Keresés

Részletes keresés

drammah Creative Commons License 2019.09.13 0 0 13452

Kedves Alváskultúra

 

Fiatal vagyok és sajnos hátfájdalmam van. Leginkább a derekamnál. Egy ideje gyógytornákat csinálok és annyit elértem vele, hogy irodai munkám során végig tudok ülni fájdalom nélkül egy munkanapot:)

Viszont reggelenként eléggé hátfájósan szoktam kelni. Emiatt rendeltem egy relaxxx dual medium matracot. Ég és föld a különbség minőségben a régi rugós matracomtól. Viszont ezzel szoktam hátfájással kelni. Persze nem mindig. Amit megtapasztaltam, hogyha oldalra fekszem és teljesen kiegyenesedem "embrió" póz helyett + a lábam közé rakok egy memóriapárnát akkor a hátfájás nem jelentkezik. Viszont ha végig embrió pózban alszom akkor már előfordul a reggeli enyhe fájdalom.

Illetve ha pl háton fekszem akkor az egyik oldalán 1perc után jelentkezik hátfájdalom, a másik oldalán pedig kb 2-3perc elteltével. Na most ez azért van mert hulladék a hátam vagy mert ez a matrac nem nekem lett kitalálva?

 

A barátnőmnek pl kifejezetten tetszik, sőt.

Azon gondolkodtam, hogy a holnap nyíló üzletükbe bemegyek és ha már van akció akkor Medical Concept Premium-ra lehet lecsapnék. Puhaságra mennyire egyezik meg a relaxxxal?

 

Illetve ugye a relaxxx hideghab matrac. Lehet, hogy nekem mint hátpróblémával rendelkezőnek jobb lett volna egy memóriahabos matrac?

 

válaszát előre is köszönöm!

Alváskultúra (X) 2019.09.13 0 0 13451

Sziasztok,

 

csak emlékeztetőül, sok szeretettel szeretnék meghívni mindenkit egy személyes találkozási lehetőségre. 2019.09.14-én a Max City lakberendezési áruházban az Exclusive Gigamatrac üzlet megnyitója lesz az első emeleten. Több gyártó képviselője, vezetője mellett én is az eseményen leszek egész nap. Kb. ezekre lehet számítani: pogácsa, üdítő, szendvics, Xsensor testnyomáspont mérés, tanácsadás, szakmázás, több márka brutális akciója a megnyitó napján - most szombaton.

 

JENSEN, Levital, Billerbeck, Medical Concept, Life Sleep, Spirit Collection, Curem,  Hilding Anders

 

Tehát MOST szombaton 10 órától a Max City-ben!!!

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Alváskultúra (X) 2019.09.11 0 1 13450

de örülök, hogy nem nekem kellett válaszolnom:-)

 

Üdv,

 

Pálinka

Előzmény: VB_Esőkirály (13448)
_MrB_ Creative Commons License 2019.09.11 0 0 13449

Az.

Előzmény: VB_Esőkirály (13447)
VB_Esőkirály Creative Commons License 2019.09.11 0 0 13448

VB_Esőkirály Creative Commons License 2019.09.11 0 0 13447

Az ilyenek, mint JYSK Dreamzone felejtősek? 

Dreamzone gold s25 

22 cm vastag, luxus minőségű megfordítható matrac két keménységi fokozattal, 278 db/m2 táskarugóval, poliészter ha szivaccsal, 80x200 64.500

180x200 140.000 Ft. 

Kuka? 

VB_Esőkirály Creative Commons License 2019.09.11 0 0 13446

HOME Bútorszalon. 

Köszönöm szépen! :) 

Előzmény: Alváskultúra (13445)
Alváskultúra (X) 2019.09.10 0 0 13445

Szia,

 

Miskolcon is lehet futni egy kört, jó kis város. Sajna nem tudom, hogy most hogy hívják a helyet. A lényeg az, hogy Nagy Attilát keresd. Hivatkozz rám nyugodtan. Messze az egyik leghozzáértőbb értékesítő az ország keleti felén (hanem a legjobb)

 

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás lászló

Előzmény: VB_Esőkirály (13444)
VB_Esőkirály Creative Commons License 2019.09.10 0 0 13444

Ennek nem örülök. :) 
Akkor ebben az esetben bízzak a lutriban, vagy esetleg Miskolcon  próbáljak keresgélni üzletet?

(Miskolc 20 km, Budapest 200) 

Előzmény: Alváskultúra (13443)
Alváskultúra (X) 2019.09.10 0 1 13443

Szia Szabolcs,

 

értem. A Hilding azért már jó pár éve bent van Magyarországon, csak Európa legnagyobb matracgyártója. Ettől függetlenül persze jó lenne ha kényelmes is lenne nektek, de ezt online képtelenség megmondani. A 200e kategóriában azért már lehet találni választékot, amennyiben nem tudod próbálgatni a matracokat, úgy bármelyik online vásárlása is lutri lehet. Főként azért is, mert a félkemény, kemény, beton, stb kategóriák jelenleg nem az SI mértékegységre épülnek, így az adott gyártó vagy forgalmazó besorolását kapja, ami majd az ő értékítéletének lesz az eredménye. Lassan (remélem idén) elkészül a teszt állomásunk és többek között egzakt mérhető-skálázható keménységeket tudunk majd a matracokhoz rendelni. Ez azonban sajna csak a jövő és első sorban az általunk forgalmazott matracokkal kezdjük, versenytársak termékeinek az elemzése csak ezután jön majd...

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: VB_Esőkirály (13442)
VB_Esőkirály Creative Commons License 2019.09.10 0 0 13442

:)

"Az, hogy kemény, félkemény, egyéb összetevők, nem lényeg." 

Úgy értettem, hogy abban van elképzelésem, ezeket a szempontokat azért nem akartam ragozni.

A matracban is volt egy alapelképzelésem ( https://www.matracguru.hu/termek/hilding_individuality_multi_pocket_hard_zsakrugos_matrac ), de ez szép hazánkban nem egy elterjedt márka, azért kértem az Ön tanácsát. 
A pénz is számít nyilván, de a kényelem, a komfort, és az egyéb tulajdonságok is számítanak.

Egy 160/180x200-as matracnál bevállalok 150-200ezer Ft-ot, de sajnos azt nem tudom megoldani, hogy Budapesten végig próbálgassam mindet. :)

Előzmény: Alváskultúra (13441)
Alváskultúra (X) 2019.09.10 0 1 13441

Kedves Szabolcs,

 

ha nem számít a gyártó, nem számít a rugók száma, nem érdekes, hogy milyen magas, nem számít, hogy zónázott-e, nem érdekes a komfortréteg rétegrendje, nem számít a felhasznált habok minősége, ha nem érdekes, hogy milyen huzat van a matracon és hogy a gyártó mennyi garanciát vállal és mire, tehát ha semmilyen szempont nem számít, akkor bátran ajánlom kivétel nélkül mindegyiket:-)

 

Ha a pénz nem számít, akkor csakis ViSpring, Hästens, Spirit, stb... Ha a legolcsóbbat keressük, akkor valamelyik multi dömpingterméke lesz a befutó.  Azonban ha a kettő között próbálunk a földi árkategóriában nem eldobható, egyszer használatos zsákrugós matracot keresni, akkor valamilyen szempontrendszer mentén érdemes lenne mégis csak elindulni....

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: VB_Esőkirály (13440)
VB_Esőkirály Creative Commons License 2019.09.10 0 0 13440

Kedves László!

 

Köszönöm szépen.

 

Akkor már csak egy kérdés marad, Ön melyik táskarugós matracot tudná ajánlani?

Típus érdekel. Az, hogy kemény, félkemény, egyéb összetevők, nem lényeg. Előre is köszönöm. 

Üdv.,

Szabolcs

Előzmény: Alváskultúra (13439)
Alváskultúra (X) 2019.09.09 0 1 13439

Szia Esőkirály,

 

teljesen jogos a kérdés. A válasz már nem annyira egyszerű. Azt is mondhatnám, hogy mindegy. De még ez sem igaz. Hogy az ágykeret oldal elemétől mennyivel legyen magasabb a matrac ez sajna nem centiben meghatározható magasság. A képlet azonban egyszerű és ez az érték csak egy szempontból lesz érdekes (mennyit lógjon ki a matrac az ágykeretből). Amikor az ágy oldalánál lefekvésnél leülsz a matracra, akkor a combodat ne nyomja az ágykeret széle. Ebből a szempontból viszont fontos a kérdés. Hogy ez valójában hány centi, azt majd a leendő matrac dönti el, hiszen egy brutál kemény matrac esetében ha 2-3 centit emelkedik az ágykeret fölé, akkor már ez teljesül, egy lágyabb matrac esetében ez akár 12-15 centi is lehet. Általánosságban az ágykeret oldalelem fölött 10 cm már jó lehet ebből a szempontból. Persze lehet más aspektus is. Általában a rácstartó lécek 10-12 centire vannak az oldalelem magasságának teteje alatt. Ez eddig ok. Olyan extrém esetben (nem is annyira extrém pl. fa ágyak esetében), ha az ágykeret fejvége nem túl magas és az átlagos 10cm süllyedés mellett beteszünk ebbe az ágyba egy 30-35cm magas matracot, akkor egyszerűen optikailag eltűnik az ágykeret fejvége.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: VB_Esőkirály (13438)
VB_Esőkirály Creative Commons License 2019.09.09 0 0 13438

Köszönöm.

És arra van valami szabály, íratlan szabály, hogy pl. egy 12 cm matrac süllyedésű ágykeretbe mekkora magasságú matrac helyezhető el normál viszonyok között? Vagyis pl. egy 12 cm matrac süllyedésnél a 23 cm magasságú matrac alkalmazható? Bocsánat, ha hülye kérdés, de abszolút nem értek hozzá...

Előzmény: Alváskultúra (13437)
Alváskultúra (X) 2019.09.09 0 0 13437

Szia Esőkirály,

 

zsákrugós matracok esetében is természetesen nagyon nagy szórás van. Itt leginkább a rugók száma, a komfortrétegben felhasznált alapanyagok minősége ami számít. Ezt a terméket nem találtam meg valószínű hogy azért, mert ez a Hilding Hotel szériája, nem pedig egy kereskedésekben vagy webáruházakban kapható termék. A hagyományos zsákrugós matracok 250db/m2 rugósűrűséggel készülnek, innentől kezdve a 3-4-500 rugósűrűség természetesen jobbnak számít.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: VB_Esőkirály (13436)
VB_Esőkirály Creative Commons License 2019.09.08 0 0 13436

Szép estét kívánok! Az elmúlt héten volt szerencsénk külföldön ckipróbálni" egy matracot, nevezetesen a Hilding Multipocket pearl típust. (utólag kérdeztem meg a szállás helyet, hogy milyen típusú volt)

Kérdésem: táskarugós matracok között is komoly különbség van, ragaszkodjak ehhez a márkához, vagy esetleg tud valaki alternatívát ajánlani? 

Alváskultúra (X) 2019.09.06 0 1 13435

Sziasztok,

 

sok szeretettel szeretnék meghívni mindenkit egy személyes találkozási lehetőségre. 2019.09.14-én a Max City lakberendezési áruházban az Exclusive Gigamatrac üzlet megnyitója lesz az első emeleten. Több gyártó képviselője, vezetője mellett én is az eseményen leszek egész nap. Kb. ezekre lehet számítani: pogácsa, üdítő, szendvics, Xsensor testnyomáspont mérés, tanácsadás, szakmázás, több márka brutális akciója a megnyitó napján -szombaton.

 

Tehát jövő hét szombaton a max City-ben!!!

 

Üdvözlettel:

 

pálinkás László

Alváskultúra (X) 2019.08.17 0 0 13434

Szia,

 

szerintem igen, de ezt ugye érezni kellene a próbák során...

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Sfakutya (13433)
Sfakutya Creative Commons License 2019.08.17 0 0 13433
Köszönöm az eddigi információkat.
Két különálló matracot szeretnenk venni, de meglepő módon 60 es 90 kg-osan is a lagy matracot éreztük kényelmesnek.
Nekem a legnehezebb dontenem, mert nekem fájós adereoam. Eddig nagyon kemény matracon alidtam, ami most már nagyon nem jó. A nagyon lagy touch háton alvasra es oldalt alvasra 60 kg-os embernek jó lesz?
Előzmény: Alváskultúra (13432)
Alváskultúra (X) 2019.08.17 0 0 13432

Szia Sfakutya,

 

a Levital matracok szabadalmi lényege éppen abban rejlik, hogy egy adott típus (a nagyon extrém súlyokat kivéve) minden testsúlyra és testalkatra megfelelő alátámasztást nyújt. De: a hozott komfortérzettel a technika vagy a matrac fejlesztés nem tud mit kezdeni. Arról van szó, hogy két azonos súlyú, testalkatú, súlyeloszlású személy esetében ha az egyik eddig egy kemény matracon aludt évekig, a másik pedig egy puha matracon, akkor különbözőképpen reagálnak majd ugyanarra a matracra. Ez annyit jelent. hogy a Levital matracokból is ezért 4 típus érhető el:

 

- két különböző keménységű gélhabbal a tetején 

- két különböző hideghab komfortréteggel

 

Minden touch matrac az adott családban a lágyabb verzió. Akár az is megoldható, hogy  két különböző típusú matracmag kerüljön egy nagy egybe matrachuzatba.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

 

Előzmény: Sfakutya (13431)
Sfakutya Creative Commons License 2019.08.17 0 0 13431
Most a Levital Sense Touchot érzem nyeronek, nagyon kényelmesnek tűnt. Ez a matrac egyféle kemenysegben van? Vagy különböző kemenyseggel lehet kerni?
Ugyanaz a keménység jó a 60 kg-os es a 90 kg-os embernek?
Előzmény: Alváskultúra (13430)
Alváskultúra (X) 2019.08.17 0 0 13430

Szia Sfakutya,

 

formakövetésben, az alátámasztás precizitásában, pontrugalmasságban szerintem az összes minőségi hideghabból, ergonómiailag megfelelően kialakított matrac jobb, mint bármelyik hagyományos 250-300db/m2 zsákrugós rendszerrel készülő 5 zónás táskarugós matrac. A bonell matracokat ebből a szempontból szerintem ne is értékeljük, hiszen az összes felsorolt tulajdonságban a lehető leggyengébbek.

 

Ez persze nem azt jelenti, hogy kényelmes is lesz neked, hogy egy adott termék komfortja, felületi keménysége, dinamikája neked majd megfelel. Sajna a matrac nem egészen matematika, tehát hiába dobálunk be minden értéket a gépbe és hiába jön ki egy matrac esetében, hogy racionálisan az lenne a legjobb -ha nem érzed jól benne magad.

 

Próbálgatni kellene, érdemes. Ca 10 év szinte összes éjszakájáról van szó. mintegy 25 000 óra lesz benne eltöltve így vagy úgy...

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Sfakutya (13429)
Sfakutya Creative Commons License 2019.08.16 0 0 13429
Billerbeck rugós vagy Levital a gerincbarátabb?
Előzmény: Alváskultúra (13428)
Alváskultúra (X) 2019.08.15 0 0 13428

Szia Sfakutya,

 

stabil  minőség a hagyományos zsákrugós, hideghab és bonell matracoknál, kevés garis probléma, elenyésző innováció.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Sfakutya (13427)
Sfakutya Creative Commons License 2019.08.14 0 0 13427
A Billerbeck matracokról mi a véleményetek?
Memmaao Creative Commons License 2019.07.23 0 0 13426
Az enyémen sincs a gélhab rétegen minta, de én nem is bánom. 94kg vagyok, fekvés közben én pl érzem az alsó réteg vágásait is magam alatt, de lehet csak a swiss tech huzat barázdái. Sajnos a gyári levital 200x200 huzat még nem jött meg hozzá.
Előzmény: lgalos (13401)
suitup Creative Commons License 2019.07.19 0 0 13425

Köszönöm, megnézem :)

Előzmény: Alváskultúra (13424)
Alváskultúra (X) 2019.07.19 0 0 13424

Szia Situp,

 

 

ez egy magyar gyártó, ár-érték arányban szerintem ok. Bonell fekvőfelület, kinyitás után egyenes felület, általában ágyneműtartó is van benne....

 

http://www.hommbutor.hu/sct/501051/Agykanapek

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: suitup (13423)
suitup Creative Commons License 2019.07.18 0 0 13423

Van valamilyen ajánlott 2 személyes kanapé ami állandó fekhelyként is ajánlott? Lehetőleg nem 1m ft-ért. Cardonál van 1-2 modell ami megfelelne, de tudom, hogy ez igazából kompromisszumos megoldás és soha nem lesz olyan kényelmes mint egy ágykeret-matrac kombó.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!