak a 40%-at olvstam el kb.

Lujzikam!

Igen, van aktualpolitikai uzenete: az hogy nem kell ossze-vissza hazudozni.

Előzmény: Zmac (44)
Waldo Creative Commons License 2000.07.19 0 0 45
Te PuPu, Te......!!!!

Ha vitázol valamiről, akkor talán olvasd is el! Ha olvasol, nem árt felfogni/megérteni a szöveget, amennyiben lehetséges. Ez esetben pedig a szöveg világosan válaszol a bugyuta kérdésedre, kik voltak az "igazi" rendőrök:
"A pártházban örömmel fogadták az erősítést: az 51 jól felszerelt ÁVH-st. Eddig az épületet három rendőr és egy
pisztollyal rendelkező kapuőr vigyázta."

Nos, ők 3-an voltak igaziak, a többi beöltöztetett ÁVH-s.

Előzmény: PuPu (25)
Zmac Creative Commons License 2000.07.19 0 0 44
>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Az épületben tartózkodó katonatisztek is tanácstala-nok voltak. Mező Imre ragadta magához a további kezdeményezést. Kapitulációt javasolt. Feladják az épületet és ezért „szabad elvonulást" kívánt. Spanyolországi tapasztalatai alapján a parlamenter szerepét magára vállalta. Halála körülményeit a pártállam ismét legendákba burkolta.
A „tanmese" szerint Mező Imre október 30-án 14 óra 30 perckor tűzszünetre adott parancsot a pártház védőinek. Két honvédtiszttel - Asztalos János és Papp Lajos ezredesekkel - fehér zászlóval a kezében kilépett a pártház főkapuján. S ekkor „az ellenforradalmárok sortüze áldo-zata lett. Meggyilkolták a békét kínáló pártmunkást!" -így olvashatjuk nem egy 1956-tal foglalkozó brossúrában.
A valóság azonban egészen más.
Mező Imre valóban a két honvédtiszttel hagyta el az épületet. Fehér zászló is volt náluk. Az épület főbejárata ovális helyiségében, hátuk mögött, egy csoport karhatalmista szorongott. A fehér zászló láttán a téren levő fegyveresek beszüntették a harcot. Egymásnak kiáltották: „Ne lőjetek! Ezek megadják magukat!"
Amikor Mező és a két tiszt lelépett a pártház előtti járdáról, a pártház bejáratánál tartózkodó egyik karhatalmista (nevét is tudjuk: Bozsó Imre) a nyitott szárnyú kapuból öntevékenyen, tehát parancs nélkül, tüzet nyitott a felkelőkre! Ezek persze azonmód viszonozták a lövéseit. Ebben a tűzharcban, amelynek középpontjába kerültek, esett el Mező Imre és a két honvédtiszt. Asztalos halálos lövéseket kapott, Mező Imre és Papp ezredes életveszélyesen megsebesült. Vagyis mindhárman a vakvéletlen áldozatai lettek...
Hogy Bozsó karhatalmista miért nyitott tüzet a felkelőkre, amikor épp azok bizalmát kellett volna megnyerni, nevezett erre később csak zavaros feleletet tudott adni. „Fedezni akartam Mező elvtársat!" - ezzel érvelt. Aki nekem ezt az esetet a hatvanas évek végén elmondta, az 1958-ban hivatalból ott volt azon a februári helyszíni szemlén, amelyet a Köztársaság téri csata rejtélyeinek felderítése céljából a Fővárosi Ügyészség elrendelt. Informátorom - a BM Politikai Nyomozóosztálya Vizsgálati Részlegének egyszerű beosztottja - elmondta, hogy az orvosok kiderítették: Bozsó egy úgynevezett „vegetatív -labil" idegrendszerű ember. Egy ilyen személy rendkívüli helyzetben könnyen pánikba esik. Ez történhetett vele 1956. október 30-án is. (Bozsónak egyébként később is „problémái" voltak természetével. A forradalom után a pártállam hatósága előléptette. A rendőrség állományába került. Főhadnagy lett belőle.1967-ben az utcán, egy családi veszekedés során, megint csak elveszítve önuralmát, szolgálati fegyverével agyonlőtte feleségét...)
>>>>>>>>>>>>>>>>>
Derek Creative Commons License 2000.07.19 0 0 42
Te is hulye vagy mert nem erted a dolgot, az hogy az vedok kilottek az egeszsegugyiekre az is gyilkossag, de ez nem menti fel azokat akik a megadas utan lemeszaroltak a vedoket , mert az is gyilkossag. Vagyis ebbol a szempontbol semmi kulonbseg nem volt koztuk.
Bar mar Dumas megirta valamikor ,a polgarhaborukban az a kellemetlen, hogy a hadifoglyokat felkotik a legtobb esetben.
Előzmény: pernahajder (41)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!