Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

inezzz Creative Commons License 2007.10.25 0 0 23352

Tudtok ajánlani olyan helyet, ahol belső térérzékelőt szerelnek riasztó nélkül?

 

Megfogadva a topic véleményt: mechanikus és elektromos védelem a jó megoldás, sebváltózárat és motortérzárat szereltettem a gyári riasztó mellé. Gondoltam elektronika terén is erősítsek rá a gyári riasztóra és belső térérzékelővel szerettem volna kiegészíteni. Ezt meg sehol nem vállalják, mindenhol riasztót ajánlanak ami vagy tartalmazza az ultrahangos belső térérzékelőt vagy kiegészítőként lehet kérni.

Ráadásul felhívták a szalonban a figyelmem, hogy csak olyan helyen szereltessek az autóba bármi védelmet, hogy akkor átvállalják a garanciát is.

 

Előre is köszi bármilyen ötletet!

 

 

 

UnitedParcelService Creative Commons License 2007.10.25 0 0 23351
Egyszer mindent el kell kezdeni. :-(
Előzmény: Törölt nick (23345)
juliokin Creative Commons License 2007.10.25 0 0 23350

Köszi a választ!

 

OFF

Váltózár gyűrűt megkaptam.

Köszi! Mostmár pöpec a kinézet :-))

ON

 

Természetesen át lehet építeni.

Olyan készülékre is vonatkozik ez, amit más cég épített be?

 

 

 

Előzmény: drMinit (23349)
drMinit Creative Commons License 2007.10.25 0 0 23349

később autócserére kerül sor, akkor pl. drágább riasztót,
immót stb. át lehet-e építeni az új autóba


Természetesen át lehet építeni.
Költségileg csak azt tudom mondani, hogy a kiépítés nem vészes összeg - ált megegyezés szerint-, és a beépítés sem drágább mint a új készülék beépítési költsége.
ergó a készülék árát meg lkehet spórolni.

OFF
aprppó:
Megkaptad a váltózár gyűrűt?
ONN

Minit

Előzmény: juliokin (23348)
juliokin Creative Commons License 2007.10.25 0 0 23348

Kérdésem volna, hogy ha valaki az évek során összespórolt pénzéből beépített

védelmeket és aztán később autócserére kerül sor, akkor pl. drágább riasztót,

immót stb. át lehet-e építeni az új autóba ?

Vagy túl nagy meló és költség, mintha újat vennék az új autóba?

Azt véve alapul, hogy nem kókány módon vannak beépítve a régi verdában a dolgok.

Nyilván a jó ki/beszerelés adott esetben drága, de ha már a készülék árát meg

tudom spórolni, akkor előrébb vagyok az új járgánynál.

 

glashuette Creative Commons License 2007.10.25 0 0 23347

Az UV-t nyugodtan elfelejtheted, az égvilágon senki nem járkál UV lámpásokkal, ráadásul nem akadályozza meg a kocsid elvitelét. Max, ha utólag észreveszik, kidobják a kasztnit a szemétdombra, de azért alkatrésznek bőven meg fogja érni így is. A minőségi kormányzár viszont jól jöhet, mert azt le kell vágnia, és lehet hogy keres másikat a küszködés helyett.

Előzmény: bpetya77_77 (23346)
bpetya77_77 Creative Commons License 2007.10.25 0 0 23346
Sziasztok,

sokat olvasgattam a topic-ot, amióta meglovasították az autómat, de ezúttal nem óhajtok támadási felületet hagyni a tolvajoknak, úgyhogy szerintetek mit tegyen az emberfia egy középkategóriás 2 milliós értékű, 6 éves, sajnos viszonylag kelendő VW csoport taggal, hogy elriassza az AT-ket? Egyelőre csak gyári immo van benne.

Nos, amire én gondoltam:

1. immo cseréje egyedire, "szakértő" műhelyben, ahol azért rendesen összekeverik a kábeleket, csati pólusokat, elrejtenek, egyedivé tesznek, stb.

2. Váltózár.

3. Motortérzár.

4. UV-jelölés.

Az utóbbi háromra már láttam több ajánlatot is. Olyan 80-100K körüliek. Gondolom az első is tud kütyükkel, munkadíjjal olyan 50-60K lenni, nem? Tehát kijövök durván 150K-ból. Azaz durván a kocsi értékének 7,5 százaléka.
Ez mennyire reális? Nem túl drága?
Másrészről tudtok olyan combo-t, ami hatásosabb, de megvan ennyiből? Vélemények?
Jah, esetleg még vennék egy olyan UFO-s nagy tányér-kormánybizbaszt. Annak van értelme? Vagy csak körberöhög vele egy AT?
És ugyebár a riasztót nem ajánljátok? Semmit sem ér, ezt sokan írták már. Még az a kártyás-rablásgátlós csoda sem? Mondjuk az meglehetősen borsos árú is....
Előre is köszi!

P.
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.24 0 0 23345

Köszi, túl vagyok rajta. 75-óta vezetek. Minden autómhoz volt két kulcsom és soha egyet se hagytam el. Ez volt az egyetlen  - éppen egyhetes autó - egy kulccsal. Bárkivel történhet bármi és meg is történik. Ha a komplett zárcserét választom azt 100 alatt sem úszom meg. A gyujtáskapcsoló miatt.  Csak vicc, hogy az autó tíz%a a kulcs? Ha a talált kulccsal elvinnék, akkor 100 %.

Másoknak (meg nekem is) tanulság képpen.

Előzmény: UnitedParcelService (23343)
akzo Creative Commons License 2007.10.24 0 0 23344
phű,nem túl jó...
Előzmény: Törölt nick (23342)
UnitedParcelService Creative Commons License 2007.10.24 0 0 23343
Szomorú. Segítsek?
Előzmény: Törölt nick (23342)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.24 0 0 23342

Maradjunk a suzukinál és rendeljünk egy kulcsot a szervízkönyvből (methogy ott a kódja). A veszélyeit nem sorolom, csak a tények. Tréler 6500. A rendelt kulcs mégsem jó - háromhét taxizás - zárcsere ingyen (a reteszekője darabja 3500) buhera a gyujtáskulcson a számla 55000 Ft úgy, hogy szintén egy kulcsom van, majd lesz másik. A nyers kulcs immóval "csak" 17000 Ft, de még be kell reszelni - ha majd megjön. Meg tanítani . A csomagtartó a központizárral meg az elveszett kulccsal nyílik. Hálás vagyok a szerelőnek, hogy így meg tudta csinálni.  Ez nem vicc. Ez van.

Előzmény: UnitedParcelService (23338)
UnitedParcelService Creative Commons License 2007.10.24 0 0 23341
Illetve hülyén fogalmazok de a lényeg ugyanaz.
Előzmény: UnitedParcelService (23340)
UnitedParcelService Creative Commons License 2007.10.24 0 0 23340
Nyilván az is áthidalható megoldás, ilyesmit is lehet csinálni.
Előzmény: akzo (23339)
akzo Creative Commons License 2007.10.24 0 0 23339
no igen,de hogy fogod az autót elindítani vele? mert ugye elvileg a kulcsban van valami immo kódos izé,nem?!?
Előzmény: UnitedParcelService (23338)
UnitedParcelService Creative Commons License 2007.10.23 0 0 23338

Ha például elveszted az autódnak a kulcsát, mondjuk hogy egy alsó-közép kategóriás, OLCSÓ autód, mint pl. egy Astra vagy egy Swift, amihez nem drága az alkatrész sem. Az ésszerű opció az ha kibontod a zárat és csinálsz egy kulcsot, pont olyat mint a régi volt. Ez kicsit macerásabb annak aki csinálja, neked ez az egyszerű út.  Ex mondjuk X forint, megmaradnak a régi zárak. A másik alternatíva hogy kiszereled a régi zárakat, elteszed őket egy polcra emlékbe és kicserélteted az egész garnitúrát újra. Ez nagyjából 5X Forint ebben az olcsó kategóriában nyolcvan-százezer pénz. Választhatsz, neked melyik a jobb, legtöbben az első változat mellett szavaznak.  Kulcsot nem csak kártyával lehet rendelni.

 

Előzmény: Törölt nick (23336)
Jahno Creative Commons License 2007.10.23 0 0 23337
Azért jó "kinyitni", mert akkor lehet hazsnálni a kocsit kulcs nélkül is.
Előzmény: Törölt nick (23336)
UnitedParcelService Creative Commons License 2007.10.23 0 0 23335

Természetesen nem nyit minden autót... A mindenvivő a szélvédő nyitása B30-as falazóelemmel. :-)

Szerszámot meg nem adogatok kölcsön, kalapácsot sem ilyesmit meg pláne nem. Amúgy egy időben meglepően sokan kerestek meg olyan kéréssel hogy adjak/csináljak nekik zárkipiszkáló szerszámokat. Még innen a fórumról is.

Előzmény: fewfewe (23334)
fewfewe Creative Commons License 2007.10.23 0 0 23334
ha kesz a mindenautot nyito csodaszerkezet, akkor legyszi nagyon vigyazz ra, hogy ne keruljon rossz helyre....:-)
Előzmény: UnitedParcelService (23332)
fewfewe Creative Commons License 2007.10.23 0 0 23333
a skyguard akkor is jelet kuld, ha ki van kapcsolva, es mondjuk leszedik az akksit, ezek leszedtek az akksit es maris kuldott riasztast a kozpontnak, aki ugye nem reagalt ra, mert azt hittek szervizben van, de reggel mondtuk nekik hogy elloptak es mit tudnak rola, megmondtak hol az auto...a rendorok sajat laban hoztak fel a kocsit, egy csavarhuzo segitsegevel, a kompjuter amivel elloptak meg benne volt..!
Előzmény: drMinit (23323)
UnitedParcelService Creative Commons License 2007.10.23 0 0 23332

P..ba, szétfúrtam volna neked egy kisebb vagyonért. :-) Azért jó hogy említed hogy senki sem vállalja, mostantól erre gyúrok majd.  Újabban nem volt időm foglalkozni vele de hamarosan kerítek egy ilyen szerkezetet, egyelőre a mindenautót nyitó szerkentyűimre koncentrálok. Szóval sajnos az Interactive is ugyanolyan könnyen nyitható, a mozgó (interaktív)  csap nem a bump módszer ellen véd hanem a másolást teszi lehetetlenné. A nyerkulcs ugyanis védett, csak szerződött partner kap belőle. A váltózárakba szerelt betét- mint a milyen a tied is volt-  :-( kulcsa másolható szabadon. Kártyát adnak ugyan hozzá de nem kérik el sehol.  Nyitás szempontjából nem nagyobb feladat az Interactive mint az első generációs, igazából a kulcsprofiltól eltekintve pontosan ugyanolyan a két zár belső szerkezete.  Némi apró változtatások vannak, nincs különösebb jelentősége.

Különösebben nem aggódnék miatta, elég sok feltört ajtót látok de bump-key módszerrel nyitott zár nem jött még szembe. Biztos fog. Elég szerencsétlen helyen van a váltózár, ami jó a tulajnak, de kevésbbé annak aki nyitogatni próbálja. Satuba fogva lényegesen egyszerűbb. Amúgy meg nem olyan nagyon egyszerű mint az index filmjén. Sokat számít az is ha a zár már kicsit meg van kopva, vagy csöppet poros/koszos, az ütögetést megnehezíti az ilyesmi. De azért nem kell holnaptól teleszórni homokkal a zárat.  :-)

Ha még érdekel a téma, sikítok majd ha odajutok, addig is lehet borzongani:

 

http://www.youtube.com/watch?v=W9Ebqx6XQiY

 

Előzmény: stevie wonder (23331)
stevie wonder Creative Commons License 2007.10.23 0 0 23331

Valaki azt írta (talán Steve), hogy azért nem annyira könnyű a helyzet, csak kézben tartott zárbetét esetén ennyire látványos.

Mint tudod, mi a valosagban is megprobaltuk UPS topiktars segitsegevel (aki egyebkent maga is zarszakerto, mint nehanyan tudjak rola, es nem tegnap kezdte az ipart). Ő korabban mar nyitott ki MTL-zarakat bump key modszerrel, de a Lagunamban nem fert hozza olyan szogben, hogy kinyiljon. Pedig teljesen "sima", atlagos beepites volt. Kb fel orat probalkozott (fogyott a draga nyersanyag a kameraban), aztan még fel orat "hagyomanyos" fesus modszerrel, de nem nyilt a zar.

 

Raadasul abban az autoban még a regifajta MTL-zar volt, amit elvileg egyszerubb megbuheralni (az van a klipen is). Az ujak mar bump-key vedettek (onnan lehet megismerni, hogy a kulcstoll felso szakaszan van egy kis fekete muanyag potty, ami le-fel tud mozogni.)

 

Ja, es elotte korbetelefonaltam "inkognitotesztben" egy csomo mas szakertot, akik valahol hirdettek, hogy zarnyitast vallaltam. Sima kuncsaftkent jelentkeztem be, hogy elvesztettem a valtozaram kulcsat, es jojjenek kinyitni. Senki nem vallalta el :-0

Előzmény: fepeti001 (23311)
Soma.01 Creative Commons License 2007.10.22 0 0 23330

Köszönöm a tanácsaidat!

 

Bocs, hogy ilyen aprólékos voltam, de szeretek mindennek utánna járni rendesen. Az autó is túl sokat ér Nekem, tudom nem egy csúcs, de nekem ez az első autóm és inkább előre megteszek mindent, hogy az enyém maradjon amíg akarom. De mostmár megnyugodtam és látom a utat és a célt is, hogy miket kell beépítenem.

 

Üdv. Soma

Előzmény: Törölt nick (23329)
Soma.01 Creative Commons License 2007.10.22 0 0 23328

Értsd jól! Azért raktam idézőjelbe. 11éves extrák azok... nem azért írtam, mert el vagyok ájulva, de azért nem rosszak.

Amúgy van rajta retesz, igen. Tehát lehúzott ablaknál nem tudom kinyitni belülről. Ezért is akarom ledugózni.

 

Nem kell mosolyogni semmin, én csak leírtam a jellemzőit, ennyi. Vagy máshogy lehetett érteni? De a 100 az történetesen tényleg annyi, ismerőstől vettem és tudom meddig állt garázsban. (tudok egy eladó suzukit swift 2x.000 km van benne és 6 éves, de 100%-hogy annyi van benne, az uncsimé)

A szine az a kommersz metál barna vagy mi. Az a világos barna vagy pezsgő metál, ezüst metál, szürke metál, beige metál a neve? Van belőle 1000 az utakon.

Ilyen (de mindenki mást ír színnek) :

http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=1407373&command=ugras&screenwidth=1024

http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=1373678&command=ugras&screenwidth=1024

http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=1513840&command=ugras&screenwidth=1024

http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=1513114&command=ugras&screenwidth=1024

http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=1513817&command=ugras&screenwidth=1024

http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=1508657&command=ugras&screenwidth=1024

http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=1393425&command=ugras&screenwidth=1024

http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=1356479&command=ugras&screenwidth=1024

http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=1533670&command=ugras&screenwidth=1024

stb.

Előzmény: Törölt nick (23327)
drMinit Creative Commons License 2007.10.22 0 0 23326
Ma már abbahagyom a monológomat :-)))))
Minit
drMinit Creative Commons License 2007.10.22 0 0 23325
Amúgy a kocsiban lesz még: zárdugó, motortér zár, immo (proxy-kártyás), magicar pager-es riasztó a kényelem és a visszajelzés kedvéért.
Érdemes még valamit rakatni bele?



Szerintem elég lesz. :-)
Csak a beszerelést ne rontsátok el...
Minden esetre nem lesz egyszerű, kössétek fel a nacit, ha tényleg a barátoddal közösen akarjátok csinálni.
Ja és a motortérzárnál, a páncéllemezt NE felejtsétek ki.
Ja és ha gondoljátok nyugodtan kérdezzetek, ha tudok segítek.
Minit.
Előzmény: Soma.01 (23314)
drMinit Creative Commons License 2007.10.22 0 0 23324

Tulajdonképpen most mi is a helyzet a bumping módszerrel?
...zárbetétet nyitják ki szempillantás alatt.


És jusson eszünkbe a filmek láttán az is, hogy van mikor valósághű filmeket mutatnak, csak azt nem értjük, hogy pont akkor, és pont és oda, hogy került egy kamera……..

Ebben az esetben meg nem tudjuk, hogy mikori, és mennyire megpiszkált, vagy előkészített zárat nyitnak ki, egy szempillantás alatt.. :(


Persze nincs lehetetlen, de azt tudom hogy a váltózár szakértők - fejlesztők komoly összegeket fordítanak az új és újabb zárszerkezetekre, és remélem nem hiába.

Minit

Előzmény: fepeti001 (23311)
drMinit Creative Commons License 2007.10.22 0 0 23323
nemreg meglett egy lopott (ceges) autom, melyet csobankan talaltak meg 12 masikkal egyutt, csak mert skyguard volt benne (kikapcsolva), szoval uzennem a szkeptikus anti GSM+GPS-eseknek, hogy vannak meg csodak :D :D


örülők a jó hírnek!
De ha ki volt kapcsolva, akkor biztos nem annak a segítségével találták meg...?
Előzmény: fewfewe (23294)
drMinit Creative Commons License 2007.10.22 0 0 23322

csirkefrizura

Nissan Note akksi lemerült a zárt garázsban....kulcsnyílás az nincs....A kocsi zárva. Az üvegtörés a második megoldás, de az első?

Nyisd ki kulccsal!!!!! 

Van kulcsnyílás.
Remélem még nem késő…:-))
Note fórumon, fényképes beszámolót is szerkesztettem:

drMinit válasz | megnéz | könyvjelző 2007.02.10 18:07:24 © (2015)

Minit

Előzmény: Törölt nick (23287)
drMinit Creative Commons License 2007.10.22 0 0 23321
Igaz ami igaz: Igaz a burkolattal már többször próbálkoztam....
Előzmény: drMinit (23319)
drMinit Creative Commons License 2007.10.22 0 0 23320
 Magicar ...  ha az AT-nek sikerül ellopni a jelet és így hatástalanítani a
riasztót, azt is jelzi nekem a távirányítón?

Próbál ki úgy, hogy a tartalék, ( nem LCD-s) távirányítóval nyitód zárod. Ha csippan a másik, akkor van esély.
Előzmény: juliokin (23286)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!